Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, sprint
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: fredag 14 september 2018

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7John BerglundH80 (14)17:37+5:4512:40
Rolf JakobssonH75 (44)ej godkänd

Alvesta SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Bernt PeterssonH80 (14)21:28+9:3615:26

Andrarums IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Johan MickelåkerH35 (9)18:23+3:268:12
6Maria MickelåkerD35 (11)18:10+2:368:31
13Ingela ThoressonD50 (19)17:55+2:399:53
17Heide PerssonH45 (26)16:49+2:237:22
20Kent R NilssonH65 (33)23:13+6:5111:40

Annebergs GIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Gunvor ArbinD65 (27)20:23+5:1313:14
14Stefan ArbinH60 (23)20:32+4:1710:09

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sonja Springer-VenhauerNBM open D40 (6)20:2311:15

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hermine HeneckerNBM open D40 (6)22:08+1:4512:13

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Carmen HibelNBM open D40 (6)ej godkänd

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hannes WenzelNBM open H40 (9)17:27+2:168:00

Austria

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Helmut TannerNBM open H50 (11)23:41+6:4811:43

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ingemar MagnussonH70 (45)15:19+0:2810:38

Budapest Siketek, Hungary

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Szebeli IstvánNBM open H50 (11)18:46+1:539:17

Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Anna FormánkovaNBM open D21 (16)18:06+3:238:29

Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lenka HornováNBM open D21 (16)22:51+8:0810:43

Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna PangrácovaNBM open D21 (16)ej godkänd

Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jan SemerádNBM open H21 (25)21:52+7:529:45

Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Marek BednarikNBM open H21 (25)23:28+9:2810:28

Dan, Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Allan ThesbjergNBM open H40 (9)17:29+2:188:01

Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Benjamin TrockNBM open H21 (25)17:48+3:487:56

Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Mikkel PedersenNBM open H21 (25)19:53+5:538:52

Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Henrik EklundNBM open H21 (25)diskvalificerad

Denmark

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ole FaustrupNBM open H70 (3)ej start

Dövania, Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kristina Holm van de WalNBM open D40 (6)28:30+8:0715:44

Dövania, Denmark

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bettina RotherNBM open D50 (2)ej start

Dövania, Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annelise HansenNBM open D70 (1)15:4512:01

Dövania, Denmark

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Marek Mir-MackiewiczNBM open H70 (3)16:3311:54

Eds SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sten GustafssonH60 (23)16:158:02
5Lasse JohanssonH60 (23)17:06+0:518:27
12Märit GustafssonD60 (25)19:12+5:0312:00

Eksjö SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vilmer HagelbergÖppen motion 3 (4)19:36
3Elisabeth HagelbergD40 (10)15:13+1:467:25
4Arne KlintbergH60 (23)16:36+0:218:13
6Alva HagelbergÖppen motion 5 (9)18:31+4:27
9Tilda HagelbergÖppen motion 7 (14)22:11+6:359:21
10Christer FolkessonH65 (33)18:33+2:119:19
13Lars HagelbergH50 (24)17:16+2:427:55

Emmaboda Verda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Gun-Britt FranssonD70 (29)18:42+3:2813:04
21Siv LarssonD60 (25)26:24+12:1516:30
25Jörgen FranssonH70 (45)22:43+7:5215:46
32Sven-Olof LarssonH65 (33)36:01+19:3918:05
Monica PåhlstorpD70 (29)ej godkänd

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ann-Marie Rees-AnderssonD65 (27)19:23+4:1312:35

England

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lee KempNBM open H40 (9)21:37+6:269:54

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Inger OnsbringD65 (27)19:24+4:1412:35

Eslövs FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Anne UddD55 (19)17:22+3:5610:51
13Tomas VensrydH45 (26)16:25+1:597:12
Stefan AdolfssonH50 (24)ej start

Estonia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ilvi VareNBM open D40 (6)ej godkänd

Estonia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Matti BetlemNBM open H50 (11)20:18+3:2510:02

Falkenbergs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Henrik BengtssonH40 (17)ej start

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Josefin HäggdahlNBM open D21 (16)20:17+5:349:31

Finland

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter NiemeläNBM open H21 (25)diskvalificerad

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Max BurströmÖppen motion 5 (9)28:59+14:55

FK Göingarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus LarssonH50 (24)14:346:40
7Kerstin PerssonD55 (19)16:33+3:0710:20
26Bertil OttossonH75 (44)21:16+6:1815:11

FK Herkules

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Laila B HöglundD55 (19)13:50+0:248:38
5Gisela LindD45 (13)17:34+1:318:44

FK Åsen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Marie SvenssonD35 (11)20:38+5:049:41
9Jan-Eric NelkingH80 (14)20:44+8:5214:54
15Christel OlssonD50 (19)18:37+3:2110:17
22Margareta HeldD65 (27)31:07+15:5720:12
27Tommy HeldH70 (45)23:17+8:2616:10

Frosta OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna-Karin BondessonD35 (11)15:54+0:207:27
13Anna BjärbyD45 (13)25:40+9:3712:46
22Torill SvendsenD70 (29)26:27+11:1318:29
24Olle WindeliusH45 (26)20:03+5:378:47
29Nils-Erik BondessonH70 (45)24:15+9:2416:50
Benkt AnderssonH70 (45)diskvalificerad
Leif SandgrenH70 (45)ej godkänd
Janne LindholmH70 (45)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format

Främmestads IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Birgitta AnderssonD60 (25)17:55+3:4611:11
8Kenneth IvehagH75 (44)17:18+2:2012:21
13Robert JessenH65 (33)19:56+3:3410:01
13Ingrid JessenD60 (25)21:30+7:2113:26
Berith IvehagD70 (29)diskvalificerad

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Anders ArfwedsonH45 (26)15:46+1:206:54
21Magne HagströmH75 (44)19:42+4:4414:04
Rolf BlomH85 (12)ej godkänd
Barbro BlomD80 (8)ej start

GEN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Mary HealyD60 (25)18:36+4:2711:37

Germany

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sergei RoskopNBM open H21 (25)14:53+0:536:38

Germany

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thomas GoepfertNBM open H21 (25)ej godkänd

Germany

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jens StruckmannNBM open H50 (11)16:538:21

Gestas, Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Arunas KubaitisNBM open H50 (11)20:02+3:099:55

Gestas,Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tomas KuzminskisNBM open H40 (9)15:116:57

Gestas,Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jurgis SikinisNBM open H40 (9)21:06+5:559:40

Gotlands Bro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ronny LiljegrenH55 (12)16:29+0:177:46
4Gert LundquistH65 (33)17:16+0:548:40
16Anne-Marie LundquistD75 (19)24:19+11:5718:00

Göteborg-Majorna OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jens KaminskyH60 (23)16:21+0:068:05
3Birgitta MägiD80 (8)20:49+1:2815:53
3Asgeir EdvardsenH60 (23)16:35+0:208:12
4David AndréH35 (9)17:55+2:587:59
5Kristina LorentzonD35 (11)17:56+2:228:25
6Laust SörensenH40 (17)17:17+3:008:00
8Gudrun BromanD75 (19)16:31+4:0912:14
9Andreas EklundH45 (26)15:52+1:266:57
12Ing-Marie Brander StrandD65 (27)20:24+5:1413:14
27Bo LeuchoviusH75 (44)21:51+6:5315:36

Göteborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marianne GrahnD80 (8)20:34+1:1315:41

Halmstad OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Margareta JohanssonD65 (27)16:19+1:0910:35
3Mikael LundqvistH45 (26)15:16+0:506:41
5Ernie BroströmH80 (14)16:20+4:2811:45
8Lotta EnbergD45 (13)18:59+2:569:26
8Anders ElvlandÖppen motion 5 (9)29:36+15:32
8Kennet HorvathH50 (24)16:40+2:067:38
11Håkan AnderssonH40 (17)18:14+3:578:26
15Katarina BengtssonD60 (25)22:13+8:0413:53
17Björn KarlssonH60 (23)21:52+5:3710:49Ladda ner rutt i gpx-format
20Ulrik MagnussonH45 (26)18:11+3:457:58
22Jan LagerH45 (26)19:19+4:538:28
25Fredrik EnbergH45 (26)21:27+7:019:24
Lena KarlssonD60 (25)ej start

Heleneholms IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Barbro LiljequistD60 (25)ej godkänd

Helsingborgs SOK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sofie PeterssonD40 (10)13:276:33
1Rune IsakssonH90 (2)24:4019:53
3Patrik JohanssonH35 (9)15:11+0:146:46
3Felicia PerssonÖppen motion 5 (9)15:26+1:22
3Andréas PalmertzH40 (17)16:41+2:247:43
4Mathias PerssonH40 (17)16:56+2:397:50
5Linda RanbroD40 (10)15:52+2:257:44
6Magnus SteenH50 (24)15:45+1:117:13
6Britt-Marie StenssonD55 (19)16:00+2:3410:00
8Eva EmanuelssonD60 (25)18:32+4:2311:35
9Jonas NorénH40 (17)17:48+3:318:14
11Lennart StenssonH55 (12)23:44+7:3211:11
16Lena NielsenD60 (25)23:37+9:2814:45
18Sven-Åke EmanuelssonH60 (23)22:31+6:1611:08
18Mats RanbroH45 (26)17:17+2:517:34
19Astrid JohannessonD70 (29)22:48+7:3415:56
19Stig JohanssonH65 (33)23:12+6:5011:39
19Veronica DahlbomD65 (27)26:59+11:4917:31
22Tor-Eve BengtssonH70 (45)21:31+6:4014:56
26Dag Lewis-JonssonH70 (45)23:00+8:0915:58
29Rolf GustafssonH65 (33)31:57+15:3516:03
Jonas BengtssonH35 (9)ej start

Hephata, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Peteris KursitisNBM open H50 (11)20:51+3:5810:19

Hephata, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jonas BerglundNBM open H50 (11)31:07+14:1415:24

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Bill AnderssonH65 (33)19:54+3:3210:00

Hjärnarps OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Fredrik StåhlÖppen motion 7 (14)17:16+1:407:17
6Åke PerssonH70 (45)16:11+1:2011:14
10Lars ErikssonH55 (12)22:16+6:0410:30
10Åsa StåhlD65 (27)20:08+4:5813:04
10Michael LönnH45 (26)16:06+1:407:03
11Marie Ståhl NordströmÖppen motion 7 (14)24:55+9:1910:30
12Magnus OlssonH50 (24)17:04+2:307:49
16Conny RaskH45 (26)16:38+2:127:17
20Bengt StåhlH70 (45)20:06+5:1513:57
33Allan SunnergrenH75 (44)28:06+13:0820:04

Hudiksvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Marianne ÅsåkerD50 (19)24:44+9:2813:39
22Lennart WinbergH60 (23)28:21+12:0614:02

Hungary

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Imre BorosNBM open H21 (25)18:53+4:538:25

Hungary

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ferenc MihályiNBM open H21 (25)19:05+5:058:31

Hungary

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Szabolcs BojtorNBM open H21 (25)19:47+5:478:49

Härlövs IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Gunilla GrönbladD75 (19)16:53+4:3112:30
9Niklas NilssonH50 (24)16:41+2:077:39
11Maria TuressonD45 (13)20:33+4:3010:13
12Carina ThynellD45 (13)20:46+4:4310:19
16Åke EkstrandH75 (44)18:27+3:2913:10
28Leif MalmH70 (45)23:38+8:4716:24
30Christer GrönbladH70 (45)30:23+15:3221:05
Kjell-Arne PetterssonH85 (12)ej godkänd

Hässleholms OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sven-Inge SvenssonH65 (33)16:228:13
4Helena KristianssonD50 (19)15:41+0:258:39
4Carina RydlundD45 (13)17:15+1:128:34
4Nellie RydlundÖppen motion 5 (9)15:41+1:37
6Maria HelmerssonD40 (10)17:06+3:398:20
7Brita DahlbergD75 (19)16:09+3:4711:57
10Henrik AnderssonH40 (17)17:52+3:358:16
10Carina AronssonÖppen motion 7 (14)23:09+7:339:46
12Ann-Charlotte JensenD75 (19)17:45+5:2313:08
16Annika EngelD50 (19)19:24+4:0810:43
16Carl AspegrenH50 (24)17:48+3:148:09
24Britt ÅkessonD70 (29)34:39+19:2524:13
26Nils HelmerssonH45 (26)22:12+7:469:44
30Björn NordströmH75 (44)25:03+10:0517:53
31Kenneth LindborgH75 (44)26:35+11:3718:59

Hästveda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emma WikströmÖppen motion 3 (4)24:54+5:18
4Anna WikströmÖppen motion 3 (4)25:00+5:24
21Torgny LundH45 (26)18:56+4:308:18
23Sven-Åke GranquistH75 (44)19:48+4:5014:08

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Karl Evert SvenssonH70 (45)15:39+0:4810:52

IF Rigor

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin BobergH45 (26)14:29+0:036:21
6Fredrik BergH45 (26)15:38+1:126:51
19Emil ErdeliusH45 (26)18:00+3:347:53
21Bernt AnderssonH60 (23)23:50+7:3511:47
Kjell JeppsonH70 (45)ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Fredrik LindellH45 (26)16:13+1:477:06

IFK Lidingö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Gunnel BalckD70 (29)24:54+9:4017:24
Curt BalckH75 (44)ej godkänd

IFK Mora OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Annlouise AlmqvistD55 (19)17:51+4:2511:09

IFK Sävsjö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Bo TuressonH70 (45)17:39+2:4812:15

IK Dran

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sören AnderssonH70 (45)16:40+1:4911:34
17Kristina TellqvistD60 (25)24:33+10:2415:20

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena BarkestamD70 (29)16:16+1:0211:22
4Arto BlomdahlH55 (12)18:27+2:158:42

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulla LindheD75 (19)13:41+1:1910:08
3Henrik HvoslefH75 (44)16:38+1:4011:52

IK Trenne Ullared

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mattias KarlssonH40 (17)14:38+0:216:46
7Lasse OlssonH85 (12)26:10+12:3018:49
18Ing-Marie SamuelssonD55 (19)20:23+6:5712:44
Ann-Britt WinnbergD60 (25)ej godkänd
Håkan WinnbergH65 (33)ej start

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Carl-Henrik HallbergH85 (12)18:03+4:2312:59
5Gunnel BörjessonD80 (8)22:25+3:0417:06
Karin AxelssonD65 (27)ej start

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Leif LindhH75 (44)19:14+4:1613:44

IK Ymer

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gunnel SvenssonD75 (19)13:29+1:079:59
4Eva AlsinD70 (29)18:39+3:2513:02
5Britt RangertD75 (19)15:30+3:0811:28
23Bengt-Åke SvenssonH75 (44)19:48+4:5014:08
24Anders KumlinH65 (33)28:01+11:3914:04

IS Kullen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Nils RågstedtH85 (12)22:26+8:4616:08
Sten Åke KvistH75 (44)ej godkänd

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Anders HenrikssonH70 (45)19:06+4:1513:15

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ulf RadlerH65 (33)17:18+0:568:41

Jönköping DIK, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars Erik CarlsonNBM open H70 (3)28:22+11:4920:24

Jönköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna JohanssonD50 (19)15:168:26
9Erland LingH75 (44)17:29+2:3112:29
Ulla LingD70 (29)ej godkänd

Kamrat och IF KIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Martin GranqvistH40 (17)17:19+3:028:01
13Greger BerglundH40 (17)20:28+6:119:28

Karlskrona SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Susanna CaleklintD35 (11)23:12+7:3810:53
14Eva PetterssonD50 (19)18:08+2:5210:01
14Stefan CaleklintH40 (17)21:45+7:2810:04
15Kenneth FagerH65 (33)20:49+4:2710:27

Kristinehamns OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Runo JohanssonH75 (44)17:58+3:0012:50
16Stefan GunnarssonH60 (23)20:55+4:4010:21
Birgitta JohanssonD75 (19)ej godkänd
Britt GunnarssonD60 (25)ej godkänd

Kungälvs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ulla-Britt OrdasiD70 (29)20:09+4:5514:05
23Bertil QvickH70 (45)22:31+7:4015:38

Kvarnsvedens GOIF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Marie MalmbergD60 (25)16:42+2:3310:26
8Anders MalmbergH65 (33)18:15+1:539:10

Kvillebyns SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gunnel TurpeinenD65 (27)ej godkänd

Køge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Karsten RichardtH70 (45)ej godkänd

Laholms IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Britt-Marie MagnussonD65 (27)19:36+4:2612:43
Fredrik MagnussonH40 (17)ej start

Latvia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Richards DarzinsNBM open H21 (25)25:23+11:2311:19

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Olle AdolfssonH70 (45)16:20+1:2911:20

Linköpings OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Annika IvarssonD45 (13)16:037:59
2Jonas SchedinH35 (9)15:07+0:106:44
3Karin BacktemanD55 (19)14:40+1:149:10
4Sara SöderqvistD35 (11)17:03+1:298:00
5Inger GuståsD50 (19)15:48+0:328:43
5Christian EnbergH40 (17)17:02+2:457:53
5Per MagnussonH45 (26)15:35+1:096:50
6Rikard BorgÖppen motion 7 (14)19:27+3:518:12
7Johan ÅttingH50 (24)15:47+1:137:14
7Marie RubérD35 (11)18:46+3:128:48
8Anna Sofie BarkD50 (19)16:32+1:169:08
8Göran HektorH80 (14)17:39+5:4712:41
9Emma BerggrenD40 (10)18:01+4:348:47
9Jörgen SköldH55 (12)21:14+5:0210:00
10Pia VångellD55 (19)16:57+3:3110:35
11Lotta GranholmD75 (19)17:20+4:5812:50
16Yngve PetterssonH65 (33)21:05+4:4310:35
17Monica LindgrenD75 (19)29:51+17:2922:06
17Eva LindgrenD70 (29)22:24+7:1015:39
22Lennart SvernestamH65 (33)24:59+8:3712:33
22Marie SvernestamD60 (25)35:18+21:0922:03
25Ulf WaldenfjordH75 (44)20:46+5:4814:50
Roger DanielssonH70 (45)diskvalificerad
Lotta BorgD50 (19)ej godkänd
Inga-Lill PetterssonD70 (29)ej start

Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gedvile DirziuteNBM open D21 (16)14:436:54

Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Adrija AtgalaineNBM open D21 (16)15:56+1:137:28

Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Judita VolungevicieneNBM open D21 (16)17:47+3:048:20

Lithuania

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Mantas VolungeviciusNBM open H21 (25)16:39+2:397:25

Lunds OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lotta LinseforsD60 (25)14:098:50
1Pesho HedbergH55 (12)16:127:38
1Sara Snogerup LinseD55 (19)13:268:23
2Martin WendtÖppen motion 7 (14)15:40+0:046:36
3Hanna ModinD35 (11)16:22+0:487:41
3Per-Erik BengtssonH55 (12)16:52+0:407:57
6Anders GrundbergH60 (23)17:41+1:268:45
7Margareta SjöbergD70 (29)19:17+4:0313:29
7Ulf MinörH55 (12)19:50+3:389:21
9Kristina SpångbergD50 (19)17:06+1:509:26
9Åsa EricssonD45 (13)19:53+3:509:53
9Alfred OlssonÖppen motion 5 (9)31:45+17:41
10Raul HindovH50 (24)16:44+2:107:40
11Ulrika LindmarkD35 (11)25:40+10:0612:03
13Sedney HugossonH80 (14)56:12+44:2040:25
13Ingemar SvenssonH75 (44)18:05+3:0712:55
Johan GustafsonH40 (17)diskvalificerad
Maureen Olsson LoÖppen motion 7 (14)diskvalificerad
Anders EricssonH50 (24)ej godkänd
Patrick AdlercreutzH60 (23)ej godkänd
Pontus GustavssonH45 (26)ej start

Malmö OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonathan GunnarssonH35 (9)14:576:40
1Marlene BjärehedD35 (11)15:347:18
7Roger KlotzÖppen motion 7 (14)19:41+4:058:18
12Carolina LandinD50 (19)17:39+2:239:45
15Håkan GrubbH50 (24)17:33+2:598:03
17Håkan NilssonH70 (45)19:03+4:1213:13
23Roland DahlmanH65 (33)27:58+11:3614:03
25Kaare HanssonH65 (33)29:30+13:0814:49
Andreas HasselgrenH40 (17)diskvalificerad
Arne GustafssonH80 (14)ej start

Mariestads FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hans-Gösta BernhardH70 (45)ej godkänd

Markaryds FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Helen AndertoftD75 (19)14:17+1:5510:34
10Ann-Sofie BrinkD50 (19)17:26+2:109:37
22Ola AndertoftH50 (24)19:04+4:308:44

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Håkan SkogumH80 (14)14:14+2:2210:14
19Leila LjunggrenD55 (19)21:28+8:0213:25

Mullsjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Kaarina VoudinmäkiD70 (29)21:21+6:0714:55
34Toivo VoudinmäkiH75 (44)30:30+15:3221:47

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Daniel AxelssonH40 (17)23:51+9:3411:02

Nerike IF, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Kent LjungbergNBM open H50 (11)21:49+4:5610:48

Nerike IF, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans RisbergNBM open H70 (3)22:07+5:3415:54

NIK Zala Paparde, Latvia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Agita IntsoneNBM open D50 (2)19:0511:55

NIK Zala Paparde, Latvia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Raitis OzolsNBM open H40 (9)20:41+5:309:29

Nybro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Anders BuhréH75 (44)17:51+2:5312:45
14Leif LindströmH75 (44)18:08+3:1012:57
15Britt NybergD75 (19)19:35+7:1314:30
18Marie-Louise KarlssonD65 (27)26:27+11:1717:10

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Inga JohanssonD70 (29)ej godkänd
Hans-Ove ErikssonH70 (45)ej godkänd

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Maria BroströmD45 (13)20:22+4:1910:07
20Christer BroströmH50 (24)18:36+4:028:31

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Camilla AdlertegD50 (19)15:29+0:138:33
21Patrik SteenH50 (24)18:54+4:208:40

OK Frisene

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Dag LorénH70 (45)17:51+3:0012:23

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ulf KjellinH65 (33)18:29+2:079:17

OK Järnbärarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ove JohanssonH80 (14)12:55+1:039:17

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria NordwallD65 (27)15:109:50
Ingrid MårtenssonD65 (27)ej godkänd

OK Kompassen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Karin BengtssonD70 (29)20:21+5:0714:13
21Sonja HammarD65 (27)30:05+14:5519:32
23Dennis HansenH50 (24)25:46+11:1211:49
36Allan HammarH75 (44)35:36+20:3825:25
Lars PerssonH70 (45)ej godkänd
Kjell LindauH75 (44)ej godkänd

OK Kontinent

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Lollo NybergD55 (19)19:38+6:1212:16

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lars FinbomH75 (44)16:41+1:4311:55

OK Löftan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Gösta LindqvistH75 (44)17:38+2:4012:35

OK Motala

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan PetterssonH45 (26)14:266:19
10Sofia NydahlD35 (11)24:14+8:4011:22

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Titti BergendahlD65 (27)ej godkänd

OK Njudung

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arne SvenssonH75 (44)15:44+0:4611:14
Margareta LarssonD70 (29)ej godkänd
Stefan G LarssonH70 (45)ej godkänd
Jan-Ola KarlssonH60 (23)ej start

OK Orinto

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Torbjörn WikströmH70 (45)16:30+1:3911:27
15Ingemar LindblomH70 (45)18:15+3:2412:40
20Inger LindblomD65 (27)29:46+14:3619:19
27Kurt EkbergH65 (33)30:32+14:1015:20

OK Orion

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils SwartzÖppen motion 5 (9)14:04
3Jenny HåkanssonD45 (13)17:12+1:098:33
5Björn LinnersjöH75 (44)16:50+1:5212:01
8Lena SwartzD55 (19)16:42+3:1610:26
14Ann-Helen LinnersjöD65 (27)20:37+5:2713:23
Gunilla GustafssonD50 (19)ej godkänd

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Ylva GefvertÖppen motion 7 (14)25:13+9:3710:38

OK Pan-Kristianstad

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peo BengtssonH85 (12)13:409:49
1Clarie EkD85 (1)23:1719:24
4Tomas WestlundH50 (24)15:21+0:477:02
4Mikael PihlH45 (26)15:26+1:006:46
6Ulla EngelbyD60 (25)17:25+3:1610:53
7Louise PihlD40 (10)17:28+4:018:31
16Eva NordahlD65 (27)20:45+5:3513:28
18Anna-Lisa HanssonD70 (29)22:30+7:1615:44
18Raimo SalminenH75 (44)19:10+4:1213:41
29Peter DahlstedtH75 (44)24:11+9:1317:16
Bo UllmanH80 (14)ej godkänd
Marie EngD40 (10)ej start

OK Roskilde

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Inge JørgensenD70 (29)15:1410:39
28Ole  SvendsenH75 (44)23:44+8:4616:57

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ola HultinH50 (24)15:06+0:326:55

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Erik HelanderH50 (24)15:13+0:396:58
Christer SandhH70 (45)ej start

OK Skogsfalken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ola SöderbergH45 (26)16:30+2:047:14
17Lena SöderbergD65 (27)23:26+8:1615:12
Ulf JungstrandH55 (12)ej start

OK Skogshjortarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars JohanssonH75 (44)14:5810:41
6Lisbeth JohanssonD80 (8)24:52+5:3118:58
6Åke GatelidH75 (44)17:03+2:0512:10
20Ronny AnderssonH75 (44)19:24+4:2613:51
23Barbro AnderssonD70 (29)31:48+16:3422:14
Barbro BörjessonD70 (29)ej start

OK Tor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Åsa LinnersjöD40 (10)15:28+2:017:32
10Stig LandstorpH70 (45)17:15+2:2411:58
20Tomas AnderssonH60 (23)23:48+7:3311:46

OK Torfinn

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bengt EdvardssonH85 (12)19:30+5:5014:01
5Per Erik JönssonH35 (9)18:03+3:068:03
7Karin LexellD80 (8)33:34+14:1325:37
7Lennart ErforsH65 (33)17:56+1:349:00
15Inger GlansD65 (27)20:41+5:3113:25

OK Tranan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Åsgerd BergmanÖppen motion 3 (4)24:08+4:32
4Ingvar BergmanH70 (45)15:29+0:3810:45
11Monica MartinssonD60 (25)19:11+5:0211:59
21Kjell MartinssonH65 (33)23:28+7:0611:47

OK Triangeln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Josefine NordströmD45 (13)17:09+1:068:31
17Ulf JanssonH50 (24)17:52+3:188:11

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stig IsraelssonH75 (44)17:11+2:1312:16

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Fredrik BarrulfH50 (24)15:35+1:017:08

OK Tyringe

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alice PerssonÖppen motion 5 (9)18:13+4:09
10Karin PerssonD70 (29)19:43+4:2913:47
10Kajsa PerssonD40 (10)21:01+7:3410:15
14Jonas JönssonH50 (24)17:21+2:477:57

OK Vilse 87

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Ola OlssonÖppen motion 7 (14)15:366:34
2Eddie KarlssonÖppen motion 5 (9)14:18+0:14
4Margareta SvenssonD65 (27)17:36+2:2611:25
5Gunnel MånssonD65 (27)18:14+3:0411:50
6Martina KarlssonD45 (13)18:18+2:159:06
14Elsa SvenssonD75 (19)19:33+7:1114:28
17Lars SvenssonH65 (33)22:24+6:0211:15

OK Virdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jan KarlssonH65 (33)diskvalificerad
Berit ByströmD75 (19)ej godkänd
Waste ByströmH75 (44)ej start

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Åke GustavssonH70 (45)17:27+2:3612:07
19Hans PerssonH70 (45)19:39+4:4813:38
19Stefan ErikssonH50 (24)18:12+3:388:20

OK Älme

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Filip SjöforsH45 (26)15:49+1:236:56
12Johan AxelssonH40 (17)19:15+4:588:54
13Göran LiljequistÖppen motion 7 (14)44:14+28:3818:39
35Christer SjöforsH75 (44)31:19+16:2122:22

Ringsjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Lennart MånssonH65 (33)34:38+18:1617:24

Ronneby OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Birgitta OlssonD75 (19)12:229:09
1Roland KarlssonH80 (14)11:528:32
2Ann-Christin Nero ForsmanD60 (25)15:55+1:469:56
6Ingemar MånssonH55 (12)19:33+3:219:13
6Ingrid E StrömD65 (27)18:24+3:1411:56
9Gullevi SvenssonD70 (29)19:40+4:2613:45
12Håkan ForsmanH60 (23)20:20+4:0510:03
18Lennart SmedenmarkH65 (33)22:35+6:1311:20
26Bengt AspvallH65 (33)29:32+13:1014:50
31LarsOwe StrömH65 (33)34:40+18:1817:25

Russia, Perm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Aleksei AndreevNBM open H20 junior (12)15:277:09

Russia, Perm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Daniil KamashevNBM open H20 junior (12)16:53+1:267:48

Russia, Perm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Anton GribachevNBM open H21 (25)18:24+4:248:12

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Daria GavrilovaNBM open D20 junior (6)15:507:43

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna GruzdevaNBM open D20 junior (6)18:17+2:278:55

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marta RiabovaNBM open D20 junior (6)20:05+4:159:47

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Maria IudinaNBM open D20 junior (6)24:30+8:4011:57

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Aleksandra MukhinaNBM open D21 (16)15:19+0:367:11

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Tatiana KonkovaNBM open D21 (16)15:56+1:137:28

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Pavel BibichNBM open H20 junior (12)15:52+0:257:20

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Denis VasilevNBM open H20 junior (12)17:22+1:558:02

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Roman IaroshovetcNBM open H20 junior (12)17:55+2:288:17

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Sergi PetrenkoNBM open H20 junior (12)18:17+2:508:27

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Maksim ChistovNBM open H20 junior (12)21:21+5:549:53

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Arthem DneprikovNBM open H20 junior (12)23:58+8:3111:05

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nikita MashchenkoNBM open H20 junior (12)ej godkänd

Russia, Saint Petersburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ravil FarkhutdinovNBM open H21 (25)15:20+1:206:50

Russia, Yekaterinburg

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Kseniia TutarovaNBM open D20 junior (6)ej start

Russia, Yekaterinburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Keseniia MachanovaNBM open D21 (16)17:10+2:278:03

Russia, Yekaterinburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Alexandr TushkanovNBM open H20 junior (12)18:26+2:598:32

Russia, Yekaterinburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Victor DingesNBM open H21 (25)14:006:14

Russia, Yekaterinburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Nikita AsoianNBM open H21 (25)14:08+0:086:18

Rydboholms SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vivi-Anne BylundD80 (8)19:2114:46
12Gunnar BylundH80 (14)34:15+22:2324:38

Rävetofta OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Eva TykessonD65 (27)15:41+0:3110:11
3Maj-Britt ByströmD70 (29)16:55+1:4111:49
14Tina HagårdD55 (19)18:34+5:0811:36
31Willie OlssonH70 (45)31:00+16:0921:31

Saint Petersburg, Russia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Rimma ZalaevaNBM open D50 (2)24:52+5:4715:32

Sala OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Göran LarssonH65 (33)17:32+1:108:48
10Lena LarssonD60 (25)18:49+4:4011:45
20Tanja-Birgit SöderströmD60 (25)25:52+11:4316:10

Sk Lundia, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Janne Boye NiemeläNBM open D40 (6)26:32+6:0914:39

Skivelo Olomouc, Czech

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Josef ProcházkaNBM open H40 (9)17:26+2:157:59

Skåneslättens OL

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Curth SvenssonH90 (2)44:49+20:0936:08
2Ina LindebergD60 (25)15:55+1:469:56
5Embla CinthioÖppen motion 7 (14)19:09+3:338:04
8Britt Forsell PirozziD70 (29)19:26+4:1213:35
8Anna SjöD40 (10)17:29+4:028:31
10Bertil JohanssonH85 (12)28:22+14:4220:24
11Torbjörn WingqvistH80 (14)22:30+10:3816:11
13Maria Foster SchadD75 (19)19:11+6:4914:12
14Fredrik NystedtH45 (26)16:29+2:037:13
18Christina OlssonD60 (25)25:06+10:5715:41
23Magnus CinthioH45 (26)19:57+5:318:45
32Sven-Erik ForsellH75 (44)28:04+13:0620:02
Magnus LindeH35 (9)ej start
Gert OlssonH70 (45)ej start
Magnus ThuressonH45 (26)ej start

Snättringe SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jan WahlströmH60 (23)19:50+3:359:49
Rune RådeströmH75 (44)ej godkänd

SOK Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Karin ÖhlinD50 (19)16:12+0:568:57

SOK Viljan

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Göran SvensonH65 (33)17:08+0:468:36
9Allan HåkanssonH85 (12)27:14+13:3419:35
9Lennart KalénH60 (23)19:21+3:069:34
Erik LennartssonH35 (9)diskvalificerad
Majvie AnnegårdD65 (27)ej godkänd
Leif CarlssonH65 (33)ej start
Karl-Evert AnnegårdH70 (45)ej start

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Arne AlexanderssonH70 (45)15:01+0:1010:25
4Christina BirathD55 (19)14:54+1:289:18
5Jan HanssonH55 (12)18:36+2:248:46

Stigmännen Karlshamns OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Inga-Lill WikingssonD75 (19)15:36+3:1411:33
13Nils-Arne HåkanssonH65 (33)19:56+3:3410:01
13Bigge BengtssonD65 (27)20:35+5:2513:21
15Ann ÖhlinD55 (19)18:58+5:3211:51
16Kati NémethD55 (19)19:02+5:3611:53
21Lars-Gunnar BengtssonH70 (45)20:08+5:1713:58
28Thomas JohanssonH65 (33)30:40+14:1815:24
Eric TenlandH70 (45)ej godkänd
Göran AnderssonH75 (44)ej godkänd

Stora Tuna OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mari-Louise LundgrenD60 (25)ej start

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rune CarlssonH80 (14)13:51+1:599:57

Svanesunds GIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Gunnar PerssonH75 (44)19:47+4:4914:07

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Agatha Boye NiemeläNBM open D20 junior (6)22:32+6:4210:59

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Hertha Boye NiemeläNBM open D20 junior (6)diskvalificerad

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Petra EklundNBM open D21 (16)17:15+2:328:05

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Emma SätterlundNBM open D21 (16)27:52+13:0913:04

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hannes BergströmNBM open H20 junior (12)23:55+8:2811:04

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nikolaj Olvhöj KirkegaardNBM open H20 junior (12)ej godkänd

Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Jesper MelinNBM open H21 (25)17:33+3:337:50

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lars ForsstedtH60 (23)19:26+3:119:37

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Göran LarssonH85 (12)15:56+2:1611:27

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Angelica BrandqvistD45 (13)18:26+2:239:10
8Pär-Magnus BjurekÖppen motion 7 (14)19:56+4:208:24
11Jens LindströmH50 (24)16:45+2:117:41

Tjällmo-Godegårds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tobias TrofastH40 (17)14:176:36
19Sven GranathH60 (23)23:39+7:2411:42

Trollhättans SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jerker NetzH60 (23)18:24+2:099:06
14Margareta NetzD60 (25)21:33+7:2413:28
Leif LöfH70 (45)ej godkänd

Trondheim, Norway,

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Geir WillumsenNBM open H50 (11)27:31+10:3813:37

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lina BerggrenD50 (19)15:28+0:128:32
5Anna BlomgrenD70 (29)18:41+3:2713:03

Tumba-Mälarhöjden OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Patrik GunnarssonH40 (17)17:19+3:028:01

Turken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Hakan KayanNBM open H21 (25)23:00+9:0010:16

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Linda LönnebergD40 (10)15:02+1:357:20

Uddevalla OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per-Arne KällénH70 (45)14:5110:18
5Eva KarlssonD60 (25)17:03+2:5410:39
10Agneta ErikssonD50 (19)17:26+2:109:37
16Johnny KarlssonH70 (45)18:58+4:0713:10
18Karl ErikssonH50 (24)18:08+3:348:19
Rune SandbergH70 (45)ej godkänd
Marion HallstenD65 (27)ej godkänd

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Dmytro PlakhotnikNBM open H21 (25)14:43+0:436:34

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Volodymyr FedoseienkoNBM open H21 (25)15:07+1:076:44

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Oleksandr SankinNBM open H21 (25)15:14+1:146:48

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Nver SurenianNBM open H21 (25)15:30+1:306:55

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Dmytro LevinNBM open H21 (25)16:06+2:067:11

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Oleksii SkvirskyiNBM open H21 (25)19:12+5:128:34

Ukraine

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ruslan NikolayenkoNBM open H21 (25)ej start

Ukraine

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oleg LavrykNBM open H50 (11)19:43+2:509:45

Ukranie

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Iana MelnykNBM open D21 (16)14:436:54

Ukranie

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hanna AndrosovychNBM open D21 (16)14:45+0:026:55

Ukranie

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hanna FedosieievaNBM open D21 (16)15:27+0:447:15

Ukranie

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Viktoriia PlakhotnykNBM open D21 (16)15:27+0:447:15

Ulricehamns OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Ulf PalmérH60 (23)18:36+2:219:12
13Magnus AnderssonH60 (23)20:31+4:1610:09
16Kerstin ErnvidD70 (29)22:21+7:0715:37
17Ivan ErnvidH75 (44)18:35+3:3713:16

Umeå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mattias JohanssonÖppen motion 7 (14)15:52+0:166:41

USA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Tom WellsNBM open H40 (9)21:51+6:4010:01

USA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mark MaceNBM open H60 (1)23:4116:55

Vallentuna-Össeby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Staffan GanteliusH75 (44)18:20+3:2213:05

Virtus, Sweden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Carl-Erik SjöbergNBM open H50 (11)24:24+7:3112:04

Visborgs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Ing-Marie BergmanD70 (29)21:43+6:2915:11
Tommie OlssonH70 (45)ej godkänd

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Britta SahlinD55 (19)15:05+1:399:25
11Annette Falck LarssonD55 (19)16:59+3:3310:36
Nils-Olof LarssonH55 (12)ej godkänd

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anders GranqvistH55 (12)20:11+3:599:31
24Lars-Åke SjökvistH70 (45)22:36+7:4515:41
Göran ThourH75 (44)ej start

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kent GranqvistH65 (33)16:228:13
Lennart SturessonH75 (44)ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Jens AndertoftH45 (26)16:20+1:547:09

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8John LarssonH85 (12)26:23+12:4318:58

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Laila MalmqvistD80 (8)22:06+2:4516:52
6Lars-erik MalmqvistH85 (12)22:36+8:5616:15
6Johan JanssonH80 (14)16:42+4:5012:00
7Mattias RundgrenH35 (9)21:20+6:239:31
11Kalle LindqvistH65 (33)19:24+3:029:44
11Ulla-Britt KarlssonD70 (29)19:59+4:4513:58

Yekaterinburg, Russia

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Dmitrii ZnamenshchikovNBM open H40 (9)18:51+3:408:38

Ystads OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Gun HanssonD80 (8)ej godkänd

Åkers IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bengt JönssonH75 (44)ej godkänd

Älvdalens IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lena LeanderssonD75 (19)16:58+4:3612:34

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Roy FranssonH60 (23)20:34+4:1910:10
19Stina GunnarssonD60 (25)25:20+11:1115:50

Örkelljunga FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Marie OlssonD50 (19)16:00+0:448:50
13Kent JohanssonH70 (45)17:50+2:5912:23
20Gull SvenssonD70 (29)24:26+9:1217:05
Sebastian GieseH35 (9)ej godkänd

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Kristina HammarfalkD55 (19)16:53+3:2710:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser