Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 3-stad
Arrangörsorganisationer: Trollhättans SK / Uddevalla IS
Datum: onsdag 12 april 2017

Långa

4 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK30:227:25
2Urban LarssonOK Gipen38:26+8:049:23
3Erika ÖdlundRaid Orientation Paris47:13+16:5111:32
4Pierre KarlssonOK Alehof48:05+17:4311:45
5Gunnar BejbomUddevalla OK49:14+18:5212:02
6Filip JohanssonTrollhättans SOK49:35+19:1312:07
7Clyde PerssonLjungskile FK54:51+24:2913:24
8Hans Andersson StrinningAttunda OK57:54+27:3214:09
9Stefan HornebrantTrollhättans SOK57:57+27:3514:10
10Lennart FagerlundUddevalla OK1:14:51+44:2918:18
Arne AlfredssonUddevalla OKej godkänd
Roland MattssonOK Skärmenutgått

Mellan

3 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif LövTrollhättans SOK34:4311:05
2Matts MattssonOK Gipen42:46+8:0313:39
3Klas OlaussonOK Gipen43:06+8:2313:46
4Leif JohanssonTrollhättans SOK44:08+9:2514:06
5Johnny KarlssonUddevalla OK44:12+9:2914:07
6Allsing CarlssonOK Skogsvargarna44:31+9:4814:13
7Bror PalgrimVänersborgs SK46:23+11:4014:49
8Inga-Lill NilssonUddevalla OK46:45+12:0214:56
9Erling OlssonUddevalla IS47:02+12:1915:01
10Birgitta StenströmVänersborgs SK48:42+13:5915:33
11Kalevi MononenOK Gipen49:36+14:5315:50
12Lena WaernTrollhättans SOK50:53+16:1016:15
12Kjell EnbomTrollhättans SOK50:53+16:1016:15
14Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK51:48+17:0516:32
15Jan JohanssonVänersborgs SK52:08+17:2516:39
16Bo CederlöfKFUM Örebro OK56:51+22:0818:09
17Thore NilssonUddevalla OK56:55+22:1218:11
18Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK57:50+23:0718:28
19Karin Cederlöf- -1:03:56+29:1320:25
Börje GustavssonTrollhättans SOKej godkänd

Korta

2 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per IvarssonTrollhättans SOK23:1911:09
2Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK29:41+6:2214:12
3Gunnar PerssonSvanesunds GIF30:02+6:4314:22
4Göte NatanaelssonLjungskile FK30:54+7:3514:47
5Bengt LjunggrenOK Skogsvargarna32:34+9:1515:34
6Leif OlofssonOK Flundrehof33:44+10:2516:08
7Arne ClaessonLjungskile FK34:01+10:4216:16
8Margareta JohanssonTrollhättans SOK34:59+11:4016:44
9Sven PerssonLjungskile FK36:33+13:1417:29
10Sten WillstrandTrollhättans SK36:36+13:1717:30
11Åke OskarssonOK Skärmen37:15+13:5617:49
12Tommy GutkeUddevalla OK38:09+14:5018:15
13Lars BolinUddevalla IS39:40+16:2118:58
14Erik LindhUddevalla IS40:22+17:0319:18
15Eva OlofssonOK Flundrehof40:37+17:1819:26
16Karleric FranssonTrollhättans SOK41:39+18:2019:55
17Gunnar WaernTrollhättans SOK41:57+18:3820:04
18Lars HolmOK Gipen42:37+19:1820:23
19Tommy ÅsmanUddevalla OK45:32+22:1321:47
20Evert JenhallOK Skogsvargarna47:11+23:5222:34
21Kristina JohanssonVänersborgs SK47:43+24:2422:49
22Bertil BorglundTrollhättans SK47:56+24:3722:56
23Per-Arne JohanssonVänersborgs SK48:45+25:2623:19
24Göran NordhTrollhättans SK49:28+26:0923:40
25Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK51:17+27:5824:32
26Ing-Marie GutkeUddevalla OK53:01+29:4225:22
27Sten EmanuelssonVänersborgs SK54:40+31:2126:09
28Ingrid BorglidenVänersborgs SK56:33+33:1427:03
29Gerd HallstenVänersborgs SK59:06+35:4728:16
30Gunnel PalgrimVänersborgs SK1:00:19+37:0028:51

Lätta

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie OskarssonOK Skärmen26:3413:09
2Görel NordinVänersborgs SK31:30+4:5615:35
3Stina AnderssonUddevalla OK33:15+6:4116:27
4Bo SandellUddevalla OK35:28+8:5417:33
5Kurt JohanssonUddevalla IS36:25+9:5118:01
6Eva LindahlOK Gipen37:25+10:5118:31
7Anita NatanaelssonLjungskile FK39:37+13:0319:36
8Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK39:57+13:2319:46
9Barbro SmedbergTrollhättans SOK40:48+14:1420:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser