Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: tisdag 1 augusti 2017

IK Hakarpspojkarna

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filip OssianssonÖppen motion 9 (31)45:126:03
1Jakob IngströmÖppen motion 7 (51)26:338:10
1Emmy GranstedtÖppen motion 5 (31)35:179:59
2Arvid NordÖppen motion 8 (59)35:18+0:177:27
2Adam GranstedtÖppen motion 9 (31)47:00+1:486:17
2Alice Svensson FinndahlÖppen motion 7 (51)32:27+5:549:59
3Emil LingÖppen motion 5 (31)39:21+4:0311:08
3Matti EnvallÖppen motion 8 (59)38:05+3:048:03
3Joel Svensson FinndahlÖppen motion 3 (20)35:11+1:1010:06
4Lars SvenssonÖppen motion 8 (59)38:12+3:118:04
4Evelina Svensson FinndahlÖppen motion 7 (51)34:46+8:1210:41
5Sandra LingÖppen motion 5 (31)41:59+6:4211:53
5Bernt KlassonÖppen motion 7 (51)36:17+9:4311:09
5Andreas GustavssonÖppen motion 9 (31)50:08+4:556:42
6Sophia BjörnlingerÖppen motion 8 (59)38:59+3:598:14
8Lukas GranstedtÖppen motion 9 (31)52:20+7:087:00
10Markus HederskogÖppen motion 9 (31)54:52+9:407:20
10Elin GranstedtÖppen motion 8 (59)42:26+7:258:58
11Elin SvenssonÖppen motion 8 (59)42:26+7:258:58
12Sara GranstedtÖppen motion 8 (59)43:00+7:599:05
13Stig KarlsmoÖppen motion 7 (51)40:04+13:3012:19
16Joel BjörnlingerÖppen motion 8 (59)43:34+8:349:12
19David GunnarssonÖppen motion 8 (59)44:20+9:199:22
20Emma LingÖppen motion 8 (59)45:31+10:319:37
21Adrian SjödinÖppen motion 8 (59)45:35+10:359:38
22Anette GranstedtÖppen motion 8 (59)45:53+10:529:42
23Maria OssianssonÖppen motion 9 (31)1:09:51+24:389:21
23Annie ÖnstenÖppen motion 8 (59)46:45+11:459:53
26Mattias OssianssonÖppen motion 9 (31)1:15:21+30:0810:05
29Sven-Åke KarlssonÖppen motion 7 (51)48:27+21:5314:54
37Svante BjurgrenÖppen motion 8 (59)53:11+18:1111:14
41Lena BarkestamÖppen motion 7 (51)53:53+27:1916:34
42Albin HjellströmÖppen motion 8 (59)55:16+20:1611:41
44Lennart BarkestamÖppen motion 7 (51)59:15+32:4118:13
46Helena SandbergÖppen motion 8 (59)57:54+22:5312:14
52Stefan ErikssonÖppen motion 8 (59)1:00:21+25:2012:45
Anna EnvallÖppen motion 8 (59)utgått
Anders YngveÖppen motion 8 (59)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser