*** Instance-specific ***

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

Klasser: Visa alla | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | NBM open D20 junior | NBM open D21 | NBM open D40 | NBM open D50 | NBM open D70 | NBM open H20 junior | NBM open H21 | NBM open H40 | NBM open H50 | NBM open H60 | NBM open H70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D55

3 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara Snogerup LinseLunds OK24:09
2Laila B HöglundFK Herkules25:32+1:23
3Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL28:32+4:23
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK29:02+4:53
5Christina BirathStenungsunds OK29:47+5:38
6Lena SwartzOK Orion30:15+6:06
7Maritha HenrikssonJönköpings OK31:04+6:55
8Christina SternerTockarps IK31:46+7:37
9Britta SahlinVänersborgs SK32:23+8:14
10Ann NilssonMarkaryds FK32:25+8:16
11Pia VångellLinköpings OK32:36+8:27
12Britt-Marie BengtssonFK Åsen33:05+8:56
13Lena OlssonSkåneslättens OL33:49+9:40
14Lollo NybergOK Kontinent33:54+9:45
15Annette Falck LarssonVänersborgs SK34:02+9:53
16Karin BacktemanLinköpings OK34:08+9:59
17Christina SegerslättSkåneslättens OL34:19+10:10
18Kati NémethStigmännen Karlshamns OK35:09+11:00
19Monica HenrikssonEksjö SOK35:28+11:19
20Anne UddEslövs FK37:12+13:03
21Annlouise AlmqvistIFK Mora OK38:16+14:07
22Marita FilipssonMarkaryds FK38:32+14:23
23Tina HagårdRävetofta OK38:51+14:42
24Kristina HammarfalkÖstersunds OK39:16+15:07
25Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared41:46+17:37
26Eva CarlssonJönköpings OK43:47+19:38
27Leila LjunggrenMarkbygdens OK48:13+24:04
28Yvonne JohanssonGamleby OK50:07+25:58
29Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK51:18+27:09
30Iréne BengtssonOK Kompassen1:12:05+47:56
Ingela AnderssonLunds OKej start
Vakant VakantVakantej start
Lotta HanssonOK Kontinentej start
Yvonne AnderssonHässleholms OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser