Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartåfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Svartåfejden
Arrangörsorganisation: Mjölby OK
Datum: lördag 5 maj 2018

D21

3 960 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika VångellLinköpings OK27:326:57
2Sanna FastEksjö SOK29:04+1:327:20
3Sofia SalomonssonLinköpings OK31:24+3:527:55
4Elin SvenssonNässjö OK31:33+4:017:58
5Kristin HylanderNyköpings OK32:22+4:508:10
6Carin RosanderFinspångs SOK33:25+5:538:26
7Sara HelanderDomnarvets GOIF34:02+6:308:35
8Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering34:23+6:518:40
9Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK34:24+6:528:41
10Cecilia BerganderEksjö SOK34:48+7:168:47
11Lisa BerggrenOK Kolmården36:30+8:589:13
12Klara LjunggrenLinköpings OK37:04+9:329:21
13Hanna NilssonOK Denseln37:27+9:559:27
14Jenny SandhOK Roxen40:30+12:5810:13
15Lova EvebornOK Roxen40:41+13:0910:16
16Johanna GuståsLinköpings OK43:33+16:0110:59
17Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb44:32+17:0011:14
18Malin AxFinspångs SOK46:08+18:3611:38
19Lovisa JohanssonVästerviks OK46:35+19:0311:45
20Anna AlgotsonMotala AIF OL51:16+23:4412:56
21Moa KjellbergBjörkfors GOIF52:25+24:5313:14
22Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL53:56+26:2413:37
23Anna GranathTjällmo-Godegårds OK55:27+27:5514:00
24Anniken GustafssonOK Roxen1:02:47+35:1515:51
25Tilda MarmelidOK Roxen1:03:17+35:4515:58
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd

H21

5 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln29:105:37
2Erik MartinssonLinköpings OK30:17+1:075:50
3Ville JohanssonOK Kolmården31:27+2:176:03
4Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna32:04+2:546:10
4Daniel NilssonNyköpings OK32:04+2:546:10
6Hugo LillieströmOK Roxen32:07+2:576:11
7Erik MalmbergLinköpings OK32:10+3:006:11
8Victor BergstrandLinköpings OK32:33+3:236:16
9Kristian AlgersSkogspojkarnas OK32:39+3:296:17
10Peter ErikssonLinköpings OK33:52+4:426:31
11Sören Nilsson PåledalOK Roxen34:17+5:076:36
12Jacob LindstamOK Ravinen34:51+5:416:42
13Sven EngströmLinköpings OK34:54+5:446:43
14Arvid LinderOK Hällen35:25+6:156:49
15Christoffer JohanssonTrollhättans SOK36:23+7:137:00
16Henrik EklundVäxjö OK36:44+7:347:04
17Oskar HöglundMotala AIF OL36:56+7:467:06
18Simon RuneforsVäxjö OK37:10+8:007:09
19Simon NilssonEksjö SOK37:20+8:107:11
20Pontus LindblomOK Roxen38:32+9:227:25
21Johan AllardLinköpings OK38:59+9:497:30
22Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK40:08+10:587:43
23Joakim GustafssonFinspångs SOK40:34+11:247:48
24Anton SundgrenLånghundra IF40:38+11:287:49
25Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:51+11:417:52
26Tomas ReibringNyköpings OK40:57+11:477:53
27Mattias ZachrissonOK Roxen41:03+11:537:54
28Klas JohanssonOK Kolmården41:40+12:308:01
29Pontus WessmanLinköpings OK42:19+13:098:09
30Martin AllardTjällmo-Godegårds OK43:11+14:018:19
31Tobias KonradssonOK Roxen44:35+15:258:35
32Henning HallNyköpings OK45:01+15:518:40
33Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK46:19+17:098:55
Eric RosanderFinspångs SOKej godkänd
Jonas AxénMotala AIF OLej godkänd
Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OLej start
Mats RöjgårdOK Kolmårdenej start
Erik SandhOK Roxenej start

H20

3 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK31:368:45

D18

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF24:037:28
2Stina JohanssonOK Bävern29:27+5:249:08
3Wilma BerganderEksjö SOK30:29+6:269:28
4Linnea HanssonOK Roxen32:04+8:019:57
5Malva EvebornOK Roxen33:24+9:2110:22
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK36:31+12:2811:20
7Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK46:23+22:2014:24

H18

3 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna22:026:06
2Olof LjunggrenLinköpings OK22:17+0:156:10
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb22:47+0:456:18
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK23:29+1:276:30
5Leo JohanssonOK Kolmården23:37+1:356:32
6Jonathan JylltorpLinköpings OK25:09+3:076:58
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb25:20+3:187:01
8Linus LundbergOK Bävern27:44+5:427:40
9Maxim JohanssonSol Tranås53:14+31:1214:44

D16

3 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården24:037:09
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK25:53+1:507:42
3Kerstin LjungemyrOK Kolmården27:54+3:518:18
4Elin KjellmanLinköpings OK29:34+5:318:47
5Hanna KromnérSkogspojkarnas OK30:05+6:028:57
6Sara WänströmFinspångs SOK30:35+6:329:06
7Hanna RothLinköpings OK31:07+7:049:15
8Alice MarmelidOK Roxen33:29+9:269:57
9Emmy LindgrenLinköpings OK36:08+12:0510:45
10Elin NetzOK Kolmården36:24+12:2110:50
11Hanna LundgrenLinköpings OK42:09+18:0612:32
12Ellen OlovssonGamleby OK43:53+19:5013:03
13Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF47:08+23:0514:01
14Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb47:25+23:2214:06
15Jonna AlfredssonOK Roxen53:10+29:0715:49

H16

3 360 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping25:447:39
2Malte EvebornOK Roxen27:08+1:248:04
3Alfons PetersonOK Denseln28:58+3:148:37
4Erik JohnssonOK Kolmården31:19+5:359:19
5Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb32:09+6:259:34
6Carl HedegårdOK Kolmården32:23+6:399:38
7Edvin WalterssonOK Roxen34:31+8:4710:16
8Albin EronnLinköpings OK36:13+10:2910:46
9Oliver HöögOK Motala39:36+13:5211:47
10Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK41:09+15:2512:14
11Gustaf KullbergBjörkfors GOIF52:23+26:3915:35
12Sverre RöjgårdOK Kolmården53:20+27:3615:52

D16 Kort

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna TörnqvistMotala AIF OL31:1712:49

D14

2 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK16:286:44
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården17:15+0:477:04
3Alice JohanssonFinspångs SOK17:34+1:067:11
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK18:25+1:577:32
5Tuva ÖstangårdGamleby OK19:26+2:587:57
6Stella RosengrenTjalve IF Norrköping19:54+3:268:09
7Annie LundOK Kolmården20:06+3:388:14
8Ida HjortOK Roxen21:04+4:368:38
9Hanna StalebrantGamleby OK21:12+4:448:41
10Tove ValleriusGamleby OK21:24+4:568:46
11Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping22:40+6:129:17
12Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK24:32+8:0410:03
13Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK25:48+9:2010:34
14Mindra LangerOK Roxen26:59+10:3111:03
15Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK28:37+12:0911:43
16Sofie EttlingSkogspojkarnas OK30:16+13:4812:24
17Tyra LindellOK Roxen33:28+17:0013:42
18Mikaela JohanssonVästerviks OK35:39+19:1114:36
19Fanny WalterssonOK Roxen39:41+23:1316:15
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej start

H14

2 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK15:416:25
2Ludvig EronnLinköpings OK15:58+0:176:32
3Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK16:03+0:226:34
4Elis PetersonOK Denseln17:09+1:287:01
5Hugo PerssonOK Denseln19:53+4:128:08
6Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK20:01+4:208:12
7Rasmus PåledalOK Roxen21:01+5:208:36
8Carl-Henrik WassOK Kolmården21:18+5:378:43
9Otto NilssonLinköpings OK22:59+7:189:25
10Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF23:42+8:019:42
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF24:41+9:0010:06
12Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK27:35+11:5411:18
13William SvartlingOK Motala31:11+15:3012:46
14Olle MalmströmLinköpings OK31:17+15:3612:49
15Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb33:07+17:2613:34
16Elis BönnerBjörkfors GOIF33:10+17:2913:35
17August EkingeOK Motala33:15+17:3413:37
18Arvid SvenssonBjörkfors GOIF47:35+31:5419:30
Rikard HellgrenFinspångs SOKej start
Vilgot KempeOK Denselnej start

D14 Kort

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva ForsmanLinköpings OK25:5411:36
2Sigrid ForsmanLinköpings OK30:19+4:2513:35

H14 Kort

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL25:3611:28
2Lucas PilemalmMotala AIF OL27:19+1:4312:14
3Axel WågbergNAIS Orienteringsklubb31:55+6:1914:18
Oliver HaleniusMotala AIF OLej start

D12

2 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK20:319:12
2Ebba SkullmanLinköpings OK20:49+0:189:20
3Emma EngströmFinspångs SOK22:34+2:0310:07
4Tilde EvebornOK Roxen23:50+3:1910:41
5Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL24:01+3:3010:46
6Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL24:33+4:0211:00
7Stina SöderqvistLinköpings OK24:46+4:1511:06
8Ida EkholmBjörkfors GOIF25:35+5:0411:28
9Frida SamuelssonBjörkfors GOIF26:34+6:0311:54
10Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb26:41+6:1011:57
11Tyra StalebrantGamleby OK26:48+6:1712:01
12Hannah ÅkerblomLinköpings OK28:00+7:2912:33
13Jennifer NyströmOK Roxen29:42+9:1113:19
14Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping30:44+10:1313:46
15Alice EttlingSkogspojkarnas OK32:41+12:1014:39
16Julie CasselsjöOK Kolmården49:04+28:3322:00
17Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK59:32+39:0126:41
18Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:12:34+52:0332:32
Hilda BrantvallOK Denselnej godkänd
Maja HertzogGamleby OKej godkänd
Emilia MarcussonLinköpings OKej start
Moa PihlströmOK Roxenej start

H12

2 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK15:146:49
2Hugo BraamOK Denseln15:44+0:307:03
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK17:07+1:537:40
4Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK17:39+2:257:54
5Wilmer KempeOK Denseln17:41+2:277:55
6Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK18:02+2:488:05
7Edvin ÅttingLinköpings OK18:09+2:558:08
8Elias SjöwallOK Denseln18:34+3:208:19
9Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:09+4:559:02
10Carl ÖbergGamleby OK20:34+5:209:13
11Oscar KjellmanLinköpings OK22:57+7:4310:17
12Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL23:56+8:4210:43
13Elliott RehnGränna-Bygdens OK24:32+9:1811:00
14Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb24:49+9:3511:07
15Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL24:56+9:4211:10
16Ludvig ErikssonLinköpings OK25:49+10:3511:34
17Vincent DahmTjalve IF Norrköping27:27+12:1312:18
18Otto ÅkerblomLinköpings OK28:25+13:1112:44
19Adrian SandellOK Roxen29:20+14:0613:09
20Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping31:58+16:4414:20
21Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb34:02+18:4815:15
22Noah KorallMotala AIF OL39:41+24:2717:47
23Martin PilemalmMotala AIF OL40:52+25:3818:19
Filip HöögOK Motalaej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start

D12 Kort

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara IllnerTjalve IF Norrköping26:1614:21

D10

1 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova BraamOK Denseln21:3211:46
2Frida SöderqvistLinköpings OK22:06+0:3412:04
3Märta HaraldssonMotala AIF OL22:59+1:2712:33
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL23:28+1:5612:49
5Emma PilemalmMotala AIF OL23:47+2:1512:59
6Siri RehnGränna-Bygdens OK28:02+6:3015:19
Stina KleinBjörkfors GOIFej godkänd
Anna EnbergLinköpings OKej start
Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OLej start

H10

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln13:077:10
2Karl KullbergBjörkfors GOIF19:16+6:0910:31
3Felix NidebornOK Roxen19:40+6:3310:44
4Oskar HertzogGamleby OK26:58+13:5114:44
5Erik EttlingSkogspojkarnas OK32:03+18:5617:30
Rufus FrodeBoxholm-Mjölby OLej start
Olof HertinIK Hakarpspojkarnaej start

D35

3 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KempeOK Denseln35:229:47
2Sara SöderqvistLinköpings OK37:37+2:1510:25
3Monika EdstamLinköpings OK41:09+5:4711:23
4Emma KarlssonOK Denseln43:13+7:5111:58
5Åsa BraamOK Denseln43:16+7:5411:59
6Jenny ForsmanStjärnorps SK44:47+9:2512:24

H35

3 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BraamOK Denseln29:557:33
2Jari HuttunenSOK Aneby34:41+4:468:45

D40

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården22:557:07
2Anna-Stina PåledalOK Roxen26:22+3:278:11
3Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK28:42+5:478:54
4Anna KorallMotala AIF OL28:45+5:508:55
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK30:22+7:279:25 Ladda ner rutt i gpx-format
6Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK30:39+7:449:31
7Lotta HaraldssonMotala AIF OL32:59+10:0410:14
8Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb33:13+10:1810:18
9Johanna PetersonOK Denseln36:33+13:3811:21
10Linda NyströmOK Roxen39:06+16:1112:08
11Marie WalterssonOK Roxen41:19+18:2412:49

H40

3 960 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK28:437:15
2Magnus FranssonSOK Aneby31:00+2:177:49
3Henrik PetersonOK Denseln31:28+2:457:56
4Anders KnutssonLinköpings OK32:13+3:308:08
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK33:57+5:148:34
6Jonas JohnssonOK Kolmården34:20+5:378:40
7Ulrik KarlssonMotala AIF OL34:23+5:408:40
8Petter ValleriusGamleby OK34:59+6:168:50
9Richard OlovssonGamleby OK35:10+6:278:52
10Markus KleinBjörkfors GOIF36:31+7:489:13
11Markus HenrikssonLinköpings OK37:04+8:219:21
12Mattias NilssonBjörkfors GOIF38:48+10:059:47
13Stefan NidebornOK Roxen40:46+12:0310:17
14Christer ÖbergGamleby OK41:15+12:3210:25
15James MelanderTjällmo-Godegårds OK41:43+13:0010:32
16Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK42:18+13:3510:40
17Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb42:22+13:3910:41
18Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb43:28+14:4510:58
19Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb45:05+16:2211:23
20Henrik SöderqvistLinköpings OK54:34+25:5113:46
21Joakim WalterssonOK Roxen57:07+28:2414:25
22Joakim KjellbergBjörkfors GOIF57:08+28:2514:25
Björn BeckiusLinköpings OKej start
Christian EnbergLinköpings OKej start
Niclas KinnanderMatteus SIej start

D45

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK26:168:09
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL30:35+4:199:29
3Agneta ErikssonOK Kolmården30:51+4:359:34
4Annica BerggrenOK Kolmården34:15+7:5910:38
5Susanne GranGamleby OK37:31+11:1511:39
6Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF41:48+15:3212:58
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK54:37+28:2116:57
8Jenny RöjgårdOK Kolmården57:23+31:0717:49
9Ingeborg NilssonOK Denseln1:24:28+58:1226:13
Anna KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Maria LangVästerviks OKutgått
Susanne AldénOK Roxenej start

H45

3 960 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala25:216:24
2Per MagnussonLinköpings OK28:17+2:567:08
3Åke LjunggrenLinköpings OK29:19+3:587:24
4Henrik MarmelidOK Roxen30:16+4:557:38
5Peter LundOK Kolmården30:43+5:227:45
6Stefan NyströmOK Roxen30:53+5:327:47
7Henrik LjungemyrOK Kolmården31:25+6:047:56
8Christian ErikssonLinköpings OK31:32+6:117:57
9Per KempeOK Denseln32:16+6:558:08
10Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro32:22+7:018:10
11Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK32:26+7:058:11
12Pontus HolmBjörkfors GOIF34:03+8:428:35
13Örjan SandellOK Roxen34:07+8:468:36
14Fredrik KorallMotala AIF OL34:18+8:578:39
15Roger JohanssonOK Vargen36:15+10:549:09
16Martin JarelandLinköpings OK37:05+11:449:21
17Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna37:10+11:499:23
18Anders EdvardssonEksjö SOK37:40+12:199:30
19Tomas BomanLinköpings OK38:41+13:209:46
20Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL39:26+14:059:57
21Leif LindgrenLinköpings OK39:59+14:3810:05
22Johan WänströmFinspångs SOK40:24+15:0310:12
23John HylandStjärnorps SK44:23+19:0211:12
24Fredrik KempeOK Denseln47:09+21:4811:54
25Johan DahmTjalve IF Norrköping53:13+27:5213:26

D50

2 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Sofie BarkLinköpings OK25:109:17
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL27:06+1:5610:00
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL27:13+2:0310:02
4Lena MalmströmTjalve IF Norrköping29:02+3:5210:42
5Maria OlofssonLinköpings OK32:33+7:2312:00
6Helena HolmOK Roxen34:06+8:5612:34
7Gitte EngströmLinköpings OK40:23+15:1314:54
8Monika LundqvistSkogspojkarnas OK42:29+17:1915:40
9Ebba HedegårdOK Kolmården58:04+32:5421:25
10Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:02:04+36:5422:54
Pia ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Karin ÖhlinSOK Anebyej godkänd

H50

3 610 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK22:436:17
2Niklas RönnbäckOK Eken25:06+2:236:57
3Erik HelanderOK Roxen27:25+4:427:35
4Per JohanssonMotala AIF OL27:26+4:437:35
5Henrik PetterssonOK Roxen27:53+5:107:43
6Thomas PerssonOK Denseln28:00+5:177:45
7Fredrik JönssonMotala AIF OL29:27+6:448:09
8Johan MalmOK Kolmården29:29+6:468:10
9Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:27+7:448:26
10Stefan EngströmLinköpings OK30:46+8:038:31
11Christer ErikssonOK Kolmården34:06+11:239:26
12Jesper JohanssonLinköpings OK36:21+13:3810:04
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK36:52+14:0910:12
14Magnus HedegårdOK Kolmården37:55+15:1210:30
15Mikael LangerOK Roxen38:43+16:0010:43
16Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL39:59+17:1611:04
17Ola SvärmOK Roxen40:39+17:5611:15
18Kennet LindqvistOK Kolmården44:02+21:1912:11
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D55

2 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK23:378:42
2Maria BergstrandMotala AIF OL29:17+5:4010:48
3Ingrid JohanssonGamleby OK49:18+25:4118:11
4Yvonne JohanssonGamleby OK50:16+26:3918:32
5Elke MyrhedeMotala AIF OL1:03:52+40:1523:34
Ann-Katrin JohanssonVästerviks OKej godkänd
Lena RosanderFinspångs SOKutgått
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej start

H55

3 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF23:536:36
2Rolf E JohanssonVästerviks OK31:19+7:268:40
3Thomas StenströmLinköpings OK32:16+8:238:56
4Anders BruhnMotala AIF OL32:41+8:489:03
5Rikard BorgLinköpings OK35:40+11:479:52
6Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL37:33+13:4010:24
7Lars KarlssonÖdeshögs SK43:39+19:4612:05
8Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb50:29+26:3613:59
9Gunnar MyrhedeMotala AIF OL1:07:05+43:1218:34
Börje AnderssonLinköpings OKej start

D60

2 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping22:1910:31
2Vivianne LindstamSol Tranås24:36+2:1711:36
3Lena PerssonGamleby OK25:25+3:0611:59
4Anna-Karin ArgusSol Tranås26:33+4:1412:31
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF29:30+7:1113:54
6Carin AnderssonOK Denseln31:07+8:4814:40
7Lena FornanderSkogspojkarnas OK36:07+13:4817:02
8Lena JohanssonSkogspojkarnas OK36:10+13:5117:03
9Catharina ForsénOK Denseln38:45+16:2618:16

H60

3 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif EfraimssonMotala AIF OL32:0510:16
2Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF32:07+0:0210:17
3Mats RosanderFinspångs SOK32:50+0:4510:31
4Karl MollénOK Denseln33:59+1:5410:53
5Pär ForsströmStjärnorps SK35:05+3:0011:14
6Sven GranathTjällmo-Godegårds OK37:47+5:4212:06
7Jan JohanssonGamleby OK44:04+11:5914:07
8Jan LundgrenLinköpings OK44:56+12:5114:24
9Per-Ove EkmanOK Roxen52:27+20:2216:48

D65

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gerd HagströmTjalve IF Norrköping29:5514:06
2Barbro ÖstlundOK Roxen35:57+6:0216:57
3Inger EkmanOK Roxen40:16+10:2118:59

H65

3 120 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK29:059:19
2Ingemar PerssonGamleby OK30:45+1:409:51
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL30:49+1:449:52
4Christer FolkessonEksjö SOK36:23+7:1811:39
5Per ErikssonLinköpings OK37:05+8:0011:53
6Pelle SkullmanLinköpings OK39:40+10:3512:42
7Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF40:07+11:0212:51
8Yngve PetterssonLinköpings OK40:13+11:0812:53
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF40:54+11:4913:06
10Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL40:56+11:5113:07
11Torbjörn LageHelsingborgs SOK44:05+15:0014:07
12Bengt ÖstlundOK Roxen57:28+28:2318:25
13Anders HedinMotala AIF OL57:49+28:4418:31
14Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:06:16+37:1121:14
Tommy OlaussonSOK Anebyej godkänd
Stephan SvenssonLinköpings OKej start

D70

1 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK26:2613:46
2Inga-Lill PetterssonLinköpings OK28:28+2:0214:49
3Lena SandahlGamleby OK31:51+5:2516:35
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF32:58+6:3217:10
5Stina KorallMotala AIF OL39:49+13:2320:44
Kerstin BlomOK Kolmårdenej start

H70

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK28:259:47
2Roger DanielssonLinköpings OK28:37+0:129:52
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK28:48+0:239:55
4Rune RingsgårdOK Roxen30:20+1:5510:27
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL30:34+2:0910:32
6Peter HagströmTjalve IF Norrköping32:16+3:5111:07
6Roland SandahlAnnebergs GIF32:16+3:5111:07
8Jerry MartinssonOK Motala33:28+5:0311:32
9Bo JernbergOK Roxen34:25+6:0011:52
10Roland AlsénOK Roxen35:19+6:5412:10 Ladda ner rutt i gpx-format
11Gunnar HejdenbergMotala AIF OL41:07+12:4214:10
12Gustaf OlssonLinköpings OK42:25+14:0014:37
13Christer JohanssonOK Motala44:39+16:1415:23
14Lars EkholmBjörkfors GOIF47:39+19:1416:25
15Göran KarlssonLessebo OK52:38+24:1318:08
16Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:04:29+36:0422:14
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Stellan AhnströmForserums SOKej start

D75

1 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK30:3015:53
2Britten PerssonFinspångs SOK31:58+1:2816:38
3Britt PetterssonOK Roxen33:03+2:3317:12
4Karin RenbergOK Kolmården41:37+11:0721:40
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL44:07+13:3722:58
6Sonja HanssonTjalve IF Norrköping50:20+19:5026:12
7Monica LindgrenLinköpings OK1:04:26+33:5633:33

H75

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HolmströmBjörkfors GOIF40:1313:52
2Uno BergOK Motala42:20+2:0714:35
3Nils SjödinTjalve IF Norrköping49:52+9:3917:11
4Lennart SturessonVästerviks OK50:34+10:2117:26
5Bengt KarlssonLinköpings AIK50:43+10:3017:29
6Nils-Göran KempeOK Denseln50:47+10:3417:30
7Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK53:48+13:3518:33
8Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby55:02+14:4918:58
9Ulf WaldenfjordLinköpings OK55:19+15:0619:04
10Stig JonssonBjörkfors GOIF57:23+17:1019:47

H80

2 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland SkyttBjörkfors GOIF31:2114:47
2Mats BirgerssonForserums SOK37:24+6:0317:38
3Stig BengtssonMotala AIF OL40:39+9:1819:10
4Evert ElgefjordOK Kolmården48:22+17:0122:48
Rune FritzLinköpings OKej start

H85

1 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK38:2720:01
2Mattias RundgrenSol Tranås45:39+7:1223:46
3Bo ElmgrenSundbybergs IK46:19+7:5224:07
4Olle LifSol Tranås51:49+13:2226:59

Inskolning

1 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Helmer BengtssonOK Motalafullföljt
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Agnes EdbergBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Anton EdbergBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Alvar HertzogGamleby OKfullföljt
Gottfrid KarlssonBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Elvira KarlströmKlubblösfullföljt
Sixten KarlströmBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Charles MonteliusBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Clara MonteliusBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Isabelle MonteliusBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Olle MonteliusBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Otto NilssonMotala AIF OLfullföljt
Olle PetterssonBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Gustav RosénKlubblösfullföljt
John RosénKlubblösfullföljt
Astrid SamorTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Anna WiklundLinköpings OKfullföljt
Emil ÅströmBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Julia ÅströmBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Elliott PetterssonBoxholm-Mjölby OLutgått

U1

1 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna17:1510:50
2Alvin KorallMotala AIF OL19:09+1:5412:02
3Knut IdelindBoxholm-Mjölby OL22:08+4:5313:55
4Elsa SvenssonBjörkfors GOIF24:40+7:2515:30
5Hogge WänströmFinspångs SOK31:13+13:5819:37
Arvid BomanLinköpings OKej godkänd

U2

1 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK14:548:30
2Alvar KempeOK Denseln17:44+2:5010:08
3Molly BrickarpSol Tranås19:21+4:2711:03
4Tilde BrickarpSol Tranås19:57+5:0311:24
5Olle BengtssonOK Motala21:07+6:1312:04
6Disa KorallMotala AIF OL21:27+6:3312:15
7Saga LindellOK Roxen22:39+7:4512:56
8Theo IllnerTjalve IF Norrköping28:21+13:2716:12
9Otto BrantvallOK Denseln29:00+14:0616:34
10Alma BrantvallOK Denseln36:12+21:1820:41
11Liam SvenmarckLinköpings OK50:57+36:0329:06

Öppen motion 1

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes OlovssonGamleby OK21:5612:32
2Brigitte AlsénOK Roxen37:19+15:2321:19

Öppen motion 3

2 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Natalie JosefssonOK Hällen25:399:34
2Carl MonteliusBoxholm-Mjölby OL26:55+1:1610:02
3Rasmus KarlssonOK Denseln27:53+2:1410:24
4Daniel HertzogGamleby OK29:09+3:3010:52
5Inez NilssonLinköpings OK37:20+11:4113:55
6Bo AnderssonSol Tranås39:44+14:0514:49
7Eva FröbergLinköpings OK41:04+15:2515:19
8Ingela KlintbergEksjö SOK42:00+16:2115:40
9Liselott AnderssonKlubblös43:39+18:0016:17
10Elisabeth WiklundLinköpings OK49:08+23:2918:20
11Malin DahlbergLinköpings OK51:17+25:3819:08
12Elin WiklundLinköpings OK54:33+28:5420:21
13Ingmarie LiljaOK Denseln54:36+28:5720:22
14Annie PettersonMotala AIF OL58:55+33:1621:59
15Susanna LindellLinköpings OK1:03:44+38:0523:46
16Larissa BelousovaTjalve IF Norrköping1:11:06+45:2726:31
17Björn FalstedtKlubblös1:11:07+45:2826:32
18Åsa ForsmanLinköpings OK1:14:55+49:1627:57
19Kristina SvenssonBjörkfors GOIF1:18:51+53:1229:25
Cornelia LarssonFinspångs SOKej start

Öppen motion 5

3 580 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SchelinLinköpings OK32:229:02
2Ida DahlIFK Mora OK34:33+2:119:39
3Matz HöögOK Motala35:00+2:389:46
4Michael GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:35+3:139:56
5Albert BrickarpSol Tranås37:47+5:2510:33
6Torbjörn AlmgrenOK Kolmården38:02+5:4010:37
7Peter SvenmarckLinköpings OK38:24+6:0210:43
8Lina KromnerSkogspojkarnas OK41:35+9:1311:36
9Peter PilemalmMotala AIF OL42:14+9:5211:47
10Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping43:21+10:5912:06
11Jens FastBoxholm-Mjölby OL43:57+11:3512:16
12Lena StrömTjällmo-Godegårds OK45:38+13:1612:44
13Mattias JosefssonOK Roxen46:24+14:0212:57
14Anna PaulsonLinköpings OK48:13+15:5113:28
15Anna LjusbergLinköpings OK49:18+16:5613:46
16Elin BomTjalve IF Norrköping50:52+18:3014:12
17Andreas NilssonMotala AIF OL52:44+20:2214:43
18Liza JohanssonSol Tranås53:19+20:5714:53
19Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping54:31+22:0915:13
20Anders LiljaOK Denseln55:20+22:5815:27
21Oskar EngbergKlubblös55:37+23:1515:32
22Märta BerggrenOK Kolmården55:39+23:1715:32
23Axel AnderssonOK 64 Torpa57:14+24:5215:59
24Madelene AnderssonOK 64 Torpa58:57+26:3516:27
25Linnea GladKlubblös59:09+26:4716:31
26Emelie RönnbäckKlubblös59:13+26:5116:32
27Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK59:43+27:2116:40
28Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:01:40+29:1817:13
29Fredrik PaulsonLinköpings OK1:01:48+29:2617:15
30Ylva HolmqvistKlubblös1:02:05+29:4317:20
31Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:02:34+30:1217:28
32Joakim HöglundMotala AIF OL1:04:08+31:4617:54
33Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:04:46+32:2418:05
33Elisabeth WalfridssonSOK Aneby1:04:46+32:2418:05
35Frida BergströmMotala AIF OL1:05:16+32:5418:13
36Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:07:18+34:5618:47
37Gert KromnerSkogspojkarnas OK1:11:45+39:2320:02
38Ture MyrhedeMotala AIF OL1:28:06+55:4424:36
Lina AdegrenKlubblösej godkänd
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd
Erik CarlssonMatteus SIutgått
Patric HaleniusMotala AIF OLej start
Annika LindellOK Roxenej start

Öppen motion 7

3 110 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias TunessonSkogspojkarnas OK25:548:19
2Per GuståsLinköpings OK31:33+5:3910:08
3Ole PedersenLinköpings OK32:27+6:3310:26
4Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK33:25+7:3110:44
5Stina SternerLinköpings OK37:33+11:3912:04
6Jörgen HjortOK Roxen37:36+11:4212:05
7Håkan BolinMotala AIF OL37:49+11:5512:09
8Patrik GustavssonLinköpings OK38:09+12:1512:16
9Jessica ElmerssonOK Bävern38:10+12:1612:16
10Christer LindellLinköpings OK38:30+12:3612:22
11Tina LindgrenLinköpings OK38:33+12:3912:23
12Markus BrageKlubblös38:41+12:4712:26
13Sara RönnbyTjalve IF Norrköping39:06+13:1212:34
14Carin MarcussonLinköpings OK39:11+13:1712:35
15Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF39:21+13:2712:39
16Magnus AnderssonOK Denseln39:35+13:4112:43
17Mats ForsmanLinköpings OK39:37+13:4312:44
18Tomas VångellLinköpings OK39:55+14:0112:50
19Margareta SkarpBoxholm-Mjölby OL40:46+14:5213:06
20Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:32+15:3813:21
21Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK41:33+15:3913:21
22Anna CarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:37+16:4313:42
23Maria KjellmanLinköpings OK44:30+18:3614:18
24Marie ErikssonLinköpings OK44:35+18:4114:20
25Karin ErnfridssonOK 64 Torpa44:47+18:5314:23
26Sara AnderssonOK Denseln45:59+20:0514:47
27Torgny KonradssonÖdeshögs SK46:12+20:1814:51
28Dan JosefssonOK Roxen46:27+20:3314:56
29Maria LangerOK Roxen46:45+20:5115:01
30Roger StigssonLinköpings OK47:09+21:1515:09
31Lars StrömTjällmo-Godegårds OK47:24+21:3015:14
32Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL48:05+22:1115:27
33Erik HanssonOK Roxen48:12+22:1815:29
34Malin SehlerOK Kolmården49:25+23:3115:53
35Sigvard ErikssonOK Gränsen49:26+23:3215:53
36Maja-Stina GustavssonOK Roxen50:28+24:3416:13
37Lars KarlssonGamleby OK50:37+24:4316:16
38Roland FridLinköpings OK50:51+24:5716:21
39Kerstin SegerssonOK 64 Torpa52:14+26:2016:47
40Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL52:15+26:2116:48
40Lucas RaihleKlubblös52:15+26:2116:48
42Sofia NydahlOK Motala53:42+27:4817:16
43Göran WallentinssonOK Denseln53:52+27:5817:19
44Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL54:21+28:2717:28
45Hannes CarlssonHammarkinds OK58:06+32:1218:40
46Sture AhlOK Motala59:04+33:1018:59
47Göran HectorLinköpings OK1:00:50+34:5619:33
48Leif CliffordssonSävedalens AIK1:01:36+35:4219:48
49Jan SvenssonTjalve IF Norrköping1:02:26+36:3220:04
50Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:04:00+38:0620:34
51Jörgen SvenssonLinköpings OK1:07:21+41:2721:39
52Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:07:33+41:3921:43
53Kicki SanderBjörkfors GOIF1:11:08+45:1422:52
54Anna HertinIK Hakarpspojkarna1:12:57+47:0323:27
55Anna WirenKlubblös1:14:04+48:1023:48
56Gunvor FridLinköpings OK1:16:39+50:4524:38
Harald BrandeTjalve IF Norrköpingej godkänd
Jan-Åke AnderssonOK Denselnej godkänd
Ulf JonareLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

4 680 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln33:387:11
2Patrik NilssonLinköpings OK36:22+2:447:46
3Patrik BergagårdBoxholm-Mjölby OL36:29+2:517:47
4Gabriella S BerganderEksjö SOK39:45+6:078:29
5Mats JohanssonSol Tranås39:58+6:208:32
6Gustav LidénLinköpings OK43:09+9:319:13
7Lars NordgrenEksjö SOK43:20+9:429:15
8Stefan SehlerOK Kolmården43:39+10:019:19
9Arne KlintbergEksjö SOK45:06+11:289:38
10Johan HerrmanOK Hällen45:16+11:389:40
11Måns WidemarkTjalve IF Norrköping45:55+12:179:48
12Jonas RothLinköpings OK46:22+12:449:54
13Charlotte LundströmKlubblös46:33+12:559:56
14Thomas LiljaOK Denseln48:01+14:2310:15
15Pär ThudeenKlubblös48:07+14:2910:16
16David RosénKlubblös48:33+14:5510:22
17Jonas EkskogKlubblös51:00+17:2210:53
18Mikael DavidssonVästerås SOK53:26+19:4811:25
19Linda EdströmMatteus SI53:40+20:0211:28
20Anders JohanssonFinspångs SOK54:32+20:5411:39
21Hans PetterssonKlubblös55:26+21:4811:50
22Lina EttlingSkogspojkarnas OK57:36+23:5812:18
23Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK57:39+24:0112:19
24Annika DavidssonVästerås SOK57:43+24:0512:19
25Nicklas EnlundGamleby OK57:46+24:0812:20
26Johan JylltorpLinköpings OK59:11+25:3312:38
27Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:01:18+27:4013:05
28Oskar SundströmKlubblös1:02:46+29:0813:24
29Peter NjordHammarkinds OK1:03:01+29:2313:27
30Alexandra EklundIK Gandvik1:24:12+50:3417:59
31Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:51:17+1:17:3923:46
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Albin PetterssonHammarkinds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser