Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Oktoberracet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Oktoberracet
Arrangörsorganisation: OK Enen
Datum: söndag 28 oktober 2018

D21

3 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor28:427:19
2Galina RibediucHellas Orientering30:15+1:337:43
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering30:58+2:167:53
4Emma HagrotTäby OK32:06+3:248:11
5Maria SjölanderOK Rodhen32:12+3:308:12
6Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK37:01+8:199:26
7Karna ThorssonOK Linné41:32+12:5010:35
8Emelie AgnedalOK Linné42:50+14:0810:55
9Lina FredrikssonKorsnäs IF OK43:06+14:2410:59
10Annika BjörkOK Linné48:06+19:2412:16
11Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro50:07+21:2512:47
12Evelina JohanssonGävle OK59:05+30:2315:04
13Malin EkmanSala OK1:04:27+35:4516:26
Elin LindTierps SOKej start
Annika BillstamOK Linnéej start
Ebba WesterbergIF Thorej start
Kristina RobertoOK Linnéej start
Joanna MalmkvistSävedalens AIKej start

H21

4 990 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas AldénOK Linné30:266:05
2Mats TroengOK Linné30:41+0:156:08
3Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro32:16+1:506:27
4Kasper WestmanVästerås SOK33:13+2:476:39
5Christoffer SchönningJärfälla OK33:33+3:076:43
6Fredrik HamreforsVästerås SOK34:14+3:486:51
7Oskar EdvardssonJärfälla OK34:57+4:317:00
8Anton KällströmSala OK34:58+4:327:00
9Anders BoströmJärfälla OK35:06+4:407:02
10Carl NäslundVästerås SOK35:15+4:497:03
11Nils AlexanderssonStora Tuna OK35:36+5:107:08
12Jonas VikströmKöping-Kolsva OK35:55+5:297:11
13Markus LarssonHestra IF36:05+5:397:13
14Anton LifRehns BK36:07+5:417:14
15Hannes SvahnOK Ravinen36:38+6:127:20
16Magnus BjörkOK Rodhen37:44+7:187:33
17Emil AlexanderssonStora Tuna OK38:30+8:047:42
18Carl-Johan HögbergOK Linné39:17+8:517:52
19Fredrik WigertzLånghundra IF40:10+9:448:02
20Kent LundvallVallentuna-Össeby OL41:11+10:458:15
21Viktor LindbergOK Roslagen41:12+10:468:15
22Erik BoströmEnebybergs IF41:16+10:508:16
23Joel Börjesson ErikssonStorviks IF43:26+13:008:42
24Leon HanssonVisborgs OK43:37+13:118:44
25Elmar Montero CárcelesVästerås SOK46:20+15:549:17
26Patrik OttossonGävle OK47:04+16:389:25
27Rickard BomanIF Thor48:56+18:309:48
28Emil GrehnOK Rodhen49:26+19:009:54
29Anders ÖsterlundVästerås SOK51:01+20:3510:13
30Aleksandr ManoilovJärfälla OK51:37+21:1110:20
31Emil JanssonOK Rodhen1:03:29+33:0312:43
Henrik HamreforsVästerås SOKutgått
Cristian LarssonKöping-Kolsva OKej start
Pontus BergströmOK Österåkerej start
Simon EklövOK Linnéej start
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Marcus RamströmOK Kåreej start
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Henrik BrusSävedalens AIKej start
Joakim AlmtorpLånghundra IFej start

D20

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK24:387:09
2Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF27:40+3:028:02
3Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF28:32+3:548:17
4Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL39:33+14:5511:29
Maria JanssonOK Linnéej start

D18

3 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva LindellIF Thor31:489:14
2Lovisa WigertzLånghundra IF32:58+1:109:35
3Linnéa GustafssonOK Hällen34:32+2:4410:02
4Elin DahlmarkVästerås SOK39:02+7:1411:20
5Agnes KällströmSala OK46:56+15:0813:38
6Hedvig SundstedtRasbo IK1:06:09+34:2119:13
Alva RyttherVästerbergslagens OLej start

H18

3 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK26:447:33
2Andreas NäslundVästerås SOK28:36+1:528:04
3Pontus LindgrenVästerås SOK34:43+7:599:48
4Casper HedarOK Tor35:06+8:229:54
5Anton SegermanIF Thor35:22+8:389:59
6Christopher AnderssonVingåkers OK39:33+12:4911:10
Markus ÖsterlundVästerås SOKutgått
Pontus BierfeldtÄrla IFej start

D16

3 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL29:148:16
2Ebba LindellIF Thor31:27+2:138:54
3Cornelia KrafftLänna IF32:23+3:099:10
4Hanna JonsellIF Thor33:21+4:079:26
5Lovisa HambäckLånghundra IF34:39+5:259:48
6Malin BierfeldtÄrla IF36:21+7:0710:17
7Therese NilssonOK Österåker37:03+7:4910:29
8Lea EdvardssonUmeå OK37:33+8:1910:38
9Doris IkoTäby OK38:37+9:2310:56
10Kristina LindgrenVästerås SOK39:09+9:5511:05
11Sofia EdvardssonJärfälla OK39:37+10:2311:13
12Emilia BergströmOK Rodhen40:32+11:1811:28
13Enni LundbergOK Kåre53:30+24:1615:09
14Linn RistoOK Linné1:04:19+35:0518:13
Amanda HallVästerås SOKej start
Fanny CedstedtLånghundra IFej start

H16

3 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor23:226:37
2John McLellandOK Rodhen26:25+3:037:29
3Pelle NilssonOK Linné27:27+4:057:46
4Emil BoströmOK Linné27:51+4:297:53
5Tobias DahlmarkVästerås SOK28:30+5:088:04
6Hampus PerssonOK Enen34:56+11:349:53
7Martin SandqvistVästerås SOK36:58+13:3610:28
8David MelinOK Rodhen38:32+15:1010:54
9Albin WarvelinLånghundra IF43:16+19:5412:15
10Andreas BorängSnättringe SK44:54+21:3212:43
11Kevin SjölanderOK Rodhen45:07+21:4512:46
12Melker PalmJärfälla OK45:46+22:2412:57
13Simon WahlnäsOK Linné57:35+34:1316:18
14Albin ErikssonIF Thor1:05:36+42:1418:35
Oskar SundblomRånäs OKej start
Arvid BylundIF Thorej start
Marcus EkmanTäby OKej start

D14

2 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK25:599:18
2Maja AhlströmVästerås SOK26:36+0:379:32
3Fannie SjölanderOK Rodhen28:41+2:4210:16
4Frida MelinOK Rodhen30:08+4:0910:48
5Johanna RoosOK Linné30:28+4:2910:55
6Elin BryggarGrycksbo IF OK31:42+5:4311:21
7Moa LundinOK Linné34:19+8:2012:17
8Miia RollerJärfälla OK34:44+8:4512:26
9Isabelle StåhlbrandtRasbo IK38:48+12:4913:54
10Kajsa HallVästerås SOK40:55+14:5614:39
11Alva OláRånäs OK42:34+16:3515:15
12Ines AarnioOK Linné49:09+23:1017:36
13Amanda RådströmOK Enen1:16:26+50:2727:23
Hanna HermannVästerås SOKej godkänd
Ellen ThorsénSurahammars SOKej godkänd
Emelie SvärdIF Thorej start
Clara SvenssonSurahammars SOKej start
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenej start
Agnes WallinKorsnäs IF OKej start
Sara SundqvistLånghundra IFej start
Elsa Söllvander EklundOK Rodhenej start

H14

2 790 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF19:046:50
2Niklas ErlandssonOK Södertörn21:56+2:527:51
3Casper KarlssonOK Tor22:36+3:328:06
4David BerglundIF Thor23:28+4:248:24
5Jacob HenrikssonRånäs OK23:29+4:258:25
6Edvin TögenmarkOK Linné24:26+5:228:45
7Filip LindqvistTäby OK24:43+5:398:51
8Gustav LyckebäckSigtuna OK25:05+6:018:59
9Erik LundquistOK Ravinen25:20+6:169:04
10Love UmegårdLånghundra IF25:24+6:209:06
11Emil ÅbergOK Linné25:55+6:519:17
12Valle LarssonIF Thor26:28+7:249:29
13Elias WesterberghRasbo IK27:03+7:599:41
14Simon ClaessonOK Rodhen27:29+8:259:51
15Axel AnderssonIF Thor28:59+9:5510:23
16Love BylundIF Thor29:03+9:5910:24
17Vidar NettelmarkSurahammars SOK29:10+10:0610:27
18Felix JohnssonOK Linné30:13+11:0910:49
19Josiah BergrothVästerås SOK35:09+16:0512:35
20Miro MårtenssonIF Thor35:54+16:5012:52
21Rasmus HedarOK Tor36:42+17:3813:09
22Viktor FischerOK Linné37:08+18:0413:18
23Carl SandqvistVästerås SOK41:07+22:0314:44
24William LeijonspjuthSigtuna OK48:52+29:4817:30
25Gustav VisingOK Triangeln49:36+30:3217:46
26Elias LjungdellTäby OK1:01:10+42:0621:55
Viktor BoströmOK Linnéutgått
Edvin BerggrenOK Hedströmmenej start

D12

2 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emily KruysIF Thor19:379:02
2Sara RoosOK Linné21:11+1:349:45
3Svea ForsslundGävle OK25:09+5:3211:35
4Tora JonsellIF Thor28:23+8:4613:04
5Nora Svedin JakobssonLånghundra IF36:24+16:4716:46
6Hillevi LarssonOK Enen37:33+17:5617:18
7Alicia HermannVästerås SOK38:57+19:2017:56
Pauline HaglundIFK Hedemora OKej start
Matilda PerssonOK Enenej start

H12

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK16:517:45
2Viggo HolmbergOK Tylöskog16:57+0:067:48
3Erik PalmVästerås SOK18:56+2:058:43
4Jonathan AnderssonVingåkers OK21:59+5:0810:07
5Albin JemthIF Thor22:28+5:3710:21
6Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL27:45+10:5412:47
7Simon SegermanIF Thor28:07+11:1612:57
8Viktor NilssonOK Linné28:27+11:3613:06
9Theo RistoOK Linné33:38+16:4715:29
10Ossian OláRånäs OK37:31+20:4017:17
Tor NylundOK Linnéej godkänd
Jens FochsenWaxholms OKej start

D10

1 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PalmVästerås SOK12:527:01
2Kajsa BergrothVästerås SOK15:14+2:228:19
3Frida HerbstVästerås SOK16:13+3:218:51
4Freja MattilaHallstahammars OK16:44+3:529:08
5Greta SandvikAttunda OK18:21+5:2910:01
6Maja LyckebäckSigtuna OK21:55+9:0311:58
7Ellen LindénSigtuna OK23:06+10:1412:37
8Irma MalmströmVästerås SOK26:14+13:2214:20
9Lovisa FischerOK Linné29:52+17:0016:19
10Alma WesselLänna IF36:15+23:2319:48
Ellinor KruysIF Thorej start
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKej start

H10

1 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné12:316:50
2Alfons WesterberghRasbo IK13:38+1:077:26
3Alfred WesselLänna IF14:03+1:327:40
4Mikael BergOK Enen18:03+5:329:51
5Rickard JemthIF Thor18:20+5:4910:01
6Axel VikmanOK Linné18:39+6:0810:11
7Hilding GindemoÄrla IF18:44+6:1310:14
8Heimer JunkkaSundbybergs IK19:19+6:4810:33
9Anton ÅbergOK Linné19:41+7:1010:45
10Oliver ErlandssonLänna IF20:50+8:1911:23
11Mateo ÖstlundRånäs OK21:53+9:2211:57
12John Lembke von SchéeleOK Linné23:27+10:5612:48
13Max LindqvistTäby OK30:21+17:5016:35
14Vilhelm SödermanOK Rodhen37:07+24:3620:16
Jonatan HaglundIFK Hedemora OKej start

D35

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HamplinSnättringe SK1:04:2118:10
2Malin SundebySkogslöparna1:05:55+1:3418:37
3Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:07:37+3:1619:06
4Nayara GillsparrOK Österåker1:22:38+18:1723:20
Josefin ErikssonLänna IFej start

H35

4 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HerbstVästerås SOK38:318:23
2Oskar NilssonVästerås SOK46:30+7:5910:07

D40

3 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen32:249:25
2Helene NilssonOK Linné34:35+2:1110:03
3Eva PalmVästerås SOK35:47+3:2310:24
4Jenny JohanssonValbo AIF38:43+6:1911:15
5Ingela ErikssonGävle OK39:23+6:5911:26
6Annette RoosOK Linné39:45+7:2111:33
7Gabriella MelinOK Rodhen42:47+10:2312:26
8Petra LjungdellTäby OK42:51+10:2712:27
9Linda SandbladUmeå OK42:59+10:3512:29
10Hanna HolmströmIFK Hedemora OK45:23+12:5913:11
11Stina BorängSnättringe SK49:23+16:5914:21
12Jenny ÅmanValbo AIF1:01:28+29:0417:52
13Andrea JonssonLånghundra IF1:09:19+36:5520:09
14Ida SundstedtRasbo IK1:13:13+40:4921:17
Annika LundströmSundbybergs IKej godkänd
Åsa KruysIF Thorej start

H40

3 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna25:306:46
2Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL27:35+2:057:20
3Henrik BoströmOK Linné28:07+2:377:28
4Mats ÅbergOK Linné30:51+5:218:12
5Jonas ErikssonLänna IF31:26+5:568:21
6Carl WennertorpOK Linné33:31+8:018:54
7Johan StenbergIF Thor34:16+8:469:06
8Christoffer SandbergIF Thor35:46+10:169:30
9Emil AnderssonLänna IF36:05+10:359:35
10Björn LundquistOK Ravinen37:03+11:339:51
11Torbjörn GillsparrOK Österåker45:16+19:4612:02
12Henrik SödermanOK Rodhen49:41+24:1113:12
13Svante GustafsonLänna IF53:03+27:3314:06
14Niclas PeterssonCentrum OK55:46+30:1614:49
Tony HolmbergOK Tylöskogej godkänd
Ove OksvoldCentrum OKej start
Jonas SellingLänna IFej start

D45

2 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK25:308:33
2Yvonne GrehnOK Rodhen27:30+2:009:13
3Charlotte FlansbjerOK Djerf28:15+2:459:28
4Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK29:30+4:009:53
5Sofie BergendahlIF Thor30:17+4:4710:09
6Karin LindellIF Thor32:57+7:2711:03
7Angelica BrandqvistTibro OK33:04+7:3411:05
8Marie LyckebäckSigtuna OK34:22+8:5211:31
9Ann RollerJärfälla OK36:32+11:0212:15
10Malena AhlströmVästerås SOK37:03+11:3312:25
11Maria StrömbergAvesta OK38:21+12:5112:52
12Marie ÅsbergOK Hedströmmen38:32+13:0212:55
13Malin KvarnefalkJärfälla OK39:12+13:4213:09
14Ann-Sofie JemthIF Thor40:23+14:5313:33
15Sofia KrafftLänna IF40:36+15:0613:37
16Eva CedstedtLånghundra IF41:05+15:3513:47
17Karolina AnderssonLänna IF42:01+16:3114:05
18Anna HallVästerås SOK43:35+18:0514:37
19Monica AnderssonVingåkers OK45:44+20:1415:20
20Maria EdvardssonJärfälla OK53:27+27:5717:56
21Lill NallgårdVästerås SOK1:02:14+36:4420:53
Cecilia FochsenWaxholms OKej start

H45

3 760 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK25:106:41
2Tommy LindbergOK Roslagen25:41+0:316:49
3Anders BoströmOK Linné27:09+1:597:13
4Jonas EklundOK Rodhen28:45+3:357:38
5Johan LindqvistTäby OK30:27+5:178:05
6Nils EdvardssonJärfälla OK30:39+5:298:09
7Ulf BergströmOK Rodhen31:10+6:008:17
8Mattias NilssonOK Linné31:29+6:198:22
9Jens AndertoftVästerås SOK31:36+6:268:24
10Per LovangVästerbergslagens OL31:49+6:398:27
11Bo SegermanIF Thor32:02+6:528:31
12Jonas AnderssonIF Thor33:11+8:018:49
13Johan WesterberghRasbo IK33:59+8:499:02
14Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK35:04+9:549:19
14Jonas StåhlbrandtRasbo IK35:04+9:549:19
16Andreas KrafftLänna IF35:36+10:269:28
17Fredrik NilssonLånghundra IF36:33+11:239:43
18Magnus LennartssonJärfälla OK36:47+11:379:46
19Nic KruysIF Thor37:46+12:3610:02
20Lars SegermanSkarpnäcks OL39:15+14:0510:26
21Per MelinOK Rodhen40:24+15:1410:44
22Roger NilssonOK Linné42:34+17:2411:19
23Johan LundbergOK Kåre44:05+18:5511:43
24Per JemthIF Thor44:27+19:1711:49
25Joakim ÅkerlundIF Åland44:59+19:4911:57
26Niclas LarssonAttunda OK49:39+24:2913:12
27David LindgrenVästerås SOK1:04:01+38:5117:01
28Robert CederholmLänna IF1:18:39+53:2920:55
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Christophe HerlyOK Södertörnej godkänd
Per HermannVästerås SOKutgått
Fredrik LindellIF Thorej start

D50

2 910 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL25:388:48
2Marie HedarOK Tor29:21+3:4310:05
3Anna SundbergOK Södertörn30:22+4:4410:26
4Elisabet EnmarkGävle OK30:53+5:1510:36
5Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK31:48+6:1010:55
6Hillevi ErikssonOK Linné32:27+6:4911:09
7Lena ErlandssonOK Södertörn36:46+11:0812:38
8Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL40:12+14:3413:48
9Carina NilssonTäby OK40:22+14:4413:52
10Tove HammarbergJärfälla OK40:50+15:1214:01
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK41:47+16:0914:21
12Louise NilssonJärfälla OK42:19+16:4114:32
13Lotta BorgLinköpings OK44:23+18:4515:15
14Anna NorrbomSala OK49:57+24:1917:09
15Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK52:46+27:0818:07
16Lotta StålVästerbergslagens OL54:42+29:0418:47
17Lena LiljeforsAvesta OK56:26+30:4819:23
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Ann-Sofi WelanderOK Djerfej godkänd
Annette WigertzLånghundra IFutgått
Lina BerggrenTullinge SKej start
Ulla MolinAttunda OKej start

H50

3 540 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:186:17
2Robert PalmVästerås SOK24:19+2:016:52
3Mats JonsellIF Thor25:40+3:227:15
4Pär StålVästerbergslagens OL25:49+3:317:17
5Ola HultinOK Roslagen25:58+3:407:20
6Conny ForsbergLånghundra IF26:27+4:097:28
7Håkan BerglundIF Thor26:53+4:357:35
8Pär TögenmarkOK Linné27:23+5:057:44
9Lars KarlssonValbo AIF28:06+5:487:56
10Per EdlundSigtuna OK28:34+6:168:04
11Jonas GidingVallentuna-Össeby OL29:01+6:438:11
12Johan AnderssonValbo AIF29:34+7:168:21
13Håkan OlofssonÄrla IF29:40+7:228:22
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK29:48+7:308:25
15Tomas NormanLeksands OK30:10+7:528:31
16Mats GunnemyrSöders-Tyresö31:17+8:598:50
17Kalle PerssonOK Österåker31:44+9:268:57
18Jan CarlssonSöders-Tyresö31:46+9:288:58
19Tommy FröjdSundsvalls OK31:56+9:389:01
19Erik BerggrenTullinge SK31:56+9:389:01
21Pär EricsonNyköpings OK31:58+9:409:01
22Eric RollerJärfälla OK32:13+9:559:06
23Jens LindströmTibro OK32:32+10:149:11
24Ulf K. RaskIFK Mora OK33:19+11:019:24
25Magnus JohanssonLånghundra IF34:32+12:149:45
26Ola BovalliusJärfälla OK34:36+12:189:46
27Joakim AhlströmVästerås SOK35:44+13:2610:05
28Ola TorstenssonVästerås SOK36:44+14:2610:22 Ladda ner rutt i gpx-format
29Piero SannicoloTullinge SK36:56+14:3810:25
30Lennart SwahnSundbybergs IK37:16+14:5810:31
31Mårten KällströmSala OK37:20+15:0210:32
32Nils ErikssonVäsby OK38:59+16:4111:00
33Johan JakobssonLånghundra IF39:00+16:4211:01
34Anders HolmqvistSnättringe SK39:52+17:3411:15
35Kjell RistoOK Linné40:08+17:5011:20
36Bo AnderssonIF Thor41:59+19:4111:51
37Anders BerkelundVäsby OK43:49+21:3112:22
38Svante JonsellVallentuna-Össeby OL44:01+21:4312:26
39Tomas JonssonVandrarringen45:51+23:3312:57
40Jesper HenrikssonRånäs OK56:51+34:3316:03
41Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF1:07:34+45:1619:05
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Stefan NordströmSigtuna OKej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Nils EklöwOK Södertörnej start
Dan NorinGävle OKej start

D55

2 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK32:1711:05
2Gunilla BomanVästerås SOK34:10+1:5311:44
3Åsa SundbergOK Södertörn34:56+2:3912:00
4Dorothe SpillmannIF Thor35:24+3:0712:09
5Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro36:18+4:0112:28
6Mona BierfeldtÄrla IF37:14+4:5712:47
7Eva SvanbergJärfälla OK37:16+4:5912:48
8Annika SvenssonSolna OK37:54+5:3713:01
9Cathrine JohanssonTierps SOK39:54+7:3713:42
10Ingrid KensbyOK Tyr39:56+7:3913:43
11Anna Weckner WestlundOK Tyr41:02+8:4514:06
12Gunnel RaskIFK Mora OK41:54+9:3714:23
13Inger SkantzLänna IF44:37+12:2015:19
14Madelene BjernulfSundbybergs IK45:11+12:5415:31
15Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik46:26+14:0915:57
16Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK52:29+20:1218:02
17Karin JanssonOK Rodhen59:37+27:2020:29
Catharina JäderbergAttunda OKej start

H55

3 440 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonGävle OK26:437:45
2Joakim IngelssonOK Hammaren27:22+0:397:57
3Anders EnmarkGävle OK28:46+2:038:21
4Bo BörjessonStorviks IF29:13+2:308:29
5Peter LundbergJärfälla OK30:37+3:548:54
6Bo GustafssonOK Tylöskog31:56+5:139:16
7Rikard BorgLinköpings OK32:02+5:199:18
8Sven WigertzLånghundra IF32:41+5:589:30
9Janne NilssonCentrum OK32:58+6:159:35
10Lars-Olof JanssonOK Linné33:29+6:469:44
11Johan PalmgrenTäby OK33:55+7:129:51
12Håkan LångLänna IF35:02+8:1910:11
13Mats LundinLånghundra IF35:10+8:2710:13
14Arne HäggArboga OK35:23+8:4010:17
15Ulf HamreforsVästerås SOK35:29+8:4610:18
16Per SundströmVästerås SOK35:31+8:4810:19
17Anders LundJärfälla OK36:01+9:1810:28
18Anders NilssonTäby OK36:33+9:5010:37
19Magnus ThorOK Linné37:08+10:2510:47
20Carl BymanVästerås SOK38:27+11:4411:10 Ladda ner rutt i gpx-format
21Leif MörkforsJärfälla OK38:51+12:0811:17
22Roger TinglöfVäsby OK39:02+12:1911:20
23Sven EdvardssonSundbybergs IK39:59+13:1611:37
24Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF40:03+13:2011:38
25Jonas KarlssonOK Tylöskog41:07+14:2411:57
26Mats KensbyOK Tyr43:45+17:0212:43
27Hans OlsénSundbybergs IK44:16+17:3312:52
28Jan NettelbjerJärfälla OK47:11+20:2813:42
29Per IkoTäby OK48:23+21:4014:03
30Peter KraftSala OK51:49+25:0615:03
31Werner KöhlerTullinge SK1:07:42+40:5919:40
Tommy HolmérVäsby OKej godkänd
Jan NylundOK Linnéutgått
Thomas NilssonStora Tuna OKutgått
Per WadmanVästerås SOKej start
Kjell KlarSäterbygdens OKej start
Peter EklövOK Linnéej start
Johan KarlssonNorbergs OKej start
Tryggve RönnqvistOK Linnéej start
Hans ThorOK Linnéej start
Erik BengtssonSala OKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Björn JäderbergAttunda OKej start

D60

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK27:0510:47
2Mona ÅkermanValbo AIF27:45+0:4011:03
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK32:46+5:4113:03
4Anne-Chr SchunnessonAttunda OK34:19+7:1413:40
5Inga-Britt PetterssonSala OK34:36+7:3113:47
6Brita NilssonOK Linné40:49+13:4416:15
7Gudrun PerssonHallstahammars OK42:14+15:0916:49
8Helena BachmanTäby OK43:40+16:3517:23
9Inger LilliehöökOK Linné44:00+16:5517:31
10Helena EkbrinkIF Thor46:35+19:3018:33
11Catharina EkmanVästerås SOK47:09+20:0418:47
12Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL48:25+21:2019:17
13Eva WareniusAvesta OK56:52+29:4722:39
Inger AnderssonÅrsunda IFej start

H60

3 470 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr27:117:50
2Andreas HjertsonOK Linné27:27+0:167:54
3Roger LindLeksands OK28:06+0:558:05
4Pär JanssonIF Thor29:09+1:588:24
5Mats AnderssonFinspångs SOK29:25+2:148:28
6Per Ove WallénTäby OK29:29+2:188:29
7Mats WelanderOK Djerf29:55+2:448:37
8Christer HördellStockholms OK30:25+3:148:45
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL30:30+3:198:47
10Thom SandvikAvesta OK30:40+3:298:50
11Roland JanssonOK Linné31:00+3:498:56
12Svante LindgrenKorsnäs IF OK32:07+4:569:15 Ladda ner rutt i gpx-format
13Jan GottfridssonNorbergs OK32:09+4:589:15
14Tommy BergerGävle OK32:52+5:419:28
15Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF33:53+6:429:45
16Sten-Olof MatssonLeksands OK34:15+7:049:52 Ladda ner rutt i gpx-format
17Göran DoyleSundbybergs IK34:39+7:289:59
18Gunnar SvanbergJärfälla OK35:19+8:0810:10
19Roland NotstamArboga OK35:30+8:1910:13
20Stefan GustafssonOK Hällen36:01+8:5010:22
21Tomas AnderssonOK Tor37:31+10:2010:48
22Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro38:33+11:2211:06
23Per LindgrenIK Hakarpspojkarna38:54+11:4311:12
24Per-Olof OlofssonSigtuna OK39:53+12:4211:29
25Jan-Olof BäckOK Djerf41:08+13:5711:51
26Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik41:10+13:5911:51
27Rolf KullaValbo AIF42:32+15:2112:15
28Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK42:50+15:3912:20
29Lennart WinbergHudiksvalls OK44:46+17:3512:54
30Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK46:47+19:3613:28
31Reinhold LenneboIF Thor47:18+20:0713:37
32Göran HedmanValbo AIF47:20+20:0913:38
33Sven-Erik LevinTierps SOK47:34+20:2313:42
34Per-Åke HolmSigtuna OK52:01+24:5014:59
Göran ElfversonUpsala IFej godkänd
Curt ReinholdssonIF Thorutgått
Håkan PalmfjordKatrineholms OKej start
Mats LandquistKöping-Kolsva OKej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IKej start

D65

2 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné33:0113:09
2Britt Linnéa ErikssonSala OK33:28+0:2713:20
3Inger OnsbringEskilstuna OL33:54+0:5313:30
4Anna-Karin JohanssonVandrarringen36:40+3:3914:36
5Marit NilssonKils OK39:34+6:3315:45
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF41:28+8:2716:31
7Helena HemströmGävle OK42:20+9:1916:51
8Lena HedmanHallstahammars OK42:42+9:4117:00
9Titti BergendahlOK Måsen44:55+11:5417:53
10Ingrid GraneliHaninge SOK47:05+14:0418:45
11Annika NorströmHallstahammars OK51:10+18:0920:23
12Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:27+19:2620:53
13Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL1:04:10+31:0925:33
Marita BergSigtuna OKej godkänd
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Ulla GummesonVäsby OKutgått
Lena JansonArboga OKej start

H65

2 980 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö27:329:14
2Weine WolterÅkers IF29:09+1:379:46
3Göran LarssonSala OK29:26+1:549:52
4Mikael TarandiIFK Lidingö SOK29:59+2:2710:03
5Bo DavidssonSolna OK30:28+2:5610:13
6Olov SöderqvistDalaportens OL30:55+3:2310:22
7Sten-Åke HolmbergSala OK31:40+4:0810:37
7Ulf KjellinOK Hedströmmen31:40+4:0810:37
9Mats HemströmGävle OK32:02+4:3010:44
10Stig AnderssonOK Linné32:06+4:3410:46
11Harry EnbergVästerbergslagens OL32:09+4:3710:47
12Sven-Olov WiklundArboga OK32:14+4:4210:48
13Hasse ÅbergValbo AIF32:17+4:4510:50
14Urban BoströmSolna OK33:09+5:3711:07
15Peter RasmussenNyköpings OK33:14+5:4211:09
16Rolf MathisenEskilstuna OL33:43+6:1111:18
17Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK34:14+6:4211:29
18Lars-Erik HermanssonOK Linné34:29+6:5711:34
19Gunnar MunkteliusSurahammars SOK35:20+7:4811:51
20Leo JohanssonVandrarringen35:35+8:0311:56
21Hans-Erik SkalbergVästerås SOK36:27+8:5512:13
22Per-Johan JanssonLänna IF36:46+9:1412:20
23Bengt SöderqvistHorndals IF36:52+9:2012:22
24Leonard JanssonRasbo IK37:12+9:4012:28
25Roland BergSäterbygdens OK37:28+9:5612:34
26Anders KarlssonOK Linné38:26+10:5412:53
27Hans OhlinRånäs OK38:41+11:0912:58
28Peder WickströmArboga OK39:09+11:3713:08
29Sven-Inge NylundJärfälla OK39:14+11:4213:09
29Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:14+11:4213:09
31Anders HallménAttunda OK39:41+12:0913:18
32Kjell LindblomJärfälla OK43:25+15:5314:34
33Leif WadmanKöping-Kolsva OK46:46+19:1415:41
34Thomas NybergAvesta OK47:52+20:2016:03
35Östen BomanSöderhamns OK50:41+23:0917:00
36Anders GunnarssonSurahammars SOK50:52+23:2017:04
37Tommy HöglundLånghundra IF56:44+29:1219:02
Roland WareniusAvesta OKutgått
Folke BoströmOK Linnéej start
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start

D70

2 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK35:2414:06
2Inga JohanssonNyköpings OK36:36+1:1214:34
3Kerstin RosengrenAttunda OK39:02+3:3815:33
4Lena WahssAvesta OK39:43+4:1915:49
5Karin DelinAlfta-Ösa OK42:05+6:4116:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Kristina ErikssonLänna IF47:01+11:3718:43
7Margareta HagstedtVäsby OK47:23+11:5918:52
8Vivianne HolgerssonOK Måsen50:32+15:0820:07
9Elke WilkeTierps SOK58:19+22:5523:14
10Carin RunqvistJärfälla OK1:21:52+46:2832:36
Birgitta NylundJärfälla OKutgått
Kristina Nygren FriskAttunda OKutgått
Marianne SellgrenSigtuna OKutgått
Anna-Lena LundellGävle OKej start
Anita JohanssonOK Torej start

H70

2 860 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK26:089:08
2Anders SellgrenSigtuna OK30:31+4:2310:40
3Tomas ÅhgrenLånghundra IF31:31+5:2311:01
4Leif ErikssonHeby AIF33:03+6:5511:33
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor33:43+7:3511:47
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF33:48+7:4011:49
7Göran LarboAttunda OK34:59+8:5112:13
8Hans KäckDalaportens OL35:18+9:1012:20
8Per-Erik WåhlbergOK Linné35:18+9:1012:20
10Bjarne BlomsterIF Åland36:00+9:5212:35
11Göran FriskAttunda OK36:32+10:2412:46 Ladda ner rutt i gpx-format
12Claes NidebornStora Tuna OK36:52+10:4412:53
13Lars JonassonJärfälla OK37:18+11:1013:02
14Stig LandstorpOK Tor37:32+11:2413:07
15Åke HöglundTimrå SOK38:07+11:5913:19
16Jan BojlingSolna OK40:05+13:5714:00
17Willy LjungdellTäby OK40:26+14:1814:08
18Johnny GustafssonGamleby OK41:39+15:3114:33
19Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden41:46+15:3814:36
20Leif NordinAttunda OK42:00+15:5214:41
21Per-Åke CarlenstamVäsby OK43:16+17:0815:07
22Mats TörngrenOK Linné44:04+17:5615:24
23Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL45:03+18:5515:45
24Jan Olov JonssonTierps SOK48:44+22:3617:02
25Sören ErikssonLänna IF49:16+23:0817:13
26Bo WinanderJärfälla OK49:17+23:0917:13
27Lars-Olov JohanssonSala OK49:42+23:3417:22
28Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK49:44+23:3617:23
29John ÖstlundSundbybergs IK52:03+25:5518:11
Östen ErikssonAvesta OKej godkänd
Yngve PerssonTierps SOKej godkänd
Bengt FribergJärfälla OKej godkänd
Torsten PetterssonLånghundra IFej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Bo SundqvistOckelbo OKej start
Hans NybergGävle OKej start
Bertil HolmgrenGävle OKej start
Per SundbergGävle OKej start

D75

2 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK25:2412:30
2Helen AndertoftMarkaryds FK35:50+10:2617:39
3Margaretha NyströmLänna IF42:57+17:3321:09
4Eva von HeijneSigtuna OK47:00+21:3623:09
5UC Lybert ErikssonVäsby OK50:43+25:1924:59
6Yvonne RoosAttunda OK54:44+29:2026:57
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IFej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd
Caje JacobssonIF Thorej start

H75

2 860 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK28:019:47
2Bengt ErikssonVäsby OK29:20+1:1910:15
3Karl JohanssonIFK Hedemora OK31:15+3:1410:55
4Jan JohanssonIFK Hedemora OK33:35+5:3411:44
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö34:26+6:2512:02
6Stig IsraelssonOK Tylöskog35:12+7:1112:18
7Ragnar ErikssonOK Hedströmmen36:02+8:0112:35
8Sören JohanssonSala OK38:23+10:2213:25
9Stellan FehrnströmEnebybergs IF38:47+10:4613:33
10Olle JohanssonIFK Hedemora OK38:55+10:5413:36
11Lars-Erik KarlssonRasbo IK41:20+13:1914:27
12Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK43:00+14:5915:02
13Kurt BoströmOK Linné44:34+16:3315:34
14Lars KjellmanVandrarringen45:22+17:2115:51
15Christer SolbreckLånghundra IF47:38+19:3716:39
16John VallinOK Hedströmmen47:58+19:5716:46
17Rolf LöfqvistSöders-Tyresö48:28+20:2716:56
18Thord RådbergOK Roslagen51:04+23:0317:51
19Bo SundénKarlsbyhedens OK54:25+26:2419:01
Torbjörn TirénHellas Orienteringej godkänd
Torbjörn AtterbrandTierps SOKutgått
Lars RoosAttunda OKutgått
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start
Urban GullbergOK Linnéej start
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej start
Bertil KarlssonOK Linnéej start
Lars JohanssonOK Torej start
Sune AhlinKöping-Kolsva OKej start

D80

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lillemor ForsbergGävle OK47:0623:12
Britt LarssonVästerås SOKej start

H80

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:5011:53
2Stig RoosOK Linné49:35+19:4519:45
Bo LöwegrenVästerås SOKej godkänd
Karl Henrik LovangIF Thorej start
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start

H85

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:05:1926:01
Alf LundkvistOK Torej godkänd
Jörgen AxelssonIF Thorej start

Inskolning

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EnbergVästerbergslagens OL27:5818:09
2Matilda SmedsSigtuna OK1:01:52+33:5440:10

U1

1 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis EklundOK Rodhen14:239:20
2Love ForsslundGävle OK18:43+4:2012:09
3Joel WesterberghRasbo IK19:15+4:5212:30
4karl StjärnesundVästerås SOK19:50+5:2712:52
5Felix HerbstVästerås SOK23:12+8:4915:03
6AntonEdvin GustafsonLänna IF25:50+11:2716:46
7Daniel WahlnäsOK Linné37:07+22:4424:06
8Melinda BergOK Enen37:10+22:4724:08

U2

1 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias VikmanOK Linné18:5810:21
2Ellen SandbergIF Thor21:12+2:1411:35
2Edvin SandbergIF Thor21:12+2:1411:35
4Wilma LarssonSala OK24:17+5:1913:16
5Alvin ÅkermanLänna IF26:14+7:1614:20
6Albin HulkkoOK Enen28:01+9:0315:18
7Ludvig BrodinLånghundra IF31:58+13:0017:28
8My HärnerOK Enen33:33+14:3518:20
9Alma KällbergKlubblös Klubblös34:00+15:0218:34
10Axel Lembke von SchéeleOK Linné34:14+15:1618:42
11Frida NilssonOK Triangeln34:34+15:3618:53
12Wille RådströmOK Enen35:54+16:5619:37
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Wilhelm LindquistOK Enenutgått
Vidar LarssonIF Thorej start
Harald LindellOK Enenej start
Noah SamuelssonOK Linnéej start
Eira Dinges OlivOK Enenej start

Öppen motion 1

1 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LarssonRasbo IK24:1513:15
2Petra HermannVästerås SOK26:23+2:0814:25

Öppen motion 3

2 170 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SandbladOK Linné28:3313:09
2Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL33:07+4:3415:15
3Dennis LarssonSala OK33:45+5:1215:33
4Anders EjevallSnättringe SK35:50+7:1716:30
5Jessica RoxhedEj klubbansluten39:31+10:5818:12
6Jerry LarssonSala OK41:35+13:0219:09
7Åsa GindemoÄrla IF42:19+13:4619:30
8Rolf StjärnesundVästerås SOK43:07+14:3419:52
9Ida WesselLänna IF43:18+14:4519:57
10Olé ForsbergOK Linné44:35+16:0220:32
11Torbjörn LindquistOK Enen48:23+19:5022:17
12Linda WernvallLånghundra IF52:04+23:3123:59
13Malte JanssonLånghundra IF52:05+23:3224:00
14Isabelle CarlesLånghundra IF52:07+23:3424:01
15Nele GKlubblös Klubblös52:30+23:5724:11
16Jannes GKlubblös Klubblös52:32+23:5924:12
17Alva BergwallKlubblös Klubblös53:25+24:5224:36
18Jenny BergwallKlubblös Klubblös53:26+24:5324:37
19Johanna MalmKlubblös Klubblös55:45+27:1225:41
20Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF58:30+29:5726:57
21Katarina NilssonLånghundra IF1:01:15+32:4228:13
22Hannes QwarnströmKlubblös Klubblös1:04:55+36:2229:54
23Gerhard QwarnströmKlubblös Klubblös1:04:56+36:2329:55
24Elisabeth W-ErikssonAvesta OK1:09:50+41:1732:10
Fredrik JohanssonOK Linnéej start
Linda WikstrandRasbo IKej start

Öppen motion 5

2 790 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL27:459:56
2Peter HanssonKlubblös Klubblös34:45+7:0012:27
3Pia HammarSträngnäs-Malmby OL39:19+11:3414:05
4Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK41:05+13:2014:43
5Filip NilssonOK Triangeln43:05+15:2015:26
6Malin HedbergSala OK46:18+18:3316:35
7Mirja LifRehns BK46:41+18:5616:43
8Eva SchönquistOK Linné47:25+19:4016:59
9Malin BorgLinköpings OK47:49+20:0417:08
10Tommy VikmanOK Linné48:34+20:4917:24
11Cecilia JunkkaSundbybergs IK53:34+25:4919:11
12Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL53:35+25:5019:12
13Johan MalmströmVästerås SOK56:24+28:3920:12
14Mattias JäderOK Rodhen56:36+28:5120:17
15Anders HolmströmKlubblös Klubblös57:17+29:3220:31
16Juha MaanmiesRånäs OK1:00:21+32:3621:37
17Karin HallinOK Linné1:01:00+33:1521:51
18hanna ElfversonUpsala IF1:02:00+34:1522:13
19Roland LindqvistOK Linné1:03:03+35:1822:35
20Martin KvarnefalkJärfälla OK1:06:45+39:0023:55
21Ebba LindqvistEj klubbansluten1:07:07+39:2224:03
22Per ArnessonSkarpnäcks OL1:08:19+40:3424:29
23Magnus NilssonLånghundra IF1:10:16+42:3125:11
24Torbjörn KlangLänna IF1:11:41+43:5625:41
25Mattias SundstedtRasbo IK1:12:41+44:5626:03
26Ingela BengtssonSala OK1:13:24+45:3926:18
27Elin GustafssonKlubblös Klubblös1:15:10+47:2526:56
28Lars VisingOK Triangeln1:26:52+59:0731:08
29Anna VisingOK Triangeln1:27:03+59:1831:12
30Eva HagrotTäby OK1:29:52+1:02:0732:12
31Bo MalmbergEj klubbansluten1:36:50+1:09:0534:42
Evelina LiljebergKlubblös Klubblösej godkänd
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Cecilia HolmbergOK Tylöskogutgått
eva MyrinKlubblös Klubblösutgått
Patrik SamuelssonOK Linnéej start
Katarina SellingLänna IFej start

Öppen motion 7

3 230 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia BorgLinköpings OK30:479:31
2Roger ÅsbergOK Hedströmmen31:56+1:099:53
3Per LjungCentrum OK32:30+1:4310:03
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK33:09+2:2210:15
5Mikko AarnyoOK Linné34:57+4:1010:49
6Agnes AbrahamssonFrämmestads IK36:05+5:1811:10
7Martin ForsslundGävle OK38:07+7:2011:48
8Malin JanssonRånäs OK38:21+7:3411:52
9Kjell JanssonLånghundra IF38:28+7:4111:54
10Svend Erik MathiassenOK Linné38:36+7:4911:57
11Carin RosénGustavsbergs OK40:16+9:2912:27
12Jan LindgrenOK Södertörn41:16+10:2912:46
13Tommy BomanVästerås SOK44:28+13:4113:46
14Annika DavidssonVästerås SOK46:25+15:3814:22
15Mats HastadFellingsbro GOIF46:36+15:4914:25
16Ingemar CarlssonLunds OK46:44+15:5714:28
17Jesper AnderssonVingåkers OK46:50+16:0314:29
18Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK48:32+17:4515:01
19Johanna JonssonIK Gandvik49:08+18:2115:12
20Sara BengtsonKöping-Kolsva OK49:15+18:2815:14
21Göran ReinholdssonJärfälla OK49:25+18:3815:17
22Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK50:30+19:4315:38
23Marie GreenSträngnäs-Malmby OL50:53+20:0615:45
24Kristin RamsellLeksands OK50:55+20:0815:45
25Hans HolgerssonOK Måsen51:03+20:1615:48
26Håkan WahlnäsOK Linné53:07+22:2016:26
27Pernilla SvedinLånghundra IF55:28+24:4117:10
28Fredrik LarssonSundbybergs IK56:02+25:1517:20
29Marie LindströmOK Triangeln57:29+26:4217:47
30William LarssonSala OK57:33+26:4617:49
31Markus SjöströmIF Åland57:36+26:4917:49
32Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL59:48+29:0118:30
33Audrey FoleySigtuna OK1:00:08+29:2118:37
34Erik BjernulfSundbybergs IK1:01:28+30:4119:01
35Monica OhlinRånäs OK1:02:07+31:2019:13
36Michael LarssonSurahammars SOK1:02:09+31:2219:14
37Karolina VessbyIF Thor1:02:27+31:4019:20
38Sara HamreforsVästerås SOK1:02:44+31:5719:25
39Ingela AlnessLånghundra IF1:03:53+33:0619:46
40Ann-Sofi SandvikAvesta OK1:04:34+33:4719:59
41Mattias ThorsellKlubblös Klubblös1:07:26+36:3920:52
42Kristina TinglöfDegerfors OK1:09:28+38:4121:30
43Toni AnderssonVästerås SOK1:11:23+40:3622:06
44Johan KarlssonIF Thor1:12:08+41:2122:19
45Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:15:33+44:4623:23
46Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:21:47+51:0025:19
47Kristian FellVästerås SOK1:26:20+55:3326:43
Marie EnbergVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 590 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK32:046:59
2Henrik RoosOK Linné34:00+1:567:24
3David FriebergKlubblös Klubblös38:03+5:598:17
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL38:09+6:058:18
5Christofer NäsholmÄrla IF38:31+6:278:23
6Örjan ÖsterKlubblös Klubblös38:35+6:318:24
7Hans SundqvistTullinge SK39:09+7:058:31
8Christin FoleySigtuna OK39:57+7:538:42
9Erik MelinOK Linné40:14+8:108:45
10Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK40:47+8:438:53
11Hampus WestmanVästerås SOK41:48+9:449:06
12Michael HolmgrenIF Thor42:36+10:329:16
13Michael WennblomHagaby GoIF Örebro43:58+11:549:34
14Alexander AlnessLånghundra IF44:10+12:069:37
15Mikael AnderssonIK Gandvik45:15+13:119:51
16Mats HainkeSnättringe SK45:20+13:169:52
17Jens LindquistLånghundra IF46:05+14:0110:02
18Jenny WegmüllerOK Rodhen46:15+14:1110:04
19Hanna BrusSnättringe SK46:40+14:3610:10
20Mattias LindgrenIK Hakarpspojkarna47:40+15:3610:23
21Hanna FalkIF Thor48:21+16:1710:32
22Anders LöfgrenJärfälla OK49:00+16:5610:40
23Christer LarssonSala OK49:41+17:3710:49
24Olov GohdeDalaportens OL50:04+18:0010:54
25Annika LiljebergKlubblös Klubblös50:32+18:2811:00
26Jan JohanssonIF Thor52:13+20:0911:22
27Erik HöglundKlubblös Klubblös52:14+20:1011:22
28Ruhdi KarlssonVästerås SOK53:11+21:0711:35
29Elin Falk SörqvistIF Thor53:38+21:3411:41
30Magnus SneitzJärfälla OK54:23+22:1911:50
31Niclas NilssonOK Österåker56:29+24:2512:18
32Laila IngelssonOK Hammaren58:18+26:1412:42
33Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:01:19+29:1513:21
34Carina HammarlingLänna IF1:01:25+29:2113:22
35Mikael DavidssonVästerås SOK1:01:50+29:4613:28
36Jenny KjellbergKlubblös Klubblös1:03:12+31:0813:46
37Lars PetterssonOK Linné1:03:43+31:3913:52
38Elisabeth WestmanVästerås SOK1:08:10+36:0614:51
39Hans WestmanVästerås SOK1:09:07+37:0315:03
40Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro1:15:48+43:4416:30
41Erik JonssonLånghundra IF1:17:26+45:2216:52
42Fredrik DahlmarkVästerås SOK1:17:42+45:3816:55
43Staffan ThorellKlubblös Klubblös1:20:04+48:0017:26
44Markus NordénLånghundra IF1:25:56+53:5218:43
45Ingrid SegerbergOK Linné1:27:52+55:4819:08
46Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:40:55+1:08:5121:59
Ulf IsacssonOK Linnéej godkänd
Joakim ErikssonOK Enenej godkänd
Rebecca WalldenfjordOK Ravinenutgått

U3

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia KrafftLänna IF40:4918:48
2Isak StåhlbrandtRasbo IK43:44+2:5520:09
3Teodore ForsbergOK Linné44:33+3:4420:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser