Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö 5-Dagars E1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-Dagars E1
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: torsdag 4 maj 2017

A

7 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:17:0310:53
2David SundströmSöderhamns OK1:18:57+1:5411:10
3Oscar RiisGamleby OK1:20:06+3:0311:19
4Hampus LindblomÅsarna IK1:24:49+7:4611:59
5Jörgen MattssonTandsbyns IF1:31:15+14:1212:54
6Cecilia ThomassonFältjägarnas IF1:40:29+23:2614:12
7Pär BodénLitsbygdens SK1:42:03+25:0014:26
8Josefina SundmanÅsarna IK1:47:02+29:5915:08
9Jesper KolmodinAndrarums IF1:48:08+31:0515:17
10Anders ErikssonFrösö IF1:53:57+36:5416:07
11Hans ÅgrenÖstersunds OK2:01:37+44:3417:12
12Sara LindborgÖstersunds SK2:15:51+58:4819:12
13Kajsa  MartinssonKlubblös2:15:52+58:4919:13
14Andre JakobssonÖstersunds SK2:16:56+59:5319:22
Ola NybergOK Kåreej godkänd
Julia AngelsiööOK Linnéej godkänd

B

5 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders DahlgrenÖstersunds OK1:18:0714:07
2Daniel AnderssonOK Storsjön1:19:08+1:0114:18
3Rikard JakobssonÖstersunds OK1:19:55+1:4814:27
4Camilla HambergÖstersunds OK1:21:52+3:4514:48
5Ola LindgrenÖstersunds OK1:22:38+4:3114:56
6Linda BergBromma-Vällingby SOK1:23:19+5:1215:03
7Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna1:24:00+5:5315:11
8Joakim StenvallÖstersunds OK1:24:03+5:5615:11
9Tua DahlgrenÖstersunds OK1:26:47+8:4015:41
10Inger DahlgrenÖstersunds OK1:29:13+11:0616:07
11Thor NybergFrösö IF1:34:40+16:3317:07
12Björn IsraelssonOK Storsjön1:35:03+16:5617:11
13Bengt PerssonÖstersunds OK1:35:14+17:0717:13
14Gunnar HaglundFrösö IF1:35:24+17:1717:15
15Ester OlofssonOK Storsjön1:51:08+33:0120:05
Agnes MattssonTandsbyns IFej godkänd

C

3 930 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HalvarssonÖstersunds OK42:3910:51
2Martin LarssonÖstersunds OK54:54+12:1513:58
3Anders BergFrösö IF56:10+13:3114:17
4Lina LarssonVärnersborgs SK57:07+14:2814:32
5Hanna ErikssonÖSIS57:37+14:5814:39
6Lars StrinnholmÖstersunds OK1:00:49+18:1015:28
7Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF1:01:06+18:2715:32
8Urban LindgrenOK Storsjön1:01:17+18:3815:35
9Fredrik BäckmanBrunflo IF1:02:18+19:3915:51
10Britta BrännströmÖstersunds OK1:03:25+20:4616:08
11Kurt HalvarssonÖstersunds OK1:04:43+22:0416:28
12Seth PerssonFältjägarnas IF1:05:44+23:0516:43
13Evelina WallentinÖstersunds OK1:06:53+24:1417:01
14Ove HemmingssonBrunflo IF1:07:47+25:0817:14
15Ulrika  RogemanKlubblös1:08:56+26:1717:32
16Erik LagerbäckKlubblös1:09:16+26:3717:37
17Johan NäslundKlubblös1:09:17+26:3817:37
18Malin OlssonÖstersunds OK1:14:37+31:5818:59
18Daniel BerggrenÖstersunds OK1:14:37+31:5818:59
20Eric LindbergÖstersunds OK1:18:09+35:3019:53
21Maja WillénÖstersunds OK1:22:23+39:4420:57
22Åsa LindqvistÖstersunds OK1:22:39+40:0021:01
23Martina LundhFrösö IF1:23:24+40:4521:13
24Sofia LindgrenÖstersunds OK1:23:51+41:1221:20
25Rikard  ErlandssonFrösö IF1:26:49+44:1022:05
26Veronika BäckmanBrunflo IF1:43:44+1:01:0526:23
27Marie EricssonFrösö IF1:43:49+1:01:1026:24
28Frey Rikter-SvensenKlubblös1:43:52+1:01:1326:25
29Kevin DenhamKlubblös1:43:55+1:01:1626:26
30Gustav  EliassonKlubblös1:43:56+1:01:1726:26
Claes NordlingOK Storsjönej godkänd
Karin WalltinÖstersunds OKej godkänd
Tom BrantheimÖstersunds OKej godkänd
Ronny EngholmÖstersunds OKej godkänd

D

3 260 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SjöblomÖstersunds OK44:1513:34
2Johan BeiersenÖstersunds OK46:55+2:4014:23
3Peter LodenJämtkraft IF52:39+8:2416:09
4Pernilla BlomRehns BK52:46+8:3116:11
5Anders ForsstedtSöders-Tyresö53:40+9:2516:27
6Ove JönssonBrunflo IF54:03+9:4816:34
7Eva FalkHackås IF55:14+10:5916:56
8Anna HanssonOfferdals SK55:24+11:0916:59
9Leif  EkströmÅngsta SK55:39+11:2417:04
10Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF59:41+15:2618:18
11Göran NilssonOK Vildhussen59:47+15:3218:20
12Lars SahlénÖstersunds OK1:04:21+20:0619:44
13Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK1:05:51+21:3620:11
14Monica Skoog BoströmBrunflo IF1:06:38+22:2320:26
15Jan JakobssonFältjägarnas IF1:07:34+23:1920:43
16Lars-Eric GahlinÖstersunds OK1:07:49+23:3420:48
17Håkan GruenSemså Fritid1:08:35+24:2021:02
18Maria AndersdotterBrunflo IF1:08:41+24:2621:04
19Gunilla AckerotFrösö IF1:09:14+24:5921:14
20Leif AllonenFältjägarnas IF1:10:11+25:5621:31
21Sara HåkanssonKlublös1:12:51+28:3622:20
22Emmelie ÅgrenKlubblös1:12:52+28:3722:21
23Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:13:46+29:3122:37
24Anette LarssonRödöns Sportklubb1:15:49+31:3423:15
25Helen EriksdotterÖstersunds OK1:17:03+32:4823:38
26Susanne LingblomOK Storsjön1:17:40+33:2523:49
27Janette JanssonÖstersunds OK1:17:43+33:2823:50
28Claes SöderhjelmÖstersunds OK1:18:19+34:0424:01
29Per-Erik OlssonKlubblös1:19:19+35:0424:19
30Ulrika WillénÖstersunds OK1:22:17+38:0225:14 Ladda ner rutt i gpx-format
31Åke BengtssonÖstersunds OK1:23:42+39:2725:40
32Hans GreenÖstersunds OK1:24:53+40:3826:02
33Bengt JonssonÖstersunds OK1:28:45+44:3027:13
34Malin NilssonÖstersunds OK1:32:44+48:2928:26
35Anna NilssonKlubblös1:32:45+48:3028:27
36Rolf NyströmÖstersunds OK1:33:26+49:1128:39
37Frida BergrenÖstersunds OK1:34:14+49:5928:54
38Gry DahlgrenÖstersunds OK1:34:16+50:0128:54
39Ulla RylanderÖstersunds OK1:35:58+51:4329:26
40Agnes LindströmKlubblös1:37:34+53:1929:55
Ylva NovenFrösö IFej godkänd
Catarina HenrikssonFrösö IFej godkänd
Lennart BerggrenOK Silvanusej godkänd
Jessica WestmanFrösö IFej godkänd
Filippa JakobssonÖstersunds OKej godkänd
Inger BjörängKlubblösej godkänd
Maria DahlenKlubblösej godkänd

E

3 920 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida NordinÖstersunds OK56:2614:23
2Peter WiknerÖstersunds OK56:28+0:0214:24
3Christian WickenKlubblös58:44+2:1814:58
4Henrik FlygareÖstersunds OK1:02:07+5:4115:50
5Alva ErikssonÖstersunds OK1:02:47+6:2116:00
6Axel ArnessonÖstersunds OK1:06:57+10:3117:04
7Magdalena MixterÖstersunds OK1:08:04+11:3817:21
8Irma MattssonTandsbyns IF1:09:49+13:2317:48
9Siri NybergFrösö IF1:11:06+14:4018:08
10Flisa RavaldÖstersunds OK1:12:11+15:4518:24
10Tindra ÖsterbergÅs IF1:12:11+15:4518:24
12Manne AlstergrenSemså Fritid1:12:37+16:1118:31
13Eva GustafssonKlubblös1:13:07+16:4118:39
14Anna-Karin EnghultFrösö IF1:16:04+19:3819:24
15Jan-Olov KaneströmKlubblös1:19:45+23:1920:20
16Malin EliassonKlubblös1:19:50+23:2420:21
17Annika VesterlundFrösö IF1:22:30+26:0421:02
18Ida OlofssonOK Storsjön1:23:49+27:2321:22
19Eivor LindgrenBrunflo IF1:34:52+38:2624:12
20Karin BäckEds SK1:43:57+47:3126:31
21Lena HybrinkKlubblös1:44:05+47:3926:33
22Henning LindtenbergKlubblös1:53:25+56:5928:55
Hans TenbergKlubblösej godkänd

F

2 780 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HambergÖstersunds OK31:5511:28
2Tore HambergÖstersunds OK35:32+3:3712:46
3Robert DahlinBrunflo IF35:48+3:5312:52
4Maria FlygareÖstersunds OK38:09+6:1413:43
5Frida HäggmarkFrösö IF41:53+9:5815:03
6Olle SjöblomÖstersunds OK42:09+10:1415:09
7Måns RavaldÖstersunds OK42:12+10:1715:10
8Greta HedmanÖstersunds OK42:51+10:5615:24
9Kristoffer JohanssonKlubblös42:54+10:5915:25
10Oskar NowénFrösö IF45:30+13:3516:22
11Belinda DahlinBrunflo IF45:34+13:3916:23
12Björn JanssonFrösö IF45:48+13:5316:28
12Anna KlingKlubblös45:48+13:5316:28
14Elsa ArnessonÖstersunds OK46:02+14:0716:33
15Leo FranssonNäldens IF47:33+15:3817:06
16Lovisa HäggströmFrösö IF48:32+16:3717:27
17Signe RoosÖstersunds OK48:41+16:4617:30
18Olof RoosÖstersunds OK48:49+16:5417:33
19Jonna EnghultFrösö IF49:46+17:5117:54
20Sören PerssonKlubblös50:21+18:2618:06
21Kamel AlhajHej Främling50:56+19:0118:19
22Adam TengbladKlubblös50:57+19:0218:19
23Abbe AbdelmotalibHej Främling51:36+19:4118:33
24Erik MaripuuÖstersunds OK52:05+20:1018:44
25Filip RentzhogFrösö IF53:47+21:5219:20
26Linnea HemmåBrunflo IF54:07+22:1219:27
27Bengt JärvhedFrösö IF54:54+22:5919:44
28Agneta JärvhedFrösö IF55:06+23:1119:49
29Ingvar GustafssonFältjägarnas IF59:08+27:1321:16
30Emil FahlgrenKlubblös1:00:09+28:1421:38
31Peder GöranssonMarieby IF1:00:19+28:2421:41
32Fanny IsraelssonOK Storsjön1:01:32+29:3722:08
33Jonas TofténÖstersunds OK1:05:09+33:1423:26
34Charlie StoneFrösö IF1:05:23+33:2823:31
35Pontus JugårdFrösö IF1:05:29+33:3423:33
36Klara RoosÖstersunds OK1:06:22+34:2723:52
37Edit OlofssonOK Storsjön1:14:29+42:3426:47
38Rasmus KarlströmOK Storsjön1:15:44+43:4927:14
39Gun ErikssonTrångsviken IF1:40:41+1:08:4636:13
40Gerd ErikssonTrångsviken IF1:40:46+1:08:5136:14
41Gösta NilssonÖstersunds OK2:11:04+1:39:0947:08
Vidar BäckmanFrösö IFej godkänd
Roy StoneFrösö IFej godkänd
Björn RönnestrandÖstersunds OKej godkänd

G

1 920 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias HalvarssonÖstersunds OK27:2314:15
2Mattias cronskärKlubblös27:34+0:1114:21
3Filiph RodlingFrösö IF28:38+1:1514:54
4Hampus CronskärKlubblös29:43+2:2015:28
5Joar BäckmanFrösö IF31:48+4:2516:33
6Nils RönnestrandFrösö IF34:34+7:1118:00
7Per-Erik RönnestrandFrösö IF34:39+7:1618:02
8Irma ÖstbergÖstersunds OK36:04+8:4118:47
9Edvin GarliFrösö IF36:23+9:0018:56
10Lydia Hägg EvebyKlubblös36:52+9:2919:12
11Eva-Karin SjömälingÅs IF37:05+9:4219:18
12Malin Hägg EvebyKlubblös37:33+10:1019:33
13Isa WickenbergÖstersunds OK38:06+10:4319:50
14Kajsa WickengergÖstersunds OK38:12+10:4919:53
15Isa WestmanFrösö IF38:34+11:1120:05
16Jens EngholmÖstersunds OK40:54+13:3121:18
17Arvid HedmanÖstersunds OK42:28+15:0522:07
18Hugo EnelandFrösö IF42:29+15:0622:07
19Ebba HäggströmFrösö IF42:46+15:2322:16
20Allvar LindblomFrösö IF43:24+16:0122:36
21Selma LindblomFrösö IF43:28+16:0522:38
22Ellen ÖstbergÖstersunds OK43:30+16:0722:39
23Melker IsraelssonOK Storsjön44:42+17:1923:16
24Pontus LindgrenÖstersunds OK46:51+19:2824:24
25Arvid HermanssonFrösö IF47:20+19:5724:39
26Silje HermanssonFrösö IF47:43+20:2024:51
27Erik HedströmÖstersunds OK50:17+22:5426:11
28Frida OlofssonFältjägarnas IF50:41+23:1826:23
29Märta HäggströmFrösö IF50:43+23:2026:24
30David JahrehornKlubblös50:45+23:2226:25
31Ellinore OlofssonFältjägarnas IF50:55+23:3226:31
32Margareta HalvarssonFältjägarnas IF50:56+23:3326:31
33Nellie StoneFrösö IF51:18+23:5526:43
33Gunilla StoneFrösö IF51:18+23:5526:43
35Tyra TorgessonKlubblös52:34+25:1127:22
36Vilfred ThelandFrösö IF53:49+26:2628:01
37Valdemar ThelandFrösö IF54:39+27:1628:27
38Tor EngholmÖstersunds OK56:28+29:0529:24
39Arvid BergrenÖstersunds OK56:29+29:0629:25
40Signe  ÖstlingFrösö IF58:09+30:4630:17
41Klara  ÖstlingFrösö IF58:17+30:5430:21
42Thor eric NilssonFrösö IF58:40+31:1730:33
43Niclas NilssonLättja IF 59:53+32:3031:11
44Agnes KonradssonFrösö IF1:00:48+33:2531:40
45August EkerlidKlubblös1:00:57+33:3431:44
46Nils KonradssonFrösö IF1:00:58+33:3531:45
46Diezel LöfgrenKlubblös1:00:58+33:3531:45
48Helmer EkerlidKlubblös1:01:01+33:3831:46
49Lova TengbrandÖstersunds OK1:02:31+35:0832:33
50Markus LaurantzonFrösö IF1:11:46+44:2337:22
51Liam BjörnFrösö IF1:12:12+44:4937:36
Agnes ThelandKlubblösej godkänd
Nåmi RönntoftKlubblösej godkänd
Nanna BorchertHej Främlingej godkänd

Challenge

5 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OlofssonÅs IF52:018:46
2Ola RavaldÖstersunds OK53:15+1:148:58
3Per HäggströmFrösö IF58:11+6:109:48
4Henrik JonssonÖstersunds OK1:00:39+8:3810:13
5Emil SvenssonÅsarna IK1:01:18+9:1710:20
6Richard EngholmJohannesbergs AIK1:04:18+12:1710:50
7Emma HagqvistFrösö IF1:07:44+15:4311:25
8Morgan WangKlubblös1:09:43+17:4211:45
9Moa ÅslundMedicinar OK1:11:14+19:1312:00
10Josefine  AugustssonÅsarna IK1:18:53+26:5213:18
11Kristina ErikssonKlubblös1:22:29+30:2813:54
12Ingela AnderssonArvidsjaurs OK1:27:31+35:3014:45
13Åsa PerssonÖstersunds OK1:34:01+42:0015:51
14Anna-Karin EnerlövJämtkraft IF2:07:47+1:15:4621:32
14Camilla AreskogFrösö IF2:07:47+1:15:4621:32
Emma HanssonÖstersunds OKej godkänd
Marcus KarlssonKlubblösej godkänd
Maria BobergFrösö IFej godkänd
Markus  Lassus BjälmesÖstersunds OKej godkänd
Madelene SpichigerTrångsviken IFej godkänd

Miniknat

720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Eldrik StegingKlubblösfullföljt
Jack StegingKlubblösfullföljt
Elis  OlofssonÅs IFfullföljt
Elsa NybergKlubblösfullföljt
Rut VedinKlubblösfullföljt
Stella YtterbyFrösö IFfullföljt
Ricky DahlinBrunflo IFfullföljt
xander DahlinBrunflo IFfullföljt
Birgit HagqvistFrösö IFfullföljt
Nils HedmanÖstersunds OKfullföljt
Annie IsklintKlubblösfullföljt
Albin TehelandKlubblösfullföljt
Ludvig BjörkÖstersunds OKfullföljt
Eskil EnelandFrösö IFfullföljt
Vida Larsson MagnussonÖstersunds OKfullföljt
Siri ThomassonÖstersunds OKfullföljt
Tor ThomassonÖstersunds OKfullföljt
Edvin GarlingFrösö IFfullföljt
Filip EricssonFrösö IFfullföljt
Emila EricssonFrösö IFfullföljt
Emile StoneFrösö IFfullföljt
Tove YtterbyFrösö IFfullföljt

Trail

5 817 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan PALMFrösö IF27:004:38
2Kristoffer ThelandFrösö IF30:41+3:415:16
3Leif SöderbergBiathlon Östersund37:15+10:156:24
4Gustav Von WaldenBiathlon Östersund38:18+11:186:35
Anders Von WaldenBiathlon Östersundej godkänd
Olle  RentzhogFrösö IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser