Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjällmoträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjällmoträffen
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: torsdag 9 augusti 2018

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 3 dagar! (11 svar)

D21

4 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonOK Tisaren29:396:54
2Alva OlssonLinköpings OK30:13+0:347:02
3Sanna FastEksjö SOK31:13+1:347:16
4Lovisa PerssonOK Tisaren33:12+3:337:44
5Josefin TjernlundOK Tisaren34:32+4:538:02
6Fredrika VångellLinköpings OK36:03+6:248:24
7Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK36:38+6:598:32
8Sara HelanderDomnarvets GOIF38:43+9:049:01
9Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro39:10+9:319:07
10Sofia SalomonssonLinköpings OK39:33+9:549:13
11Fanny AsketunOK Roxen40:42+11:039:29
12Kristyna HlubuckovaLinköpings OK41:17+11:389:37 Ladda ner rutt i gpx-format
13Saga SanderOK Milan41:49+12:109:44
14Emma KantarpÄrla IF41:51+12:129:45
15Josefin ErlandssonOK Milan42:23+12:449:52
16Jenny SandhOK Roxen43:13+13:3410:04
17Karin FägerlindCentrum OK45:15+15:3610:32
18Stina GuståsLinköpings OK45:42+16:0310:39
19Ida DalhammerOK Roxen45:45+16:0610:39
20Hanna NilssonOK Denseln47:06+17:2710:58
21Emma RosénOK Njudung49:15+19:3611:28
22Britta NorénBoxholm-Mjölby OL53:41+24:0212:30
23Malin AxFinspångs SOK53:48+24:0912:32
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd

H21

5 090 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården29:575:53
2Robbin KantarpÄrla IF30:24+0:275:58
3Oskar DanielsAttunda OK30:50+0:536:03
4Oskar LeinonenOK Kolmården31:05+1:086:06
5Simon LundinFinspångs SOK31:16+1:196:08
6Mathias HallménOK Denseln31:17+1:206:08
7Albin LillieströmOK Roxen31:42+1:456:13
8Jacob ErikssonKFUM Örebro OK31:52+1:556:15
9Hans BrolundOK Denseln32:17+2:206:20
10Per LindmanFinspångs SOK32:44+2:476:25
11Kristian AlgersSkogspojkarnas OK33:08+3:116:30
12Jonas AnderssonOK Roxen33:09+3:126:30
13Valter PetterssonOK Tisaren33:40+3:436:36
14Emil LjungemyrOK Kolmården33:45+3:486:37
15Viktor AntonssonEksjö SOK34:41+4:446:48
16Erik LindgrenOK Tisaren34:55+4:586:51
17Per CarlborgLinköpings OK35:02+5:056:52
18Oscar VångellÄrla IF35:09+5:126:54
19Erik FernlundOK Tisaren35:17+5:206:55
20Emil AnderssonÄrla IF35:24+5:276:57
21Filip JacobssonOK Tisaren35:33+5:366:59
22Erik SandhOK Roxen35:40+5:437:00
23Niklas OlssonLinköpings OK36:13+6:167:06
23Erik MartinssonLinköpings OK36:13+6:167:06
25Maxime BonneauLinköpings OK36:27+6:307:09
26Jan BednarskiUNTS Warszawa36:47+6:507:13
27Hugo DalhammerOK Roxen37:05+7:087:17
28Tomas HallménOK Tisaren37:22+7:257:20
29Erik SundemanAlmby IK37:52+7:557:26
30Krzysztof WolowczykOK Denseln40:30+10:337:57
31Joakim GustafssonFinspångs SOK40:43+10:467:59
32Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:44+10:478:00
32Peter AronssonLinköpings OK40:44+10:478:00
34Adam TellsénOK Roxen41:20+11:238:07
35Emil TellsénOK Roxen41:43+11:468:11
36Joel FrancénLinköpings OK41:59+12:028:14
37Johan AllardLinköpings OK42:10+12:138:17
38Björn CarlsonOK Roxen43:01+13:048:27
39Linus MalmKFUM Örebro OK44:38+14:418:46
40Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL44:40+14:438:46
41Michal WolowczykUNTS Warszawa44:46+14:498:47
42Fredrik TörnmarckAskersunds OK46:01+16:049:02
43Erik BacktemanLinköpings OK47:11+17:149:16
44Christopher MollénOK Denseln49:48+19:519:47
45Martin HammarlundMotala AIF OL55:07+25:1010:49
Per BrolundOK Denselnej godkänd
Marcin BiedermanOK Kolmårdenej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Oskar HöglundMotala AIF OLej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start
Marcus HardtMotala AIF OLej start

D20

3 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HallménOK Tisaren37:2610:00
2Tora WesterbergOK Kolmården45:38+8:1212:12
3Victoria AsketunOK Roxen47:17+9:5112:38
4Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb48:46+11:2013:02
5Sarah PerssonOK Denseln55:45+18:1914:54

H20

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WehlinSkogspojkarnas OK28:587:05
2Wojciech MossakowskiKalmar OK38:53+9:559:31

D18

3 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrianna BiedermannOK Kolmården35:029:22
2Linnea HanssonOK Roxen37:09+2:079:55
3Julia MianowskaKalmar OK43:54+8:5211:44
4Malva EvebornOK Roxen48:20+13:1812:55
5Johanna SärnbrinkOK Tisaren54:14+19:1214:30
Julia GlowaczKalmar OKej godkänd
Lisa HallménOK Tisarenej godkänd

H18

3 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FalkNyköpings OK24:366:34
2Olof LjunggrenLinköpings OK24:43+0:076:36
3Leo JohanssonOK Kolmården24:57+0:216:40
4Michal KrzysztynskiOK Kolmården29:11+4:357:48
5Jonathan JylltorpLinköpings OK31:38+7:028:27
6Thorsten SvenssonFinspångs SOK31:42+7:068:28
7Kuba KijakOK Kolmården32:21+7:458:38
8Josef HelanderOK Roxen40:14+15:3810:45
9Kacper MichalakUNTS Warszawa48:11+23:3512:52
10Christopher AnderssonVingåkers OK49:13+24:3713:09
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

D16

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården30:578:35
2Sofie BodinAlmby IK39:31+8:3410:58
3Jensine SvenssonFinspångs SOK39:49+8:5211:03
4Emmy LindgrenLinköpings OK43:12+12:1512:00
5Jonna AlfredssonOK Roxen46:49+15:5213:00
6Julia BergKFUM Örebro OK49:23+18:2613:43
7Johanna HalldinKFUM Örebro OK55:25+24:2815:23
8Karolina RönnbäckOK Eken1:00:08+29:1116:42
Karin LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Lena ChabieraKalmar OKej godkänd

H16

3 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bartlomiej OlszewskiKalmar OK32:449:07
2Erik JohnssonOK Kolmården32:59+0:159:11
3Malte EvebornOK Roxen36:24+3:4010:08
4Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK36:51+4:0710:15
5Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb37:59+5:1510:34
6Oliver HöögOK Motala52:15+19:3114:33
7Edvin WalterssonOK Roxen58:56+26:1216:24
David JosefssonOK Roxenej start

D14

3 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK28:149:08
2Alice JohanssonFinspångs SOK33:36+5:2210:52
3Ellen LindforsBjörkfors GOIF40:31+12:1713:06
4Sigrid ForsmanLinköpings OK46:33+18:1915:03
5Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK47:00+18:4615:12
6Tyra LindellOK Roxen52:53+24:3917:06
7Alva ForsmanLinköpings OK1:04:00+35:4620:42
8Fanny WalterssonOK Roxen1:07:38+39:2421:53
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej start

H14

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln26:468:39
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK28:39+1:539:16
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK28:49+2:039:19
4Isak DalinLeksands OK33:05+6:1910:42
5Albin KjellbergBjörkfors GOIF36:53+10:0711:56
6Arvid SvenssonBjörkfors GOIF38:09+11:2312:20
7William SvartlingOK Motala38:26+11:4012:26
8Ludvig EronnLinköpings OK38:56+12:1012:35
9Mattias JosefssonOK Roxen40:06+13:2012:58
10Rasmus VibergOK Roxen47:00+20:1415:12
11Elis BönnerBjörkfors GOIF51:46+25:0016:45
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej godkänd

D14 Kort

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindgrenLinköpings OK41:5816:51

H14 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SkymbergKFUM Örebro OK38:2415:40

D12

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Antonina MianowskaKalmar OK27:3911:17
2Ebba SkullmanLinköpings OK27:42+0:0311:18
3Moa PihlströmOK Roxen29:10+1:3111:54
4Tilde EvebornOK Roxen30:15+2:3612:20
5Frida SamuelssonBjörkfors GOIF30:34+2:5512:28
6Elsa GustafssonOK Tylöskog31:20+3:4112:47
7Emma EngströmFinspångs SOK34:45+7:0614:11
8Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping34:56+7:1714:15
9Alva LindforsBjörkfors GOIF46:14+18:3518:52
10Moa GöhlFinspångs SOK47:27+19:4819:22
11Ida EkholmBjörkfors GOIF56:16+28:3722:57

H12

2 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo HolmbergOK Tylöskog20:288:13
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK21:17+0:498:32
3Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK21:34+1:068:39
4Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:40+3:129:30
5Wilmer KempeOK Denseln24:09+3:419:41
6Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK26:13+5:4510:31
7Theo ÅrbrinkLinköpings OK26:33+6:0510:39
8Filip HöögOK Motala31:03+10:3512:28
9Noah KorallMotala AIF OL32:09+11:4112:54
10Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL33:07+12:3913:17
11Vincent DahmTjalve IF Norrköping35:21+14:5314:11
12Melker WaldfeltFinspångs SOK36:10+15:4214:31
13Edvin HalldinKFUM Örebro OK42:05+21:3716:54
14Tor NylundOK Linné44:06+23:3817:42
Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OKej start
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D12 Kort

2 050 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilda BrantvallOK Denselnej start

H12 Kort

2 050 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elliot KarlssonTjällmo-Godegårds OKej start

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HalldinKFUM Örebro OK15:537:44
2Malin GöhlFinspångs SOK16:43+0:508:09
3Märta HaraldssonMotala AIF OL16:47+0:548:11
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL19:35+3:429:33
5Elsa KorallMotala AIF OL38:37+22:4418:50

H10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix NidebornOK Roxen15:347:35
2Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK15:48+0:147:42
3Axel GustafssonOK Tylöskog17:41+2:078:37
4Lukas KantarpÄrla IF19:46+4:129:38
5Lukas LarssonOK Roxen20:35+5:0110:02
Erik SjöstrandLinköpings OKej start
Viktor KarlssonTjällmo-Godegårds OKej start

D35

3 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika EdstamLinköpings OK45:5912:02
2Mia LindforsBjörkfors GOIF1:06:30+20:3117:24
Marie RubérLinköpings OKej start

H35

4 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robert HögbergLinköpings OKej start

D40

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KorallMotala AIF OL30:168:55
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL34:55+4:3910:17
3Ewa WołekUNTS Warszawa40:12+9:5611:51
4Dorota MianowskaUNTS Warszawa46:30+16:1413:43
5Marie WalterssonOK Roxen55:12+24:5616:16
Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Malin WiklundAlmby IKej start

H40

4 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK32:317:34
2Anders DalinLeksands OK33:35+1:047:49
3Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL37:14+4:438:40
4Johan KällsandLinköpings OK39:05+6:349:06
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL39:58+7:279:18
6Nils-Åke SkoglundOK Motala41:40+9:099:42
7Erik ÖsterbergOK Eken44:51+12:2010:27
8Stefan NidebornOK Roxen46:37+14:0610:51
9Martin LindforsBjörkfors GOIF48:08+15:3711:13
10Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF50:22+17:5111:44
11Tony HolmbergOK Tylöskog53:26+20:5512:27
12Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:02:28+29:5714:33
13Joakim WalterssonOK Roxen1:04:02+31:3114:55
14Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:14:47+42:1617:25

D45

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen25:278:01
2Annika IvarssonLinköpings OK26:02+0:358:12
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:54+3:279:07
4Annica CrispinOK Denseln29:37+4:109:20
5Malin HalldinKFUM Örebro OK31:22+5:559:53
6Annika AsketunOK Roxen33:37+8:1010:36
7Lena LindmanFinspångs SOK36:16+10:4911:26
8Angelica BrandqvistTibro OK41:51+16:2413:12
9Maria LillieströmOK Roxen45:22+19:5514:18
10Malin PerssonOK Denseln58:35+33:0818:28
11Tina LindgrenLinköpings OK59:13+33:4618:40
12Monica AnderssonVingåkers OK1:04:49+39:2220:26

H45

4 080 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala27:346:45
2Per MagnussonLinköpings OK31:03+3:297:36
3Pontus HalldinKFUM Örebro OK31:21+3:477:41
4Henrik MarmelidOK Roxen31:23+3:497:41
5Åke LjunggrenLinköpings OK32:40+5:068:00
6Per KempeOK Denseln36:07+8:338:51
7Christian ErikssonLinköpings OK36:38+9:048:58
8Tomas BomanLinköpings OK36:51+9:179:01
9Per HåstlundAlmby IK38:34+11:009:27
10Björn KnuthammarLinköpings OK39:09+11:359:35
11Björn KarlssonOK Denseln39:39+12:059:43
12Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL40:28+12:549:55
13Örjan SandellOK Roxen43:17+15:4310:36
14Henrik LjungemyrOK Kolmården44:21+16:4710:52
15Urban SärnbrinkOK Tisaren45:04+17:3011:02
16Leif LindgrenLinköpings OK50:13+22:3912:18
17Pär-Magnus BjurekTibro OK51:07+23:3312:31
18Fredrik PlumppuHestra IF52:34+25:0012:53
19Johan DahmTjalve IF Norrköping53:20+25:4613:04
20Jesper WaldfeltFinspångs SOK56:18+28:4413:47
21Rafał MianowskiUNTS Warszawa1:01:22+33:4815:02
22Karl-Johan BönnerBjörkfors GOIF1:02:55+35:2115:25
Jonas LindellOK Roxenej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd

D50

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL30:219:34
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL32:13+1:5210:09
3Maria OlofssonLinköpings OK33:29+3:0810:33
4Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog34:07+3:4610:45
5Inger GuståsLinköpings OK34:50+4:2910:59
6Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro37:06+6:4511:42
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping37:39+7:1811:52
8Lotta BorgLinköpings OK38:47+8:2612:14
9Ebba HedegårdOK Kolmården40:05+9:4412:38
10Anna Sofie BarkLinköpings OK42:49+12:2813:30
11Petra KorallMotala AIF OL44:23+14:0214:00
12Lena StrömbäckLinköpings OK55:40+25:1917:33

H50

3 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken27:547:18
2Henrik PetterssonOK Roxen28:10+0:167:22
3Mikael WesterbergOK Kolmården28:16+0:227:23
4Lars KarlssonValbo AIF29:11+1:177:38
5Olle LindmanFinspångs SOK29:24+1:307:41
6Erik HelanderOK Roxen30:01+2:077:51
7Anders LillieströmOK Roxen31:13+3:198:10
8Jens LindströmTibro OK31:32+3:388:15
9Jonas PetterssonOK Tisaren32:57+5:038:37
10Per GuståsLinköpings OK34:33+6:399:02
11Johan ÅttingLinköpings OK35:10+7:169:12
12Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:22+7:289:15
13Thomas LjungqvistTibro OK36:30+8:369:33
14Thomas PerssonOK Denseln36:51+8:579:38
15Jan AsketunOK Roxen37:11+9:179:44
16Mats GunnemyrSöders-Tyresö37:29+9:359:48
17Magnus SahlmanLinköpings OK40:45+12:5110:40
18Patric MolinBoxholm-Mjölby OL42:09+14:1511:02
19Peter BrämersonTibro OK43:21+15:2711:20
20Jesper JohanssonLinköpings OK47:04+19:1012:19
21Lars SkymbergKFUM Örebro OK47:37+19:4312:27
22JOACIM AhnheimTibro OK50:33+22:3913:13
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej start
Johan OtterströmLinköpings OKej start
Per WintherVästerbergslagens OLej start

D55

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK27:399:02
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK28:30+0:519:18
3Karin BacktemanLinköpings OK33:52+6:1311:04
4Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL35:55+8:1611:44
5Gunilla KallhaugeSnättringe SK41:31+13:5213:34
6Lena RosanderFinspångs SOK49:14+21:3516:05
7Madeleine CasselIFK Lidingö SOK59:22+31:4319:24

H55

3 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK26:307:49
2Per KallhaugeSnättringe SK27:45+1:158:11
3Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan30:14+3:448:55
4Rikard BorgLinköpings OK34:22+7:5210:08
5Anders BruhnMotala AIF OL35:00+8:3010:19
6Jan NylundOK Linné35:11+8:4110:22
7Bo GustafssonOK Tylöskog35:20+8:5010:25
8Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb36:01+9:3110:37
9Nils AronssonOK Tisaren38:01+11:3111:12
10Jörgen SköldLinköpings OK39:13+12:4311:34
11Håkan WåhlanderFrölunda OL39:20+12:5011:36
12Arne SääfGudhems IF41:04+14:3412:06
13Per LarssonOK Klemmingen41:07+14:3712:07
14Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL46:51+20:2113:49
15Håkan SvenssonAlmby IK48:28+21:5814:17
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D60

2 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF30:0811:12
2Lena FröbergTjalve IF Norrköping33:40+3:3212:30
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:24+5:1613:09
4Barbro IsakssonOK Tisaren36:23+6:1513:31
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF50:35+20:2718:48
6Catharina ForsénOK Denseln52:12+22:0419:24
7Carin AnderssonOK Denseln56:21+26:1320:56

H60

3 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL26:588:11
2Mats RosanderFinspångs SOK31:28+4:309:33
3Mats AnderssonFinspångs SOK32:58+6:0010:01
4Bengt SchwartzOK Kolmården35:05+8:0710:39
5Tapani MattusIFK Lidingö SOK36:00+9:0210:56
6Leif EfraimssonMotala AIF OL37:50+10:5211:29
7Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF38:40+11:4211:45
8Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL39:39+12:4112:03
9Nils-Olof BodinAlmby IK39:53+12:5512:07
10Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb41:32+14:3412:37
11Karl MollénOK Denseln42:23+15:2512:52
12Lars HagrotTäby OK46:48+19:5014:13
13Per FröbergTjalve IF Norrköping1:01:08+34:1018:34

D65

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK30:4812:04
2Mona HullAlmby IK35:02+4:1413:44
3Annette RagvaldVingåkers OK39:46+8:5815:35
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping40:11+9:2315:45
5Barbro ÖstlundOK Roxen40:44+9:5615:58
6Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:10:09+39:2127:30
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

3 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL27:368:37
2Tomas OlaussonAskersunds OK30:04+2:289:23
3Karl-Göran WahlströmAlmby IK34:22+6:4610:44
4Per-Åke HullAlmby IK36:04+8:2811:16
5Pelle SkullmanLinköpings OK36:11+8:3511:18
6Christer NälemarkOK Djerf36:50+9:1411:30
7Göran AnderssonOK Tylöskog36:56+9:2011:32
8Stephan SvenssonLinköpings OK36:57+9:2111:32
9Sune CarlssonOK Motala38:21+10:4511:59
10Lennart JakobssonTibro OK38:24+10:4812:00
11Tommy WesterbergIF Hagen38:25+10:4912:00
12Kjell ErikssonStjärnorps SK41:44+14:0813:02
13Torgny JohanssonBjörkfors GOIF44:11+16:3513:48
14Bengt ÖstlundOK Roxen45:23+17:4714:10
15Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL46:36+19:0014:33
16Tord FranssonMotala AIF OL47:00+19:2414:41
17Leif HasselströmMotala AIF OL51:08+23:3215:58
18Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF58:13+30:3718:11
Jens TörnmarckAskersunds OKej godkänd

D70

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie GunnarstorpOK Motala37:1914:38
2Ulla LindellOK Hällen40:18+2:5915:48
3Kerstin BlomOK Kolmården55:49+18:3021:53
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:00:59+23:4023:54

H70

3 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen29:569:24
2Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL31:11+1:159:48
3Roger DanielssonLinköpings OK31:29+1:339:54
4Runar AldénOK Kolmården35:46+5:5011:14
5Lennart LundhOK Tisaren35:52+5:5611:16
6Rune RingsgårdOK Roxen37:10+7:1411:41
7Bo JernbergOK Roxen37:12+7:1611:41
8Jerry MartinssonOK Motala37:59+8:0311:56
9Claes MartinssonFinspångs SOK38:32+8:3612:07
10Hans HolgerssonOK Måsen38:40+8:4412:09
11Ingvar HalldinOK Tylöskog39:18+9:2212:21
12Åke LewanderSkarpnäcks OL42:19+12:2313:18
13Gunnar HejdenbergMotala AIF OL44:18+14:2213:55
14Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL44:57+15:0114:08
15Gustaf OlssonLinköpings OK46:56+17:0014:45
16Jan PetterssonOK Roxen48:30+18:3415:15
17Lars EkholmBjörkfors GOIF58:18+28:2218:20
Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubbej start
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start
Christer JohanssonOK Motalaej start

D75

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta GranholmLinköpings OK37:5819:04
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL40:31+2:3320:21
3Britten PerssonFinspångs SOK41:23+3:2520:47
4Britt PetterssonOK Roxen45:18+7:2022:45
5Sonja HanssonTjalve IF Norrköping45:35+7:3722:54

H75

3 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog33:4511:01
2Ulf WaldenfjordLinköpings OK40:01+6:1613:04
3Sune LindellOK Hällen42:56+9:1114:01
4Nils SjödinTjalve IF Norrköping43:33+9:4814:13
5Uno BergOK Motala45:08+11:2314:44
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF47:14+13:2915:26
7Gösta LindmanFinspångs SOK49:13+15:2816:05
8Johnny WallingeOK Kolmården51:28+17:4316:49
9Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK52:55+19:1017:17
10Lars PerssonFinspångs SOK53:19+19:3417:25
11Kjell HagströmLinköpings OK53:25+19:4017:27
12Bengt KarlssonLinköpings AIK54:42+20:5717:52
13Nils-Göran KempeOK Denseln55:53+22:0818:15
14Alf MattssonOK Kolmården56:53+23:0818:35
Folke SimonssonOK Roxenej godkänd
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd

D80

1 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK52:5326:34

H80

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord LidströmHagaby GoIF Örebro33:5013:16
2Anders AdlerLinköpings AIK34:36+0:4613:34
3Stig BengtssonMotala AIF OL39:19+5:2915:25
4Göran HektorLinköpings OK50:09+16:1919:40
5Lars-Erik LindellVäsby OK55:03+21:1321:35
6Bo BrånnAskersunds OK59:19+25:2923:15
7Holger PerssonOK Eken1:04:32+30:4225:18
8Evert ElgefjordOK Kolmården1:08:17+34:2726:46

Inskolning

1 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jacob EvebornOK Roxenfullföljt
Markus KantarpÄrla IFfullföljt
Noomi  LangerOK Roxenfullföljt
Algot StrandMotala AIF OLfullföljt
Ville StrandMotala AIF OLfullföljt
Astrid Åberg SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKej start

U1

2 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer SundemanAlmby IK18:349:03
2Freddy BrolundOK Denseln22:34+4:0011:00
3Elvira LankerOK Roxen23:12+4:3811:19
4Alvin KorallMotala AIF OL29:38+11:0414:27

U2

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK25:2010:44
2Hugo AldénOK Roxen28:29+3:0912:04
3Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK28:43+3:2312:10
4Hilda BrantvallOK Denseln29:28+4:0812:29
5Charlie FastBoxholm-Mjölby OL31:27+6:0713:19
6Saga LindellOK Roxen36:22+11:0215:24
7Otto BrantvallOK Denseln40:36+15:1617:12
8Karl SvenssonVingåkers OK41:16+15:5617:29

Öppen motion 1

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar EdlundTjalve IF Norrköping21:379:09
2Walter MyhrmanTjällmo-Godegårds OK41:42+20:0517:40

Öppen motion 3

3 070 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LankerOK Roxen37:0112:03
2Ingela ÅrbrinkLinköpings OK37:02+0:0112:03
3Annika FastBoxholm-Mjölby OL37:55+0:5412:21
4Catrine StoltOK Milan40:55+3:5413:19
5Anna FalkNyköpings OK41:06+4:0513:23
6Jimmy JonssonKlubblös45:25+8:2414:47
7Lotta BergvallKlubblös46:05+9:0415:00
8Susanna KarlssonOK Tylöskog48:45+11:4415:52
9Cornelia LarssonFinspångs SOK55:46+18:4518:09
10Helena SkoglundOK Motala1:00:08+23:0719:35
11Thula SkoglundOK Motala1:02:47+25:4620:27
12Tronje SkoglundOK Motala1:02:48+25:4720:27
13Oskar DalinLeksands OK1:06:06+29:0521:31
14Roland ArvidssonLeksands OK1:07:53+30:5222:06
15Linus FredsbergOK Roxen1:10:39+33:3823:00
16Jessica FredsbergOK Roxen1:11:10+34:0923:10
17Boel JonssonOK Denseln1:14:37+37:3624:18
18Liselott AnderssonKlubblös1:14:50+37:4924:22
19Ludvig SvenssonVingåkers OK1:32:23+55:2230:05
Anders HargebyBjörkfors GOIFej godkänd

Öppen motion 5

3 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer AldénOK Roxen43:4011:55
2Erik SahlmanLinköpings OK46:27+2:4712:41
3Åsa WidarssonLinköpings OK52:40+9:0014:23
4Elias TellsénOK Roxen55:09+11:2915:04
5Annika LindellOK Roxen55:44+12:0415:13
6Johan LarsssonOK Roxen59:56+16:1616:22
7Carl-johan KihlstedtLinköpings OK1:02:41+19:0117:07
8Klara HaraldssonMotala AIF OL1:02:50+19:1017:10
9Lotta HaraldssonMotala AIF OL1:02:59+19:1917:12
10Mattias FredsbergOK Roxen1:05:45+22:0517:57
11Mikael CaesarTjällmo-Godegårds OK1:08:05+24:2518:36
12Carina CaesarTjällmo-Godegårds OK1:29:20+45:4024:24
13Louise DalhammerOK Roxen1:29:23+45:4324:25
14Markus JohanssonZinkgruvan IF1:35:16+51:3626:01

Öppen motion 7

3 070 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DalhammerOK Roxen24:067:51
2Mats R JohanssonMotala AIF OL27:10+3:048:50
3Lova EvebornOK Roxen28:33+4:279:17
4Eva EngmanOK Denseln32:02+7:5610:26
5Christer LindellLinköpings OK33:24+9:1810:52
6Per Inge JohanssonKlublös34:19+10:1311:10
7Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF35:57+11:5111:42
8Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL36:22+12:1611:50
9Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK36:26+12:2011:52
10Bo MagnussonKFUM Örebro OK36:43+12:3711:57
11Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF36:58+12:5212:02
12Anna KullbergBjörkfors GOIF37:44+13:3812:17
13Pia VångellLinköpings OK37:49+13:4312:19
14Joakim FornanderOK Roxen37:56+13:5012:21
15Magnus AnderssonOK Denseln38:25+14:1912:30
16Johanna DalinLeksands OK39:14+15:0812:46
17Morgan SvenssonOK Tisaren39:25+15:1912:50
17Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro39:25+15:1912:50
19Gith TellsénOK Roxen39:31+15:2512:52
20Dan JosefssonOK Roxen39:49+15:4312:58
21Anders KjellLinköpings OK40:47+16:4113:17
22Henry VestergårdAlmby IK40:59+16:5313:20
23Lars JohanssonOK Motala41:52+17:4613:38
24Tomas VångellLinköpings OK42:24+18:1813:48
25Kurt ÅbergOK Tisaren42:36+18:3013:52
26Jesper AnderssonVingåkers OK42:47+18:4113:56
27Ragnar FalkNyköpings OK44:28+20:2214:29
28Ingrid JohanssonLinköpings OK45:11+21:0514:43
29Pelle JohanssonLinköpings OK45:45+21:3914:54
30Rickard JohanssonZinkgruvans IF45:55+21:4914:57
31Markus BrageKlublös46:26+22:2015:07
32Sara AnderssonOK Denseln47:25+23:1915:26
33Erik HanssonOK Roxen47:34+23:2815:29
34Carl HedegårdOK Kolmården49:46+25:4016:12
35Erika HolmbergOK Tylöskog54:52+30:4617:52
36Jan-Åke AnderssonOK Denseln57:51+33:4518:50
37Bo FrisbergOK Roxen58:21+34:1519:00
38Hans RagvaldVingåkers OK1:02:25+38:1920:19
39Ulla LindegrenOK Tylöskog1:04:01+39:5520:51
39Lars LindegrenOK Tylöskog1:04:01+39:5520:51
41Mimmi KlingbergLinköpings OK1:04:58+40:5221:09
42Ulla KjellLinköpings OK1:05:37+41:3121:22
43Göran WallentinssonOK Denseln1:08:56+44:5022:27
44Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:11:25+47:1923:15
45Lars AlbertssonOK Tylöskog1:12:01+47:5523:27
46Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:18:51+54:4525:41
47Curt AnderssonOK Denseln1:23:18+59:1227:08
48Leif AnderssonOK Motala1:41:45+1:17:3933:08
49Chatarina AnderssonOK Motala1:41:46+1:17:4033:08

Öppen motion 8

4 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SköldLinköpings OK39:238:38
2Jakob TellsénOK Roxen44:11+4:489:41
3Elin JohanssonFinspångs SOK48:36+9:1310:39
4Fredrik EngmanOK Denseln49:02+9:3910:45
5Michael WennblomHagaby GoIF Örebro50:16+10:5311:01
6Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF50:19+10:5611:02
7Per TellsénOK Roxen51:25+12:0211:16
8Joakim TostebergLinköpings OK53:11+13:4811:39
9Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:00:18+20:5513:13
10Stefan ThellsénOK Roxen1:00:19+20:5613:13
11Thomas LiljaOK Denseln1:01:15+21:5213:25
12Fredrik JönssonMotala AIF OL1:06:57+27:3414:40
13Johan JylltorpLinköpings OK1:07:29+28:0614:47
14Anders JohanssonFinspångs SOK1:07:53+28:3014:53
15Jenny WåhlanderFrölunda OL1:12:59+33:3616:00
16Henrik HellborgCentrum OK1:26:54+47:3119:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser