Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsmästerskap natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap natt
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: tisdag 11 april 2017

D21

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marika LundinTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H21

6 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BrolundOK Denseln52:008:40
2Victor BergstrandMotala AIF OL57:19+5:199:33
3Marcus HardtMotala AIF OL1:03:16+11:1610:32
4Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK1:03:57+11:5710:39

D16

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK59:1114:47

D14

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:129:04
2Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK1:09:03+41:5123:01

H14

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK33:1711:05
2Oliver HöögOK Motala46:17+13:0015:25

D40

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK51:5312:58
2Anna KorallMotala AIF OL55:12+3:1913:48

H40

5 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian NylanderMotala AIF OL47:058:33
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK48:56+1:518:53
3Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:08:20+21:1512:25
4James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:16:26+29:2113:53

H45

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK50:189:08
2Fredrik KorallMotala AIF OL59:33+9:1510:49

H50

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JohanssonMotala AIF OL52:2211:38
Joakim HöglundMotala AIF OLej godkänd

D55

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid RoosMotala AIF OLej godkänd

H60

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer FranssonMotala AIF OL40:1311:29
2Thomas SvenssonMotala AIF OL53:14+13:0115:12

H65

3 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK43:0512:18
2Christer JohanssonOK Motala1:02:07+19:0217:44
3Anders HedinMotala AIF OL1:19:35+36:3022:44
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H70

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerry MartinssonOK Motala1:05:1318:38
2Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:12:01+6:4820:34
3Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:31:19+26:0626:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser