Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rydskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rydskogen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 12 september 2017

Långa

6 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK38:316:06
2Olle HedmanIF Hagen42:586:49
3Marianne HaugOK Vöru53:558:33
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL55:008:43
5Niklas SahlénIF Hagen59:479:29
6Karl GranforsFörsvarsmakten1:28:1414:00

Mellan

4 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WidmarkIF Hagen34:497:31
2Johan HöögMariestads FK36:097:48
3Martin BergqvistP438:078:13
4Karl-Evert SvenssonIF Hagen42:099:06
5Johan LindgrenIF Hagen43:009:17
6Karin AnderssonIF Hagen48:2010:26
7Mirjam DagisKlubblös49:0210:35
8Hans-Gösta BernhardMariestads FK49:0910:36
9Christer OttossonOK P450:1610:51
10Maria LundhVolvo50:5711:00
11Henrik JacobsonTibro OK53:0311:27
12Anders RotzénOK P453:4311:36
13Lennart ArdmarVolvo55:0411:53
14Björn SterudIF Hagen55:2411:57
15Karl-Gustav LarssonOK P457:3612:26
16Gunilla SterudIF Hagen58:3012:38
17Victor ArvesvedTibro OK59:0212:45
18Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK1:00:5713:09
19Anders JonssonOK P41:11:4115:28
20Conny LjungbergVolvo1:11:4415:29
21Kerstin LarssonIF Hagen1:12:5715:45
22Eva SjöströmIF Hagen1:13:1415:49
23Kuno EkdalOK P41:13:4215:55
24Nils DahlenIstrums SK1:15:4516:21
25Stefan NilssonSkövde Innebandyklub1:19:1317:06
26Hans GustavssonBroddetorps GOIF1:21:5117:40
27Mattias VestlinKlubblös1:22:4617:52
Erik GullbrandIF Hagenej godkänd

Korta

2 720 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria WidmarkIF Hagen30:1911:08
2Ylva GefvertOK P430:4411:17
3Ove AllanssonPolisen35:0112:52
4Anders PeterssonTibro OK35:4913:10
5Börje ReimertsonOK P436:4413:30
6Kay SvenssonOK P436:5713:35
7Roland SandströmIF Hagen38:4014:12
8Ellen LarssonSävedalens AIK38:5814:19
9Ulla AnderssonIF Hagen40:5215:01
10Jonny FlinkÖvrig42:1915:33
11Carina WallgrenIstrums SK42:3415:38
12Lars-Erik LindqvistIF Hagen45:1516:38
13Agnes JohanssonIF Hagen45:4016:47
14Anders MellegårdProjektengagemang IF46:3017:05
15Kjell JohanssonIF Hagen47:0417:18
16Renita PåsseIF Hagen48:4817:56
17Lena JonssonIF Hagen49:3318:13
18Charlotta LarssonÖvrig55:1520:18
19Axel LarssonKlubblös55:1520:18
20Anders IsraelssonÖvrig57:3321:09
21Margaretha FredrikssonIstrums SK57:5021:15
22Liam JohanssonIF Hagen1:02:2222:55
Staffan WelanderOK P4ej godkänd

Lätta

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria FribergSkåneslättens OL17:417:47
2Eva BrodénOK P430:5213:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser