Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enenracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enenracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 15 april 2018

D21

3 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor26:306:46
2Maria SjölanderOK Rodhen27:16+0:466:58
3Cecilia EinarssonVästerås SOK29:37+3:077:34
4Lisa WesterbergOK Milan31:28+4:588:02
5Lisa JohanssonOK Rodhen31:30+5:008:03
6Jenny WesterberghRasbo IK31:33+5:038:04
7Therese KorkeakoskiOK Milan33:12+6:428:29
8Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK33:18+6:488:30
9Sandra NäslundVästerås SOK33:37+7:078:35
10Elisabeth AhlgrenLinköpings OK36:16+9:469:16
11Ann-Sofi KarlssonGävle OK36:29+9:599:19
12Ebba WesterbergIF Thor36:30+10:009:20
13Frida AnsinSvaide Roma SOK37:24+10:549:33
14Elin ErikssonVästerås SOK38:17+11:479:47
15Josefine AhlbäckOK Milan38:40+12:109:53
16Vilma BergerDomnarvets GOIF46:13+19:4311:49
17Amanda DanielsAvesta OK47:17+20:4712:05
18Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL56:31+30:0114:27
19Malin EkmanSala OK58:25+31:5514:56
Amanda TellsénOK Roxenej start

H21

5 530 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus LarssonHestra IF32:005:47
2Simon AnderssonOK Rodhen33:12+1:126:00
3Johan AhlströmVästerås SOK33:18+1:186:01
4Carl NäslundVästerås SOK35:14+3:146:22
5Niklas LöwegrenStora Tuna OK35:16+3:166:22
6Patrik SvedbergGävle OK35:19+3:196:23
7Marcus EkKöping-Kolsva OK35:43+3:436:27
8Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK35:52+3:526:29
9Henrik WickströmVästerås SOK36:22+4:226:34
10Anders BoströmOK Linné36:45+4:456:38
11Magnus BjörkOK Rodhen37:25+5:256:45
12Torbjörn JacobssonOK Rodhen37:34+5:346:47
13Viktor AntonssonEksjö SOK37:57+5:576:51
14Jonas VikströmKöping-Kolsva OK38:21+6:216:56
15Leon HanssonVisborgs OK40:11+8:117:15
16Jonathan SvenssonVäxjö OK40:53+8:537:23
17Peter ViréhnAvesta OK41:42+9:427:32
18Cristian LarssonKöping-Kolsva OK42:29+10:297:40
19Anders ÖsterlundVästerås SOK42:43+10:437:43
20Emil AlexanderssonStora Tuna OK42:56+10:567:45
21Martin NorrbomSala OK43:05+11:057:47
22Johan CelanderKöping-Kolsva OK44:00+12:007:57
23Ola TovenKöping-Kolsva OK44:19+12:198:00
24Andreas ErikssonVästerås SOK44:25+12:258:01
25Lars-Erik HaslerSurahammars SOK44:43+12:438:05
26Glenn KällströmOK Roslagen48:26+16:268:45
27Niklas ReinholdssonIF Thor49:44+17:448:59
28Filip IvermarkVästerås SOK50:01+18:019:02
29Tomas JohnssonSundsvalls OK52:25+20:259:28
30Emil JanssonOK Rodhen1:00:31+28:3110:56
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NallgårdVästerås SOK37:4810:26

H20

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KällströmSala OK25:046:56
2Alexander AlnessLånghundra IF32:51+7:479:05
3Dan ÖsterlundVästerås SOK34:48+9:449:38

D18

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva RyttherVästerbergslagens OL30:008:17
2Hanna ErikssonNorbergs OK50:39+20:3913:59

H18

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper HedarOK Tor25:437:07
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF25:52+0:097:09
3Axel BergströmOK Rodhen28:56+3:138:00
4Pontus LindgrenVästerås SOK30:52+5:098:33
5Markus ÖsterlundVästerås SOK32:27+6:448:59
6Daniel StåhlOK Hammaren38:05+12:2210:32
7Oskar StenviOK Linné40:41+14:5811:16
8Anton SegermanIF Thor40:50+15:0711:18
Joel WiklundOK Gripej start

D16

3 640 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre25:186:57
2Sanna SanderOK Milan28:48+3:307:54
3Cornelia KrafftLänna IF29:28+4:108:05
4Emilia BergströmOK Rodhen30:42+5:248:26
5Hanna JonsellIF Thor31:11+5:538:34
6Lovisa HambäckLånghundra IF32:18+7:008:52
7Wilma ThornellSurahammars SOK32:29+7:118:55
8Josefin JohanssonOK Tor33:58+8:409:19
9Karin WedmanVästerbergslagens OL34:04+8:469:21
10Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL35:42+10:249:48
11Tilda WigforssArboga OK36:15+10:579:57
12Ida HallinSurahammars SOK37:01+11:4310:10
13Fanny CedstedtLånghundra IF40:09+14:5111:01
14Elsa KarlssonIF Thor40:16+14:5811:03
15Malin SvenssonRånäs OK40:51+15:3311:13
16Ellen HannrupIF Thor41:59+16:4111:32
17Ida LarssonVästerås SOK42:05+16:4711:33
18Maja WilmarIF Thor44:40+19:2212:16
19Tilda BorgströmAvesta OK46:22+21:0412:44
20Linn RistoOK Linné53:48+28:3014:46
21Rebecka HaslerSurahammars SOK57:27+32:0915:46
22Tilde JohanssonSurahammars SOK57:44+32:2615:51
23Felicia SahlénVästerås SOK1:05:35+40:1718:01

H16

3 640 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SundblomRånäs OK23:096:21
2Jesper ÅkessonJärfälla OK24:12+1:036:38
3David MelinOK Rodhen24:31+1:226:44
4Viktor JemthIF Thor25:26+2:176:59
5John McLellandOK Rodhen26:07+2:587:10
6Emil BoströmOK Linné26:27+3:187:15
7Arvid BylundIF Thor26:33+3:247:17
8Henrik PetrisiVästerbergslagens OL27:16+4:077:29
9Martin SandqvistVästerås SOK27:23+4:147:31
10Filip BäckArboga OK28:34+5:257:50
11Tobias DahlmarkVästerås SOK29:19+6:108:03
12Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL29:50+6:418:11
13Hugo FriskVästerås SOK29:59+6:508:14
14Lucas AhlströmVästerås SOK30:09+7:008:16
15Elliot AngelsiööOK Linné30:41+7:328:25
16Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL31:00+7:518:30
17Pelle NilssonOK Linné32:15+9:068:51
18Simon WahlnäsOK Linné32:40+9:318:58
19Rasmus LindbergAvesta OK33:35+10:269:13
20Rasmus SöderbergGävle OK35:02+11:539:37
21Hampus PerssonOK Enen38:05+14:5610:27
22Kevin SjölanderOK Rodhen39:20+16:1110:48
23Emil WeiseliusOK Linné41:23+18:1411:22
Emil AhlströmVästerås SOKej start

D14

2 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÅbomGävle OK20:187:32
2Ebba OttossonGävle OK21:17+0:597:54
3Elsa KaipeOK Kåre21:52+1:348:07
4Johanna RoosOK Linné22:06+1:488:12
5Maja AhlströmVästerås SOK22:23+2:058:19
6Karolina AnderssonDalaportens OL23:20+3:028:40
7Fannie SjölanderOK Rodhen24:00+3:428:55
8Sara SundqvistLånghundra IF27:29+7:1110:13
9Klara HartOK Linné27:35+7:1710:15
10Saga MattssonDalaportens OL28:27+8:0910:34
11Elvira BjörnbergVästerås SOK29:45+9:2711:03
12Felicia EliassonDalaportens OL30:38+10:2011:23
13Lisa NilssonOK Linné31:33+11:1511:43
14Frida MelinOK Rodhen31:42+11:2411:47
15Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK32:34+12:1612:06
16Ella ServinLånghundra IF33:10+12:5212:19
17Elsa Söllvander EklundOK Rodhen34:39+14:2112:52
18Anja BergerDomnarvets GOIF34:55+14:3712:58
19Isabelle StåhlbrandtRasbo IK35:08+14:5013:03
20Erica KarlssonOK Rodhen37:08+16:5013:48
21Isabel UnnerudLånghundra IF37:27+17:0913:55
22Clara SvenssonSurahammars SOK40:11+19:5314:56 Ladda ner rutt i gpx-format
23Hedda BorgströmAvesta OK40:55+20:3715:12
24Amanda RådströmOK Enen43:22+23:0416:07
Moa LundinOK Linnéej godkänd

H14

2 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK19:127:08
2Edvin NilssonLånghundra IF19:30+0:187:14
3Simon ClaessonOK Rodhen20:17+1:057:32
4Love BylundIF Thor20:37+1:257:39
5Simon SvenssonVästerås SOK22:09+2:578:14
6Vidar NettelmarkSurahammars SOK22:54+3:428:30
7Arvid JonforsenHallstahammars OK23:01+3:498:33
8Arvid ErikssonNorbergs OK23:14+4:028:38
9Lucas WannerAvesta OK23:15+4:038:38
10Sixten SlagbrandVästerås SOK23:57+4:458:54
11Axel AnderssonIF Thor24:08+4:568:58
12Elis WiklundVästerås SOK24:28+5:169:05
13Casper KarlssonOK Tor24:34+5:229:07
14Gustav LyckebäckSigtuna OK24:49+5:379:13
15Valle LarssonIF Thor24:55+5:439:15
16Lucas SöderbergGävle OK25:33+6:219:29
17Linus HallinSurahammars SOK25:37+6:259:31
18Jacob HenrikssonRånäs OK25:52+6:409:36
19Jakob NordströmSigtuna OK26:32+7:209:51
20Elias StrömlandSigtuna OK27:54+8:4210:22
21Aron BromanLänna IF28:43+9:3110:40
22Rasmus HedarOK Tor35:38+16:2613:14
23Eric BäckArboga OK37:03+17:5113:46
24Viggo IngwersenOK Enen38:02+18:5014:08
25Rasmus ExellLänna IF45:08+25:5616:46
26Arvid GunérusSurahammars SOK50:01+30:4918:35
Oscar LandstorpOK Torej godkänd
Erik BernerssonOK Enenej godkänd
Viktor BoströmOK Linnéej start

D12

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL16:408:05
2Sara RoosOK Linné17:51+1:118:39
3Nova SahlénVästerås SOK19:17+2:379:21
4Tora JonsellIF Thor20:10+3:309:47
5Olivia UnnerudLånghundra IF20:45+4:0510:04
6Amanda BäckArboga OK20:50+4:1010:06
7Emmy RoosIF Thor26:07+9:2712:40
8Matilda PerssonOK Enen29:07+12:2714:08
9Lovisa BjörnbergVästerås SOK36:42+20:0217:48
10Alicia HermannVästerås SOK40:30+23:5019:39
Hillevi LarssonOK Enenej godkänd

H12

2 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné13:096:23
2Emil ÅbergOK Linné13:30+0:216:33
3Ted LagerströmAttunda OK15:06+1:577:19
4Viktor FischerOK Linné15:54+2:457:43
5Erik PalmVästerås SOK17:42+4:338:35
6Kalle LindelöfSträngnäs-Malmby OL19:03+5:549:14
7Hugo ZetterbergVästerås SOK19:28+6:199:26
8Albin JemthIF Thor19:40+6:319:32
9Joel AhlbergOK Linné21:44+8:3510:33
9Filip BorellOK Linné21:44+8:3510:33
11Mikael BergOK Enen21:51+8:4210:36
12Gustav SvenssonRånäs OK23:13+10:0411:16
13Theo RistoOK Linné27:18+14:0913:15
14Edwin AsplundSurahammars SOK34:21+21:1216:40
Simon SegermanIF Thorej godkänd
John AnderssonRånäs OKej start

D10

1 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK14:377:36
2Maja LyckebäckSigtuna OK19:22+4:4510:05
3Frida HerbstVästerås SOK21:06+6:2910:59
4Alma WesselLänna IF22:35+7:5811:45
5Tilde IngwersenOK Enen25:05+10:2813:03
6Sigrid Gillman WikstrandOK Linné27:05+12:2814:06
7Gabriella HaslerSurahammars SOK32:19+17:4216:49

H10

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné12:556:43
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL13:46+0:517:10
3Carl RäimOK Enen14:00+1:057:17
4Alfons WesterberghRasbo IK14:04+1:097:19
5Ludvig JuhlinVästerås SOK15:28+2:338:03
6Anton ÅbergOK Linné15:50+2:558:14
7Gustav JuhlinVästerås SOK17:18+4:239:00
8Lukas CnattingiusLänna IF18:22+5:279:33
9Alfred WesselLänna IF19:22+6:2710:05
10Rasmus SedvallOK Enen41:08+28:1321:25

H35

4 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HerbstVästerås SOK35:037:51
2Olle HägglundSträngnäs-Malmby OL36:36+1:338:12
3Kristian BirathSurahammars SOK37:36+2:338:25
4Jonatan SöderbergGävle OK38:12+3:098:33
5Björn JohanssonOK Borgen38:23+3:208:36
6Rickard BomanIF Thor38:55+3:528:43
Henrik NettelmarkSurahammars SOKej godkänd

D40

3 620 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene NilssonOK Linné29:168:05
2Anna LindgrenVästerås SOK30:15+0:598:21
3Jessica SöllvanderOK Rodhen30:50+1:348:31
4Marie-Louise KaipeOK Kåre31:00+1:448:33
5Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK32:03+2:478:51
6Marit SöderqvistOK Kåre33:06+3:509:08
7Eva PalmVästerås SOK33:56+4:409:22
8Annette RoosOK Linné34:27+5:119:30
9Jenny JohanssonValbo AIF34:53+5:379:38
10Linda StinessenDalaportens OL34:55+5:399:38
11Pernilla SahlénVästerås SOK35:52+6:369:54
12Åsa BergSigtuna OK39:50+10:3411:00
13Sofia HaslerSurahammars SOK42:42+13:2611:47
14Stina BorängSnättringe SK43:11+13:5511:55
15Jenny ÅmanValbo AIF44:40+15:2412:20
16Ida WesselLänna IF1:45:35+1:16:1929:10
Carina GunérusSurahammars SOKej godkänd

H40

4 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonLänna IF31:257:15
2Rickard SvenssonVästerås SOK31:48+0:237:20
3Stefan ErikssonSurahammars SOK33:15+1:507:40
4Mattias EklundOckelbo OK34:11+2:467:53
5Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK38:50+7:258:58
6Henrik HallinSurahammars SOK39:03+7:389:01
7Jonas SellingLänna IF39:40+8:159:09
8Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL54:53+23:2812:40
9Svante GustafsonLänna IF55:13+23:4812:45

D45

2 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor23:468:00
2Anna Karin OlmIF Thor26:24+2:388:53
3Josefine NordströmOK Triangeln26:31+2:458:55
4Anna GillmanOK Linné26:49+3:039:01
5Annika SundströmVästerås SOK28:31+4:459:36
6Yvonne GrehnOK Rodhen28:47+5:019:41
7Marie LyckebäckSigtuna OK29:39+5:539:58
8Ann RollerJärfälla OK30:43+6:5710:20
9Maria StrömbergAvesta OK32:30+8:4410:56
10Sofia KrafftLänna IF34:49+11:0311:43
11Malena AhlströmVästerås SOK36:20+12:3412:14
12Karolina AnderssonLänna IF36:52+13:0612:24
13Ulrika SanderOK Milan38:44+14:5813:02
14Anna-Karin LövgrenAvesta OK42:32+18:4614:19
15Anna EricsonAvesta OK45:37+21:5115:21
16Lill NallgårdVästerås SOK52:20+28:3417:37

H45

4 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Linné27:416:23
2Jonas EklundOK Rodhen28:14+0:336:31
3Henrik RoosOK Linné28:39+0:586:36
4Magnus ThornellSurahammars SOK28:41+1:006:37
5Jens AndertoftVästerås SOK30:51+3:107:07
6Jörgen JohanssonOK Tor32:04+4:237:24
7Ulf JohanssonSurahammars SOK32:07+4:267:25
8Daniel OlmIF Thor32:26+4:457:29
9Bo SegermanIF Thor33:01+5:207:37
10Jörgen HellgrenIF Thor34:44+7:038:01
11Stefan StridhValbo AIF34:48+7:078:02
12Per JemthIF Thor35:49+8:088:16
13Johan WesterberghRasbo IK36:04+8:238:19
14Andreas KrafftLänna IF37:19+9:388:37
15Daniel BjörnbergVästerås SOK37:28+9:478:39
16Andreas PerssonRasbo IK38:49+11:088:57
17Martin JuhlinVästerås SOK38:53+11:128:58
18Rickard JonforsenHallstahammars OK39:22+11:419:05
19Niklas SöderlundAvesta OK42:28+14:479:48
20Johan WallinSträngnäs-Malmby OL43:47+16:0610:06
21David LindgrenVästerås SOK1:14:23+46:4217:10
Magnus ÖhlingOK Torej godkänd
Lars SegermanSkarpnäcks OLej start
Patrik ServinLånghundra IFej start

D50

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL25:537:50
2Marie HedarOK Tor27:50+1:578:26
3Lena PetrisiVästerbergslagens OL28:47+2:548:43
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK31:45+5:529:37
5Maria HartOK Linné33:51+7:5810:15
6Kristina ForsOK Grip34:26+8:3310:26
7Carin HomannJärfälla OK35:37+9:4410:47
8Berit WetterArboga OK39:23+13:3011:56
9Pia ThunmanOK Linné40:54+15:0112:23
10Åsa Marknell DewittLänna IF41:59+16:0612:43
11Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL43:24+17:3113:09
12Ann LyrbergValbo AIF44:10+18:1713:23
13Lena LiljeforsAvesta OK46:17+20:2414:01
14Maria AhlbergNorbergs OK1:12:57+47:0422:06
Catarina LarssonVästerås SOKej godkänd

H50

3 610 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK22:176:10
2Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK25:13+2:566:59
3Per EdlundSigtuna OK25:19+3:027:00
4Johan JakobssonLånghundra IF25:36+3:197:05
5Eric RollerJärfälla OK26:11+3:547:15
6Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL26:13+3:567:15
7Lars KarlssonValbo AIF26:18+4:017:17
8Pär TögenmarkOK Linné26:51+4:347:26
9Ola TorstenssonVästerås SOK27:04+4:477:29 Ladda ner rutt i gpx-format
10Henrik OlssonOK Tor27:06+4:497:30
11Anders BrinkmanVandrarringen27:08+4:517:30
12Mårten KällströmSala OK27:24+5:077:35
13Patrik OttossonGävle OK27:52+5:357:43
14Daniel UnnerudLånghundra IF28:57+6:408:01
15Frank SteinerJärfälla OK29:36+7:198:11
16Stefan BjurstedtSurahammars SOK29:53+7:368:16
17Jan ViklundVästerås SOK30:24+8:078:25
18Mats JonsellIF Thor30:39+8:228:29
19Johan AnderssonValbo AIF31:07+8:508:37
20Thomas RoosIF Thor31:27+9:108:42
21Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF33:44+11:279:20
22Peter ForsOK Grip34:54+12:379:40
23Magnus LarssonVästerås SOK35:26+13:099:48
24Jesper HenrikssonRånäs OK35:31+13:149:50
25Stefan NordströmSigtuna OK36:00+13:439:58
26Niklas SanderOK Milan36:50+14:3310:12
27Kjell RistoOK Linné37:50+15:3310:28
28Tomas JonssonVandrarringen39:39+17:2210:59
29Jörgen DalénSala OK41:14+18:5711:25
30Robert ÖstlundSäterbygdens OK44:07+21:5012:13
Peter BäckArboga OKej start
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Stefan VikströmOK Torej start
Petter RanefallIF Thorej start
Tommy FröjdSundsvalls OKej start
Joakim AhlströmVästerås SOKej start

D55

3 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen29:028:47
2Ylva GrapeDalaportens OL31:00+1:589:23
3Dorothe SpillmannIF Thor32:02+3:009:42
4Karin JanssonOK Rodhen34:57+5:5510:35
5Annika LarssonArboga OK35:36+6:3410:47
6Cathrine JohanssonTierps SOK35:41+6:3910:48
7Eva SvanbergJärfälla OK38:54+9:5211:47
8Mia GustafssonOK Kåre40:21+11:1912:13
9Gunilla BomanVästerås SOK41:02+12:0012:26
10Marie BjörklundEskilstuna OL41:07+12:0512:27
11Malin BromanLänna IF43:32+14:3013:11
12Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK44:25+15:2313:27
13Inger SkantzLänna IF44:46+15:4413:33
14Maria SkantzOK Triangeln46:46+17:4414:10

H55

3 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LundJärfälla OK26:097:13
2Carl BymanVästerås SOK26:25+0:167:17 Ladda ner rutt i gpx-format
3Patrik AhlgrenTäby OK26:31+0:227:19
4Per EdenhamnLänna IF27:08+0:597:29
5Anders RoothVästerås SOK27:10+1:017:30
6Per SundströmVästerås SOK27:58+1:497:43
7Jan-Olov BergmanVästerås SOK29:39+3:308:11
8Anders JönssonOK Triangeln30:23+4:148:23
9Peder KarlssonRånäs OK33:52+7:439:21
10Thomas JanssonLänna IF35:32+9:239:48
11Leif MörkforsJärfälla OK35:56+9:479:55
12Magnus ThorOK Linné38:19+12:1010:35
13Johan KarlssonNorbergs OK44:52+18:4312:23
14Anders S NybergSäterbygdens OK45:26+19:1712:33
15Per-Olof SvenssonLänna IF46:35+20:2612:52
16Erik BengtssonSala OK58:37+32:2816:11
Kennet OlanderTullinge SKej start

D60

2 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK21:058:04
2Elisabeth HedlöfRånäs OK22:59+1:548:48
3Mona ÅkermanValbo AIF23:39+2:349:03
4Helena EkbrinkIF Thor26:53+5:4810:18
5Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK27:16+6:1110:26
6Inger LilliehöökOK Linné28:55+7:5011:04
7Inga-Britt PetterssonSala OK29:17+8:1211:13
8Gudrun PerssonHallstahammars OK33:30+12:2512:50
9Catharina EkmanVästerås SOK34:27+13:2213:11
10Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL38:24+17:1914:42
Yvonne TovenKöping-Kolsva OKej godkänd

H60

3 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné25:107:24
2Lars OhlinRånäs OK25:36+0:267:31
3Roland JanssonOK Linné26:52+1:427:54
4Pär JanssonIF Thor27:06+1:567:58
5Thomas JohanssonRånäs OK27:26+2:168:04
6Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK28:34+3:248:24
7Thom SandvikAvesta OK28:44+3:348:27
8Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK29:45+4:358:45
9Lars-Åke AnderssonArboga OK29:46+4:368:45
10Björn SöderbäckOK Linné29:55+4:458:47
11Roland NotstamArboga OK30:09+4:598:52
12Kjell EricssonSträngnäs-Malmby OL31:28+6:189:15
13Svante LindgrenKorsnäs IF OK32:01+6:519:25 Ladda ner rutt i gpx-format
14Gunnar SvanbergJärfälla OK32:16+7:069:29
15Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF32:21+7:119:30
16Håkan TrollvadSurahammars SOK32:26+7:169:32
17Lars LandströmLånghundra IF32:29+7:199:33
18Reinhold LenneboIF Thor34:06+8:5610:01
19Mats LandquistKöping-Kolsva OK34:29+9:1910:08
20Rolf KullaValbo AIF34:51+9:4110:15
21Göran LyrbergValbo AIF34:56+9:4610:16
22Pelle HöökKöping-Kolsva OK35:41+10:3110:29
23Göran HedmanValbo AIF38:22+13:1211:17
24Kenneth PetterssonJärfälla OK38:24+13:1411:17
25Sven-Erik LevinTierps SOK39:53+14:4311:43
26Håkan GustafsonEskilstuna OL40:52+15:4212:01
27Bosse YngborgHällefors OK41:40+16:3012:15
28Per-Åke HolmSigtuna OK42:13+17:0312:25
29Per-Erik NyströmRånäs OK54:09+28:5915:55
Claes VallinIFK Lidingö SOKutgått
Svend Erik MathiassenOK Linnéej start

D65

2 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL22:008:25
2Christina HjertsonOK Linné25:50+3:509:53
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen27:24+5:2410:29
4Titti BergendahlOK Måsen28:48+6:4811:02
5Lena JansonArboga OK28:55+6:5511:04
6Marianne EinarssonFagersta OK30:50+8:5011:48
7Anne LundmarkJärfälla OK30:59+8:5911:52
8Gun JanssonSala OK31:26+9:2612:02
9Marita BergSigtuna OK32:20+10:2012:23
10Annika NorströmHallstahammars OK32:35+10:3512:29
11Lena Nyström-NilssonRånäs OK37:30+15:3014:22
Britt Linnéa ErikssonSala OKej start

H65

3 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran LarssonSala OK26:548:06
2Weine WolterÅkers IF27:12+0:188:11
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK28:31+1:378:35
4Per Erik FogelVästerås SOK28:34+1:408:36
5Sten-Åke HolmbergSala OK28:44+1:508:39
6Ulf KjellinOK Hedströmmen28:49+1:558:40
7Rolf MathisenEskilstuna OL30:13+3:199:06
8Bo DavidssonSolna OK31:14+4:209:24
9Hans-Erik SkalbergVästerås SOK31:20+4:269:26
9Harry EnbergVästerbergslagens OL31:20+4:269:26
11Lars-Erik HermanssonOK Linné32:02+5:089:38
12Leo JohanssonVandrarringen33:00+6:069:56
13Gerhard LilliestiernaOK Roslagen33:17+6:2310:01
14Kurt ErikssonVandrarringen34:06+7:1210:16
15Bengt A PerssonOckelbo OK35:13+8:1910:36
16Roland BergSäterbygdens OK35:22+8:2810:39
17Kjell JanssonLånghundra IF35:32+8:3810:42
18Hans GreijerVästerås SOK37:16+10:2211:13
19Tommy HöglundLånghundra IF37:52+10:5811:24
20Anders GunnarssonSurahammars SOK38:00+11:0611:26
21Sven-Inge NylundJärfälla OK44:50+17:5613:30
22Bengt HanssonSäterbygdens OK45:46+18:5213:47
Olle GranathSurahammars SOKej start
Göran BengtssonTockarps IKej start

D70

2 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta KlangLånghundra IF31:3612:06
2Anita JohanssonOK Tor33:04+1:2812:40
3Kristina Nygren FriskAttunda OK34:54+3:1813:22
4Margareta HaraldssonSigtuna OK36:20+4:4413:55
5Anna-Stina NyströmLänna IF37:05+5:2914:12
6Ewa NordlundLänna IF37:35+5:5914:23
7Lena WahssAvesta OK38:20+6:4414:41
8Sonja JedarÅkers IF38:57+7:2114:55
9Margareta JönssonÅkers IF44:21+12:4516:59
10Elke WilkeTierps SOK47:28+15:5218:11
11Kristina ErikssonLänna IF48:33+16:5718:36
12Birgitta NylundJärfälla OK1:06:20+34:4425:24

H70

2 970 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL27:079:07
2Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL27:23+0:169:13
3Claes NidebornStora Tuna OK27:59+0:529:25
4Alf LindbergKöping-Kolsva OK29:29+2:229:55
5Kenneth JanssonSala OK30:07+3:0010:08
6Leif NordlundLänna IF30:43+3:3610:20
7Hans JohanssonIFK Mora OK31:27+4:2010:35
8Anders GärderudIFK Lidingö SOK31:57+4:5010:45
9Tomas ÅhgrenLånghundra IF32:09+5:0210:49
10Per-Erik WåhlbergOK Linné32:13+5:0610:50
11Leif BergSigtuna OK32:20+5:1310:53
12Stig LandstorpOK Tor32:40+5:3310:59
13Leif ErikssonHeby AIF33:33+6:2611:17
14Torsten PetterssonLånghundra IF33:41+6:3411:20
15Nils-Erik ErikssonSala OK34:23+7:1611:34
16Göran FriskAttunda OK37:56+10:4912:46
17Lars-Olov JohanssonSala OK38:13+11:0612:52
18Mats TörngrenOK Linné40:14+13:0713:32
19Hans NybergGävle OK40:34+13:2713:39
20Bertil HolmgrenGävle OK43:30+16:2314:38
21Sören ErikssonLänna IF44:23+17:1614:56
22Ulf SvedestamEskilstuna OL46:06+18:5915:31
23Rune VikmanVästerås SOK49:08+22:0116:32
24Sten JohanssonOK Borgen52:49+25:4217:47
25Göran JanssonOK Triangeln58:20+31:1319:38
26Tommy ÖhlingÄrla IF1:00:34+33:2720:23
Stig OvelandValbo AIFej godkänd
Göran NilssonValbo AIFej start
Anders EdlingOK Linnéej start

D75

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK27:4012:52
2Dagny GustavssonSigtuna OK28:26+0:4613:13
3Eva von HeijneSigtuna OK30:56+3:1614:23
4Margaretha NyströmLänna IF36:56+9:1617:10
5Liz PorteousVästerås SOK54:09+26:2925:11

H75

2 870 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK26:119:07
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen28:24+2:139:53
3Karl JohanssonIFK Hedemora OK28:57+2:4610:05
4Jerry HolmEskilstuna OL31:43+5:3211:03
5Bengt JönssonÅkers IF31:58+5:4711:08
6Torbjörn TirénHellas Orientering32:40+6:2911:22
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK33:07+6:5611:32
8Sören JohanssonSala OK37:01+10:5012:53
9Lars JohanssonOK Tor38:55+12:4413:33
10Per HaepplingVästerås SOK41:30+15:1914:27
11Kurt BoströmOK Linné41:50+15:3914:34
12Jan-Olof MalmSigtuna OK42:03+15:5214:39
13Sven JacobssonIF Thor42:21+16:1014:45
14Lars-Erik KarlssonRasbo IK43:06+16:5515:01
15Jan LarssonTullinge SK43:27+17:1615:08
16Bo SundénKarlsbyhedens OK43:38+17:2715:12
17Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK50:34+24:2317:37
18Lars KjellmanVandrarringen52:42+26:3118:21
19Bertil KarlssonOK Linné56:08+29:5719:33
20Sören WingeUpsala IF1:09:35+43:2424:14
Lars-Erik RaskVästerås SOKej godkänd

H80

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt ZanderVästerås SOK36:2016:53
2Bo LöwegrenVästerås SOK36:39+0:1917:02
Stig RoosOK Linnéej start
Stig RoosOK Linnéej start
Stig RoosOK Linnéej start
Stig RoosOK Linnéej start
Stig RoosOK Linnéej start

H85

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor30:5214:21
2Inge HåkanssonOK Linné44:05+13:1320:30

Inskolning

1 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gabriel AndreiOK Linnéfullföljt
August ElwingerIF Thorfullföljt
Ida EnbergVästerbergslagens OLfullföljt
Arvid ErikssonVästerås SOKfullföljt
Oscar ErikssonVästerås SOKfullföljt
Wilhelm LindquistOK Enenfullföljt
Fanny NilssonOK Triangelnfullföljt
Alfred PersKlubblös Klubb 90001fullföljt
Cedrik RäimOK Enenfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Ellie SöderbergGävle OKfullföljt
Filip ThorsellVästerås SOKfullföljt
Klara JuhlinVästerås SOKej godkänd
Joel WesterberghRasbo IKej start

U1

1 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis EklundOK Rodhen12:548:42
2Fredrik EricsonFagersta OK12:56+0:028:44
3Jamie RollerJärfälla OK14:15+1:219:37
4Alice HögbergRånäs OK15:17+2:2310:19
5Axel BorellOK Linné15:59+3:0510:47
6Mia LagerströmAttunda OK16:06+3:1210:52
7Malter BorgströmAvesta OK16:38+3:4411:14
8Hugo TärnlundOK Linné16:51+3:5711:23
9Kevin AmnéusDalaportens OL19:02+6:0812:51
10Vidar LarssonIF Thor19:03+6:0912:52
11vanna BylundIF Thor20:00+7:0613:30
12Freja EngOK Enen20:42+7:4813:59
13Hilda GunérusSurahammars SOK21:04+8:1014:14
14Noa AlnebergSträngnäs-Malmby OL21:15+8:2114:21
15Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK21:24+8:3014:27
16Felix HerbstVästerås SOK21:26+8:3214:28
17Isaelle AndreiOK Linné23:04+10:1015:35
18Kai UnnerudLånghundra IF23:24+10:3015:48
19Ragnar GästgivarsOK Triangeln28:44+15:5019:24
20Ezana ArkebamSala OK28:59+16:0519:35
21Freja IvermarkVästerås SOK29:58+17:0420:14
22Runa GästgivarsOK Triangeln31:07+18:1321:01
23Ture BaumgartenIF Thor31:41+18:4721:24
24Wille RådströmOK Enen31:46+18:5221:27
25Christina NordénLånghundra IF48:49+35:5532:59
Selma LöfqvistVästerås SOKej start

U2

1 920 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL19:009:53
2Benjamin ThisnerOK Enen19:33+0:3310:10
3Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL21:07+2:0710:59
4Algot HellgrenIF Thor21:57+2:5711:25
5Alvin ÅkermanLänna IF22:02+3:0211:28
6Lilly VaernholtOK Enen22:28+3:2811:42
7Svea BorgströmAvesta OK23:39+4:3912:19
8Wilma LarssonSala OK24:00+5:0012:30
9Elly SandbergSala OK24:49+5:4912:55
10My HärnerOK Enen26:39+7:3913:52
11Grete VaernholtOK Enen27:13+8:1314:10
12Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OL28:17+9:1714:43
13Kasper AmnéusDalaportens OL29:09+10:0915:10
14Helny KlintKlubblös Klubb 9000129:12+10:1215:12
15Melvin JohanssonRånäs OK29:24+10:2415:18
16Linnea JohanssonRånäs OK29:49+10:4915:31
17David SandbergOK Enen30:33+11:3315:54
18Arvid VaernholtOK Enen32:08+13:0816:44
19Hugo RodinOK Enen32:10+13:1016:45
20Märta Gillman WikstrandOK Linné33:27+14:2717:25
21Eira OlivOK Enen35:14+16:1418:21

Öppen motion 1

1 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma IsacssonOK Linné19:069:56
2Mei FamEj klubbansluten27:12+8:0614:10

Öppen motion 3

2 060 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne AmnéusDalaportens OL16:237:57
2Torbjörn LindquistOK Enen18:47+2:249:07
3Chanette StaflinKlubblös Klubb 9000119:52+3:299:38
4Tore NallgårdVästerås SOK19:57+3:349:41
5Candice StåhlJärbo OK25:13+8:5012:14
6Anna HernellKlubblös Klubb 9000127:24+11:0113:18
7Sören LindgrenVandrarringen29:12+12:4914:10
8Alvin TorestenOK Enen29:35+13:1214:21
9Signe ÖrtqvistOK Linné31:30+15:0715:17
10Märta ÖrtqvistOK Linné31:46+15:2315:25
11Anica AhlgrenTäby OK33:45+17:2216:23
12Mikael BlixtAvesta OK34:37+18:1416:48
13Pär WiklundVästerås SOK35:38+19:1517:17
14Inger GunnarssonVästerås SOK35:57+19:3417:27
15Pia WiklundVästerås SOK38:05+21:4218:29
16Albin SvenssonSurahammars SOK39:46+23:2319:18
17Sandra JäderOK Rodhen40:26+24:0319:37
18Lennart ÖbergVästerås SOK44:16+27:5321:29
19Caje JacobssonIF Thor55:28+39:0526:55
20Alva BergwallKlubblös Klubb 9000159:42+43:1928:58
20Jenny BergwallKlubblös Klubb 9000159:42+43:1928:58
Carola CederthKöping-Kolsva OKdiskvalificerad
Richard PaakkonenOK Roxenej start

Öppen motion 5

2 690 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BymanVästerås SOK24:038:56
2Ludvig HaslerSurahammars SOK24:17+0:149:01
3Sture SundqvistLånghundra IF24:24+0:219:04
4Hasse ÅbergValbo AIF25:02+0:599:18
5Marie EnbergVästerbergslagens OL25:24+1:219:26
6Patrik IngessonOK Rodhen27:27+3:2410:12
7Anders FlodergOK Rodhen29:45+5:4211:03
8Claes JonssonOK Rodhen32:44+8:4112:10
9Gunilla ReinholdssonIF Thor33:43+9:4012:32
10fredrik björkSurahammars SOK34:08+10:0512:41
11Pia JohanssonNorbergs OK34:22+10:1912:46
12Jennifer SvenssonVästerås SOK34:24+10:2112:47
13Maria KarlssonIF Thor34:57+10:5412:59
14Johan KarlssonIF Thor35:18+11:1513:07
15Annica BergerDomnarvets GOIF35:54+11:5113:20
16Per HermannVästerås SOK35:57+11:5413:21
17Helene SvenssonRånäs OK36:08+12:0513:25
18Hanna HermannVästerås SOK36:09+12:0613:26
19Henrik GunérusSurahammars SOK38:06+14:0314:09
20My BlixtAvesta OK38:38+14:3514:21
21Johan BlixtAvesta OK38:40+14:3714:22
22Gustav VisingOK Triangeln39:55+15:5214:50
23Lars VisingOK Triangeln40:20+16:1714:59
24Lena ÅbomGävle OK40:31+16:2815:03
25Klara HägerKlubblös Klubb 9000141:45+17:4215:31
26Eva SchönquistOK Linné42:40+18:3715:51
27Monika JonssonOK Tor43:12+19:0916:03
28Cecilia ErikssonNorbergs OK43:22+19:1916:07
29Eva FredrikssonKorsnäs IF OK44:24+20:2116:30
30Thomas WiklundVästerås SOK44:28+20:2516:31
31Henrik SödermanOK Rodhen44:31+20:2816:32
32Britta IvarssonVästerbergslagens OL44:48+20:4516:39
33Sara BengtssonKöping-Kolsva OK45:33+21:3016:55
34Mattias JäderOK Rodhen45:44+21:4117:00
35Mattias SundstedtRasbo IK47:43+23:4017:44
36Malin AlbinssonIFK Enskede48:52+24:4918:09
37Carl SandqvistVästerås SOK53:15+29:1219:47
38Ingela BengtssonSala OK53:38+29:3519:56
38Karin SandqvistVästerås SOK53:38+29:3519:56
40Kristina BäckArboga OK55:18+31:1520:33
41Nils SandqvistVästerås SOK56:48+32:4521:06
42Lars AhlströmVästerås SOK56:51+32:4821:08
43Kajsa SindtKlubblös Klubb 900011:14:13+50:1027:35
44Tobias AxnerKlubblös Klubb 900011:14:19+50:1627:37
45Louise PerssonKlubblös Klubb 900011:14:46+50:4327:47
Roland LindqvistOK Linnéej godkänd
Karolina RodinOK Enenej start
Gölin WikstrandOK Linnéej start

Öppen motion 7

3 400 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik WilmarIF Thor25:537:36
2Mirjam DalénSala OK28:09+2:168:16
3Kalle PetterssonRånäs OK31:11+5:189:10
4Lennart MyrehedVandrarringen31:22+5:299:13
5Mark ÅkessonJärfälla OK31:36+5:439:17
6Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK32:27+6:349:32
7Bengt BennitzKlubblös Klubb 9000132:42+6:499:37
8Tommy StenviOK Linné33:38+7:459:53
9Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK33:53+8:009:57
10Lars WeiseliusOK Linné34:47+8:5410:13
11Karin ÅkermanVästerås SOK36:21+10:2810:41
12Per-Olof SjöströmVästerås SOK36:28+10:3510:43
13Ulf NordzellOK Djerf37:49+11:5611:07
14Ulf IsacssonOK Linné37:52+11:5911:08
15Johan EricsonFagersta OK38:10+12:1711:13
16Dag SundinSträngnäs-Malmby OL38:26+12:3311:18
17Eva LindströmVästerås SOK38:30+12:3711:19
18Gabriella MelinOK Rodhen38:38+12:4511:21
19Jimmy KoivistoNorbergs OK38:55+13:0211:26
19Göran LarsendahlVästerås SOK38:55+13:0211:26
21Fredrik DahlmarkVästerås SOK39:06+13:1311:30
22Anna NorrbomSala OK39:19+13:2611:33
23Magnus LindbergAvesta OK39:48+13:5511:42
24Ulf AngelsiööOK Linné40:13+14:2011:49
25Emma KlemetsKöping-Kolsva OK40:24+14:3111:52
26Birgitta IsakssonVästerås SOK40:51+14:5812:00
27Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL40:58+15:0512:02
28Nils OlssonVandrarringen41:03+15:1012:04
29Mirja LifRehns BK42:09+16:1612:23
30Nils-Erik HjelmerVandrarringen43:02+17:0912:39
31Karin HannrupIF Thor44:15+18:2213:00
32Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL44:43+18:5013:09
33Tolvi Karlsson RuneringKlubblös Klubb 9000144:57+19:0413:13
34Ove EkKöping-Kolsva OK45:20+19:2713:20
35Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK45:25+19:3213:21
36Curt ReinholdssonIF Thor45:28+19:3513:22
37Filip NilssonOK Triangeln46:03+20:1013:32
38Annika DavidssonVästerås SOK46:13+20:2013:35
39Tommy BomanVästerås SOK46:26+20:3313:39
40Kristina HolmgrenVästerås SOK46:55+21:0213:47
41Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL47:15+21:2213:53
42Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK47:43+21:5014:02
43Mats KåbergKöping-Kolsva OK47:50+21:5714:04
44Mattias ThorsellKlubblös Klubb 9000148:21+22:2814:13
45Anna OlssonIF Thor48:39+22:4614:18
46Thomas NybergAvesta OK49:09+23:1614:27
47Ann-Sofie JemthIF Thor49:50+23:5714:39
48Markus BylundIF Thor50:23+24:3014:49
49Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK51:23+25:3015:06
50Hanna WigforssArboga OK51:39+25:4615:11
51Marie LindströmOK Triangeln51:40+25:4715:11
52Margareta OsinSOK Joar Viking Enköpin51:58+26:0515:17
53Carl MohlinOK Linné52:32+26:3915:27
54Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin53:09+27:1615:37
55Fabienne GaugazOK Linné53:17+27:2415:40
56Kenneth AlnessLånghundra IF54:00+28:0715:52
57Anders MillingerVästerås SOK55:25+29:3216:17
58Gun MillingerVästerås SOK55:33+29:4016:20
59Peter ÖsterbergSurahammars SOK56:24+30:3116:35
60Ida SundstedtRasbo IK59:01+33:0817:21
61Ann-Sofi SandvikAvesta OK59:18+33:2517:26
62Elin PetterssonSurahammars SOK1:00:10+34:1717:41
63Ingela AlnessLånghundra IF1:04:54+39:0119:05
64Stina BjörnbergVästerås SOK1:05:58+40:0519:24
65Catharina DahlmarkVästerås SOK1:06:31+40:3819:33
Marie LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Peter OláRånäs OKej godkänd
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej godkänd
Bernhard KlingOK Rodhenej godkänd
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd

Öppen motion 8

4 460 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SundénVästerås SOK30:286:49
2Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL32:32+2:047:17
3Andreas EngOK Enen33:20+2:527:28
4Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK33:28+3:007:30
5Martin OldaeusVästerås SOK33:53+3:257:35
6Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK34:49+4:217:48
7Fredrik ElwingerIF Thor36:04+5:368:05
8Per MelinOK Rodhen36:38+6:108:12
9Björn HannrupIF Thor36:46+6:188:14
10Magnus PerssonIF Thor36:50+6:228:15
11Anders KällTumba-Mälarhöjden OK36:59+6:318:17
12Johanna LarssonKöping-Kolsva OK37:18+6:508:21
13Jonas StåhlbrandtRasbo IK37:55+7:278:30
14Jenny LindbergVandrarringen38:00+7:328:31
15Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL38:02+7:348:31
16Ruhdi KarlssonVästerås SOK39:07+8:398:46
17Peter AlbinssonIFK Enskede39:15+8:478:48
18Hampus WestmanVästerås SOK40:58+10:309:11
19Maria IvermarkVästerås SOK41:21+10:539:16
20Olov GohdeDalaportens OL41:30+11:029:18
21Filip SöderlundOK Milan42:43+12:159:34
22Fredrik BorgströmAvesta OK42:45+12:179:35
23Anders LindgrenLånghundra IF43:36+13:089:46
24Marcus ArnoldssonVästerås SOK43:41+13:139:47
25Anton BondessonOK Enen44:03+13:359:52
26Emma JonssonOK Rodhen44:56+14:2810:04
27Mats-Åke IsakssonVästerås SOK45:07+14:3910:06
28Mats BirkestålKöping-Kolsva OK46:59+16:3110:32
29Mikael DavidssonVästerås SOK48:15+17:4710:49
30Karin Swärd LindbergVandrarringen48:24+17:5610:51
31Anna JanssonRånäs OK49:33+19:0511:06
32Niclas AhlströmVästerås SOK49:50+19:2211:10
33Anders GalinSurahammars SOK52:10+21:4211:41
34Mattias ÖrtqvistOK Linné53:17+22:4911:56
35Erika HammarlindNjurunda OK53:44+23:1612:02
36Hans WestmanVästerås SOK58:21+27:5313:04
37Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL59:44+29:1613:23
38Jan RisingerLånghundra IF1:00:29+30:0113:33
39Elisabeth WestmanVästerås SOK1:02:32+32:0414:01
40Åse KristofferssonVästerås SOK1:08:30+38:0215:21
41Håkan WahlnäsOK Linné1:12:06+41:3816:09
42Christer LarssonSala OK1:16:58+46:3017:15
43Staffan ThorellKlubblös Klubb 900011:39:02+1:08:3422:12
Ulf JanssonOK Triangelnutgått

U3

2 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ThornellSurahammars SOK23:1511:17
2Elise MagnussonSigtuna OK23:23+0:0811:21
3Bertil BaumgartenIF Thor26:05+2:5012:39
4Emelie WilhelmSigtuna OK26:57+3:4213:04
5Henrik LarssonOK Enen30:23+7:0814:44
6Isak StåhlbrandtRasbo IK31:58+8:4315:31
7Felicia KrafftLänna IF33:27+10:1216:14
8Felix SlagbrandVästerås SOK33:51+10:3616:25
9Marike StäglichOK Linné35:58+12:4317:27
10Emilie ÖsterbergSurahammars SOK37:13+13:5818:03
11Frida NilssonOK Triangeln38:53+15:3818:52

U4

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zebastian Jönsson UlateOK Triangeln32:0411:55
2Agnes CedstedtLånghundra IF57:57+25:5321:32
Malte HellgrenIF Thorej start

U5

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen ThorsénSurahammars SOK50:0313:45
2Hedvig SundstedtRasbo IK55:30+5:2715:14

Challenge

3 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik FriskVästerås SOK24:436:11
2Joseph LazraqKlubblös Klubb 9000131:32+6:497:54
3Anna LundSurahammars SOK37:08+12:259:18
4Mikael BodinIF Thor46:05+21:2211:32
5Kerstin SundbergVästerås SOK58:46+34:0314:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser