Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Gotlands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 10 juli 2018 - torsdag 12 juli 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

8 960 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK2:01:06
2Annika BillstamOK Linné2:12:31+11:25
3Rebecka HeinrupTullinge SK2:18:39+17:33
4Johanna ÖbergOK Hällen2:21:44+20:38
5Linnea GustafssonVisborgs OK2:22:25+21:19
6Hilda ForsgrenOK Linné2:24:03+22:57
7Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK2:24:25+23:19
8Louise LundgrenVäxjö OK2:28:33+27:27
9Evelina WickbomVittjärvs IK2:36:32+35:26
10Kate MorrisonOK Linné2:36:36+35:30
11Mariya KhimochkinaSnättringe SK2:53:21+52:15
12Anna SameliusVisborgs OK2:53:24+52:18
13Kristina RobertoOK Linné2:55:57+54:51
14Lovisa LarssonOK Linné3:00:22+59:16
15Emma LindgrenVisborgs OK3:01:07+1:00:01
16Magdalena Van de VoordeTullinge SK3:01:39+1:00:33
17Malin CarlssonSöders-Tyresö3:13:48+1:12:42
18Ellen ForsgrenForsa OK3:23:40+1:22:34
Betty Ann BjerkreimIL Tyrvingej godkänd
Rona LindsayScottish Junior Squadej godkänd
Kristin BomanGävle OKej start
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start
Moa GustafssonUddevalla OKej start
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start

H21 Elit

13 060 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rassmus AnderssonOK Linné2:06:42
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF2:13:42+7:00
3Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering2:14:16+7:34
4David LingforsOK Linné2:19:23+12:41
5Markus MartinelleSöders-Tyresö2:19:38+12:56
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK2:21:34+14:52
7Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna2:21:46+15:04
8Lukas PetersonIFK Umeå2:25:21+18:39
9Peter ÖbergOK Hällen2:25:24+18:42
10Erik Folkesson BlomIFK Mora OK2:25:44+19:02
11Kalle BergmanOK Ravinen2:26:35+19:53
12Erik BlomgrenStora Tuna OK2:28:21+21:39
13Brent KeyGotlands Bro OK2:32:10+25:28
13Alexander NilssonGotlands Bro OK2:32:10+25:28
15Jörgen OhlinTullinge SK2:32:37+25:55
16Erik PetterssonOK Linné2:33:19+26:37
17Lucas SundbladEksjö SOK2:33:33+26:51
18Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK2:36:32+29:50
19Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK2:36:38+29:56
20Mikael KristenssonSkåneslättens OL2:37:47+31:05
21Albin LillieströmOK Roxen2:38:21+31:39
22Sverre Turter SandvoldNydalens SK2:39:15+32:33
23Andreas NikolaussonVisborgs OK2:39:31+32:49
24Pontus PeterssonOK Orion2:41:09+34:27
25Lars Håkan SandvikAttunda OK2:41:15+34:33
26Mikael PihelOK Tisaren2:41:44+35:02
27Philip VokesScottish Junior Squad2:44:44+38:02
28Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna2:47:51+41:09
29Niklas WraneSöders-Tyresö2:49:15+42:33
30Albert AskengrenBergnäsets AIK2:50:40+43:58
31Andreas LiljegrenGotlands Bro OK2:51:21+44:39
32Olle CarlssonSöders-Tyresö2:58:32+51:50
33Fredrik LevinSvaide Roma SOK3:04:11+57:29
34Olof ErikssonOK Linné3:08:10+1:01:28
35Calum McLeodScottish Junior Squad3:26:48+1:20:06
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OCej godkänd
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Markus LarssonHestra IFej start
Anton NilssonJärla Orienteringej start
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D20 Elit

7 420 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna2:12:01
2Fanny SundbladEksjö SOK2:12:04+0:03
3Tone AlbrektssonOK Ravinen2:12:26+0:25
4Kristina TedhamreSnättringe SK2:21:47+9:46
5Moa WestbladOK Ravinen2:27:27+15:26
6Wilma JanssonVänersborgs SK2:32:03+20:02
7Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna2:35:19+23:18
8Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK2:46:20+34:19
9Tilda AnderssonOK Ravinen2:47:09+35:08
10Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK2:47:19+35:18
11Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK2:48:57+36:56
12Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK2:49:33+37:32
13Isabella TapperIFK Lidingö SOK3:57:41+1:45:40
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej godkänd

H20 Elit

9 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo LillieströmOK Roxen1:59:32
2Johan EdenhamnLänna IF2:08:24+8:52
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Ludvig WaktelSvaide Roma SOKej start

D18 Elit

6 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LagerbergOK Södertörn1:42:49
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:43:33+0:44
3Ella SjöbergTullinge SK1:43:59+1:10
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:45:37+2:48
5Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:46:14+3:25
6Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:49:44+6:55
7Eilidh CampbellScottish Junior Squad1:54:43+11:54
8Emilia EngelOK Ravinen2:00:49+18:00
9Anna AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb2:00:53+18:04
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:01:29+18:40
11Ebba BerglinOK Orion2:02:00+19:11
12Ella AnderssonOK Södertörn2:02:11+19:22
13Julia RajanIFK Lidingö SOK2:02:20+19:31
14Elin BergOK Ravinen2:06:56+24:07
15Frida HectorSnättringe SK2:08:54+26:05
16Kirsty CampbellScottish Junior Squad2:13:02+30:13
17Vendela LönkvistOK Vivill2:13:52+31:03
18Clara SpikLeksands OK2:13:58+31:09
19Tilde BacklundOK Södertörn2:15:12+32:23
20Ylva SandénOK Södertörn2:15:25+32:36
21Katrina McGouganScottish Junior Squad2:17:07+34:18
22Ida JohnssonOK Kåre2:19:55+37:06
23Karoline BjørnerødOK Moss2:29:37+46:48
24Jura MacMillanScottish Junior Squad2:38:55+56:06
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej start
Elin DahlVisborgs OKej start
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Anna LithellOK Linnéej start
Katarina NorrbyOK Södertörnej start
Lovisa WigertzLånghundra IFej start

H18 Elit

6 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper LidmarSnättringe SK1:28:07
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:34:24+6:17
3Leo JohanssonOK Kolmården1:35:21+7:14
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:37:59+9:52
5Arvid WesterbergOK Kolmården1:42:04+13:57
6Johan CallebergSnättringe SK1:42:27+14:20
7Hugo DjurstedtEksjö SOK1:42:50+14:43
8Mattias KallhaugeSnättringe SK1:45:45+17:38
9Mattias HaneOK Tyr1:49:33+21:26
10Victor SadaranganiJärla Orientering1:56:02+27:55
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:56:25+28:18
12Viktor BergLeksands OK1:56:46+28:39
13Alistair ChapmanScottish Junior Squad1:58:31+30:24
14Casper HedarOK Tor2:04:04+35:57
15Gustav PermanOK Tyr2:04:36+36:29
16Albin LindgrenVisborgs OK2:34:33+1:06:26
17Fredrik HanssonTäby OK2:36:16+1:08:09
John GetliffScottish Junior Squadej godkänd
Emanuel HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Felix WilsonScottish Junior Squadej godkänd
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej godkänd
Mattias LevinSvaide Roma SOKej start
Edvin NilssonGotlands Bro OKej start
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej start

D21

7 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linnéa JohnssonOK Nackhe1:55:58
2Sanna BatzSkarpnäcks OL1:56:02+0:04
3Frida ForsbergOK Ravinen1:56:03+0:05
4Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK1:58:14+2:16
5Emma Pihl SkoogOK Linné1:59:10+3:12
6Karin ElghKöping-Kolsva OK2:07:22+11:24
7Jennie AxinHagaby GoIF Örebro2:11:41+15:43
8Anna SchmiterlöwHjobygdens OK2:17:42+21:44
9Patricia EdgarssonAndrarums IF2:19:28+23:30
10Malin DahlströmTullinge SK2:26:44+30:46
11Frida AnsinSvaide Roma SOK2:27:25+31:27
12Johanna RagvaldOK Linné2:43:46+47:48
13Linn MöllerVisborgs OK2:48:22+52:24
Sabina BäckOK Hammarenej start
Agnes CarlssonVisborgs OKej start
Julia DalgrenCentrum OKej start
Ellinor VejlensVisborgs OKej start

H21

9 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas SundqvistTullinge SK2:07:55
2Christoffer EskilssonTullinge SK2:14:48+6:53
3Olof PerssonSvaide Roma SOK2:16:41+8:46
4Hans Aleksander ØsthagenByåsen IL2:23:33+15:38
5Simen Anthon BjøringsøyNydalens SK2:24:15+16:20
6Leon HanssonVisborgs OK2:25:00+17:05
7Petter LindbergOK Linné2:32:58+25:03
8Cristian LarssonKöping-Kolsva OK2:36:29+28:34
9Adam HansenSödertälje-Nykvarn OF3:01:43+53:48
10Tomas GunnarssonOK Nackhe3:01:44+53:49
11Nils-Göran Nilsson BatzSkarpnäcks OL3:14:24+1:06:29
12Anders KallingsVisborgs OK3:21:14+1:13:19
13Aron DavidssonUddevalla OK3:21:45+1:13:50
14Karl LarssonUddevalla OK3:22:49+1:14:54
15Simon MartinssonOK Klemmingen3:33:23+1:25:28
Johan KärrströmTullinge SKej godkänd
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Simon EngelHässleholms OKej start
David ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Thomas FuruheimIFK Lidingö SOKej start
Hjalmar SköldeforsSvaide Roma SOKej start
Karl SöderbärgOK Roslagenej start

D20

5 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tine DalgaardKolding OK2:16:53
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Olivia LönkvistOK Vivillej godkänd

H20

7 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas MagnvallOK Södertörn2:34:02
2Seth WimanTäby OK2:54:50+20:48
Christian RedtzerAttunda OKej start

D16

4 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma LingIK Hakarpspojkarna1:20:21
2Elin RindstigSOK Viljan1:29:01+8:40
3Izzy CoxScottish Junior Squad1:34:47+14:26
4Clara SamuelssonOK Vivill1:39:45+19:24
5Rachel BrownScottish Junior Squad1:41:06+20:45
6Klara JohanssonVästvärmlands OK1:42:15+21:54
7Cornelia KrafftLänna IF1:43:03+22:42
8Alice WilsonScottish Junior Squad1:43:45+23:24
9Cornelia KindlundOK Tyr1:44:54+24:33
10Tuva-Cajsa SpikLeksands OK1:45:11+24:50
11Tilda BergLeksands OK1:52:49+32:28
12Maja SandvikAttunda OK2:10:24+50:03
13Pippa CarcasScottish Junior Squad2:11:34+51:13
14Malin HanssonTäby OK2:11:55+51:34
15Rona ShearerScottish Junior Squad2:17:42+57:21
16Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK2:30:28+1:10:07
17Lova PermanOK Tyr2:39:08+1:18:47
18Nora LundinSkogsluffarnas OK3:23:13+2:02:52
Amber GrahamScottish Junior Squadej godkänd
Isabella JoonsLeksands OKej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Alicia SchandlOK Södertörnej start
Lizzie StansfieldScottish Junior Squadej start

H16

5 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Matthew GoochScottish Junior Squad1:18:48
2Felix BäckstädeVisborgs OK1:21:07+2:19
3Peter MolloyScottish Junior Squad1:28:15+9:27
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:31:09+12:21
5Christoffer LindgrenOK Kåre1:37:10+18:22
6Jens DalgaardKolding OK1:38:12+19:24
7Martin RinnbäckOK Ravinen1:38:18+19:30
8Albin LindskogOK Ravinen1:38:29+19:41
9Fredrik HaneOK Tyr1:39:23+20:35
10Daniel CampbellScottish Junior Squad1:39:51+21:03
11Louis MacMillanScottish Junior Squad1:42:09+23:21
12Sigurd Saxe SandvikHalden SK1:42:15+23:27
13Folke SvangrenGotlands Bro OK1:43:23+24:35
14Alfons PetersonOK Denseln1:46:59+28:11
15Johan BergiusVisborgs OK1:54:33+35:45
16Hugo UnossonKalmar OK1:58:28+39:40
17Teodor ÄlvegranVästerås SOK2:18:16+59:28
18Andreas TörnkvistOK Denseln2:28:56+1:10:08
19Oskar NilssonJärfälla OK2:32:54+1:14:06
20Adam ÖsterdahlVisborgs OK2:46:24+1:27:36
21David StrömbäckOK Denseln2:52:51+1:34:03
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Oskar JonssonDomnarvets GOIFej start

D16 Kort

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Clara HöglindIFK Enskede2:34:13
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start

D14

4 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna ÖbergGamleby OK1:14:49
2Tove ValleriusGamleby OK1:20:56+6:07
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna1:21:12+6:23
4Tova RangertIK Hakarpspojkarna1:26:15+11:26
5Sandra LingIK Hakarpspojkarna1:26:56+12:07
6Klara BäckstädeVisborgs OK1:31:49+17:00
7Hannah KinghamScottish Junior Squad1:35:38+20:49
8Ebba AnderssonSundsvalls OK1:35:50+21:01
9Natalie GardelinGotlands Bro OK1:41:37+26:48
10Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK1:47:59+33:10
11Julia WesthMullsjö SOK1:54:54+40:05
12Synne Sommerstad RøsteKongsberg OL1:56:35+41:46
13Olivia EngelOK Ravinen2:05:09+50:20
14Emelie RökenTäby OK2:10:22+55:33
15Sanna RinnbäckOK Ravinen2:11:41+56:52
16Emma RindstigSOK Viljan2:13:30+58:41
17Angelina ÄlvegranVästerås SOK2:23:37+1:08:48
Sofie EttlingSkogspojkarnas OKutom tävlan
Anna CoxScottish Junior Squadej start
Ellen PelanderOK Djerfej start

H14

4 100 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo LindskogOK Ravinen1:17:05
2Axel GidlundOK Linné1:18:41+1:36
3Ewan MusgraveScottish Junior Squad1:19:19+2:14
4Elias WesterberghRasbo IK1:19:20+2:15
5Johan FochsenWaxholms OK1:21:58+4:53
6Elis PetersonOK Denseln1:22:12+5:07
7Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:22:13+5:08
8Niels DalgaardKolding OK1:25:00+7:55
9Alfred BjørnerødOK Moss1:27:09+10:04
9Peder PerssonGotlands Bro OK1:27:09+10:04
11Axel AaldeNydalens SK1:27:11+10:06
12Jamie GoddardScottish Junior Squad1:28:44+11:39
13Dante RangertKungälvs OK1:41:02+23:57
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:43:39+26:34
15Linus ForsbergOK Ravinen1:43:40+26:35
16Simon StridhSkogsluffarnas OK1:45:50+28:45
17Albin Lindh SporreVisborgs OK1:47:32+30:27
18Axel BalckTäby OK1:50:35+33:30
19Albin SamuelssonOK Vivill1:51:05+34:00
20Vilgot KempeOK Denseln1:52:00+34:55
21Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:52:34+35:29
22Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:55:26+38:21
23Rasmus KarlssonOK Denseln1:55:28+38:23
24Niklas ErlandssonOK Södertörn1:55:47+38:42
25Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb1:56:00+38:55
26Simon WesthMullsjö SOK1:57:30+40:25
27Malte AlbinssonOK Österåker1:57:47+40:42
28John KinnanderMatteus SI2:04:04+46:59
29David WestfältGotlands Bro OK2:05:02+47:57
30David RyderåsWaxholms OK2:16:27+59:22
31Rasmus HedarOK Tor2:18:18+1:01:13
32Melker CarlingerSkogsluffarnas OK2:21:58+1:04:53
33Ludwig AnderssonAndrarums IF2:29:54+1:12:49
34Kasper VemdalMullsjö SOK2:30:16+1:13:11
35Alexander DybergIFK Lidingö SOK3:39:35+2:22:30
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Joel GoochScottish Junior Squadej godkänd
Finlay RaynorScottish Junior Squadej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Edvard PetterssonGotlands Bro OKej start
Nils PetterssonOK Kåreej start

D14 Kort

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma PetterssonGotlands Bro OK1:30:08
2Tilda LindholmSkogsluffarnas OK1:30:17+0:09
3Meja LundinSvaide Roma SOK2:26:09+56:01

H14 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alexander MagnvallOK Södertörn4:21:05

D12

2 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen AnelandOK Ravinen1:09:12
2Irma WesthMullsjö SOK1:12:26+3:14
3Alice RökenTäby OK1:23:37+14:25
4Ida WestfältGotlands Bro OK1:24:38+15:26
5Linnéa WestlinValbo AIF1:26:59+17:47
6Moa GlanshedHaninge SOK1:31:27+22:15
7Alma HallstenTäby OK1:31:51+22:39
8Emmy RoosIF Thor1:32:16+23:04
9Moa VemdalMullsjö SOK1:32:37+23:25
10Felice GardelinGotlands Bro OK1:34:09+24:57
11Pauline HaglundIFK Hedemora OK1:34:44+25:32
12Emelie HolmströmTäby OK1:39:47+30:35
13Ulrika PerssonGotlands Bro OK1:41:08+31:56
14Maja NymanVänersborgs SK1:44:01+34:49
15Jennie LidénOK Landehof1:45:36+36:24
16Stella ÄlvegranVästerås SOK1:51:04+41:52
17Elin TheanderHaninge SOK2:16:05+1:06:53
18Signe BacklundGävle OK2:20:47+1:11:35
19Elin LidénOK Landehof2:35:41+1:26:29
Isabelle AndreiOK Linnéej start

H12

2 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Svante SandvikAttunda OK54:59
2Edvin TögenmarkOK Linné56:36+1:37
3Eddie KarlssonOK Vilse 8756:45+1:46
4Jens FochsenWaxholms OK58:27+3:28
5Emil LingIK Hakarpspojkarna1:02:23+7:24
6Wilmer KempeOK Denseln1:04:16+9:17
7Simen Sommerstad RøsteKongsberg OL1:04:28+9:29
8Hugo BraamOK Denseln1:04:56+9:57
9Edvard PelanderOK Djerf1:10:56+15:57
10Ture JohanssonSkogsluffarnas OK1:13:31+18:32
11Ivar WikströmOK Tyr1:14:30+19:31
12Petter FochsenWaxholms OK1:15:20+20:21
13Samuel JakobssonOK Skogshjortarna1:16:00+21:01
14Gustav LübckeOK Ravinen1:17:26+22:27
15Noel HellbergSundbybergs IK1:18:04+23:05
16Arvid MyrbergerTullinge SK1:19:25+24:26
17Albin GranqvistFK Göingarna1:19:34+24:35
18Alex AnderssonSundsvalls OK1:19:38+24:39
19Ruben ArenanderSkarpnäcks OL1:19:47+24:48
20Gustav MyrbergerTullinge SK1:23:59+29:00
21Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:27:31+32:32
22Elias SamuelssonOK Vivill1:27:58+32:59
23Sverre Karenus SandvikHalden SK1:29:28+34:29
24Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:30:04+35:05
25Tor NylundOK Linné1:30:18+35:19
26Simon TrossingTäby OK1:31:06+36:07
27Gustav GranqvistFK Göingarna1:32:01+37:02
28Neo CederqvistVisborgs OK1:34:28+39:29
29Hampus GlanshedHaninge SOK1:39:44+44:45
30Olof LevinSvaide Roma SOK1:42:58+47:59
31Linus NybergJärla Orientering1:50:46+55:47
32Nils JohanssonVästvärmlands OK2:00:11+1:05:12
33Alvin LönkvistOK Vivill2:02:40+1:07:41
34Joakim GustafssonGotlands Bro OK2:11:25+1:16:26
Oscar KoertgeVisborgs OKej godkänd
Carl ÖbergGamleby OKej godkänd
Gustav NetzJärla Orienteringej start

D12 Kort

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alma CarlssonKFUM Örebro OK57:33
2Joline PetriOK Djerf1:11:31+13:58
3Julia PetterssonJärfälla OK1:14:21+16:48
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alice HellbergSundbybergs IK48:02
2Lova BraamOK Denseln56:01+7:59
3Ida RökenTäby OK1:05:37+17:35
4Greta SandvikAttunda OK1:05:59+17:57
5Iris BergkvistOK Renen1:11:41+23:39
6Stella Näsman LandhSundbybergs IK1:12:58+24:56
7Lovisa PihelOK Tisaren1:15:44+27:42
8Julia HolmströmTäby OK1:36:57+48:55
9Ida PetterssonJärfälla OK1:50:25+1:02:23
10Alma WestlinValbo AIF2:18:43+1:30:41
11Signe AlbinssonOK Österåker2:20:48+1:32:46
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H10

2 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid TögenmarkOK Linné46:06
2Ture LindskogOK Ravinen47:24+1:18
3Emil DalgaardKolding OK49:28+3:22
4Alfons WesterberghRasbo IK51:39+5:33
5Elias TrossingTäby OK53:25+7:19
6Jonatan HaglundIFK Hedemora OK54:58+8:52
7Hannes PetersonOK Denseln57:24+11:18
8Sindre FurlandSandefjord OK58:34+12:28
9Johan DalgaardKolding OK58:35+12:29
10Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro59:57+13:51
11Max BoströmJärfälla OK1:01:17+15:11
12Enar LöfstedtGotlands Bro OK1:09:05+22:59
13Karl SundkvistKatrineholms OK1:15:06+29:00
14Erik BalckTäby OK1:17:27+31:21
15Eskil MyrbergerTullinge SK1:17:48+31:42
16Gustav HellminVisborgs OK1:27:25+41:19
17Adam UllbergSvaide Roma SOK1:28:07+42:01
18Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:31:14+45:08
19Alrik WikströmOK Tyr1:40:46+54:40
Ture CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Viggo LindgrenOK Kåreej godkänd

D35

6 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda SjögrenKamrat och IF KIF1:44:28
2Karin LundbergTullinge SK1:51:06+6:38
3Emma TarandiIFK Lidingö SOK1:52:35+8:07
4Marielle LarssonOK Södertörn1:59:36+15:08
5Marie OhlinOK Linné2:00:02+15:34
6Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK2:05:33+21:05
7Ida Pihl SkogOK Linné2:08:18+23:50
8Anna KempeOK Denseln2:19:23+34:55
9Christina GustavssonSvaide Roma SOK2:20:56+36:28
10Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub2:20:59+36:31
11Angelica WikströmOK Tyr2:21:46+37:18
12Caroline WestbomOK Österåker2:22:35+38:07
13Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK2:24:05+39:37
14Lena KaskOK Linné2:25:32+41:04
15Sara EverdingIK Ymer2:28:32+44:04
16Elin BakSkogsluffarnas OK2:29:21+44:53
17Emma KarlssonOK Denseln2:30:06+45:38
18Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg2:31:18+46:50
19Linnea LarssonUddevalla OK2:32:11+47:43
20Emma SjölanderTrosabygdens OK2:32:54+48:26
21Emma LundberghKamrat och IF KIF2:33:34+49:06
22Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg2:44:43+1:00:15
23Karin GreenKalmar OK2:46:40+1:02:12
24Åsa BraamOK Denseln3:08:00+1:23:32
25Annika BengtssonSöders-Tyresö3:25:26+1:40:58
26Sara NorlingOK Denseln4:04:10+2:19:42
Emma MartinelleSöders-Tyresöej godkänd
Lene Moe BlomNydalens SKej start
Anna FuruheimIFK Lidingö SOKej start

H35

8 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik LarssonOK Södertörn1:56:27
2Daniel BlomNydalens SK1:56:30+0:03
3Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna2:07:41+11:14
4Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF2:07:45+11:18
5Arvid SundkvistKatrineholms OK2:12:12+15:45
6Stefan WahlgrenVisborgs OK2:22:26+25:59
7Jon LindmarkCentrum OK2:27:52+31:25
8Johan MickelåkerAndrarums IF2:40:23+43:56
9Olov TallqvistTimrå SOK3:21:44+1:25:17
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOKej godkänd
Jonas BraamOK Denselnej godkänd

D40

5 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK1:36:39
2Jenny WesterberghRasbo IK1:36:52+0:13
3Eva HallstenTäby OK1:44:51+8:12
4Karolina HellbergSundbybergs IK1:47:44+11:05
5Karin JohnssonOK Kåre1:51:43+15:04
6Annika WesthMullsjö SOK1:53:25+16:46
7Malin LindskogOK Ravinen1:53:29+16:50
8Linda LönnebergTäby OK1:53:34+16:55
9Johanna PetersonOK Denseln2:02:48+26:09
10Hanna RangertKungälvs OK2:06:31+29:52
11Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF2:21:46+45:07
12Jessica HolstHjobygdens OK2:32:23+55:44
13Cecilia StrömbäckOK Denseln2:39:40+1:03:01
14Lene SandvikHalden SK2:53:23+1:16:44
15Katja KinnunenTäby OK3:03:44+1:27:05
16Anna BäckstädeVisborgs OK3:08:45+1:32:06
17Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb3:12:07+1:35:28
Ulrika ForsbergOK Ravinenej godkänd
Lena WesterlundOK Djerfej godkänd
Sandra AndreiOK Linnéej start
Ylva FornanderVästerbergslagens OLej start

H40

7 720 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert WallsténSnättringe SK1:34:37
2Martin LindskogOK Ravinen1:41:34+6:57
3Fredrik NormanLjusdals OK1:52:27+17:50
4Magnus HärwellAndrarums IF1:52:31+17:54
5Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK2:00:34+25:57
6Per KempeOK Denseln2:00:59+26:22
7Patrik JohnssonOK Kåre2:03:28+28:51
8Johan KällsandLinköpings OK2:05:55+31:18
9Anders KnutssonLinköpings OK2:07:09+32:32
10Henrik PetersonOK Denseln2:08:45+34:08
11Johan LidénOK Landehof2:10:53+36:16
12Anders DalgaardKolding OK2:14:34+39:57
13Anders PelanderOK Djerf2:16:34+41:57
14Markus HenrikssonLinköpings OK2:32:56+58:19
15Daniel SeestrandVisborgs OK2:36:08+1:01:31
16Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK2:36:41+1:02:04
17Johan AxelssonOK Älme2:44:00+1:09:23
18Patrick EricsonMullsjö SOK2:51:03+1:16:26
19Martin TerryIFK Lidingö SOK3:01:04+1:26:27
20Martin LidénOK Landehof3:17:56+1:43:19
21Mattias WallinLunds OK3:26:44+1:52:07
22David AronssonLunds OK3:27:53+1:53:16
23Niclas KinnanderMatteus SI3:32:00+1:57:23
24Patrik SamuelssonOK Linné4:01:47+2:27:10
Ove OksvoldCentrum OKej start
Martin TrossingTäby OKej start

D45

4 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristina AnelandOK Ravinen1:26:07
2Annika IvarssonLinköpings OK1:26:25+0:18
3Jenny BergOK Ravinen1:34:58+8:51
4Jenny NymanVänersborgs SK1:37:35+11:28
5Jessica SjöbergTullinge SK1:39:22+13:15
6Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:40:00+13:53
7Josefine NordströmOK Triangeln1:41:16+15:09
8Nina BjersanderSvaide Roma SOK1:43:06+16:59
9Susanna DjurstedtEksjö SOK1:47:52+21:45
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:51:00+24:53
11Annica CrispinOK Denseln1:51:51+25:44
12Camilla EngelOK Ravinen1:52:40+26:33
13Ingjerd SommerstadKongsberg OL1:54:23+28:16
14Martina KarlssonOK Vilse 871:55:58+29:51
15Anna HaneOK Tyr1:59:45+33:38
16Helena RangertIK Hakarpspojkarna2:00:39+34:32
17Mariann ArvesenSandefjord OK2:02:17+36:10
18Eva NygrenOK Ravinen2:03:43+37:36
19Tina Näsman LandhSundbybergs IK2:09:17+43:10
20Ylva LorentssonOK Kåre2:10:49+44:42
21Maria LillieströmOK Roxen2:11:38+45:31
22Sofia WesterbergOK Kolmården2:14:39+48:32
23Pernilla MellinSvaide Roma SOK2:16:59+50:52
24Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL2:22:15+56:08
25Kerstin FrænellSundsvalls OK2:32:25+1:06:18
26Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK2:43:54+1:17:47
27Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK2:53:22+1:27:15
28Jenny KoertgeVisborgs OK3:12:46+1:46:39
29Lena AnderssonSundsvalls OK3:26:35+2:00:28
30Camilla DalgaardKolding OK3:27:30+2:01:23
Susanne GranGamleby OKej godkänd
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Marina DickforsDalaportens OLej start
Cecilia FochsenWaxholms OKej start

H45

6 880 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tore SandvikHalden SK1:30:21
2Johan NäsmanTäby OK1:37:26+7:05
3Niklas HenrikssonAttunda OK1:47:32+17:11
4Lars SjöbergTullinge SK1:49:07+18:46
5Magnus GranqvistFK Göingarna1:53:29+23:08
6Lasse ForsbergOK Ravinen1:53:53+23:32
7Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:55:08+24:47
8Patrik RönnbäckVisborgs OK1:56:11+25:50
9Anders LingIK Hakarpspojkarna1:57:09+26:48
10Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:57:19+26:58
11Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg1:59:39+29:18
12Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK2:02:15+31:54
13Espen RøsteKongsberg OL2:02:39+32:18
14Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK2:02:56+32:35
15Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL2:04:41+34:20
16Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK2:04:57+34:36
17Anders KällTumba-Mälarhöjden OK2:07:38+37:17
18Erik KropfCentrum OK2:09:26+39:05
19Max TholénOK Skogshjortarna2:09:41+39:20
20Anders IngemarssonHestra IF2:10:32+40:11
21Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL2:14:55+44:34
22Johan WesterberghRasbo IK2:17:31+47:10
23Sturle FurlandSandefjord OK2:19:08+48:47
24Andreas KrafftLänna IF2:22:21+52:00
25Torbjörn AnderssonSundsvalls OK2:26:59+56:38
26Torbjörn LönkvistOK Vivill2:28:29+58:08
27Robert HjelmVimmerby OK2:29:48+59:27
28Fredrik KarlssonNybro OK2:31:22+1:01:01
29Trond BjergeTistedalen Friluftslag2:32:58+1:02:37
30Anders EklundSvaide Roma SOK2:33:03+1:02:42
31Atakilte BeyeneOK Gränsen2:35:14+1:04:53
32Per Olav AndersenHalden SK2:35:21+1:05:00
33Håkan JanssonVänersborgs SK2:57:15+1:26:54
34Tomas EklundSkogsluffarnas OK4:23:06+2:52:45
35Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK5:17:09+3:46:48
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Ulf IsakssonHässleby SOKej godkänd
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Christer ÖbergGamleby OKej godkänd
Fredric HöglindIFK Enskedeej start
Stefan PerssonVisborgs OKej start
Johan PetriOK Djerfej start

D50

4 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna1:17:50
2Elisabet EnmarkGävle OK1:25:35+7:45
3Anne-Kristin KvammeRingerike OL1:36:42+18:52
4Susanne AnderssonPiteå IF Orienteringsklubb1:39:26+21:36
5Christin SöderqvistOK Ravinen1:39:40+21:50
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:39:48+21:58
7Helena LindmanOK Gränsen1:41:52+24:02
8Marianne NjåsteinIL Tyrving1:42:03+24:13
9Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:43:19+25:29
10Annica TholénOK Skogshjortarna1:44:52+27:02
11Ingela ThoressonAndrarums IF1:45:01+27:11
12Anna LarssonSöders-Tyresö1:47:55+30:05
13Åsa SpikLeksands OK1:49:07+31:17
14Sissel SkovlyRingerike OL1:49:43+31:53
15Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF1:55:53+38:03
16Eirin MathiesenRingerike OL2:05:00+47:10
17Gunnel SvenssonOK Tranan2:07:11+49:21
18Åsa BergströmTäby OK2:14:43+56:53
19Anna AlbinssonIFK Mora OK2:16:05+58:15
20Anna-Lena JacobssonDegerfors OK2:28:32+1:10:42
21Anette ThoressonAndrarums IF2:33:59+1:16:09
22Anette ArksandVallentuna-Össeby OL2:43:36+1:25:46
23Camilla ÄlvegranVästerås SOK2:51:25+1:33:35
24Helen AhlstrandOK Vivill2:54:58+1:37:08
25Erika CarlingerSkogsluffarnas OK2:55:38+1:37:48
26Annette WigertzLånghundra IF2:58:14+1:40:24
27Anna OlssonIF Thor2:58:22+1:40:32
28Helena SvenssonFK Boken3:32:10+2:14:20
Annika EngelHässleholms OKej godkänd
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Evonne StrandOK Linnéej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej start

H50

6 220 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans SundqvistTullinge SK1:35:40
2Anders LillieströmOK Roxen1:39:09+3:29
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:41:35+5:55
4Per NilssonJärfälla OK1:44:19+8:39
5Ulf JanssonOK Triangeln1:45:34+9:54
6Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:46:22+10:42
7Pär TögenmarkOK Linné1:47:34+11:54
8Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:47:45+12:05
9Per KällvikÅmåls OK1:47:58+12:18
10Jan CarlssonSöders-Tyresö1:48:26+12:46
11Anders ÄlvegranVästerås SOK1:52:01+16:21
12Thomas RoosIF Thor1:52:04+16:24
13Anders MolinBoxholm-Mjölby OL1:52:13+16:33
14Tore BjørnerødOK Moss1:53:14+17:34
15Mikael WesterbergOK Kolmården1:54:14+18:34
16Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:56:17+20:37
17Stefan HenrikssonIFK Enskede1:57:14+21:34
18Gustaf SameliusVisborgs OK1:59:59+24:19
19Johan JacobssonOK Orion2:00:08+24:28
20Lars OlssonOK Linné2:01:15+25:35
21Jan StridhSkogsluffarnas OK2:05:07+29:27
22Erik BerggrenTullinge SK2:06:07+30:27
23Ove RinnbäckOK Ravinen2:06:22+30:42
24Bo StrandOK Linné2:07:21+31:41
25Hans ÄlvegranAvesta OK2:08:52+33:12
26Lars JacobssonDegerfors OK2:11:25+35:45
27Tomas NilssonHässleholms OK2:11:52+36:12
28Douglas LundinSkogsluffarnas OK2:19:05+43:25
29Anders LevinSvaide Roma SOK2:21:46+46:06
30Johan BalckTäby OK2:29:52+54:12
31Max CarcasScottish Junior Squad2:50:46+1:15:06
32Tomas BäckTrosabygdens OK2:55:58+1:20:18
33Jörgen TheanderHaninge SOK2:56:28+1:20:48
34Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK2:59:47+1:24:07
35Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK3:01:58+1:26:18
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Tomas GlanshedHaninge SOKej godkänd
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Tommy JohanssonStångenäs AISej godkänd
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Peter AlbrektssonOK Ravinenej start
Göran ModinBromma-Vällingby SOKej start

D55

4 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö1:37:31
2Marie MalmborgSöders-Tyresö1:43:58+6:27
3Annika SvenssonSolna OK1:48:57+11:26
4Britt-Marie ErikssonGävle OK2:00:34+23:03
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK2:02:42+25:11
6Sussie BjörkmanDalaportens OL2:04:13+26:42
7Gunilla KallhaugeSnättringe SK2:16:46+39:15
8Agneta KarlssonRånäs OK2:17:51+40:20
9Marita FilipssonMarkaryds FK2:34:59+57:28
10Anna GöhlmanIL Tyrving3:02:33+1:25:02
11Anki HallströmSvaide Roma SOK3:19:05+1:41:34
12Carina PerssonTumba-Mälarhöjden OK3:27:04+1:49:33
13Siw SolstadIL Tyrving3:50:19+2:12:48
Unn Disch KihleRingerike OLej godkänd
Ann NilssonMarkaryds FKej godkänd
Karin SöderbärgOK Roslagenej start
Anna WesterberghRasbo IKej start

H55

5 660 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pär WestbladOK Ravinen1:30:04
2Kent BergmanOK Ravinen1:33:58+3:54
3Anders EnmarkGävle OK1:34:05+4:01
4Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:34:36+4:32
5Kristian KihleRingerike OL1:36:39+6:35
6Per KallhaugeSnättringe SK1:39:45+9:41
7Lennart MalmbergSvaide Roma SOK1:39:48+9:44
8Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK1:42:29+12:25
9Per WallinSvaide Roma SOK1:47:43+17:39
10Olof FrænellSundsvalls OK1:47:52+17:48
11Johan PalmgrenTäby OK1:48:50+18:46
12Jonas NylundCentrum OK1:53:33+23:29
13Anders KretzOK Ravinen1:56:39+26:35
14Lars Didrik FjeldstadRingerike OL1:56:41+26:37
15Egil EideIL Tyrving1:59:15+29:11
16Per WinteråsVästerbergslagens OL2:01:05+31:01
17Göran KarlssonOK Hällen2:01:46+31:42
18Klas ThybeckLindebygdens OK2:02:04+32:00
19Christer MannfolkUlricehamns OK2:02:58+32:54
20Anders SöderbärgOK Roslagen2:03:00+32:56
21Sven WigertzLånghundra IF2:06:07+36:03
22Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL2:08:31+38:27
23Lars HallabroHässleholms OK2:13:40+43:36
24Lars-Åke DickforsDalaportens OL2:15:40+45:36
25Jan NylundOK Linné2:16:48+46:44
26Lars-Erik FiskumIL Tyrving2:25:29+55:25
27Pär DahlströmTullinge SK2:27:31+57:27
28Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOK2:39:27+1:09:23
29Per KretzOK Ravinen2:40:44+1:10:40
30Anders WinaldHellas Orientering3:05:55+1:35:51
31Erik BengtssonSala OK3:06:29+1:36:25
32Anders ÅbergSkåneslättens OL3:09:48+1:39:44
33Göran HanssonTäby OK3:18:27+1:48:23
34Per-Olof SvenssonLänna IF3:20:22+1:50:18
35Reino ÖrnMarkaryds FK3:27:47+1:57:43
Björn AlbinssonIFK Mora OKej godkänd
Matts AnderssonOK Ravinenej godkänd
Are NjåsteinIL Tyrvingej godkänd
Leif SandahlOK Tyrej godkänd
David OxenstiernaHudson Valley Orienteeringej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start

D60

3 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK57:54
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK58:57+1:03
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK1:00:06+2:12
4Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro1:00:19+2:25
5Inga-Britt PetterssonSala OK1:00:36+2:42
6Riggan FrändénJärla Orientering1:06:23+8:29
7Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna1:07:10+9:16
8Ulla WesterlundTäby OK1:09:22+11:28
9Marie SvernestamLinköpings OK1:10:32+12:38
10Elisabeth BybergerSolna OK1:11:07+13:13
11Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:11:11+13:17
12Lena NyströmVisborgs OK1:11:29+13:35
13Ann LeesmentMälarö SOK1:39:38+41:44
14Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:58:54+1:01:00
Pia De BatsOK Amneej godkänd
Maggan TärnblomSöders-Tyresöej godkänd

H60

5 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LundbergDalaportens OL1:34:12
2Arne BackOK Södertörn1:38:55+4:43
3Lars OhlinRånäs OK1:40:29+6:17
4Jan GottfridssonNorbergs OK1:41:41+7:29
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:46:21+12:09
6Kjell BomanSöderhamns OK1:53:12+19:00
7Frode LøsetRingerike OL1:53:47+19:35
8Torbjörn LöfvingMullsjö SOK1:55:54+21:42
9Anders ÖbergIFK Mora OK1:56:19+22:07
10Pierre KarlssonOK Alehof2:01:24+27:12
11Mats LandquistKöping-Kolsva OK2:03:36+29:24
12Rolf KarlssonJärla Orientering2:04:37+30:25
13Per LindgrenIK Hakarpspojkarna2:04:39+30:27
14Carl-Erik BerglövFagersta OK2:13:52+39:40
15Hans-Olof CarlsénHagaby GoIF Örebro2:19:10+44:58
16Torbjörn ErikssonOK Linné2:28:19+54:07
17Kjell GustafssonOK Järnbärarna2:29:13+55:01
18Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro2:29:49+55:37
19Tommy RoosFalköpings AIK OK2:35:33+1:01:21
20Gunnar HallströmVisborgs OK2:57:25+1:23:13
21Lars-Olof LarssonTäby OK3:08:30+1:34:18
22Anders LavforsCentrum OK3:21:41+1:47:29
23Christofer MartinssonOK Klemmingen4:03:18+2:29:06
Per Gunnar DahlRingerike OLej start
Johan KarlstenSolna OKej start
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start

D65

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL1:36:37
2Gunlis LarssonOK Enen1:39:23+2:46
3Ing-Marie BackOK Södertörn1:39:48+3:11
4Lena JansonArboga OK1:50:51+14:14
5Ingrid SjölanderOK Rodhen1:54:17+17:40
6Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:59:39+23:02
7Ulla ClevnertSpårvägens OK1:59:54+23:17
8Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro2:05:24+28:47
9Gun JanssonSala OK2:08:57+32:20
10Lena StenbergIFK Umeå2:12:22+35:45
11Annica Lindell LangVästerbergslagens OL2:12:46+36:09
12Christina NilssonAndrarums IF2:35:24+58:47
13Brita AugustssonVisborgs OK2:48:24+1:11:47
14Lena LindgrenOK Järnbärarna3:28:37+1:52:00
Miriam NorénIK Uvenej godkänd
Gertie OdelbergIK Ymerej godkänd
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburgej start

H65

4 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hans-Erik LangVästerbergslagens OL1:43:45
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK1:48:52+5:07
3Hans OhlinRånäs OK1:49:08+5:23
4Olle BlomgrenOK Södertörn1:49:10+5:25
5Anders JohanssonSol Tranås1:50:44+6:59
6Stanley MattssonIK Uven1:54:54+11:09
7Robert LarssonHagaby GoIF Örebro1:56:34+12:49
8Mats SandewallUmeå OK1:59:54+16:09
9Ove ÅbergStorviks IF2:02:30+18:45
10Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL2:03:04+19:19
11Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL2:08:13+24:28
12Lennart AnderssonGöteborgs SK2:10:10+26:25
13Kenneth LarssonOK Enen2:12:37+28:52
14Bo MagnussonVisborgs OK2:13:37+29:52
15Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF2:16:04+32:19
16Fredrik OdelbergIK Ymer2:16:11+32:26
17Lennart SvernestamLinköpings OK2:16:25+32:40
18Yngve PetterssonLinköpings OK2:16:48+33:03
19Måns ÖhmanVisborgs OK2:23:36+39:51
20Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK2:25:18+41:33
21Jan Olof FermFK Göingarna2:32:39+48:54
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburgej godkänd
Anders KarlssonTullinge SKej godkänd
Tommy SjölanderOK Rodhenej godkänd
Mats  V. ErikssonHagaby GoIF Örebroej start
Christer JanssonHagaby GoIF Örebroej start
Leif Erik KarlssonRånäs OKej start

D70

2 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inga JohanssonNyköpings OK1:37:54
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:50:30+12:36
3Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:50:53+12:59
4Maud MossbergOK Järnbärarna1:56:07+18:13
5Ingrid EnekvistVisborgs OK1:57:22+19:28
6Inger JanssonNynäshamns OK2:20:53+42:59
7Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK2:24:54+47:00
8Gunnel FranssonVisborgs OK2:29:15+51:21
9Inga-Lill PetterssonLinköpings OK2:30:13+52:19
10Ingrid DanielssonVisborgs OK2:31:37+53:43
11Eva LindgrenLinköpings OK2:42:50+1:04:56
12Linnéa HallOK Amne2:59:46+1:21:52
13Edla FornanderVästerbergslagens OL3:02:44+1:24:50
14Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro3:07:48+1:29:54
15Siv JohanssonVisborgs OK3:49:35+2:11:41
Birgitta NorlinRimbo SOKej godkänd
Inger GreenSjövalla FKej start
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej start
Eva LannfeltOK Skogshjortarnaej start
Kerstin RosengrenAttunda OKej start

H70

4 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommie OlssonVisborgs OK1:32:12
2Roger DanielssonLinköpings OK1:32:53+0:41
3Kenneth JanssonSala OK1:45:26+13:14
4Håkan MossbergOK Järnbärarna1:45:35+13:23
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:47:46+15:34
6Roland AlsénOK Roxen1:49:58+17:46
7Kent EkdahlEmmaboda Verda OK1:54:04+21:52
8Berndt StenbergIFK Umeå1:57:25+25:13
9Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg1:57:45+25:33
10Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF2:03:13+31:01
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna2:03:30+31:18
12Ulf SvedestamEskilstuna OL2:03:59+31:47
13John ÖstlundSundbybergs IK2:07:43+35:31
14Göran FredrikssonMålilla OK2:08:01+35:49
15Jan BojlingSolna OK2:09:55+37:43
16Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK2:10:56+38:44
17Henry WestmanSala OK2:11:07+38:55
18Lennart LindgrenOK Järnbärarna2:18:29+46:17
19Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo2:33:58+1:01:46
20Ronny RagnarssonMarkbygdens OK2:41:37+1:09:25
21Reits HallOK Amne2:46:24+1:14:12
22Ingemar JohnssonOK Södertörn3:12:45+1:40:33
23Leif AnderssonVisborgs OK3:45:46+2:13:34
Claes AnderssonSnättringe SKej godkänd
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Sven PihlEnköpings AIFej godkänd
Staffan StålbergOckelbo OKej godkänd
Bengtåke AnderssonOK Amneej start
Åke BorgerAnkarsrums OKej start
Olle GardellVisborgs OKej start
Bertil HolmgrenGävle OKej start

D75

2 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL2:07:14
2Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK2:09:26+2:12
3Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF2:29:49+22:35
4Christina LarssonSöders-Tyresö2:45:04+37:50
5Lena JacobssonVisborgs OK4:00:06+1:52:52
5Monica LindgrenLinköpings OK4:00:06+1:52:52
7Anita ErikssonGränna-Bygdens OK4:35:09+2:27:55
Siv AnderssonKungsgårdens SKej godkänd
Inger LundSala OKej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej godkänd

H75

3 580 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:45:02
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:52:22+7:20
3Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK1:59:55+14:53
4Sören JohanssonSala OK2:03:48+18:46
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF2:04:43+19:41
6Stig ÖstKorsnäs IF OK2:16:39+31:37
7Sven-Olov NorlinRimbo SOK2:16:52+31:50
8Bengt KarlssonLinköpings AIK2:21:00+35:58
9Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK2:29:10+44:08
10Stig LarssonHagaby GoIF Örebro2:34:33+49:31
11Bo HedlundIFK Enskede2:36:10+51:08
12Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK2:37:51+52:49
13Enar PerssonOckelbo OK2:39:19+54:17
14Rolf MalmrosVisborgs OK2:39:38+54:36
15Bo OrtmanVandrarringen2:44:09+59:07
16Claes GreenSjövalla FK2:44:59+59:57
17Sture NilssonStockholmspolisens IF OF2:51:29+1:06:27
18P-O SandquistGävle OK3:26:36+1:41:34
19Roland JohanssonVisborgs OK3:27:51+1:42:49
20Gunnar BrystHjobygdens OK3:48:29+2:03:27
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Leo LövdahlVisby IF Gute SOKej godkänd
Bo HanssonArboga OKej start
Allan OlofssonSvaide Roma SOKej start
Thord RådbergOK Roslagenej start

D80

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna2:20:51
2Gudrun ThigerLinköpings AIK2:53:47+32:56
3Britt LarssonVästerås SOK3:07:43+46:52
Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OKej godkänd
Gudrun SmedsSK Trim/Virsboej godkänd

H80

2 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn EkblomSkogsluffarnas OK1:55:21
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF2:15:46+20:25
3Per LarssonJönköpings OK2:18:53+23:32
4Stig BengtssonMotala AIF OL2:45:37+50:16
5Folke LindgrenVisborgs OK3:21:34+1:26:13
Mats ErikssonSala OKej start
Jan JesslénVisby IF Gute SOKej start
Bo LöwegrenVästerås SOKej start

D85

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla-Britta HallJärla Orientering2:54:40

H85

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alf LundkvistOK Tor1:57:40
2Jörgen AxelssonIF Thor3:33:08+1:35:28

Inskolning

2 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Knut DavidssonUddevalla OKfullföljt
Selma ElghKöping-Kolsva OKfullföljt
Liv ErikssonKatrineholms OKfullföljt
Leah FuruheimIFK Lidingö SOKfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Eve LloydBackwoods Orienteering Klubfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Björn SjölanderTrosabygdens OKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Emilia AhlkvistKlubblösutom tävlan
Linnea AhlkvistKlubblösutom tävlan
Vidar HanningOK Löftanutom tävlan
Elsa HollstHjobygdens OKutom tävlan
Eira HäggblomKlubblösutom tävlan
Fritiof HärwellAndrarums IFutom tävlan
Hjalmar HärwellAndrarums IFutom tävlan
Sixten RauseusKlubblösutom tävlan
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Bruno StengårdKlubblösutom tävlan
Vitus StengårdKlubblösutom tävlan
Tyra WiklundTjällmo-Godegårds OKutom tävlan
Stig WilsonLunds OKutom tävlan
Ingalisa ÖbergOK Hällenutom tävlan
Nikki KorsbergSöders-Tyresöej start
Lotta SjölanderTrosabygdens OKej start

U1

2 040 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK35:43
2Ella HallstenTäby OK42:31+6:48
3Ida HellbergSundbybergs IK42:32+6:49
3Saga HellbergSundbybergs IK42:32+6:49
5Victor HaglundIFK Hedemora OK47:37+11:54
6Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK48:32+12:49
7Erik KällTumba-Mälarhöjden OK50:08+14:25
8Lin PelanderOK Djerf52:33+16:50
9Lukas TarandiIFK Lidingö SOK54:41+18:58
10Tuva NybergJärla Orientering56:51+21:08
11Noah SamuelssonOK Linné1:00:42+24:59
12Vera WesthMullsjö SOK1:02:47+27:04
13Hanna EklundGotlands Bro OK1:04:29+28:46
14Linnea SundkvistKatrineholms OK1:08:30+32:47
15Emmy KempeOK Denseln1:18:06+42:23
16Stina AlexanderssonOK Denseln1:23:04+47:21
17Inez HellbergOK Södertörn1:28:16+52:33
Agnes LübckeOK Ravinenej godkänd
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKutom tävlan
Lisen BacklundGävle OKutom tävlan
Nore BacklundGävle OKutom tävlan
Einar BodströmKamrat och IF KIFutom tävlan
Arvid BomanLinköpings OKutom tävlan
Gustaf BomanLinköpings OKutom tävlan
Agnes BoströmOK Linnéutom tävlan
Julia BoströmOK Linnéutom tävlan
Alfred EklundSkogsluffarnas OKutom tävlan
Lea ErstedtIF Thorutom tävlan
Hugo GranqvistFK Göingarnautom tävlan
Henry GrundellKlubblösutom tävlan
Melker HallmanAttunda OKutom tävlan
Robin HildingHestra IFutom tävlan
Liv JakobssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Cornelia Näsman LandhSundbybergs IKutom tävlan
Agnes NäsmanKlubblösutom tävlan
Elsa NäsmanKlubblösutom tävlan
Sixten RuthIK Jarl Rättvikutom tävlan
Svante SamuelsonGotlands Bro OKutom tävlan
Alice SamuelssonGotlands Bro OKutom tävlan
Ebba SamuelssonGotlands Bro OKutom tävlan
Emma SonneviGotlands Bro OKutom tävlan
Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOKutom tävlan
Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOKutom tävlan
Elsa WahlgrenVisborgs OKutom tävlan
Gustav WahlgrenVisborgs OKutom tävlan
Isak Westbom LampinenSödertälje Nykvarnutom tävlan
Signe LindelavOK Roslagenej start
Isak NetzJärla Orienteringej start
Joel WesterberghRasbo IKej start

U2

2 470 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus DalgaardKolding OK54:16
2Teo PalmérUlricehamns OK59:16+5:00
3Malte HallmanAttunda OK1:05:25+11:09
4Emil BjörksvedGotlands Bro OK1:06:02+11:46
5Arvid AlexanderssonOK Denseln1:06:27+12:11
6Samuel EklundGotlands Bro OK1:08:54+14:38
7Olga Bertilsson SkogOK Linné1:19:56+25:40
8Isak StrömbäckOK Denseln1:24:25+30:09
9Liv LöfstedtGotlands Bro OK1:31:48+37:32
10Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag1:45:32+51:16
11Ellen StadigOK Ravinen1:47:33+53:17
12Svante GustafssonGotlands Bro OK1:51:09+56:53
13Alva HedinTolered-Utby Ol-klubb2:06:27+1:12:11
14Ellen BergkvistOK Renen2:06:35+1:12:19
15Agnes PerssonOckelbo OK2:18:47+1:24:31
16Emmy TheanderHaninge SOK2:21:01+1:26:45
17Max ErikssonKatrineholms OK2:26:03+1:31:47
18Isabella SjögrenOK Ravinen2:36:47+1:42:31
Rasmus GunnarssonVisborgs OKej godkänd
Emmy PerssonOckelbo OKej godkänd
Guro Sætherej godkänd
Hugo AldénOK Roxenutom tävlan
Hillevi AronssonLunds OKutom tävlan
Karl AxelssonOK Älmeutom tävlan
Matilda BackSkogsluffarnas OKutom tävlan
Wilmer BergvallKlubblösutom tävlan
Moa EkblomSkogsluffarnas OKutom tävlan
Wilma FerrariSkogsluffarnas OKutom tävlan
Christian GladhGotlands Bro OKutom tävlan
Gunnar GustafssonKlubblösutom tävlan
Almer HanningOK Löftanutom tävlan
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburgutom tävlan
August HärwellAndrarums IFutom tävlan
Ida IngemarssonHestra IFutom tävlan
Isak IngemarssonHestra IFutom tävlan
Nellie LeveauGotlands Bro OKutom tävlan
David LövdahlVisby IF Gute SOKutom tävlan
Ella MuthasOK Enenutom tävlan
Valter MuthasOK Enenutom tävlan
Alva NilssonGotlands Bro OKutom tävlan
Lukas NyströmGotlands Bro OKutom tävlan
Alfred PihelOK Tisarenutom tävlan
Oskar PihelOK Tisarenutom tävlan
Aksel Johan SandvikHalden SKutom tävlan
Ludvig SonneviGotlands Bro OKutom tävlan
Teo Wallin ÖdénLunds OKutom tävlan
Viktor Wallin ÖdénLunds OKutom tävlan
Tilde Westbom LampinenSödertälje Nykvarnutom tävlan
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKej start
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej start
Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OKej start
Alvar KempeOK Denselnej start
Elvira SöderbärgOK Roslagenej start

Öppen motion 1

2 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Brigitte AlsénOK Roxenutom tävlan
Ebba AppelgrenVisborgs OKutom tävlan
Truls AppelgrenVisborgs OKutom tävlan
Didrik BergvallKlubblösutom tävlan
Cecilia BomanLinköpings OKutom tävlan
Eva DjupforsNybro OKutom tävlan
Linnea GeiteKlubblösutom tävlan
Nina HenriksenKlubblösutom tävlan
Marthe LindKlubblösutom tävlan
Olle PetterssonOK Kåreutom tävlan
Tilde StåhlUlricehamns OKutom tävlan
Åke OlssonHässleholms OKej start

Öppen motion 2

3 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria KarlssonTjällmo-Godegårds OK2:33:07
2Hege Sæther4:14:02+1:40:55
Yvonne AnderssonKlubblösutom tävlan
Emma BackSkogsluffarnas OKutom tävlan
Alfred EkblomSkogsluffarnas OKutom tävlan
Ulla EkblomSkogsluffarnas OKutom tävlan
Love FerrariSkogsluffarnas OKutom tävlan
Mille FerrariSkogsluffarnas OKutom tävlan
Ella KoertgeVisborgs OKutom tävlan
Lena LarssonKlubblösutom tävlan
Helen LundahlKlubblösutom tävlan
Edvin StåhlUlricehamns OKutom tävlan
Anna TirickeSvaide Roma SOKutom tävlan
Elin TögenmarkOK Linnéutom tävlan
Niklas AlexanderssonOK Denselnej start
Felicia KrafftLänna IFej start

Öppen motion 3

2 680 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK2:31:01
2Anna TrossingTäby OK2:35:16+4:15
3Katarina JohanssonStångenäs AIS2:40:16+9:15
4Lena WestbomOckelbo OK2:56:04+25:03
5Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag3:04:12+33:11
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Sofia HagnellSkogsluffarnas OKej godkänd
Ann-Sofie LönkvistOK Vivillej godkänd
Truls Sætherej godkänd
Ellinor AlbinssonKlubblösutom tävlan
Petter AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Annelie AnderssonVisborgs OKutom tävlan
Torbjörn AnderssonAndrarums IFutom tävlan
Fredrik ArenanderSkarpnäcks OLutom tävlan
Sebstian BackSkogsluffarnas OKutom tävlan
Frida BerggrenKarlskrona SOKutom tävlan
Maja BergmanOK Ravinenutom tävlan
Lisen BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Mira BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Mariann EklundSkogsluffarnas OKutom tävlan
Karolina ErikssonKlubblösutom tävlan
Karin FolkessonOK Älmeutom tävlan
Ella ForsbergOK Ravinenutom tävlan
Eva FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Maren HenriksenHalden SKutom tävlan
Lars-Åke HolmLinköpings OKutom tävlan
Lars-Åke HolmgrenKlubblösutom tävlan
Arvid HultIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Gerhard HåkanssonVisborgs OKutom tävlan
Erica JonssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Johanna JoverKlubblösutom tävlan
Ann-Marie LarssonVisborgs OKutom tävlan
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Patrik LenassonKlubblösutom tävlan
Elin LindhagenIFK Enskedeutom tävlan
Johnny LindholmOK Ravinenutom tävlan
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKutom tävlan
Maria LövdahlVisby IF Gute SOKutom tävlan
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLutom tävlan
Lotta PermanOK Tyrutom tävlan
Anna PerssonOckelbo OKutom tävlan
Bo RockJärfälla OKutom tävlan
Evelina RuthIK Jarl Rättvikutom tävlan
Ida SchönKlubblösutom tävlan
Maria SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Görel SvedestamEskilstuna OLutom tävlan
Malin SöderbergTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Linnéa SöderqvistOK Ravinenutom tävlan
Johan TirickeSvaide Roma SOKutom tävlan
Maria TirickeSvaide Roma SOKutom tävlan
Tomas TirickeSvaide Roma SOKutom tävlan
Niclas WesterOK Denselnutom tävlan
Lilith WesterströmKlubblösutom tävlan
David WesthMullsjö SOKutom tävlan
Amanda WibergHässleholms OKutom tävlan
Eva WibergHässleholms OKutom tävlan
Roger ÖdénSOK Anebyutom tävlan
Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslagej start

Öppen motion 4

4 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK2:56:55
2Knut Fredrik Sæther3:28:01+31:06
Christer AldénOK Roxenutom tävlan
Cecilia AronssonLunds OKutom tävlan
Alma BirklinKlubblösutom tävlan
Izabell BirklinKlubblösutom tävlan
Viktor BlomroosAndrarums IFutom tävlan
Therese BoströmJärfälla OKutom tävlan
Weronica BäckTrosabygdens OKutom tävlan
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Eline EricssonFalkenbergs OKutom tävlan
Matilda ForsbergOK Ravinenutom tävlan
Björn ForsenNärpes OKutom tävlan
Eric GreenKalmar OKutom tävlan
Erik GreenKalmar OKutom tävlan
Göran HultIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Simon KjellinKlubblösutom tävlan
Mikael KönemanDagsbergs IFutom tävlan
Anna LundemoKlubblösutom tävlan
Fabian Martinez PonceKlubblösutom tävlan
Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Martin PerssonKlubblösutom tävlan
Stina SandgrenKlubblösutom tävlan
Ola StadigKlubblösutom tävlan
Cecilia ÖdénLunds OKutom tävlan

Öppen motion 5

3 870 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer AnderssonSOK Aneby2:14:09
2Jörgen HedinTolered-Utby Ol-klubb2:30:17+16:08
3Klara StrandOK Linné2:44:11+30:02
4Annica LübckeOK Ravinen3:08:00+53:51
5Karin HemmingsVimmerby OK3:08:31+54:22
6Anne WimanTäby OK3:20:17+1:06:08
7Jenny MagnvallOK Södertörn4:42:36+2:28:27
Mia HallabroHässleholms OKej godkänd
Lisa AhlkvistKlubblösutom tävlan
Urban AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Ken AnvretJärfälla OKutom tävlan
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLutom tävlan
Anita ArneforsOK Södertörnutom tävlan
Jimmy BergkvistOK Renenutom tävlan
Johan EinarssonKlubblösutom tävlan
Joel EkelöfKlubblösutom tävlan
Anders FerrariSkogsluffarnas OKutom tävlan
Lotta FischerströmSol Tranåsutom tävlan
Marcus GrahnSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Joel JakobssonOK Skogshjortarnautom tävlan
Camilla JoverKlubblösutom tävlan
Kalle JoverKlubblösutom tävlan
Kerry KempeLinköpings OKutom tävlan
Linda Kraft UnossonKalmar OKutom tävlan
Malin Kronholm BergkvistOK Renenutom tävlan
Joel LarssonKöping-Kolsva OKutom tävlan
Karin LennströmSigtuna OKutom tävlan
Elisabeth LångströmAttunda OKutom tävlan
Johan PetriOK Djerfutom tävlan
Johan PetterssonOK Kåreutom tävlan
Karin StadigIFK Enskedeutom tävlan
Marie-Louise StridhHestra IFutom tävlan
Stig ThörnvikCentrum OKutom tävlan
Klas  WibergHässleholms OKutom tävlan
Robin WibergHässleholms OKutom tävlan
Moa ÅslundKlubblösutom tävlan
Peter ÅslundKFUM Örebro OKutom tävlan
Ingun ÖsthagenByåsen ILutom tävlan
Hanna WallinSvaide Roma SOKej start

Öppen motion 6

6 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan UnossonKalmar OK2:07:02
2Karin SeigerlundSvaide Roma SOK3:47:47+1:40:45
Åsa GunnarssonVisborgs OKej godkänd
Mathias KönigTrosabygdens OKej godkänd
David EinarssonKlubblösutom tävlan
Svante EkvallVisborgs OKutom tävlan
Ulf ErikssonGävle OKutom tävlan
Arne KlintbergEksjö SOKutom tävlan
Håkan LundbergSvaide Roma SOKutom tävlan
Johan PerssonAttunda OKutom tävlan
Våge RindstigSOK Viljanutom tävlan
Sverre WikströmOK Tyrutom tävlan

Öppen motion 7

2 960 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny HallmanAttunda OK1:32:45
2Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro1:44:43+11:58
3Helena AxelssonNydalens SK1:46:40+13:55
4Maria SjögrenOK Ravinen1:49:09+16:24
5Per LjungStockholms OK1:49:25+16:40
6Björn BoströmJärfälla OK2:00:41+27:56
7Martin NilssonIFK Mora OK2:08:00+35:15
8Petra HellbergOK Södertörn2:13:52+41:07
9Kenneth AnderssonNässjö OK2:14:30+41:45
10Helene LarssonUddevalla OK2:14:32+41:47
11Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb2:14:58+42:13
12Oskar SöderbärgOK Roslagen2:15:49+43:04
13Elisabeth HöögUddevalla OK2:16:40+43:55
14Sebastian ErikssonKatrineholms OK2:19:52+47:07
15Magnus JanssonOK Roslagen2:27:06+54:21
16Christina OhlinRånäs OK2:33:30+1:00:45
17Monica OhlinRånäs OK2:41:10+1:08:25
18Emma AlbinssonIFK Mora OK2:44:01+1:11:16
19Anna JanssonOK Roslagen2:44:35+1:11:50
20Tanja-Birgit SöderströmSala OK2:59:36+1:26:51
21Jan BurellOK Enen3:18:47+1:46:02
22Britt ÅkessonHässleholms OK4:01:23+2:28:38
23Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro4:03:37+2:30:52
Helena AnderssonSOK Anebyej godkänd
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Henrik NybergJärla Orienteringej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej godkänd
Bo AdolfssonIK Ymerutom tävlan
Eva AdolfssonIK Ymerutom tävlan
Sofia AdolfssonLunds OKutom tävlan
Linn AldénOK Roxenutom tävlan
Annelie AllmungsIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Robert AlmLänna IFutom tävlan
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKutom tävlan
Lena AnderssonKlubblösutom tävlan
Viviann AnderssonSnättringe SKutom tävlan
Peo BergLeksands OKutom tävlan
Katarina BerggrenTullinge SKutom tävlan
Ann BergmanOK Ravinenutom tävlan
Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarnautom tävlan
Stig DahlVisborgs OKutom tävlan
Ann-Sofie EdenhamnLänna IFutom tävlan
Bo EkströmKlubblösutom tävlan
Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OKutom tävlan
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Magnus GustafssonGotlands Bro OKutom tävlan
Pär GustafssonSvaide Roma SOKutom tävlan
Christina GustavssonHagaby GoIF Örebroutom tävlan
Nils HallgrenVisborgs OKutom tävlan
Anders HaneOK Tyrutom tävlan
Josefin HanningOK Löftanutom tävlan
Magnus HerberthsonLinköpings OKutom tävlan
Anna HolmströmTäby OKutom tävlan
Lena JanssonJärla Orienteringutom tävlan
Anna KallinSOK Anebyutom tävlan
Bo KarlssonTrollhättans SOKutom tävlan
Carola KarlssonOK Tyrutom tävlan
Ingela KlintbergEksjö SOKutom tävlan
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OKutom tävlan
Carl-Gustav LenassonSurahammars SOKutom tävlan
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKutom tävlan
Anna MyrbergerTullinge SKutom tävlan
Erik MyrbergerTullinge SKutom tävlan
Pernilla NilssonJärfälla OKutom tävlan
Margaretha NylundOK Södertörnutom tävlan
Lina PalmérUlricehamns OKutom tävlan
Måns PerssonVisborgs OKutom tävlan
Beata PetterssonGotlands Bro OKutom tävlan
Elisabeth StålhammarTullinge SKutom tävlan
Per StålhammarTullinge SKutom tävlan
Lena SundqvistTullinge SKutom tävlan
Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Håkan SöderqvistOK Ravinenutom tävlan
Kari TallqvistTimrå SOKutom tävlan
Marie ThörnvikCentrum OKutom tävlan
Jens TirickeSvaide Roma SOKutom tävlan
Conny VernerssonOK Orintoutom tävlan
Staffan WestbomOckelbo OKutom tävlan
Maria WestlinValbo AIFutom tävlan
Tobias WestrinTimrå SOKutom tävlan
John WilsonLunds OKutom tävlan
Philip ForngrenTäby OKej start
AnnaKarin HaglundSundsvalls OKej start
Helene LindelavOK Roslagenej start

Öppen motion 8

4 360 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marie HedarOK Tor2:18:25
2Camilla MorisKatrineholms OK2:31:07+12:42
3Mats LövdahlVisby IF Gute SOK2:39:21+20:56
4Bert-Ove LarssonUddevalla OK3:02:21+43:56
5Anna RökenTäby OK3:23:15+1:04:50
6Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK3:26:50+1:08:25
Susanne AldénOK Roxenutom tävlan
Torbjörn BergstrandSurahammars SOKutom tävlan
Katarina BomanKlubblösutom tävlan
Catarina BoströmEnebybergs IFutom tävlan
Martin BoströmGotlands Bro OKutom tävlan
Stefan DjurstedtEksjö SOKutom tävlan
Erik EinarssonLerums SOKutom tävlan
Fredrik EinarssonKlubblösutom tävlan
Jessica EkbergIK Hakarpspojkarnautom tävlan
Henrik ErlandssonOK Södertörnutom tävlan
Lars ForngrenTäby OKutom tävlan
Annie ForsbergOK Ravinenutom tävlan
Erik ForsbergOK Ravinenutom tävlan
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburgutom tävlan
Jan GradinAndrarums IFutom tävlan
Stefan GustavssonLegendariska grupp 69utom tävlan
Jonas HallmanAttunda OKutom tävlan
Johanna HärwellAndrarums IFutom tävlan
Peter JanssonIK Jarl Rättvikutom tävlan
Tobias KarlssonSnättringe SKutom tävlan
Carin KihlströmTäby OKutom tävlan
Sofia KrafftLänna IFutom tävlan
Christina LarssonKlubblösutom tävlan
Lena RauséusKlubblösutom tävlan
Sara RosengrenKlubblösutom tävlan
Niclas RökenTäby OKutom tävlan
Anders SjögrenSundsvalls OKutom tävlan
Lotta SundbladEksjö SOKutom tävlan
Hans SylvanJärfälla OKutom tävlan
Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubbutom tävlan
Tommy UllbergSvaide Roma SOKutom tävlan
Torgny UndinKlubblösutom tävlan

Öppen motion 9

8 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan KarlssonOK Denseln2:00:15
Rickard AnderssonKlubblösutom tävlan
Tomas BomanLinköpings OKutom tävlan
Martin EricssonFalkenbergs OKutom tävlan
Einar ErikssonAttunda OKutom tävlan
Jonas HolstHjobygdens OKutom tävlan
Stefan JonssonDomnarvets GOIFutom tävlan
Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OFutom tävlan
Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresöutom tävlan
Tommy LindgrenSigtuna OKutom tävlan
Niklas VernerssonKlubblösutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser