Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisationer: Bodafors OK / Nässjö OK
Datum: måndag 17 april 2017

Annebergs GIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Camilla RosénÖppen motion 5 (13)38:36+9:0710:24
10Marcus FärgÖppen motion 8 (20)50:54+15:2810:48
17Stefan ArbinÖppen motion 8 (20)59:13+23:4712:34

Bodafors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Hanna KramÖppen motion 5 (13)53:46+24:1714:29
11Emma KramÖppen motion 7 (23)35:45+13:1911:29

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jens FastÖppen motion 3 (13)24:13+1:049:23

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mattias GunnarssonÖppen motion 8 (20)35:34+0:087:33
7Anton GunnarssonÖppen motion 8 (20)40:47+5:218:39

Eksjö SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil GunnarssonÖppen motion 9 (8)1:03:21+0:418:24
3Adam PerssonÖppen motion 8 (20)37:36+2:107:58
5Staffan GunnarssonÖppen motion 3 (13)26:24+3:1510:13
6Erik PerssonÖppen motion 8 (20)40:35+5:098:36
9Patrik PerssonÖppen motion 7 (23)34:47+12:2111:11
11Frida PerssonÖppen motion 8 (20)52:06+16:4011:03
12Pelle HöglundÖppen motion 7 (23)35:59+13:3311:34
14Monica HenrikssonÖppen motion 8 (20)57:03+21:3712:06

Emmaboda Verda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Kajsa NiemiÖppen motion 8 (20)48:24+12:5810:16

Gränna-Bygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Philip HjellströmÖppen motion 9 (8)1:12:45+10:059:38
19Monika HjellströmÖppen motion 7 (23)48:32+26:0615:36

Härlövs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Carina ThynellÖppen motion 8 (20)59:11+23:4512:33
22Helen NilssonÖppen motion 7 (23)53:16+30:5017:07

Idrottsveteranerna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Joakim AssarssonÖppen motion 9 (8)1:45:25+42:4513:58

IK Hakarpspojkarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tova OlssonÖppen motion 5 (13)29:297:56
5Felix SandahlÖppen motion 1 (7)37:51+12:5717:02
15Sven-Åke KarlssonÖppen motion 7 (23)39:00+16:3412:32

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kirsten BjörnlingerÖppen motion 7 (23)35:00+12:3411:15

Jönköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filip RosjöÖppen motion 8 (20)35:267:31
1Mikael TrofastÖppen motion 7 (23)22:267:12
2Mira EnellÖppen motion 3 (13)23:46+0:379:12
5Johan HanssonÖppen motion 8 (20)40:31+5:058:36
20Carin RosjöÖppen motion 8 (20)1:21:30+46:0417:18

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Maria ArvidssonÖppen motion 9 (8)1:07:44+5:048:58

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jimmy NicklassonÖppen motion 8 (20)58:47+23:2112:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas JuelÖppen motion 3 (13)23:098:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Karin TideliusÖppen motion 3 (13)28:34+5:2511:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anton PetterssonÖppen motion 8 (20)50:01+14:3510:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Andreas KaberénÖppen motion 9 (8)1:10:10+7:309:18

Mullsjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Torbjörn LöfvingÖppen motion 7 (23)24:51+2:257:59
13Sigrid VemdalÖppen motion 7 (23)36:26+14:0011:42

Nässjö OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malte LaxÖppen motion 1 (7)24:5411:12
6Måns AssarssonÖppen motion 1 (7)38:29+13:3517:20
7Mattis AssarssonÖppen motion 1 (7)38:35+13:4117:22
9Niklas EnellÖppen motion 5 (13)1:00:40+31:1116:21
9Maja LaxÖppen motion 3 (13)38:21+15:1214:51
10David EnellÖppen motion 5 (13)1:01:14+31:4516:30
12Birger KlugÖppen motion 5 (13)1:20:21+50:5221:39
23Lisa AssarssonÖppen motion 7 (23)1:00:19+37:5319:23

OK Bävern

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune TuressonÖppen motion 7 (23)29:26+7:009:27
4Robin ÖhrnÖppen motion 7 (23)30:50+8:249:54
5Björn DavidssonÖppen motion 5 (13)44:30+15:0111:59
6Gunnar HolmÖppen motion 3 (13)27:42+4:3310:44
8Ulrik JohanssonÖppen motion 5 (13)56:01+26:3215:05
8Sandra DavidssonÖppen motion 3 (13)29:35+6:2611:27
17Jessica KarmetunÖppen motion 7 (23)40:55+18:2913:09
18Åke EricsonÖppen motion 7 (23)44:38+22:1214:21
19Åke PerssonÖppen motion 8 (20)1:18:22+42:5616:38

OK Njudung

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Theo ElofssonÖppen motion 1 (7)32:28+7:3414:37
4Kristina JennerstrandÖppen motion 3 (13)25:05+1:569:43
4Johan SandlundÖppen motion 8 (20)40:17+4:518:33
5Thomas ElofssonÖppen motion 7 (23)30:54+8:289:56
6Stefan G LarssonÖppen motion 7 (23)32:11+9:4510:20
11Maria PetterssonÖppen motion 5 (13)1:03:13+33:4417:02
13Per SandlundÖppen motion 8 (20)56:16+20:5011:56
14Maria SundbergÖppen motion 7 (23)36:32+14:0611:44
16Stefan JennerstrandÖppen motion 7 (23)40:24+17:5812:59

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jan SvenssonÖppen motion 5 (13)39:52+10:2310:44
13Amelia SvenssonÖppen motion 3 (13)54:49+31:4021:14

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Josefine KlintbergÖppen motion 9 (8)1:10:14+7:349:18

OK Vilse 87

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Helena SvenssonÖppen motion 1 (7)34:20+9:2615:27
10Arvid KleinÖppen motion 3 (13)49:11+26:0219:03
11Linda RehnÖppen motion 3 (13)49:13+26:0419:04
12Ellinor RosenbergÖppen motion 3 (13)52:14+29:0520:14
Filippa KarkulehtoÖppen motion 1 (7)ej start
Moa SvenssonÖppen motion 1 (7)ej start

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sven MikkelsenÖppen motion 5 (13)34:02+4:339:10

Sol Tranås

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Göran NordÖppen motion 9 (8)1:15:25+12:4510:00
18Lovisa NordÖppen motion 8 (20)1:09:23+33:5714:43
20Gerd LindholmÖppen motion 7 (23)50:28+28:0216:13
21Kjell LindholmÖppen motion 7 (23)50:40+28:1416:17

Ulricehamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lennart CedervärnÖppen motion 5 (13)ej godkänd

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan EklundÖppen motion 9 (8)1:02:408:18
4Arvid GustavssonÖppen motion 1 (7)35:15+10:2115:52
6Tobias GustavssonÖppen motion 5 (13)52:35+23:0614:10
7Jennie GustavssonÖppen motion 7 (23)32:20+9:5410:23
8Lars EklundÖppen motion 7 (23)34:37+12:1111:07
12Eva EklundÖppen motion 8 (20)55:17+19:5111:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser