Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Medel, kval
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: fredag 16 september 2011

H21A

5 340 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK33:486:19
2Erik Ivarsson SandbergOK Denseln34:27+0:396:27
3Lukas PetersonIFK Umeå35:24+1:366:37
4Erik PetterssonOK Denseln35:28+1:406:38
5Per BrolundOK Denseln35:52+2:046:42
6Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF35:53+2:056:43
7Rickard BörjessonHestra IF36:27+2:396:49
8Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna36:34+2:466:50
9Johan StrandGöteborg-Majorna OK36:50+3:026:53
10Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF37:22+3:346:59
11Niclas JonassonLeksands OK38:13+4:257:09
12Patrik LindÄrla IF38:36+4:487:13
13Karl LevinSävedalens AIK39:42+5:547:26
14Kalle DalinLeksands OK40:00+6:127:29
15Sigge LundedalOK Denseln40:24+6:367:33
16Kristian DahlströmIFK Moras OK40:34+6:467:35
17Christoffer EskilssonHaninge SOK40:38+6:507:36
18Fredrik PerssonIFK Göteborg41:33+7:457:46
19Johan LindahlTäby OK42:22+8:347:56
20Calle StenbergOK Skogshjortarna44:18+10:308:17
21Markus FredlundTullinge SK44:20+10:328:18
22Johan WikströmOK Tyr44:41+10:538:22
23Michal BestaFK Göingarna45:03+11:158:26
24Andreas FermFK Göingarna45:04+11:168:26
25Thomas Van der KleijOK Skogshjortarna45:44+11:568:33
26Hans PerssonGävle OK46:56+13:088:47
27Mattias KarlssonEmmaboda Verda OK47:10+13:228:49
28Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK48:02+14:148:59
29Olof ErikssonOK Linné48:04+14:169:00
30Björn KarlssonHalmstad OK48:23+14:359:03
31Erik MemmiHalmstad OK49:16+15:289:13
32Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna50:51+17:039:31
33Johan LundqvistOK Gynge1:05:49+32:0112:19
34Niklas JakobssonSol Tranås1:06:37+32:4912:28
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej godkänd
David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Carl-Johan GrapeIFK Moras OKej start
Anders EdlingOK Linnéej start
Rickard HolmqvistHestra IFej start
Mattias MillingerOK Linnéej start
Johan ModigOK Pan-Kristianstadej start

H21B

5 370 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Audun WeltzienIFK Göteborg33:366:15
2Gustav BergmanOK Ravinen34:15+0:396:22
3Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OK34:43+1:076:27
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OK35:06+1:306:32
5David BejbomJärla Orientering35:32+1:566:37
6Jesper LysellRehns BK35:33+1:576:37
7Jakob LööfOK Pan-Kristianstad35:45+2:096:39
8Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna36:01+2:256:42
9Oskar DanielsAttunda OK37:53+4:177:03
10Lasse JanssonGävle OK38:01+4:257:04
11Oscar Stensson-BohmanNybro OK38:09+4:337:06
12Petter JönssonJärla Orientering38:16+4:407:07
13Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK39:37+6:017:22
14Kent LundvallVallentuna-Össeby OL40:18+6:427:30
15Jegor KostylevIFK Moras OK40:20+6:447:30
16Johan NordlundLeksands OK41:11+7:357:40
17Erik EngstrandIFK Göteborg41:30+7:547:43
18Rikard PentonenIFK Göteborg41:35+7:597:44
19Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK42:14+8:387:51
20Joakim IngelssonOK Hammaren42:42+9:067:57
21Conny ForsbergLånghundra IF42:43+9:077:57
22Kalle LarssonÄrla IF43:02+9:268:00
23Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna43:44+10:088:08
24Robert JohanssonTäby OK43:58+10:228:11
25Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK44:39+11:038:18
26Johan PerssonHagaby GOIF45:35+11:598:29
27Tom OlaussonOK Orion46:25+12:498:38
28Jakob WallenhammarHagaby GOIF46:42+13:068:41
29Erik MattssonJärla Orientering46:53+13:178:43
30Martin MeleckýStora Tuna OK48:22+14:469:00
31Anders JanssonTäby OK48:29+14:539:01
32Per CarlborgNyköpings OK49:03+15:279:08
33Emil SvalbringMålilla OK50:47+17:119:27
34Niklas ReinholdssonIF Thor1:00:54+27:1811:20
35David HolmströmOK Roslagen1:02:25+28:4911:37
36Emil AlexanderssonHalmstad OK1:11:39+38:0313:20
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej godkänd
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start
Carl AxelssonSol Tranåsej start
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start

H21C

5 320 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpOK Hällen34:306:29
2Jonas PilbladIFK Göteborg34:54+0:246:33
3Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK35:27+0:576:39
4Oskar SjöbergOK Linné36:03+1:336:46
5Erik AxelssonFinspångs SOK36:17+1:476:49
6Ulf TroengOK Linné36:31+2:016:51
7Jan TroengOK Linné36:47+2:176:54
8Jerker LysellRehns BK36:48+2:186:55
9Matjaz StanfelMalungs OK Skogsmårdarna37:16+2:467:00
10Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK38:30+4:007:14
11William LindMalungs OK Skogsmårdarna38:34+4:047:14
12Scott FraserSödertälje-Nykvarn OF39:28+4:587:25
13Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK39:51+5:217:29
14Philipp SauterGöteborg-Majorna OK39:52+5:227:29
15Anton TynongGävle OK39:57+5:277:30
16Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF40:30+6:007:36
17Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna41:01+6:317:42
18Mikael NilssonSnättringe SK41:23+6:537:46
19Per-Åke OlssonOK Ravinen41:52+7:227:52
20Sebastian MånssonHagaby GOIF42:06+7:367:54
21Henric BrohedeOK Tyr42:48+8:188:02
22Per JonhedKFUM Örebro OK43:22+8:528:09
23Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna44:03+9:338:16
24Erik TengvallVänersborgs SK44:25+9:558:20
25Oscar VångellÄrla IF44:37+10:078:23
26Jörgen OhlinOK Linné44:44+10:148:24
27Mikael LundqvistFalkenbergs OK45:37+11:078:34
28Björn WistrandOK Hällen45:51+11:218:37
29Matthieu PuechIFK Göteborg46:08+11:388:40
30Oleksandr MarchukSödertälje-Nykvarn OF46:12+11:428:41
31Jonas WallinVänersborgs SK48:21+13:519:05
32Simon WallerOK Vargen48:43+14:139:09
33Oscar ArmanNyköpings OK49:26+14:569:17
34Artem PanchenkoIFK Moras OK52:10+17:409:48
35Thomas PetterssonIF Thor52:26+17:569:51
36Simon AnderssonForsa OK57:43+23:1310:50
37Jonas PalmSävedalens AIK59:07+24:3711:06
38Klaus CsucsIFK Moras OK1:03:24+28:5411:55
39Tommy SöderbergOK Hällen1:05:47+31:1712:21
Örjan TingströmOK Klemmingendiskvalificerad
Mattias JonssonLinköpings OKej start

H21D

5 300 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oleksandr KratovOK Orion34:356:31
2Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna36:00+1:256:47
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna36:29+1:546:53
4Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF37:05+2:306:59
5Mats TroengOK Linné37:25+2:507:03
6Oskar CarlborgOK Hällen37:42+3:077:06
7Isak BergmanOK Skogsfalken37:59+3:247:10
8Erik Folkesson BlomOK Orion39:29+4:547:26
9Johan KärrströmTullinge SK39:44+5:097:29
10Peter AronssonLinköpings OK40:16+5:417:35
11Mats RöjgårdOK Kolmården40:41+6:067:40
12Emil JönssonHalmstad OK41:26+6:517:49
13Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF41:36+7:017:50
13Johan IsraelssonStora Tuna OK41:36+7:017:50
15Erik ÖhlundUlricehamns OK41:51+7:167:53
16Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK41:55+7:207:54
17Conny RantzowHestra IF42:00+7:257:55
18Anders BoströmJärfälla OK42:12+7:377:57
19Per-Åke BligårdOK Vilse 8742:13+7:387:57
20Andreas PetersonHagaby GOIF42:16+7:417:58
21Erik JohanssonGöteborg-Majorna OK43:23+8:488:11
22Victor SilvemarkÄrla IF45:23+10:488:33
23Greger TyskLeksands OK46:14+11:398:43
24Mattias NilssonVänersborgs SK46:17+11:428:43
25Axel MattssonJärla Orientering46:24+11:498:45
26Fredrik LarssonNorbergs OK46:35+12:008:47
27Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF47:20+12:458:55
27Peter ArnessonUlricehamns OK47:20+12:458:55
29Karl WalheimÄrla IF47:29+12:548:57
30Anders HöijeGöteborg-Majorna OK48:19+13:449:06
31Ola HultinOK Roslagen50:31+15:569:31
32Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF51:14+16:399:40
33Anders FrickLunds OK54:06+19:3110:12
34Gustav NordströmGävle OK1:01:18+26:4311:33
35Henrik LundqvistOK Gynge1:06:17+31:4212:30
Simon SjöhedGävle OKej godkänd
Albin PetterssonOK Tisarenej godkänd
Erik ZanderIFK Moras OKej start
Daniel HjortvallHestra IFej start
Jonas EngströmOK Hällenej start
Christian ArnessonUlricehamns OKej start

H21E

5 300 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen33:206:17
2Anders HolmbergJärla Orientering33:42+0:226:21
3Emil WingstedtLeksands OK33:49+0:296:22
4Johan RunessonGöteborg-Majorna OK34:16+0:566:27
5Johan AronssonOK Tisaren34:21+1:016:28
6Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna34:59+1:396:36
7Rikard ClaessonStora Tuna OK35:07+1:476:37
8Erik AnderssonOK Denseln35:39+2:196:43
9Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK36:25+3:056:52
10Mathias HallménAttunda OK37:21+4:017:02
11Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OF37:24+4:047:03
12Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK37:26+4:067:03
13Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna37:49+4:297:08
14Samuel AnderssonIFK Umeå38:16+4:567:13
15Tomas HallménOK Tisaren38:37+5:177:17
16Mikael AnderssonLinköpings OK41:07+7:477:45
17Per-Anders EggertsenIFK Göteborg41:10+7:507:46
18Rasmus ElmelidSkåneslättens OL42:05+8:457:56
19Dan WesterJärla Orientering44:11+10:518:20
20Simon AnderssonOK Kullingshof44:27+11:078:23
21Tobias KillmanOK Tyr46:10+12:508:42
21Patrik BengtssonOK Kolmården46:10+12:508:42
23Mattias MårtsStora Tuna OK46:51+13:318:50
24Johan HameliusOK Linné48:15+14:559:06
25Olov EricsonRehns BK51:08+17:489:38
26Jens ÖströmOK Tyr51:40+18:209:44
27Denus ShcherbakovRonneby OK51:58+18:389:48
28Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna52:49+19:299:57
29Josh BeechOK Södertörn53:15+19:5510:02
30Henrik TostebergLinköpings OK53:50+20:3010:09
31Erik JohanssonOK Tranan54:27+21:0710:16
32Tommy SvenssonOK Gynge1:05:04+31:4412:16
Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Hans BrolundOK Denselnej godkänd
Joel Käll-KarlssonVäxjö OKej start
Jonatan LarssonUddevalla OKej start
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start
Sören NaseniusIFK Göteborgej start
Jan JohanssonIFK Umeåej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start
Mattias AnderssonOK Tisarenej start

H21F

5 300 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josef NordlundOK Linné33:346:20
2Zsolt LenkeiIFK Moras OK33:55+0:216:23
3Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna34:25+0:516:29
4Per ÖbergOK Hällen34:50+1:166:34
5Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF34:55+1:216:35
6Anders KleistOK Denseln35:32+1:586:42
7Henrik BerggrenOK Denseln35:36+2:026:43
8Henrik LöfåsOK Linné36:06+2:326:48
9Pelle EngstrandStora Tuna OK36:47+3:136:56
10Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna36:57+3:236:58
11Christian ChristensenIFK Göteborg37:36+4:027:05
12Oleksandr StarovOK Denseln37:45+4:117:07
13Magnus PalmGöteborg-Majorna OK38:51+5:177:19
14Mikael KristenssonLeksands OK39:31+5:577:27
15Per EklöfKFUM Örebro OK39:45+6:117:30
16Erik LindIFK Umeå41:30+7:567:49
17Magnus PerssonOK Tisaren41:46+8:127:52
18Erik BlomgrenStora Tuna OK42:53+9:198:05
19Oskar EklöfUlricehamns OK43:35+10:018:13
20Gustav EklöfUlricehamns OK43:39+10:058:14
21Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF43:49+10:158:16
22Ola NybergOK Orion44:13+10:398:20
23Erik HarlénKFUM Örebro OK44:17+10:438:21
24Erik SisellGävle OK44:38+11:048:25
25Ross SmithOK Linné45:40+12:068:36
26Anders Konring OlesenUlricehamns OK46:03+12:298:41
27Stefan AronssonKFUM Örebro OK46:40+13:068:48
28Erik AlnervikHelsingborgs SOK49:29+15:559:20
29Fajer WennerbergOK Klyftamo50:41+17:079:33
30Pontus JohanssonVäxjö OK51:34+18:009:43
31Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK52:51+19:179:58
32Anders HedbergGöteborg-Majorna OK53:39+20:0510:07
33John SvanbergOK Södertörn54:30+20:5610:16
34Arne JanssonOK Klemmingen58:20+24:4611:00
Johan AndreassonVäxjö OKej godkänd
Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin HärbergJärla Orienteringej godkänd
Pavlo UshkvarokStora Tuna OKej godkänd
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Emil JohanssonOK Tisarenej start
Andreas HolmqvistHestra IFej start

H21G

5 350 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF33:526:19
2Daniel AttåsOK Tisaren34:57+1:056:31
3Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:24+1:326:37
4Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OK35:36+1:446:39
5Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF36:04+2:126:44
6Olle KaleredOK Denseln36:20+2:286:47
7Tommy LindbergOK Roslagen36:49+2:576:52
8Niklas OlofssonHelsingborgs SOK37:12+3:206:57
9Tomas StenströmOK Linné37:33+3:417:01
10David LingforsOK Linné38:16+4:247:09
11Erik MartinssonLinköpings OK38:29+4:377:11
12Henrik LundgrenSävedalens AIK38:39+4:477:13
13Göran AnlindTäby OK39:41+5:497:25
14Jakob EngIFK Göteborg40:05+6:137:29
15Peter ErikssonLinköpings OK40:43+6:517:36
16Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK41:02+7:107:40
17Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna41:16+7:247:42
18Johan TörnrothHjobygdens OK41:18+7:267:43
19Henrik LaasIFK Göteborg41:48+7:567:48
20Tobias LindellVänersborgs SK42:24+8:327:55
21Fredrik RosénJönköpings OK42:52+9:008:00
22Markus AdolfssonLinköpings OK42:58+9:068:01
23Francois GononIFK Göteborg43:08+9:168:03
24Magnus SaagerOK Orion43:25+9:338:06
25Johan ErikssonGävle OK43:32+9:408:08
26Martin LarssonIFK Göteborg45:55+12:038:34
27Emil KaleredSkogspojkarnas OK47:11+13:198:49
28Björn ArnessonUlricehamns OK47:54+14:028:57
29Eric RosanderFinspångs SOK48:18+14:269:01
30Håkan GunnarssonFK Göingarna50:49+16:579:29
31Gabriel IreståhlSol Tranås51:47+17:559:40
32Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK52:17+18:259:46
33John HartleyOK Ravinen53:17+19:259:57
34Rasmus LeoOK Orion54:13+20:2110:08
35Bo HallbergFalköpings AIK OK54:14+20:2210:08
36Viktor StenssonHelsingborgs SOK56:22+22:3010:32
37Roland FesselhoferGöteborg-Majorna OK58:47+24:5510:59
38Mattias ArgårdsIFK Moras OK1:01:29+27:3711:29
Torbjörn SvenskOK Hällenej godkänd
Martin ClaessonIFK Göteborgej start
Morten Jarvis WestergårdJärla Orienteringej start

D21A

4 350 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonLeksands OK32:277:27
2Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna34:12+1:457:51
3Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OK34:28+2:017:55
4Karin PerssonHagaby GOIF36:35+4:088:24
5Gunilla SvärdIF Thor36:45+4:188:26
6Emma ClaessonStora Tuna OK36:46+4:198:27
7Elsa JanssonJärla Orientering36:52+4:258:28
8Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK37:38+5:118:39
8Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK37:38+5:118:39
10Johanna BergmanSundsvalls OK37:53+5:268:42
11Emma CarlssonSkarpnäcks OL38:12+5:458:46
12Sara BengtssonOK Linné38:25+5:588:49
13Rebecka LindbergOK Linné38:53+6:268:56
14Pia JohanssonOK Landehof39:07+6:408:59
14Johanna ÖbergOK Hällen39:07+6:408:59
16Jenny WegmüllerOK Rodhen39:36+7:099:06
17Linda LarssonJärfälla OK39:55+7:289:10
18Susanna MårtenssonStora Tuna OK40:26+7:599:17
19Malin SandIFK Lidingös Skid o OK40:32+8:059:19
20Frida NeroGöteborg-Majorna OK41:34+9:079:33
21Ingela AlvmyrenHalmstad OK42:13+9:469:42
22Edita MartuseviciuteKFUM Örebro OK42:17+9:509:43
23Charlotte LindkvistLeksands OK42:46+10:199:49
24Karin Aneland-ThernIFK Göteborg43:24+10:579:58
25Frida AnderssonFalkenbergs OK43:58+11:3110:06
26Camilla EngstrandSävedalens AIK45:27+13:0010:26
27Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK46:23+13:5610:39
28Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL49:32+17:0511:23
29Ellen JanssonJärla Orientering52:08+19:4111:59
30Maria ThelinJönköpings OK1:00:28+28:0113:54
31Sara GarpenlundKFUM Örebro OK1:04:15+31:4814:46
Sara BerganderEksjö SOKej start
Lovisa LjungOK Njudungej start
Sara LundbladTullinge SKej start
Barbora MargoldovaJärla Orienteringej start

D21B

4 330 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena EliassonDomnarvets GOIF35:388:13
2Maria MagnussonSävedalens AIK36:29+0:518:25
3Jenny LönnkvistTullinge SK37:01+1:238:32
4Ines BrodmannIFK Lidingös Skid o OK38:47+3:098:57
5Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna40:37+4:599:22
6Maria WestherOK Tisaren40:39+5:019:23
7Lisa CarlssonOK Linné40:41+5:039:23
8Linnea LidströmOK Kolmården40:52+5:149:26
9Elin StrömTullinge SK41:28+5:509:34
10Anna ForsbergOK Kolmården41:37+5:599:36
11Stina JanssonJärla Orientering42:18+6:409:46
12Malin JonssonOK Tyr42:36+6:589:50
13Lotta SaetreOK Landehof43:02+7:249:56
14Rebecka OlssonOK Skogsfalken43:57+8:1910:09
15Sofia SöllvanderOK Linné44:42+9:0410:19
16Signe SøesIFK Lidingös Skid o OK44:44+9:0610:19
17Stina GranefeltOK Tyr45:53+10:1510:35
18Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK46:45+11:0710:47
19Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK48:06+12:2811:06
20Elisabeth FriesUmeå OK48:12+12:3411:07
21Ida HyvönenSkattkärrs IF48:14+12:3611:08
22Johanna HallbergUmeå OK48:30+12:5211:12
23Elin HamreforsOK Landehof51:56+16:1811:59
24Marielle LarssonOK Södertörn52:39+17:0112:09
25Ingela KälvedalUmeå OK52:42+17:0412:10
26Sara ForsbergOK Kolmården53:22+17:4412:19
27Lucie WeissovaFK Göingarna56:12+20:3412:58
28Sara RappIFK Moras OK59:51+24:1313:49
29Martina MorellOK Kåre1:01:46+26:0814:15
30Marie JacobssonOK Rodhen1:06:04+30:2615:15
Benita HanssonHagaby GOIFej godkänd
Martina KarlssonStora Tuna OKej godkänd
Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OKej start
Helena LidhageUlricehamns OKej start
Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIFej start

D21C

4 410 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bettina AebiOK Tisaren38:548:49
2Johanna LönnkvistTullinge SK39:09+0:158:52
3Lilian ForsgrenOK Tisaren40:12+1:189:06
4Eva JurenikovaDomnarvets GOIF40:27+1:339:10
5Kajsa RisbyOK Kåre42:02+3:089:31
6Linda TakeOK Tyr42:22+3:289:36
7Annika BjörkDomnarvets GOIF42:35+3:419:39
8Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK42:38+3:449:40
9Matilda AnderssonOK Kåre42:46+3:529:41
10Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK42:49+3:559:42
11Lena BirkebaekStora Tuna OK44:11+5:1710:01
12Rebecka NylinOK Tisaren44:53+5:5910:10
12Anastasiia DanylovaStora Tuna OK44:53+5:5910:10
14Alva OlssonVästerås SOK46:29+7:3510:32
15Annika RidellIF Thor46:42+7:4810:35
16Elin DahlinDomnarvets GOIF47:55+9:0110:51
17Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL48:05+9:1110:54
18Julia DavidssonOK Klemmingen51:17+12:2311:37
19Maria JonssonSundsvalls OK52:17+13:2311:51
20Petra BaljeuLeksands OK52:38+13:4411:56
21Ellinor FranssonJärla Orientering53:04+14:1012:01
22Fredrika VångellLinköpings OK54:53+15:5912:26
23Cecilia RydbergUmeå OK57:32+18:3813:02
24Marita FreimaneSödertälje-Nykvarn OF59:59+21:0513:36
25Malin SettergrenHalmstad OK1:00:27+21:3313:42
26Olga RieznychenkoIFK Moras OK1:01:40+22:4613:59
27Karin HedbergOK Linné1:02:32+23:3814:10
28Emma LindgrenVisborgs OK1:02:58+24:0414:16
29Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:04:16+25:2214:34
Carin ReinholdssonVästerås SOKej godkänd
Tina ErikssonJärfälla OKej start
Kristin SkaarRyda SKej start
Johanna SvenssonOK Hällenej start
Beata FalkHagaby GOIFej start
Sofie JohanssonOK Linnéej start

D21D

4 410 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadiya VolynskaOK Orion35:368:04
2Josefine EngströmAlfta-Ösa OK35:52+0:168:07
3Johanna LindbergDomnarvets GOIF37:08+1:328:25
4Helena AnderssonDalaportens OL38:20+2:448:41
5Emma AnderssonSävedalens AIK38:25+2:498:42
6Åsa LindqvistUmeå OK40:11+4:359:06
7Sara EskilssonHaninge SOK40:20+4:449:08
8Lina BäckströmDomnarvets GOIF40:29+4:539:10
9Jenny Bagge JohanssonTäby OK40:37+5:019:12
10Maria HolmstrandIFK Göteborg40:56+5:209:16
11Anna BachmanTäby OK41:54+6:189:30
12Lina BlomqvistOK Skogsfalken42:12+6:369:34
13Sofia AdolfssonOK Kåre42:54+7:189:43
14Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK43:02+7:269:45
15Lena GillgrenStora Tuna OK44:07+8:3110:00
16Samantha SaegerOK Linné44:32+8:5610:05
17Lisa PetterssonOK Dacke45:02+9:2610:12
18Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK45:05+9:2910:13
19Rasa PtasekaiteOK Linné46:22+10:4610:30
20Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK51:45+16:0911:44
21Lovisa NilssonSävedalens AIK52:34+16:5811:55
21Jenny BengtssonLånghundra IF52:34+16:5811:55
23Elisa ElstnerOK Linné52:41+17:0511:56
24Hanna JohanssonSkattkärrs IF54:08+18:3212:16
25Elin WinbladHagaby GOIF54:11+18:3512:17
26Carolin SvenssonHaninge SOK54:33+18:5712:22
27Katarina GalleJärfälla OK57:43+22:0713:05
28Laura FenyvesiIFK Moras OK59:13+23:3713:25
29Sarah TibellLinköpings OK59:37+24:0113:31
30Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:10:23+34:4715:57
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Josefin BengtssonLånghundra IFej godkänd
Emelie HolmströmJärla Orienteringej godkänd
Lina SandströmOK Stigenej start
Emma ArleboKFUM Örebro OKej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start

D21E

4 350 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angela WildOK Rodhen32:397:30
2Jenny JohanssonIFK Göteborg34:46+2:077:59
3Emma JohanssonDomnarvets GOIF35:08+2:298:04
4Malin Leijon-LindOK Kolmården35:28+2:498:09
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK35:41+3:028:12
6Kristin LöfgrenOK Kolmården37:28+4:498:36
7Frida BakkmanSOK Viljan38:03+5:248:44
8Sofia SalomonssonVänersborgs SK38:10+5:318:46
9Maria SjölanderOK Rodhen38:22+5:438:49
10Elin SjölanderOK Rodhen39:01+6:228:58
11Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK39:26+6:479:03
12Malin SandIK Hakarpspojkarna41:31+8:529:32
13Grete GutmannIK Hakarpspojkarna41:38+8:599:34
14Linda ByströmStora Tuna OK42:59+10:209:52
15Karin LundbergJärfälla OK43:25+10:469:58
16Lina ScholsAlfta-Ösa OK43:37+10:5810:01
17Josefine CarlssonSOK Viljan43:57+11:1810:06
18Magdalena OlssonIFK Moras OK44:04+11:2510:07
19Petra OlanderLånghundra IF44:38+11:5910:15
20Marit KahrsEmmaboda Verda OK45:20+12:4110:25
21Fanny FredrikssonIF Thor45:40+13:0110:29
22Elin VedinSundsvalls OK46:01+13:2210:34
23Josefin AronssonOK Tisaren46:06+13:2710:35
24Lisa RönnolsTäby OK46:28+13:4910:40
25Johanna RagvaldOK Linné49:24+16:4511:21
26Maria OhlssonOK Dacke51:34+18:5511:51
27Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK52:17+19:3812:01
28Linn PetterssonTullinge SK53:28+20:4912:17
29Marta ZdravkovicOK Linné53:38+20:5912:19
30Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK54:46+22:0712:35
31Rebecka AdolfssonOK Kåre54:56+22:1712:37
32Anna-Maria RoubertUmeå OK56:36+23:5713:00
33Elisabet LarssonSol Tranås58:25+25:4613:25
Matilda JonssonLinköpings OKdiskvalificerad
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start
Therese KlintbergEksjö SOKej start

H20A

4 380 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GOIF30:046:51
2Fredrik EdénOK Kåre31:43+1:397:14
3Oskar SvenssonFinspångs SOK32:11+2:077:20
4Ola SvahnIFK Moras OK32:56+2:527:31
5Albin RidefeltOK Linné33:06+3:027:33
6Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OF33:58+3:547:45
6Pontus PeterssonOK Orion33:58+3:547:45
8Marcus JanssonKFUM Örebro OK34:03+3:597:46
9Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK35:40+5:368:08
10Nils SpetzUlricehamns OK36:47+6:438:23
11Måns SandgrenOK Orion37:22+7:188:31
12Karl-Johan WestbergOK Tranan38:18+8:148:44
13Martin JanssonOK Rodhen38:51+8:478:52
14Johan EkelövSkåneslättens OL40:49+10:459:19
15Jesper ÖströmOK Tyr41:37+11:339:30
16Albin AnderssonMarkbygdens OK41:53+11:499:33
17Victor BergstrandMotala AIF OL42:05+12:019:36
18Simon HedlundÄrla IF42:56+12:529:48
19Johan NorbergGamleby OK43:23+13:199:54
20Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK45:03+14:5910:17
21Albin ThunbergOK Alehof45:28+15:2410:22
22Erik FernlundSäterbygdens OK45:30+15:2610:23
23Erik ToomingasSundsvalls OK51:29+21:2511:45
24Mikael Anttila-ErikssonOK Linné51:44+21:4011:48
25Johan SandströmGöteborg-Majorna OK52:47+22:4312:03
26Mårten LundquistSundbybergs IK54:39+24:3512:28
27André SahlstenOK Ravinen57:28+27:2413:07
28Samuel RingNorbergs OK59:08+29:0413:30
29Viktor LindbergOK Roslagen59:56+29:5213:41
30Robert SandbergOK Roslagen1:00:50+30:4613:53
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Simon MellinSundbybergs IKej godkänd
David JohanssonHestra IFej godkänd
Andreas HolmbergIFK Moras OKej start
Christian KollbergJärla Orienteringej start

H20B

4 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HögstrandMarkbygdens OK30:096:58
2Christian TingströmGöteborg-Majorna OK30:24+0:157:02
3John PerssonIFK Göteborg30:57+0:487:09
4Love SintringHagaby GOIF31:54+1:457:23
5Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:10+2:017:26
6John OskarssonHagaby GOIF32:12+2:037:27
7Göran WinbladRehns BK32:26+2:177:30
8Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF33:48+3:397:49
9Kalle BergmanOK Ravinen34:16+4:077:55
10Andreas CallebergRehns BK35:11+5:028:08
11Hugo Boss MattssonSkåneslättens OL36:19+6:108:24
12Andreas BerganderEksjö SOK36:20+6:118:24
13Anton HallorOK Tisaren36:53+6:448:32
14Felix LarssonOK Skogsfalken37:12+7:038:36
15Felix PalmgrenEksjö SOK37:20+7:118:38
16John BörjessonHestra IF37:36+7:278:42
17Oskar HöglundMotala AIF OL37:43+7:348:43
18Viktor AntonssonEksjö SOK37:44+7:358:44
19Fredrik MattssonOK Kåre38:17+8:088:51
20Erik AdrianssonOK Kåre39:42+9:339:11
21Andreas LeanderssonOK Tyr40:53+10:449:27
22Fredrik NilssonHelsingborgs SOK41:42+11:339:39
23Johan EngströmOK Orion43:07+12:589:58
24Torbjörn JacobssonOK Rodhen43:08+12:599:59
25Henrik HammasAttunda OK43:32+13:2310:04
26Torbjörn KölzowOK Ravinen43:42+13:3310:06
27Johan GunnarsIFK Moras OK45:50+15:4110:36
28Edvard DavidssonOK Klemmingen45:56+15:4710:37
29Isak LundgrenUmeå OK53:53+23:4412:28
30Martin BengtssonHelsingborgs SOK1:09:47+39:3816:09
Johan KorsmanUmeå OKej godkänd
Love BerzellAttunda OKej godkänd
Martin FriskMarkbygdens OKej start
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start
Anton WibergOK Skogsfalkenej start

H20C

4 290 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SvenskStora Tuna OK29:156:49
2Mats NordbrødenJärla Orientering30:19+1:047:04
3Jonas NordströmTullinge SK31:13+1:587:16
4Jakob AnderssonBredaryds SOK31:39+2:247:22
5Jakob EnmarkGävle OK31:45+2:307:24
6Anton SjökvistStora Tuna OK32:02+2:477:28
7Fredrik IngelssonRehns BK32:34+3:197:35
8Alan CherryOK Södertörn33:38+4:237:50
9Niklas ÖsterlundUlricehamns OK33:59+4:447:55
10Linus RappIFK Moras OK34:19+5:047:59
11Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:39+5:248:04
12Christoffer OhlssonUddevalla OK34:44+5:298:05
13Martin SandOK Tisaren35:08+5:538:11
14Gustav ÅhrénMotala AIF OL35:25+6:108:15
15Oscar CarlssonEksjö SOK35:33+6:188:17
16Markus HederskogMalungs OK Skogsmårdarna35:37+6:228:18
17Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF35:46+6:318:20
18Alexander MobergOK Tyr35:48+6:338:20
19Daniel SvenssonIFK Moras OK37:11+7:568:40
20Johan SalomonssonVänersborgs SK37:53+8:388:49
21Oscar AnderssonStora Tuna OK39:01+9:469:05
22Max MolitorKatrineholms OK39:59+10:449:19
23Adam GeorgssonOK Nackhe40:38+11:239:28
24Erik JanssonKFUM Örebro OK43:11+13:5610:03
25Joel LenellOK Ravinen43:49+14:3410:12
26Oskar HektorJärfälla OK43:55+14:4010:14
27Jon ÅkessonForsa OK47:29+18:1411:04
28Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna52:18+23:0312:11
29Andreas NilssonMarkaryds FK52:26+23:1112:13
30Daniel WikströmOK Tyr54:19+25:0412:39
31Rikard WadmanNorbergs OK57:23+28:0813:22
32Viktor WestinBredaryds SOK1:01:22+32:0714:18
33Joel UddMarkbygdens OK1:05:19+36:0415:13
Daniel LindgrenOK Linnéej start
Andreas BergqvistStora Tuna OKej start
Henrik JonssonOK Rodhenej start

D20A

3 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea MartinssonJärla Orientering25:237:11
2Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF28:49+3:268:09
3Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna29:26+4:038:20
4My WestlundOK Tyr29:48+4:258:26
5Beatrice GustavssonEksjö SOK31:35+6:128:56
6Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné31:52+6:299:01
7Malin AnderssonOK Nolaskogsarna33:29+8:069:29
8Lovisa LarssonHagaby GOIF33:31+8:089:29
9Klara AlmOK Linné34:16+8:539:42
10Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF34:18+8:559:43
11Anette ÖnerudOK Ravinen35:19+9:5610:00
12Linn GrällsOK Kåre35:56+10:3310:10
13Karin E. GustafssonHagaby GOIF36:01+10:3810:12
14Ida ForsénTullinge SK37:46+12:2310:41
15Sofia LevinOK Tyr38:08+12:4510:48
16Joline IngelssonOK Hammaren38:39+13:1610:56
17Julia LundquistNybro OK40:09+14:4611:22
18Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL40:54+15:3111:35
19Maria BjörklundBjursås OK41:58+16:3511:53
20Annie ForsbergOK Ravinen43:06+17:4312:12
21Anna BirkestålKöping-Kolsva OK44:28+19:0512:35
22Cajsa GrapeIFK Moras OK45:39+20:1612:55
23Sanna RönnlundUmeå OK46:33+21:1013:11
24Hanna WåhlinOK Skogsfalken47:19+21:5613:24
25Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna47:30+22:0713:27
26Bodil KindlundhAlfta-Ösa OK1:00:21+34:5817:05
Frida KarlssonLinköpings OKej start
Viktoria HelmerssonOckelbo OKej start
Kristin SchybergFjärås AIKej start
Ann-Sofi KarlssonUmeå OKej start
Lovisa FalkHagaby GOIFej start

D20B

3 640 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK25:397:02
2Anna SegerssonOK Kolmården28:27+2:487:48
3Sanna LinseforsLunds OK31:33+5:548:40
4Lovisa AdolfssonTullinge SK32:24+6:458:54
5Ida LindkvistLeksands OK33:16+7:379:08
5Karolin OhlssonJärla Orientering33:16+7:379:08
7Frida ErkersLeksands OK33:26+7:479:11
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK33:53+8:149:18
9Ellinor TjernlundOK Vilse 8734:06+8:279:22
10Ida HylanderNyköpings OK34:41+9:029:31
11Lisa AnderssonÄrla IF36:33+10:5410:02
12Julia LauriOK Tisaren37:30+11:5110:18
13Lovisa PerssonOK Tisaren37:45+12:0610:22
14Maja PetterssonOK Vilse 8738:27+12:4810:33
15Jolanta KolosinskaKalmar OK38:32+12:5310:35
16Bente RostAlfta-Ösa OK38:37+12:5810:36
17Anna BredfeltLunds OK38:53+13:1410:40
18Ylva GunnarsdotterTenhults SOK39:48+14:0910:56
19Malin SandströmJärla Orientering40:07+14:2811:01
20Lina NilssonOK Tranan40:34+14:5511:08
21Julia Modig TjärnströmLinköpings OK40:49+15:1011:12
22Frida NilssonSkåneslättens OL40:55+15:1611:14
23Maria JohanssonOK Skärmen41:50+16:1111:29
24Johanna SarenmarkLeksands OK43:49+18:1012:02
25Anna MagnellKatrineholms OK48:36+22:5713:21
26Kristin HylanderNyköpings OK53:46+28:0714:46
Therese WestherOK Tisarenej godkänd
Lisa KaleredSkogspojkarnas OKej godkänd
Evelina ChristofferssonOK Renenej start
Lina JohanssonSkattkärrs IFej start
Linnéa WikingOK Kåreej start

D20C

3 630 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK27:517:40
2Viktoria ErnstssonFK Göingarna29:37+1:468:09
3Elin MånssonOK Löftan31:41+3:508:43
4Josefin TjernlundOK Vilse 8733:45+5:549:17
5Louise MarkstedtOK Södertörn34:18+6:279:26
6Amy RankkaLinköpings OK34:42+6:519:33
7Maria NordströmGävle OK35:13+7:229:42
8Carlotta ScaletOK Orion35:38+7:479:48
9Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna36:20+8:2910:00
10Christina Løvald HellbergTäby OK37:19+9:2810:16
11Amanda LeoBredaryds SOK37:45+9:5410:23
12Rebecka HeinrupTullinge SK38:07+10:1610:30
13Sara RensgardOK Renen38:50+10:5910:41
14Elin SundqvistTullinge SK39:22+11:3110:50
15Marie SpångmyrLeksands OK39:33+11:4210:53
16Frida GustafssonIFK Göteborg39:49+11:5810:58
17Sara BengtssonLånghundra IF40:50+12:5911:14
18Elisabeth AhlgrenTäby OK41:20+13:2911:23
19Klara TollmarNyköpings OK43:49+15:5812:04
20Maria BoisLeksands OK46:29+18:3812:48
21Sofie SöderblomFalkenbergs OK46:49+18:5812:53
22Emilia HenryssonTibro OK48:09+20:1813:15
23Amanda EklundRånäs OK48:43+20:5213:25
24Stefanie AnderssonVimmerby OK48:50+20:5913:27
25Anna BrodinOK Tyr49:57+22:0613:45
26Erika HugosonNässjö OK52:30+24:3914:27
27Emma EdejernAlfta-Ösa OK55:24+27:3315:15
Sofia GrawéÄrla IFej godkänd
Ellinor SternerOK Kåreej godkänd
Emma BergmanOK Skogsfalkenej start
Lisa ReichenbergIdefjordens SKej start

H18A

3 980 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens WängdahlNyköpings OK26:166:35
2Emil GranqvistOK Ravinen29:28+3:127:24
3Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK29:48+3:327:29
4Axel WrådheAttunda OK30:08+3:527:34
5Michal HubacekOK Tisaren30:51+4:357:45
6Martin AhlbergerHestra IF31:03+4:477:48
7Jonas LundgrenLinköpings OK31:58+5:428:01
8Simon SmedbergOK Skogsfalken32:11+5:558:05
9Simon FröjdSnättringe SK33:05+6:498:18
10Oscar VagmanOK Klemmingen33:10+6:548:20
11Niklas GustafssonOK Tisaren33:43+7:278:28
12Rasmus LarssonOK Alehof34:10+7:548:35
13Oskar AnderssonOK Gynge34:57+8:418:46
14Per EdvinssonRonneby OK36:40+10:249:12
15Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna36:42+10:269:13
16Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb37:33+11:179:26
17Anton KarlssonOK Kullingshof38:53+12:379:46
18Fredrik WennermarkOK Skogsfalken40:38+14:2210:12
19Harald HenrikssonJärla Orientering40:39+14:2310:12
20Johan IvarssonOK Kullingshof41:21+15:0510:23
21Charlie StoltRehns BK41:59+15:4310:32
22Victor FlingmarkUddevalla OK42:19+16:0310:37
23Anton PhilipssonMarkaryds FK42:38+16:2210:42
24Gustav AnderssonAvesta OK42:45+16:2910:44
25Emil LindströmSol Tranås43:11+16:5510:51
26Jesper SjögrenOK Kullingshof47:10+20:5411:51
27Anders VedinSundsvalls OK48:22+22:0612:09
28Daniel RoosAttunda OK52:23+26:0713:09
29Christian Løchting ThunbergOK Roslagen58:03+31:4714:35
Pontus JohanssonOK Kullingshofej godkänd
Jonas AxénMotala AIF OLej godkänd
Joakim ByströmJärfälla OKej godkänd
Karl DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Robin PousetteRånäs OKej godkänd
Martin Løvald HellbergTäby OKej start
Simon LundinFinspångs SOKej start
Elias ÖhgrenOK Kåreej start

H18B

3 890 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö26:336:49
2Henrik OlssonTäby OK28:11+1:387:14
3Erik AnderssonOK Orion28:32+1:597:20
4Marcus BerggrenNyköpings OK28:57+2:247:26
5Assar HellströmOK Ravinen30:05+3:327:44
6Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF30:30+3:577:50
7Henrik AnderssonBredaryds SOK30:55+4:227:56
8Tobias ForsénTullinge SK31:57+5:248:12
9Emil NilssonUmeå OK32:36+6:038:22
10Pontus KarlssonMarkbygdens OK32:39+6:068:23
11Jonas LarsonBergnäsets AIK32:51+6:188:26
12Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF33:09+6:368:31
13Erik SköldLinköpings OK33:14+6:418:32
14Erik LenningSkåneslättens OL33:21+6:488:34
15Johan VavrysOK Tisaren33:59+7:268:44
16Arvid VågLerums SOK34:22+7:498:50
17Carl BomanVästerås SOK36:16+9:439:19
18Albin DetterfeltLinköpings OK36:27+9:549:22
19Johan ForsgrenOK Kåre36:31+9:589:23
20Anders JohanssonRehns BK37:47+11:149:42
21Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK39:38+13:0510:11
22Olle ForsbergOK Ravinen41:46+15:1310:44
23Håkan PalmOK Klemmingen42:02+15:2910:48
24Jakob RedtzerAttunda OK42:50+16:1711:00
25Jens SundbüeOK Ravinen45:05+18:3211:35
26David MellinSundbybergs IK46:48+20:1512:01
27Viktor LundénAvesta OK49:48+23:1512:48
28Erik MolitorKatrineholms OK55:41+29:0814:18
29Arvid JohnsonDegerfors OK57:40+31:0714:49
Albin SjöhedGävle OKej godkänd
Jens RönnolsTäby OKej godkänd
Gustav MagnussonIF Hagenej start
Rasmus SvantessonHjärnarps GH OLej start
Krister KölzowOK Ravinenej start
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Niklas AldénOK Linnéej start

H18C

3 860 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK26:286:51
2Ludwig LjungqvistKexholms SK26:34+0:066:52
3Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK26:44+0:166:55
4Ola BrönnhedenNyköpings OK27:33+1:057:08
5Oskar SandbergSäterbygdens OK27:40+1:127:10
6Joar SvartholmGammelstads IF28:43+2:157:26
7Ulrik NordbergBergnäsets AIK28:59+2:317:30
8Fredrik WigertzLånghundra IF29:13+2:457:34
9Anton OddmoHärlövs IF30:02+3:347:46
10Viktor BlomqvistOK Skogsfalken30:42+4:147:57
11Oskar AndrénOK Tisaren30:52+4:247:59
12Kasper WestmanVästerås SOK31:10+4:428:04
13Erik MagnussonOK Nolaskogsarna31:20+4:528:07
14Albin PetrénGöteborg-Majorna OK31:43+5:158:13
15Janis SarsOK Klemmingen33:00+6:328:32
16Fredrik BjernulfSundbybergs IK33:34+7:068:41
17Lucas WändelLunds OK34:46+8:189:00
18Robert PetterssonIF Thor35:03+8:359:04
19Janne SelkäläKöping-Kolsva OK36:33+10:059:28
20Anton NilssonOK Tranan36:35+10:079:28
21Axel ChristofferssonOK Renen37:11+10:439:37
22Johan AnderssonRyda SK37:23+10:559:41
23Anders OhlssonUddevalla OK38:55+12:2710:04
24Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:27+12:5910:13
25Oscar BjörckOK Älme39:37+13:0910:15
26Oskar SvenssonOK Tyr40:06+13:3810:23
27Jonathan AnderssonStora Tuna OK41:08+14:4010:39
28David ByrénKFUM Örebro OK41:54+15:2610:51
29Conrad TingströmOK Klemmingen41:55+15:2710:51
30Oskar IreståhlSol Tranås43:11+16:4311:11
31Pontus ÖströmOK Tyr43:13+16:4511:11
32Tintin KarlbergTullinge SK43:26+16:5811:15
33Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg53:46+27:1813:55
34Björn MarkfjärdAvesta OK54:52+28:2414:12
Glen BalesOK Kåreej start
Markus WallinStora Tuna OKej start

H18D

3 940 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Orion27:597:06
2Jonatan AronssonOK Tisaren29:41+1:427:32
3Erik KarlssonMålilla OK31:12+3:137:55
4William ErikssonHögåkers OK33:09+5:108:24
5Philip PålssonSkåneslättens OL33:10+5:118:25
6Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK34:04+6:058:38
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK34:18+6:198:42
8David ArboreliusHelsingborgs SOK34:45+6:468:49
9Viktor TovessonOK Orion34:55+6:568:51
10Martin GelinderAttunda OK35:01+7:028:53
11Torsten MolitorKatrineholms OK35:02+7:038:53
12Eric HanssonNässjö OK35:28+7:299:00
13Rudolfs ZernisÄrla IF35:45+7:469:04
14Gustav SandstedtEksjö SOK36:19+8:209:13
14Simon SkogmanMarkbygdens OK36:19+8:209:13
16Tiemo SchrammSnättringe SK37:24+9:259:29
17Jesper KullinOK Tyr38:03+10:049:39
18Arvid HenrikssonJärla Orientering38:12+10:139:41
19Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL39:07+11:089:55
20Jesper LundHaninge SOK41:02+13:0310:24
21Joakim WigertzLånghundra IF41:31+13:3210:32
22Michael SiemmeisterEksjö SOK41:54+13:5510:38
23Johan SandlundOK Njudung42:37+14:3810:48
24Ivars KlavinsÄrla IF44:21+16:2211:15
25Ludvig NilssonKFUM Örebro OK44:42+16:4311:20
26Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK45:05+17:0611:26
27Niclas LarssonKöping-Kolsva OK45:19+17:2011:30
28Josef SvalbringMålilla OK47:18+19:1912:00
29Adam EklundRånäs OK52:41+24:4213:22
30Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK54:09+26:1013:44
31Sebastian SvärdHaninge SOK58:18+30:1914:47
Erik SkärbergVänersborgs SKej godkänd
Simon AnderssonOK Rodhenej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Didrik HallNyköpings OKej start

H18E

3 940 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna26:136:39
2Oskar LundqvistNybro OK28:14+2:017:09
3Erik BomanGävle OK29:20+3:077:26
4Mandus RidefeltOK Linné29:39+3:267:31
5Martin LarssonHestra IF30:24+4:117:42
5Daniel NilssonNyköpings OK30:24+4:117:42
7Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK30:44+4:317:48
8Leif SvenssonOK Tisaren30:50+4:377:49
9Daniel WejåsNyköpings OK30:52+4:397:50
10Fredrik AhnlénOK Hammaren31:09+4:567:54
11Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF31:45+5:328:03
12Carl NäslundVästerås SOK32:36+6:238:16
13Björn CederbergVänersborgs SK33:33+7:208:30
14Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK34:08+7:558:39
15Erik LindgrenKFUM Örebro OK34:17+8:048:42
16Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL34:19+8:068:42
17Björn EdvinssonRonneby OK34:50+8:378:50
18Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering35:36+9:239:02
19Einar JohanssonLinköpings OK35:37+9:249:02
20Jakob IvarssonHaninge SOK35:57+9:449:07
21Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL35:59+9:469:07
22Johan BadenfeltFalkenbergs OK36:04+9:519:09
23Mattias JohanssonStångenäs AIS36:17+10:049:12
24Jonas RinnbäckOK Ravinen36:29+10:169:15
25Marcus SvenssonSkåneslättens OL38:06+11:539:40
26Rasmus ElmertoftNorbergs OK39:14+13:019:57
27Rasmus KarlssonRonneby OK40:28+14:1510:16
28Lennart JohanssonNyköpings OK42:58+16:4510:54
29Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK44:10+17:5711:12
30Gabriel AnderssonUlricehamns OK45:37+19:2411:34
31Victor HenrikssonSeskarö IF45:59+19:4611:40
32Joel JohnssonOK Nackhe51:37+25:2413:06
33Henning GustavssonFalkenbergs OK56:53+30:4014:26
Filip AnderssonMarkbygdens OKdiskvalificerad
Gustaf SparrevikLerums SOKej godkänd
Petter JohanssonLinköpings OKej start

D18A

3 280 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laura DAngeloAttunda OK28:488:46
2Malin LeanderssonOK Tyr30:52+2:049:24
3Josefine KlintbergEksjö SOK31:13+2:259:31
4Frida SandbergSäterbygdens OK31:48+3:009:41
5Hilda ForsgrenTäby OK33:10+4:2210:06
6Kristin OlovssonRehns BK33:46+4:5810:17
7Linda LindkvistLeksands OK34:08+5:2010:24
8Agnes AdolfssonVimmerby OK35:36+6:4810:51
9Amanda HolmgrenVittjärvs IK35:45+6:5710:53
10Sara SchmidtTrollhättans SOK37:14+8:2611:21
11Felicia FeursteinTormestorps IF37:21+8:3311:23
12Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL37:22+8:3411:23
13Moa EnmarkGävle OK38:07+9:1911:37
14Cecilia ImarkTullinge SK38:14+9:2611:39
15Ebba PegestamOK Ravinen38:56+10:0811:52
16Sofia AldénFinspångs SOK39:01+10:1311:53
17Anna WehlinSkogspojkarnas OK39:35+10:4712:04
18Johanna NäslundOK Nolaskogsarna39:55+11:0712:10
19Ebba AskeljungOK Klemmingen40:31+11:4312:21
20Sofie GustafssonOK Tyr41:09+12:2112:32
21Emma BacklundSäterbygdens OK41:46+12:5812:44
22Tove IngvarssonOK Skogsfalken42:09+13:2112:51
23Frida HedinHjärnarps GH OL42:10+13:2212:51
24Ida KarlssonLidköpings VSK42:22+13:3412:55
25Matilda StenssonHelsingborgs SOK44:04+15:1613:26
26Hedvig MarkgrenTäby OK45:23+16:3513:50
27Karin SvenssonFinspångs SOK45:34+16:4613:53
28Lovisa NilssonOK Linné47:50+19:0214:35
29Jessica LevinOK Tyr48:43+19:5514:51
30Josefine DahlstedtGOIF Tjalve49:14+20:2615:00
31Angelica JörnlingEksjö SOK49:15+20:2715:00
32Anna OlssonTibro OK50:23+21:3515:21
33Frida PerssonIFK Moras OK51:01+22:1315:33
34Frida DanielssonVimmerby OK56:39+27:5117:16
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Linnea SundströmOK Renenej godkänd
Karin BredfeltLunds OKej start

D18B

3 330 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmFalköpings AIK OK31:149:22
2Nathalie RyghOK Tisaren31:45+0:319:32
3Amanda ThellsénOK Roxen31:47+0:339:32
4Julia OhlssonUddevalla OK32:33+1:199:46
5Amanda HanssonBredaryds SOK33:06+1:529:56
6Elin HögstrandMarkbygdens OK33:42+2:2810:07
7Aina EdgrenTrollhättans SOK34:19+3:0510:18
8Olivia KollbergEksjö SOK34:36+3:2210:23
9Evelina WickbomVittjärvs IK34:39+3:2510:24
10Linnea WahlgrenSjövalla FK35:21+4:0710:36
11Lovisa HanssonBredareds IF36:44+5:3011:01
12Anna JonsonRonneby OK37:12+5:5811:10
13Lina LångStora Tuna OK37:30+6:1611:15
14Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL38:20+7:0611:30
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK39:43+8:2911:55
16Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen41:09+9:5512:21
17Mathilda KarlssonOK Rodhen41:16+10:0212:23
18Lisa MalmströmGOIF Tjalve42:26+11:1212:44
19Lydia MartinssonOK Tyr43:11+11:5712:58
20Josefine TuoremaaVittjärvs IK43:35+12:2113:05
21Sofia SjögrenOK Kullingshof43:49+12:3513:09
22Stina BergHelsingborgs SOK47:38+16:2414:18
23Moa OlssonÖrkelljunga FK50:06+18:5215:02
24Sofia AndrénTibro OK50:36+19:2215:11
25Miranda ReimerTormestorps IF51:51+20:3715:34
26Linnea ÖstergrenVäxjö OK52:03+20:4915:37
26Lovisa MannfolkUlricehamns OK52:03+20:4915:37
28Jenny SkoogKatrineholms OK54:46+23:3216:26
29Lovisa SvenssonOK Klemmingen54:51+23:3716:28
30Charlotte SandbergOK Roslagen57:38+26:2417:18
31Sara IvarssonOK Kullingshof59:16+28:0217:47
32Malin DahlbergFalköpings AIK OK1:01:06+29:5218:20
33Lovisa ÖstmanAvesta OK1:04:23+33:0919:20
34Andrea WickbomVittjärvs IK1:06:35+35:2119:59
Kajsa WetterströmTormestorps IFej godkänd
Anna GunnarsIFK Moras OKej start
Sofie SvenssonVimmerby OKej start

D18C

3 390 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandrine MüllerGävle OK28:128:19
2Amilia BjörklundSävedalens AIK28:19+0:078:21
3Andrea SvenssonFinspångs SOK28:44+0:328:28
4Johanna ErlandssonOK Skogsfalken29:12+1:008:36
5Linnea AdolfssonTullinge SK31:13+3:019:12
6Sina TommerTullinge SK32:29+4:179:34
7Elin OlssonTibro OK32:46+4:349:39
8Tove LagerbergOK Södertörn33:10+4:589:47
9Helena MarkstedtOK Södertörn33:17+5:059:49
10Julia DahlHjärnarps GH OL33:54+5:4210:00
11Jenny ErikssonOK Kåre34:21+6:0910:07
12Samantha AhlgrenOK Roslagen34:39+6:2710:13
13Ellen ReimerTormestorps IF36:21+8:0910:43
14Amanda JacobssonDegerfors OK36:58+8:4610:54
15Sofia ForngrenOK Enen37:04+8:5210:56
16Elin BlickOK Alehof38:10+9:5811:15
17Linnea GustafssonUddevalla OK38:14+10:0211:16
18Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna38:17+10:0511:17
19Elin ClassonOK Orinto38:18+10:0611:17
20Frida StrömgårdBredareds IF39:38+11:2611:41
21Emma EkbergLidköpings VSK40:20+12:0811:53
22Anna WallinSjövalla FK40:25+12:1311:55
23Siri JeppssonKatrineholms OK41:53+13:4112:21
24Lisa WinbergStenungsunds OK43:15+15:0312:45
25Madeleine AttforsSävedalens AIK44:41+16:2913:10
26Ida NorénÄlvsby IF OK45:03+16:5113:17
27Eva AdolfssonVimmerby OK46:45+18:3313:47
28Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK49:56+21:4414:43
29Julia SipolaVittjärvs IK53:51+25:3915:53
Emmeli AxmalmSävedalens AIKdiskvalificerad
Agnes Leffler-RosendahlOK Renenej godkänd
Johanna JohnsonOK Klemmingenej godkänd
Ida WadmanKatrineholms OKej godkänd
Elina MikaelssonOK Nolaskogsarnaej godkänd
Josefin WallenhammarHagaby GOIFej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Frida BrogrenKungälvs OKej start

D18D

3 400 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LeoBredaryds SOK31:209:12
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK32:34+1:149:34
3Johanna SkogumMarkbygdens OK33:15+1:559:46
3Elin SvenssonNässjö OK33:15+1:559:46
5Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF33:56+2:369:58
6Alice HugossonSundsvalls OK35:01+3:4110:17
7Lisa RisbyOK Kåre35:25+4:0510:25
8Erika LindqvistSävedalens AIK36:45+5:2510:48
9Maja AnderssonOK Orion36:57+5:3710:52
10Erica PetterssonSjövalla FK37:05+5:4510:54
10Stina NilssonUmeå OK37:05+5:4510:54
12Ida KallurOK Ravinen38:32+7:1211:20
13Malin EngströmOK Kåre39:13+7:5311:32
14Elida OttmerHelsingborgs SOK39:40+8:2011:40
15Tina SelinHägglunds IoFK39:53+8:3311:43
16Hilda MattssonJärla Orientering40:12+8:5211:49
17Sara NilssonOK Tranan41:38+10:1812:14
18Moa Leijon-LindHaninge SOK42:02+10:4212:21
19Katarina HammasAttunda OK42:57+11:3712:37
20Johanna HolménHelsingborgs SOK43:38+12:1812:50
21Johanna HenrikssonFalkenbergs OK46:47+15:2713:45
22Linnea DanielsAttunda OK47:38+16:1814:00
22Anna LindeOK Linné47:38+16:1814:00
24Mikaela RönnbäckVisborgs OK47:44+16:2414:02
25Sofia NilssonUmeå OK49:39+18:1914:36
26Junia BirgerssonVisborgs OK50:18+18:5814:47
27Julia MattssonTrollhättans SOK51:39+20:1915:11
28Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK52:25+21:0515:25
29Ida WenkloKungälvs OK54:19+22:5915:58
30Sara SpensTibro OK55:10+23:5016:13
Tove Sahl PaavoOK Klemmingendiskvalificerad
Emilia AnderssonVimmerby OKej godkänd
Josefina AlménLinköpings OKej godkänd
Channa LönneSkarpnäcks OLej godkänd
Josefin AnderssonMarkbygdens OKej start
Ellinor FryxellTullinge SKej start
Johanna LarssonKöping-Kolsva OKej start
Elin HåkanssonSkogspojkarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser