Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 15 september 2018

Klasser: Visa alla | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | H100 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | NBM open D20 junior | NBM open D21 | NBM open D40 | NBM open D50 | NBM open D70 | NBM open H20 junior | NBM open H21 | NBM open H40 | NBM open H50 | NBM open H60 | NBM open H70

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 5

2 740 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils SwartzOK Orion23:38
2Linnea RydlundHässleholms OK29:42+6:04
3Alva HagelbergEksjö SOK42:50+19:12
4Anna SöderströmOK Stigen45:51+22:13
5Axel PerssonGöteborg-Majorna OK46:36+22:58
6Philip KnakPI-København49:03+25:25
7David SöderströmSala OK51:56+28:18
8Robin CarlstedtHjärnarps OL55:18+31:40
9Åsgerd BergmanOK Tranan1:00:01+36:23
10Einar BengtssonKlubblös1:01:08+37:30
11Ingrid NilssonVäxjö OK1:02:01+38:23
12Susanne ModigLaholms IF OK1:03:28+39:50
13Jon WikströmHästveda OK1:04:30+40:52
14Mattias SjögrenHästveda OK1:13:45+50:07
15Linnéa BjärbyFrosta OK1:18:36+54:58
16Jan DahlbergHässleholms OK1:24:18+1:00:40
17Ulla KarlssonOK Tyringe1:24:22+1:00:44
18Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro1:26:54+1:03:16
19Anton FaxénVäxjö OK1:30:46+1:07:08
20Emma FaxénVäxjö OK1:30:52+1:07:14
21Kristin LindbergLunds OK1:36:17+1:12:39
Anders SandbergHöörs IKej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Asta NilssonHärlövs IFej godkänd
Marianne OffrellFrosta OKej godkänd
Staffan WelanderOK P4ej godkänd
Love PerssonMalmö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars