Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D45

4 720 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Josefine NordströmOK Triangeln34:26
2Kristina AnelandOK Ravinen34:39+0:13
3Annika IvarssonLinköpings OK35:21+0:55
4Jenny NymanVänersborgs SK38:28+4:02
5Jessica SjöbergTullinge SK38:43+4:17
6Jenny BergOK Ravinen38:49+4:23
7Ingjerd SommerstadKongsberg OL40:48+6:22
8Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF41:17+6:51
9Camilla EngelOK Ravinen42:06+7:40
10Nina BjersanderSvaide Roma SOK44:24+9:58
11Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK44:37+10:11
12Martina KarlssonOK Vilse 8745:50+11:24
13Maria LillieströmOK Roxen45:58+11:32
14Susanna DjurstedtEksjö SOK46:21+11:55
15Annica CrispinOK Denseln48:08+13:42
16Mariann ArvesenSandefjord OK49:19+14:53
17Susanne GranGamleby OK52:30+18:04
18Anna HaneOK Tyr52:49+18:23
19Ylva LorentssonOK Kåre52:55+18:29
20Helena RangertIK Hakarpspojkarna53:07+18:41
21Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL54:39+20:13
22Sofia WesterbergOK Kolmården56:12+21:46
23Marina DickforsDalaportens OL56:17+21:51
24Eva NygrenOK Ravinen56:33+22:07
25Kerstin FrænellSundsvalls OK59:34+25:08
26Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:00:30+26:04
27Tina Näsman LandhSundbybergs IK1:01:52+27:26
28Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:03:37+29:11
29Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:03:45+29:19
30Camilla DalgaardKolding OK1:09:59+35:33
31Jenny KoertgeVisborgs OK1:21:11+46:45
32Lena AnderssonSundsvalls OK1:32:10+57:44Ladda ner rutt i gpx-format
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Cecilia FochsenWaxholms OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser