Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Medel, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Medel, final
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: lördag 17 september 2011

H21A

5 300 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna37:477:07
2Jonn Are MyhrenIFK Lidingös Skid o OK37:48+0:017:07
3Emil WingstedtLeksands OK38:08+0:217:11
4Anders HolmbergJärla Orientering38:12+0:257:12
5Zsolt LenkeiIFK Moras OK38:15+0:287:13
6Graham GristwoodSödertälje-Nykvarn OF38:20+0:337:13
7Oleksandr KratovOK Orion38:58+1:117:21
8Erik AxelssonFinspångs SOK39:31+1:447:27
9Peter ÖbergOK Hällen39:40+1:537:29
10Gustav BergmanOK Ravinen39:41+1:547:29
11Lukas PetersonIFK Umeå39:55+2:087:31
12Josef NordlundOK Linné39:57+2:107:32
13Jesper LysellRehns BK40:30+2:437:38
14Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF40:36+2:497:39
15Johan RunessonGöteborg-Majorna OK40:37+2:507:39
16Mats TroengOK Linné40:43+2:567:40
17Jonas PilbladIFK Göteborg41:01+3:147:44
18Per ÖbergOK Hällen41:08+3:217:45
19Filip DahlgrenIFK Lidingös Skid o OK41:14+3:277:46
20Olle KaleredOK Denseln41:36+3:497:50
21Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF41:41+3:547:51
22Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:46+3:597:52
23Erik PetterssonOK Denseln42:01+4:147:55
24Robbin KantarpOK Hällen42:19+4:327:59
25Daniel AttåsOK Tisaren42:32+4:458:01
26Ola MartnerGöteborg-Majorna OK42:42+4:558:03
27Johan AronssonOK Tisaren42:52+5:058:05
28Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna43:06+5:198:07
29David BejbomJärla Orientering43:24+5:378:11
30Oskar CarlborgOK Hällen44:12+6:258:20
31Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna44:32+6:458:24
32Anders KleistOK Denseln46:05+8:188:41
33Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna47:27+9:408:57
34Oskar SjöbergOK Linné47:36+9:498:58
35Ulf TroengOK Linné48:06+10:199:04
36Erik Ivarsson SandbergOK Denseln48:09+10:229:05
37Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna48:36+10:499:10
Per BrolundOK Denselnej godkänd
Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Audun WeltzienIFK Göteborgej godkänd
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingös Skid o OKej start

H21B

4 160 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak BergmanOK Skogsfalken29:287:05
2Niklas OlofssonHelsingborgs SOK31:00+1:327:27
3Henrik BerggrenOK Denseln31:48+2:207:38
4David LingforsOK Linné31:55+2:277:40
5Tomas StenströmOK Linné32:05+2:377:42
6Emil JönssonHalmstad OK32:35+3:077:49
7Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK32:42+3:147:51
8Oleksandr StarovOK Denseln32:57+3:297:55
9Rikard ClaessonStora Tuna OK33:13+3:457:59
10Erik HolmbergIK Hakarpspojkarna33:14+3:467:59
11Matjaz StanfelMalungs OK Skogsmårdarna34:08+4:408:12
12Mats RöjgårdOK Kolmården34:19+4:518:14
13Christian HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK34:37+5:098:19
14Peter AronssonLinköpings OK34:41+5:138:20
15Mathias HallménAttunda OK34:42+5:148:20
16Pelle EngstrandStora Tuna OK35:26+5:588:31
17Niklas SerranderSödertälje-Nykvarn OF35:31+6:038:32
17Jan TroengOK Linné35:31+6:038:32
19Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna35:39+6:118:34
20Lasse JanssonGävle OK36:06+6:388:40
21Oscar Stensson-BohmanNybro OK36:09+6:418:41
22Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna36:18+6:508:43
23Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF36:22+6:548:44
24Henrik LundgrenSävedalens AIK36:34+7:068:47
25Erik Folkesson BlomOK Orion36:40+7:128:48
26Oskar DanielsAttunda OK36:45+7:178:50
27Jerker LysellRehns BK38:13+8:459:11
28Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK38:18+8:509:12
29Tommy LindbergOK Roslagen40:08+10:409:38
30Henrik LöfåsOK Linné40:38+11:109:46
31Johan KärrströmTullinge SK40:51+11:239:49
32Jakob LööfOK Pan-Kristianstad41:17+11:499:55
33Erik AnderssonOK Denseln42:16+12:4810:09
34Patrik LindÄrla IF42:45+13:1710:16
35Erik MartinssonLinköpings OK44:09+14:4110:36
36Rickard BörjessonHestra IF47:05+17:3711:19
Petter JönssonJärla Orienteringej godkänd
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Scott FraserSödertälje-Nykvarn OFej start
Christian ChristensenIFK Göteborgej start
Niclas JonassonLeksands OKej start
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej start

H21C

4 170 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EngstrandIFK Göteborg30:077:13
2Johan NordlundLeksands OK31:53+1:467:38
3Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna32:16+2:097:44
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK32:28+2:217:47
5Anders BoströmJärfälla OK33:40+3:338:04
6Peter ErikssonLinköpings OK34:04+3:578:10
7Samuel AnderssonIFK Umeå34:13+4:068:12
8Jegor KostylevIFK Moras OK34:36+4:298:17
9Erik BlomgrenStora Tuna OK34:39+4:328:18
10Philipp SauterGöteborg-Majorna OK35:22+5:158:28
11Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna35:40+5:338:33
12Erik LindIFK Umeå36:24+6:178:43
13Karl LevinSävedalens AIK36:26+6:198:44
14Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna36:31+6:248:45
15Magnus PerssonOK Tisaren36:59+6:528:52
16Rasmus ElmelidSkåneslättens OL37:50+7:439:04
17Mikael AnderssonLinköpings OK38:03+7:569:07
18Erik ÖhlundUlricehamns OK38:48+8:419:18
19Kent LundvallVallentuna-Össeby OL40:06+9:599:36
20Johan TörnrothHjobygdens OK41:50+11:4310:01
21Rikard PentonenIFK Göteborg41:56+11:4910:03
22Mikael NilssonSnättringe SK42:12+12:0510:07
23Göran AnlindTäby OK42:21+12:1410:09
24Anton TynongGävle OK42:52+12:4510:16
25Kristian DahlströmIFK Moras OK44:11+14:0410:35
26Per-Anders EggertsenIFK Göteborg46:48+16:4111:13
27Johan IsraelssonStora Tuna OK48:54+18:4711:43
Conny RantzowHestra IFej godkänd
Tomas HallménOK Tisarenej godkänd
Sigge LundedalOK Denselnej godkänd
Fredrik PerssonIFK Göteborgej start
Christoffer EskilssonHaninge SOKej start
Andreas HöyeGöteborg-Majorna OKej start
Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFej start
Per EklöfKFUM Örebro OKej start
Jakob EngIFK Göteborgej start
Mikael KristenssonLeksands OKej start
Kalle DalinLeksands OKej start
Magnus PalmGöteborg-Majorna OKej start
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej start
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej start
Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OKej start

H21D

4 090 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle LarssonÄrla IF33:018:04
2Andreas PetersonHagaby GOIF33:57+0:568:18
3Victor SilvemarkÄrla IF34:18+1:178:23
4Henric BrohedeOK Tyr34:56+1:558:32
5Markus AdolfssonLinköpings OK35:45+2:448:44
6Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna35:52+2:518:46
7Per-Åke OlssonOK Ravinen36:09+3:088:50
8Ola NybergOK Orion36:24+3:238:53
9Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF36:44+3:438:58
10Greger TyskLeksands OK37:19+4:189:07
11Erik SisellGävle OK37:31+4:309:10
12Gustav EklöfUlricehamns OK38:22+5:219:22
13Joakim IngelssonOK Hammaren38:42+5:419:27
14Conny ForsbergLånghundra IF38:49+5:489:29
15Tobias LindellVänersborgs SK39:04+6:039:33
16Oskar EklöfUlricehamns OK39:10+6:099:34
17Johan LindahlTäby OK39:57+6:569:46
18Johan WikströmOK Tyr40:15+7:149:50
19Patrik BengtssonOK Kolmården41:01+8:0010:01
20Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna41:08+8:0710:03
21Henrik LaasIFK Göteborg41:20+8:1910:06
22Michal BestaFK Göingarna41:21+8:2010:06
23Per JonhedKFUM Örebro OK42:11+9:1010:18
24Robert JohanssonTäby OK42:37+9:3610:25
25Nicolas SimoninIFK Lidingös Skid o OK43:17+10:1610:34
26Magnus SaagerOK Orion44:04+11:0310:46
27Johan HameliusOK Linné44:33+11:3210:53
28Per-Åke BligårdOK Vilse 8745:34+12:3311:08
29Calle StenbergOK Skogshjortarna46:59+13:5811:29
30Dan WesterJärla Orientering48:31+15:3011:51
31Mattias NilssonVänersborgs SK48:42+15:4111:54
32Andreas FermFK Göingarna49:42+16:4112:09
33Erik HarlénKFUM Örebro OK51:36+18:3512:36
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Tobias KillmanOK Tyrej godkänd
Sebastian MånssonHagaby GOIFej godkänd
Erik TengvallVänersborgs SKej start
Francois GononIFK Göteborgej start
Fredrik RosénJönköpings OKej start
Erik JohanssonGöteborg-Majorna OKej start
Markus FredlundTullinge SKej start
Simon AnderssonOK Kullingshofej start

H21E

3 960 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonEmmaboda Verda OK29:537:32
2Anders Konring OlesenUlricehamns OK32:23+2:308:10
3Axel MattssonJärla Orientering33:15+3:228:23
4Jörgen OhlinOK Linné33:51+3:588:32
5Ross SmithOK Linné34:11+4:188:37
6Martin LarssonIFK Göteborg35:15+5:228:54
7Anders HöijeGöteborg-Majorna OK35:28+5:358:57
8Matthieu PuechIFK Göteborg35:29+5:368:57
9Thomas Van der KleijOK Skogshjortarna35:53+6:009:03
10Mikael LundqvistFalkenbergs OK36:34+6:419:14
11Karl WalheimÄrla IF38:09+8:169:38
12Oscar VångellÄrla IF38:22+8:299:41
13Jens ÖströmOK Tyr39:08+9:159:52
14Eric RosanderFinspångs SOK39:21+9:289:56
15Peter ArnessonUlricehamns OK40:01+10:0810:06
16Denus ShcherbakovRonneby OK40:02+10:0910:06
17Johan PerssonHagaby GOIF40:07+10:1410:07
18Erik AlnervikHelsingborgs SOK40:22+10:2910:11
19Erik MattssonJärla Orientering40:37+10:4410:15
20Emil KaleredSkogspojkarnas OK40:53+11:0010:19
21Henrik TostebergLinköpings OK41:27+11:3410:28
22Olov EricsonRehns BK43:12+13:1910:54
23Pontus JohanssonVäxjö OK43:41+13:4811:01
24Olof ErikssonOK Linné44:04+14:1111:07
25Fajer WennerbergOK Klyftamo44:38+14:4511:16
25Stefan AronssonKFUM Örebro OK44:38+14:4511:16
27Martin MeleckýStora Tuna OK44:42+14:4911:17
28Håkan GunnarssonFK Göingarna45:18+15:2511:26
29Hans PerssonGävle OK47:57+18:0412:06
30Tom OlaussonOK Orion52:12+22:1913:10
31Björn KarlssonHalmstad OK53:57+24:0413:37
32Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK55:07+25:1413:55
33Josh BeechOK Södertörn56:42+26:4914:19
34Björn WistrandOK Hällen1:07:08+37:1516:57
Jakob WallenhammarHagaby GOIFej godkänd
Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan ErikssonGävle OKej godkänd
Oleksandr MarchukSödertälje-Nykvarn OFej start
Björn ArnessonUlricehamns OKej start
Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Fredrik LarssonNorbergs OKej start
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OKej start

H21F

3 580 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Artem PanchenkoIFK Moras OK32:419:07
2Jonas WallinVänersborgs SK32:55+0:149:11
3Gustav NordströmGävle OK33:09+0:289:15
4Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF33:13+0:329:16
5Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK34:02+1:219:30
6Simon WallerOK Vargen34:06+1:259:31
7Per CarlborgNyköpings OK34:18+1:379:34
8Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna36:15+3:3410:07
9Oscar ArmanNyköpings OK36:28+3:4710:11
9Emil HjalmarssonIFK Lidingös Skid o OK36:28+3:4710:11
11Ola HultinOK Roslagen38:52+6:1110:51
12Thomas PetterssonIF Thor39:51+7:1011:07
13Emil SvalbringMålilla OK40:52+8:1111:24
14Anders FrickLunds OK40:55+8:1411:25
15Emil AlexanderssonHalmstad OK42:45+10:0411:56
16Simon AnderssonForsa OK44:59+12:1812:33
17Johan LundqvistOK Gynge45:08+12:2712:36
18Tommy SvenssonOK Gynge45:25+12:4412:41
19Rasmus LeoOK Orion45:30+12:4912:42
20David HolmströmOK Roslagen51:59+19:1814:31
21Niklas ReinholdssonIF Thor52:54+20:1314:46
22John SvanbergOK Södertörn54:03+21:2215:05
23Henrik LundqvistOK Gynge1:03:02+30:2117:36
24Viktor StenssonHelsingborgs SOK1:09:07+36:2619:18
Bo HallbergFalköpings AIK OKej godkänd
Arne JanssonOK Klemmingenej godkänd
Anders JanssonTäby OKej godkänd
Erik MemmiHalmstad OKej godkänd
Niklas JakobssonSol Tranåsej start
John HartleyOK Ravinenej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Gabriel IreståhlSol Tranåsej start
Erik JohanssonOK Trananej start

H21G

3 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pavlo UshkvarokStora Tuna OK28:017:44
2Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna33:05+5:049:08
3Erik ZanderIFK Moras OK34:14+6:139:27
4Tommy SöderbergOK Hällen34:21+6:209:29
5Johan LindbergMalungs OK Skogsmårdarna34:29+6:289:31
6Klaus CsucsIFK Moras OK36:54+8:5310:11
7Simon SjöhedGävle OK37:28+9:2710:20
8Johan AndreassonVäxjö OK45:35+17:3412:35
9Örjan TingströmOK Klemmingen58:44+30:4316:13
10Roland FesselhoferGöteborg-Majorna OK1:04:30+36:2917:49
Henrik WiklundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mattias ArgårdsIFK Moras OKej godkänd
Martin ClaessonIFK Göteborgej start
Morten Jarvis WestergårdJärla Orienteringej start
Emil JohanssonOK Tisarenej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Andreas HolmqvistHestra IFej start
Joel Käll-KarlssonVäxjö OKej start
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start
Jonatan LarssonUddevalla OKej start
Jan JohanssonIFK Umeåej start
Mattias AnderssonOK Tisarenej start
Rassmus AnderssonOK Linnéej start
Sören NaseniusIFK Göteborgej start
Jonas EngströmOK Hällenej start
Daniel HjortvallHestra IFej start
Christian ArnessonUlricehamns OKej start
Mattias JonssonLinköpings OKej start
Carl AxelssonSol Tranåsej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Rickard HolmqvistHestra IFej start
Mattias MillingerOK Linnéej start
Johan ModigOK Pan-Kristianstadej start
Anders EdlingOK Linnéej start
Carl-Johan GrapeIFK Moras OKej start
Torbjörn SvenskOK Hällenej start
Martin HärbergJärla Orienteringej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Albin PetterssonOK Tisarenej start
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start
David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Jonas PalmSävedalens AIKej start

D21A

4 740 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JohanssonIFK Göteborg40:308:32
2Helena JanssonLeksands OK41:33+1:038:45
3Eva JurenikovaDomnarvets GOIF41:38+1:088:47
4Nadiya VolynskaOK Orion42:25+1:558:56
5Sara EskilssonHaninge SOK43:10+2:409:06
6Maria MagnussonSävedalens AIK43:14+2:449:07
7Emma ClaessonStora Tuna OK43:18+2:489:08
8Malin Leijon-LindOK Kolmården43:24+2:549:09
9Lilian ForsgrenOK Tisaren44:03+3:339:17
10Angela WildOK Rodhen44:09+3:399:18
11Kristin LöfgrenOK Kolmården44:13+3:439:19
12Jenny LönnkvistTullinge SK44:27+3:579:22
13Josefine EngströmAlfta-Ösa OK44:37+4:079:24
14Emma AnderssonSävedalens AIK44:39+4:099:25
15Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna44:46+4:169:26
16Åsa LindqvistUmeå OK44:56+4:269:28
17Maria WestherOK Tisaren45:16+4:469:32
18Johanna LindbergDomnarvets GOIF45:29+4:599:35
19Frida BakkmanSOK Viljan45:59+5:299:42
20Johanna LönnkvistTullinge SK46:30+6:009:48
21Lina BäckströmDomnarvets GOIF46:39+6:099:50
22Linnea LidströmOK Kolmården47:06+6:369:56
23Linda TakeOK Tyr47:22+6:529:59
24Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna47:48+7:1810:05
25Gunilla SvärdIF Thor47:58+7:2810:07
26Lina StrandGöteborg-Majorna OK48:18+7:4810:11
27Emma JohanssonDomnarvets GOIF48:27+7:5710:13
28Sofia SalomonssonVänersborgs SK48:42+8:1210:16
29Karin PerssonHagaby GOIF48:45+8:1510:17
30Kajsa RisbyOK Kåre49:01+8:3110:20
31Lisa CarlssonOK Linné51:15+10:4510:48
32Elin Dahlstedt-TyskLeksands OK51:52+11:2210:56
33Helena AnderssonDalaportens OL51:54+11:2410:56
34Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK52:18+11:4811:02
35Elsa JanssonJärla Orientering53:28+12:5811:16
36Lena EliassonDomnarvets GOIF56:00+15:3011:48
37Bettina AebiOK Tisaren57:35+17:0512:08
38Annika BjörkDomnarvets GOIF1:14:14+33:4415:39
Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Annica GustafssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Ines BrodmannIFK Lidingös Skid o OKej start

D21B

3 360 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe SøesIFK Lidingös Skid o OK31:289:21
2Sofia AdolfssonOK Kåre32:29+1:019:40
3Jenny Bagge JohanssonTäby OK32:35+1:079:41
4Alva OlssonVästerås SOK33:33+2:059:59
5Stina JanssonJärla Orientering33:36+2:0810:00
6Jenny WegmüllerOK Rodhen34:57+3:2910:24
6Malin SandIK Hakarpspojkarna34:57+3:2910:24
8Anastasiia DanylovaStora Tuna OK36:42+5:1410:55
9Rebecka OlssonOK Skogsfalken36:44+5:1610:55
10Johanna BergmanSundsvalls OK36:46+5:1810:56
11Grete GutmannIK Hakarpspojkarna36:57+5:2910:59
12Pia JohanssonOK Landehof37:05+5:3711:02
13Lena GillgrenStora Tuna OK37:24+5:5611:07
14Rebecka NylinOK Tisaren37:33+6:0511:10
15Emma CarlssonSkarpnäcks OL38:13+6:4511:22
16Lina ScholsAlfta-Ösa OK39:07+7:3911:38
17Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK40:00+8:3211:54
18Anna ForsbergOK Kolmården41:04+9:3612:13
19Linda ByströmStora Tuna OK41:15+9:4712:16
20Elin SjölanderOK Rodhen41:40+10:1212:24
21Rebecka LindbergOK Linné43:30+12:0212:56
22Maria SjölanderOK Rodhen45:22+13:5413:30
23Annika RidellIF Thor46:21+14:5313:47
24Lena BirkebaekStora Tuna OK47:03+15:3514:00
25Sara BengtssonOK Linné47:36+16:0814:10
26Karin LundbergJärfälla OK50:21+18:5314:59
27Matilda AnderssonOK Kåre51:28+20:0015:19
28Samantha SaegerOK Linné51:43+20:1515:23
29Lina BlomqvistOK Skogsfalken53:20+21:5215:52
30Malin JonssonOK Tyr55:05+23:3716:23
Johanna ÖbergOK Hällendiskvalificerad
Sofia SöllvanderOK Linnéej godkänd
Maria HolmstrandIFK Göteborgej godkänd
Elin StrömTullinge SKej godkänd
Elin DahlinDomnarvets GOIFej start
Lotta SaetreOK Landehofej start
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OKej start
Anna BachmanTäby OKej start
Jennie RunessonGöteborg-Majorna OKej start

D21C

3 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasa PtasekaiteOK Linné30:0410:01
2Josefin AronssonOK Tisaren30:07+0:0310:02
3Josefine CarlssonSOK Viljan30:11+0:0710:03
4Sofia TörnqvistAlfta-Ösa OK31:00+0:5610:20
5Frida NeroGöteborg-Majorna OK31:34+1:3010:31
6Linda LarssonJärfälla OK31:47+1:4310:35
7Susanna MårtenssonStora Tuna OK32:16+2:1210:45
8Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL35:46+5:4211:55
9Ida HyvönenSkattkärrs IF36:31+6:2712:10
10Fredrika VångellLinköpings OK36:40+6:3612:13
11Edita MartuseviciuteKFUM Örebro OK38:03+7:5912:41
12Fanny FredrikssonIF Thor38:13+8:0912:44
13Marit KahrsEmmaboda Verda OK39:03+8:5913:01
14Lisa PetterssonOK Dacke39:39+9:3513:13
15Petra OlanderLånghundra IF40:16+10:1213:25
16Magdalena OlssonIFK Moras OK40:21+10:1713:27
17Jenny BengtssonLånghundra IF40:46+10:4213:35
18Stina GranefeltOK Tyr41:54+11:5013:58
19Johanna HallbergUmeå OK42:08+12:0414:02
20Charlotte LindkvistLeksands OK43:03+12:5914:21
21Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK43:23+13:1914:27
22Marita FreimaneSödertälje-Nykvarn OF46:42+16:3815:34
23Elisa ElstnerOK Linné47:25+17:2115:48
24Elisabeth FriesUmeå OK48:23+18:1916:07
25Julia DavidssonOK Klemmingen48:54+18:5016:18
26Cecilia RydbergUmeå OK50:01+19:5716:40
27Lovisa NilssonSävedalens AIK52:33+22:2917:31
28Hanna JohanssonSkattkärrs IF1:01:01+30:5720:20
Lisa RönnolsTäby OKej godkänd
Marielle LarssonOK Södertörnej start
Karin Aneland-ThernIFK Göteborgej start
Elin HamreforsOK Landehofej start
Elin VedinSundsvalls OKej start
Ellinor FranssonJärla Orienteringej start
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Petra BaljeuLeksands OKej start
Maria JonssonSundsvalls OKej start
Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OKej start
Malin SandIFK Lidingös Skid o OKej start
Sara SvenssonGöteborg-Majorna OKej start

D21D

2 760 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK28:5110:27
2Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK29:48+0:5710:47
3Carolin SvenssonHaninge SOK30:53+2:0211:11
4Malin SettergrenHalmstad OK33:34+4:4312:09
5Lucie WeissovaFK Göingarna33:50+4:5912:15
6Olga RieznychenkoIFK Moras OK34:04+5:1312:20
7Katarina GalleJärfälla OK34:15+5:2412:24
8Sarah TibellLinköpings OK35:26+6:3512:50
9Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL35:31+6:4012:52
10Johanna RagvaldOK Linné35:43+6:5212:56
11Maria OhlssonOK Dacke35:57+7:0613:01
12Sara GarpenlundKFUM Örebro OK36:52+8:0113:21
13Karin HedbergOK Linné37:07+8:1613:26
14Elin WinbladHagaby GOIF38:27+9:3613:55
15Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK39:45+10:5414:24
16Sara RappIFK Moras OK40:03+11:1214:30
17Marie JacobssonOK Rodhen41:11+12:2014:55
18Laura FenyvesiIFK Moras OK41:51+13:0015:09
19Ingela KälvedalUmeå OK41:56+13:0515:11
20Frida AnderssonFalkenbergs OK42:22+13:3115:21
21Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OK44:00+15:0915:56
22Emma LindgrenVisborgs OK45:52+17:0116:37
23Anna-Maria RoubertUmeå OK45:57+17:0616:38
24Sara ForsbergOK Kolmården46:14+17:2316:45
25Charlotta AskeljungOK Klemmingen48:54+20:0317:43
26Marta ZdravkovicOK Linné1:01:02+32:1122:06
Rebecka AdolfssonOK Kåreej godkänd
Martina MorellOK Kåreej godkänd
Ellen JanssonJärla Orienteringej godkänd
Maria ThelinJönköpings OKej start
Linn PetterssonTullinge SKej start
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start

D21E

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benita HanssonHagaby GOIF30:1511:12
2Martina KarlssonStora Tuna OK31:18+1:0311:35
3Elisabet LarssonSol Tranås47:09+16:5417:27
4Matilda JonssonLinköpings OK48:30+18:1517:57
Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Lovisa LjungOK Njudungej godkänd
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start
Therese KlintbergEksjö SOKej start
Lina SandströmOK Stigenej start
Emma ArleboKFUM Örebro OKej start
Linnea GustafssonOK Hällenej start
Tina ErikssonJärfälla OKej start
Kristin SkaarRyda SKej start
Beata FalkHagaby GOIFej start
Sofie JohanssonOK Linnéej start
Johanna SvenssonOK Hällenej start
Helena LidhageUlricehamns OKej start
Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIFej start
Sara LundbladTullinge SKej start
Sara BerganderEksjö SOKej start
Barbora MargoldovaJärla Orienteringej start
Josefin BengtssonLånghundra IFej start
Emelie HolmströmJärla Orienteringej start
Carin ReinholdssonVästerås SOKej start

H20A

4 540 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin RidefeltOK Linné32:247:08
2Martin RegbornHagaby GOIF32:38+0:147:11
3Johan HögstrandMarkbygdens OK33:43+1:197:25
4Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF34:51+2:277:40
5Christian TingströmGöteborg-Majorna OK35:16+2:527:46
6Måns SandgrenOK Orion35:23+2:597:47
7Hugo Boss MattssonSkåneslättens OL36:10+3:467:57
8Love SintringHagaby GOIF36:38+4:148:04
9Fredrik EdénOK Kåre36:58+4:348:08
10Jakob EnmarkGävle OK37:03+4:398:09
11Linus RappIFK Moras OK37:10+4:468:11
12Göran WinbladRehns BK38:03+5:398:22
13Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:04+5:408:23
14Anton SjökvistStora Tuna OK38:11+5:478:24
15Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK38:21+5:578:26
16Joakim SvenskStora Tuna OK38:52+6:288:33
17Oskar SvenssonFinspångs SOK39:42+7:188:44
18Jakob AnderssonBredaryds SOK39:48+7:248:45
19Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF40:12+7:488:51
20Kalle BergmanOK Ravinen40:40+8:168:57
21Pontus PeterssonOK Orion41:11+8:479:04
22Andreas BerganderEksjö SOK42:14+9:509:18
23Alan CherryOK Södertörn42:16+9:529:18
24Mats NordbrødenJärla Orientering43:03+10:399:28
25John OskarssonHagaby GOIF43:41+11:179:37
26Christoffer OhlssonUddevalla OK44:07+11:439:43
27Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OF44:40+12:169:50
28Andreas CallebergRehns BK44:45+12:219:51
29Nils SpetzUlricehamns OK45:51+13:2710:05
30Fredrik IngelssonRehns BK47:58+15:3410:33
31Niklas ÖsterlundUlricehamns OK48:09+15:4510:36
32Marcus JanssonKFUM Örebro OK50:09+17:4511:02
33Karl-Johan WestbergOK Tranan50:20+17:5611:05
Ola SvahnIFK Moras OKej godkänd
Jonas NordströmTullinge SKej godkänd
John PerssonIFK Göteborgej godkänd

H20B

3 260 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonMarkbygdens OK25:377:51
2Johan SalomonssonVänersborgs SK27:18+1:418:22
3Viktor AntonssonEksjö SOK27:45+2:088:30
4Johan NorbergGamleby OK28:18+2:418:40
5Gustav ÅhrénMotala AIF OL29:00+3:238:53
6Martin SandOK Tisaren29:10+3:338:56
7Fredrik MattssonOK Kåre29:17+3:408:58
8Alexander MobergOK Tyr30:16+4:399:17
9Albin ThunbergOK Alehof30:30+4:539:21
10Oscar CarlssonEksjö SOK31:35+5:589:41
11Jesper ÖströmOK Tyr31:41+6:049:43
12Erik JanssonKFUM Örebro OK31:48+6:119:45
13Fredrik NilssonHelsingborgs SOK32:18+6:419:54
14Torbjörn JacobssonOK Rodhen32:40+7:0310:01
15Victor BergstrandMotala AIF OL32:46+7:0910:03
16Mikael Anttila-ErikssonOK Linné33:11+7:3410:10
17Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF34:36+8:5910:36
18Daniel SvenssonIFK Moras OK35:22+9:4510:50
19Johan EngströmOK Orion35:37+10:0010:55
20Oskar HöglundMotala AIF OL35:53+10:1611:00
21John BörjessonHestra IF35:55+10:1811:01
22Martin JanssonOK Rodhen36:04+10:2711:03
23Adam GeorgssonOK Nackhe36:31+10:5411:12
24Markus HederskogMalungs OK Skogsmårdarna37:28+11:5111:29
25Johan EkelövSkåneslättens OL37:35+11:5811:31
26Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK37:58+12:2111:38
27Felix LarssonOK Skogsfalken40:11+14:3412:19
28Erik ToomingasSundsvalls OK59:00+33:2318:05
29Erik FernlundSäterbygdens OK59:29+33:5218:14
Simon HedlundÄrla IFdiskvalificerad
Max MolitorKatrineholms OKej godkänd
Oscar AnderssonStora Tuna OKej godkänd
Andreas LeanderssonOK Tyrej godkänd
Erik AdrianssonOK Kåreej godkänd
Felix PalmgrenEksjö SOKej godkänd
Anton HallorOK Tisarenej godkänd

H20C

2 960 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert SandbergOK Roslagen26:519:04
2Marcus RamströmIK Hakarpspojkarna27:12+0:219:11
3Johan SandströmGöteborg-Majorna OK27:41+0:509:21
4Simon MellinSundbybergs IK28:15+1:249:32
5Andreas NilssonMarkaryds FK28:38+1:479:40
6Jon ÅkessonForsa OK28:46+1:559:43
7Love BerzellAttunda OK29:00+2:099:47
8Isak LundgrenUmeå OK29:09+2:189:50
9Viktor LindbergOK Roslagen29:16+2:259:53
10Joel LenellOK Ravinen29:45+2:5410:03
11Mårten LundquistSundbybergs IK30:59+4:0810:28
12Samuel RingNorbergs OK31:54+5:0310:46
13David JohanssonHestra IF32:25+5:3410:57
14Johan GunnarsIFK Moras OK35:02+8:1111:50
15Oskar HektorJärfälla OK35:04+8:1311:50
16André SahlstenOK Ravinen37:10+10:1912:33
17Henrik HammasAttunda OK38:33+11:4213:01
18Joel UddMarkbygdens OK39:52+13:0113:28
19Rikard WadmanNorbergs OK43:17+16:2614:37
20Daniel WikströmOK Tyr43:38+16:4714:44
21Edvard DavidssonOK Klemmingen45:04+18:1315:13
22Viktor WestinBredaryds SOK51:38+24:4717:26
Johan KorsmanUmeå OKej godkänd
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Daniel LindgrenOK Linnéej start
Andreas BergqvistStora Tuna OKej start
Henrik JonssonOK Rodhenej start
Martin FriskMarkbygdens OKej start
Anton WibergOK Skogsfalkenej start
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start
Andreas HolmbergIFK Moras OKej start
Christian KollbergJärla Orienteringej start
Martin BengtssonHelsingborgs SOKej start
Torbjörn KölzowOK Ravinenej start

D20A

3 960 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK33:368:29
2Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné36:02+2:269:05
3Ida LindkvistLeksands OK37:16+3:409:24
4My WestlundOK Tyr37:38+4:029:30
5Amy RankkaLinköpings OK38:13+4:379:39
6Viktoria ErnstssonFK Göingarna39:16+5:409:54
7Linnea MartinssonJärla Orientering39:21+5:459:56
8Lovisa AdolfssonTullinge SK40:28+6:5210:13
9Christina Løvald HellbergTäby OK41:50+8:1410:33
9Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna41:50+8:1410:33
11Anna SegerssonOK Kolmården42:07+8:3110:38
12Frida ErkersLeksands OK42:29+8:5310:43
13Rebecka HeinrupTullinge SK42:32+8:5610:44
13Ida HylanderNyköpings OK42:32+8:5610:44
15Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna42:33+8:5710:44
16Lovisa LarssonHagaby GOIF42:52+9:1610:49
17Ellinor TjernlundOK Vilse 8742:57+9:2110:50
18Josefin TjernlundOK Vilse 8744:35+10:5911:15
19Frida EmanuelssonDomnarvets GOIF44:45+11:0911:18
20Helena KarlssonBromma-Vällingby SOK45:05+11:2911:23
21Louise MarkstedtOK Södertörn45:09+11:3311:24
22Carlotta ScaletOK Orion46:23+12:4711:42
22Sanna LinseforsLunds OK46:23+12:4711:42
24Lisa AnderssonÄrla IF46:40+13:0411:47
25Ausrine KutkaiteSödertälje-Nykvarn OF47:03+13:2711:52
26Amanda LeoBredaryds SOK48:30+14:5412:14
27Elin MånssonOK Löftan50:06+16:3012:39
28Linn GrällsOK Kåre50:36+17:0012:46
29Malin AnderssonOK Nolaskogsarna51:18+17:4212:57
30Julia LauriOK Tisaren52:11+18:3513:10
31Maria NordströmGävle OK54:06+20:3013:39
32Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK59:11+25:3514:56
33Anette ÖnerudOK Ravinen1:00:01+26:2515:09
34Klara AlmOK Linné1:07:11+33:3516:57
Karolin OhlssonJärla Orienteringej godkänd
Beatrice GustavssonEksjö SOKej godkänd

D20B

2 640 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SundqvistTullinge SK30:5011:40
2Sara BengtssonLånghundra IF31:02+0:1211:45
3Klara TollmarNyköpings OK31:13+0:2311:49
4Maja PetterssonOK Vilse 8731:22+0:3211:52
5Maria BjörklundBjursås OK33:59+3:0912:52
6Marie SpångmyrLeksands OK34:17+3:2712:59
7Sara RensgardOK Renen35:08+4:1813:18
8Joline IngelssonOK Hammaren36:24+5:3413:47
9Karin E. GustafssonHagaby GOIF36:34+5:4413:51
10Ida ForsénTullinge SK36:50+6:0013:57
11Elisabeth AhlgrenTäby OK37:06+6:1614:03
12Frida NilssonSkåneslättens OL37:18+6:2814:07
13Johanna SarenmarkLeksands OK38:56+8:0614:44
14Stefanie AnderssonVimmerby OK40:54+10:0415:29
15Ylva GunnarsdotterTenhults SOK41:42+10:5215:47
16Sofia LevinOK Tyr42:52+12:0216:14
17Emilia HenryssonTibro OK43:21+12:3116:25
18Jolanta KolosinskaKalmar OK44:42+13:5216:55
19Cajsa GrapeIFK Moras OK44:53+14:0317:00
20Hanna WåhlinOK Skogsfalken45:12+14:2217:07
21Julia Modig TjärnströmLinköpings OK47:09+16:1917:51
22Sofie SöderblomFalkenbergs OK48:42+17:5218:26
23Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL49:41+18:5118:49
24Amanda EklundRånäs OK50:59+20:0919:18
25Lina NilssonOK Tranan51:19+20:2919:26
26Julia LundquistNybro OK52:00+21:1019:41
27Anna BredfeltLunds OK52:57+22:0720:03
28Anna BirkestålKöping-Kolsva OK56:42+25:5221:28
29Sanna RönnlundUmeå OK57:30+26:4021:46
30Maria BoisLeksands OK1:04:15+33:2524:20
Annie ForsbergOK Ravinenej godkänd
Bente RostAlfta-Ösa OKej godkänd
Lovisa PerssonOK Tisarenej godkänd
Maria JohanssonOK Skärmenej start
Malin SandströmJärla Orienteringej start
Frida GustafssonIFK Göteborgej start

D20C

2 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika HugosonNässjö OK30:1712:33
2Ellinor SternerOK Kåre31:47+1:3013:11
3Sofia GrawéÄrla IF32:47+2:3013:36
4Emma EdejernAlfta-Ösa OK34:13+3:5614:11
5Bodil KindlundhAlfta-Ösa OK37:33+7:1615:34
6Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna46:11+15:5419:09
7Anna MagnellKatrineholms OK52:45+22:2821:53
Therese WestherOK Tisarenej godkänd
Anna BrodinOK Tyrej godkänd
Emma BergmanOK Skogsfalkenej start
Lisa ReichenbergIdefjordens SKej start
Lina JohanssonSkattkärrs IFej start
Evelina ChristofferssonOK Renenej start
Linnéa WikingOK Kåreej start
Frida KarlssonLinköpings OKej start
Viktoria HelmerssonOckelbo OKej start
Lovisa FalkHagaby GOIFej start
Ann-Sofi KarlssonUmeå OKej start
Kristin SchybergFjärås AIKej start
Lisa KaleredSkogspojkarnas OKej start
Kristin HylanderNyköpings OKej start

H18A

4 310 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsSöders SOL Tyresö29:586:57
2Emil SvenskStora Tuna OK31:32+1:347:18
3Jens WängdahlNyköpings OK32:29+2:317:32
4Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna33:22+3:247:44
5Anton JohanssonOK Orion33:24+3:267:44
6Erik BomanGävle OK34:15+4:177:56
7Emil GranqvistOK Ravinen34:22+4:247:58
8Assar HellströmOK Ravinen34:50+4:528:04
9Erik MalmbergKvarnsvedens GOIF OK35:06+5:088:08
10Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK36:04+6:068:22
11Simon SmedbergOK Skogsfalken36:12+6:148:23
11Jonatan AronssonOK Tisaren36:12+6:148:23
13Axel WrådheAttunda OK36:49+6:518:32
14Tobias ForsénTullinge SK38:02+8:048:49
15Leif SvenssonOK Tisaren38:31+8:338:56
16Marcus BerggrenNyköpings OK38:33+8:358:56
17Fredrik WigertzLånghundra IF39:36+9:389:11
18Michal HubacekOK Tisaren39:53+9:559:15
19William ErikssonHögåkers OK40:12+10:149:19
20Daniel NilssonNyköpings OK40:59+11:019:30
21Joar SvartholmGammelstads IF41:51+11:539:42
22David ArboreliusHelsingborgs SOK42:06+12:089:46
23Ludwig LjungqvistKexholms SK42:09+12:119:46
24Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK42:44+12:469:54
25Ulrik NordbergBergnäsets AIK43:03+13:059:59
26Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF43:34+13:3610:06
27Oskar SandbergSäterbygdens OK44:59+15:0110:26
28Martin AhlbergerHestra IF45:10+15:1210:28
29Philip PålssonSkåneslättens OL45:52+15:5410:38
30Oskar LundqvistNybro OK45:59+16:0110:40
31Henrik OlssonTäby OK47:00+17:0210:54
32Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK47:09+17:1110:56
33Erik KarlssonMålilla OK48:40+18:4211:17
34Martin LarssonHestra IF48:49+18:5111:19
35Henrik AnderssonBredaryds SOK51:34+21:3611:57
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Mandus RidefeltOK Linnéej godkänd
Ola BrönnhedenNyköpings OKej godkänd
Erik AnderssonOK Orionej godkänd

H18B

3 310 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel WejåsNyköpings OK25:157:37
2Erik MagnussonOK Nolaskogsarna25:40+0:257:45
3Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF27:23+2:088:16
4Viktor BlomqvistOK Skogsfalken27:57+2:428:26
5Fredrik AhnlénOK Hammaren28:27+3:128:35
6Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF28:49+3:348:42
7Rasmus LarssonOK Alehof29:07+3:528:47
8Jonas LarsonBergnäsets AIK29:19+4:048:51
9Niklas GustafssonOK Tisaren29:23+4:088:52
10Martin GelinderAttunda OK29:24+4:098:52
11Per EdvinssonRonneby OK31:14+5:599:26
12Erik LenningSkåneslättens OL31:18+6:039:27
13Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna31:51+6:369:37
14Simon FröjdSnättringe SK32:35+7:209:50
15Johan VavrysOK Tisaren32:41+7:269:52
15Erik SköldLinköpings OK32:41+7:269:52
17Simon SkogmanMarkbygdens OK33:32+8:1710:07
18Kasper WestmanVästerås SOK34:00+8:4510:16
19Carl NäslundVästerås SOK34:09+8:5410:19
20Albin PetrénGöteborg-Majorna OK34:38+9:2310:27
21Oskar AndrénOK Tisaren36:06+10:5110:54
22Torsten MolitorKatrineholms OK36:24+11:0910:59
23Rudolfs ZernisÄrla IF36:33+11:1811:02
24Emil NilssonUmeå OK37:10+11:5511:13
25Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL38:39+13:2411:40
25Oskar AnderssonOK Gynge38:39+13:2411:40
27Eric HanssonNässjö OK38:48+13:3311:43
28Oscar VagmanOK Klemmingen39:14+13:5911:51
29Anton OddmoHärlövs IF39:16+14:0111:51
30Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK39:26+14:1111:54
31Pontus KarlssonMarkbygdens OK39:36+14:2111:57
32Simon KappelGotlands Bro Orienteringsklubb41:15+16:0012:27
33Viktor TovessonOK Orion41:40+16:2512:35
34Tiemo SchrammSnättringe SK43:03+17:4813:00
35Arvid VågLerums SOK44:07+18:5213:19
36Gustav SandstedtEksjö SOK44:40+19:2513:29
37Björn CederbergVänersborgs SK47:43+22:2814:24
Fredrik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Erik LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Janis SarsOK Klemmingenej godkänd

H18C

3 020 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert PetterssonIF Thor26:028:37
2Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering27:52+1:509:13
3Arvid HenrikssonJärla Orientering28:08+2:069:18
4Anton NilssonOK Tranan28:18+2:169:22
5Victor FlingmarkUddevalla OK29:45+3:439:51
6Jakob IvarssonHaninge SOK30:00+3:589:56
7Björn EdvinssonRonneby OK31:53+5:5110:33
8Olle ForsbergOK Ravinen31:54+5:5210:33
9Jesper LundHaninge SOK33:49+7:4711:11
10Johan BadenfeltFalkenbergs OK34:35+8:3311:27
11Fredrik WennermarkOK Skogsfalken34:53+8:5111:33
12Ivars KlavinsÄrla IF35:18+9:1611:41
13Anders OhlssonUddevalla OK36:19+10:1712:01
14Charlie StoltRehns BK37:42+11:4012:29
15Jesper KullinOK Tyr37:53+11:5112:32
16Anton PhilipssonMarkaryds FK38:22+12:2012:42
17Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL39:06+13:0412:56
18Johan AnderssonRyda SK39:10+13:0812:58
19Jonas RinnbäckOK Ravinen39:48+13:4613:10
20Joakim WigertzLånghundra IF40:40+14:3813:27
21Axel ChristofferssonOK Renen40:49+14:4713:30
22Harald HenrikssonJärla Orientering41:12+15:1013:38
23Michael SiemmeisterEksjö SOK41:23+15:2113:42
24Johan SandlundOK Njudung42:39+16:3714:07
24Lucas WändelLunds OK42:39+16:3714:07
26Janne SelkäläKöping-Kolsva OK43:14+17:1214:18
27Håkan PalmOK Klemmingen45:50+19:4815:10
28Gustav AnderssonAvesta OK47:24+21:2215:41
29Anton KarlssonOK Kullingshof48:33+22:3116:04
30Johan IvarssonOK Kullingshof48:49+22:4716:09
31Albin DetterfeltLinköpings OK49:28+23:2616:22
32Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL52:20+26:1817:19
33Carl BomanVästerås SOK52:36+26:3417:25
34Mattias JohanssonStångenäs AIS53:30+27:2817:42
Jakob RedtzerAttunda OKej godkänd
Simon ForsKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Einar JohanssonLinköpings OKej start
Johan ForsgrenOK Kåreej start

H18D

2 820 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart JohanssonNyköpings OK21:437:42
2Jesper SjögrenOK Kullingshof25:00+3:178:51
3Rasmus ElmertoftNorbergs OK25:12+3:298:56
4Marcus SvenssonSkåneslättens OL27:20+5:379:41
5Oskar SvenssonOK Tyr27:44+6:019:50
6Emil LindströmSol Tranås28:07+6:249:58
7Anders VedinSundsvalls OK30:08+8:2510:41
8Ludvig NilssonKFUM Örebro OK30:13+8:3010:42
9Daniel RoosAttunda OK30:43+9:0010:53
10Pontus ÖströmOK Tyr30:52+9:0910:56
11Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK31:38+9:5511:13
11David MellinSundbybergs IK31:38+9:5511:13
13Oscar BjörckOK Älme32:02+10:1911:21
14Erik MolitorKatrineholms OK33:42+11:5911:57
15Viktor LundénAvesta OK33:56+12:1312:01
16Joel JohnssonOK Nackhe34:09+12:2612:06
17Niclas LarssonKöping-Kolsva OK34:21+12:3812:10
18Conrad TingströmOK Klemmingen34:41+12:5812:17
19Jonathan AnderssonStora Tuna OK36:00+14:1712:45
20Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK37:27+15:4413:16
21Sebastian SvärdHaninge SOK39:13+17:3013:54
22Jens SundbüeOK Ravinen40:26+18:4314:20
23David ByrénKFUM Örebro OK42:10+20:2714:57
24Rasmus KarlssonRonneby OK42:14+20:3114:58
25Arvid JohnsonDegerfors OK42:15+20:3214:58
26Gabriel AnderssonUlricehamns OK42:16+20:3314:59
27Tintin KarlbergTullinge SK45:32+23:4916:08
28Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK47:22+25:3916:47
29Christian Løchting ThunbergOK Roslagen47:39+25:5616:53
30Josef SvalbringMålilla OK50:11+28:2817:47
31Oskar IreståhlSol Tranås58:14+36:3120:39
32Victor HenrikssonSeskarö IF1:12:23+50:4025:40
Adam EklundRånäs OKej start

H18E

2 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin PousetteRånäs OK23:109:05
2Karl DannbringSkåneslättens OL24:02+0:529:25
3Albin SjöhedGävle OK24:32+1:229:37
4Joakim ByströmJärfälla OK32:08+8:5812:36
5Jonas AxénMotala AIF OL32:29+9:1912:44
6Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg35:54+12:4414:04
7Henning GustavssonFalkenbergs OK37:05+13:5514:32
Filip AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Pontus JohanssonOK Kullingshofej godkänd
Björn MarkfjärdAvesta OKej godkänd
Petter JohanssonLinköpings OKej start
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Didrik HallNyköpings OKej start
Glen BalesOK Kåreej start
Markus WallinStora Tuna OKej start
Gustav MagnussonIF Hagenej start
Krister KölzowOK Ravinenej start
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Rasmus SvantessonHjärnarps GH OLej start
Niklas AldénOK Linnéej start
Martin Løvald HellbergTäby OKej start
Simon LundinFinspångs SOKej start
Elias ÖhgrenOK Kåreej start
Gustaf SparrevikLerums SOKej start
Erik SkärbergVänersborgs SKej start
Simon AnderssonOK Rodhenej start
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej start
Jens RönnolsTäby OKej start

D18A

3 470 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK32:589:30
2Sara HagströmFalköpings AIK OK33:19+0:219:36
3Amilia BjörklundSävedalens AIK34:38+1:409:58
4Julia OhlssonUddevalla OK36:27+3:2910:30
5Linda LindkvistLeksands OK36:53+3:5510:37
6Hilda ForsgrenTäby OK37:32+4:3410:48
7Agnes LeoBredaryds SOK37:48+4:5010:53
8Elin HögstrandMarkbygdens OK38:17+5:1911:01
9Josefine KlintbergEksjö SOK38:43+5:4511:09
10Johanna SkogumMarkbygdens OK38:58+6:0011:13
11Erika LindqvistSävedalens AIK39:11+6:1311:17
12Malin LeanderssonOK Tyr39:39+6:4111:25
13Stina NilssonUmeå OK40:07+7:0911:33
14Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF40:55+7:5711:47
14Elin SvenssonNässjö OK40:55+7:5711:47
16Elin OlssonTibro OK41:01+8:0311:49
17Johanna ErlandssonOK Skogsfalken41:10+8:1211:51
18Alice HugossonSundsvalls OK41:21+8:2311:54
19Lisa RisbyOK Kåre41:54+8:5612:04
20Nathalie RyghOK Tisaren42:02+9:0412:06
21Amanda HanssonBredaryds SOK42:23+9:2512:12
22Erica PetterssonSjövalla FK43:47+10:4912:37
23Linnea AdolfssonTullinge SK44:00+11:0212:40
24Linnea WahlgrenSjövalla FK44:37+11:3912:51
25Sandrine MüllerGävle OK44:44+11:4612:53
26Agnes AdolfssonVimmerby OK44:50+11:5212:55
27Julia DahlHjärnarps GH OL44:51+11:5312:55
28Kristin OlovssonRehns BK45:47+12:4913:11
29Olivia KollbergEksjö SOK46:08+13:1013:17
30Josefine KristianssonTrollhättans SOK47:18+14:2013:37
31Helena MarkstedtOK Södertörn48:08+15:1013:52
32Tove LagerbergOK Södertörn48:20+15:2213:55
33Sara SchmidtTrollhättans SOK49:39+16:4114:18
34Amanda ThellsénOK Roxen49:53+16:5514:22
35Sina TommerTullinge SK52:35+19:3715:09
36Evelina WickbomVittjärvs IK52:54+19:5615:14
37Amanda HolmgrenVittjärvs IK54:49+21:5115:47
38Aina EdgrenTrollhättans SOK58:14+25:1616:46
39Maja AnderssonOK Orion59:01+26:0317:00
Frida SandbergSäterbygdens OKej godkänd
Laura DAngeloAttunda OKej godkänd

D18B

2 550 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonBredareds IF22:238:46
2Malin EngströmOK Kåre25:38+3:1510:03
3Ellen ReimerTormestorps IF25:59+3:3610:11
4Matilda MartinssonFalkenbergs OK26:23+4:0010:20
5Sofia ForngrenOK Enen27:16+4:5310:41
6Moa EnmarkGävle OK27:32+5:0910:47
7Annika CarlbergVallentuna-Össeby OL28:35+6:1211:12
8Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna29:22+6:5911:30
9Johanna HolménHelsingborgs SOK29:28+7:0511:33
10Tina SelinHägglunds IoFK29:36+7:1311:36
11Felicia FeursteinTormestorps IF29:44+7:2111:39
12Lina LångStora Tuna OK30:23+8:0011:54
13Mathilda KarlssonOK Rodhen31:02+8:3912:10
14Lisa MalmströmGOIF Tjalve31:04+8:4112:10
15Ida KallurOK Ravinen31:08+8:4512:12
16Lydia MartinssonOK Tyr32:24+10:0112:42
17Sara NilssonOK Tranan32:38+10:1512:47
18Sofia AldénFinspångs SOK32:44+10:2112:50
19Elida OttmerHelsingborgs SOK33:11+10:4813:00
20Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen33:25+11:0213:06
21Ebba PegestamOK Ravinen33:39+11:1613:11
22Jenny ErikssonOK Kåre33:42+11:1913:12
23Josefine TuoremaaVittjärvs IK33:48+11:2513:15
24Linnea GustafssonUddevalla OK34:32+12:0913:32
25Elin ClassonOK Orinto35:01+12:3813:43
26Ebba AskeljungOK Klemmingen35:06+12:4313:45
27Johanna NäslundOK Nolaskogsarna35:35+13:1213:57
28Anna JonsonRonneby OK35:44+13:2114:00
29Cecilia ImarkTullinge SK35:46+13:2314:01
30Elin BlickOK Alehof36:05+13:4214:09
31Frida StrömgårdBredareds IF36:27+14:0414:17
32Katarina HammasAttunda OK37:13+14:5014:35
33Sofie GustafssonOK Tyr37:52+15:2914:50
34Amanda JacobssonDegerfors OK40:23+18:0015:50
35Anna WehlinSkogspojkarnas OK42:09+19:4616:31
36Samantha AhlgrenOK Roslagen42:32+20:0916:40
Moa Leijon-LindHaninge SOKej start
Hilda MattssonJärla Orienteringej start
Nicole LjungdahlHjärnarps GH OLej start

D18C

2 410 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BacklundSäterbygdens OK27:1211:17
2Sofia SjögrenOK Kullingshof28:31+1:1911:49
3Hedvig MarkgrenTäby OK28:38+1:2611:52
4Lisa WinbergStenungsunds OK28:54+1:4211:59
5Frida HedinHjärnarps GH OL29:00+1:4812:01
6Siri JeppssonKatrineholms OK30:41+3:2912:43
7Linnea DanielsAttunda OK30:55+3:4312:49
8Moa OlssonÖrkelljunga FK30:56+3:4412:50
9Mikaela RönnbäckVisborgs OK31:08+3:5612:55
10Karin SvenssonFinspångs SOK31:51+4:3913:12
11Madeleine AttforsSävedalens AIK31:55+4:4313:14
12Anna LindeOK Linné32:27+5:1513:27
13Matilda StenssonHelsingborgs SOK32:49+5:3713:37
14Lovisa SvenssonOK Klemmingen34:54+7:4214:28
15Sofia NilssonUmeå OK36:43+9:3115:14
16Linnea ÖstergrenVäxjö OK36:52+9:4015:17
17Julia MattssonTrollhättans SOK40:48+13:3616:55
18Josefine DahlstedtGOIF Tjalve41:20+14:0817:09
19Jessica LevinOK Tyr42:37+15:2517:40
20Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK43:32+16:2018:03
21Junia BirgerssonVisborgs OK43:58+16:4618:14
22Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK44:48+17:3618:35
23Jenny SkoogKatrineholms OK45:34+18:2218:54
24Ida WenkloKungälvs OK51:51+24:3921:30
25Ida KarlssonLidköpings VSK59:37+32:2524:44
26Sara SpensTibro OK1:11:15+44:0329:33
27Sofia AndrénTibro OK1:12:57+45:4530:16
28Johanna HenrikssonFalkenbergs OK1:14:24+47:1230:52
Charlotte SandbergOK Roslagenej godkänd
Julia SipolaVittjärvs IKej godkänd
Lovisa NilssonOK Linnéej godkänd
Eva AdolfssonVimmerby OKej godkänd
Ida NorénÄlvsby IF OKej godkänd
Lovisa MannfolkUlricehamns OKej godkänd
Miranda ReimerTormestorps IFej godkänd
Stina BergHelsingborgs SOKej godkänd
Emma EkbergLidköpings VSKej godkänd
Anna WallinSjövalla FKej start
Tove IngvarssonOK Skogsfalkenej start

D18D

2 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin AnderssonMarkbygdens OK26:4611:41
2Kajsa WetterströmTormestorps IF29:38+2:5212:56
3Ida WadmanKatrineholms OK30:04+3:1813:07
4Channa LönneSkarpnäcks OL31:34+4:4813:47
5Josefina AlménLinköpings OK33:39+6:5314:41
6Sara IvarssonOK Kullingshof36:26+9:4015:54
7Frida DanielssonVimmerby OK37:12+10:2616:14
8Andrea WickbomVittjärvs IK39:19+12:3317:10
9Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OL39:57+13:1117:26
10Tove Sahl PaavoOK Klemmingen40:21+13:3517:37
11Lovisa ÖstmanAvesta OK47:29+20:4320:44
12Anna OlssonTibro OK49:28+22:4221:36
13Frida PerssonIFK Moras OK1:01:30+34:4426:51
Johanna JohnsonOK Klemmingenej godkänd
Linnea SundströmOK Renenej godkänd
Malin DahlbergFalköpings AIK OKej godkänd
Angelica JörnlingEksjö SOKej godkänd
Ellinor FryxellTullinge SKej start
Johanna LarssonKöping-Kolsva OKej start
Elin HåkanssonSkogspojkarnas OKej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Josefin WallenhammarHagaby GOIFej start
Frida BrogrenKungälvs OKej start
Anna GunnarsIFK Moras OKej start
Sofie SvenssonVimmerby OKej start
Karin BredfeltLunds OKej start
Emilia AnderssonVimmerby OKej start
Emmeli AxmalmSävedalens AIKej start
Agnes Leffler-RosendahlOK Renenej start
Elina MikaelssonOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser