Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Öppen motion 3

2 910 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas HaglundKlubblös31:34
2Alma BirklinKlubblös33:15+1:41
3Izabell BirklinKlubblös34:43+3:09
4Joel JakobssonOK Skogshjortarna35:54+4:20
5Karin FolkessonOK Älme40:47+9:13
6Cleo MattilaTullinge SK41:58+10:24
7David WesthMullsjö SOK43:53+12:19
7Erica MolinBoxholm-Mjölby OL43:53+12:19
9Erica BergLeksands OK44:57+13:23
10Malin NybergJärla Orientering45:42+14:08
11Åsa MårtenssonKlubblös48:13+16:39
12Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK48:30+16:56
13Anna TrossingTäby OK50:07+18:33
14Pia KlarÄrla IF53:23+21:49
15Eva FredrikssonKorsnäs IF OK53:50+22:16
16Katarina JohanssonStångenäs AIS55:14+23:40
17Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb57:23+25:49
18Wilma AlmJärla Orientering57:26+25:52
19Lotta PermanOK Tyr58:33+26:59
20Robert GustafssonVisborgs OK58:42+27:08
21Gerhard HåkanssonVisborgs OK58:51+27:17
22Amanda ÄlvegranKlubblös58:52+27:18
23Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK1:00:12+28:38
24Julia SjöbrinkOK Tranan1:01:02+29:28
25Erica JonssonDomnarvets GOIF1:03:45+32:11
26Torbjörn AnderssonAndrarums IF1:04:12+32:38
27Lena WestbomOckelbo OK1:09:14+37:40
28Maria SjögrenSundsvalls OK1:09:41+38:07
29Linda Kraft UnossonKalmar OK1:13:33+41:59
30Ann-Marie LarssonVisborgs OK1:14:05+42:31
31Annelie AnderssonVisborgs OK1:15:57+44:23
32Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag1:16:47+45:13
33Roger ÖdénSOK Aneby1:19:14+47:40
34Lars-Åke HolmLinköpings OK1:23:36+52:02
35Anki GustafssonSvaide Roma SOK1:24:44+53:10
36Lena FredlundTumba-Mälarhöjden OK1:25:08+53:34
37Leif  SvenssonFK Göingarna1:30:45+59:11
38Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:46:27+1:14:53
39Mira BäckTrosabygdens OK1:50:11+1:18:37
40Lisen BäckTrosabygdens OK1:50:12+1:18:38
UllaKarin HolmbergOK Måsenej godkänd
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Sofia HagnellSkogsluffarnas OKej godkänd
Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslagej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser