Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 31 mars 2018

OK Skogshjortarna

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johanna FredrixonD16 Kort (2)56:1714:30
1Ronny AnderssonH75 (14)43:4211:54
1Andréas ThernH40 (19)47:006:10
1Stina ThernD12 (27)22:427:43
2Elina FredmanD16 Kort (2)1:33:45+37:2824:09
3Melvin LundH12 Kort (3)45:56+22:1118:44
3Tobias JohanssonH21 Kort (15)1:06:43+2:118:05
3Lars JohanssonH75 (14)45:13+1:3112:19
3Kalle JohanssonH70 (29)42:26+1:3110:01
3Klara EberlénD12 (27)25:02+2:208:30
4Therése IvarssonD35 (8)1:09:30+11:4511:36
4Lars-Olof LannfeltH75 (14)52:25+8:4314:16
4Åsa HedströmÖppen motion 6 (8)1:08:57+11:4711:15
4Martin IvarssonH40 (19)51:38+4:386:46
5Emilia WängrothU1 (13)25:12+6:5313:11
5Åke GatelidH75 (14)53:19+9:3714:31
5Kjell EinarssonÖppen motion 7 (86)32:26+7:1310:08
5Ebba ThernD14 (36)35:51+5:019:14
6Linnea FranssonU1 (13)25:24+7:0513:17
6Nils TholénU2 (21)25:19+2:5510:05
6Ludvig HedströmH14 (24)38:03+6:569:14
6Andreas Litzell IvarssonH35 (8)1:25:51+29:1910:25
6Mathias WärnÖppen motion 8 (56)42:52+7:389:26
7Calle StenbergH21 (27)1:16:42+9:477:32
7Olof TholénH10 (19)21:04+4:028:35
7Tage OlssonU1 (13)28:25+10:0614:52
7Ebba EberlénD10 (16)32:13+16:5012:44
7Andres LaasH55 (32)52:47+9:409:17
8Monica IvarssonD65 (8)1:32:38+33:0225:56
8Karin ThernD21 Elit (21)1:30:22+8:288:03
9Max KarleH40 (19)1:00:14+13:147:54
9Erik TholénH45 (40)47:54+6:127:22
10Ann Warma LaasD60 (23)58:40+20:1016:25
11Sven TholénU2 (21)30:34+8:1012:10
11Oscar WärnH10 (19)25:26+8:2410:22
11Lennart HålsjöH60 (26)57:29+9:1211:07
11Viktor HedströmH12 (20)25:58+6:458:48
11Magnus PedersenÖppen motion 5 (55)49:18+14:3913:46
12Tyra OlssonU2 (21)31:57+9:3312:43
14Annette OlofssonD55 (16)1:59:51+1:08:5729:05
15Ida IvarssonD10 (16)1:20:25+1:05:0231:47
15Ted LiivrandH70 (29)57:31+16:3613:35
16Tobias WängrothÖppen motion 8 (56)50:48+15:3411:11
16Magnus BertilssonH40 (19)1:08:25+21:258:58
16Carina StenbergÖppen motion 3 (37)44:15+13:3115:48
16Stefan GustafssonH55 (32)57:16+14:0910:04
16Noel BengtssonH14 (24)47:45+16:3811:35
17Agnes IvarssonD14 (36)47:28+16:3812:14
17Eva PedersenD50 (28)55:30+17:5913:28
18Per JunforsÖppen motion 8 (56)52:09+16:5511:29Ladda ner rutt i gpx-format
18Calle WärnH12 (20)30:54+11:4110:28
19Kent IvarssonH65 (29)1:22:40+40:4017:44
20Suzy LarssonD50 (28)1:00:40+23:0914:43
21Pelle OlofssonÖppen motion 5 (55)59:22+24:4316:34
21Lukas LarssonH16 (41)54:36+20:339:50
24Gunilla FredmanD45 (26)1:27:53+45:3518:51
25Madeleine JohanssonD45 (26)1:36:01+53:4320:36
27Cecilia JunforsÖppen motion 5 (55)1:01:56+27:1717:17
28Mathias FredrixonH45 (40)1:10:53+29:1110:55Ladda ner rutt i gpx-format
29Hans LindgrenÖppen motion 7 (86)46:07+20:5414:24
30Hans VokseppH55 (32)1:36:22+53:1516:57
32Tomas KarlssonÖppen motion 7 (86)47:14+22:0114:45
41Lars BjörkingH50 (59)1:11:23+25:5511:55
44Jonatan BörjessonH50 (59)1:12:59+27:3112:11
60Katarina ÖstlingÖppen motion 7 (86)1:03:51+38:3819:57
Erik JohanssonÖppen motion 6 (8)ej godkänd
Berit IvarssonÖppen motion 5 (55)ej godkänd
Kerstin LarssonÖppen motion 3 (37)ej godkänd
Anders LundÖppen motion 7 (86)ej godkänd
Johan LarssonH21 (27)ej godkänd
Harriet AnderssonD70 (10)ej godkänd
Barbro BörjessonD70 (10)ej godkänd
Bengt JohanssonH65 (29)ej godkänd
Gary LarssonH45 (40)ej godkänd
Tiina LaasD21 (20)ej start
Anton LundH16 Kortej start
Kristian GustafssonH40 (19)ej start
Bertil JohanssonH65 (29)ej start
Rune LarssonH65 (29)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser