Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträningshelg - DOK - medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträningshelg - DOK - medeldistans
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: lördag 18 mars 2017

DH10 (vit)

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus Bodin LiljegrenOK Djerf24:3112:54
2Matteus LaineDegerfors OK26:00+1:2913:41
3Dante LandgrenDegerfors OK28:08+3:3714:48
4Gabriel LaineDegerfors OK28:18+3:4714:53
5Zackarias LandgrenDegerfors OK28:23+3:5214:56
6Tage AndréDegerfors OK31:47+7:1616:43
7Gösta AndréDegerfors OK31:53+7:2216:46
8Lin PelanderOK Djerf37:42+13:1119:50
9Astrid AnderssonKristinehamns OK38:04+13:3320:02
10Sten AnderssonKristinehamns OK38:23+13:5220:12
11Elvira ErikssonDegerfors OK38:26+13:5520:13
12Emma AdamssonDegerfors OK38:40+14:0920:21
13Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf40:15+15:4421:11
14Linnea LuthmanDegerfors OK41:45+17:1421:58
15Signe AndréDegerfors OK53:44+29:1328:16

DH12 (gul)

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf40:4117:41
2Emma LiliegrenOK Djerf41:33+0:5218:03
3Greta AndréDegerfors OK46:36+5:5520:15
4Ella LaineDegerfors OK48:28+7:4721:04
5Nellie LaineDegerfors OK48:30+7:4921:05
6Isabella LaineDegerfors OK1:13:30+32:4931:57
Eric LuthmanDegerfors OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

DH14 (orange)

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HanssonOK Djerf41:4712:17
2Ellen PelanderOK Djerf54:32+12:4516:02
3Oliwer MolinDegerfors OK57:21+15:3416:52
Emma WahlströmOK Djerfutgått

Svart-Kort

3 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:5211:57
2Jan KarlssonKristinehamns OK43:54+2:0212:32
3Johanna HenrikssonOK Tisaren44:44+2:5212:46
4Sven-Erik BrodinKristinehamns OK45:16+3:2412:56
5Amanda JacobssonDegerfors OK46:53+5:0113:23
6Lars ChristensenOK Djerf47:12+5:2013:29
7Christer NälemarkOK Djerf49:01+7:0914:00
8Ingvar AnderssonOK Amne49:06+7:1414:01
9Per PetterssonOK Djerf49:24+7:3214:06
10Anders WahlströmOK Djerf51:59+10:0714:51
11Britt GunnarssonKristinehamns OK52:04+10:1214:52
12Rebecka SalenbäckKristinehamns OK55:20+13:2815:48
13Elisabet FalemoKristinehamns OK56:10+14:1816:02
14Anna-Lena JacobssonDegerfors OK56:45+14:5316:12
15Heléne SvenssonKristinehamns OK57:39+15:4716:28
16Lars BroströmDegerfors OK1:00:28+18:3617:16
17Britt-Marie AnderssonOK Amne1:02:34+20:4217:52
18Christer GillenäsKristinehamns OK1:06:57+25:0519:07
19Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:12:34+30:4220:44
Roger AnderssonKristinehamns OKej godkänd
Lars MagnussonKristinehamns OKej godkänd
Siv AnderssonKristinehamns OKej godkänd
Åke IvanssonDegerfors OKutgått

Svart-Lång

5 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip JacobssonOK Tisaren39:397:12
2Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro46:12+6:338:24
3Håkan PetterssonOK Djerf48:32+8:538:49
4Rasmus PetterssonOK Djerf59:43+20:0410:51
5Alexander JanssonOK Djerf1:03:41+24:0211:34
6Beata FalkHagaby GoIF Örebro1:04:31+24:5211:43
7Thord SalenbäckKristinehamns OK1:09:41+30:0212:40
8Lars JacobssonDegerfors OK1:10:11+30:3212:45
9Elin LindbladOK Djerf1:12:27+32:4813:10
10Jonas LarssonKristinehamns OK1:13:42+34:0313:24
11Bertil JohanssonKristinehamns OK1:22:15+42:3614:57
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser