Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Karstorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Karstorp
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 3 oktober 2017

Långa

6 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen43:276:30
2Hampus NyströmIF Hagen47:437:08
3Anders KindbomIF Hagen56:328:27
4Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu58:038:41 Ladda ner rutt i gpx-format
5Marianne HaugOK Vöru58:318:45
6Daniel ErikssonÖvrigej godkänd

Mellan

5 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindgrenIF Hagen40:298:00
2Ola LundhIF Hagen41:398:14
3Victor ArvesvedTibro OK42:428:27
4Niklas SahlénIF Hagen43:538:41
5Martin BergqvistP444:178:46
6Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK47:269:23
7Emma KindbomIF Hagen48:139:32
8Stefan LinderothIF Hagen49:409:50
9Inger WesterbergIF Hagen51:3210:12
10Yngve GustavssonVolvo52:1510:20
11Christer OttossonOK P453:1610:32
12Anders JonssonOK P456:5511:16
13Hans TuvessonIF Hagen57:4811:26
14Erik GullbrandIF Hagen57:4911:26
15Hans-Gösta BernhardMariestads FK57:5711:28
16Jonas EricssonVolvo1:03:1812:32
17Greger AhlénIF Hagen1:03:5912:40
18Karin AnderssonIF Hagen1:06:1113:06
19Anders RotzénOK P41:07:0913:17
20Conny GunnarssonOK Älgen1:12:3814:22
21Anders IsraelssonÖvrig1:28:2717:30
Hanna NordlöfIF Hagenej godkänd

Korta

3 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WidmarkIF Hagen33:5510:33
2Benny HoffmanGudhems IF33:5910:35
3Monica AbrahamssonGudhems IF36:5711:30
4Jan-Åke EmilssonGudhems IF38:2211:57
5Peter RavnellGudhems IF38:4312:03
6Lars WahlströmIstrums SK42:1613:10
7Per-Erik CarlssonIF Hagen42:2113:11
8Kay SvenssonOK P446:1014:22
9Börje ReimertsonOK P447:0114:38
10Oscar ArrheniusIF Hagen47:3014:47
11Susanne OlssonGudhems IF49:0115:16
12Lars SvenssonTibro OK50:1615:39
13Fritiof AnderssonGudhems IF50:5215:50
14Karl-Erik JohanssonIstrums SK55:4317:21
15Jonny FlinkÖvrig56:0817:29
Tommy RoosFalköpings AIK OKej godkänd

Lätta

2 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa AnderssonIF Hagen27:3210:55
2Leo AnderssonIF Hagen27:3310:55
3Karin B AnderssonIF Hagen28:4011:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser