Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

H50

3 820 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus LarssonFK Göingarna25:01
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad26:38+1:37
3Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering28:15+3:14
4Jonas PerssonTorsås OK28:45+3:44
5Ola HultinOK Roslagen28:52+3:51
6Staffan AhltinMalmö OK29:15+4:14
7Magnus TenghagenHärlövs IF29:53+4:52
8Kennet HorvathHalmstad OK29:58+4:57
9Håkan AxelssonFK Göingarna30:07+5:06
10Erik HelanderOK Roxen30:24+5:23
11Mårten WikströmHalmstad OK30:25+5:24
12Peter AronssonFK Friskus-Varberg31:17+6:16
13Niklas NilssonHärlövs IF31:23+6:22
14Johan RisbergTormestorps IF31:37+6:36
15Torbjörn AnderssonOK Motala32:03+7:02
16Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad33:12+8:11
17Patrik RosénVäxjö OK33:17+8:16
18Michael AnderssonLunds OK33:26+8:25
19Håkan KarlssonFK Finn33:55+8:54
20Jens LindströmTibro OK34:57+9:56
21Ulf LinderfalkSkåneslättens OL36:44+11:43
22Jan TuressonBurseryds IF36:47+11:46
23Ulf JanssonOK Triangeln36:51+11:50
24Magnus OlssonHjärnarps OL37:20+12:19
25Håkan GrubbMalmö OK37:46+12:45
26Anders NilssonOK Orion38:25+13:24
27Tomas NilssonHässleholms OK38:57+13:56
28Anders EricssonLunds OK38:59+13:58
29Jan JohanssonSkåneslättens OL40:51+15:50
30Per-Olof AnderssonOK Tyringe41:38+16:37
31Olof BarrSkåneslättens OL42:21+17:20
32Christer BroströmOK Denseln42:59+17:58
33Johan ÅttingLinköpings OK43:04+18:03
34Patrik SteenOK Enen43:46+18:45
35Karl ErikssonUddevalla OK47:05+22:04
36Håkan CaesarHärlövs IF47:53+22:52
37Ola AndertoftMarkaryds FK53:13+28:12
38Lars HagelbergEksjö SOK56:23+31:22
39Jan GradinAndrarums IF1:01:27+36:26
40Mats ToftnerOK Kompassen1:04:05+39:04
41Dennis HansenOK Kompassen1:05:07+40:06
Fredrik BarrulfOK Tyrej godkänd
Henric HöglindOK Pan-Kristianstadej start
Håkan ErikssonHästveda OKej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Björn CarlstedtHjärnarps OLej start
Fredrik SmedbergOK Skogsfalkenej start
Vakant VakantVakantej start
Vakant VakantVakantej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser