Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Häggum

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Häggum
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 13 juni 2017

Långa

6 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas TjernlundSkåneslättens OL52:458:15
2Carl HolmbergIF Hagen1:02:249:45
3Filip KarlssonIF Hagen1:03:289:55
4Bo HallbergFalköpings AIK OK1:08:1810:41
5Daniel BogrenIF Hagen1:10:0610:58
6Urban BarkIF Hagen1:13:3011:30
7Albin AlsiöIF Hagen1:14:3511:40
8Olle HedmanIF Hagen1:16:2811:57
9Torbjörn JarlevangVolvo1:18:4012:18
10Moa AlsiöIF Hagen1:29:4814:03
11Kjell JohanssonIF Hagen1:32:5414:32
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd
Alicia FribergCe Colivencej godkänd
Joachim FribergCe Colivencej godkänd
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Anders JakobssonK3ej godkänd

Mellan

4 060 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LundhIF Hagen42:2710:27
2Johan LindgrenIF Hagen42:5110:33
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK47:2011:39
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK49:1112:06
5Anna LarssonIF Hagen49:1812:08
6Lennart ArdmarVolvo49:2012:09
7Ellen LarssonIF Hagen51:0812:35
8Björn SterudIF Hagen51:3612:42
9Gunilla SterudIF Hagen52:2412:54
10Uno MagnussonIF Hagen53:0313:03
11Oscar SundbomOK P455:1013:35
12Åke WijkmarkIF Hagen55:4913:44
13Viktor JohanssonOk P456:4513:58
14Stefan LinderothIF Hagen56:5013:59
15Conny GunnarssonOK Älgen56:5013:59
16Karin AnderssonIF Hagen57:2914:09
17Fredrik ÖdénFörsvarsmakten58:2714:23
18Roger AnderssonOK P458:2814:24
19Lena ArnoldssonMullsjö SOK58:4214:27
20Karl-Gustav LarssonOK P41:01:0915:03
21Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK1:01:5615:15
22Åsa AlsjöIF Hagen1:02:3315:24
23Maria LundhVolvo1:04:0315:46
24Mats KarlssonIF Hagen1:05:0716:02
25Lena ReisenIF Hagen1:05:2916:07
26Per KlarTidaholms SOK Sisu1:06:0116:15
27Inger WesterbergIF Hagen1:06:0616:16
28Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK1:07:1216:33
29Emilia HenryssonTibro OK1:07:1716:34
30Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:07:2316:35
31Lennart HöijeOK Ravinen1:08:5016:57
32Jane JohanssonIstrums SK1:08:5616:58
33Fritiof AnderssonGudhems IF1:09:3317:07
34Jonas EricssonVolvo1:10:0817:16
35Ove FlinkIK Albion1:10:1617:18
36Niklas SahlénIF Hagen1:11:1917:33
37Anton NilssonÖvrig1:11:5517:42
38Hans TuvessonIF Hagen1:14:4718:25
39Stefan CarlssonIF Hagen1:16:5218:55
40Monica AbrahamssonGudhems IF1:17:0318:58
41Kuno EkdalOK P41:18:0719:14
42Magnus RamsinIstrums SK1:18:1119:15
43Nils DahlenIstrums SK1:21:3220:04
44Yngve GustavssonVolvo1:26:0121:11
45Roger GunnarssonFalköpings AIK OK1:33:2022:59
46Eine LarssonOK P41:54:0328:05
48Conny LjungbergVolvoej godkänd
49Lennart SibeckFalköpings AIK OKej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej godkänd
Isak UnnerbäckÖvrigej godkänd
Magnus HolmÖvrigej godkänd

Korta

2 770 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen25:109:05
2Torbjörn LöfvingVolvo26:299:33
3Martin HedP430:3311:01
4Jan AlbertssonIstrums SK33:2212:02
5Joakim AhnheimTibro OK34:0112:16
6Malin KindbomIF Hagen38:4013:57
7Carl-Otto WijkmarkIF Hagen42:1215:14
8Agnes JohanssonIF Hagen44:4416:08
9Kay SvenssonOK P444:5716:13
10Elise JohanssonFalköpings AIK OK45:5016:32
11Clary SiewertzGudhems IF46:0516:38
12Carl AnderssonÖvrig46:1016:40
13Jonas AllanssonÖvrig46:1816:42
14Ove AllanssonPolisen46:1916:43
15Tobias KarlenÖvrig46:2416:45
16Charlotta LarssonÖvrig47:0617:00
17Jonas SandgrenVolvo48:4017:34
18Tapio LeskinenVolvo49:3917:55
19Lars WahlströmIstrums SK49:4717:58
20Karin TorstenssonFalköpings AIK OK50:4218:18
21Adam SamuelssonFalköpings AIK OK51:4718:41
22Carina WallgrenIstrums SK54:2719:39
23Staffan WelanderOK P41:01:2222:09
24Renita PåsseIF Hagen1:07:1024:14
25Lena JonssonIF Hagen1:07:3124:22
Eva HöijeOK Ravinenej godkänd

Lätta

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Olof SvenssonOK P440:4920:55
2Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK1:05:0633:23
3Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:05:0733:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser