Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 31 mars 2018

H50

5 990 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Jan Richard EriksenAsker SK45:28
2Helge GisholtOK Skeidi45:43+0:15
3Per ForsbergIFK Enskede46:12+0:44
4Andreas RangertIK Hakarpspojkarna47:47+2:19
5Lasse JanssonGävle OK47:50+2:22
6Patrik SvantessonTrollhättans SOK48:28+3:00
7Björn KristianssonTrollhättans SOK48:36+3:08
8Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK49:10+3:42
9Rune ScheeleNydalens Skiklub49:18+3:50
10Mats NylundBredaryds SOK50:57+5:29
11Mats KristianssonTrollhättans SOK51:16+5:48
12Lars KarlssonValbo AIF51:34+6:06
13Per Olav GulbrandsenLarvik OK52:15+6:47
14Björn ÖbergRyda SK52:16+6:48
15Jan OlmKils OK52:25+6:57
16Lars HelgessonHestra IF53:16+7:48
17Anders EnmarkGävle OK53:28+8:00
18Ola WallinderGöteborg-Majorna OK53:55+8:27
19Anders BjörklundIFK Enskede54:01+8:33
20Bengt NorrmanTrollhättans SOK54:20+8:52
21Anders L OlssonGävle OK56:01+10:33
22Stefan AronengHestra IF56:39+11:11
23Janne MattssonTrollhättans SOK57:19+11:51
24Peter BrämersonTibro OK58:13+12:45
25Peter HambäckLånghundra IF58:46+13:18
26Örjan BeckiusOK Tyr59:16+13:48
27Johan HanssonJönköpings OK1:00:49+15:21
28Tommy JohanssonStångenäs AIS1:01:17+15:49
29Jens AnderssonKristinehamns OK1:01:39+16:11
30Jurg NiggliO Jura1:02:29+17:01
31Erik LösethFalköpings AIK OK1:02:42+17:14
32Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:04:14+18:46
33Trond LamarkGanddal IL1:04:22+18:54
34Per Ola UlsethNydalens Skiklub1:05:02+19:34
35Magnus SödervallIK Gandvik1:05:38+20:10
36Lars HolmgårdKils OK1:06:51+21:23
37Tomas HermanssonÅmåls OK1:08:30+23:02
37Tony GustavsenIstrums SK1:08:30+23:02
39Mats HedmanIF Hagen1:08:39+23:11
40Martin MandingerTrollhättans SOK1:09:25+23:57
41Lars BjörkingOK Skogshjortarna1:11:23+25:55
42Vegard HaldenNydalens Skiklub1:11:24+25:56
43Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:12:08+26:40
44Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:12:59+27:31
45Kent SkärbergVänersborgs SK1:24:29+39:01
46Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:26:41+41:13
47Bo WesterbergTrollhättans SOK1:26:54+41:26
48Gunnar HallOK Skogsvargarna1:29:14+43:46
49Hans NilssonKungälvs OK1:39:41+54:13
50Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:42:49+57:21
51Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:43:41+58:13
52Hans-Olof PerssonOK Alehof1:49:25+1:03:57Ladda ner rutt i gpx-format
53Stefan MusslinderFalköpings AIK OK2:03:33+1:18:05
Kjetil  BjørloHalden SKej godkänd
Ulrik OlssonBrattås CKej godkänd
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Bo HallbergFalköpings AIK OKej godkänd
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Øyvind HyllesethSkien OKej godkänd
Magnus KarlssonOK Landehofej start
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser