Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering-Herrestads AIF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering-Herrestads AIF
Arrangörsorganisation: Herrestads AIF
Datum: onsdag 24 maj 2017

Öppen motion 1

2 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindénUddevalla OK27:3012:36
2Frida TorstenssonKlubblös38:50+11:2017:48
3Rasmus WallströmLjungskile FK40:47+13:1718:42
3Ronja WallströmLjungskile FK40:47+13:1718:42
5Vera KlingbergLjungskile FK41:00+13:3018:48
6William JoelssonKlubblös41:11+13:4118:53
7Filip DahlKlubblös42:02+14:3219:16
8Elsa ForsengLjungskile FK44:15+16:4520:17
9Hillevi WallebäckLjungskile FK44:32+17:0220:25
10Alexander SkooghHerrestads AIF44:53+17:2320:35
11William SkooghHerrestads AIF44:54+17:2420:35
12Ebba ForsengLjungskile FK46:02+18:3221:06
13Inez WallBäckLjungskile FK46:03+18:3321:07
14Rasmus LindénUddevalla OK47:08+19:3821:37
15Måns LindénUddevalla OK47:48+20:1821:55
16Susanne Thore´nKlubblös1:03:38+36:0829:11
17Sander BerndtssonLjungskile FK1:14:31+47:0134:10

Öppen motion 2

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Ekedahl-LignellKlubblös47:2113:36
2Kajsa BengtssonHerrestads AIF52:23+5:0215:03
3Viktor BengtssonHerrestads AIF53:34+6:1315:23
4Ludvig NicolajsenLjungskile FK54:47+7:2615:44
5Gustaf BohlinLjungskile FK54:49+7:2815:45
6Amalia NicolajsenLjungskile FK54:52+7:3115:45
7Eskil WallebäckLjungskile FK55:42+8:2116:00
8William SamuelssonKlubblös1:06:28+19:0719:05

Öppen motion 4

4 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Sara ZackariassonUddevalla OK57:1313:53
1Per ZackariassonUddevalla OK57:1313:53
3Anna BäckmanHerrestads AIF1:14:25+17:1218:03
4Anna AnderssonOK Roto1:17:53+20:4018:54
5Malin NystrandKlubblös1:24:54+27:4120:36
6Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:24:58+27:4520:37

Öppen motion 5

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer OlssonUddevalla OK34:5110:33
2Anders OlssonUddevalla OK34:54+0:0310:34
3Andreas AnderssonOK Roto40:07+5:1612:09
4William WasseniusUddevalla OK46:34+11:4314:06
5Håkan LarssonLjungskile FK49:22+14:3114:57
6Thore NilssonUddevalla OK51:55+17:0415:43
7Charlotte WikströmSävedalens AIK53:43+18:5216:16
8Ellinor GustafssonUddevalla OK1:09:49+34:5821:09
9Anders AnderssonOK Roto1:11:41+36:5021:43
Katarina LindénUddevalla OKej godkänd
Alexander AnderssonOK Rotoej godkänd

Öppen motion 6

5 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlstedtSävedalens AIK36:397:09
2Daniel OlssonUddevalla OK48:16+11:379:25
3Malin Wide´nUddevalla OK54:16+17:3710:35
4Martin WestKlubblös1:02:19+25:4012:10
5Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:10:51+34:1213:50
6Erik BacklundTrollhättans SOK1:14:26+37:4714:32
Siri HansenUddevalla OKej godkänd
Carl HansenUddevalla OKej godkänd
Axel WasseniusUddevalla OKej godkänd

Lätt

960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Ekedahl-LignellKlubblös16:0516:45
2Julian KlingbergLjungskile FK18:23+2:1819:08
3Vide KlingbergLjungskile FK18:24+2:1919:10
4Sophia FlingmarkUddevalla OK23:24+7:1924:22
5Eva-Lena AnderssonOK Roto25:15+9:1026:18
6Jennifer JohanssonOK Roto25:17+9:1226:20
7Maja ZakariassonUddevalla OK25:32+9:2726:35
8Ingela HernelindHerrestads AIF29:02+12:5730:14
9Eddie HernelindHerrestads AIF29:08+13:0330:20
10Stina HernelindHerrestads AIF29:09+13:0430:21
11Elias HedelinHerrestads AIF38:34+22:2940:10
11Samuel HeddelinHerrestads AIF38:34+22:2940:10

Linje Grön

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PerssonUddevalla OK52:07
2William Uddevalla OK56:00+3:53

Linje Gul

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo ZackariassonUddevalla OKej godkänd
Alva ZackariassonUddevalla OKej godkänd

Linje Röd

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hjalmar OlssonUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser