Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H50

3 550 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf JanssonOK Triangeln25:57
2Per NilssonJärfälla OK27:18+1:21
3Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK27:56+1:59
4Hans SundqvistTullinge SK27:57+2:00
5Lars OlssonOK Linné28:18+2:21
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK28:39+2:42
7Stefan HenrikssonIFK Enskede30:24+4:27
8Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK30:27+4:30
9Anders LillieströmOK Roxen30:59+5:02
10Pär TögenmarkOK Linné31:17+5:20
11Per KällvikÅmåls OK31:49+5:52
12Anders MolinBoxholm-Mjölby OL32:06+6:09
13Ove RinnbäckOK Ravinen32:21+6:24
14Jan CarlssonSöders-Tyresö32:41+6:44
15Magnus RajanIFK Lidingö SOK33:16+7:19
16Johan JacobssonOK Orion33:45+7:48
17Tomas NilssonHässleholms OK34:29+8:32
18Jan StridhSkogsluffarnas OK35:09+9:12
19Gustaf SameliusVisborgs OK35:53+9:56
20Thomas RoosIF Thor36:12+10:15
21Bo StrandOK Linné37:22+11:25
22Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF37:42+11:45
23Anders ÄlvegranVästerås SOK38:21+12:24
24Anders LevinSvaide Roma SOK38:28+12:31
25Hans ÄlvegranAvesta OK38:33+12:36
26Tore BjørnerødOK Moss39:18+13:21
27Lars JacobssonDegerfors OK40:34+14:37
28Mikael WesterbergOK Kolmården40:48+14:51
29Tomas GlanshedHaninge SOK42:14+16:17
30Erik BerggrenTullinge SK42:43+16:46
31Göran ModinBromma-Vällingby SOK43:59+18:02
31Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK43:59+18:02
33Johan BalckTäby OK46:55+20:58
34Douglas LundinSkogsluffarnas OK47:49+21:52
35Jörgen TheanderHaninge SOK49:46+23:49
36Max CarcasScottish Junior Squad50:24+24:27
37Tomas BäckTrosabygdens OK51:40+25:43
38Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK54:46+28:49
39Stefan WångbergOK Ravinen55:28+29:31
40Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:02:41+36:44
Tommy JohanssonStångenäs AISej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser