Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

Klasser: Visa alla | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | NBM open D20 junior | NBM open D21 | NBM open D40 | NBM open D50 | NBM open D70 | NBM open H20 junior | NBM open H21 | NBM open H40 | NBM open H50 | NBM open H60 | NBM open H70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D65

2 730 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Eva TykessonRävetofta OK25:39Ladda ner rutt i gpx-format
2Inger OnsbringEskilstuna OL27:46+2:07
3Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK28:56+3:17
4Margareta JohanssonHalmstad OK31:53+6:14
5Margareta SvenssonOK Vilse 8732:17+6:38
6Gunnel MånssonOK Vilse 8732:49+7:10
7Maria NordwallOK Kolmården32:51+7:12
8Gudrun NilssonLunds OK34:03+8:24
9Lena SöderbergOK Skogsfalken34:36+8:57
10Gunnel TurpeinenKvillebyns SK34:59+9:20
11Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:27+9:48
12Ingela NelsénFalkenbergs OK36:01+10:22
13Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK36:41+11:02
14Lena GranefeltOK Tyr36:48+11:09
15Ann-Helen LinnersjöOK Orion36:54+11:15
16Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF37:17+11:38
17Marion HallstenUddevalla OK37:53+12:14
18Mona ForsbergNyköpings OK37:56+12:17
19Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK38:06+12:27
20Åsa StåhlHjärnarps OL38:13+12:34
21Inger GlansOK Torfinn39:30+13:51
22Kristin JohanssonKarlskrona SOK40:24+14:45
23Ingrid MårtenssonOK Kolmården40:45+15:06
24Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK41:38+15:59
25Eva NordahlOK Pan-Kristianstad41:54+16:15
26Titti BergendahlOK Måsen43:59+18:20
27Monica KnutssonSävedalens AIK44:02+18:23
28Marie-Louise KarlssonNybro OK46:24+20:45
29Sonja HammarOK Kompassen49:36+23:57
30Christina NilssonAndrarums IF53:39+28:00
31Karin LarssonOK Kompassen1:15:26+49:47
32Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:19:27+53:48
33Margareta HeldFK Åsen1:30:42+1:05:03
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej godkänd
Karin AxelssonIK Uvenej start
Ingrid E StrömRonneby OKej start
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser