Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 31 mars 2018

Göteborg-Majorna OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel WernerssonÖppen motion 9 (13)52:126:30
2Klara WallinderD18 (4)1:16:22+5:3815:25
2Elisabeth RosénD70 (10)1:01:38+5:0719:26
3Johnny HålsjöH35 (8)1:00:20+3:487:19
3Marie-Louise AxenborgD40 (19)43:16+1:548:44
3Ludwig RosénH12 (20)21:29+2:167:16
3Johan RosénÖppen motion 8 (56)38:00+2:468:22
4Petra WernerssonD21 (20)1:06:28+6:049:24
4Wilmer AxenborgU1 (13)24:16+5:5712:42
4Martin IvarssonH21 (27)1:14:40+7:457:20
4Herman RosénH45 (40)45:17+3:356:58
5Hanna MårtenssonD20 Elit (16)1:09:00+7:588:25
7Åsa JellvertD50 (28)45:28+7:5711:02
8Thomas SellgrenÖppen motion 8 (56)43:43+8:299:37
8Anders JohanssonH50 (59)49:10+3:428:12
8Arvid AronssonH16 (41)45:41+11:388:13
9Viktor Jellvert BörjesonH16 (41)45:59+11:568:17
9Wilma RosénD10 (16)34:08+18:4513:29
9Christina HalvarssonD50 (28)46:30+8:5911:17
9Martin Jellvert BörjesonH20 Elit (23)1:21:57+16:197:37
9Aina EdgrenD21 Elit (21)1:30:29+8:358:04
10Anders SpånérH60 (26)56:30+8:1310:55
10Marcia MürnerD20 Elit (16)1:17:23+16:219:26Ladda ner rutt i gpx-format
11Jennie AnderssonÖppen motion 8 (56)45:18+10:049:58
11Rolf EckermarkÖppen motion 7 (86)37:32+12:1911:43
14Viola EckermarkÖppen motion 3 (37)43:19+12:3515:28
16Helena SellgrenD50 (28)53:02+15:3112:52
17Kenneth RosénH70 (29)1:00:38+19:4314:20
18Mattis HallbergH21 Elit (38)1:31:49+11:376:32
18Ola WallinderH50 (59)53:55+8:279:00
25Acke WåhlanderH70 (29)1:20:50+39:5519:06
25Alva SellgrenÖppen motion 8 (56)56:36+21:2212:28
34Mary LarnerÖppen motion 3 (37)1:01:25+30:4121:56
39Johanna WallinderÖppen motion 7 (86)51:18+26:0516:01
50Thomas GustafssonH50 (59)1:42:49+57:2117:09
Alexander RosenInskolning (25)fullföljt
Ella RosenInskolning (25)fullföljt
Greta WernerssonInskolning (25)fullföljt
Henrik HåkanssonH21 Elit (38)ej godkänd
Moa EnmarkD21 Elit (21)ej godkänd
Filip ValentinH12 (20)ej start
Lotta RosénD40 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser