Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järlas Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järlas Natt-KM
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: tisdag 21 mars 2017

D21

5 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:00:5810:17
2Karolin OhlssonJärla Orientering1:09:01+8:0311:39
Moa GustafssonUddevalla OKej godkänd
Signe KlintingJärla Orienteringej start
Sara SjökvistJärla Orienteringej start

H21

7 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BejbomJärla Orientering53:176:53
2Harri KarlssonJärla Orientering57:24+4:077:25
3Erik BerzellJärla Orientering1:00:45+7:287:51
4Robert HanningJärla Orientering1:03:48+10:318:15
5Daniel LarssonJärla Orientering1:11:56+18:399:18
Dan WesterJärla Orienteringej godkänd
Mattias MillingerJärla Orienteringej godkänd
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start

H20

4 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WibergJärla Orientering57:4111:55
Ludvig SandahlJärla Orienteringej godkänd
Oscar BrandtJärla Orienteringej godkänd
Magnus EricsonJärla Orienteringej start

D16

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra AlmJärla Orientering1:11:5316:26

H16

4 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor SadaranganiJärla Orientering53:2011:01
2Johan NordquistJärla Orientering1:23:30+30:1017:15

H40

4 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola HenrikssonJärla Orientering48:3310:01
2Per LembreJärla Orientering50:09+1:3610:21
3Gustaf EricsonJärla Orientering56:48+8:1511:44
4Bengt HallJärla Orientering1:00:44+12:1112:32
5Jonas AnderssonJärla Orientering1:11:41+23:0814:48
Mikael SternJärla Orienteringej godkänd

D50

4 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla KreissJärla Orientering54:4612:31
2Lena JanssonJärla Orientering57:56+3:1013:15
3Linda Spjut-AsplundJärla Orientering59:16+4:3013:33
Johanna SundströmJärla Orienteringej godkänd

H60

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf BråsjöJärla Orientering1:00:4419:02
2Lars EnglundJärla Orientering1:08:36+7:5221:30
3Jan-Erik WibergJärla Orientering1:11:32+10:4822:25

Öppen motion 7

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carin RosénGustavsbergs OK59:2618:37
2Kristin AndréeJärla Orientering1:01:59+2:3319:25
3Anders KarlströmJärla Orientering1:04:13+4:4720:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser