Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

H12

2 420 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Svante SandvikAttunda OK16:18
2Emil LingIK Hakarpspojkarna17:16+0:58
3Jens FochsenWaxholms OK17:59+1:41
4Edvin TögenmarkOK Linné18:46+2:28
5Eddie KarlssonOK Vilse 8719:02+2:44
6Wilmer KempeOK Denseln20:53+4:35
7Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL21:06+4:48
8Petter FochsenWaxholms OK22:01+5:43
9Sverre Karenus SandvikHalden SK22:04+5:46
10Gustav NetzJärla Orientering22:54+6:36
11Simon TrossingTäby OK23:10+6:52
12Ivar WikströmOK Tyr23:25+7:07
13Albin GranqvistFK Göingarna23:46+7:28
14Alex AnderssonSundsvalls OK24:00+7:42
15Noel HellbergSundbybergs IK24:28+8:10
16Hugo BraamOK Denseln24:43+8:25
17Ture JohanssonSkogsluffarnas OK24:56+8:38
17Ruben ArenanderSkarpnäcks OL24:56+8:38
19Samuel JakobssonOK Skogshjortarna25:24+9:06
20Edvard PelanderOK Djerf26:27+10:09
21Olof LevinSvaide Roma SOK26:44+10:26
22Linus NybergJärla Orientering27:38+11:20
23Neo CederqvistVisborgs OK28:12+11:54
24Gustav MyrbergerTullinge SK28:30+12:12
25Gustav LübckeOK Ravinen28:35+12:17
26Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:06+12:48
27Oscar KoertgeVisborgs OK31:06+14:48
28Arvid MyrbergerTullinge SK32:00+15:42
28Gustav GranqvistFK Göingarna32:00+15:42
30Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:15+15:57
31Nils JohanssonVästvärmlands OK33:20+17:02
32Hampus GlanshedHaninge SOK34:53+18:35
33Elias SamuelssonOK Vivill35:14+18:56
34Joakim GustafssonGotlands Bro OK38:05+21:47
35Alvin LönkvistOK Vivill40:03+23:45
36Tor NylundOK Linné41:56+25:38
Carl ÖbergGamleby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser