Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 31 mars 2018

H16

5 550 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ElmbladBredaryds SOK34:03
2Mattias ÖstbergStora Tuna OK34:17+0:14
3Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens Skiklub39:00+4:57
4Rasmus PetterssonOK Djerf40:30+6:27
5Johan MårtenssonIF Hagen40:55+6:52
6Anton CarlssonIF Hagen42:53+8:50
7Gustav OhlinOK Tranan45:17+11:14
8Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK45:41+11:38
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK45:59+11:56
10Teodor Mo HjelsethNydalens Skiklub46:03+12:00
11Willy FjällborgStenungsunds OK46:51+12:48
12Isak BerggrenGävle OK47:39+13:36
13Grunde IsaksætreGrue IL48:00+13:57
14Samuel BökeOK Kullingshof49:26+15:23
15Erik IngemarssonHestra IF49:28+15:25
16Edvin HenryssonTibro OK50:21+16:18
17Benjamin ClaessonJönköpings OK50:23+16:20
18Oscar AnelandOK Ravinen50:28+16:25
19David AlménTrollhättans SOK52:26+18:23
20Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK53:59+19:56
21Lukas LarssonOK Skogshjortarna54:36+20:33
22Kasper Bakken UlsethNydalens Skiklub57:22+23:19
23Jakob GunnarssonLerums SOK59:39+25:36
24Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna59:50+25:47
25Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen1:00:09+26:06
26Christopher LadimOK Moss1:02:30+28:27
27William SturessonLerums SOK1:04:03+30:00
28Arvid EkströmStenungsunds OK1:06:37+32:34
29Erik LingIK Hakarpspojkarna1:08:36+34:33
30Erik JohanssonOK Alehof1:10:24+36:21
31Adam SkoglundUlricehamns OK1:10:57+36:54
32Oscar LundborgKungälvs OK1:14:45+40:42
33Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:21:19+47:16
34Linus AhlénIF Hagen1:24:11+50:08
35Gustav LidmanTibro OK1:30:15+56:12
36Johan LundStenungsunds OK1:35:59+1:01:56
37Gustav BjörklundIFK Enskede1:36:30+1:02:27
38Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:36:58+1:02:55
39Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:53:36+1:19:33
Philip VibergRyda SKej godkänd
Lukas GustafssonIK Ymerej godkänd
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start
Oskar JonssonDomnarvets GOIFej start
Karl PetersénOK Njudungej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Hugo MandingerTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser