Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 9 timmar! (10 svar)

D21 Elit

8 960 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK56:386:19
2Linnea GustafssonVisborgs OK1:00:18+3:406:43
3Annika BillstamOK Linné1:01:17+4:396:50
4Hilda ForsgrenOK Linné1:03:01+6:237:01
5Rebecka HeinrupTullinge SK1:03:03+6:257:02
6Johanna ÖbergOK Hällen1:03:22+6:447:04
7Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:05:20+8:427:17
8Louise LundgrenVäxjö OK1:08:08+11:307:36
9Evelina WickbomVittjärvs IK1:08:26+11:487:38
10Kate MorrisonOK Linné1:09:58+13:207:48
11Mariya KhimochkinaSnättringe SK1:12:30+15:528:05
12Ellen ForsgrenForsa OK1:12:47+16:098:07
13Kristina RobertoOK Linné1:16:36+19:588:32
14Anna SameliusVisborgs OK1:18:08+21:308:43
15Lovisa LarssonOK Linné1:21:02+24:249:02
16Magdalena Van de VoordeTullinge SK1:24:36+27:589:26
17Emma LindgrenVisborgs OK1:25:48+29:109:34
18Malin CarlssonSöders-Tyresö1:31:38+35:0010:13
Betty Ann BjerkreimIL Tyrvingej godkänd
Rona LindsayScottish Junior Squadej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Moa GustafssonUddevalla OKej start
Kristin BomanGävle OKej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start

H21 Elit

13 060 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné1:10:515:25
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:11:00+0:095:26
3Peter ÖbergOK Hällen1:12:52+2:015:34
4Markus MartinelleSöders-Tyresö1:13:26+2:355:37
4Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:13:26+2:355:37
6Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:14:03+3:125:40
7David LingforsOK Linné1:14:39+3:485:42
8Erik Folkesson BlomIFK Mora OK1:15:54+5:035:48
9Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:15:55+5:045:48
10Kalle BergmanOK Ravinen1:17:14+6:235:54
11Lukas PetersonIFK Umeå1:18:28+7:376:00
12Brent KeyGotlands Bro OK1:18:53+8:026:02
13Lucas SundbladEksjö SOK1:19:14+8:236:04
13Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:19:14+8:236:04
15Alexander NilssonGotlands Bro OK1:19:16+8:256:04
16Erik BlomgrenStora Tuna OK1:19:26+8:356:04
17Jörgen OhlinTullinge SK1:19:28+8:376:05
18Erik PetterssonOK Linné1:20:26+9:356:09
19Mikael KristenssonSkåneslättens OL1:20:48+9:576:11
20Philip VokesScottish Junior Squad1:22:40+11:496:19
21Sverre Turter SandvoldNydalens SK1:23:10+12:196:22
22Albin LillieströmOK Roxen1:23:14+12:236:22
23Pontus PeterssonOK Orion1:24:19+13:286:27
24Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:25:15+14:246:31
25Andreas NikolaussonVisborgs OK1:25:35+14:446:33
26Mikael PihelOK Tisaren1:25:37+14:466:33
27Lars Håkan SandvikAttunda OK1:26:27+15:366:37
28Albert AskengrenBergnäsets AIK1:26:54+16:036:39
29Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:28:13+17:226:45
30Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:29:55+19:046:53
31Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:30:18+19:276:54
32Niklas WraneSöders-Tyresö1:31:42+20:517:01
33Olle CarlssonSöders-Tyresö1:33:17+22:267:08
34Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC1:39:45+28:547:38
35Olof ErikssonOK Linné1:40:09+29:187:40
36Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:43:33+32:427:55
37Calum McLeodScottish Junior Squad1:48:52+38:018:20
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Markus LarssonHestra IFej start
Anton NilssonJärla Orienteringej start

D20 Elit

7 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny SundbladEksjö SOK56:547:40
2Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:18+4:248:15
3Moa WestbladOK Ravinen1:01:47+4:538:19
4Kristina TedhamreSnättringe SK1:01:54+5:008:20
5Tone AlbrektssonOK Ravinen1:02:28+5:348:25
6Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:06:00+9:068:53
7Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:07:29+10:359:05
8Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK1:08:32+11:389:14
9Wilma JanssonVänersborgs SK1:09:49+12:559:24
10Tilda AnderssonOK Ravinen1:16:18+19:2410:16
11Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:16:23+19:2910:17
12Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:17:28+20:3410:26
13Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:18:16+21:2210:32
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej godkänd

H20 Elit

9 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen1:03:576:27
2Johan EdenhamnLänna IF1:07:23+3:266:48
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Ludvig WaktelSvaide Roma SOKej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start

D18 Elit

6 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK43:177:05
2Ella SjöbergTullinge SK44:08+0:517:13
3Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK44:46+1:297:19
4Hanna LagerbergOK Södertörn46:07+2:507:32
5Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK46:33+3:167:37
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna50:22+7:058:14
7Eilidh CampbellScottish Junior Squad50:32+7:158:16
8Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:51+8:348:29
9Ella AnderssonOK Södertörn54:17+11:008:53
10Ebba BerglinOK Orion54:35+11:188:56
10Kirsty CampbellScottish Junior Squad54:35+11:188:56
12Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb54:49+11:328:58
13Clara SpikLeksands OK55:22+12:059:03
14Emilia EngelOK Ravinen57:07+13:509:20
15Ylva SandénOK Södertörn58:06+14:499:30
16Elin BergOK Ravinen58:29+15:129:34
17Vendela LönkvistOK Vivill58:32+15:159:34
18Julia RajanIFK Lidingö SOK58:36+15:199:35
19Ida JohnssonOK Kåre58:55+15:389:38
20Katrina McGouganScottish Junior Squad59:11+15:549:41
21Frida HectorSnättringe SK1:02:51+19:3410:17
22Tilde BacklundOK Södertörn1:03:31+20:1410:23
23Jura MacMillanScottish Junior Squad1:14:42+31:2512:13
24Karoline BjørnerødOK Moss1:17:39+34:2212:42
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Katarina NorrbyOK Södertörnej start
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej start
Anna LithellOK Linnéej start
Elin DahlVisborgs OKej start
Lovisa WigertzLånghundra IFej start

H18 Elit

6 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK39:205:42
2Leo JohanssonOK Kolmården40:43+1:235:54
3Johan CallebergSnättringe SK43:02+3:426:14
4Duncan RobertsonSvaide Roma SOK44:52+5:326:30
5Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb45:10+5:506:32
6Mattias HaneOK Tyr46:58+7:386:48
7Hugo DjurstedtEksjö SOK47:44+8:246:55
8Mattias KallhaugeSnättringe SK48:15+8:556:59
9Alistair ChapmanScottish Junior Squad48:48+9:287:04
10Viktor BergLeksands OK49:15+9:557:08
11Arvid WesterbergOK Kolmården50:38+11:187:20
11Felix WilsonScottish Junior Squad50:38+11:187:20
13Victor SadaranganiJärla Orientering51:23+12:037:26
14Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK52:56+13:367:40
15Casper HedarOK Tor56:00+16:408:06
16Gustav PermanOK Tyr56:30+17:108:11
17Fredrik HanssonTäby OK1:08:38+29:189:56
18Albin LindgrenVisborgs OK1:14:43+35:2310:49
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej godkänd
John GetliffScottish Junior Squadej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej start
Mattias LevinSvaide Roma SOKej start
Edvin NilssonGotlands Bro OKej start

D21

7 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa JohnssonOK Nackhe51:497:23
2Sanna BatzSkarpnäcks OL54:54+3:057:49
3Jennie AxinHagaby GoIF Örebro57:27+5:388:11
4Emma Pihl SkoogOK Linné57:34+5:458:12
5Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK57:36+5:478:13
6Frida ForsbergOK Ravinen58:25+6:368:20
7Karin ElghKöping-Kolsva OK58:55+7:068:24
8Malin DahlströmTullinge SK1:06:31+14:429:29
9Patricia EdgarssonAndrarums IF1:06:45+14:569:31
10Ellinor VejlensVisborgs OK1:08:21+16:329:45
11Anna SchmiterlöwHjobygdens OK1:09:10+17:219:52
12Frida AnsinSvaide Roma SOK1:13:37+21:4810:30
13Johanna RagvaldOK Linné1:21:01+29:1211:33
14Linn MöllerVisborgs OK1:22:07+30:1811:42
Sabina BäckOK Hammarenej start
Julia DalgrenCentrum OKej start
Agnes CarlssonVisborgs OKej start

H21

9 820 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK1:05:496:42
2Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL1:06:50+1:016:48
3Leon HanssonVisborgs OK1:09:15+3:267:03
4Olof PerssonSvaide Roma SOK1:09:42+3:537:05
5Christoffer EskilssonTullinge SK1:12:09+6:207:20
6Simen Anthon BjøringsøyNydalens SK1:13:04+7:157:26
7Petter LindbergOK Linné1:14:58+9:097:38
8Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:21:11+15:228:16
9Anders KallingsVisborgs OK1:26:26+20:378:48
10Simon MartinssonOK Klemmingen1:27:39+21:508:55
11Adam HansenSödertälje-Nykvarn OF1:35:19+29:309:42
12Tomas GunnarssonOK Nackhe1:39:01+33:1210:04
13Karl LarssonUddevalla OK1:40:26+34:3710:13
14Aron DavidssonUddevalla OK1:41:34+35:4510:20
15Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL1:42:38+36:4910:27
16Karl SöderbärgOK Roslagen1:48:37+42:4811:03
Johan KärrströmTullinge SKej godkänd
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Simon EngelHässleholms OKej start
Thomas FuruheimIFK Lidingö SOKej start
Hjalmar SköldeforsSvaide Roma SOKej start
David ErikssonHagaby GoIF Örebroej start

D20

5 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tine DalgaardKolding OK1:01:0011:56
2Agnes JonssonDomnarvets GOIF1:03:33+2:3312:26
3Olivia LönkvistOK Vivill1:12:30+11:3014:11

H20

7 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian RedtzerAttunda OK59:587:54
2Seth WimanTäby OK1:14:32+14:349:49
3Andreas MagnvallOK Södertörn1:22:15+22:1710:50

D16

4 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna30:596:50
2Elin RindstigSOK Viljan35:10+4:117:45
3Izzy CoxScottish Junior Squad35:18+4:197:47
4Tuva-Cajsa SpikLeksands OK36:57+5:588:09
5Rachel BrownScottish Junior Squad36:58+5:598:09
6Cornelia KindlundOK Tyr37:04+6:058:10
7Klara JohanssonVästvärmlands OK37:14+6:158:13
8Clara SamuelssonOK Vivill38:11+7:128:25
9Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb38:17+7:188:27
10Isabella JoonsLeksands OK39:28+8:298:42
11Cornelia KrafftLänna IF39:46+8:478:46
12Pippa CarcasScottish Junior Squad41:46+10:479:13
13Tilda BergLeksands OK44:05+13:069:43
14Rona ShearerScottish Junior Squad44:16+13:179:46
15Alice WilsonScottish Junior Squad45:51+14:5210:07
16Maja SandvikAttunda OK47:44+16:4510:32
17Malin HanssonTäby OK48:34+17:3510:43
18Amelie RajanIFK Lidingö SOK56:22+25:2312:26
19Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:07:25+36:2614:52
20Nora LundinSkogsluffarnas OK1:20:03+49:0417:40
21Lova PermanOK Tyr1:24:00+53:0118:32
Amber GrahamScottish Junior Squadej godkänd
Lizzie StansfieldScottish Junior Squadej start
Alicia SchandlOK Södertörnej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H16

5 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matthew GoochScottish Junior Squad33:446:02
2Felix BäckstädeVisborgs OK36:07+2:236:27
3Jens DalgaardKolding OK38:37+4:536:54
4Martin RinnbäckOK Ravinen39:37+5:537:05
5Peter MolloyScottish Junior Squad39:58+6:147:08
6Jakob Gadefors NauHaninge SOK40:03+6:197:09
7Louis MacMillanScottish Junior Squad40:05+6:217:10
8Sigurd Saxe SandvikHalden SK41:50+8:067:29
9Daniel CampbellScottish Junior Squad43:25+9:417:46
10Alfons PetersonOK Denseln43:38+9:547:48
11Christoffer LindgrenOK Kåre43:45+10:017:49
12Fredrik HaneOK Tyr45:05+11:218:03
13Albin LindskogOK Ravinen46:13+12:298:16
14Folke SvangrenGotlands Bro OK48:33+14:498:41
15Andreas TörnkvistOK Denseln50:14+16:308:59
16Hugo UnossonKalmar OK51:49+18:059:16
17Johan BergiusVisborgs OK52:09+18:259:19
18David StrömbäckOK Denseln1:02:27+28:4311:10
19Teodor ÄlvegranVästerås SOK1:03:36+29:5211:22
20Oskar NilssonJärfälla OK1:04:58+31:1411:37
21Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:23:33+49:4914:56
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Oskar JonssonDomnarvets GOIFej start

D16 Kort

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede1:03:4816:29
2Sofia LindhagenIFK Enskede1:51:20+47:3228:46

D14

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK29:437:14
2Tove ValleriusGamleby OK31:07+1:247:35
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna31:13+1:307:36
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna32:06+2:237:49
5Ebba AnderssonSundsvalls OK34:24+4:418:23
6Klara BäckstädeVisborgs OK36:05+6:228:48
7Sandra LingIK Hakarpspojkarna36:07+6:248:48
8Hannah KinghamScottish Junior Squad36:55+7:129:00
9Julia WesthMullsjö SOK39:00+9:179:30
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK39:40+9:579:40
11Natalie GardelinGotlands Bro OK40:53+11:109:58
12Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL42:12+12:2910:17
13Emma RindstigSOK Viljan43:19+13:3610:33
14Emelie RökenTäby OK44:01+14:1810:44
15Ellen PelanderOK Djerf45:31+15:4811:06
16Olivia EngelOK Ravinen46:02+16:1911:13
17Sanna RinnbäckOK Ravinen46:56+17:1311:26
18Anna CoxScottish Junior Squad52:40+22:5712:50
19Angelina ÄlvegranVästerås SOK53:41+23:5813:05
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKej start

H14

4 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan FochsenWaxholms OK25:476:17
2Elis PetersonOK Denseln26:39+0:526:30
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK27:00+1:136:35
4Ewan MusgraveScottish Junior Squad27:11+1:246:37
5Hugo LindskogOK Ravinen27:30+1:436:42
6Niels DalgaardKolding OK28:17+2:306:53
7Axel GidlundOK Linné28:21+2:346:54
8Alfred BjørnerødOK Moss28:28+2:416:56
9Elias WesterberghRasbo IK28:34+2:476:58
10Axel AaldeNydalens SK29:35+3:487:12
11Finlay RaynorScottish Junior Squad31:06+5:197:35
12Peder PerssonGotlands Bro OK32:40+6:537:58
13Jamie GoddardScottish Junior Squad32:52+7:058:00
14Simon WesthMullsjö SOK33:10+7:238:05
15Albin SamuelssonOK Vivill34:47+9:008:29
16Linus ForsbergOK Ravinen35:11+9:248:34
17Simon StridhSkogsluffarnas OK35:53+10:068:45
18Rasmus KarlssonOK Denseln36:21+10:348:51
19Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF36:37+10:508:55
20Malte AlbinssonOK Österåker37:49+12:029:13
21Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK39:11+13:249:33
22Albin Lindh SporreVisborgs OK39:23+13:369:36
22Vilgot KempeOK Denseln39:23+13:369:36
24Dante RangertKungälvs OK39:54+14:079:43
25Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb40:23+14:369:50
26Axel BalckTäby OK40:38+14:519:54
27Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg41:47+16:0010:11
28John KinnanderMatteus SI45:46+19:5911:09
29Niklas ErlandssonOK Södertörn46:11+20:2411:15
30David RyderåsWaxholms OK47:04+21:1711:28
31Ludwig AnderssonAndrarums IF49:04+23:1711:58
32Rasmus HedarOK Tor49:55+24:0812:10
33Kasper VemdalMullsjö SOK53:38+27:5113:04
34Melker CarlingerSkogsluffarnas OK55:37+29:5013:33
35David WestfältGotlands Bro OK58:48+33:0114:20
36Alexander DybergIFK Lidingö SOK1:15:10+49:2318:20
Joel GoochScottish Junior Squadej godkänd
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Nils PetterssonOK Kåreej start
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start

D14 Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma PetterssonGotlands Bro OK30:0811:14
2Tilda LindholmSkogsluffarnas OK30:37+0:2911:25
3Meja LundinSvaide Roma SOK36:59+6:5113:47

H14 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander MagnvallOK Södertörn1:07:3525:13

D12

2 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK19:437:21
2Alice RökenTäby OK22:33+2:508:24
3Felice GardelinGotlands Bro OK23:11+3:288:39
4Ellen AnelandOK Ravinen23:13+3:308:39
5Moa VemdalMullsjö SOK23:53+4:108:54
6Maja NymanVänersborgs SK24:16+4:339:03
7Moa GlanshedHaninge SOK24:44+5:019:13
8Ida WestfältGotlands Bro OK25:46+6:039:36
9Pauline HaglundIFK Hedemora OK25:57+6:149:40
10Alma HallstenTäby OK26:03+6:209:43
11Jennie LidénOK Landehof27:32+7:4910:16
12Emelie HolmströmTäby OK29:17+9:3410:55
13Linnéa WestlinValbo AIF29:24+9:4110:58
14Emmy RoosIF Thor31:30+11:4711:45
15Ulrika PerssonGotlands Bro OK31:33+11:5011:46
16Stella ÄlvegranVästerås SOK32:08+12:2511:59
17Elin TheanderHaninge SOK32:58+13:1512:18
18Signe BacklundGävle OK40:32+20:4915:07
19Elin LidénOK Landehof44:51+25:0816:44
Isabelle AndreiOK Linnéej start

H12

2 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln17:156:26
2Edvin TögenmarkOK Linné17:49+0:346:38
3Eddie KarlssonOK Vilse 8718:19+1:046:50
4Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL18:23+1:086:51
5Jens FochsenWaxholms OK18:26+1:116:52
6Petter FochsenWaxholms OK18:34+1:196:55
7Edvard PelanderOK Djerf18:39+1:246:57
8Svante SandvikAttunda OK18:54+1:397:03
9Noel HellbergSundbybergs IK19:15+2:007:10
10Wilmer KempeOK Denseln19:17+2:027:11
11Ture JohanssonSkogsluffarnas OK19:32+2:177:17
12Gustav MyrbergerTullinge SK19:34+2:197:18
13Carl ÖbergGamleby OK19:50+2:357:24
14Gustav LübckeOK Ravinen20:05+2:507:29
15Linus NybergJärla Orientering20:08+2:537:30
16Emil LingIK Hakarpspojkarna20:32+3:177:39
17Tor NylundOK Linné21:03+3:487:51
18Samuel JakobssonOK Skogshjortarna21:26+4:117:59
19Ivar WikströmOK Tyr22:59+5:448:34
20Gustav GranqvistFK Göingarna23:05+5:508:36
21Sverre Karenus SandvikHalden SK23:45+6:308:51
22Nils JohanssonVästvärmlands OK24:27+7:129:07
23Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:50+7:359:15
24Alex AnderssonSundsvalls OK25:04+7:499:21
24Ruben ArenanderSkarpnäcks OL25:04+7:499:21
26Elias SamuelssonOK Vivill26:04+8:499:43
27Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK26:22+9:079:50
28Neo CederqvistVisborgs OK26:34+9:199:54
29Arvid MyrbergerTullinge SK26:59+9:4410:04
30Simon TrossingTäby OK28:17+11:0210:33
31Albin GranqvistFK Göingarna29:38+12:2311:03
32Hampus GlanshedHaninge SOK30:36+13:2111:25
33Alvin LönkvistOK Vivill31:03+13:4811:35
34Joakim GustafssonGotlands Bro OK33:34+16:1912:31
35Olof LevinSvaide Roma SOK33:38+16:2312:32
36Oscar KoertgeVisborgs OK38:12+20:5714:15
Gustav NetzJärla Orienteringej start

D12 Kort

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma CarlssonKFUM Örebro OK20:418:22
2Joline PetriOK Djerf22:53+2:129:15
3Julia PetterssonJärfälla OK24:56+4:1510:05
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK17:006:52
2Lova BraamOK Denseln18:26+1:267:27
3Greta SandvikAttunda OK19:27+2:277:52
4Iris BergkvistOK Renen21:03+4:038:31
5Lovisa PihelOK Tisaren22:14+5:149:00
6Stella Näsman LandhSundbybergs IK23:12+6:129:23
7Ida RökenTäby OK25:17+8:1710:14
8Julia HolmströmTäby OK26:04+9:0410:33
9Ida PetterssonJärfälla OK39:33+22:3316:00
10Alma WestlinValbo AIF45:30+28:3018:25
11Signe AlbinssonOK Österåker58:46+41:4623:47
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H10

2 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan HaglundIFK Hedemora OK14:546:01
2Ture LindskogOK Ravinen16:17+1:236:35
3Arvid TögenmarkOK Linné16:39+1:456:44
4Emil DalgaardKolding OK16:41+1:476:45
5Johan DalgaardKolding OK17:29+2:357:04
6Sindre FurlandSandefjord OK17:48+2:547:12
7Alfons WesterberghRasbo IK18:39+3:457:33
8Elias TrossingTäby OK18:41+3:477:33
9Hannes PetersonOK Denseln18:55+4:017:39
10Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro19:58+5:048:05
11Eskil MyrbergerTullinge SK22:02+7:088:55
12Karl SundkvistKatrineholms OK22:05+7:118:56
13Erik BalckTäby OK22:57+8:039:17
14Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK23:24+8:309:28
15Enar LöfstedtGotlands Bro OK25:17+10:2310:14
16Adam UllbergSvaide Roma SOK25:35+10:4110:21
17Ture CarlssonKFUM Örebro OK25:39+10:4510:23
18Max BoströmJärfälla OK26:41+11:4710:48
19Gustav HellminVisborgs OK27:49+12:5511:15
20Alrik WikströmOK Tyr28:50+13:5611:40
Viggo LindgrenOK Kåreej godkänd

D35

6 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SjögrenKamrat och IF KIF48:587:53
2Karin LundbergTullinge SK52:53+3:558:31
3Emma TarandiIFK Lidingö SOK52:56+3:588:32
4Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK54:55+5:578:51
5Marie OhlinOK Linné55:17+6:198:55
6Emma MartinelleSöders-Tyresö55:48+6:509:00
7Marielle LarssonOK Södertörn57:10+8:129:13
8Angelica WikströmOK Tyr58:48+9:509:29
9Anna KempeOK Denseln59:34+10:369:36
10Ida Pihl SkogOK Linné1:00:59+12:019:50
11Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub1:02:18+13:2010:02
12Elin BakSkogsluffarnas OK1:03:25+14:2710:13
13Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK1:03:28+14:3010:14
14Sara EverdingIK Ymer1:05:32+16:3410:34
15Caroline WestbomOK Österåker1:06:28+17:3010:43
16Christina GustavssonSvaide Roma SOK1:06:58+18:0010:48
17Emma KarlssonOK Denseln1:07:34+18:3610:53
18Lena KaskOK Linné1:08:08+19:1010:59
19Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg1:11:26+22:2811:31
20Karin GreenKalmar OK1:13:39+24:4111:52
21Linnea LarssonUddevalla OK1:13:44+24:4611:53
22Emma SjölanderTrosabygdens OK1:14:51+25:5312:04
23Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:17:22+28:2412:28
24Emma LundberghKamrat och IF KIF1:17:43+28:4512:32
25Åsa BraamOK Denseln1:28:58+40:0014:20
26Annika BengtssonSöders-Tyresö1:40:33+51:3516:13
27Sara NorlingOK Denseln1:57:14+1:08:1618:54
Anna FuruheimIFK Lidingö SOKej start
Lene Moe BlomNydalens SKej start

H35

8 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BlomNydalens SK56:416:53
2Fredrik LarssonOK Södertörn57:54+1:137:02
3Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna58:15+1:347:05
4Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF59:16+2:357:12
5Stefan WahlgrenVisborgs OK1:07:11+10:308:10
6Jonas BraamOK Denseln1:08:21+11:408:18
7Arvid SundkvistKatrineholms OK1:08:38+11:578:20
8Johan MickelåkerAndrarums IF1:12:47+16:068:51
9Jon LindmarkCentrum OK1:17:06+20:259:22
10Olov TallqvistTimrå SOK1:38:11+41:3011:56
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOKej godkänd

D40

5 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK37:247:15
2Jenny WesterberghRasbo IK39:13+1:497:36
3Annika WesthMullsjö SOK43:24+6:008:25
4Eva HallstenTäby OK43:38+6:148:28
5Johanna PetersonOK Denseln45:42+8:188:52
6Linda LönnebergTäby OK47:21+9:579:11
7Karin JohnssonOK Kåre47:49+10:259:17
8Hanna RangertKungälvs OK48:30+11:069:25
9Karolina HellbergSundbybergs IK49:44+12:209:39
10Malin LindskogOK Ravinen50:27+13:039:47
11Lena WesterlundOK Djerf50:47+13:239:51
12Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:00:09+22:4511:40
13Cecilia StrömbäckOK Denseln1:03:22+25:5812:18
14Lene SandvikHalden SK1:06:44+29:2012:57
15Jessica HolstHjobygdens OK1:06:54+29:3012:59
16Katja KinnunenTäby OK1:14:42+37:1814:30
17Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:18:30+41:0615:14
18Anna BäckstädeVisborgs OK1:26:19+48:5516:45
Ulrika ForsbergOK Ravinenej godkänd
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej start
Sandra AndreiOK Linnéej start

H40

7 720 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténSnättringe SK45:245:52
2Martin LindskogOK Ravinen48:00+2:366:13
3Magnus HärwellAndrarums IF50:53+5:296:35
4Fredrik NormanLjusdals OK51:37+6:136:41
5Patrik JohnssonOK Kåre56:44+11:207:20
6Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK56:47+11:237:21
7Anders KnutssonLinköpings OK58:36+13:127:35
8Per KempeOK Denseln59:34+14:107:42
9Johan KällsandLinköpings OK59:35+14:117:43
10Johan LidénOK Landehof59:41+14:177:43
11Henrik PetersonOK Denseln1:01:36+16:127:58
12Anders PelanderOK Djerf1:05:38+20:148:30
13Anders DalgaardKolding OK1:05:40+20:168:30
14Daniel SeestrandVisborgs OK1:09:30+24:069:00
15Markus HenrikssonLinköpings OK1:12:43+27:199:25
16Johan AxelssonOK Älme1:16:12+30:489:52
17Mattias WallinLunds OK1:17:35+32:1110:02
18Martin TerryIFK Lidingö SOK1:18:52+33:2810:12
19Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK1:18:54+33:3010:13
20Patrick EricsonMullsjö SOK1:20:50+35:2610:28
21Niclas KinnanderMatteus SI1:35:41+50:1712:23
22Martin LidénOK Landehof1:38:37+53:1312:46
23David AronssonLunds OK1:40:25+55:0113:00
24Patrik SamuelssonOK Linné1:53:08+1:07:4414:39
Ove OksvoldCentrum OKej start
Martin TrossingTäby OKej start

D45

4 720 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine NordströmOK Triangeln34:267:17
2Kristina AnelandOK Ravinen34:39+0:137:20
3Annika IvarssonLinköpings OK35:21+0:557:29
4Jenny NymanVänersborgs SK38:28+4:028:08
5Jessica SjöbergTullinge SK38:43+4:178:12
6Jenny BergOK Ravinen38:49+4:238:13
7Ingjerd SommerstadKongsberg OL40:48+6:228:38
8Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF41:17+6:518:44
9Camilla EngelOK Ravinen42:06+7:408:55
10Nina BjersanderSvaide Roma SOK44:24+9:589:24
11Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK44:37+10:119:27
12Martina KarlssonOK Vilse 8745:50+11:249:42
13Maria LillieströmOK Roxen45:58+11:329:44
14Susanna DjurstedtEksjö SOK46:21+11:559:49
15Annica CrispinOK Denseln48:08+13:4210:11
16Mariann ArvesenSandefjord OK49:19+14:5310:26
17Susanne GranGamleby OK52:30+18:0411:07
18Anna HaneOK Tyr52:49+18:2311:11
19Ylva LorentssonOK Kåre52:55+18:2911:12
20Helena RangertIK Hakarpspojkarna53:07+18:4111:15
21Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL54:39+20:1311:34
22Sofia WesterbergOK Kolmården56:12+21:4611:54
23Marina DickforsDalaportens OL56:17+21:5111:55
24Eva NygrenOK Ravinen56:33+22:0711:58
25Kerstin FrænellSundsvalls OK59:34+25:0812:37
26Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:00:30+26:0412:49
27Tina Näsman LandhSundbybergs IK1:01:52+27:2613:06
28Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:03:37+29:1113:28
29Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:03:45+29:1913:30
30Camilla DalgaardKolding OK1:09:59+35:3314:49
31Jenny KoertgeVisborgs OK1:21:11+46:4517:11
32Lena AnderssonSundsvalls OK1:32:10+57:4419:31 Ladda ner rutt i gpx-format
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Cecilia FochsenWaxholms OKej start

H45

6 880 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK40:065:49
2Tore SandvikHalden SK41:27+1:216:01
3Lars SjöbergTullinge SK46:21+6:156:44
4Anders IngemarssonHestra IF46:24+6:186:44
5Magnus GranqvistFK Göingarna48:46+8:407:05
6Espen RøsteKongsberg OL49:00+8:547:07
7Lasse ForsbergOK Ravinen49:07+9:017:08
8Niklas HenrikssonAttunda OK49:48+9:427:14
9Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK50:21+10:157:19
10Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK52:07+12:017:34
11Anders LingIK Hakarpspojkarna52:17+12:117:35
12Max TholénOK Skogshjortarna52:18+12:127:36
13Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK52:40+12:347:39
14Patrik RönnbäckVisborgs OK53:44+13:387:48
15Anders KällTumba-Mälarhöjden OK53:48+13:427:49
16Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL54:21+14:157:53
17Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg54:52+14:467:58
18Tomas AlbinssonOK Österåker55:21+15:158:02
19Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK55:32+15:268:04
20Erik KropfCentrum OK56:06+16:008:09
21Sturle FurlandSandefjord OK56:39+16:338:14
22Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK58:05+17:598:26
23Johan WesterberghRasbo IK58:10+18:048:27
24Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL58:36+18:308:31
25Fredrik KarlssonNybro OK58:50+18:448:33
26Anders EklundSvaide Roma SOK59:57+19:518:42
27Robert HjelmVimmerby OK1:00:30+20:248:47
28Christer ÖbergGamleby OK1:01:16+21:108:54
29Torbjörn LönkvistOK Vivill1:02:47+22:419:07
30Torbjörn AnderssonSundsvalls OK1:03:57+23:519:17
31Andreas KrafftLänna IF1:05:12+25:069:28
32Atakilte BeyeneOK Gränsen1:06:20+26:149:38
33Trond BjergeTistedalen Friluftslag1:06:52+26:469:43
34Per Olav AndersenHalden SK1:10:28+30:2210:14
35Håkan JanssonVänersborgs SK1:18:20+38:1411:23
36Tomas EklundSkogsluffarnas OK2:00:46+1:20:4017:33
37Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK2:01:29+1:21:2317:39
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Ulf IsakssonHässleby SOKej godkänd
Fredric HöglindIFK Enskedeej start
Johan PetriOK Djerfej start
Stefan PerssonVisborgs OKej start

D50

4 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna32:347:41
2Elisabet EnmarkGävle OK35:58+3:248:30
3Charlotta GibergHellas Orientering36:39+4:058:39
4Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb36:44+4:108:41
4Helena LindmanOK Gränsen36:44+4:108:41
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL36:49+4:158:42
7Marianne NjåsteinIL Tyrving37:14+4:408:48
8Anne-Kristin KvammeRingerike OL38:39+6:059:08
9Annica TholénOK Skogshjortarna41:01+8:279:41
10Anna EkSödertälje-Nykvarn OF41:36+9:029:50
11Christin SöderqvistOK Ravinen43:26+10:5210:16
12Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF43:43+11:0910:20
13Sissel SkovlyRingerike OL44:34+12:0010:32
14Ingela ThoressonAndrarums IF44:43+12:0910:34
15Åsa SpikLeksands OK44:51+12:1710:36
16Anna LarssonSöders-Tyresö44:54+12:2010:36
17Gunnel SvenssonOK Tranan47:21+14:4711:11
18Åsa BergströmTäby OK49:14+16:4011:38
19Anette ArksandVallentuna-Össeby OL50:51+18:1712:01
20Eirin MathiesenRingerike OL51:40+19:0612:12
21Anna-Lena JacobssonDegerfors OK52:26+19:5212:23
22Anna AlbinssonIFK Mora OK55:20+22:4613:04
23Anette ThoressonAndrarums IF59:12+26:3813:59
24Annette WigertzLånghundra IF1:01:44+29:1014:35
25Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:01:53+29:1914:37
26Anna OlssonIF Thor1:02:05+29:3114:40
27Helen AhlstrandOK Vivill1:03:31+30:5715:00
28Helena SvenssonFK Boken1:04:20+31:4615:12
29Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:05:43+33:0915:32
Evonne StrandOK Linnéej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Annika EngelHässleholms OKej godkänd
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej start
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H50

6 220 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillieströmOK Roxen44:367:10
2Per KällvikÅmåls OK44:47+0:117:11
3Hans SundqvistTullinge SK44:57+0:217:13
4Magnus RajanIFK Lidingö SOK45:00+0:247:14
5Anders ÄlvegranVästerås SOK47:44+3:087:40
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK47:58+3:227:42
7Thomas RoosIF Thor48:36+4:007:48
8Anders MolinBoxholm-Mjölby OL48:56+4:207:52
9Jan CarlssonSöders-Tyresö49:00+4:247:52
10Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK49:04+4:287:53
11Mikael WesterbergOK Kolmården50:05+5:298:03
12Pär TögenmarkOK Linné50:34+5:588:07
13Per NilssonJärfälla OK50:42+6:068:09
14Tore BjørnerødOK Moss50:43+6:078:09
15Erik BerggrenTullinge SK51:06+6:308:12
16Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF52:05+7:298:22
17Stefan HenrikssonIFK Enskede52:36+8:008:27
18Ulf JanssonOK Triangeln54:42+10:068:47
19Gustaf SameliusVisborgs OK55:35+10:598:56
20Ove RinnbäckOK Ravinen55:37+11:018:56
21Johan JacobssonOK Orion56:35+11:599:05
22Bo StrandOK Linné57:11+12:359:11
23Jan StridhSkogsluffarnas OK57:29+12:539:14
24Hans ÄlvegranAvesta OK58:11+13:359:21
25Douglas LundinSkogsluffarnas OK58:34+13:589:24
26Lars OlssonOK Linné59:52+15:169:37
27Lars JacobssonDegerfors OK1:01:09+16:339:49
28Tomas NilssonHässleholms OK1:04:05+19:2910:18
29Tommy JohanssonStångenäs AIS1:05:32+20:5610:32
30Stefan WångbergOK Ravinen1:07:24+22:4810:50
31Anders LevinSvaide Roma SOK1:07:52+23:1610:54
32Johan BalckTäby OK1:08:17+23:4110:58
33Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK1:12:46+28:1011:41
34Tomas BäckTrosabygdens OK1:16:39+32:0312:19
35Max CarcasScottish Junior Squad1:17:43+33:0712:29
36Jörgen TheanderHaninge SOK1:21:17+36:4113:04
37Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:32:35+47:5914:53
38Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:33:12+48:3614:59
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Tomas GlanshedHaninge SOKej godkänd
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej start
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start

D55

4 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö42:189:50
2Annika SvenssonSolna OK44:03+1:4510:14
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö45:00+2:4210:27
4Britt-Marie ErikssonGävle OK49:09+6:5111:25
5Sussie BjörkmanDalaportens OL49:48+7:3011:34
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK51:29+9:1111:58
7Agneta KarlssonRånäs OK53:11+10:5312:22
8Gunilla KallhaugeSnättringe SK53:15+10:5712:23
9Marita FilipssonMarkaryds FK1:03:10+20:5214:41
10Anna GöhlmanIL Tyrving1:04:49+22:3115:04
11Carina PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:17:44+35:2618:04
12Siw SolstadIL Tyrving1:26:49+44:3120:11
13Anki HallströmSvaide Roma SOK1:27:46+45:2820:24
Ann NilssonMarkaryds FKej godkänd
Unn Disch KihleRingerike OLej godkänd
Karin SöderbärgOK Roslagenej start
Anna WesterberghRasbo IKej start

H55

5 660 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK38:326:48
2Kent BergmanOK Ravinen38:50+0:186:51
3Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna38:51+0:196:51
4Kristian KihleRingerike OL39:22+0:506:57
5Pär WestbladOK Ravinen40:01+1:297:04
6Lennart MalmbergSvaide Roma SOK41:11+2:397:16
7Per KallhaugeSnättringe SK42:39+4:077:32
8Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK42:59+4:277:35
9Sven WigertzLånghundra IF46:25+7:538:12
10Jonas NylundCentrum OK46:44+8:128:15
11Egil EideIL Tyrving46:51+8:198:16
12Olof FrænellSundsvalls OK47:33+9:018:24
13Lars Didrik FjeldstadRingerike OL47:38+9:068:24
14Per WallinSvaide Roma SOK48:17+9:458:31
15Johan PalmgrenTäby OK48:26+9:548:33
16Anders SöderbärgOK Roslagen48:36+10:048:35
17Göran KarlssonOK Hällen50:43+12:118:57
18Lars-Åke DickforsDalaportens OL52:20+13:489:14
19Klas ThybeckLindebygdens OK53:32+15:009:27
20Lars HallabroHässleholms OK54:53+16:219:41
21Christer MannfolkUlricehamns OK55:43+17:119:50
22Per WinteråsVästerbergslagens OL56:21+17:499:57
23Anders KretzOK Ravinen1:00:00+21:2810:36
24Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:00:50+22:1810:44
25Jan NylundOK Linné1:01:39+23:0710:53
26Pär DahlströmTullinge SK1:03:56+25:2411:17
27Lars-Erik FiskumIL Tyrving1:08:16+29:4412:03
28Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOK1:08:37+30:0512:07
29Reino ÖrnMarkaryds FK1:09:14+30:4212:13
30Anders WinaldHellas Orientering1:09:41+31:0912:18
31Anders ÅbergSkåneslättens OL1:10:12+31:4012:24
32Per KretzOK Ravinen1:11:05+32:3312:33
33Erik BengtssonSala OK1:20:40+42:0814:15
34Per-Olof SvenssonLänna IF1:28:59+50:2715:43
35Göran HanssonTäby OK1:33:18+54:4616:29
Björn AlbinssonIFK Mora OKej godkänd
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Leif SandahlOK Tyrej godkänd
Are NjåsteinIL Tyrvingej godkänd
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
David OxenstiernaHudson Valley Orienteeringej start

D60

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla WesterlundTäby OK43:1511:00
2Riggan FrändénJärla Orientering46:27+3:1211:49
3Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK55:48+12:3314:11
4Elisabeth BybergerSolna OK56:15+13:0014:18
5Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna57:39+14:2414:40
6Lena NyströmVisborgs OK58:25+15:1014:51
7Marie SvernestamLinköpings OK1:07:01+23:4617:03
8Pia De BatsOK Amne1:24:31+41:1621:30
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOKej godkänd
Pia-Lena PutkonenTullinge SKej godkänd
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej godkänd
Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Inga-Britt PetterssonSala OKej godkänd
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Maggan TärnblomSöders-Tyresöej godkänd
Ulla RagnarssonMarkbygdens OKej start

H60

5 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans TarandiIFK Lidingö SOK41:127:55
2Mats LundbergDalaportens OL41:21+0:097:57
3Lars OhlinRånäs OK41:46+0:348:01
4Arne BackOK Södertörn43:36+2:248:23
5Torbjörn LöfvingMullsjö SOK46:02+4:508:51
6Kjell BomanSöderhamns OK47:27+6:159:07
7Jan GottfridssonNorbergs OK48:00+6:489:13
8Frode LøsetRingerike OL48:25+7:139:18
9Pierre KarlssonOK Alehof48:38+7:269:21
10Per LindgrenIK Hakarpspojkarna49:13+8:019:27
11Anders ÖbergIFK Mora OK50:06+8:549:38
12Mats LandquistKöping-Kolsva OK50:56+9:449:47
13Carl-Erik BerglövFagersta OK53:51+12:3910:21
14Rolf KarlssonJärla Orientering57:30+16:1811:03
15Tommy RoosFalköpings AIK OK1:00:45+19:3311:40
16Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro1:01:26+20:1411:48
17Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:01:46+20:3411:52
18Torbjörn ErikssonOK Linné1:02:30+21:1812:01
19Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro1:05:33+24:2112:36
20Christofer MartinssonOK Klemmingen1:21:59+40:4715:45
21Lars-Olof LarssonTäby OK1:25:49+44:3716:30
22Anders LavforsCentrum OK1:33:44+52:3218:01
23Gunnar HallströmVisborgs OK1:40:25+59:1319:18
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start
Per Gunnar DahlRingerike OLej start
Johan KarlstenSolna OKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

3 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL36:3810:13
2Gunlis LarssonOK Enen37:10+0:3210:22
3Ing-Marie BackOK Södertörn37:52+1:1410:34
4Ulla ClevnertSpårvägens OK39:57+3:1911:09
5Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg42:56+6:1811:59
6Lena JansonArboga OK43:45+7:0712:13
7Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro44:14+7:3612:21
8Ingrid SjölanderOK Rodhen45:12+8:3412:37
9Annica Lindell LangVästerbergslagens OL47:31+10:5313:16
10Gun JanssonSala OK47:44+11:0613:20
11Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg49:11+12:3313:44
12Lena StenbergIFK Umeå53:15+16:3714:52
13Christina NilssonAndrarums IF55:43+19:0515:33
14Brita AugustssonVisborgs OK1:10:49+34:1119:46
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:13:27+36:4920:31
16Miriam NorénIK Uven1:19:57+43:1922:19
Gertie OdelbergIK Ymerej godkänd

H65

4 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonSol Tranås42:279:32
2Olle BlomgrenOK Södertörn43:11+0:449:42
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK45:20+2:5310:11
4Mats SandewallUmeå OK45:45+3:1810:16
5Hans OhlinRånäs OK47:13+4:4610:36
6Stanley MattssonIK Uven48:12+5:4510:49
7Hans-Erik LangVästerbergslagens OL48:28+6:0110:53
8Fredrik OdelbergIK Ymer50:57+8:3011:26
9Robert LarssonHagaby GoIF Örebro52:50+10:2311:52
10Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL52:52+10:2511:52
11Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL53:16+10:4911:58
11Yngve PetterssonLinköpings OK53:16+10:4911:58
13Jan Olof FermFK Göingarna53:25+10:5812:00
14Lennart AnderssonGöteborgs SK53:42+11:1512:04
15Ove ÅbergStorviks IF53:43+11:1612:04
16Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg54:02+11:3512:08
17Kenneth LarssonOK Enen55:36+13:0912:29
18Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF56:05+13:3812:36
19Lennart SvernestamLinköpings OK58:09+15:4213:04
20Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK58:39+16:1213:10
21Måns ÖhmanVisborgs OK1:01:11+18:4413:44
22Bo MagnussonVisborgs OK1:03:37+21:1014:17
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Anders KarlssonTullinge SKej godkänd
Tommy SjölanderOK Rodhenej godkänd
Mats  V. ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Leif Erik KarlssonRånäs OKej start
Christer JanssonHagaby GoIF Örebroej start

D70

2 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK35:4612:17
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF35:56+0:1012:20
3Ing-Marie BergmanVisborgs OK38:20+2:3413:10
4Maud MossbergOK Järnbärarna39:48+4:0213:40
5Ingrid EnekvistVisborgs OK42:24+6:3814:34
6Inga-Lill PetterssonLinköpings OK46:18+10:3215:54
7Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK49:20+13:3416:57
8Inger JanssonNynäshamns OK55:09+19:2318:57
9Ingrid DanielssonVisborgs OK56:46+21:0019:30
10Gunnel FranssonVisborgs OK59:24+23:3820:24
11Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:44+25:5821:12
12Linnéa HallOK Amne1:04:51+29:0522:17
13Siv JohanssonVisborgs OK1:12:26+36:4024:53
14Edla FornanderVästerbergslagens OL1:12:38+36:5224:57
15Eva LindgrenLinköpings OK1:14:53+39:0725:43
Birgitta NorlinRimbo SOKej godkänd
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start
Inger GreenSjövalla FKej start
Eva LannfeltOK Skogshjortarnaej start
Kerstin RosengrenAttunda OKej start

H70

4 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommie OlssonVisborgs OK34:128:05
2Roger DanielssonLinköpings OK37:27+3:158:51
3Berndt StenbergIFK Umeå43:05+8:5310:11
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor43:12+9:0010:12
5Kenneth JanssonSala OK43:53+9:4110:22
6Ulf SvedestamEskilstuna OL44:35+10:2310:32
7Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg44:40+10:2810:33
8Håkan MossbergOK Järnbärarna45:04+10:5210:39
9Roland AlsénOK Roxen47:02+12:5011:07
10Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna47:03+12:5111:07
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK48:17+14:0511:24
12Göran FredrikssonMålilla OK49:31+15:1911:42
13Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF49:38+15:2611:44
14John ÖstlundSundbybergs IK50:20+16:0811:53
15Sven PihlEnköpings AIF50:48+16:3612:00
16Henry WestmanSala OK53:44+19:3212:42
17Claes AnderssonSnättringe SK54:41+20:2912:55
18Lennart LindgrenOK Järnbärarna55:11+20:5913:02
19Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK55:30+21:1813:07
20Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo58:13+24:0113:45
21Jan BojlingSolna OK58:31+24:1913:50
22Reits HallOK Amne1:08:04+33:5216:05
23Ingemar JohnssonOK Södertörn1:08:31+34:1916:11
24Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:14:46+40:3417:40
25Leif AnderssonVisborgs OK1:31:25+57:1321:36
Staffan StålbergOckelbo OKej godkänd
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Bengtåke AnderssonOK Amneej start
Olle GardellVisborgs OKej start
Bertil HolmgrenGävle OKej start
Åke BorgerAnkarsrums OKej start

D75

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:4317:02
2Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK54:00+5:1718:52
3Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF56:34+7:5119:46
4Christina LarssonSöders-Tyresö1:09:39+20:5624:21
5Lena JacobssonVisborgs OK1:18:14+29:3127:21
6Sonja PernebyTullinge SK1:19:45+31:0227:53
7Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:20:35+31:5228:10
8Monica LindgrenLinköpings OK1:28:38+39:5530:59
Inger LundSala OKej godkänd
Siv AnderssonKungsgårdens SKej godkänd

H75

3 580 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:2411:00
2Stig ÖstKorsnäs IF OK39:58+0:3411:09
3Bo HedlundIFK Enskede41:28+2:0411:34
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna41:40+2:1611:38
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF45:02+5:3812:34
6Bo OrtmanVandrarringen45:53+6:2912:48
7Sören JohanssonSala OK46:39+7:1513:01
8Sven-Olov NorlinRimbo SOK47:14+7:5013:11
9Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK49:42+10:1813:52
10Bengt KarlssonLinköpings AIK50:23+10:5914:04
11Leo LövdahlVisby IF Gute SOK50:33+11:0914:07
12Claes GreenSjövalla FK51:37+12:1314:25
13Hans L AnderssonVästerbergslagens OL52:20+12:5614:37
14Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK53:17+13:5314:53
15Stig LarssonHagaby GoIF Örebro53:34+14:1014:57
16Anders JohanssonNyköpings OK54:41+15:1715:16
17Enar PerssonOckelbo OK54:53+15:2915:19
18Gunnar BrystHjobygdens OK56:13+16:4915:42
19Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK59:05+19:4116:30
20P-O SandquistGävle OK1:01:22+21:5817:08
21Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:04:11+24:4717:55
22Rolf MalmrosVisborgs OK1:06:32+27:0818:35
23Roland JohanssonVisborgs OK1:07:06+27:4218:44
Thord RådbergOK Roslagenej start
Bo HanssonArboga OKej start
Allan OlofssonSvaide Roma SOKej start

D80

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna46:3818:12
2Gudrun ThigerLinköpings AIK1:06:43+20:0526:03
3Britt LarssonVästerås SOK1:12:17+25:3928:14
4Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK1:25:37+38:5933:26
Gudrun SmedsSK Trim/Virsboej godkänd

H80

2 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn EkblomSkogsluffarnas OK38:0613:05
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF49:07+11:0116:52
3Per LarssonJönköpings OK54:58+16:5218:53
4Stig BengtssonMotala AIF OL1:07:20+29:1423:08
5Folke LindgrenVisborgs OK1:18:57+40:5127:07
Mats ErikssonSala OKej start
Bo LöwegrenVästerås SOKej start
Jan JesslénVisby IF Gute SOKej start

D85

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering52:3524:20

H85

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor40:1415:42
2Jörgen AxelssonIF Thor1:03:36+23:2224:50

Inskolning

2 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emilia AhlkvistKlubblösfullföljt
Linnea AhlkvistKlubblösfullföljt
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Selma ElghKöping-Kolsva OKfullföljt
Liv ErikssonKatrineholms OKfullföljt
Leah FuruheimIFK Lidingö SOKfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Elsa HollstHjobygdens OKfullföljt
Eira HäggblomKlubblösfullföljt
Fritiof HärwellAndrarums IFfullföljt
Hjalmar HärwellAndrarums IFfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Nikki KorsbergSöders-Tyresöfullföljt
Eve LloydBackwoods Orienteering Klubfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Björn SjölanderTrosabygdens OKfullföljt
Bruno StengårdKlubblösfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Tyra WiklundTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Stig WilsonLunds OKfullföljt
Vitus StengårdKlubblösej godkänd
Ingalisa ÖbergOK Hällenej godkänd
Lotta SjölanderTrosabygdens OKej start

U1

2 040 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:386:11
2Einar BodströmKamrat och IF KIF14:12+1:346:57
3Saga HellbergSundbybergs IK15:02+2:247:22
4Ida HellbergSundbybergs IK15:03+2:257:22
5Ella HallstenTäby OK15:04+2:267:23
6Robin HildingHestra IF15:35+2:577:38
7Erik KällTumba-Mälarhöjden OK16:06+3:287:53
8Lea ErstedtIF Thor16:13+3:357:56
9Isak Westbom LampinenSödertälje Nykvarn16:26+3:488:03
10Victor HaglundIFK Hedemora OK16:37+3:598:08
11Agnes BoströmOK Linné17:02+4:248:20
12Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK17:06+4:288:22
13Julia BoströmOK Linné17:07+4:298:23
14Lukas TarandiIFK Lidingö SOK17:41+5:038:40
15Agnes LübckeOK Ravinen19:13+6:359:25
16Noah SamuelssonOK Linné19:18+6:409:27
17Nore BacklundGävle OK19:25+6:479:31
18Hugo GranqvistFK Göingarna20:03+7:259:49
19Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK20:45+8:0710:10
20Tuva NybergJärla Orientering20:56+8:1810:15
21Vera WesthMullsjö SOK21:00+8:2210:17
21Sixten RuthIK Jarl Rättvik21:00+8:2210:17
21Liv JakobssonOK Skogshjortarna21:00+8:2210:17
24Joel WesterberghRasbo IK21:12+8:3410:23
25Lin PelanderOK Djerf22:14+9:3610:53
26Gustav WahlgrenVisborgs OK22:20+9:4210:56
27Melker HallmanAttunda OK22:28+9:5011:00
28Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK22:38+10:0011:05
29Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK22:39+10:0111:06
30Linnea SundkvistKatrineholms OK22:47+10:0911:10
31Elsa WahlgrenVisborgs OK22:48+10:1011:10
32Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK23:08+10:3011:20
32Henry GrundellKlubblös23:08+10:3011:20
34Arvid BomanLinköpings OK23:33+10:5511:32
35Agnes NäsmanKlubblös23:35+10:5711:33
36Emma SonneviGotlands Bro OK24:09+11:3111:50
37Hanna EklundGotlands Bro OK24:18+11:4011:54
38Lisen BacklundGävle OK25:30+12:5212:30
39Alfred EklundSkogsluffarnas OK26:59+14:2113:13
40Inez HellbergOK Södertörn32:32+19:5415:56
41Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK32:35+19:5715:58
42Gustaf BomanLinköpings OK32:39+20:0116:00
43Stina AlexanderssonOK Denseln33:10+20:3216:15
44Emmy KempeOK Denseln33:11+20:3316:15
45Svante SamuelsonGotlands Bro OK49:22+36:4424:11
45Ebba SamuelssonGotlands Bro OK49:22+36:4424:11
47Alice SamuelssonGotlands Bro OK49:36+36:5824:18
Elsa NäsmanKlubblösej godkänd
Signe LindelavOK Roslagenej start
Isak NetzJärla Orienteringej start

U2

2 470 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LövdahlVisby IF Gute SOK19:047:43
2Rasmus DalgaardKolding OK19:41+0:377:58
3Almer HanningOK Löftan20:43+1:398:23
4Emil BjörksvedGotlands Bro OK20:58+1:548:29
5Teo PalmérUlricehamns OK21:33+2:298:43
6Teo Wallin ÖdénLunds OK22:16+3:129:00
7Arvid AlexanderssonOK Denseln22:48+3:449:13
8Ella MuthasOK Enen24:15+5:119:49
9Hugo AldénOK Roxen24:33+5:299:56
10Wilmer BergvallKlubblös24:34+5:309:56
11Malte HallmanAttunda OK24:43+5:3910:00
12Tilde Westbom LampinenSödertälje Nykvarn25:12+6:0810:12
13Aksel Johan SandvikHalden SK25:19+6:1510:14
14Ludvig SonneviGotlands Bro OK25:39+6:3510:23
15Samuel EklundGotlands Bro OK25:46+6:4210:25
16Oskar PihelOK Tisaren25:49+6:4510:27
17Isak IngemarssonHestra IF26:36+7:3210:46
18Alfred PihelOK Tisaren26:41+7:3710:48
19Moa EkblomSkogsluffarnas OK27:07+8:0310:58
20Matilda BackSkogsluffarnas OK27:13+8:0911:01
21Gunnar GustafssonKlubblös28:31+9:2711:32
22Valter MuthasOK Enen28:39+9:3511:35
23Olga Bertilsson SkogOK Linné28:53+9:4911:41
24Svante GustafssonGotlands Bro OK29:03+9:5911:45
25Viktor Wallin ÖdénLunds OK29:36+10:3211:59
26Nellie LeveauGotlands Bro OK29:40+10:3612:00
27Hillevi AronssonLunds OK29:44+10:4012:02
28Liv LöfstedtGotlands Bro OK29:46+10:4212:03
29Lukas NyströmGotlands Bro OK29:48+10:4412:03
30Isak StrömbäckOK Denseln31:33+12:2912:46
31Rasmus GunnarssonVisborgs OK32:08+13:0413:00
32Karl AxelssonOK Älme33:17+14:1313:28
33Christian GladhGotlands Bro OK35:29+16:2514:21
34Wilma FerrariSkogsluffarnas OK35:58+16:5414:33
35Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:32+17:2814:47
36Ida IngemarssonHestra IF38:44+19:4015:40
37Ellen StadigOK Ravinen39:00+19:5615:47
38Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb40:02+20:5816:12
39Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg46:23+27:1918:46
40Agnes PerssonOckelbo OK47:04+28:0019:03
41Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag47:05+28:0119:03
42Guro Sæther47:20+28:1619:09
43Emmy PerssonOckelbo OK47:58+28:5419:25
44Ellen BergkvistOK Renen50:56+31:5220:37
45Emmy TheanderHaninge SOK51:53+32:4921:00
46Max ErikssonKatrineholms OK52:58+33:5421:26
47Isabella SjögrenOK Ravinen55:43+36:3922:33
August HärwellAndrarums IFej godkänd
Alva NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKej start
Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OKej start
Alvar KempeOK Denselnej start
Elvira SöderbärgOK Roslagenej start

Öppen motion 1

2 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde StåhlUlricehamns OK20:528:26
2Truls AppelgrenVisborgs OK24:13+3:219:48
3Linnea GeiteKlubblös27:04+6:1210:57
4Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburg27:57+7:0511:18
5Nina HenriksenKlubblös33:16+12:2413:28
6Eva DjupforsNybro OK34:02+13:1013:46
7Ebba AppelgrenVisborgs OK37:26+16:3415:09
8Didrik BergvallKlubblös37:35+16:4315:12
9Cecilia BomanLinköpings OK38:14+17:2215:28
10Brigitte AlsénOK Roxen39:59+19:0716:11
11Olle PetterssonOK Kåre44:26+23:3417:59
Åke OlssonHässleholms OKej start
Marthe LindKlubblösej start

Öppen motion 2

3 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna TirickeSvaide Roma SOK34:4510:15
2Lena LarssonKlubblös35:48+1:0310:33
3Ella KoertgeVisborgs OK37:02+2:1710:55
4Edvin StåhlUlricehamns OK37:22+2:3711:01
5Mille FerrariSkogsluffarnas OK38:58+4:1311:29
6Love FerrariSkogsluffarnas OK38:59+4:1411:29
7Alfred EkblomSkogsluffarnas OK39:02+4:1711:30
8Emma BackSkogsluffarnas OK39:09+4:2411:32
9Yvonne AnderssonKlubblös39:22+4:3711:36
10Elin TögenmarkOK Linné39:51+5:0611:45
11Maria KarlssonTjällmo-Godegårds OK44:09+9:2413:01
12Hege Sæther53:15+18:3015:42
13Ulla EkblomSkogsluffarnas OK1:13:14+38:2921:36
Helen LundahlKlubblösej godkänd
Niklas AlexanderssonOK Denselnej start
Felicia KrafftLänna IFej start

Öppen motion 3

2 680 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas TirickeSvaide Roma SOK18:396:57
2Johan TirickeSvaide Roma SOK18:42+0:036:58
3Linnéa SöderqvistOK Ravinen22:13+3:348:17
3Evelina RuthIK Jarl Rättvik22:13+3:348:17
5David WesthMullsjö SOK22:48+4:098:30
6Erica MolinBoxholm-Mjölby OL25:15+6:369:25
7Maja BergmanOK Ravinen25:34+6:559:32
8Niclas WesterOK Denseln25:41+7:029:35
9Frida BerggrenKarlskrona SOK27:00+8:2110:04
10Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg27:19+8:4010:11
11Karin FolkessonOK Älme27:40+9:0110:19
12Maren HenriksenHalden SK28:00+9:2110:26
13Eva FredrikssonKorsnäs IF OK28:08+9:2910:29
14Arvid HultIF Hansa-Hoburg28:11+9:3210:30
15Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK29:22+10:4310:57
16Ella ForsbergOK Ravinen29:44+11:0511:05
17Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL29:52+11:1311:08
18Truls Sæther30:40+12:0111:26
19Lilith WesterströmKlubblös31:25+12:4611:43
20Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag33:00+14:2112:18
21Maria SjögrenSundsvalls OK34:11+15:3212:45
22Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag34:24+15:4512:50
23Katarina JohanssonStångenäs AIS35:15+16:3613:09
24Johanna JoverKlubblös35:48+17:0913:21
25Kristina LindholmSkogsluffarnas OK36:12+17:3313:30
26Maria LövdahlVisby IF Gute SOK36:41+18:0213:41
27Ann-Marie LarssonVisborgs OK36:42+18:0313:41
28Gerhard HåkanssonVisborgs OK37:00+18:2113:48
29Anna PerssonOckelbo OK37:34+18:5514:01
30Karolina ErikssonKlubblös37:59+19:2014:10
31Elin LindhagenIFK Enskede39:11+20:3214:37
32Anna TrossingTäby OK39:49+21:1014:51
33Erica JonssonDomnarvets GOIF39:57+21:1814:54
34Patrik LenassonKlubblös40:08+21:2914:58
35Malin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb40:14+21:3515:00
36Roger ÖdénSOK Aneby40:30+21:5115:06
37Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK41:18+22:3915:24
38Johnny LindholmOK Ravinen41:27+22:4815:27
39Amanda WibergHässleholms OK42:10+23:3115:44
40Eva WibergHässleholms OK42:29+23:5015:51
41Ann-Sofie LönkvistOK Vivill42:38+23:5915:54
42Mariann EklundSkogsluffarnas OK43:00+24:2116:02
43Lars-Åke HolmgrenKlubblös43:33+24:5416:15
44Lena WestbomOckelbo OK46:23+27:4417:18
45Mira BäckTrosabygdens OK46:35+27:5617:22
46Lisen BäckTrosabygdens OK46:36+27:5717:23
47Irma FredrikssonKorsnäs IF OK47:17+28:3817:38
48Lars-Åke HolmLinköpings OK49:28+30:4918:27
49Torbjörn AnderssonAndrarums IF49:35+30:5618:30
50Sebstian BackSkogsluffarnas OK50:17+31:3818:45
51Sofia HagnellSkogsluffarnas OK52:17+33:3819:30
52Bo RockJärfälla OK58:07+39:2821:41
53Annelie AnderssonVisborgs OK59:24+40:4522:09
54Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:04:45+46:0624:09
55Ida SchönKlubblös1:10:27+51:4826:17
Ellinor AlbinssonKlubblösej godkänd
Maria TirickeSvaide Roma SOKej godkänd
Lotta PermanOK Tyrej godkänd
Görel SvedestamEskilstuna OLej godkänd

Öppen motion 4

4 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda ForsbergOK Ravinen38:138:37
2Viktor BlomroosAndrarums IF39:08+0:558:50
3Björn ForsenNärpes OK40:56+2:439:14
4Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF42:46+4:339:39
5Alma BirklinKlubblös47:31+9:1810:43
6Christer AldénOK Roxen48:11+9:5810:52
7Izabell BirklinKlubblös50:19+12:0611:21
8Weronica BäckTrosabygdens OK53:05+14:5211:58
9Ola StadigKlubblös53:33+15:2012:05
10Anna LundemoKlubblös54:19+16:0612:15
11Fabian Martinez PonceKlubblös57:04+18:5112:52
12Martin PerssonKlubblös57:17+19:0412:55
13Knut Fredrik Sæther59:10+20:5713:21
14Cecilia AronssonLunds OK59:46+21:3313:29
15Mikael KönemanDagsbergs IF1:02:11+23:5814:02
16Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:04:55+26:4214:39
17Eline EricssonFalkenbergs OK1:05:01+26:4814:40
18Simon KjellinKlubblös1:06:05+27:5214:55
19Therese BoströmJärfälla OK1:09:13+31:0015:37
20Cecilia ÖdénLunds OK1:14:07+35:5416:43
21Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebro1:19:50+41:3718:01
22Erik GreenKalmar OK1:50:13+1:12:0024:52
23Stina SandgrenKlubblös1:50:34+1:12:2124:57
Göran HultIF Hansa-Hoburgej godkänd
Eric GreenKalmar OKej start

Öppen motion 5

3 870 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders FerrariSkogsluffarnas OK33:038:32
2Joel LarssonKöping-Kolsva OK34:11+1:088:49
3Joel JakobssonOK Skogshjortarna39:37+6:3410:14
4Jimmy BergkvistOK Renen40:19+7:1610:25
5Karin StadigIFK Enskede40:20+7:1710:25
6Ingun ÖsthagenByåsen IL43:29+10:2611:14
7Christer AnderssonSOK Aneby43:50+10:4711:19
8Urban AllmungsIF Hansa-Hoburg46:32+13:2912:01
9Joel EkelöfKlubblös47:50+14:4712:21
10Ingela ArenanderSkarpnäcks OL49:56+16:5312:54
11Johan PetterssonOK Kåre49:57+16:5412:54
12Peter ÅslundKFUM Örebro OK50:42+17:3913:06
13Johan PetriOK Djerf51:00+17:5713:10
14Camilla JoverKlubblös53:13+20:1013:45
15Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb53:56+20:5313:56
15Moa ÅslundKlubblös53:56+20:5313:56
17Marie-Louise StridhHestra IF54:56+21:5314:11
18Stig ThörnvikCentrum OK55:31+22:2814:20
19Klara StrandOK Linné56:05+23:0214:29
20Linda Kraft UnossonKalmar OK57:59+24:5614:58
21Lisa AhlkvistKlubblös58:18+25:1515:03
22Mia HallabroHässleholms OK1:02:03+29:0016:02
23Anne WimanTäby OK1:03:15+30:1216:20
24Kalle JoverKlubblös1:03:25+30:2216:23
25Karin LennströmSigtuna OK1:05:40+32:3716:58
26Karin HemmingsVimmerby OK1:08:57+35:5417:48
27Annica LübckeOK Ravinen1:09:33+36:3017:58
28Robin WibergHässleholms OK1:11:15+38:1218:24
29Klas  WibergHässleholms OK1:11:33+38:3018:29
30Kerry KempeLinköpings OK1:18:04+45:0120:10
31Malin Kronholm BergkvistOK Renen1:18:37+45:3420:18
32Lotta FischerströmSol Tranås1:18:54+45:5120:23
33Anita ArneforsOK Södertörn1:26:16+53:1322:17
34Elisabeth LångströmAttunda OK1:28:08+55:0522:46
35Jenny MagnvallOK Södertörn1:33:04+1:00:0124:02
36Ken AnvretJärfälla OK1:42:59+1:09:5626:36
Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan EinarssonKlubblösej start
Hanna WallinSvaide Roma SOKej start

Öppen motion 6

6 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Våge RindstigSOK Viljan43:277:06
2Arne KlintbergEksjö SOK56:52+13:259:18
3David EinarssonKlubblös1:00:08+16:419:50
4Stefan UnossonKalmar OK1:01:15+17:4810:01
5Sverre WikströmOK Tyr1:03:51+20:2410:27
6Johan PerssonAttunda OK1:05:35+22:0810:44
7Håkan LundbergSvaide Roma SOK1:10:45+27:1811:34
8Ulf ErikssonGävle OK1:11:00+27:3311:37
9Åsa GunnarssonVisborgs OK1:21:23+37:5613:19
10Svante EkvallVisborgs OK1:24:46+41:1913:52
11Karin SeigerlundSvaide Roma SOK1:42:00+58:3316:41
Mathias KönigTrosabygdens OKej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SöderqvistOK Ravinen23:067:48
2Peo BergLeksands OK24:03+0:578:07
3Jenny HallmanAttunda OK27:13+4:079:11
4Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna27:27+4:219:16
5Lina PalmérUlricehamns OK28:17+5:119:33
6Henrik NybergJärla Orientering28:36+5:309:39
7Josefin HanningOK Löftan30:05+6:5910:09
8Jens TirickeSvaide Roma SOK30:47+7:4110:23
9Maria SjögrenOK Ravinen30:54+7:4810:26
10Martin NilssonIFK Mora OK31:13+8:0710:32
11Per LjungStockholms OK32:02+8:5610:49
12Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro32:44+9:3811:03
13Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK33:08+10:0211:11
14Magnus HerberthsonLinköpings OK34:51+11:4511:46
15Tobias WestrinTimrå SOK34:53+11:4711:47
16Helena AxelssonNydalens SK35:06+12:0011:51
17Staffan WestbomOckelbo OK35:09+12:0311:52
18Björn BoströmJärfälla OK35:29+12:2311:59
19Robert AlmLänna IF36:08+13:0212:12
20Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:12+13:0612:13
21Elisabeth HöögUddevalla OK36:20+13:1412:16
22Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb36:34+13:2812:21
23Pernilla NilssonJärfälla OK37:09+14:0312:33
24AnnaKarin HaglundSundsvalls OK37:19+14:1312:36
25Lena SundqvistTullinge SK37:30+14:2412:40
26Ann BergmanOK Ravinen37:50+14:4412:46
27Stig DahlVisborgs OK38:03+14:5712:51
28John WilsonLunds OK39:23+16:1713:18
29Magnus JanssonOK Roslagen39:24+16:1813:18
30Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb39:50+16:4413:27
31Petra HellbergOK Södertörn39:57+16:5113:29
32Kari TallqvistTimrå SOK40:31+17:2513:41
33Bo KarlssonTrollhättans SOK41:05+17:5913:52
34Annelie AllmungsIF Hansa-Hoburg41:57+18:5114:10
35Helene LarssonUddevalla OK41:58+18:5214:10
35Sofia AdolfssonLunds OK41:58+18:5214:10
37Sebastian ErikssonKatrineholms OK42:01+18:5514:11
38Philip ForngrenTäby OK42:25+19:1914:19
39Anna JanssonOK Roslagen42:29+19:2314:21
40Helene LindelavOK Roslagen43:01+19:5514:31
41Lena JanssonJärla Orientering43:17+20:1114:37
42Emma AlbinssonIFK Mora OK44:18+21:1214:57
43Ann-Sofie EdenhamnLänna IF44:49+21:4315:08
44Anders HaneOK Tyr45:06+22:0015:14
45Erik MyrbergerTullinge SK45:14+22:0815:16
46Bo EkströmKlubblös45:29+22:2315:21
47Pär GustafssonSvaide Roma SOK45:43+22:3715:26
48Per StålhammarTullinge SK46:26+23:2015:41
49Lena AnderssonKlubblös46:58+23:5215:52
50Oskar SöderbärgOK Roslagen47:14+24:0815:57
51Tanja-Birgit SöderströmSala OK48:35+25:2916:24
52Carola KarlssonOK Tyr49:08+26:0216:35
53Anna HolmströmTäby OK49:40+26:3416:46
54Magnus GustafssonGotlands Bro OK50:25+27:1917:01
55Nils HallgrenVisborgs OK51:15+28:0917:18
56Ingela KlintbergEksjö SOK52:25+29:1917:42
57Elisabeth StålhammarTullinge SK52:31+29:2517:44
58Beata PetterssonGotlands Bro OK52:32+29:2617:44
59Christina OhlinRånäs OK52:59+29:5317:53
60Monica OhlinRånäs OK54:05+30:5918:16
61Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK54:35+31:2918:26
62Christina GustavssonHagaby GoIF Örebro55:51+32:4518:52
63Conny VernerssonOK Orinto56:07+33:0118:57
64Linn AldénOK Roxen57:23+34:1719:23
65Jan BurellOK Enen58:32+35:2619:46
66Kenneth AnderssonNässjö OK59:17+36:1120:01
67Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:05:32+42:2622:08
68Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:06:33+43:2722:28
69Maria WestlinValbo AIF1:10:04+46:5823:40
70Britt ÅkessonHässleholms OK1:10:33+47:2723:50
71Margaretha NylundOK Södertörn1:11:38+48:3224:12
72Anna MyrbergerTullinge SK1:15:47+52:4125:36
73Bo AdolfssonIK Ymer1:16:16+53:1025:45
74Måns PerssonVisborgs OK1:20:36+57:3027:13
75Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro1:23:09+1:00:0328:05
76Eva AdolfssonIK Ymer1:27:33+1:04:2729:34
Anna KallinSOK Anebyej godkänd
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Helena AnderssonSOK Anebyej godkänd
Carl-Gustav LenassonSurahammars SOKej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej godkänd
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Marie ThörnvikCentrum OKej godkänd
Katarina BerggrenTullinge SKej godkänd

Öppen motion 8

4 360 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen36:008:15
2Jonas HallmanAttunda OK36:40+0:408:24
3Stefan DjurstedtEksjö SOK37:11+1:118:31
4Annie ForsbergOK Ravinen37:25+1:258:34
5Henrik ErlandssonOK Södertörn37:40+1:408:38
6Erik ForsbergOK Ravinen38:28+2:288:49
7Martin BoströmGotlands Bro OK41:13+5:139:27
8Marie HedarOK Tor44:37+8:3710:13
9Stefan GustavssonLegendariska grupp 6945:35+9:3510:27
10Tobias KarlssonSnättringe SK45:59+9:5910:32
11Anders SjögrenSundsvalls OK47:51+11:5110:58
12Johanna HärwellAndrarums IF47:59+11:5911:00
13Peter JanssonIK Jarl Rättvik48:44+12:4411:10
14Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg51:42+15:4211:51
15Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna51:49+15:4911:53
16Mats LövdahlVisby IF Gute SOK53:21+17:2112:14
17Lotta SundbladEksjö SOK53:22+17:2212:14
18Fredrik EinarssonKlubblös54:02+18:0212:23
19Camilla MorisKatrineholms OK54:30+18:3012:29
20Niclas RökenTäby OK55:34+19:3412:44
21Christina LarssonKlubblös55:36+19:3612:45
22Tommy UllbergSvaide Roma SOK56:06+20:0612:52
23Lena RauséusKlubblös56:53+20:5313:02
24Anna RökenTäby OK57:22+21:2213:09
25Bert-Ove LarssonUddevalla OK57:54+21:5413:16
26Sara RosengrenKlubblös58:00+22:0013:18
27Katarina BomanKlubblös58:03+22:0313:18
28Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb58:47+22:4713:28
29Erik EinarssonLerums SOK1:00:56+24:5613:58
30Torgny UndinKlubblös1:01:35+25:3514:07
31Hans SylvanJärfälla OK1:03:36+27:3614:35
32Carin KihlströmTäby OK1:04:44+28:4414:50
33Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:05:07+29:0714:56
34Catarina BoströmEnebybergs IF1:07:03+31:0315:22
35Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:04+34:0416:04
36Sofia KrafftLänna IF1:10:10+34:1016:05
37Torbjörn BergstrandSurahammars SOK1:11:11+35:1116:19
38Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:31:42+55:4221:01
39Jan GradinAndrarums IF1:36:21+1:00:2122:05
Lars ForngrenTäby OKej godkänd

Öppen motion 9

8 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln55:016:49
2Tomas BomanLinköpings OK58:56+3:557:18
3Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:00:34+5:337:30
4Einar ErikssonAttunda OK1:01:19+6:187:35
5Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF1:03:14+8:137:50
6Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:06:19+11:188:13
7Niklas VernerssonKlubblös1:06:33+11:328:14
8Rickard AnderssonKlubblös1:06:54+11:538:17
9Tommy LindgrenSigtuna OK1:16:15+21:149:26
10Martin EricssonFalkenbergs OK1:45:12+50:1113:02
Jonas HolstHjobygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser