Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rånna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rånna
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 15 augusti 2017

Falköpings AIK OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Alice WahlbergLätta (5)33:1413:20
5Alva SonessonLånga (9)54:548:39
5Hugo SamuelssonLätta (5)56:3822:44
6Elsa SonnessonMellan (44)46:4410:08
10Adam SamuelssonKorta (25)40:2114:40

Gudhems IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jan-Åke EmilssonMellan (44)48:5110:35
12Elisabeth FredrikssonKorta (25)42:5415:36
28Peter RavnellMellan (44)1:04:0913:54
32Monica AbrahamssonMellan (44)1:07:3614:39

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Eva LarssonMellan (44)1:29:2219:23

IF Hagen

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tomas BogrenMellan (44)36:237:53
1Carl HolmbergLånga (9)48:187:37
2Emma AhlénLätta (5)24:509:58
2Erik GullbrandMellan (44)43:159:22
2Hampus NyströmLånga (9)49:527:51
3Stefan OlssonKorta (25)31:3211:28
3Karl GellermanLånga (9)52:118:13
4Lars WikströmKorta (25)34:4212:37
4Josephine LinderothLätta (5)44:0317:41
4Ola LundhMellan (44)44:179:36
4Lars HolmbergLånga (9)54:298:35
5Stefan SvenssonKorta (25)38:0113:49
5Uno MagnussonMellan (44)45:269:51
6Magnus EbbessonKorta (25)38:5714:09
6Urban BarkLånga (9)1:05:3810:21
7Greger AhlénLånga (9)1:11:4911:19
7Agnes JohanssonKorta (25)39:1814:17
7Johan LindgrenMellan (44)46:5310:10
8Karl-Evert SvenssonLånga (9)1:16:2412:03
8Niklas SahlénMellan (44)47:1310:14
9Alf AnderssonMellan (44)47:1710:15
9Kjell JohanssonKorta (25)40:0714:35
11Lena ReisenMellan (44)48:4010:33
11Carl-Otto WijkmarkKorta (25)40:4114:47
13Maria WidmarkMellan (44)50:5411:02
14Ulla AnderssonKorta (25)43:3915:52
15Karin AnderssonMellan (44)51:3911:12
16Emma KindbomMellan (44)52:2411:21
17Malin KindbomKorta (25)46:3316:55
18Renita PåsseKorta (25)46:4717:00
19Lars-Erik LindqvistKorta (25)48:4217:42
20Mark ReisenKorta (25)50:2018:18
23Hans TuvessonMellan (44)56:1212:11
24Karin B AnderssonKorta (25)1:17:4828:17
25Lilian BjörkKorta (25)1:19:2728:53
33Linus AhlénMellan (44)1:08:1314:47
40Gunilla SterudMellan (44)ej godkänd
Liam JohanssonMellan (44)ej godkänd

IK Albion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Ove FlinkMellan (44)54:0811:44
21Regor NiklassonKorta (25)50:5318:30

IK Wilske

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Jan LindströmMellan (44)58:2612:40

Istrums SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Karl-Erik JohanssonKorta (25)44:3816:13
22Margaretha FredrikssonKorta (25)53:1819:22
24Henrik LinderothMellan (44)57:1312:24
27Carl-Gunnar EmanuelssonMellan (44)1:03:4113:48
34Nils DahlenMellan (44)1:08:2614:50

Mariestads FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Hans-Gösta BernhardMellan (44)47:2210:16
36Marcus MalmMellan (44)1:15:1816:20

OK Klyftamo

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Kristina HöökLånga (9)1:19:3312:32
30Therese SvantessonMellan (44)1:06:5714:31

OK P4

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Kay SvenssonKorta (25)39:2214:18
14Anders RotzénMellan (44)51:3811:12
17Christer OttossonMellan (44)52:5211:28
20Roger AnderssonMellan (44)54:0111:43
26Karl-Gustav LarssonMellan (44)1:00:3013:07
29Alf AnderssonMellan (44)1:06:5414:30
35Anders JonssonMellan (44)1:09:0314:58
37Oskar SundbomMellan (44)1:17:4216:51

Polisen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Ove AllanssonKorta (25)43:3615:51

Projektengagemang IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Anders MellegårdMellan (44)1:43:3822:28

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Torbjörn BergmanKorta (25)31:2411:25

SOK Träff

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Dennis RoosMellan (44)55:0411:56

Tibro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Victor ArvesvedMellan (44)43:599:32
Henrik JacobsonMellan (44)ej godkänd

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Yngve GustavssonMellan (44)54:0011:42

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Jonas EricssonMellan (44)1:07:3514:39

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Per-Ola DahmmMellan (44)53:5611:41

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ellen SvanströmMellan (44)ej godkänd

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elina MeyerMellan (44)ej godkänd

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mirjam DagisKorta (25)28:0410:12

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Peter AllanssonKorta (25)43:4015:52

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Charlotta LarssonKorta (25)1:03:2123:02

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel LarssonLätta (5)22:248:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser