Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Svaide Roma SOK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Duncan RobertsonH18 Elit (70)25:386:36
2Johan TirickeÖppen motion 2 (67)37:38+0:3513:01
2Anna TirickeÖppen motion 1 (48)29:16+7:1712:53
2Julia KvarnbergÖppen motion 4 (75)40:38+4:0912:32
2Einar EngströmÖppen motion 8 (110)40:17+4:359:05
2Tuva NikolaussonD18 Elit (79)30:09+0:438:35
3Meja LundinD14 Kort (9)1:04:26+36:5126:50
3Anne-Marie KarlssonD60 (47)29:33+1:0311:19
3Olof PerssonH21 (58)35:26+4:487:40
4Ludvig WaktelH20 Elit (11)42:40+14:189:41
5Håkan LundbergÖppen motion 6 (36)41:20+12:3213:38
5Hanna WallinÖppen motion 5 (128)44:51+5:2213:25
6Lennart MalmbergH55 (120)30:20+4:098:41
7Tomas TirickeÖppen motion 2 (67)45:40+8:3715:48
7Eva ElisdotterÖppen motion 8 (110)52:32+16:5011:51
8Erik KlavebeckÖppen motion 6 (36)52:47+23:5917:25
8Nina BjersanderD45 (97)31:18+5:259:56
9Christina GustavssonD35 (84)36:37+8:1510:40
10Eva LundinÖppen motion 1 (48)46:22+24:2320:25
10Maria TirickeÖppen motion 2 (67)50:49+13:4617:35
10Frej HeggÖppen motion 9 (67)45:37+11:519:46
13Karin SeigerlundÖppen motion 6 (36)1:11:55+43:0723:44
13Frida AnsinD21 (46)39:41+10:3011:24
13Jens TirickeÖppen motion 9 (67)46:58+13:1210:03
13Per WallinH55 (120)32:23+6:129:16
14Tommy UllbergÖppen motion 8 (110)1:00:11+24:2913:35
15Anki HallströmD55 (47)1:11:13+43:5223:07
19Adam UllbergH10 (63)38:26+23:0220:20
20Allan OlofssonH75 (74)55:17+21:2418:33
21Ulrika NikolaussonD45 (97)38:18+12:2512:09
23Pernilla MellinD45 (97)41:57+16:0413:19
23Mattias LevinH18 Elit (70)51:38+26:0013:18
24Björn JohanssonÖppen motion 5 (128)1:13:06+33:3721:53
24Fredrik LevinH21 Elit (124)40:06+10:437:08
24Anders LevinH50 (122)38:28+12:3110:50
28Rolf AnderssonÖppen motion 8 (110)1:14:56+39:1416:54
31Olof LevinH12 (110)42:36+23:1217:45
35Anki GustafssonÖppen motion 3 (155)1:24:44+53:1029:07
35Anders EklundH45 (123)50:04+26:4212:40
37Torbjörn SköldeforsH55 (120)51:46+25:3514:49
54Pär GustafssonÖppen motion 7 (283)52:09+24:4315:39
Vilde LindInskolning (96)fullföljt
Hjalmar SköldeforsH21 (58)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser