Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: söndag 3 juni 2018

Gävle OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irina NilssonÖppen motion 1 (1)46:1321:29
1Per HållströmMÖ Challenge (2)1:12:028:21
2IngMarie ÅsenlundD65 (12)43:01+0:2510:40
2Helena BacklundD45 (20)49:49+3:319:19
2Richard HejdenbergH40 (23)56:03+1:017:15
3Ebba OttossonD14 (39)29:36+4:198:33
4Jerker BomanÖppen motion 9 (19)1:11:54+11:109:20
4Elisabet EnmarkD50 (21)45:09+4:389:45
4Emil StålbergU1 (34)17:05+1:3710:44
5Lena ÅbomÖppen motion 5 (44)40:03+7:4211:46
5Maria HållströmD45 (20)1:01:06+14:4811:26
5Harry HietanenH55 (36)48:16+7:248:34
5Jonatan SöderbergH35 (6)1:23:48+29:4310:50
5Anna-Lena TynongD55 (22)48:30+3:3610:28
6Ingela ErikssonD50 (21)45:31+5:009:49
8Annika GillgrenD65 (12)58:04+15:2814:24
10Monica BomanD50 (21)48:02+7:3110:22
10Sara ÅbomD14 (39)33:49+8:329:46
10Alfred LiljeströmH16 (31)56:32+13:529:38
10Anders L OlssonH50 (38)1:01:21+10:209:49
11Anna BerggrenD45 (20)1:10:02+23:4413:06
11Helena LiljeströmÖppen motion 5 (44)47:49+15:2814:03
11Morgan AlfredssonH12 (31)23:49+6:2310:05
11Anders EnmarkH55 (36)52:04+11:129:14
13Axel HejdenbergH14 (34)35:01+11:1110:07
13Martin ForsslundÖppen motion 8 (30)52:02+17:1111:24
13Max AlfredssonH12 (31)23:53+6:2710:07
14Erik HållströmÖppen motion 9 (19)1:49:38+48:5414:15
15Nils OttossonÖppen motion 8 (30)52:34+17:4311:31
17Patrik OttossonH50 (38)1:03:04+12:0310:06
18Ingemar StålbergH45 (43)1:06:58+15:239:34
19Lucas SöderbergH14 (34)40:27+16:3711:41
20Svea ForsslundD12 (26)36:28+15:2915:27
21Christer SegerquistH60 (33)1:07:32+25:2812:54
21Isak BerggrenH16 (31)1:19:14+36:3413:31
22Anders BygrenH50 (38)1:11:50+20:4911:30
26Pernilla ErikssonD21 (39)1:15:47+19:439:57
26Rasmus SöderbergH16 (31)1:32:50+50:1015:50
27Lasse JanssonH21 (68)1:10:28+12:176:55
28Torbjörn PetterssonH45 (43)1:15:48+24:1310:50
29Ann-Sofi KarlssonD21 (39)1:19:34+23:3010:27
36Lars-Erik LiljeströmÖppen motion 7 (88)42:23+20:2313:04
37Linda ErikssonD21 (39)1:50:14+54:1014:29
55Erik HanssonH21 (68)1:28:39+30:288:43
Love ForsslundInskolning (24)fullföljt
Lars ÅbomÖppen motion 5 (44)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser