Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öjetrampen, Five-O, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öjetrampen, Five-O, #3
Arrangörsorganisationer: Främmestads IK / OK Kullingshof
Datum: lördag 31 mars 2018

Nydalens Skiklub

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Maiken SandbergD17-20 Kort (2)1:09:3813:55
1Helene ScheeleD10 (16)15:236:04
1Elias JonssonH20 Elit (23)1:05:386:06
1Pia Young VikD16 (39)38:178:08
2Mads JuhlH21 Kort (15)1:05:17+0:457:55
2Jon Aukrust OsmoenH21 Elit (38)1:20:20+0:085:43
3Sofie AarnesD21 Kort (11)52:14+3:4210:33
3Kornelius Kriszat-LøvfaldH16 (41)39:00+4:577:01
3Oda ScheeleD16 (39)39:52+1:358:28
3Anders NordbergH21 Elit (38)1:21:19+1:075:47
7Anne-Lene Bakken UlsethD45 (26)54:07+11:4911:36
8Isak JonssonH18 Elit (22)1:03:35+8:237:21
9Marte NarumD21 (20)1:10:04+9:409:54
9Marianne DæhliD21 Kort (11)1:08:32+20:0013:50
9Rune ScheeleH50 (59)49:18+3:508:13
10Teodor Mo HjelsethH16 (41)46:03+12:008:17
10Marie ScheeleD14 (36)41:39+10:4910:44
11Lars Young VikH18 Elit (22)1:09:49+14:378:04
11Tone LyeD21 Elit (21)1:31:09+9:158:07
12Else Kari ScheeleD45 (26)1:02:49+20:3113:28
14Monica Tørnqvist HaldenD50 (28)49:34+12:0312:01
16Eirik Kamstrup HovindH21 Elit (38)1:30:37+10:256:26
18Lisa NäsholmD21 (20)1:27:09+26:4512:19
18Siri UlvestadD21 Elit (21)2:34:06+1:12:1213:44
20Mons Kr. LøvfaldH55 (32)1:02:44+19:3711:02
22Maja Mo HjelsethD14 (36)50:17+19:2712:57
22Kasper Bakken UlsethH16 (41)57:22+23:1910:20
30Henrik EijsinkH21 Elit (38)2:06:31+46:199:00
34Per Ola UlsethH50 (59)1:05:02+19:3410:51
36Cristina  LuisÖppen motion 8 (56)1:05:23+30:0914:24
42Vegard HaldenH50 (59)1:11:24+25:5611:55
Tarjei Hausken NordbergInskolning (25)fullföljt
Halvor SaunesH21 Elit (38)ej godkänd
Håvard HagaH21 Elit (38)ej godkänd
Frida Bakken UlsethD18 Elit (21)ej godkänd
Halvor Tørnqvist HaldenH18 Elit (22)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser