Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 8

4 430 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar LundbergDalaportens OL35:42
2Einar EngströmSvaide Roma SOK40:17+4:35
3Stefan DjurstedtEksjö SOK41:17+5:35
4Henrik ErlandssonOK Södertörn41:30+5:48
5Erik ForsbergOK Ravinen45:09+9:27
6Camilla MorisKatrineholms OK50:39+14:57
7Eva ElisdotterSvaide Roma SOK52:32+16:50
8Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg53:11+17:29
9Marie HedarOK Tor56:31+20:49
10Sverre WikströmOK Tyr56:38+20:56
11Anders SjögrenSundsvalls OK57:53+22:11
12Mats LövdahlVisby IF Gute SOK59:41+23:59
13Svante LindgrenSigtuna OK59:50+24:08
14Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:00:11+24:29
15Bert-Ove LarssonUddevalla OK1:00:53+25:11
16Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:01:45+26:03
17Carin KihlströmTäby OK1:02:07+26:25
18Jan GradinAndrarums IF1:02:10+26:28
19Magnus LundinAvesta OK1:02:31+26:49
20Lena RauséusKlubblös1:02:43+27:01
21Christina LarssonKlubblös1:03:00+27:18
22Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:03:03+27:21
23Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:06:22+30:40
24Tyra AlmJärla Orientering1:09:50+34:08
25Martin EricssonFalkenbergs OK1:10:53+35:11
26Kari TallqvistTimrå SOK1:12:08+36:26
27Torgny UndinKlubblös1:12:30+36:48
28Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:14:56+39:14
29Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:15:42+40:00
30Sofia AdolfssonLunds OK1:17:32+41:50
31Anna RökenTäby OK1:19:07+43:25
32Anders NauHaninge SOK1:21:16+45:34
33Cecilia LundOK Renen1:22:45+47:03
34Eva HamplinSnättringe SK1:28:37+52:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser