Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ombergsjakten, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ombergsjakten, dag 2
Arrangörsorganisationer: Mjölby OK / Ödeshögs SK
Datum: söndag 9 september 2018

D21

3 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen35:058:51
2Annika IvarssonLinköpings OK40:21+5:1610:11
3Anika GassnerLinköpings OK40:39+5:3410:15
4Joline IngelssonOK Hammaren46:39+11:3411:46
5Anna HåkanssonOK Kolmården49:16+14:1112:26
6Emilia HenryssonTibro OK49:56+14:5112:36
7Laila IngelssonOK Hammaren52:43+17:3813:18
8Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:02:41+27:3615:49
Malin AxFinspångs SOKej godkänd
Sara SöderqvistLinköpings OKej start
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej start

H21

4 890 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ErikssonLinköpings OK32:186:36
2Filip JacobssonOK Tisaren33:33+1:156:51
3Mikael AnderssonOK Kolmården34:07+1:496:58
4Mats RöjgårdOK Kolmården34:42+2:247:05
5Joakim IngelssonOK Hammaren34:45+2:277:06
6Emil KaleredOK Denseln36:56+4:387:33
7Joakim GustafssonFinspångs SOK38:46+6:287:55
8Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK38:54+6:367:57
9Peter EttlingSkogspojkarnas OK40:02+7:448:11
10Sören Nilsson PåledalOK Roxen40:33+8:158:17
11Martin SärnbrinkOK Tisaren42:22+10:048:39
12Johan AllardLinköpings OK44:37+12:199:07
13Martin HammarlundMotala AIF OL45:10+12:529:14
14Björn CarlsonOK Roxen49:00+16:4210:01
15Erik BacktemanLinköpings OK54:43+22:2511:11
16Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:06:44+34:2613:38
Johan GranathTjällmo-Godegårds OKej start

D21 Kort

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd

H20

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK45:3311:30

D18

3 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK40:4212:04
2Lina KromnérSkogspojkarnas OK41:31+0:4912:19
3Johanna SärnbrinkOK Tisaren44:30+3:4813:12
4Linnea HanssonOK Roxen46:23+5:4113:45
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OKej start

D16

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården27:508:17
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK32:30+4:409:40
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK37:40+9:5011:12
4Elin KjellmanLinköpings OK38:42+10:5211:31
5Kristin HerberthsonLinköpings OK39:51+12:0111:51
6Maja LjubezIK Hakarpspojkarna52:29+24:3915:37
7Hanna LundgrenLinköpings OK55:48+27:5816:36
8Lova ElnegårdLinköpings OK57:31+29:4117:07
Hanna RothLinköpings OKej godkänd
Karolina RönnbäckOK Ekenej start

H16

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte EvebornOK Roxen31:049:14
2David JosefssonOK Roxen33:36+2:3210:00
3Måns BjörnskiöldOK Roxen33:42+2:3810:01
4Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb35:55+4:5110:41
5Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping37:36+6:3211:11
6Erik JohnssonOK Kolmården39:22+8:1811:42
7Simon JohanssonOK Kolmården42:28+11:2412:38
8Carl HedegårdOK Kolmården45:07+14:0313:25
9Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK51:30+20:2615:19
Zebastian ArfwedsonFrölunda OLej start
Oliver HöögOK Motalaej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D14

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården21:247:19
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK24:24+3:008:21
3Sofie EttlingSkogspojkarnas OK26:19+4:559:00
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping26:36+5:129:06
5Alice JohanssonFinspångs SOK26:46+5:229:10
6Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping31:39+10:1510:50
7Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK32:39+11:1511:10
8Sigrid ForsmanLinköpings OK40:28+19:0413:51
9Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna45:34+24:1015:36
10Alva ForsmanLinköpings OK56:39+35:1519:24
11Tyra LindellOK Roxen58:27+37:0320:01
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej godkänd
Ellen LindforsBjörkfors GOIFej start

H14

2 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo PerssonOK Denseln20:096:54
2Johan ÅrbrinkLinköpings OK22:16+2:077:37
3Jacob PåledalOK Roxen24:09+4:008:16
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping24:56+4:478:32
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:58+4:498:33
6Rasmus PåledalOK Roxen25:18+5:098:39
7Otto NilssonLinköpings OK27:00+6:519:14
8Ludvig EronnLinköpings OK28:42+8:339:49
9Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK29:17+9:0810:01
10Olle MalmströmLinköpings OK34:57+14:4811:58
11William SvartlingOK Motala36:32+16:2312:30
12Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb38:12+18:0313:04
13Lucas PilemalmMotala AIF OL47:35+27:2616:17
14Francesco SavaniSkogspojkarnas OK49:20+29:1116:53
15Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb52:08+31:5917:51
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej godkänd
Axel AnderssonOK 64 Torpaej godkänd
Vilgot ElnegårdLinköpings OKej start
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej start

D12

2 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:287:53
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL19:20+0:528:15
3Emma EngströmFinspångs SOK19:44+1:168:25
4Hannah ÅkerblomLinköpings OK20:22+1:548:42
5Ida EkholmBjörkfors GOIF21:35+3:079:13
6Frida SamuelssonBjörkfors GOIF21:50+3:229:19
7Malva EngströmOK Kolmården22:33+4:059:38
8Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL23:51+5:2310:11
9Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK23:52+5:2410:11
10Stina SöderqvistLinköpings OK24:09+5:4110:19
11Emmy BorgOK Denseln24:14+5:4610:21
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb24:23+5:5510:25
13Tilde EvebornOK Roxen24:34+6:0610:29
14Alice EttlingSkogspojkarnas OK24:51+6:2310:37
15Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping25:26+6:5810:52
16Thuva BodirozaÖdeshögs SK31:14+12:4613:20
17Agnes AdolfssonÖdeshögs SK37:32+19:0416:02
18Sofia MelinOK Kolmården38:55+20:2716:37
Alva LindforsBjörkfors GOIFej start
Moa PihlströmOK Roxenej start

H12

2 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln15:226:34
2Viggo HolmbergOK Tylöskog16:05+0:436:52
3Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK16:21+0:596:59
4Samuel DahlbergIK Trenne Ullared16:59+1:377:15
5Wilmer KempeOK Denseln17:36+2:147:31
6Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL17:50+2:287:37
7Ludvig ErikssonLinköpings OK19:49+4:278:28
8Otto ÅkerblomLinköpings OK19:50+4:288:28
9Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK19:53+4:318:29
10Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK20:12+4:508:37
10Theo ÅrbrinkLinköpings OK20:12+4:508:37
12Vincent DahmTjalve IF Norrköping21:22+6:009:07
13Elliott RehnGränna-Bygdens OK21:49+6:279:19
14Edvin ÅttingLinköpings OK22:27+7:059:35
15Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb22:34+7:129:38
16Jonathan AnderssonVingåkers OK23:01+7:399:50
17Lucas BerggrenLinköpings OK23:44+8:2210:08
18Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL24:31+9:0910:28
19Linus SöderbergLinköpings OK24:43+9:2110:33
20Noah KorallMotala AIF OL25:01+9:3910:41
21Gabriel EkströmHalmstad OK28:08+12:4612:01
22Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna28:45+13:2312:17
23Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb29:05+13:4312:25
24Martin PilemalmMotala AIF OL30:23+15:0112:59
Vilgot LidvikLinköpings OKej godkänd
Linus HanssonSOK Viljanej start

D10

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri RehnGränna-Bygdens OK21:599:14
2Stina BerggrenLinköpings OK22:15+0:169:20
3Frida SöderqvistLinköpings OK23:13+1:149:45
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL23:56+1:5710:03
5Emma PilemalmMotala AIF OL24:50+2:5110:26
6Elsa KorallMotala AIF OL25:29+3:3010:42
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb26:46+4:4711:14
8Linn BorgOK Denseln29:54+7:5512:33
Anna EnbergLinköpings OKej start
Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start

H10

2 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna17:307:21
2Felix NidebornOK Roxen19:26+1:568:09
3Love OtterströmLinköpings OK21:14+3:448:55
4Felix SvenssonJönköpings OK22:34+5:049:28
5Erik SjöstrandLinköpings OK27:43+10:1311:38
6Anton KronhedÖdeshögs SK28:39+11:0912:02
7Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb31:20+13:5013:09
8Oskar HellstrandIF Rigor32:16+14:4613:33
9Leonardo MelinOK Kolmården43:51+26:2118:25
10Arvid BomanLinköpings OK52:26+34:5622:01
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start

D35

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK39:2110:29
2Malin EklöfMatteus SI54:35+15:1414:33
3Lina EttlingSkogspojkarnas OK55:35+16:1414:49
4Marie RubérLinköpings OK55:40+16:1914:50
5Åsa BraamOK Denseln1:00:39+21:1816:10
Karin GundbergOK Kolmårdenej start
Anna KempeOK Denselnej start
Maria LindforsBjörkfors GOIFej start

H35

3 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb36:519:16
2Rolf E JohanssonVästerviks OK39:41+2:509:59
3Fredrik EkströmHalmstad OK1:01:41+24:5015:32
4Robert HögbergLinköpings OK1:05:43+28:5216:33
Andreas GundbergOK Kolmårdenej start

D40

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK36:5010:57
2Anna KorallMotala AIF OL41:31+4:4112:21
3Lotta HaraldssonMotala AIF OL45:10+8:2013:26
4Emma BerggrenLinköpings OK57:21+20:3117:04
5Maria SarbergLinköpings OK58:00+21:1017:15
6Fia WärnNAIS Orienteringsklubb59:40+22:5017:45
7Anna-Karin MagnussonLinköpings OK1:06:50+30:0019:53
8Madelene AnderssonOK 64 Torpa1:16:42+39:5222:49

H40

3 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK24:586:17
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK32:23+7:258:09
3Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL36:54+11:569:17
4Anders KnutssonLinköpings OK37:01+12:039:19
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL37:45+12:479:30
6Christian EnbergLinköpings OK41:45+16:4710:30
7James MelanderTjällmo-Godegårds OK42:33+17:3510:43
8Markus HenrikssonLinköpings OK44:31+19:3311:12
9Stefan NidebornOK Roxen45:11+20:1311:22
10Mattias RehnGränna-Bygdens OK47:16+22:1811:54
11Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb56:59+32:0114:21
12Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb59:40+34:4215:01
13Matz HöögOK Motala1:04:48+39:5016:19
14Tony HolmbergOK Tylöskog1:09:30+44:3217:30
15Jens WärnNAIS Orienteringsklubb1:10:39+45:4117:47
16Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:17:19+52:2119:28
Markus KleinBjörkfors GOIFej start
Martin LindforsBjörkfors GOIFej start

D45

3 360 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonOK Kolmården37:0511:02
2Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb40:50+3:4512:09
3Maria LillieströmOK Roxen48:05+11:0014:18
4Anna HanssonSOK Viljan52:29+15:2415:37
5Malin PerssonOK Denseln53:31+16:2615:55
6Angelica BrandqvistTibro OK54:18+17:1316:09
7Jessica HallrosMotala AIF OL55:24+18:1916:29
8Karolina AnderssonLänna IF58:28+21:2317:24
9Monica AnderssonVingåkers OK1:00:23+23:1817:58
10Liselott RothLinköpings OK1:02:20+25:1518:33
11Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:29:29+52:2426:37
Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubbej start
Jenny RöjgårdOK Kolmårdenej start

H45

3 750 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK29:507:57
2Fredrik SvenssonJönköpings OK30:12+0:228:03
3Christian ErikssonLinköpings OK32:31+2:418:40
4Tomas BomanLinköpings OK33:38+3:488:58
5Per KempeOK Denseln34:39+4:499:14
6Martin JarelandLinköpings OK35:14+5:249:23
7Anders ArfwedsonFrölunda OL37:38+7:4810:02
8Björn KnuthammarLinköpings OK40:27+10:3710:47
9Pär-Magnus BjurekTibro OK41:16+11:2611:00
10Jonas RåbergLinköpings OK46:37+16:4712:25
11Johan DahmTjalve IF Norrköping48:42+18:5212:59
12Johan HanssonOK Löftan49:31+19:4113:12
13Johan PetterssonOK Motala50:55+21:0513:34
14Robert CederholmLänna IF57:13+27:2315:15
15Urban SärnbrinkOK Tisaren59:07+29:1715:45
16Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:03:37+33:4716:57
Joakim FornanderOK Roxenej start
Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OKej start
Magnus NilssonLinköpings OKej start

D50

2 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb33:5011:42
2Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL35:02+1:1212:07
3Inger GuståsLinköpings OK35:57+2:0712:26
4Carina AnderssonFK Friskus-Varberg38:01+4:1113:09
5Lena MalmströmTjalve IF Norrköping38:55+5:0513:27
6Maria OlofssonLinköpings OK40:31+6:4114:01
7Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL40:52+7:0214:08
8Anna-Lena JacobssonDegerfors OK45:34+11:4415:46
9Ebba HedegårdOK Kolmården50:58+17:0817:38
10Maria KjellmanLinköpings OK57:45+23:5519:58
11Helena HolmOK Roxen59:21+25:3120:32
12Helena PerssonIK Hakarpspojkarna1:31:36+57:4631:41
13Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:36:41+1:02:5133:27

H50

3 750 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF26:327:04
2Johan OtterströmLinköpings OK26:54+0:227:10
3Thomas PerssonOK Denseln31:49+5:178:29
4Gunnar MelinOK Kolmården34:31+7:599:12
5Johan MalmOK Kolmården34:47+8:159:16
6Jens LindströmTibro OK37:00+10:289:52
7Andreas HellgrenHammarkinds OK37:51+11:1910:05
8Hans PerssonOK Kolmården38:00+11:2810:08
9Fredrik JönssonMotala AIF OL41:56+15:2411:10
10Lars DanielsonMatteus SI42:02+15:3011:12
11Magnus SahlmanLinköpings OK45:13+18:4112:03
12Jonas RothLinköpings OK49:17+22:4513:08
13Christer ErikssonOK Kolmården49:31+22:5913:12
14Lars JacobssonDegerfors OK49:57+23:2513:19
15Anders LarssonHammarby IF OF52:16+25:4413:56
16Jesper JohanssonLinköpings OK52:43+26:1114:03
17Anders GustafssonFK Friskus-Varberg54:48+28:1614:36
18Christer LindellLinköpings OK1:05:23+38:5117:26
19Ola SvärmOK Roxen1:06:59+40:2717:51
20Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:07:12+40:4017:55
Magnus HedegårdOK Kolmårdenej godkänd
Erik HelanderOK Roxenej start
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej start

D55

2 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK28:5910:01
2Inger BergLinköpings OK34:13+5:1411:50
3Ingrid RoosMotala AIF OL46:27+17:2816:04
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej godkänd
Susanne LuescherStora Tuna OKej start

H55

3 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BjurströmOK Tisaren33:079:51
2Pedro LundqvistLinköpings OK34:11+1:0410:10
3Bo GustafssonOK Tylöskog38:53+5:4611:34
4Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared39:54+6:4711:52
5Jonas KarlssonOK Tylöskog40:19+7:1211:59
6Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL46:48+13:4113:55
7Jörgen SköldLinköpings OK48:23+15:1614:23
8Mats KarlssonTjalve IF Norrköping50:13+17:0614:56
9Sören BremerBoxholm-Mjölby OL51:07+18:0015:12
10Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL56:36+23:2916:50
Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start

D60

2 780 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK35:2412:44
2Lena FröbergTjalve IF Norrköping36:55+1:3113:16
3Eva-Karin JönssonOK Kolmården37:07+1:4313:21
4Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK40:06+4:4214:25
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb40:40+5:1614:37
6Britt GunnarssonKristinehamns OK42:18+6:5415:12
7Berit EklöfMatteus SI42:53+7:2915:25
8Marie SvernestamLinköpings OK46:01+10:3716:33
9Carin AnderssonOK Denseln54:15+18:5119:30
10Pia StålhandskeBjörkfors GOIF54:41+19:1719:40
11Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:16:46+41:2227:36

H60

3 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer FranssonMotala AIF OL37:1811:22
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:20+3:0212:17
3Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL43:45+6:2713:20
4Sven GranathTjällmo-Godegårds OK44:45+7:2713:38
5Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro45:45+8:2713:56
6Jan LundgrenLinköpings OK47:46+10:2814:33
7Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL47:48+10:3014:34
8Sten GranathTjällmo-Godegårds OK49:23+12:0515:03
9Robert HåkanssonOK Kolmården59:03+21:4518:00
10Hannes CarlssonHammarkinds OK1:11:41+34:2321:51

D65

2 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården31:5611:29
2Agneta NilssonEskilstuna OL37:55+5:5913:38
3Mona ForsbergNyköpings OK38:26+6:3013:49
4Monica LööfMariestads FK39:18+7:2214:08
5Kristin JohanssonKarlskrona SOK40:38+8:4214:36
6Gerd HagströmTjalve IF Norrköping40:58+9:0214:44
7Barbro ÖstlundOK Roxen42:51+10:5515:24
8Ulla KjellLinköpings OK55:12+23:1619:51
9Catharina JohanssonOK Kolmården1:15:01+43:0526:59
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OKej godkänd
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej start

H65

3 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL32:129:49
2Kent GranqvistVästerviks OK33:40+1:2810:15
3Torgny PetterssonMarkbygdens OK40:17+8:0512:16
4Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK41:48+9:3612:44
5Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL46:38+14:2614:13
6Yngve PetterssonLinköpings OK46:44+14:3214:14
7Per ErikssonLinköpings OK46:45+14:3314:15
8Håkan LööfMariestads FK47:50+15:3814:35
9Ove JohanssonOK Kolmården49:16+17:0415:01
10Anders KjellLinköpings OK49:19+17:0715:02
11Pelle SkullmanLinköpings OK50:13+18:0115:18
12Lennart SvernestamLinköpings OK51:06+18:5415:34
13Peter RasmussenNyköpings OK51:11+18:5915:36
14Olle ArmanNyköpings OK51:55+19:4315:49
15Ingemar PerssonGamleby OK53:52+21:4016:25
16Anders HedinMotala AIF OL1:04:41+32:2919:43
17Sture AhlOK Motala1:26:05+53:5326:14 Ladda ner rutt i gpx-format
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Hans GustavssonNyköpings OKej start
Tomas OlaussonAskersunds OKej start
Jens TörnmarckAskersunds OKej start

D70

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK27:1912:42
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK34:36+7:1716:05
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL37:02+9:4317:13
4Inga-Lill PetterssonLinköpings OK37:31+10:1217:26
5Carina LindmanFinspångs SOK38:21+11:0217:50
6Ulla LingJönköpings OK38:26+11:0717:52
7Stina KorallMotala AIF OL41:32+14:1319:19
8Eva LindgrenLinköpings OK57:13+29:5426:36

H70

2 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK35:0312:10
2Börje RåbergOK Tyr35:36+0:3312:21
3Jerry MartinssonOK Motala36:03+1:0012:31
4Göran ForsbergNyköpings OK39:40+4:3713:46
5Peter HagströmTjalve IF Norrköping40:01+4:5813:53
6Tommy OlssonKarlskrona SOK41:29+6:2614:24
7Bo JernbergOK Roxen41:30+6:2714:24
8Per GranevikJönköpings OK43:07+8:0414:58
9Leif LundbergMotala AIF OL48:43+13:4016:54
10Runar AldénOK Kolmården50:03+15:0017:22
11Bengtåke AnderssonOK Amne52:36+17:3318:15
12Lars EkholmBjörkfors GOIF58:58+23:5520:28
13Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:08:17+33:1423:42
14Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:09:04+34:0123:58
Ulf SvedestamEskilstuna OLej godkänd
Christer SandhOK Roxenej start

D75

2 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL39:0418:10
2Britten PerssonFinspångs SOK41:31+2:2719:18
3Ann-Marie BirgerssonForserums SOK41:33+2:2919:19
4Sonja HanssonTjalve IF Norrköping51:38+12:3424:00
5Gudrun ThigerLinköpings AIK1:02:31+23:2729:04
Monica LindgrenLinköpings OKej godkänd
Lotta GranholmLinköpings OKej start

H75

2 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog34:3812:01
2Erland LingJönköpings OK39:21+4:4313:39
3Ivan ErnvidUlricehamns OK42:08+7:3014:37
4Arne AnderssonOK Motala52:48+18:1018:20
5Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:01:01+26:2321:11
6Uno BergOK Motala1:01:47+27:0921:27
7Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:05:09+30:3122:37
8Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:08:10+33:3223:40
Bengt KarlssonLinköpings AIKej godkänd
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd
Nils SjödinTjalve IF Norrköpingutgått

H80

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL43:4015:42
2Otto HolmdahlLinköpings OK44:20+0:4015:56
3Göran HektorLinköpings OK52:35+8:5518:54
4Tore JohanssonSOK Aneby58:30+14:5021:02
5Mats BirgerssonForserums SOK1:01:00+17:2021:56
Anders AdlerLinköpings AIKej start

H85

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK49:1222:53
2Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubb53:23+4:1124:49

Inskolning

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Tove LennermarkSkogspojkarnas OKfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils WistedtBoxholm-Mjölby OL13:587:14
2Ida KjellmanLinköpings OK19:09+5:119:55
3Olle SognellKlubblös19:49+5:5110:16
4Gustav BomanLinköpings OK20:09+6:1110:26
5Felicia SvenssonJönköpings OK21:08+7:1010:56
6Elias WedinNAIS Orienteringsklubb23:35+9:3712:13
7Tove FahlstedtSkogspojkarnas OK24:21+10:2312:36
8Rosie SognellKlubblös25:26+11:2813:10
9Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarna27:21+13:2314:10
Otto BrantvallOK Denselnej godkänd
Alma BrantvallOK Denselnej start

U2

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK22:279:25
2Alvin KorallMotala AIF OL25:10+2:4310:34
3Uno DingstenSkogspojkarnas OK25:37+3:1010:45
4Lukas AxénOK Motala28:34+6:0712:00
5Saga LindellOK Roxen32:00+9:3313:26
6Wilma HultmanSkogspojkarnas OK33:14+10:4713:57
7Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb39:29+17:0216:35
8Johannes DahlbergIK Trenne Ullared51:52+29:2521:47
August LundgrenÖdeshögs SKej start

Öppen motion 1

2 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara FahlstedtSkogspojkarnas OK28:1211:50
2Jannika JosefssonOK Roxen29:27+1:1512:22
3Susanna LindellLinköpings OK37:13+9:0115:38
4Nina SognellKlubblös38:58+10:4616:22
5Cecilia BomanLinköpings OK39:00+10:4816:23
6Lotta GemforsÖdeshögs SK45:14+17:0219:00
7Irene NordhKlubblös59:05+30:5324:49
8Kiddy NordhKlubblös59:15+31:0324:53

Öppen motion 3

2 760 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard SöderbergTjällmo-Godegårds OK30:3611:05
2Kristoffer NilssonKlubblös34:14+3:3812:24
3Peter PilemalmMotala AIF OL36:23+5:4713:10
4Sara HultmanSkogspojkarnas OK37:17+6:4113:30
5Per NordbergSkogspojkarnas OK38:56+8:2014:06
6Karl KarlssonÖdeshögs SK41:11+10:3514:55
7Anders EkingeOK Motala41:15+10:3914:56
8Axel KarlssonÖdeshögs SK41:17+10:4114:57
9Cornelia LarssonFinspångs SOK43:46+13:1015:51
10Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK48:55+18:1917:43
11Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK53:01+22:2519:12
12Alva HellstrandIF Rigor55:07+24:3119:58
13Åsa ForsmanLinköpings OK55:12+24:3620:00
14Anne Sofie HellstrandIF Rigor55:36+25:0020:08
15Annie StenstrandÖdeshögs SK56:55+26:1920:37
16Wilma SuwannaBoxholm-Mjölby OL57:53+27:1720:58
17Anna WirenLinköpings SK1:00:34+29:5821:56
18Inger EkmanOK Roxen1:04:19+33:4323:18
19Emma OrreniusÖdeshögs SK1:06:31+35:5524:06
20Clara OrreniusÖdeshögs SK1:06:38+36:0224:08
21Liselott AnderssonKlubblös1:07:32+36:5624:28
22Hilda BrantvallOK Denseln1:11:59+41:2326:04
23Frida BrantvallOK Denseln1:12:53+42:1726:24
24Anders HargebyBjörkfors GOIF1:14:32+43:5627:00

Öppen motion 5

3 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MandahlÖstra Almby FK39:1112:03
2Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK40:49+1:3812:33
3Jörgen JonssonKlubblös44:48+5:3713:47
4Gert KromnérSkogspojkarnas OK44:59+5:4813:50
5Fredrik BerggrenLinköpings OK46:17+7:0614:14
6Arvid RothLinköpings OK46:33+7:2214:19
7Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping50:20+11:0915:29
8Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping52:23+13:1216:07
9Peter HallKlubblös56:10+16:5917:16
10Elsa KarlssonÖdeshögs SK56:22+17:1117:20
11Federica De MagistrisOK Kolmården1:00:48+21:3718:42
12Anneli BorgOK Denseln1:00:55+21:4418:44
13Annika LindellOK Roxen1:01:02+21:5118:46
14Ingela ÅrbrinkLinköpings OK1:03:07+23:5619:25
15Pär HisvedAlfta-Ösa OK1:03:47+24:3619:37
16Anna FröbergOK Roxen1:04:37+25:2619:52
17Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:06:13+27:0220:22
18Kerstin BobergOK Roxen1:08:21+29:1021:01
19Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK1:17:06+37:5523:43
20Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK1:17:51+38:4023:57
21Elin KarlssonTjalve IF Norrköping1:18:00+38:4924:00
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OKej start

Öppen motion 7

3 040 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping34:1011:14
2Lena StrömTjällmo-Godegårds OK37:03+2:5312:11
3Martin AllardTjällmo-Godegårds OK37:49+3:3912:26
4Ida DalhammerOK Roxen38:12+4:0212:33
5Per-Inge JohanssonKlubblös40:11+6:0113:13
6Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL40:12+6:0213:13
7Thomas JohanssonOK Kolmården40:17+6:0713:15
8Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna40:52+6:4213:26
9Anna MartinNAIS Orienteringsklubb42:47+8:3714:04
10Boo NordinSol Tranås45:17+11:0714:53
11Jesper AnderssonVingåkers OK47:24+13:1415:35
12Olivia FröbergOK Roxen47:41+13:3115:41
13Reinert HallorOK Tisaren49:05+14:5516:08
14Thomas LarssonLinköpings OK50:42+16:3216:40
15Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF51:05+16:5516:48
16Torleif MartinKlubblös51:13+17:0316:50
17Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL51:27+17:1716:55
18Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL51:48+17:3817:02
19Harald BrandeTjalve IF Norrköping54:27+20:1717:54
20Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping56:02+21:5218:25
21Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK56:18+22:0818:31
22Patrik GustavssonLinköpings OK57:28+23:1818:54
23Karin SärnbrinkOK Tisaren1:00:23+26:1319:51
24Monica HallorOK Tisaren1:01:15+27:0520:08
25Per FröbergTjalve IF Norrköping1:01:36+27:2620:15
26Roger StigssonLinköpings OK1:04:58+30:4821:22
27Ole PedersenLinköpings OK1:05:07+30:5721:25
28Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:05:53+31:4321:40
29Louise DalhammerOK Roxen1:07:22+33:1222:09
30Erik HanssonOK Roxen1:09:18+35:0822:47
31Lars PaulssonKlubblös1:10:45+36:3523:16
32Per-Ove EkmanOK Roxen1:10:57+36:4723:20
33Görel SvedestamEskilstuna OL1:36:17+1:02:0731:40
Cecilia BjurströmOK Tisarenej godkänd
Liselott SvenssonJönköpings OKutgått
Anders SwedinLidköpings VSKutgått

Öppen motion 8

4 160 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam SandstedtEksjö SOK34:098:12
2Patrik NilssonLinköpings OK39:24+5:159:28
3Henrik LjungemyrOK Kolmården39:28+5:199:29
4Michael WennblomHagaby GoIF Örebro39:55+5:469:35
5Erik SköldLinköpings OK40:43+6:349:47
6Emil GunnarssonEksjö SOK42:13+8:0410:08
7Josefina BerntssonLinköpings OK45:24+11:1510:54
8Per ÖstlundOK Roxen47:01+12:5211:18
9Leif LindgrenLinköpings OK47:50+13:4111:29
10Anders JohanssonFinspångs SOK48:03+13:5411:33
11Marie Arnesson GallerOK Löftan49:19+15:1011:51
12Jennie AxinHagaby GoIF Örebro50:28+16:1912:07
13Sofie LarssonKlubblös52:35+18:2612:38
14Torbjörn AlmgrenOK Kolmården52:41+18:3212:39
15Johan JylltorpLinköpings OK53:11+19:0212:47
16Claes OtterborgIK Hakarpspojkarna55:59+21:5013:27
17Liselott EricsonLinköpings OK57:35+23:2613:50
18Moa HedegårdOK Kolmården58:07+23:5813:58
19Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK58:46+24:3714:07
20Andreas BergLinköpings OK59:33+25:2414:18
21Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro59:52+25:4314:23
22Hans PetterssonLinköpings SK1:03:04+28:5515:09
23Markus JohanssonLinköpings OK1:07:36+33:2716:15
24Mattias KarlssonÖdeshögs SK1:11:36+37:2717:12
25Tina LindgrenLinköpings OK1:12:24+38:1517:24
26Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:16:48+42:3918:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser