Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / Nässjö OK
Datum: måndag 17 april 2017

Öppen motion 1

2 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte LaxNässjö OK24:5411:12
2Theo ElofssonOK Njudung32:28+7:3414:37
3Helena SvenssonOK Vilse 8734:20+9:2615:27
4Arvid GustavssonVäxjö OK35:15+10:2115:52
5Felix SandahlIK Hakarpspojkarna37:51+12:5717:02
6Måns AssarssonNässjö OK38:29+13:3517:20
7Mattis AssarssonNässjö OK38:35+13:4117:22
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87ej start
Moa SvenssonOK Vilse 87ej start

Öppen motion 3

2 580 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas JuelKlubblös23:098:58
2Mira EnellJönköpings OK23:46+0:379:12
3Jens FastBoxholm-Mjölby OL24:13+1:049:23
4Kristina JennerstrandOK Njudung25:05+1:569:43
5Staffan GunnarssonEksjö SOK26:24+3:1510:13
6Gunnar HolmOK Bävern27:42+4:3310:44
7Karin TideliusKlubblös28:34+5:2511:04
8Sandra DavidssonOK Bävern29:35+6:2611:27
9Maja LaxNässjö OK38:21+15:1214:51
10Arvid KleinOK Vilse 8749:11+26:0219:03
11Linda RehnOK Vilse 8749:13+26:0419:04
12Ellinor RosenbergOK Vilse 8752:14+29:0520:14
13Amelia SvenssonOK Orion54:49+31:4021:14

Öppen motion 5

3 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova OlssonIK Hakarpspojkarna29:297:56
2Sven MikkelsenSOK Viljan34:02+4:339:10
3Camilla RosénAnnebergs GIF38:36+9:0710:24
4Jan SvenssonOK Orion39:52+10:2310:44
5Björn DavidssonOK Bävern44:30+15:0111:59
6Tobias GustavssonVäxjö OK52:35+23:0614:10
7Hanna KramBodafors OK53:46+24:1714:29
8Ulrik JohanssonOK Bävern56:01+26:3215:05
9Niklas EnellNässjö OK1:00:40+31:1116:21
10David EnellNässjö OK1:01:14+31:4516:30
11Maria PetterssonOK Njudung1:03:13+33:4417:02
12Birger KlugNässjö OK1:20:21+50:5221:39
Lennart CedervärnUlricehamns OKej godkänd

Öppen motion 7

3 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK22:267:12
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK24:51+2:257:59
3Rune TuressonOK Bävern29:26+7:009:27
4Robin ÖhrnOK Bävern30:50+8:249:54
5Thomas ElofssonOK Njudung30:54+8:289:56
6Stefan G LarssonOK Njudung32:11+9:4510:20
7Jennie GustavssonVäxjö OK32:20+9:5410:23
8Lars EklundVäxjö OK34:37+12:1111:07
9Patrik PerssonEksjö SOK34:47+12:2111:11
10Kirsten BjörnlingerIK Vista35:00+12:3411:15
11Emma KramBodafors OK35:45+13:1911:29
12Pelle HöglundEksjö SOK35:59+13:3311:34
13Sigrid VemdalMullsjö SOK36:26+14:0011:42
14Maria SundbergOK Njudung36:32+14:0611:44
15Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna39:00+16:3412:32
16Stefan JennerstrandOK Njudung40:24+17:5812:59
17Jessica KarmetunOK Bävern40:55+18:2913:09
18Åke EricsonOK Bävern44:38+22:1214:21
19Monika HjellströmGränna-Bygdens OK48:32+26:0615:36
20Gerd LindholmSol Tranås50:28+28:0216:13
21Kjell LindholmSol Tranås50:40+28:1416:17
22Helen NilssonHärlövs IF53:16+30:5017:07
23Lisa AssarssonNässjö OK1:00:19+37:5319:23

Öppen motion 8

4 710 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip RosjöJönköpings OK35:267:31
2Mattias GunnarssonBredaryds SOK35:34+0:087:33
3Adam PerssonEksjö SOK37:36+2:107:58
4Johan SandlundOK Njudung40:17+4:518:33
5Johan HanssonJönköpings OK40:31+5:058:36
6Erik PerssonEksjö SOK40:35+5:098:36
7Anton GunnarssonBredaryds SOK40:47+5:218:39
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK48:24+12:5810:16
9Anton PetterssonKlubblös50:01+14:3510:37
10Marcus FärgAnnebergs GIF50:54+15:2810:48
11Frida PerssonEksjö SOK52:06+16:4011:03
12Eva EklundVäxjö OK55:17+19:5111:44
13Per SandlundOK Njudung56:16+20:5011:56
14Monica HenrikssonEksjö SOK57:03+21:3712:06
15Jimmy NicklassonKexholms SK58:47+23:2112:28
16Carina ThynellHärlövs IF59:11+23:4512:33
17Stefan ArbinAnnebergs GIF59:13+23:4712:34
18Lovisa NordSol Tranås1:09:23+33:5714:43
19Åke PerssonOK Bävern1:18:22+42:5616:38
20Carin RosjöJönköpings OK1:21:30+46:0417:18

Öppen motion 9

7 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EklundVäxjö OK1:02:408:18
2Emil GunnarssonEksjö SOK1:03:21+0:418:24
3Maria ArvidssonKalmar OK1:07:44+5:048:58
4Andreas KaberénKlubblös1:10:10+7:309:18
5Josefine KlintbergOK Ravinen1:10:14+7:349:18
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:12:45+10:059:38
7Göran NordSol Tranås1:15:25+12:4510:00
8Joakim AssarssonIdrottsveteranerna1:45:25+42:4513:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser