Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: söndag 3 juni 2018

Stora Tuna OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magdalena OlssonD21 (39)56:047:22
1Lina LångD21 Kort (3)1:09:1611:49
1Ing-Marie MozéliusD75 (7)40:5212:36
2Maja MasesD12 (26)23:06+2:079:47
2Jonas LångH50 (38)53:09+2:088:31
3Björn ArvidssonH35 (6)1:09:31+15:268:59
3Jonas CarlssonH16 (31)45:27+2:477:45
3Maja MaxénD10 (25)20:24+2:059:26
3Johan AlfredssonÖppen motion 8 (30)36:42+1:518:02
4Anna MårsellD21 (39)59:03+2:597:45Ladda ner rutt i gpx-format
4Joakim SvenskH21 (68)1:02:17+4:066:07
4Jonas OlssonH45 (43)55:33+3:587:56
4Fredrik HällstenÖppen motion 8 (30)41:17+6:269:03
5Martina KarlssonÖppen motion 7 (88)29:10+7:109:00
6Eva LångÖppen motion 5 (44)40:21+8:0011:52
8Johanna MaxénÖppen motion 7 (88)31:23+9:239:41
8Henrik LöfåsH21 (68)1:04:28+6:176:20
9Karin SvenskD50 (21)47:55+7:2410:20
9Ebba MaxénU2 (21)29:27+12:3513:41
10Lena MasesÖppen motion 8 (30)48:22+13:3110:36
10Johanna ErlandssonD21 (39)1:03:43+7:398:22
11Mats MårtenssonH70 (32)54:05+11:0911:40
12Peo SvenskH55 (36)52:57+12:059:24
13Maria BjörklundD21 (39)1:07:30+11:268:52
15Lovisa MasesD14 (39)37:44+12:2710:54
16Lina HällstenD16 (20)1:23:40+43:0916:18
16Moa BirkebækD14 (39)37:46+12:2910:54
17Hans NykvistÖppen motion 8 (30)55:16+20:2512:07
17Elias HällstenH14 (34)36:54+13:0410:39
17Anna JöhnemarkÖppen motion 7 (88)36:31+14:3111:16
19Markus LangH21 (68)1:07:06+8:556:35
20Helmer JöhnemarkH14 (34)42:49+18:5912:22
22Alma JöhnemarkD12 (26)45:13+24:1419:09
24Nora AldinD10 (25)45:40+27:2121:08
30Alva AldinU1 (34)31:55+16:2720:04
30Pelle EngstrandH21 (68)1:11:13+13:027:00
31Susanna MårtenssonD21 (39)1:21:56+25:5210:45
35Andrey LamovH21 (68)1:14:14+16:037:17
37Per CarlssonH45 (43)1:22:48+31:1311:50
48Mattias MårtsH21 (68)1:19:46+21:357:50
54Emil AlexanderssonH21 (68)1:26:19+28:088:29
68Anna HällstenÖppen motion 7 (88)1:00:37+38:3718:42
Anders MasesH50 (38)ej godkänd
Jakob CarlssonH14 (34)ej godkänd
Tomas LöfgrenH50 (38)ej godkänd
Ingrid AlexanderssonD50 (21)ej godkänd
Ninni CarlssonD45 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser