*** Instance-specific ***

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

Klasser: Visa alla | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | NBM open D20 junior | NBM open D21 | NBM open D40 | NBM open D50 | NBM open D70 | NBM open H20 junior | NBM open H21 | NBM open H40 | NBM open H50 | NBM open H60 | NBM open H70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H80

2 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roland KarlssonRonneby OK27:53
2Håkan SkogumMarkbygdens OK31:51+3:58
3Kuno ÖsterlundVästerås SOK33:18+5:25
4Rune CarlssonSundbybergs IK33:32+5:39
5Roland BrandshageSävedalens AIK33:40+5:47
6Bengt I NilssonFrosta OK34:01+6:08
7John BerglundAlfta-Ösa OK35:51+7:58
8Johan JanssonVäxjö OK37:09+9:16
9Rune BengtssonRonneby OK37:24+9:31
10Per LarssonJönköpings OK37:57+10:04
11Bo UllmanOK Pan-Kristianstad38:42+10:49
12Rune AhlanderJönköpings OK38:49+10:56
13Werner TörnblomVäxjö OK38:52+10:59
14Anders AdlerLinköpings AIK39:07+11:14
15Bengt PeterssonOK Älme42:25+14:32
16Bernt PeterssonAlvesta SOK43:19+15:26
17Bernt LarssonOK Lindéna43:29+15:36
18Arne GustafssonMalmö OK44:14+16:21
19Lars PerssonVäsby OK46:20+18:27
20Göran HektorLinköpings OK46:53+19:00
21Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK51:18+23:25
22Ingemar TuressonMalmö OK52:04+24:11
23Jan-Eric NelkingFK Åsen52:30+24:37
24Klas TykessonSkåneslättens OL54:21+26:28
25Stig JohanssonHalmstad OK59:50+31:57
Ove JohanssonOK Järnbärarnaej godkänd
Ernie BroströmHalmstad OKej start
Gillis AlmVäxjö OKej start
Gunnar BylundRydboholms SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser