Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skid-O Saxnäs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skid-O Saxnäs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: fredag 17 februari 2017

Bana 1

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv PaulerSkogslöparna21:418:40
2Filip NordströmSkogslöparna22:02+0:218:48
3Signe ForsbergSkogslöparna28:05+6:2411:14
4Ida PaulerSkogslöparna30:15+8:3412:06
5Hanna WoxlinSkogslöparna30:26+8:4512:10
6Cajsa NordströmSkogslöparna31:35+9:5412:38
7Ella NordströmSkogslöparna31:43+10:0212:41
8Emma PerboSkogslöparna41:36+19:5516:38
9Susanne BylundSkogslöparna42:51+21:1017:08
10Ture ForsbergSkogslöparna51:01+29:2020:24
11Tindra RytterstedtSkogslöparna55:34+33:5322:13
12Edvin WesterSkogslöparna59:06+37:2523:38

Bana 2

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ArvidssonSkogslöparna24:035:35
2Mattias PerssonSkogslöparna26:12+2:096:05
3Karin PerssonSkogslöparna27:52+3:496:28
4Jonatan HälldalSkogslöparna28:41+4:386:40
5Hans NordströmSkogslöparna30:14+6:117:01
6Thomas NordströmSkogslöparna31:14+7:117:15
7Sixten PerssonSkogslöparna34:05+10:027:55
8Liam HälldalSkogslöparna35:13+11:108:11
9Louise WoxlinSkogslöparna40:46+16:439:28
10Alva PerboSkogslöparna51:31+27:2811:58
11Clara NordströmSkogslöparna56:42+32:3913:11
12Alice RytterstedtSkogslöparna56:50+32:4713:13
Helena ForsbergSkogslöparnautgått

Bana 4

5 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna27:464:47
2Benjamin NäslundSkogslöparna29:08+1:225:01
3Jonas HälldalSkogslöparna31:07+3:215:21
4Emanuel NäslundSkogslöparna34:20+6:345:55
5Arvid StrandbergSkogslöparna34:33+6:475:57
6Torgny NäslundSkogslöparna35:11+7:256:03
7Amelie JosefssonSkogslöparna35:29+7:436:07
8Per Johan JosefssonSkogslöparna35:44+7:586:09
9Börje PaulerSkogslöparna37:59+10:136:32
10Oskar ForsbergSkogslöparna41:01+13:157:04
11Christina JosefssonSkogslöparna54:42+26:569:25

Bana1 kort

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa WoxlinSkogslöparna35:3616:10
2Sally ArvidssonSkogslöparna37:57+2:2117:15
3Stina PerssonSkogslöparna38:16+2:4017:23
4Arvid NordströmSkogslöparna50:50+15:1423:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser