Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Älvsjöskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Älvsjöskogen
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: måndag 15 maj 2017

Öppen motion 5

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby26:058:24
2Per LjungStockholms OK26:45+0:408:37
3Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby26:50+0:458:39
4Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby31:32+5:2710:10
5Markus MelinSkogsluffarnas OK35:14+9:0911:21
6Ingalill KåbergOK Ravinen37:58+11:5312:14
7Folke KåbergOK Ravinen40:18+14:1313:00
8Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby41:40+15:3513:26
9Andreas TräffKlubblös43:16+17:1113:57
10Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby44:01+17:5614:11
11Anneli ChristieSnättringe SK49:23+23:1815:55
12Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK49:34+23:2915:59
13Jenny KoskiKlubblös1:06:11+40:0621:20
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej godkänd
Johanna AnderssonKlubblösej godkänd

Öppen Motion 1

1 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage AggeforsOK Älvsjö-Örby10:476:52
2Martin GodOK Älvsjö-Örby11:06+0:197:04
3Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby11:16+0:297:10
4Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby12:24+1:377:53
5Erik SundinOK Älvsjö-Örby18:50+8:0311:59
6Moa FogelsjöOK Älvsjö-Örby18:52+8:0512:01
7Eva LindbergOK Älvsjö-Örby18:57+8:1012:04
8Andrew BuglerKlubblös19:12+8:2512:13
9Maja GustavssonOK Älvsjö-Örby19:40+8:5312:31
10Tuva AndrewOK Älvsjö-Örby23:16+12:2914:49
11Anton AkterinOK Älvsjö-Örby23:34+12:4715:00
12Ivar MessingCentrum OK24:28+13:4115:35
13Lova LeringeOK Älvsjö-Örby24:31+13:4415:36
14Kerstin ChristieSnättringe SK24:34+13:4715:38
15Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby24:52+14:0515:50
16Olof BergstrandKlubblös25:58+15:1116:32
17Hilding BergstrandKlubblös26:04+15:1716:36
18Frans LeringeOK Älvsjö-Örby27:30+16:4317:30
19Maja AndrewOK Älvsjö-Örby28:38+17:5118:14
20Phenix HolmOK Älvsjö-Örby29:12+18:2518:35
21Alexander NimrodssonOK Älvsjö-Örby29:39+18:5218:53
22Melker FranzonOK Älvsjö-Örby30:07+19:2019:10
23Love AkterinOK Älvsjö-Örby53:30+42:4334:04
Vide MessingCentrum OKej godkänd

Öppen Motion 3

3 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby28:279:03
2Linus GustafssonOK Älvsjö-Örby30:21+1:549:39
3Ida GustavssonOK Älvsjö-Örby37:02+8:3511:47
4Alice LindbergOK Älvsjö-Örby39:05+10:3812:26
5Clara WerdinOK Älvsjö-Örby44:41+16:1414:13
6Lars AllertIFK Linköpings OS46:53+18:2614:55
7Lennart HyllengrenTumba-Mälarhöjden OK49:24+20:5715:43
8Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby58:10+29:4318:31
9Lukas WardaOK Älvsjö-Örby59:30+31:0318:56
10Catten TengvallKlubblös1:00:03+31:3619:07
11Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby1:04:21+35:5420:29
12Klara WesterKlubblös1:31:24+1:02:5729:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser