Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 15 juni 2018 - söndag 17 juni 2018

Etapp 1, sprintEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, sprintEtapp 3, sprint (totalt)Etapp 4, sprintEtapp 4, sprint (totalt)

Skåneslättens OL

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson-NordinÖppen motion 9 (97)21:328:02
1Atle KulstadH10 (51)8:095:13
2Kim KulstadÖppen motion 3 (130)14:46+0:107:34
3Pia OlssonD21 (81)20:57+1:136:15
3Johan SanderH40 (65)18:49+0:425:57
4Anna BenattiD12 (99)12:00+0:156:27
4Anders JägrydH50 (82)19:35+1:426:31
5Klas TykessonH80 (44)23:18+3:0711:39
6Lena OlssonD55 (108)20:21+4:298:06
6Joel KristianssonH21 (111)19:40+1:455:29
8Alva NystedtD16 (53)19:30+4:077:59
8Marika HusbyÖppen motion 7 (108)25:28+7:229:30
8Christina OlssonD55 (108)20:25+4:338:08
9Kerstin JensenD45 (83)21:02+4:187:42
12Tuva ChristensenÖppen motion 1 (94)19:01+8:0912:11
13Sten SegerslättH60 (157)17:59+3:106:53
14Ulf LinderfalkH50 (82)22:40+4:477:33
14Christina SegerslättD55 (108)21:44+5:528:39
15Sven-Erik ForsellH75 (86)22:38+7:1611:19
15Fredrik NystedtH45 (119)19:44+2:476:34
17Adam SegerslättH21 (111)22:47+4:526:21
18Roland ErikersÖppen motion 9 (97)29:52+8:2011:08
19Mats JonssonÖppen motion 9 (97)30:11+8:3911:15
19Karin JägrydD50 (95)23:00+6:039:09
20Karolina ErikersÖppen motion 9 (97)30:49+9:1711:29
23Kajsa BenattiD40 (91)42:06+21:5215:05
23Bill SalomonssonÖppen motion 1 (94)38:23+27:3124:36
24Saga ChristensenD12 (99)22:21+10:3612:00
26Bengt SalomonssonÖppen motion 7 (108)35:16+17:1013:09
29Gert OlssonH70 (158)25:26+7:5911:12
29Jack SalomonssonÖppen motion 3 (130)30:58+16:2215:52
Britt Forsell PirozziD70 (79)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser