Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Guro SætherU2 (149)47:20+28:1619:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Hege SætherÖppen motion 2 (67)53:15+18:3015:42

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Truls SætherÖppen motion 3 (155)30:40+12:0111:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Knut Fredrik SætherÖppen motion 4 (75)59:10+20:5713:21

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Barbro CarlssonD70 (56)49:20+13:3416:57
Sven-Erik CarlssonH70 (85)ej godkänd

Andrarums IF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Viktor BlomroosÖppen motion 4 (75)39:08+0:558:50
3Magnus HärwellH40 (76)50:53+5:296:35
8Johan MickelåkerH35 (33)1:12:47+16:068:51
9Patricia EdgarssonD21 (46)1:06:45+14:569:31
12Johanna HärwellÖppen motion 8 (110)47:59+11:5911:00
13Christina NilssonD65 (49)55:43+19:0515:33
14Ingela ThoressonD50 (100)44:43+12:0910:34
23Anette ThoressonD50 (100)59:12+26:3813:59
31Ludwig AnderssonH14 (121)49:04+23:1711:58
39Jan GradinÖppen motion 8 (110)1:36:21+1:00:2122:05
49Torbjörn AnderssonÖppen motion 3 (155)49:35+30:5618:30
Fritiof HärwellInskolning (96)fullföljt
Hjalmar HärwellInskolning (96)fullföljt
Alfons MickelåkerInskolning (96)fullföljt
August HärwellU2 (149)ej godkänd

Ankarsrums OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Åke BorgerH70 (85)ej start

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Lena JansonD65 (49)43:45+7:0712:13
Bo HanssonH75 (74)ej start

Attunda OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Christian RedtzerH20 (7)59:587:54
2Jonas HallmanÖppen motion 8 (110)36:40+0:408:24
3Greta SandvikD10 (35)19:27+2:277:52
3Jenny HallmanÖppen motion 7 (283)27:13+4:079:11
4Einar ErikssonÖppen motion 9 (67)1:01:19+6:187:35
6Johan PerssonÖppen motion 6 (36)1:05:35+22:0810:44
8Niklas HenrikssonH45 (123)49:48+9:427:14
8Svante SandvikH12 (110)18:54+1:397:03
8Esbjörn Eriksson LångströmH55 (120)42:59+4:277:35
11Malte HallmanU2 (149)24:43+5:3910:00
16Maja SandvikD16 (72)47:44+16:4510:32
27Lars Håkan SandvikH21 Elit (124)1:26:27+15:366:37
27Melker HallmanU1 (148)22:28+9:5011:00
34Elisabeth LångströmÖppen motion 5 (128)1:28:08+55:0522:46
Anne-Chr SchunnessonD60 (47)ej godkänd
Kerstin RosengrenD70 (56)ej start

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Hans ÄlvegranH50 (122)58:11+13:359:21

Backwoods Orienteering Klub

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lina LindbergD35 (84)1:02:18+13:2010:02
Eve LloydInskolning (96)fullföljt

Badenoch and Strathspey OC

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Ewan McCarthyH21 Elit (124)1:39:45+28:547:38

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Albert AskengrenH21 Elit (124)1:26:54+16:036:39

Boxholm-Mjölby OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bodil MolinD50 (100)36:49+4:158:42
6Erica MolinÖppen motion 3 (155)25:15+6:369:25
8Anders MolinH50 (122)48:56+4:207:52

Bromma-Vällingby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Thomas PetterssonH50 (122)49:04+4:287:53
Göran ModinH50 (122)ej start

Byåsen IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans Aleksander ØsthagenH21 (58)1:06:50+1:016:48
6Ingun ÖsthagenÖppen motion 5 (128)43:29+10:2611:14

Centrum OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Jon LindmarkH35 (33)1:17:06+20:259:22
10Jonas NylundH55 (120)46:44+8:128:15
18Stig ThörnvikÖppen motion 5 (128)55:31+22:2814:20
20Erik KropfH45 (123)56:06+16:008:09
22Anders LavforsH60 (76)1:33:44+52:3218:01
Marie ThörnvikÖppen motion 7 (283)ej godkänd
Julia DalgrenD21 (46)ej start
Ove OksvoldH40 (76)ej start

Dagsbergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Mikael KönemanÖppen motion 4 (75)1:02:11+23:5814:02

Dalaportens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mats LundbergH60 (76)41:21+0:097:57
5Sussie BjörkmanD55 (47)49:48+7:3011:34
18Lars-Åke DickforsH55 (120)52:20+13:489:14
23Marina DickforsD45 (97)56:17+21:5111:55

Degerfors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Anna-Lena JacobssonD50 (100)52:26+19:5212:23
27Lars JacobssonH50 (122)1:01:09+16:339:49

Domnarvets GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Agnes JonssonD20 (9)1:03:33+2:3312:26
3Stefan JonssonÖppen motion 9 (67)1:00:34+5:337:30
33Erica JonssonÖppen motion 3 (155)39:57+21:1814:54
Oskar JonssonH16 (71)ej start

Eksjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fanny SundbladD20 Elit (42)56:547:40
2Arne KlintbergÖppen motion 6 (36)56:52+13:259:18
3Stefan DjurstedtÖppen motion 8 (110)37:11+1:118:31
7Hugo DjurstedtH18 Elit (70)47:44+8:246:55
13Lucas SundbladH21 Elit (124)1:19:14+8:236:04
14Susanna DjurstedtD45 (97)46:21+11:559:49
17Lotta SundbladÖppen motion 8 (110)53:22+17:2212:14
56Ingela KlintbergÖppen motion 7 (283)52:25+29:1917:42

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kent EkdahlH70 (85)48:17+14:0511:24

Enebybergs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ann-Mari FehrnströmD75 (30)56:34+7:5119:46
5Stellan FehrnströmH75 (74)45:02+5:3812:34
18Carl-Gunnar BoströmH65 (81)56:05+13:3812:36
34Catarina BoströmÖppen motion 8 (110)1:07:03+31:0315:22

Enköpings AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Agneta Pihl SkoogD70 (56)35:56+0:1012:20
15Sven PihlH70 (85)50:48+16:3612:00

Eskilstuna OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inger OnsbringD65 (49)36:3810:13
6Ulf SvedestamH70 (85)44:35+10:2310:32
Görel SvedestamÖppen motion 3 (155)ej godkänd

Fagersta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Carl-Erik BerglövH60 (76)53:51+12:3910:21

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Martin EricssonÖppen motion 9 (67)1:45:12+50:1113:02
17Eline EricssonÖppen motion 4 (75)1:05:01+26:4814:40

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Tommy RoosH60 (76)1:00:45+19:3311:40

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Helena SvenssonD50 (100)1:04:20+31:4615:12

FK Göingarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Magnus GranqvistH45 (123)48:46+8:407:05
13Jan Olof FermH65 (81)53:25+10:5812:00
18Hugo GranqvistU1 (148)20:03+7:259:49
20Gustav GranqvistH12 (110)23:05+5:508:36
31Albin GranqvistH12 (110)29:38+12:2311:03

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ellen ForsgrenD21 Elit (70)1:12:47+16:098:07

Fredrikshofs IF Skid & OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Georg LarssonÖppen motion 7 (283)33:08+10:0211:11
37Riina Larsson-MändÖppen motion 3 (155)41:18+22:3915:24

Gamleby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna ÖbergD14 (56)29:437:14
2Tove ValleriusD14 (56)31:07+1:247:35
13Carl ÖbergH12 (110)19:50+2:357:24
17Susanne GranD45 (97)52:30+18:0411:07
28Christer ÖbergH45 (123)1:01:16+21:108:54

Gotlands Bro OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alma PetterssonD14 Kort (9)30:0811:14
3Felice GardelinD12 (58)23:11+3:288:39
4Emil BjörksvedU2 (149)20:58+1:548:29
7Martin BoströmÖppen motion 8 (110)41:13+5:139:27
8Ida WestfältD12 (58)25:46+6:039:36
11Natalie GardelinD14 (56)40:53+11:109:58
12Brent KeyH21 Elit (124)1:18:53+8:026:02
12Peder PerssonH14 (121)32:40+6:537:58
14Folke SvangrenH16 (71)48:33+14:498:41
14Ludvig SonneviU2 (149)25:39+6:3510:23
15Ulrika PerssonD12 (58)31:33+11:5011:46
15Alexander NilssonH21 Elit (124)1:19:16+8:256:04
15Ann-Louise BjörksvedÖppen motion 3 (155)29:22+10:4310:57
15Samuel EklundU2 (149)25:46+6:4210:25
15Enar LöfstedtH10 (63)25:17+10:2310:14
24Svante GustafssonU2 (149)29:03+9:5911:45
26Nellie LeveauU2 (149)29:40+10:3612:00
28Liv LöfstedtU2 (149)29:46+10:4212:03
29Lukas NyströmU2 (149)29:48+10:4412:03
30Andreas LiljegrenH21 Elit (124)1:29:55+19:046:53
33Christian GladhU2 (149)35:29+16:2514:21
34Joakim GustafssonH12 (110)33:34+16:1912:31
35David WestfältH14 (121)58:48+33:0114:20
36Emma SonneviU1 (148)24:09+11:3111:50
37Hanna EklundU1 (148)24:18+11:4011:54
45Svante SamuelsonU1 (148)49:22+36:4424:11
45Ebba SamuelssonU1 (148)49:22+36:4424:11
47Alice SamuelssonU1 (148)49:36+36:5824:18
54Magnus GustafssonÖppen motion 7 (283)50:25+27:1917:01
58Beata PetterssonÖppen motion 7 (283)52:32+29:2617:44
Alva NilssonU2 (149)ej godkänd
Edvin NilssonH18 Elit (70)ej start
Edvard PetterssonH14 (121)ej start

Gränna-Bygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Anita ErikssonD75 (30)1:20:35+31:5228:10
54Göran ErikssonÖppen motion 3 (155)1:04:45+46:0624:09

Gävle OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders EnmarkH55 (120)38:326:48
2Elisabet EnmarkD50 (100)35:58+3:248:30
4Britt-Marie ErikssonD55 (47)49:09+6:5111:25
8Ulf ErikssonÖppen motion 6 (36)1:11:00+27:3311:37
17Nore BacklundU1 (148)19:25+6:479:31
18Signe BacklundD12 (58)40:32+20:4915:07
20P-O SandquistH75 (74)1:01:22+21:5817:08
38Lisen BacklundU1 (148)25:30+12:5212:30
Kristin BomanD21 Elit (70)ej start
Bertil HolmgrenH70 (85)ej start

Göteborg-Majorna OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jonas MerzH21 Elit (124)1:13:26+2:355:37
7Moa EnmarkD21 Elit (70)1:05:20+8:427:17
13Måns ÖstmanH21 Elit (124)1:19:14+8:236:04
20Torbjörn OlssonH65 (81)58:39+16:1213:10
24Anders AxenborgH21 Elit (124)1:25:15+14:246:31
28Wilmer AxenborgU1 (148)22:38+10:0011:05
29Ludvig AxenborgU1 (148)22:39+10:0111:06
29Joakim EliassonH21 Elit (124)1:28:13+17:226:45

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lennart AnderssonH65 (81)53:42+11:1512:04

Hagaby GoIF Örebro

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jennie AxinD21 (46)57:27+5:388:11
7Gerd Uppsäll-LarssonD65 (49)44:14+7:3612:21
9Robert LarssonH65 (81)52:50+10:2311:52
10Edwin SäkerH10 (63)19:58+5:048:05
11Gunilla Hvatz-LarssonD70 (56)1:01:44+25:5821:12
12Örjan SäkerÖppen motion 7 (283)32:44+9:3811:03
15Stig LarssonH75 (74)53:34+14:1014:57
16Hans-Olof CarlsénH60 (76)1:01:26+20:1411:48
19Stefan BlomgrenH60 (76)1:05:33+24:2112:36
21Marina Nord-CarlsénÖppen motion 4 (75)1:19:50+41:3718:01
62Christina GustavssonÖppen motion 7 (283)55:51+32:4518:52
75Lars-Ove NyquistÖppen motion 7 (283)1:23:09+1:00:0328:05
Eva BlomgrenD60 (47)ej godkänd
Mats  V. ErikssonH65 (81)ej start
Christer JanssonH65 (81)ej start
David ErikssonH21 (58)ej start

Halden SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tore SandvikH45 (123)41:27+1:216:01
8Sigurd Saxe SandvikH16 (71)41:50+8:067:29
12Maren HenriksenÖppen motion 3 (155)28:00+9:2110:26
13Aksel Johan SandvikU2 (149)25:19+6:1510:14
14Lene SandvikD40 (61)1:06:44+29:2012:57
21Sverre Karenus SandvikH12 (110)23:45+6:308:51
34Per Olav AndersenH45 (123)1:10:28+30:2210:14

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bjarne ErlandssonH80 (17)49:07+11:0116:52

Haninge SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jakob Gadefors NauH16 (71)40:03+6:197:09
7Moa GlanshedD12 (58)24:44+5:019:13
17Elin TheanderD12 (58)32:58+13:1512:18
32Hampus GlanshedH12 (110)30:36+13:2111:25
36Jörgen TheanderH50 (122)1:21:17+36:4113:04
45Emmy TheanderU2 (149)51:53+32:4921:00
Erik TheanderInskolning (96)fullföljt
Tomas GlanshedH50 (122)ej godkänd

Hellas Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Charlotta GibergD50 (100)36:39+4:058:39
30Anders WinaldH55 (120)1:09:41+31:0912:18

Hestra IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anders IngemarssonH45 (123)46:24+6:186:44
6Robin HildingU1 (148)15:35+2:577:38
17Isak IngemarssonU2 (149)26:36+7:3210:46
17Marie-Louise StridhÖppen motion 5 (128)54:56+21:5314:11
36Ida IngemarssonU2 (149)38:44+19:4015:40
Markus LarssonH21 Elit (124)ej start

Hjobygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anna SchmiterlöwD21 (46)1:09:10+17:219:52
15Jessica HolstD40 (61)1:06:54+29:3012:59
18Gunnar BrystH75 (74)56:13+16:4915:42
Elsa HollstInskolning (96)fullföljt
Jonas HolstÖppen motion 9 (67)ej godkänd

Hudson Valley Orienteering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
David OxenstiernaH55 (120)ej start

Hässleby SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ulf IsakssonH45 (123)ej godkänd

Hässleholms OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lars HallabroH55 (120)54:53+16:219:41
22Mia HallabroÖppen motion 5 (128)1:02:03+29:0016:02
28Robin WibergÖppen motion 5 (128)1:11:15+38:1218:24
28Tomas NilssonH50 (122)1:04:05+19:2910:18
29Klas  WibergÖppen motion 5 (128)1:11:33+38:3018:29
39Amanda WibergÖppen motion 3 (155)42:10+23:3115:44
40Eva WibergÖppen motion 3 (155)42:29+23:5015:51
70Britt ÅkessonÖppen motion 7 (283)1:10:33+47:2723:50
Annika EngelD50 (100)ej godkänd
Åke OlssonÖppen motion 1 (48)ej start
Simon EngelH21 (58)ej start

IF Hansa-Hoburg

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Elmer AllmungsÖppen motion 1 (48)27:57+7:0511:18
5Ann-Christin SöderbergD65 (49)42:56+6:1811:59
7Jerker EnekvistH70 (85)44:40+10:2810:33
8Urban AllmungsÖppen motion 5 (128)46:32+13:2912:01
10Petter AllmungsÖppen motion 3 (155)27:19+8:4010:11
11Maj-Britt GardeliusD65 (49)49:11+12:3313:44
14Arvid HultÖppen motion 3 (155)28:11+9:3210:30
14Katarina FunkquistÖppen motion 8 (110)51:42+15:4211:51
16Eric JohanssonH65 (81)54:02+11:3512:08
17Niklas HermanssonH45 (123)54:52+14:467:58
19Lina AllmungsD35 (84)1:11:26+22:2811:31
23Viktoria OlssonD35 (84)1:17:22+28:2412:28
27Herman FunkquistH14 (121)41:47+16:0010:11
33Stefan FunkquistÖppen motion 8 (110)1:05:07+29:0714:56
34Annelie AllmungsÖppen motion 7 (283)41:57+18:5114:10
39Ronja HermanssonU2 (149)46:23+27:1918:46
Lennart GardeliusÖppen motion 7 (283)ej godkänd
Göran HultÖppen motion 4 (75)ej godkänd

IF Thor

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jörgen AxelssonH85 (6)1:03:36+23:2224:50
7Thomas RoosH50 (122)48:36+4:007:48
8Lea ErstedtU1 (148)16:13+3:357:56
14Emmy RoosD12 (58)31:30+11:4711:45
26Anna OlssonD50 (100)1:02:05+29:3114:40

IFK Enskede

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Clara HöglindD16 Kort (5)1:03:4816:29
2Sofia LindhagenD16 Kort (5)1:51:20+47:3228:46
3Bo HedlundH75 (74)41:28+2:0411:34
5Karin StadigÖppen motion 5 (128)40:20+7:1710:25
17Stefan HenrikssonH50 (122)52:36+8:008:27
31Elin LindhagenÖppen motion 3 (155)39:11+20:3214:37
Fredric HöglindH45 (123)ej start

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Max Peter BejmerH21 Elit (124)1:14:03+3:125:40

IFK Hedemora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonatan HaglundH10 (63)14:546:01
9Pauline HaglundD12 (58)25:57+6:149:40
10Victor HaglundU1 (148)16:37+3:598:08

IFK Lidingö SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magdalena CarlsteinD40 (61)37:247:15
1Helena KarlssonD21 Elit (70)56:386:19
1Hans TarandiH60 (76)41:127:55
1Edvin CarlsteinU1 (148)12:386:11
3Mikael TarandiH65 (81)45:20+2:5310:11
3Emma TarandiD35 (84)52:56+3:588:32
4Magnus RajanH50 (122)45:00+0:247:14
7Ebba GanslandtD20 Elit (42)1:07:29+10:359:05
8Evelyn WendeliusD20 Elit (42)1:08:32+11:389:14
11Elin JarlemarkD20 Elit (42)1:16:23+19:2910:17
12Isabella TapperD20 Elit (42)1:17:28+20:3410:26
12Elsa Wanek TerryU1 (148)17:06+4:288:22
14Lukas TarandiU1 (148)17:41+5:038:40
18Julia RajanD18 Elit (79)58:36+15:199:35
18Martin TerryH40 (76)1:18:52+33:2810:12
18Amelie RajanD16 (72)56:22+25:2312:26
22Mattias CarlsteinH45 (123)58:05+17:598:26
36Alexander DybergH14 (121)1:15:10+49:2318:20
Simon Amblie TarandiInskolning (96)fullföljt
Leah FuruheimInskolning (96)fullföljt
Hans Olof AmblieH35 (33)ej godkänd
Karolina BjärnlidD20 Elit (42)ej godkänd
Wilmer CarlsteinU2 (149)ej start
Irma JarlemarkD10 (35)ej start
Sixten HillerhagH21 Elit (124)ej start
Anna FuruheimD35 (84)ej start
Thomas FuruheimH21 (58)ej start

IFK Mora OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Erik Folkesson BlomH21 Elit (124)1:15:54+5:035:48
10Martin NilssonÖppen motion 7 (283)31:13+8:0710:32
11Anders ÖbergH60 (76)50:06+8:549:38
22Anna AlbinssonD50 (100)55:20+22:4613:04
42Emma AlbinssonÖppen motion 7 (283)44:18+21:1214:57
Björn AlbinssonH55 (120)ej godkänd

IFK Umeå

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Berndt StenbergH70 (85)43:05+8:5310:11
11Lukas PetersonH21 Elit (124)1:18:28+7:376:00
12Lena StenbergD65 (49)53:15+16:3714:52

IK Hakarpspojkarna

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anette GranstedtD50 (100)32:347:41
1Emma LingD16 (72)30:596:50
2Elin GranstedtD20 Elit (42)1:01:18+4:248:15
3Emmy GranstedtD14 (56)31:13+1:307:36
3Jon PeterssonH35 (33)58:15+1:347:05
3Bo GranstedtH55 (120)38:51+0:196:51
4Tova RangertD14 (56)32:06+2:237:49
5Susanne DittmerD60 (47)57:39+14:2414:40
6Sophia BjörnlingerD20 Elit (42)1:06:00+9:068:53
6Ebba LindmanD18 Elit (79)50:22+7:058:14
7Sandra LingD14 (56)36:07+6:248:48
10Staffan DittmerH70 (85)47:03+12:5111:07
10Per LindgrenH60 (76)49:13+8:019:27
11Anders LingH45 (123)52:17+12:117:35
15Jessica EkbergÖppen motion 8 (110)51:49+15:4911:53
16Emil LingH12 (110)20:32+3:177:39
20Helena RangertD45 (97)53:07+18:4111:15
31Fredrik LindgrenH21 Elit (124)1:30:18+19:276:54
Erik LingH16 (71)ej godkänd
Daniel ÖrnH21 (58)ej godkänd
Gabriella GustafssonD21 Elit (70)ej start
Kurt SvenssonH60 (76)ej start
Sara GranstedtD18 Elit (79)ej start

IK Jarl Rättvik

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Evelina RuthÖppen motion 3 (155)22:13+3:348:17
13Peter JanssonÖppen motion 8 (110)48:44+12:4411:10
21Sixten RuthU1 (148)21:00+8:2210:17

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Stanley MattssonH65 (81)48:12+5:4510:49
16Miriam NorénD65 (49)1:19:57+43:1922:19

IK Ymer

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Fredrik OdelbergH65 (81)50:57+8:3011:26
14Sara EverdingD35 (84)1:05:32+16:3410:34
73Bo AdolfssonÖppen motion 7 (283)1:16:16+53:1025:45
76Eva AdolfssonÖppen motion 7 (283)1:27:33+1:04:2729:34
Gertie OdelbergD65 (49)ej godkänd

IL Tyrving

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Marianne NjåsteinD50 (100)37:14+4:408:48
10Anna GöhlmanD55 (47)1:04:49+22:3115:04
11Egil EideH55 (120)46:51+8:198:16
12Siw SolstadD55 (47)1:26:49+44:3120:11
27Lars-Erik FiskumH55 (120)1:08:16+29:4412:03
Betty Ann BjerkreimD21 Elit (70)ej godkänd
Are NjåsteinH55 (120)ej godkänd

Järfälla OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Julia PetterssonD12 Kort (9)24:56+4:1510:05
9Ida PetterssonD10 (35)39:33+22:3316:00
13Per NilssonH50 (122)50:42+6:068:09
18Björn BoströmÖppen motion 7 (283)35:29+12:2311:59
18Max BoströmH10 (63)26:41+11:4710:48
19Therese BoströmÖppen motion 4 (75)1:09:13+31:0015:37
20Oskar NilssonH16 (71)1:04:58+31:1411:37
23Pernilla NilssonÖppen motion 7 (283)37:09+14:0312:33
31Hans SylvanÖppen motion 8 (110)1:03:36+27:3614:35
36Ken AnvretÖppen motion 5 (128)1:42:59+1:09:5626:36
52Bo RockÖppen motion 3 (155)58:07+39:2821:41

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulla-Britta HallD85 (3)52:3524:20
2Riggan FrändénD60 (47)46:27+3:1211:49
6Henrik NybergÖppen motion 7 (283)28:36+5:309:39
13Victor SadaranganiH18 Elit (70)51:23+12:037:26
14Rolf KarlssonH60 (76)57:30+16:1811:03
15Linus NybergH12 (110)20:08+2:537:30
20Tuva NybergU1 (148)20:56+8:1810:15
41Lena JanssonÖppen motion 7 (283)43:17+20:1114:37
Isak NetzU1 (148)ej start
Anton NilssonH21 Elit (124)ej start
Gustav NetzH12 (110)ej start
Axel FribergerH14 (121)ej start

Jönköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Per LarssonH80 (17)54:58+16:5218:53
Lennart GustafssonH65 (81)ej godkänd

Kalmar OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Stefan UnossonÖppen motion 6 (36)1:01:15+17:4810:01
16Hugo UnossonH16 (71)51:49+18:059:16
20Linda Kraft UnossonÖppen motion 5 (128)57:59+24:5614:58
20Karin GreenD35 (84)1:13:39+24:4111:52
22Erik GreenÖppen motion 4 (75)1:50:13+1:12:0024:52
Eric GreenÖppen motion 4 (75)ej start

Kamrat och IF KIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linda SjögrenD35 (84)48:587:53
2Einar BodströmU1 (148)14:12+1:346:57
4Martin Holth JohannessenH35 (33)59:16+2:357:12
24Emma LundberghD35 (84)1:17:43+28:4512:32

Karlskrona SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Frida BerggrenÖppen motion 3 (155)27:00+8:2110:04

Katrineholms OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Arvid SundkvistH35 (33)1:08:38+11:578:20
12Karl SundkvistH10 (63)22:05+7:118:56
19Camilla MorisÖppen motion 8 (110)54:30+18:3012:29
30Linnea SundkvistU1 (148)22:47+10:0911:10
37Sebastian ErikssonÖppen motion 7 (283)42:01+18:5514:11
46Max ErikssonU2 (149)52:58+33:5421:26
Liv ErikssonInskolning (96)fullföljt

KFUM Örebro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alma CarlssonD12 Kort (9)20:418:22
12Peter ÅslundÖppen motion 5 (128)50:42+17:3913:06
17Ture CarlssonH10 (63)25:39+10:4510:23
Håkan CarlssonH21 Elit (124)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bruno StengårdInskolning (96)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Eira HäggblomInskolning (96)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emilia AhlkvistInskolning (96)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Linnea AhlkvistInskolning (96)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sixten RauseusInskolning (96)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Vitus StengårdInskolning (96)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Henry GrundellU1 (148)23:08+10:3011:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Agnes NäsmanU1 (148)23:35+10:5711:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elsa NäsmanU1 (148)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Wilmer BergvallU2 (149)24:34+5:309:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Gunnar GustafssonU2 (149)28:31+9:2711:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Linnea GeiteÖppen motion 1 (48)27:04+6:1210:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Nina HenriksenÖppen motion 1 (48)33:16+12:2413:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Didrik BergvallÖppen motion 1 (48)37:35+16:4315:12

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Marthe LindÖppen motion 1 (48)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena LarssonÖppen motion 2 (67)35:48+1:0310:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Yvonne AnderssonÖppen motion 2 (67)39:22+4:3711:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Helen LundahlÖppen motion 2 (67)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Lilith WesterströmÖppen motion 3 (155)31:25+12:4611:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Johanna JoverÖppen motion 3 (155)35:48+17:0913:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Karolina ErikssonÖppen motion 3 (155)37:59+19:2014:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
34Patrik LenassonÖppen motion 3 (155)40:08+21:2914:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Lars-Åke HolmgrenÖppen motion 3 (155)43:33+24:5416:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Ida SchönÖppen motion 3 (155)1:10:27+51:4826:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ellinor AlbinssonÖppen motion 3 (155)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alma BirklinÖppen motion 4 (75)47:31+9:1810:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Izabell BirklinÖppen motion 4 (75)50:19+12:0611:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ola StadigÖppen motion 4 (75)53:33+15:2012:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anna LundemoÖppen motion 4 (75)54:19+16:0612:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Fabian Martinez PonceÖppen motion 4 (75)57:04+18:5112:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Martin PerssonÖppen motion 4 (75)57:17+19:0412:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Simon KjellinÖppen motion 4 (75)1:06:05+27:5214:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Stina SandgrenÖppen motion 4 (75)1:50:34+1:12:2124:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Joel EkelöfÖppen motion 5 (128)47:50+14:4712:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Camilla JoverÖppen motion 5 (128)53:13+20:1013:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Moa ÅslundÖppen motion 5 (128)53:56+20:5313:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Lisa AhlkvistÖppen motion 5 (128)58:18+25:1515:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Kalle JoverÖppen motion 5 (128)1:03:25+30:2216:23

Klubblös

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Johan EinarssonÖppen motion 5 (128)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3David EinarssonÖppen motion 6 (36)1:00:08+16:419:50

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Bo EkströmÖppen motion 7 (283)45:29+22:2315:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Lena AnderssonÖppen motion 7 (283)46:58+23:5215:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Fredrik EinarssonÖppen motion 8 (110)54:02+18:0212:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Christina LarssonÖppen motion 8 (110)55:36+19:3612:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Lena RauséusÖppen motion 8 (110)56:53+20:5313:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Sara RosengrenÖppen motion 8 (110)58:00+22:0013:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Katarina BomanÖppen motion 8 (110)58:03+22:0313:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Torgny UndinÖppen motion 8 (110)1:01:35+25:3514:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Niklas VernerssonÖppen motion 9 (67)1:06:33+11:328:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Rickard AnderssonÖppen motion 9 (67)1:06:54+11:538:17

Kolding OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tine DalgaardD20 (9)1:01:0011:56
2Rasmus DalgaardU2 (149)19:41+0:377:58
3Jens DalgaardH16 (71)38:37+4:536:54
4Emil DalgaardH10 (63)16:41+1:476:45
5Johan DalgaardH10 (63)17:29+2:357:04
6Niels DalgaardH14 (121)28:17+2:306:53
13Anders DalgaardH40 (76)1:05:40+20:168:30
30Camilla DalgaardD45 (97)1:09:59+35:3314:49

Kongsberg OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Simen Sommerstad RøsteH12 (110)18:23+1:086:51
6Espen RøsteH45 (123)49:00+8:547:07
7Ingjerd SommerstadD45 (97)40:48+6:228:38
12Synne Sommerstad RøsteD14 (56)42:12+12:2910:17

Korsnäs IF OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Stig ÖstH75 (74)39:58+0:3411:09
4Inger Daniels-ÖstD80 (15)1:25:37+38:5933:26
13Eva FredrikssonÖppen motion 3 (155)28:08+9:2910:29
47Irma FredrikssonÖppen motion 3 (155)47:17+28:3817:38
61Carl-Åke FredrikssonÖppen motion 7 (283)54:35+31:2918:26
Magnus FredrikssonH50 (122)ej godkänd

Kungsgårdens SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Siv AnderssonD75 (30)ej godkänd

Kungälvs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Hanna RangertD40 (61)48:30+11:069:25
24Dante RangertH14 (121)39:54+14:079:43

Kvarnsvedens GOIF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Torsten DalströmH75 (74)59:05+19:4116:30

Köping-Kolsva OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joel LarssonÖppen motion 5 (128)34:11+1:088:49
5Sofie LandqvistD21 (46)57:36+5:478:13
7Karin ElghD21 (46)58:55+7:068:24
8Cristian LarssonH21 (58)1:21:11+15:228:16
12Mats LandquistH60 (76)50:56+9:449:47
19Stig TörnkvistH70 (85)55:30+21:1813:07
19Thomas TörnkvistH40 (76)1:18:54+33:3010:13
Selma ElghInskolning (96)fullföljt

Legendariska grupp 69

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Stefan GustavssonÖppen motion 8 (110)45:35+9:3510:27

Leksands OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Peo BergÖppen motion 7 (283)24:03+0:578:07
4Tuva-Cajsa SpikD16 (72)36:57+5:588:09
10Viktor BergH18 Elit (70)49:15+9:557:08
10Isabella JoonsD16 (72)39:28+8:298:42
13Tilda BergD16 (72)44:05+13:069:43
13Clara SpikD18 Elit (79)55:22+12:059:03
15Åsa SpikD50 (100)44:51+12:1710:36

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Erik EinarssonÖppen motion 8 (110)1:00:56+24:5613:58

Lindebygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Klas ThybeckH55 (120)53:32+15:009:27

Linköpings AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gudrun ThigerD80 (15)1:06:43+20:0526:03
10Bengt KarlssonH75 (74)50:23+10:5914:04

Linköpings OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tomas BomanÖppen motion 9 (67)58:56+3:557:18
2Roger DanielssonH70 (85)37:27+3:158:51
3Annika IvarssonD45 (97)35:21+0:557:29
6Inga-Lill PetterssonD70 (56)46:18+10:3215:54
7Marie SvernestamD60 (47)1:07:01+23:4617:03
7Anders KnutssonH40 (76)58:36+13:127:35
8Monica LindgrenD75 (30)1:28:38+39:5530:59
9Cecilia BomanÖppen motion 1 (48)38:14+17:2215:28
9Johan KällsandH40 (76)59:35+14:117:43
11Yngve PetterssonH65 (81)53:16+10:4911:58
14Magnus HerberthsonÖppen motion 7 (283)34:51+11:4511:46
15Eva LindgrenD70 (56)1:14:53+39:0725:43
15Markus HenrikssonH40 (76)1:12:43+27:199:25
19Lennart SvernestamH65 (81)58:09+15:4213:04
30Kerry KempeÖppen motion 5 (128)1:18:04+45:0120:10
34Arvid BomanU1 (148)23:33+10:5511:32
42Gustaf BomanU1 (148)32:39+20:0116:00
48Lars-Åke HolmÖppen motion 3 (155)49:28+30:4918:27
Emanuel HerberthsonH18 Elit (70)ej godkänd

Ljusdals OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik NormanH40 (76)51:37+6:136:41

Lunds OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Teo Wallin ÖdénU2 (149)22:16+3:129:00
14Cecilia AronssonÖppen motion 4 (75)59:46+21:3313:29
17Mattias WallinH40 (76)1:17:35+32:1110:02
20Cecilia ÖdénÖppen motion 4 (75)1:14:07+35:5416:43
23David AronssonH40 (76)1:40:25+55:0113:00
25Viktor Wallin ÖdénU2 (149)29:36+10:3211:59
27Hillevi AronssonU2 (149)29:44+10:4012:02
28John WilsonÖppen motion 7 (283)39:23+16:1713:18
35Sofia AdolfssonÖppen motion 7 (283)41:58+18:5214:10
Stig WilsonInskolning (96)fullföljt

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sven WigertzH55 (120)46:25+7:538:12
24Annette WigertzD50 (100)1:01:44+29:1014:35
Lovisa WigertzD18 Elit (79)ej start

Länna IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan EdenhamnH20 Elit (11)1:07:23+3:266:48
11Cornelia KrafftD16 (72)39:46+8:478:46
19Robert AlmÖppen motion 7 (283)36:08+13:0212:12
31Andreas KrafftH45 (123)1:05:12+25:069:28
34Per-Olof SvenssonH55 (120)1:28:59+50:2715:43
36Sofia KrafftÖppen motion 8 (110)1:10:10+34:1016:05
43Ann-Sofie EdenhamnÖppen motion 7 (283)44:49+21:4315:08
Felicia KrafftÖppen motion 2 (67)ej start

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jimmy BirklinÖppen motion 7 (283)27:27+4:219:16
9Thomas CarlssonH21 Elit (124)1:15:55+5:045:48
Filip WadstenH21 Elit (124)ej start

Markaryds FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Marita FilipssonD55 (47)1:03:10+20:5214:41
29Reino ÖrnH55 (120)1:09:14+30:4212:13
Ann NilssonD55 (47)ej godkänd

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Ronny RagnarssonH70 (85)1:14:46+40:3417:40
Ulla RagnarssonD60 (47)ej start

Matteus SI

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Niclas KinnanderH40 (76)1:35:41+50:1712:23
28John KinnanderH14 (121)45:46+19:5911:09

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kerstin BengtssonD75 (30)48:4317:02
4Stig BengtssonH80 (17)1:07:20+29:1423:08

Mullsjö SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Irma WesthD12 (58)19:437:21
3Annika WesthD40 (61)43:24+6:008:25
5Moa VemdalD12 (58)23:53+4:108:54
5David WesthÖppen motion 3 (155)22:48+4:098:30
5Torbjörn LöfvingH60 (76)46:02+4:508:51
9Julia WesthD14 (56)39:00+9:179:30
14Simon WesthH14 (121)33:10+7:238:05
20Patrick EricsonH40 (76)1:20:50+35:2610:28
21Vera WesthU1 (148)21:00+8:2210:17
33Kasper VemdalH14 (121)53:38+27:5113:04
Sigrid VemdalÖppen motion 7 (283)ej godkänd

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Göran FredrikssonH70 (85)49:31+15:1911:42

Mälarö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ann LeesmentD60 (47)ej godkänd

NAIS Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Viktor WaernqvistH18 Elit (70)45:10+5:506:32
9Ida WaernqvistD16 (72)38:17+7:188:27

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jan GottfridssonH60 (76)48:00+6:489:13

Nybro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Eva DjupforsÖppen motion 1 (48)34:02+13:1013:46
25Fredrik KarlssonH45 (123)58:50+18:448:33

Nydalens SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daniel BlomH35 (33)56:416:53
6Simen Anthon BjøringsøyH21 (58)1:13:04+7:157:26
10Axel AaldeH14 (121)29:35+3:487:12
16Helena AxelssonÖppen motion 7 (283)35:06+12:0011:51
21Sverre Turter SandvoldH21 Elit (124)1:23:10+12:196:22
Lene Moe BlomD35 (84)ej start

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inga JohanssonD70 (56)35:4612:17
16Anders JohanssonH75 (74)54:41+15:1715:16

Nynäshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Inger JanssonD70 (56)55:09+19:2318:57

Närpes OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Björn ForsenÖppen motion 4 (75)40:56+2:439:14

Nässjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Kenneth AnderssonÖppen motion 7 (283)59:17+36:1120:01

Ockelbo OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Staffan WestbomÖppen motion 7 (283)35:09+12:0311:52
17Enar PerssonH75 (74)54:53+15:2915:19
29Anna PerssonÖppen motion 3 (155)37:34+18:5514:01
40Agnes PerssonU2 (149)47:04+28:0019:03
43Emmy PerssonU2 (149)47:58+28:5419:25
44Lena WestbomÖppen motion 3 (155)46:23+27:4417:18
Staffan StålbergH70 (85)ej godkänd

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Pierre KarlssonH60 (76)48:38+7:269:21

OK Amne

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Pia De BatsD60 (47)1:24:31+41:1621:30
12Linnéa HallD70 (56)1:04:51+29:0522:17
22Reits HallH70 (85)1:08:04+33:5216:05
Bengtåke AnderssonH70 (85)ej start

OK Denseln

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan KarlssonÖppen motion 9 (67)55:016:49
1Hugo BraamH12 (110)17:156:26
2Lova BraamD10 (35)18:26+1:267:27
2Elis PetersonH14 (121)26:39+0:526:30
5Johanna PetersonD40 (61)45:42+8:188:52
6Jonas BraamH35 (33)1:08:21+11:408:18
7Arvid AlexanderssonU2 (149)22:48+3:449:13
8Niclas WesterÖppen motion 3 (155)25:41+7:029:35
8Per KempeH40 (76)59:34+14:107:42
9Anna KempeD35 (84)59:34+10:369:36
9Hannes PetersonH10 (63)18:55+4:017:39
10Alfons PetersonH16 (71)43:38+9:547:48
10Wilmer KempeH12 (110)19:17+2:027:11
11Henrik PetersonH40 (76)1:01:36+16:127:58
13Cecilia StrömbäckD40 (61)1:03:22+25:5812:18
15Andreas TörnkvistH16 (71)50:14+16:308:59
15Annica CrispinD45 (97)48:08+13:4210:11
17Emma KarlssonD35 (84)1:07:34+18:3610:53
18David StrömbäckH16 (71)1:02:27+28:4311:10
18Rasmus KarlssonH14 (121)36:21+10:348:51
22Vilgot KempeH14 (121)39:23+13:369:36
25Åsa BraamD35 (84)1:28:58+40:0014:20
27Sara NorlingD35 (84)1:57:14+1:08:1618:54
30Isak StrömbäckU2 (149)31:33+12:2912:46
43Stina AlexanderssonU1 (148)33:10+20:3216:15
44Emmy KempeU1 (148)33:11+20:3316:15
Alvar KempeU2 (149)ej start
Niklas AlexanderssonÖppen motion 2 (67)ej start

OK Djerf

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joline PetriD12 Kort (9)22:53+2:129:15
7Edvard PelanderH12 (110)18:39+1:246:57
11Lena WesterlundD40 (61)50:47+13:239:51
12Anders PelanderH40 (76)1:05:38+20:148:30
13Johan PetriÖppen motion 5 (128)51:00+17:5713:10
15Ellen PelanderD14 (56)45:31+15:4811:06
25Lin PelanderU1 (148)22:14+9:3610:53
Johan PetriH45 (123)ej start

OK Enen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunlis LarssonD65 (49)37:10+0:3210:22
8Ella MuthasU2 (149)24:15+5:119:49
17Kenneth LarssonH65 (81)55:36+13:0912:29
22Valter MuthasU2 (149)28:39+9:3511:35
65Jan BurellÖppen motion 7 (283)58:32+35:2619:46

OK Gränsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Helena LindmanD50 (100)36:44+4:108:41
32Atakilte BeyeneH45 (123)1:06:20+26:149:38

OK Hammaren

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sabina BäckD21 (46)ej start

OK Hällen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Peter ÖbergH21 Elit (124)1:12:52+2:015:34
6Johanna ÖbergD21 Elit (70)1:03:22+6:447:04
17Göran KarlssonH55 (120)50:43+12:118:57
Ingalisa ÖbergInskolning (96)ej godkänd

OK Järnbärarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Maud MossbergD70 (56)39:48+4:0213:40
8Håkan MossbergH70 (85)45:04+10:5210:39
15Lena LindgrenD65 (49)1:13:27+36:4920:31
17Kjell GustafssonH60 (76)1:01:46+20:3411:52
18Lennart LindgrenH70 (85)55:11+20:5913:02

OK Klemmingen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Simon MartinssonH21 (58)1:27:39+21:508:55
20Christofer MartinssonH60 (76)1:21:59+40:4715:45

OK Klyftamo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Lars-Olof GustafssonH70 (85)58:13+24:0113:45

OK Kolmården

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Leo JohanssonH18 Elit (70)40:43+1:235:54
11Arvid WesterbergH18 Elit (70)50:38+11:187:20
11Mikael WesterbergH50 (122)50:05+5:298:03
22Sofia WesterbergD45 (97)56:12+21:4611:54

OK Kåre

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Patrik JohnssonH40 (76)56:44+11:207:20
7Karin JohnssonD40 (61)47:49+10:259:17
11Christoffer LindgrenH16 (71)43:45+10:017:49
11Olle PetterssonÖppen motion 1 (48)44:26+23:3417:59
11Johan PetterssonÖppen motion 5 (128)49:57+16:5412:54
19Ylva LorentssonD45 (97)52:55+18:2911:12
19Ida JohnssonD18 Elit (79)58:55+15:389:38
Viggo LindgrenH10 (63)ej godkänd
Nils PetterssonH14 (121)ej start

OK Landehof

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Johan LidénH40 (76)59:41+14:177:43
11Jennie LidénD12 (58)27:32+7:4910:16
19Elin LidénD12 (58)44:51+25:0816:44
22Martin LidénH40 (76)1:38:37+53:1312:46
Göran StuhlhoferH55 (120)ej start

OK Linné

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Rassmus AnderssonH21 Elit (124)1:10:515:25
2Edvin TögenmarkH12 (110)17:49+0:346:38
3Arvid TögenmarkH10 (63)16:39+1:456:44
3Annika BillstamD21 Elit (70)1:01:17+4:396:50
4Emma Pihl SkoogD21 (46)57:34+5:458:12
4Hilda ForsgrenD21 Elit (70)1:03:01+6:237:01
5Marie OhlinD35 (84)55:17+6:198:55
7David LingforsH21 Elit (124)1:14:39+3:485:42
7Axel GidlundH14 (121)28:21+2:346:54
7Petter LindbergH21 (58)1:14:58+9:097:38
10Elin TögenmarkÖppen motion 2 (67)39:51+5:0611:45
10Ida Pihl SkogD35 (84)1:00:59+12:019:50
10Kate MorrisonD21 Elit (70)1:09:58+13:207:48
11Agnes BoströmU1 (148)17:02+4:248:20
12Pär TögenmarkH50 (122)50:34+5:588:07
13Julia BoströmU1 (148)17:07+4:298:23
13Johanna RagvaldD21 (46)1:21:01+29:1211:33
13Kristina RobertoD21 Elit (70)1:16:36+19:588:32
15Lovisa LarssonD21 Elit (70)1:21:02+24:249:02
16Noah SamuelssonU1 (148)19:18+6:409:27
17Tor NylundH12 (110)21:03+3:487:51
18Erik PetterssonH21 Elit (124)1:20:26+9:356:09
18Lena KaskD35 (84)1:08:08+19:1010:59
18Torbjörn ErikssonH60 (76)1:02:30+21:1812:01
19Klara StrandÖppen motion 5 (128)56:05+23:0214:29
22Bo StrandH50 (122)57:11+12:359:11
23Olga Bertilsson SkogU2 (149)28:53+9:4911:41
24Patrik SamuelssonH40 (76)1:53:08+1:07:4414:39
25Jan NylundH55 (120)1:01:39+23:0710:53
26Lars OlssonH50 (122)59:52+15:169:37
35Olof ErikssonH21 Elit (124)1:40:09+29:187:40
Selma KaskInskolning (96)fullföljt
Evonne StrandD50 (100)ej godkänd
Isabelle AndreiD12 (58)ej start
Sandra AndreiD40 (61)ej start
Anna LithellD18 Elit (79)ej start

OK Löftan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Almer HanningU2 (149)20:43+1:398:23
7Josefin HanningÖppen motion 7 (283)30:05+6:5910:09
Vidar HanningInskolning (96)fullföljt

OK Moss

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Alfred BjørnerødH14 (121)28:28+2:416:56
14Tore BjørnerødH50 (122)50:43+6:078:09
24Karoline BjørnerødD18 Elit (79)1:17:39+34:2212:42

OK Nackhe

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linnéa JohnssonD21 (46)51:497:23
12Tomas GunnarssonH21 (58)1:39:01+33:1210:04

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
63Conny VernerssonÖppen motion 7 (283)56:07+33:0118:57

OK Orion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Ebba BerglinD18 Elit (79)54:35+11:188:56
21Johan JacobssonH50 (122)56:35+11:599:05
23Pontus PeterssonH21 Elit (124)1:24:19+13:286:27

OK Ravinen

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan SöderqvistÖppen motion 7 (283)23:067:48
1Matilda ForsbergÖppen motion 4 (75)38:138:37
2Ture LindskogH10 (63)16:17+1:236:35
2Kristina AnelandD45 (97)34:39+0:137:20
2Martin LindskogH40 (76)48:00+2:366:13
2Kent BergmanH55 (120)38:50+0:186:51
3Linnéa SöderqvistÖppen motion 3 (155)22:13+3:348:17
3Moa WestbladD20 Elit (42)1:01:47+4:538:19
4Martin RinnbäckH16 (71)39:37+5:537:05
4Annie ForsbergÖppen motion 8 (110)37:25+1:258:34
4Ellen AnelandD12 (58)23:13+3:308:39
5Tone AlbrektssonD20 Elit (42)1:02:28+5:348:25
5Hugo LindskogH14 (121)27:30+1:436:42
5Pär WestbladH55 (120)40:01+1:297:04
6Erik ForsbergÖppen motion 8 (110)38:28+2:288:49
6Frida ForsbergD21 (46)58:25+6:368:20
6Jenny BergD45 (97)38:49+4:238:13
7Lasse ForsbergH45 (123)49:07+9:017:08
7Maja BergmanÖppen motion 3 (155)25:34+6:559:32
9Maria SjögrenÖppen motion 7 (283)30:54+7:4810:26
9Camilla EngelD45 (97)42:06+7:408:55
10Tilda AnderssonD20 Elit (42)1:16:18+19:2410:16
10Malin LindskogD40 (61)50:27+13:039:47
10Kalle BergmanH21 Elit (124)1:17:14+6:235:54
11Christin SöderqvistD50 (100)43:26+10:5210:16
13Albin LindskogH16 (71)46:13+12:298:16
14Gustav LübckeH12 (110)20:05+2:507:29
14Emilia EngelD18 Elit (79)57:07+13:509:20
15Agnes LübckeU1 (148)19:13+6:359:25
16Ella ForsbergÖppen motion 3 (155)29:44+11:0511:05
16Olivia EngelD14 (56)46:02+16:1911:13
16Linus ForsbergH14 (121)35:11+9:248:34
16Elin BergD18 Elit (79)58:29+15:129:34
17Sanna RinnbäckD14 (56)46:56+17:1311:26
20Ove RinnbäckH50 (122)55:37+11:018:56
23Anders KretzH55 (120)1:00:00+21:2810:36
24Eva NygrenD45 (97)56:33+22:0711:58
26Ann BergmanÖppen motion 7 (283)37:50+14:4412:46
27Annica LübckeÖppen motion 5 (128)1:09:33+36:3017:58
30Stefan WångbergH50 (122)1:07:24+22:4810:50
32Per KretzH55 (120)1:11:05+32:3312:33
37Ellen StadigU2 (149)39:00+19:5615:47
38Johnny LindholmÖppen motion 3 (155)41:27+22:4815:27
47Isabella SjögrenU2 (149)55:43+36:3922:33
Ulrika ForsbergD40 (61)ej godkänd
Edvin ForsbergH14 (121)ej godkänd
Matts AnderssonH55 (120)ej godkänd
Albin AnderssonH20 Elit (11)ej start
Ebba PegestamD21 Elit (70)ej start
Ewa AlbrektssonD45 (97)ej start
Peter AlbrektssonH50 (122)ej start

OK Renen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Iris BergkvistD10 (35)21:03+4:038:31
4Jimmy BergkvistÖppen motion 5 (128)40:19+7:1610:25
31Malin Kronholm BergkvistÖppen motion 5 (128)1:18:37+45:3420:18
44Ellen BergkvistU2 (149)50:56+31:5220:37

OK Rodhen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ingrid SjölanderD65 (49)45:12+8:3412:37
Tommy SjölanderH65 (81)ej godkänd

OK Roslagen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Karl SöderbärgH21 (58)1:48:37+42:4811:03
16Anders SöderbärgH55 (120)48:36+10:048:35
29Magnus JanssonÖppen motion 7 (283)39:24+16:1813:18
39Anna JanssonÖppen motion 7 (283)42:29+19:2314:21
40Helene LindelavÖppen motion 7 (283)43:01+19:5514:31
50Oskar SöderbärgÖppen motion 7 (283)47:14+24:0815:57
Signe LindelavU1 (148)ej start
Elvira SöderbärgU2 (149)ej start
Thord RådbergH75 (74)ej start
Karin SöderbärgD55 (47)ej start

OK Roxen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hugo LillieströmH20 Elit (11)1:03:576:27
1Susanne AldénÖppen motion 8 (110)36:008:15
1Anders LillieströmH50 (122)44:367:10
6Christer AldénÖppen motion 4 (75)48:11+9:5810:52
9Hugo AldénU2 (149)24:33+5:299:56
9Roland AlsénH70 (85)47:02+12:5011:07
10Brigitte AlsénÖppen motion 1 (48)39:59+19:0716:11
13Maria LillieströmD45 (97)45:58+11:329:44
22Albin LillieströmH21 Elit (124)1:23:14+12:236:22
64Linn AldénÖppen motion 7 (283)57:23+34:1719:23

OK Skogshjortarna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars JohanssonH75 (74)39:2411:00
1Lisbeth JohanssonD80 (15)46:3818:12
3Joel JakobssonÖppen motion 5 (128)39:37+6:3410:14
4Lars-Olof LannfeltH75 (74)41:40+2:1611:38
9Annica TholénD50 (100)41:01+8:279:41
12Max TholénH45 (123)52:18+12:127:36
18Samuel JakobssonH12 (110)21:26+4:117:59
21Liv JakobssonU1 (148)21:00+8:2210:17
Eva LannfeltD70 (56)ej start

OK Snab

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Morten Örnhagen JørgensenH18 Elit (70)ej godkänd

OK Södertörn

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexander MagnvallH14 Kort (3)1:07:3525:13
2Olle BlomgrenH65 (81)43:11+0:449:42
2Fredrik LarssonH35 (33)57:54+1:137:02
3Ing-Marie BackD65 (49)37:52+1:1410:34
3Andreas MagnvallH20 (7)1:22:15+22:1710:50
4Arne BackH60 (76)43:36+2:248:23
4Hanna LagerbergD18 Elit (79)46:07+2:507:32
5Henrik ErlandssonÖppen motion 8 (110)37:40+1:408:38
7Marielle LarssonD35 (84)57:10+8:129:13
9Ella AnderssonD18 Elit (79)54:17+11:008:53
15Ylva SandénD18 Elit (79)58:06+14:499:30
22Tilde BacklundD18 Elit (79)1:03:31+20:1410:23
23Ingemar JohnssonH70 (85)1:08:31+34:1916:11
29Niklas ErlandssonH14 (121)46:11+20:2411:15
31Petra HellbergÖppen motion 7 (283)39:57+16:5113:29
33Anita ArneforsÖppen motion 5 (128)1:26:16+53:1322:17
35Jenny MagnvallÖppen motion 5 (128)1:33:04+1:00:0124:02
40Inez HellbergU1 (148)32:32+19:5415:56
71Margaretha NylundÖppen motion 7 (283)1:11:38+48:3224:12
Alexander SchandlH18 Elit (70)ej godkänd
Linus BacklundH20 Elit (11)ej godkänd
Alicia SchandlD16 (72)ej start
Katarina NorrbyD18 Elit (79)ej start

OK Tisaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lovisa PihelD10 (35)22:14+5:149:00
16Oskar PihelU2 (149)25:49+6:4510:27
18Alfred PihelU2 (149)26:41+7:3710:48
26Mikael PihelH21 Elit (124)1:25:37+14:466:33

OK Tor

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alf LundkvistH85 (6)40:1415:42
4Kurt Håkan AnderssonH70 (85)43:12+9:0010:12
8Marie HedarÖppen motion 8 (110)44:37+8:3710:13
15Casper HedarH18 Elit (70)56:00+16:408:06
32Rasmus HedarH14 (121)49:55+24:0812:10

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Gunnel SvenssonD50 (100)47:21+14:4711:11

OK Triangeln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Josefine NordströmD45 (97)34:267:17
18Ulf JanssonH50 (122)54:42+10:068:47

OK Tyr

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Sverre WikströmÖppen motion 6 (36)1:03:51+20:2410:27
6Mattias HaneH18 Elit (70)46:58+7:386:48
6Cornelia KindlundD16 (72)37:04+6:058:10
8Angelica WikströmD35 (84)58:48+9:509:29
12Fredrik HaneH16 (71)45:05+11:218:03
16Gustav PermanH18 Elit (70)56:30+17:108:11
18Anna HaneD45 (97)52:49+18:2311:11
19Ivar WikströmH12 (110)22:59+5:448:34
20Alrik WikströmH10 (63)28:50+13:5611:40
21Lova PermanD16 (72)1:24:00+53:0118:32
44Anders HaneÖppen motion 7 (283)45:06+22:0015:14
52Carola KarlssonÖppen motion 7 (283)49:08+26:0216:35
Lotta PermanÖppen motion 3 (155)ej godkänd
Leif SandahlH55 (120)ej godkänd

OK Vilse 87

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Eddie KarlssonH12 (110)18:19+1:046:50
12Martina KarlssonD45 (97)45:50+11:249:42

OK Virdarna

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Solbritt GustafssonD70 (56)ej start

OK Vivill

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olivia LönkvistD20 (9)1:12:30+11:3014:11
8Clara SamuelssonD16 (72)38:11+7:128:25
15Albin SamuelssonH14 (121)34:47+9:008:29
17Vendela LönkvistD18 Elit (79)58:32+15:159:34
26Elias SamuelssonH12 (110)26:04+8:499:43
27Helen AhlstrandD50 (100)1:03:31+30:5715:00
29Torbjörn LönkvistH45 (123)1:02:47+22:419:07
33Alvin LönkvistH12 (110)31:03+13:4811:35
41Ann-Sofie LönkvistÖppen motion 3 (155)42:38+23:5915:54
Ola SamuelssonH45 (123)ej godkänd

OK Älme

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Karin FolkessonÖppen motion 3 (155)27:40+9:0110:19
16Johan AxelssonH40 (76)1:16:12+30:489:52
32Karl AxelssonU2 (149)33:17+14:1313:28

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Signe AlbinssonD10 (35)58:46+41:4623:47
15Caroline WestbomD35 (84)1:06:28+17:3010:43
18Tomas AlbinssonH45 (123)55:21+15:158:02
20Malte AlbinssonH14 (121)37:49+12:029:13

Piteå IF Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Susanne AnderssonD50 (100)36:44+4:108:41
12Anna AnderssonD18 Elit (79)54:49+11:328:58

Rasbo IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jenny WesterberghD40 (61)39:13+1:497:36
7Alfons WesterberghH10 (63)18:39+3:457:33
9Elias WesterberghH14 (121)28:34+2:476:58
23Johan WesterberghH45 (123)58:10+18:048:27
24Joel WesterberghU1 (148)21:12+8:3410:23
Anna WesterberghD55 (47)ej start

Rimbo SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Sven-Olov NorlinH75 (74)47:14+7:5013:11
Birgitta NorlinD70 (56)ej godkänd

Ringerike OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kristian KihleH55 (120)39:22+0:506:57
8Anne-Kristin KvammeD50 (100)38:39+6:059:08
8Frode LøsetH60 (76)48:25+7:139:18
13Sissel SkovlyD50 (100)44:34+12:0010:32
13Lars Didrik FjeldstadH55 (120)47:38+9:068:24
20Eirin MathiesenD50 (100)51:40+19:0612:12
Unn Disch KihleD55 (47)ej godkänd
Per Gunnar DahlH60 (76)ej start

Rånäs OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars OhlinH60 (76)41:46+0:348:01
5Hans OhlinH65 (81)47:13+4:4610:36
7Agneta KarlssonD55 (47)53:11+10:5312:22
59Christina OhlinÖppen motion 7 (283)52:59+29:5317:53
60Monica OhlinÖppen motion 7 (283)54:05+30:5918:16
Leif Erik KarlssonH65 (81)ej start

Sala OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kenneth JanssonH70 (85)43:53+9:4110:22
7Sören JohanssonH75 (74)46:39+7:1513:01
10Gun JanssonD65 (49)47:44+11:0613:20
16Henry WestmanH70 (85)53:44+19:3212:42
33Erik BengtssonH55 (120)1:20:40+42:0814:15
51Tanja-Birgit SöderströmÖppen motion 7 (283)48:35+25:2916:24
Inger LundD75 (30)ej godkänd
Inga-Britt PetterssonD60 (47)ej godkänd
Mats ErikssonH80 (17)ej start

Sandefjord OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sindre FurlandH10 (63)17:48+2:547:12
16Mariann ArvesenD45 (97)49:19+14:5310:26
21Sturle FurlandH45 (123)56:39+16:338:14

Scottish Junior Squad

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Matthew GoochH16 (71)33:446:02
3Izzy CoxD16 (72)35:18+4:197:47
4Ewan MusgraveH14 (121)27:11+1:246:37
5Peter MolloyH16 (71)39:58+6:147:08
5Rachel BrownD16 (72)36:58+5:598:09
7Louis MacMillanH16 (71)40:05+6:217:10
7Eilidh CampbellD18 Elit (79)50:32+7:158:16
8Hannah KinghamD14 (56)36:55+7:129:00
9Daniel CampbellH16 (71)43:25+9:417:46
9Alistair ChapmanH18 Elit (70)48:48+9:287:04
10Kirsty CampbellD18 Elit (79)54:35+11:188:56
11Felix WilsonH18 Elit (70)50:38+11:187:20
11Finlay RaynorH14 (121)31:06+5:197:35
12Pippa CarcasD16 (72)41:46+10:479:13
13Jamie GoddardH14 (121)32:52+7:058:00
14Rona ShearerD16 (72)44:16+13:179:46
15Alice WilsonD16 (72)45:51+14:5210:07
18Anna CoxD14 (56)52:40+22:5712:50
20Philip VokesH21 Elit (124)1:22:40+11:496:19
20Katrina McGouganD18 Elit (79)59:11+15:549:41
23Jura MacMillanD18 Elit (79)1:14:42+31:2512:13
35Max CarcasH50 (122)1:17:43+33:0712:29
37Calum McLeodH21 Elit (124)1:48:52+38:018:20
John GetliffH18 Elit (70)ej godkänd
Joel GoochH14 (121)ej godkänd
Rona LindsayD21 Elit (70)ej godkänd
Amber GrahamD16 (72)ej godkänd
Lizzie StansfieldD16 (72)ej start

Sigtuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Tommy LindgrenÖppen motion 9 (67)1:16:15+21:149:26
25Karin LennströmÖppen motion 5 (128)1:05:40+32:3716:58
67Lars-Olov AnderssonÖppen motion 7 (283)1:05:32+42:2622:08

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Claes GreenH75 (74)51:37+12:1314:25
Inger GreenD70 (56)ej start

SK Trim/Virsbo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gudrun SmedsD80 (15)ej godkänd

Skarpnäcks OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Sanna BatzD21 (46)54:54+3:057:49
10Ingela ArenanderÖppen motion 5 (128)49:56+16:5312:54
15Nils-Göran Nilsson BatzH21 (58)1:42:38+36:4910:27
17Fredrik ArenanderÖppen motion 3 (155)29:52+11:1311:08
24Ruben ArenanderH12 (110)25:04+7:499:21
Justus ArenanderH14 (121)ej godkänd

Skogsluffarnas OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders FerrariÖppen motion 5 (128)33:038:32
1Björn EkblomH80 (17)38:0613:05
2Tilda LindholmD14 Kort (9)30:37+0:2911:25
5Mille FerrariÖppen motion 2 (67)38:58+4:1311:29
6Love FerrariÖppen motion 2 (67)38:59+4:1411:29
7Alfred EkblomÖppen motion 2 (67)39:02+4:1711:30
8Emma BackÖppen motion 2 (67)39:09+4:2411:32
11Ture JohanssonH12 (110)19:32+2:177:17
12Elin BakD35 (84)1:03:25+14:2710:13
13Ulla EkblomÖppen motion 2 (67)1:13:14+38:2921:36
17Simon StridhH14 (121)35:53+10:068:45
19Moa EkblomU2 (149)27:07+8:0310:58
19Tilde CarlingerD16 (72)1:07:25+36:2614:52
20Matilda BackU2 (149)27:13+8:0911:01
20Nora LundinD16 (72)1:20:03+49:0417:40
23Jan StridhH50 (122)57:29+12:539:14
25Kristina LindholmÖppen motion 3 (155)36:12+17:3313:30
25Douglas LundinH50 (122)58:34+13:589:24
29Erika CarlingerD50 (100)1:05:43+33:0915:32
33Per BrinkenbergH50 (122)1:12:46+28:1011:41
34Wilma FerrariU2 (149)35:58+16:5414:33
34Melker CarlingerH14 (121)55:37+29:5013:33
36Tomas EklundH45 (123)2:00:46+1:20:4017:33
37Torkel SkogmanH45 (123)2:01:29+1:21:2317:39
38Bjarne JohanssonH50 (122)1:33:12+48:3614:59
39Alfred EklundU1 (148)26:59+14:2113:13
42Mariann EklundÖppen motion 3 (155)43:00+24:2116:02
50Sebstian BackÖppen motion 3 (155)50:17+31:3818:45
51Sofia HagnellÖppen motion 3 (155)52:17+33:3819:30
68Tommy LjuseniusÖppen motion 7 (283)1:06:33+43:2722:28
Albin JohanssonH16 (71)ej godkänd
Ingrid PaulssonD50 (100)ej godkänd

Skogspojkarnas OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sofie EttlingD14 (56)ej start

Skåneslättens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Mikael KristenssonH21 Elit (124)1:20:48+9:576:11
31Anders ÅbergH55 (120)1:10:12+31:4012:24

Snättringe SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jesper LidmarH18 Elit (70)39:205:42
1Robert WallsténH40 (76)45:245:52
3Johan CallebergH18 Elit (70)43:02+3:426:14
4Kristina TedhamreD20 Elit (42)1:01:54+5:008:20
7Per KallhaugeH55 (120)42:39+4:077:32
8Mattias KallhaugeH18 Elit (70)48:15+8:556:59
8Gunilla KallhaugeD55 (47)53:15+10:5712:23
10Tobias KarlssonÖppen motion 8 (110)45:59+9:5910:32
11Mariya KhimochkinaD21 Elit (70)1:12:30+15:528:05
17Claes AnderssonH70 (85)54:41+20:2912:55
21Frida HectorD18 Elit (79)1:02:51+19:3410:17
Viviann AnderssonÖppen motion 7 (283)ej godkänd

SOK Aneby

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Christer AnderssonÖppen motion 5 (128)43:50+10:4711:19
36Roger ÖdénÖppen motion 3 (155)40:30+21:5115:06
Anna KallinÖppen motion 7 (283)ej godkänd
Helena AnderssonÖppen motion 7 (283)ej godkänd

SOK Viljan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Våge RindstigÖppen motion 6 (36)43:277:06
2Elin RindstigD16 (72)35:10+4:117:45
13Emma RindstigD14 (56)43:19+13:3610:33

Sol Tranås

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders JohanssonH65 (81)42:279:32
32Lotta FischerströmÖppen motion 5 (128)1:18:54+45:5120:23

Solna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Annika SvenssonD55 (47)44:03+1:4510:14
4Elisabeth BybergerD60 (47)56:15+13:0014:18
21Jan BojlingH70 (85)58:31+24:1913:50
Johan KarlstenH60 (76)ej start

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ulla ClevnertD65 (49)39:57+3:1911:09

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Annika FrantzD60 (47)55:48+12:3314:11

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Per LjungÖppen motion 7 (283)32:02+8:5610:49

Stockholmspolisens IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Sture NilssonH75 (74)1:04:11+24:4717:55

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Erik BlomgrenH21 Elit (124)1:19:26+8:356:04

Storviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ove ÅbergH65 (81)53:43+11:1612:04

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Magnus AxelssonH55 (120)1:00:50+22:1810:44

Stångenäs AIS

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Katarina JohanssonÖppen motion 3 (155)35:15+16:3613:09
29Tommy JohanssonH50 (122)1:05:32+20:5610:32

Sundbybergs IK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice HellbergD10 (35)17:006:52
3Saga HellbergU1 (148)15:02+2:247:22
4Ida HellbergU1 (148)15:03+2:257:22
6Stella Näsman LandhD10 (35)23:12+6:129:23
9Karolina HellbergD40 (61)49:44+12:209:39
9Noel HellbergH12 (110)19:15+2:007:10
14John ÖstlundH70 (85)50:20+16:0811:53
27Tina Näsman LandhD45 (97)1:01:52+27:2613:06
32Cornelia Näsman LandhU1 (148)23:08+10:3011:20

Sundsvalls OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ebba AnderssonD14 (56)34:24+4:418:23
11Anders SjögrenÖppen motion 8 (110)47:51+11:5110:58
12Olof FrænellH55 (120)47:33+9:018:24
21Maria SjögrenÖppen motion 3 (155)34:11+15:3212:45
24AnnaKarin HaglundÖppen motion 7 (283)37:19+14:1312:36
24Alex AnderssonH12 (110)25:04+7:499:21
25Kerstin FrænellD45 (97)59:34+25:0812:37
30Torbjörn AnderssonH45 (123)1:03:57+23:519:17
32Lena AnderssonD45 (97)1:32:10+57:4419:31Ladda ner rutt i gpx-format

Surahammars SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Torbjörn BergstrandÖppen motion 8 (110)1:11:11+35:1116:19
Carl-Gustav LenassonÖppen motion 7 (283)ej godkänd

Svaide Roma SOK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna TirickeÖppen motion 2 (67)34:4510:15
1Tomas TirickeÖppen motion 3 (155)18:396:57
2Johan TirickeÖppen motion 3 (155)18:42+0:036:58
3Meja LundinD14 Kort (9)36:59+6:5113:47
4Duncan RobertsonH18 Elit (70)44:52+5:326:30
4Olof PerssonH21 (58)1:09:42+3:537:05
5Tuva NikolaussonD18 Elit (79)46:33+3:167:37
6Lennart MalmbergH55 (120)41:11+2:397:16
7Håkan LundbergÖppen motion 6 (36)1:10:45+27:1811:34
8Jens TirickeÖppen motion 7 (283)30:47+7:4110:23
10Nina BjersanderD45 (97)44:24+9:589:24
11Karin SeigerlundÖppen motion 6 (36)1:42:00+58:3316:41
11Ulrika NikolaussonD45 (97)44:37+10:119:27
12Frida AnsinD21 (46)1:13:37+21:4810:30
13Anki HallströmD55 (47)1:27:46+45:2820:24
14Per WallinH55 (120)48:17+9:458:31
16Adam UllbergH10 (63)25:35+10:4110:21
16Christina GustavssonD35 (84)1:06:58+18:0010:48
19Martin Svensson EikenesU1 (148)20:45+8:0710:10
22Tommy UllbergÖppen motion 8 (110)56:06+20:0612:52
26Anders EklundH45 (123)59:57+19:518:42
26Pernilla MellinD45 (97)1:00:30+26:0412:49
28Torbjörn SköldeforsH55 (120)1:08:37+30:0512:07
31Anders LevinH50 (122)1:07:52+23:1610:54
35Olof LevinH12 (110)33:38+16:2312:32
36Fredrik LevinH21 Elit (124)1:43:33+32:427:55
41Ida Svensson EikenesU1 (148)32:35+19:5715:58
47Pär GustafssonÖppen motion 7 (283)45:43+22:3715:26
Maria TirickeÖppen motion 3 (155)ej godkänd
Anne-Marie KarlssonD60 (47)ej godkänd
Allan OlofssonH75 (74)ej start
Mattias LevinH18 Elit (70)ej start
Ludvig WaktelH20 Elit (11)ej start
Hjalmar SköldeforsH21 (58)ej start
Hanna WallinÖppen motion 5 (128)ej start

Söderhamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Kjell BomanH60 (76)47:27+6:159:07

Söders-Tyresö

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marie MalmborgD55 (47)42:189:50
3Kristina BergstrandD55 (47)45:00+2:4210:27
4Christina LarssonD75 (30)1:09:39+20:5624:21
4Markus MartinelleH21 Elit (124)1:13:26+2:355:37
6Oliver Lindblad PetersenÖppen motion 9 (67)1:06:19+11:188:13
6Emma MartinelleD35 (84)55:48+6:509:00
9Jan CarlssonH50 (122)49:00+4:247:52
16Anna LarssonD50 (100)44:54+12:2010:36
18Malin CarlssonD21 Elit (70)1:31:38+35:0010:13
26Annika BengtssonD35 (84)1:40:33+51:3516:13
32Niklas WraneH21 Elit (124)1:31:42+20:517:01
33Olle CarlssonH21 Elit (124)1:33:17+22:267:08
Nikki KorsbergInskolning (96)fullföljt
Signe MartinelleInskolning (96)fullföljt
Stina MartinelleInskolning (96)fullföljt
Maggan TärnblomD60 (47)ej godkänd

Södertälje Nykvarn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Isak Westbom LampinenU1 (148)16:26+3:488:03

Södertälje Nykvarn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Tilde Westbom LampinenU2 (149)25:12+6:0810:12

Södertälje-Nykvarn OF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jakob EnmarkH21 Elit (124)1:11:00+0:095:26
4Emil EnckellÖppen motion 4 (75)42:46+4:339:39
5Martin LampinenÖppen motion 9 (67)1:03:14+8:137:50
8Jeanette EnckellD45 (97)41:17+6:518:44
10Anna EkD50 (100)41:36+9:029:50
11Adam HansenH21 (58)1:35:19+29:309:42
12Marie HäggstrandD50 (100)43:43+11:0910:20
12Boel RystedtD40 (61)1:00:09+22:4511:40
13Jan BrolundH70 (85)49:38+15:2611:44
16Urban LarssonH50 (122)52:05+7:298:22
19Axel RystedtH14 (121)36:37+10:508:55
20Kari EnckellÖppen motion 7 (283)36:12+13:0612:13
35Emma EnckellU2 (149)36:32+17:2814:47
Marcus GrahnÖppen motion 5 (128)ej godkänd
Joakim AndénH21 Elit (124)ej start
Jeanette Jönsson HellstadiusD21 Elit (70)ej start
Stefan PerssonH60 (76)ej start

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Ann-Marie AnderssonD55 (47)51:29+9:1111:58

Timrå SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Olov TallqvistH35 (33)1:38:11+41:3011:56
15Tobias WestrinÖppen motion 7 (283)34:53+11:4711:47
32Kari TallqvistÖppen motion 7 (283)40:31+17:2513:41

Tistedalen Friluftslag

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Britt Torunn HoveÖppen motion 3 (155)33:00+14:2112:18
22Mari Hove BjergeÖppen motion 3 (155)34:24+15:4512:50
33Trond BjergeH45 (123)1:06:52+26:469:43
41Helene Hove BjergeU2 (149)47:05+28:0119:03

Tjällmo-Godegårds OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ludvig KarlqvistH14 (121)27:00+1:136:35
4Lisa Åberg SamorD35 (84)54:55+5:578:51
6Håkan SamorH40 (76)56:47+11:237:21
9Erik KarlssonH45 (123)50:21+10:157:19
11Maria KarlssonÖppen motion 2 (67)44:09+9:2413:01
13Andreas KarlqvistH45 (123)52:40+12:347:39
13Sofie WiklundD35 (84)1:03:28+14:3010:14
14Arvid KarlssonH10 (63)23:24+8:309:28
27Oskar KarlqvistH12 (110)26:22+9:079:50
Astrid SamorInskolning (96)fullföljt
Tyra WiklundInskolning (96)fullföljt
Anna KarlqvistÖppen motion 7 (283)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Jörgen HedinÖppen motion 5 (128)53:56+20:5313:56
17Linda SternöD40 (61)1:18:30+41:0615:14
22Elvira SöderbergÖppen motion 7 (283)36:34+13:2812:21
25Pontus HedinH14 (121)40:23+14:369:50
28Hugo SöderbergÖppen motion 8 (110)58:47+22:4713:28
30Pernilla HedinÖppen motion 7 (283)39:50+16:4413:27
35Fredrik SöderbergÖppen motion 8 (110)1:10:04+34:0416:04
35Malin SöderbergÖppen motion 3 (155)40:14+21:3515:00
38Alva HedinU2 (149)40:02+20:5816:12
Embla SternöD12 Kort (9)ej start

Trollhättans SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Bo KarlssonÖppen motion 7 (283)41:05+17:5913:52

Trosabygdens OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Weronica BäckÖppen motion 4 (75)53:05+14:5211:58
22Emma SjölanderD35 (84)1:14:51+25:5312:04
34Tomas BäckH50 (122)1:16:39+32:0312:19
45Mira BäckÖppen motion 3 (155)46:35+27:5617:22
46Lisen BäckÖppen motion 3 (155)46:36+27:5717:23
Björn SjölanderInskolning (96)fullföljt
Mathias KönigÖppen motion 6 (36)ej godkänd
Lotta SjölanderInskolning (96)ej start

Tullinge SK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niklas SundqvistH21 (58)1:05:496:42
2Karin LundbergD35 (84)52:53+3:558:31
2Ella SjöbergD18 Elit (79)44:08+0:517:13
3Lars SjöbergH45 (123)46:21+6:156:44
3Hans SundqvistH50 (122)44:57+0:217:13
5Rebecka HeinrupD21 Elit (70)1:03:03+6:257:02
5Christoffer EskilssonH21 (58)1:12:09+6:207:20
5Jessica SjöbergD45 (97)38:43+4:178:12
6Sonja PernebyD75 (30)1:19:45+31:0227:53
8Malin DahlströmD21 (46)1:06:31+14:429:29
11Eskil MyrbergerH10 (63)22:02+7:088:55
12Gustav MyrbergerH12 (110)19:34+2:197:18
15Erik BerggrenH50 (122)51:06+6:308:12
16Magdalena Van de VoordeD21 Elit (70)1:24:36+27:589:26
17Jörgen OhlinH21 Elit (124)1:19:28+8:376:05
25Lena SundqvistÖppen motion 7 (283)37:30+14:2412:40
26Pär DahlströmH55 (120)1:03:56+25:2411:17
29Arvid MyrbergerH12 (110)26:59+9:4410:04
45Erik MyrbergerÖppen motion 7 (283)45:14+22:0815:16
48Per StålhammarÖppen motion 7 (283)46:26+23:2015:41
57Elisabeth StålhammarÖppen motion 7 (283)52:31+29:2517:44
72Anna MyrbergerÖppen motion 7 (283)1:15:47+52:4125:36
Anders KarlssonH65 (81)ej godkänd
Pia-Lena PutkonenD60 (47)ej godkänd
Johan KärrströmH21 (58)ej godkänd
Katarina BerggrenÖppen motion 7 (283)ej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunilla HäggstrandD75 (30)54:00+5:1718:52
6Dan GibergH50 (122)47:58+3:227:42
7Erik KällU1 (148)16:06+3:287:53
8Ebba AdebrantD18 Elit (79)51:51+8:348:29
10Patrik AdebrantH45 (123)52:07+12:017:34
10Elsa KällD14 (56)39:40+9:579:40
11Carina PerssonD55 (47)1:17:44+35:2618:04
13Ellinor ÖstervallD20 Elit (42)1:18:16+21:2210:32
14Alexander KällH18 Elit (70)52:56+13:367:40
14Anders WinellH75 (74)53:17+13:5314:53
15Anders KällH45 (123)53:48+13:427:49
16Stefan GardbyÖppen motion 4 (75)1:04:55+26:4214:39
19Björn NilssonH45 (123)55:32+15:268:04
21Melker GardbyH14 (121)39:11+13:249:33
23Simon AdebrantH12 (110)24:50+7:359:15
28Charlotta ÖstervallD45 (97)1:03:37+29:1113:28
37Jörgen PerssonH50 (122)1:32:35+47:5914:53
Elmer GardbyU2 (149)ej start
Helena AdebrantD50 (100)ej start

Täby OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan NäsmanH45 (123)40:065:49
1Ulla WesterlundD60 (47)43:1511:00
2Alice RökenD12 (58)22:33+2:508:24
2Seth WimanH20 (7)1:14:32+14:349:49
4Eva HallstenD40 (61)43:38+6:148:28
5Ella HallstenU1 (148)15:04+2:267:23
6Linda LönnebergD40 (61)47:21+9:579:11
7Ida RökenD10 (35)25:17+8:1710:14
8Julia HolmströmD10 (35)26:04+9:0410:33
8Elias TrossingH10 (63)18:41+3:477:33
10Alma HallstenD12 (58)26:03+6:209:43
12Emelie HolmströmD12 (58)29:17+9:3410:55
13Erik BalckH10 (63)22:57+8:039:17
14Emelie RökenD14 (56)44:01+14:1810:44
15Johan PalmgrenH55 (120)48:26+9:548:33
16Katja KinnunenD40 (61)1:14:42+37:1814:30
17Fredrik HanssonH18 Elit (70)1:08:38+29:189:56
17Malin HanssonD16 (72)48:34+17:3510:43
18Åsa BergströmD50 (100)49:14+16:4011:38
20Niclas RökenÖppen motion 8 (110)55:34+19:3412:44
21Lars-Olof LarssonH60 (76)1:25:49+44:3716:30
23Anne WimanÖppen motion 5 (128)1:03:15+30:1216:20
24Anna RökenÖppen motion 8 (110)57:22+21:2213:09
26Axel BalckH14 (121)40:38+14:519:54
30Simon TrossingH12 (110)28:17+11:0210:33
32Anna TrossingÖppen motion 3 (155)39:49+21:1014:51
32Carin KihlströmÖppen motion 8 (110)1:04:44+28:4414:50
32Johan BalckH50 (122)1:08:17+23:4110:58
35Göran HanssonH55 (120)1:33:18+54:4616:29
38Philip ForngrenÖppen motion 7 (283)42:25+19:1914:19
53Anna HolmströmÖppen motion 7 (283)49:40+26:3416:46
Lars ForngrenÖppen motion 8 (110)ej godkänd
Martin TrossingH40 (76)ej start

Uddevalla OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Karl LarssonH21 (58)1:40:26+34:3710:13
14Aron DavidssonH21 (58)1:41:34+35:4510:20
21Linnea LarssonD35 (84)1:13:44+24:4611:53
21Elisabeth HöögÖppen motion 7 (283)36:20+13:1412:16
25Bert-Ove LarssonÖppen motion 8 (110)57:54+21:5413:16
35Helene LarssonÖppen motion 7 (283)41:58+18:5214:10
Knut DavidssonInskolning (96)fullföljt
Arthur HöögInskolning (96)fullföljt
Moa GustafssonD21 Elit (70)ej start

Ulricehamns OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilde StåhlÖppen motion 1 (48)20:528:26
4Edvin StåhlÖppen motion 2 (67)37:22+2:3711:01
5Teo PalmérU2 (149)21:33+2:298:43
5Lina PalmérÖppen motion 7 (283)28:17+5:119:33
21Christer MannfolkH55 (120)55:43+17:119:50

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Mats SandewallH65 (81)45:45+3:1810:16

Valbo AIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Alma WestlinD10 (35)45:30+28:3018:25
13Linnéa WestlinD12 (58)29:24+9:4110:58
69Maria WestlinÖppen motion 7 (283)1:10:04+46:5823:40

Vallentuna-Össeby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anders ErikssonH65 (81)52:52+10:2511:52
11Carl-Arne MalmbergH65 (81)53:16+10:4911:58
19Anette ArksandD50 (100)50:51+18:1712:01
24Niklas CedstedtH45 (123)58:36+18:308:31
Felicia CedstedtD18 Elit (79)ej start

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bo OrtmanH75 (74)45:53+6:2912:48

Waxholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan FochsenH14 (121)25:476:17
5Jens FochsenH12 (110)18:26+1:116:52
6Petter FochsenH12 (110)18:34+1:196:55
30David RyderåsH14 (121)47:04+21:1711:28
Cecilia FochsenD45 (97)ej start

Vimmerby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Karin HemmingsÖppen motion 5 (128)1:08:57+35:5417:48
27Robert HjelmH45 (123)1:00:30+20:248:47

Visborgs OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tommie OlssonH70 (85)34:128:05
2Felix BäckstädeH16 (71)36:07+2:236:27
2Truls AppelgrenÖppen motion 1 (48)24:13+3:219:48
2Linnea GustafssonD21 Elit (70)1:00:18+3:406:43
3Ella KoertgeÖppen motion 2 (67)37:02+2:1710:55
3Ing-Marie BergmanD70 (56)38:20+2:3413:10
3Leon HanssonH21 (58)1:09:15+3:267:03
5Stefan WahlgrenH35 (33)1:07:11+10:308:10
5Lena JacobssonD75 (30)1:18:14+29:3127:21
5Folke LindgrenH80 (17)1:18:57+40:5127:07
5Ingrid EnekvistD70 (56)42:24+6:3814:34
6Klara BäckstädeD14 (56)36:05+6:228:48
6Lena NyströmD60 (47)58:25+15:1014:51
7Ebba AppelgrenÖppen motion 1 (48)37:26+16:3415:09
9Åsa GunnarssonÖppen motion 6 (36)1:21:23+37:5613:19
9Ingrid DanielssonD70 (56)56:46+21:0019:30
9Anders KallingsH21 (58)1:26:26+20:378:48
10Ellinor VejlensD21 (46)1:08:21+16:329:45
10Svante EkvallÖppen motion 6 (36)1:24:46+41:1913:52
10Gunnel FranssonD70 (56)59:24+23:3820:24
13Siv JohanssonD70 (56)1:12:26+36:4024:53
14Patrik RönnbäckH45 (123)53:44+13:387:48
14Linn MöllerD21 (46)1:22:07+30:1811:42
14Brita AugustssonD65 (49)1:10:49+34:1119:46
14Anna SameliusD21 Elit (70)1:18:08+21:308:43
14Daniel SeestrandH40 (76)1:09:30+24:069:00
17Johan BergiusH16 (71)52:09+18:259:19
17Emma LindgrenD21 Elit (70)1:25:48+29:109:34
18Anna BäckstädeD40 (61)1:26:19+48:5516:45
18Albin LindgrenH18 Elit (70)1:14:43+35:2310:49
19Gustav HellminH10 (63)27:49+12:5511:15
19Gustaf SameliusH50 (122)55:35+10:598:56
21Måns ÖhmanH65 (81)1:01:11+18:4413:44
21Adam ÖsterdahlH16 (71)1:23:33+49:4914:56
22Bo MagnussonH65 (81)1:03:37+21:1014:17
22Rolf MalmrosH75 (74)1:06:32+27:0818:35
22Albin Lindh SporreH14 (121)39:23+13:369:36
23Roland JohanssonH75 (74)1:07:06+27:4218:44
23Gunnar HallströmH60 (76)1:40:25+59:1319:18
25Andreas NikolaussonH21 Elit (124)1:25:35+14:446:33
25Leif AnderssonH70 (85)1:31:25+57:1321:36
26Gustav WahlgrenU1 (148)22:20+9:4210:56
27Ann-Marie LarssonÖppen motion 3 (155)36:42+18:0313:41
27Stig DahlÖppen motion 7 (283)38:03+14:5712:51
28Gerhard HåkanssonÖppen motion 3 (155)37:00+18:2113:48
28Neo CederqvistH12 (110)26:34+9:199:54
31Elsa WahlgrenU1 (148)22:48+10:1011:10
31Rasmus GunnarssonU2 (149)32:08+13:0413:00
31Jenny KoertgeD45 (97)1:21:11+46:4517:11
36Oscar KoertgeH12 (110)38:12+20:5714:15
38Örjan Hallgren BäckstädeÖppen motion 8 (110)1:31:42+55:4221:01
53Annelie AnderssonÖppen motion 3 (155)59:24+40:4522:09
55Nils HallgrenÖppen motion 7 (283)51:15+28:0917:18
74Måns PerssonÖppen motion 7 (283)1:20:36+57:3027:13
Annika ÖsterdahlD50 (100)ej start
Mattias ÖsterdahlH18 Elit (70)ej start
Stefan PerssonH45 (123)ej start
Agnes CarlssonD21 (46)ej start
Olle GardellH70 (85)ej start
Elin DahlD18 Elit (79)ej start

Visby IF Gute SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David LövdahlU2 (149)19:047:43
9Svenerik JohanssonH75 (74)49:42+10:1813:52
11Leo LövdahlH75 (74)50:33+11:0914:07
16Mats LövdahlÖppen motion 8 (110)53:21+17:2112:14
26Maria LövdahlÖppen motion 3 (155)36:41+18:0213:41
Jan JesslénH80 (17)ej start

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Evelina WickbomD21 Elit (70)1:08:26+11:487:38

Vänersborgs SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jenny NymanD45 (97)38:28+4:028:08
6Maja NymanD12 (58)24:16+4:339:03
9Wilma JanssonD20 Elit (42)1:09:49+12:559:24
35Håkan JanssonH45 (123)1:18:20+38:1411:23
Tova JanssonD16 (72)ej start

Västerbergslagens OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hans-Erik LangH65 (81)48:28+6:0110:53
9Annica Lindell LangD65 (49)47:31+10:5313:16
13Hans L AnderssonH75 (74)52:20+12:5614:37
14Edla FornanderD70 (56)1:12:38+36:5224:57
16Jonas HolmgrenH45 (123)54:21+14:157:53
21Hillevi EkstrandD45 (97)54:39+20:1311:34
22Per WinteråsH55 (120)56:21+17:499:57
Ylva FornanderD40 (61)ej start

Västerås SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Britt LarssonD80 (15)1:12:17+25:3928:14
5Anders ÄlvegranH50 (122)47:44+3:087:40
16Stella ÄlvegranD12 (58)32:08+12:2511:59
19Angelina ÄlvegranD14 (56)53:41+23:5813:05
19Teodor ÄlvegranH16 (71)1:03:36+29:5211:22
25Camilla ÄlvegranD50 (100)1:01:53+29:1914:37
Bo LöwegrenH80 (17)ej start

Västvärmlands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Klara JohanssonD16 (72)37:14+6:158:13
22Nils JohanssonH12 (110)24:27+7:129:07
29Anna-Märta JohanssonD45 (97)1:03:45+29:1913:30

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Louise LundgrenD21 Elit (70)1:08:08+11:307:36

Åmåls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erika Källvik LeufvénD18 Elit (79)43:177:05
2Per KällvikH50 (122)44:47+0:117:11
3Johanna Källvik LeufvénD18 Elit (79)44:46+1:297:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser