Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, sprint
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: fredag 14 september 2018

H75

1 400 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:58
2Arne SvenssonOK Njudung15:44+0:46
3Henrik HvoslefIK Stern16:38+1:40
4Lars FinbomOK Landehof16:41+1:43
5Björn LinnersjöOK Orion16:50+1:52
6Åke GatelidOK Skogshjortarna17:03+2:05
7Stig IsraelssonOK Tylöskog17:11+2:13
8Kenneth IvehagFrämmestads IK17:18+2:20
9Erland LingJönköpings OK17:29+2:31
10Gösta LindqvistOK Löftan17:38+2:40
11Anders BuhréNybro OK17:51+2:53
12Runo JohanssonKristinehamns OK17:58+3:00
13Ingemar SvenssonLunds OK18:05+3:07
14Leif LindströmNybro OK18:08+3:10
15Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL18:20+3:22
16Åke EkstrandHärlövs IF18:27+3:29
17Ivan ErnvidUlricehamns OK18:35+3:37
18Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad19:10+4:12
19Leif LindhIK Vikings OK19:14+4:16
20Ronny AnderssonOK Skogshjortarna19:24+4:26
21Magne HagströmFrölunda OL19:42+4:44
22Gunnar PerssonSvanesunds GIF19:47+4:49
23Sven-Åke GranquistHästveda OK19:48+4:50
23Bengt-Åke SvenssonIK Ymer19:48+4:50
25Ulf WaldenfjordLinköpings OK20:46+5:48
26Bertil OttossonFK Göingarna21:16+6:18
27Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK21:51+6:53
28Ole  SvendsenOK Roskilde23:44+8:46
29Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad24:11+9:13
30Björn NordströmHässleholms OK25:03+10:05
31Kenneth LindborgHässleholms OK26:35+11:37
32Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL28:04+13:06
33Allan SunnergrenHjärnarps OL28:06+13:08
34Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK30:30+15:32
35Christer SjöforsOK Älme31:19+16:21
36Allan HammarOK Kompassen35:36+20:38
Bengt JönssonÅkers IFej godkänd
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Sten Åke KvistIS Kullenej godkänd
Curt BalckIFK Lidingö SOKej godkänd
Kjell LindauOK Kompassenej godkänd
Rune RådeströmSnättringe SKej godkänd
Lennart SturessonVästerviks OKej godkänd
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Göran ThourVärend GN OLej start
Waste ByströmOK Virdarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser