Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 15 juni 2018 - söndag 17 juni 2018

Etapp 1, sprintEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, sprintEtapp 3, sprint (totalt)Etapp 4, sprintEtapp 4, sprint (totalt)

D21

4 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK27:336:48
2Sara Snogerup LinseLunds OK30:01+2:287:24
3Lisa FolinoKarlskrona SOK30:27+2:547:31
4Karin HåkanssonOK Gränsen30:58+3:257:38
5Pia OlssonSkåneslättens OL31:05+3:327:40
6Maja PetterssonKarlskrona SOK31:52+4:197:52
7Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK32:04+4:317:55
8Hanna ModinLunds OK33:17+5:448:13
9Anna RunessonOK Vivill34:05+6:328:24
10Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK35:22+7:498:43
11Emelie OlssonÖrkelljunga FK36:29+8:569:00
12Isabell HåkanssonIK Uven36:59+9:269:07
13Caroline LindelöwHärlövs IF37:12+9:399:11
14Sara SöderblomÄtrans IF41:22+13:4910:12
15Elinor LindelöwHärlövs IF41:46+14:1310:18
16Olivia LönkvistOK Vivill42:33+15:0010:30
17Sofia PehrssonOK Alehof43:23+15:5010:42
18Anna IsgrenMalmö OK47:52+20:1911:49
19Julia SmedenmarkRonneby OK55:31+27:5813:42
20Therese EkströmHalmstad OK55:46+28:1313:46
21Emma LindbergEslövs FK57:13+29:4014:07
22Hannah PetersonMalmö OK1:00:35+33:0214:57
23Emilia JohanssonOK Gisle1:08:03+40:3016:48

H21

4 250 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK24:555:51
2Joel KristianssonSkåneslättens OL25:11+0:165:55
3Jarrah DayAustralopers25:21+0:265:57
4Måns LennermoNässjö OK26:28+1:336:13
5William PommerStora Tuna OK26:32+1:376:14
6Rasmus GrönlundLunds OK26:53+1:586:19
7Simon LarssonSävedalens AIK27:15+2:206:24
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad27:53+2:586:33
9Klas JohanssonOK Kolmården27:57+3:026:34
10Simon LennermoNässjö OK29:01+4:066:49
11Anton UddCentrum OK29:27+4:326:55
12Anton PhilipssonOK Skogsfalken31:21+6:267:22
13Martin WendtLunds OK31:25+6:307:23
14Viktor HenmyrOK Vilse 8731:33+6:387:25
15Daniel HåkanssonOK Gränsen31:56+7:017:30
16Jonas NybergOK Alehof31:57+7:027:31
17Emanuel StridMalmö OK32:26+7:317:37
18Johan FilipssonMarkaryds FK33:16+8:217:49
19Erik SchultzLunds OK33:21+8:267:50
20Johan HagströmFalkenbergs OK33:54+8:597:58
21Daniel LindbergEslövs FK35:05+10:108:15
22Henrik ÅslundIK Uven51:09+26:1412:02
23Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL53:16+28:2112:32
24Martin OlssonÖrkelljunga FK53:24+28:2912:33
25Mikael EnbergÖrkelljunga FK1:01:33+36:3814:28
Marcus UllmanOK Alehofej godkänd
Mattias JohanssonBergnäsets AIKej start
Fredrik PölönenOK Torfinnej start

D18

3 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK21:306:08
2Lovisa LagerHalmstad OK23:15+1:456:38
3Maja PorleVäxjö OK26:04+4:347:26
4Hanna HenningssonBredaryds SOK29:32+8:028:26
5Tina LjungqvistLunds OK29:42+8:128:29
6Vendela LönkvistOK Vivill31:35+10:059:01
7Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK35:13+13:4310:03
8Matilda JohannessonFrölunda OL36:59+15:2910:34

H18

3 625 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken19:105:17
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK20:26+1:165:38
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg21:18+2:085:52
4Simon GiselssonRonneby OK23:19+4:096:25
5Jacob MobergHelsingborgs SOK26:45+7:357:22
6Noah BechtelFK Friskus-Varberg32:17+13:078:54
7Tobias CarlstedtHjärnarps OL36:37+17:2710:06
8Marcus RagnarssonMarkbygdens OK36:59+17:4910:12
9Julius PukeYstads OK38:48+19:3810:42
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKdiskvalificerad
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd

D16

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WallenborgLunds OK21:237:14
2Agnes LindblomMalmö OK22:58+1:357:47
3Hilma HolmströmHärlövs IF23:54+2:318:06
4Nellie RydlundHässleholms OK23:56+2:338:06
5Ella SöderbergOK Skogsfalken24:01+2:388:08
6Elin NilssonAndrarums IF24:14+2:518:12
7Alma GustafssonSOK Aneby24:23+3:008:15
8Lisa FalkGöteborg-Majorna OK24:46+3:238:23
9Alva NystedtSkåneslättens OL26:10+4:478:52
10Matilda NilssonHalmstad OK27:48+6:259:25
11Ellen JohanssonBurseryds IF34:53+13:3011:49
12Bella PalmqvistIFK Sävsjö35:19+13:5611:58
13Clara EhrnbornAndrarums IF49:19+27:5616:43
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

H16

3 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK17:205:25
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK18:59+1:395:55
3Loke HedbergLunds OK19:40+2:206:08
4Hugo LarssonKarlskrona SOK19:41+2:216:09
5Albin PerssonHalmstad OK19:53+2:336:12
6Simon CorneliussonOK Löftan20:07+2:476:17
7Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK20:17+2:576:20
8Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad21:14+3:546:38
9David AlménTrollhättans SOK21:59+4:396:52
10Ivar HelmerssonHässleholms OK22:03+4:436:53
11Filip HåkanssonOK Orion22:04+4:446:53
12Anton TörnqvistKarlskrona SOK23:24+6:047:18
13Klas LjungqvistLunds OK23:52+6:327:27
14Oscar OlinIK Hakarpspojkarna25:32+8:127:58
15Emrik LindFK Herkules26:31+9:118:17
16Albin LindskogOK Ravinen26:59+9:398:25
17Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL30:18+12:589:28
18Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK38:02+20:4211:53
19Oskar NilssonJärfälla OK38:08+20:4811:55
20Adam ÖsterdahlVisborgs OK43:03+25:4313:27
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Linus BacklundTrollhättans SOKej start

D14

2 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken18:236:56
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna20:03+1:407:33
3Sandra WiduchKarlskrona SOK23:03+4:408:41
4Alice PerssonOK Tyringe23:30+5:078:52
5Emma ZettervallKarlskrona SOK23:45+5:228:57
6Linnea RydlundHässleholms OK24:51+6:289:22
7Viola HolmströmHärlövs IF25:15+6:529:31
8Elsa LarssonBurseryds IF25:45+7:229:43
9Emma KarlssonOK Landehof26:30+8:0710:00
10Signe LundqvistSjövalla FK26:37+8:1410:02
11Ida AnderssonOK Löftan27:56+9:3310:32
12Lisa ErikssonOK Landehof28:31+10:0810:45
13Linnea OskarssonSjövalla FK28:49+10:2610:52
14Ella NilssonHalmstad OK30:43+12:2011:35
15Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK30:56+12:3311:40
16Tindra JonssonSkarpnäcks OL31:39+13:1611:56
16Emma LarssonKarlskrona SOK31:39+13:1611:56
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start

H14

2 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo CedervallÖrkelljunga FK16:436:18
2Hannes PerssonFK Herkules17:23+0:406:33
3Noah KrikströmHjärnarps OL17:44+1:016:41
4Elia KämpeÖrkelljunga FK19:42+2:597:26
5Oliver HåkanssonOK Orion20:07+3:247:35
6Love PerssonMalmö OK21:21+4:388:03
7Isak BengtssonOK Lindéna22:22+5:398:26
8David PerssonHelsingborgs SOK23:45+7:028:57
9David OlanderLunds OK25:17+8:349:32
10Hugo LindskogOK Ravinen26:34+9:5110:01
11Adam AnderssonKarlskrona SOK43:05+26:2216:15
12Axel NilssonÖrkelljunga FK47:17+30:3417:50
Albin PaulssonOK Löftanej godkänd
Jakob TerménLunds OKej start

D12

2 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK13:365:20
2Hannah JosefssonOK Skogsfalken15:33+1:576:05
3Matilda SöderbergOK Skogsfalken15:40+2:046:08
4Emilia ElverlindOK Tranan16:34+2:586:29
5Andrea EnbomVänersborgs SK18:38+5:027:18
6Linn EnbomVänersborgs SK19:18+5:427:34
7Maja NymanVänersborgs SK20:06+6:307:52
8Lova JohanssonFK Friskus-Varberg22:16+8:408:43
9Emma PerssonHalmstad OK23:34+9:589:14
10Jenny SeverinssonHylte OK23:41+10:059:17
11Anna BenattiSkåneslättens OL24:13+10:379:29
12Linnéa BjärbyFrosta OK24:28+10:529:35
13Elin AnderssonOK Löftan25:13+11:379:53
14Ida AnderssonVänersborgs SK25:23+11:479:57
15Saga ChristensenSkåneslättens OL25:32+11:5610:00
16Anna JohannessonFrölunda OL25:44+12:0810:05
17Kajsa LarssonBurseryds IF26:00+12:2410:11
18Selma VensrydEslövs FK28:58+15:2211:21
19Wilma JönssonÖrkelljunga FK30:12+16:3611:50
20Julia LönnHalmstad OK31:01+17:2512:09
21Alice KristenssonMarkaryds FK35:26+21:5013:53
22Ella HagstrandBurseryds IF37:39+24:0314:45
23Elin JohanssonBurseryds IF41:11+27:3516:09
24Tove RosbergÖrkelljunga FK46:14+32:3818:07
My WallenborgLunds OKej start

H12

2 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK12:475:00
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK14:42+1:555:45
3Viggo WulffOK Gränsen14:45+1:585:47
4Otto NybergÖrkelljunga FK15:11+2:245:57
5Kurt SjöbergHelsingborgs SOK16:11+3:246:20
6Kasper FagerKarlskrona SOK19:08+6:217:30
7Teodor JonssonSkarpnäcks OL19:17+6:307:33
8Elias PerssonHelsingborgs SOK21:17+8:308:20
9Melvin LundOK Skogshjortarna22:38+9:518:52
10Emil MårtenssonÖrkelljunga FK28:19+15:3211:06
11Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK29:30+16:4311:34
12Gabriel EkströmHalmstad OK29:33+16:4611:35
13Alvin LönkvistOK Vivill29:57+17:1011:44
14Nils PerssonOK Tyringe32:03+19:1612:34

D10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:495:37
2Sara LönnHalmstad OK18:52+7:038:59
3Selma PerssonFK Herkules18:56+7:079:00
4Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK21:01+9:1210:00
5Agnes PerssonHelsingborgs SOK21:16+9:2710:07
6Agnes PaulssonOK Löftan33:55+22:0616:09
7Lova JonssonSkarpnäcks OL40:37+28:4819:20
8Anna HallOK Skogsvargarna43:19+31:3020:37
Emilia HåkanssonOK Orionej start

H10

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK11:175:22
2Felix SvenssonJönköpings OK13:16+1:596:19
3Albin EmilssonOK Skogsfalken13:22+2:056:21
4Atle KulstadSkåneslättens OL13:25+2:086:23
5Ture LindskogOK Ravinen14:12+2:556:45
6Milton GunnarssonÖrkelljunga FK14:33+3:166:55
7Erik ZettervallKarlskrona SOK15:05+3:487:10
8Olle SchybergOK Skogsfalken15:42+4:257:28
9Hugo CorneliussonOK Löftan18:35+7:188:50
10Johannes AnderssonVänersborgs SK18:39+7:228:52
11Isak TörnqvistKarlskrona SOK19:14+7:579:09
12Oskar SöderbergOK Skogsfalken20:47+9:309:53
13Wiggo JönssonÖrkelljunga FK32:32+21:1515:29

D35

3 625 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marlene BjärehedMalmö OK24:396:48
2Emelie SvalinVänersborgs SK27:36+2:577:36
3Charlotte WedlinSävedalens AIK33:13+8:349:09
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK34:04+9:259:23
5Liane GunnarssonÖrkelljunga FK34:39+10:009:33
6Evelina EkelundMalmö OK34:57+10:189:38
7Maria LönnHalmstad OK38:39+14:0010:39
8Jenny RönnqvistOK Löftan45:50+21:1112:38
9Frida RönnqvistOK Löftan49:46+25:0713:43

H35

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LöfvingTibro OK25:546:23
2David AndréGöteborg-Majorna OK34:33+8:398:31
3Fredrik EkströmHalmstad OK35:11+9:178:41
4Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK55:47+29:5313:46

D40

3 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonKarlskrona SOK27:477:56
2Marion BüchliOLG Suhr28:38+0:518:10
3Lotta EkbergÖrkelljunga FK29:48+2:018:30
4Katarina EnbomVänersborgs SK30:50+3:038:48
5Louise PihlOK Pan-Kristianstad33:20+5:339:31
6Marie GrönlundLunds OK33:53+6:069:40
7Linda AllwoodKarlskrona SOK34:39+6:529:54
8Johanna RönnqvistOK Löftan35:18+7:3110:05
9Anna WikströmHästveda OK36:14+8:2710:21
10Jenny LindblomMalmö OK36:50+9:0310:31
11Frida PerssonFK Herkules37:18+9:3110:39
12Tove EneljungIFK Göteborg Orientering37:29+9:4210:42
13Sara WulffOK Gränsen37:44+9:5710:46
14Linda CorneliussonOK Löftan39:04+11:1711:09
15Maria LarssonBurseryds IF40:53+13:0611:40
16Martina GabrielssonTrollhättans SOK42:29+14:4212:08
17Christine LundOK Skogshjortarna44:32+16:4512:43
18Kajsa BenattiSkåneslättens OL48:59+21:1213:59
19Kristina PerssonHalmstad OK49:13+21:2614:03
20Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna51:00+23:1314:34
21Camilla SvenssonBurseryds IF56:34+28:4716:09
22Annika HagstrandBurseryds IF1:04:22+36:3518:23
Anna OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H40

3 625 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonHalmstad OK22:096:06
2Henrik BengtssonFalkenbergs OK22:38+0:296:14
3Robert EnbomVänersborgs SK22:55+0:466:19
4Johan SanderSkåneslättens OL23:21+1:126:26
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers23:55+1:466:35
6Laust SörensenGöteborg-Majorna OK24:44+2:356:49
7Ola KrikströmHjärnarps OL25:18+3:096:58
8Fredrik MagnussonLaholms IF OK26:07+3:587:12
9Daniel AxelssonMålilla OK29:15+7:068:04
10Fredrik NilssonÖrkelljunga FK30:20+8:118:22
11Henrik LindblomMalmö OK30:37+8:288:26
12Per PerssonFK Herkules31:53+9:448:47
13Linus MalmstenMalmö OK32:22+10:138:55
14Daniel PerssonRonneby OK33:44+11:359:18
15Daniel KämpeÖrkelljunga FK34:15+12:069:26
16Markus JohanssonLinköpings OK34:31+12:229:31
17Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF39:13+17:0410:49

D45

3 225 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad24:527:42
2Jenny HåkanssonOK Orion24:56+0:047:43
3Pia JohanssonOK Landehof25:55+1:038:02
4Susanne WallenborgLunds OK26:50+1:588:19
5Maria PeterssonHalmstad OK30:18+5:269:23
6Gisela LindFK Herkules31:03+6:119:37
7Marika ElverlindOK Tranan31:20+6:289:42
8Lotta EnbergHalmstad OK32:45+7:5310:09
9Carina RydlundHässleholms OK33:21+8:2910:20
10Catarina HardenFK Boken35:23+10:3110:58
11Malin JohanssonFK Friskus-Varberg35:42+10:5011:04
12Lotta MagnussonMalmö OK35:52+11:0011:07
13Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared36:11+11:1911:13
14Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared38:29+13:3711:55
15Carina ThynellHärlövs IF40:48+15:5612:39
16Marie AnebreidMullsjö SOK41:14+16:2212:47
17Anna HagströmFalkenbergs OK41:33+16:4112:53
18Marie WibergHelsingborgs SOK41:40+16:4812:55 Ladda ner rutt i gpx-format
19Mona RosbergÖrkelljunga FK42:12+17:2013:05
20Anna BjärbyFrosta OK45:18+20:2614:02
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd

H45

3 550 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus GustavssonLunds OK21:075:56
2Magnus LarssonKarlskrona SOK21:24+0:176:01
3Tommy AnderssonVänersborgs SK21:29+0:226:03
4Anders HåkanssonOK Orion21:32+0:256:03
5Fredrik SvenssonJönköpings OK21:55+0:486:10
6Markus OlinIK Hakarpspojkarna22:18+1:116:16
7Mikael PihlOK Pan-Kristianstad22:36+1:296:21
8Fabian LjungqvistLunds OK23:05+1:586:30
9Ola SöderbergOK Skogsfalken23:12+2:056:32
10Tomas VensrydEslövs FK23:42+2:356:40
11Thomas KarlssonOK Landehof24:44+3:376:58
12Andreas EklundGöteborg-Majorna OK26:24+5:177:26
13Göran KimellGotlands Bro OK27:21+6:147:42
14Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL27:49+6:427:50
14Martin JohanssonHalmstad OK27:49+6:427:50
16Torgny HolmströmHärlövs IF28:12+7:057:56
17Magnus WallenborgLunds OK28:26+7:198:00
17Nils HelmerssonHässleholms OK28:26+7:198:00
19Henrik AnderssonOK Löftan28:32+7:258:02
20Fredrik EnbergHalmstad OK29:23+8:168:16
21Pär JohannessonFrölunda OL30:13+9:068:30
22Robert EneljungIFK Göteborg Orientering30:19+9:128:32
23Tomas NilssonHässleholms OK30:49+9:428:40
24Magnus RydlundHässleholms OK31:10+10:038:46
25Fredrik NystedtSkåneslättens OL32:00+10:539:00
26Torbjörn LönkvistOK Vivill33:51+12:449:32
27Hans JohanssonOK Reftele34:44+13:379:47
28Adrian HardenFK Boken37:52+16:4510:40
29Peter HagströmFalkenbergs OK39:10+18:0311:01
30Magnus ElverlindOK Tranan58:53+37:4616:35
Filip SjöforsOK Älmediskvalificerad

D50

2 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK25:158:33
2Eva PetterssonKarlskrona SOK25:48+0:338:44
3Marie OlssonÖrkelljunga FK25:54+0:398:46
4Anette BernhedSävedalens AIK26:05+0:508:50
5Lotta FalkGöteborg-Majorna OK26:23+1:088:56
6Maria SibilevaKarlskrona SOK26:43+1:289:03
7Anna ErikssonOK Landehof27:52+2:379:26
8Annika EngelHässleholms OK28:11+2:569:33
9Annika JosefssonKarlskrona SOK28:16+3:019:34
10Suzy LarssonOK Skogshjortarna28:21+3:069:36
11Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK28:55+3:409:48
12Kristina SpångbergLunds OK29:11+3:569:53
13Eva PedersenOK Skogshjortarna30:48+5:3310:26
14Helena KristianssonHässleholms OK30:58+5:4310:29
15Susanne DombyOK Stigen31:06+5:5110:32
16Caroline LiljebjörnNybro OK32:03+6:4810:51
17Carolina LandinMalmö OK32:18+7:0310:56
18Lena TuressonBurseryds IF32:19+7:0410:57
19Catrin SternerIF Hagen33:25+8:1011:19
20Gunnel SvenssonOK Tranan34:04+8:4911:32
21Åsa Flink-SvenssonNässjö OK35:17+10:0211:57
22Annika ÖsterdahlVisborgs OK40:15+15:0013:38
23Kerstin OlssonEslövs FK43:51+18:3614:51
24Karin JägrydSkåneslättens OL45:10+19:5515:18

H50

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohannessonRonneby OK20:395:49
2Magnus SvenssonNässjö OK23:58+3:196:45
3Per NilssonJärfälla OK23:59+3:206:45
4Anders JägrydSkåneslättens OL25:57+5:187:18
5Jan TuressonBurseryds IF26:43+6:047:31
6Magnus PorleVäxjö OK26:56+6:177:35
7Håkan GrubbMalmö OK27:00+6:217:36
8Per JohanssonOK Reftele27:23+6:447:42
9Kjell EinarssonOK Skogshjortarna27:58+7:197:52
10Ulf LinderfalkSkåneslättens OL29:14+8:358:14
11Ola AndertoftMarkaryds FK29:41+9:028:21
12Gunnar HallOK Skogsvargarna31:53+11:148:58
13Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK33:24+12:459:24
14Peter PukeYstads OK35:25+14:469:58
15Björn CarlstedtHjärnarps OL37:31+16:5210:34
16Jan KristenssonMarkaryds FK40:04+19:2511:17
17Morgan BjelkHästveda OK40:05+19:2611:17
18Mats G AnderssonOK Skogshjortarna40:54+20:1511:31
19Peter ÖsterdahlVisborgs OK46:44+26:0513:09
20Rickard NilssonHalmstad OK50:10+29:3114:07
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start
Dennis HansenOK Kompassenej start

D55

2 950 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules22:127:31
2Anne UddEslövs FK27:49+5:379:25
3Ingrid KensbyOK Tyr29:17+7:059:55
4Lena OlssonSkåneslättens OL29:26+7:149:58
5Christina SternerTockarps IK29:31+7:1910:00
6Monica HenrikssonEksjö SOK29:36+7:2410:02
7Christina OlssonSkåneslättens OL29:37+7:2510:02
8Lena ArnoldssonMullsjö SOK29:51+7:3910:07
9Kerstin TjernlundOK Vilse 8730:00+7:4810:10
10Christina SegerslättSkåneslättens OL30:20+8:0810:16
11Kristina JohanssonKalmar OK30:47+8:3510:26
12Nina BejbomUddevalla OK30:59+8:4710:30
13Lena RunessonOK Vivill31:04+8:5210:31
14Eva SvanbergJärfälla OK32:12+10:0010:54
15Ann NyströmIF Hagen32:29+10:1711:00
16Birgit HanssonHerrestads AIF32:45+10:3311:06
17Kati NémethStigmännen Karlshamns OK33:26+11:1411:20
18Helena JohanssonOK Gisle33:47+11:3511:27
19Marita FilipssonMarkaryds FK34:03+11:5111:32
20Tina HagårdRävetofta OK35:38+13:2612:04
21Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared36:19+14:0712:18
22Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK39:09+16:5713:16
23Leila LjunggrenMarkbygdens OK39:11+16:5913:16
24Agneta JohanssonRydboholms SK40:23+18:1113:41
25Maria JohnssonOK Nackhe41:51+19:3914:11
26Monica LaageGudhems IF43:28+21:1614:44
27Lisa LarssonSjövalla FK44:23+22:1115:02

H55

3 225 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pesho HedbergLunds OK20:266:20
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb20:54+0:286:28
3Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK21:42+1:166:43
4Ralph JohanssonStångenäs AIS22:20+1:546:55
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL22:41+2:157:02
6Magnus JoelssonSOK 6822:49+2:237:04
7Jens Jørgen HansenROK - Reserveofficerernes Orienteringsklub22:56+2:307:06
8Bengt OlssonEslövs FK23:50+3:247:23
9Andres LaasOK Skogshjortarna24:27+4:017:34
10Johan OskarssonLaxå OK24:46+4:207:40
11Stefan OlofssonOK Gisle24:53+4:277:42
12Dirk HartmannSV Mietraching25:58+5:328:03
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna26:10+5:448:06
14Roger DjupsjöHalmstad OK26:42+6:168:16
15Christer MannfolkUlricehamns OK27:28+7:028:31
16Clas BörjessonIK Uven27:54+7:288:39
17Mats KensbyOK Tyr28:02+7:368:41
18Leif SandahlOK Tyr29:00+8:348:59
19Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL29:32+9:069:09
20Roy JohanssonOK Skogsvargarna30:27+10:019:26
21Magnus PedersenOK Skogshjortarna30:49+10:239:33
22Sören BremerBoxholm-Mjölby OL31:05+10:399:38
23Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna32:07+11:419:57
24Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL32:11+11:459:58
25Martin WidmerOLG Suhr34:19+13:5310:38
26Lars OlssonFK Göingarna35:17+14:5110:56
27Jonas OlssonÖrkelljunga FK41:57+21:3113:00
28Peter DombyOK Stigen44:36+24:1013:49
29Lennart StenssonHelsingborgs SOK46:33+26:0714:26
30Ola GustafssonSOK Aneby55:36+35:1017:14
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd

D60

2 575 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK22:578:54
2Lena LarssonSala OK23:06+0:098:58
3Inger WesterbergIF Hagen23:16+0:199:02
4Christine EdenbrandtLunds OK28:39+5:4211:07
5Britt ThörnOK Vilse 8728:45+5:4811:09
6Anna LarssonÖrkelljunga FK29:10+6:1311:19
7Gunilla AxelssonSävedalens AIK30:36+7:3911:53
8Ingrid JessenFrämmestads IK30:57+8:0012:01
9Märit GustafssonEds SK31:41+8:4412:18
10Monica WassFalkenbergs OK31:44+8:4712:19
11Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK34:13+11:1613:17
12Eva WildmarkFK Boken34:29+11:3213:23
13Barbro LiljequistHeleneholms IF34:39+11:4213:27
14Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad34:45+11:4813:29
15Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK36:41+13:4414:14
16Ann Warma LaasOK Skogshjortarna36:44+13:4714:15
17Marita LarssonMarkbygdens OK36:48+13:5114:17
18Marianne ThorssonIK Trenne Ullared38:01+15:0414:45
19Arja IngvarssonOK Vilse 8738:27+15:3014:55
20Gunilla HolmbergHerrestads AIF39:29+16:3215:20
21Sophia GabrielssonSöders-Tyresö43:10+20:1316:45
22Monika LarssonSkarpnäcks OL50:58+28:0119:47

H60

3 200 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK20:536:31
2Ulf PalmérUlricehamns OK21:13+0:206:37
3Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna22:16+1:236:57
4Håkan LindbergOK Vilse 8722:43+1:507:05
5Mikael JohanssonOK Gisle23:25+2:327:19
6Arne KlintbergEksjö SOK23:34+2:417:21
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK23:59+3:067:29
8Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK24:00+3:077:30
9Thomas HjertFalköpings AIK OK25:21+4:287:55
10Johan KarlssonTrollhättans SOK25:25+4:327:56
11Gunnar SvanbergJärfälla OK25:35+4:427:59
12Roger ThörnOK Vilse 8725:36+4:438:00
13Lars ForsstedtSöders-Tyresö25:44+4:518:02
14Sten SegerslättSkåneslättens OL25:55+5:028:05
14Sven SundströmBredareds IF25:55+5:028:05
16Lars RunessonOK Vivill26:06+5:138:09
17Jan-Ola KarlssonOK Njudung26:19+5:268:13
18Tommy JohnssonOK Nackhe26:26+5:338:15
19Urban LarssonOK Gipen27:00+6:078:26
20Lasse JohanssonEds SK27:02+6:098:26
21Lars EdenbrandtLunds OK27:18+6:258:31
22Per LindgrenIK Hakarpspojkarna27:32+6:398:36
23Tore TjernlundOK Vilse 8728:08+7:158:47
24Håkan ForsmanRonneby OK28:14+7:218:49
25Carl-Johan RoubertFK Finn28:25+7:328:52
26Dan SjöholmHalmstad OK29:00+8:079:03
27Adrian JüniOLG Hondrich29:15+8:229:08
28Peter JoelssonÅlems OK29:31+8:389:13
29Ulf BjörkdahlHerrestads AIF30:28+9:359:31
30Tor UddEslövs FK30:32+9:399:32
31Stefan ArbinAnnebergs GIF30:48+9:559:37
32Max PrangFredensborg OK30:58+10:059:40
33Leif SvangrenGotlands Bro OK31:35+10:429:52
34Thomas AlmqvistKarlskrona SOK32:01+11:0810:00
35Kyrre ThalbergLunds OK32:51+11:5810:15
36Tommy WendtHellas Orientering35:37+14:4411:07
37Lars ErikssonKalmar OK36:37+15:4411:26
38Johan WedlinSävedalens AIK37:04+16:1111:35
39Lars LarssonSjövalla FK42:38+21:4513:19
40Roland DahlmanMalmö OK52:21+31:2816:21
41Jerry RasmussonHerrestads AIF1:17:09+56:1624:06
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Karl MollénOK Denselnej start

D65

2 575 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8725:009:42
2Ingela NelsénFalkenbergs OK25:42+0:429:58
3Lena SöderbergOK Skogsfalken25:48+0:4810:01
4Ingrid E StrömRonneby OK26:47+1:4710:24
5Margareta JohanssonHalmstad OK26:51+1:5110:25
6Berit KlamfeltTibro OK28:11+3:1110:56
7Gunnel MånssonOK Vilse 8728:52+3:5211:12
8Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK29:40+4:4011:31
9Anna-Karin JohanssonVandrarringen30:04+5:0411:40
10Gun HenrikssonEksjö SOK31:00+6:0012:02
11Åsa StåhlHjärnarps OL32:20+7:2012:33
12Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu32:27+7:2712:36
13Karin AxelssonIK Uven32:33+7:3312:38
14Anne LundmarkJärfälla OK33:34+8:3413:02
15Aila HalttunenHaninge SOK34:57+9:5713:34
16Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL35:24+10:2413:44
17Gunilla HogedalVänersborgs SK35:25+10:2513:45
18Karin LarssonOK Kompassen37:38+12:3814:36
19Yvonne GalborgenEds SK38:36+13:3614:59
20Gunvor ArbinAnnebergs GIF38:48+13:4815:04
21Evamarie LundahlIF Hagen39:49+14:4915:27
22Sonja HammarOK Kompassen40:19+15:1915:39
23Annette RagvaldVingåkers OK40:49+15:4915:51
24Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK41:56+16:5616:17
25Gisela LöfvingTibro OK42:48+17:4816:37
26Maria BerglundOK Vilse 8744:15+19:1517:11
27Miriam NorénIK Uven49:23+24:2319:10
28Margareta HeldFK Åsen1:00:32+35:3223:30
Inger LindblomOK Orintoej godkänd
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Kathrin JüniOLG Hondrichej start

H65

2 950 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK22:487:43
2Björn JägerströmIK Uven24:54+2:068:26
3Kent TörnqvistKarlskrona SOK25:04+2:168:29
4Ulf KjellinOK Hedströmmen26:22+3:348:56
5Kent ErikssonLerums SOK26:39+3:519:02
6Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe26:42+3:549:03
7Lennart ErforsOK Torfinn26:46+3:589:04
8Kenneth FagerKarlskrona SOK26:55+4:079:07
9Lars HogedalVänersborgs SK27:11+4:239:12
10Stanley MattssonIK Uven28:32+5:449:40
11Göran LarssonSala OK28:37+5:499:42
12Per Erik FogelVästerås SOK28:39+5:519:42
13Leo JohanssonVandrarringen28:53+6:059:47
14Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK29:14+6:269:54
15Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb29:21+6:339:56
16Olle BohmanHjärnarps OL30:26+7:3810:18
17Robert JessenFrämmestads IK31:11+8:2310:34 Ladda ner rutt i gpx-format
18Evert JohanssonOK Tisaren31:13+8:2510:34
19Kalle LindqvistVäxjö OK31:18+8:3010:36
20Hans EkbergTrollhättans SOK31:32+8:4410:41
21Gert OlssonTockarps IK31:38+8:5010:43
22Lennart SmedenmarkRonneby OK31:40+8:5210:44
23Gunnar BejbomUddevalla OK32:01+9:1310:51
24Kjell KaminskyIF Hagen32:36+9:4811:03
25Björn PetterssonUlricehamns OK32:38+9:5011:03
26Mats IngvarssonOK Vilse 8734:06+11:1811:33
27Anders ErikssonIF Hagen34:36+11:4811:43
28Sten BlomströmIK Stern35:29+12:4112:01
29Lars EkbergTrollhättans SOK35:58+13:1012:11
30Lars Göran KillanderHästveda OK39:09+16:2113:16
31Hans RagvaldVingåkers OK41:16+18:2813:59
32Åke JohanssonRydboholms SK41:21+18:3314:01
33Magnus BerghHeleneholms IF43:58+21:1014:54
34Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken52:29+29:4117:47
35Arvid GalborgenEds SK53:25+30:3718:06
36LarsOwe StrömRonneby OK58:33+35:4519:50
Lars-Åke WallOK Tisarenej start
Conny JidetoftStångenäs AISej start

D70

2 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde24:2611:06
2Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK25:24+0:5811:32
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK27:08+2:4212:19
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK28:50+4:2413:06
5Margareta SjöbergLunds OK29:11+4:4513:15
6Hjördis ErlandssonOK Lindéna30:46+6:2013:59
7Gull SvenssonÖrkelljunga FK30:58+6:3214:04
8Lena JönssonLaholms IF OK34:30+10:0415:40
9Maja-Lisa HanssonOK Lindéna34:36+10:1015:43
10Barbro BörjessonOK Skogshjortarna36:01+11:3516:22
11Göta SeverinssonHylte OK36:03+11:3716:23
12Kristina FranssonOK Virdarna36:55+12:2916:46
13Rosa JohanssonIK Uven39:30+15:0417:57
14Lilian SamuelssonKungälvs OK42:08+17:4219:09
15Solbritt GustafssonOK Virdarna44:20+19:5420:09
16Kristina JohanssonVänersborgs SK46:43+22:1721:14
17Ylva JanssonIF Hagen49:57+25:3122:42
Torill SvendsenFrosta OKej godkänd
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OLej godkänd

H70

2 875 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK23:138:04
2Kjell ErlandssonOK Lindéna26:15+3:029:07
3Leif SandgrenFrosta OK26:44+3:319:17
4Willie OlssonRävetofta OK26:55+3:429:21
5Tommy OlssonKarlskrona SOK27:09+3:569:26
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK27:13+4:009:28
7Vidar LöfvingTibro OK27:39+4:269:37
8Anders ClaessonIFK Mora OK28:01+4:489:44
9Nils KarlssonVäxjö AIS28:08+4:559:47
10Ronald Mc GrailHjärnarps OL28:14+5:019:49
10Håkan NilssonMalmö OK28:14+5:019:49
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared28:42+5:299:58
13Kjell JeppsonIF Rigor29:33+6:2010:16
14Rune EliassonFalkenbergs OK29:34+6:2110:17
15Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK29:59+6:4610:25
16Per-Arne JohanssonVänersborgs SK30:06+6:5310:28
17Lars PerssonOK Kompassen30:34+7:2110:37
18Åke PerssonHjärnarps OL31:03+7:5010:48
19Gert OlssonSkåneslättens OL31:28+8:1510:56
20Bo KlamfeltTibro OK32:41+9:2811:22
21Ingemar AnderssonOK Orion34:06+10:5311:51
22Ingemar LindblomOK Orinto34:43+11:3012:04
23Bengt StåhlHjärnarps OL35:11+11:5812:14
24Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK37:32+14:1913:03
25Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden37:41+14:2813:06
26Leif MalmHärlövs IF38:18+15:0513:19
27Christer NelsénFalkenbergs OK38:42+15:2913:27
28Roland NilssonFalköpings AIK OK39:32+16:1913:45
29Gunnar AnderssonIK Vista40:00+16:4713:54
30Tommy HeldFK Åsen40:02+16:4913:55
31Berndt BergströmIF Thor42:05+18:5214:38
32Sune GustavssonTibro OK44:32+21:1915:29
33Jan FalkSundbybergs IK45:10+21:5715:42
34Thorwald FranssonOK Virdarna45:23+22:1015:47
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Tage SandbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Leif LöfTrollhättans SOKej godkänd
Ulf JönssonLaholms IF OKej godkänd
Styrbjörn JanssonIF Hagenej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Lars OlssonFK Bokenej start
Olle AdolfssonLerums SOKej start
Kent JohanssonÖrkelljunga FKej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Allan WikströmStångenäs AISej start
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej start

D75

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK23:1310:33
2Helen AndertoftMarkaryds FK23:59+0:4610:54
3Gun LarssonOK Lindéna31:41+8:2814:24
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK31:45+8:3214:25
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK36:09+12:5616:25
6Elisabeth KimellGotlands Bro OK39:43+16:3018:03
7Lotta GranholmLinköpings OK39:56+16:4318:09
8Kerstin HagströmIstrums SK40:01+16:4818:11
9Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK42:13+19:0019:11
10Eva EskilssonHässleholms OK48:57+25:4422:14
11Ing-Mari LarssonOK Löftan1:11:03+47:5032:17

H75

2 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell MånssonKarlskrona SOK21:039:34
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna21:56+0:539:58
3Roland OffrellFrosta OK22:17+1:1410:07
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK22:46+1:4310:20
5Åke GatelidOK Skogshjortarna23:07+2:0410:30
6Ole  SvendsenOK Roskilde23:53+2:5010:51
7Inge PerssonFK Boken24:51+3:4811:17
8Lars FinbomOK Landehof24:52+3:4911:18
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad24:58+3:5511:20
10Kjell LindauOK Kompassen26:44+5:4112:09
11Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK27:12+6:0912:21
12Gunnar PerssonSvanesunds GIF28:56+7:5313:09
13Karl-Axel JohanssonIK Uven30:22+9:1913:48
14Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL30:43+9:4013:57
15Bo SvenssonÖrkelljunga FK32:27+11:2414:45
16Gunnar BrystHjobygdens OK33:09+12:0615:04
17Ragnar OlssonRonneby OK36:22+15:1916:31
18Christer WestbergIFK Göteborg Orientering42:22+21:1919:15
19Sune HagströmIstrums SK42:37+21:3419:22
20Allan HammarOK Kompassen44:17+23:1420:07

D80

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK37:5317:13
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK42:03+4:1019:06
3Clarie EkOK Pan-Kristianstad47:15+9:2221:28

H80

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad26:3612:05
2Bernt LarssonOK Lindéna30:18+3:4213:46
3Kjell PerssonMariestads FK30:20+3:4413:47
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad30:42+4:0613:57
5Klas TykessonSkåneslättens OL32:19+5:4314:41
6Torild BornetunSkillingaryds FK33:25+6:4915:11
7Göran HektorLinköpings OK42:54+16:1819:30
8Jan-Eric NelkingFK Åsen45:48+19:1220:49
9Lasse OlssonIK Trenne Ullared52:29+25:5323:51
10Gunnar BylundRydboholms SK59:18+32:4226:57
11JB LarssonOK Löftan1:08:45+42:0931:15

Öppen motion 1

2 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK15:317:23
2Teo PalmérUlricehamns OK16:51+1:208:01
3Axel PerssonFK Herkules19:26+3:559:15
4Noel JacobssonSävedalens AIK19:54+4:239:28
5Jakob AnderssonOK Löftan20:34+5:039:47
6Malte PalmérUlricehamns OK23:09+7:3811:01
7Troj GunnarssonBig Foot Orienteers25:14+9:4312:00
8Albin SöderbergOK Skogsfalken25:22+9:5112:04
9Patricija PrahapaiteBig Foot Orienteers25:52+10:2112:19
10Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad26:09+10:3812:27
11Emma WulffOK Gränsen28:36+13:0513:37
12Elias NilssonAndrarums IF35:19+19:4816:49
13Isak GrönlundLunds OK35:56+20:2517:06
14Ellen StadigOK Ravinen37:34+22:0317:53
15Marlene GranÖrkelljunga FK42:04+26:3320:01
16Herman SchybergOK Skogsfalken42:43+27:1220:20
17Margareta JohanssonLaholms IF OK43:28+27:5720:41
18Monica Axman-50:23+34:5223:59
19Gustaf EhrnbornAndrarums IF59:48+44:1728:28

Öppen motion 3

2 325 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WulffOK Gränsen20:468:55
2Sara AnderssonVänersborgs SK31:12+10:2613:25
3Barbro NilssonAlvesta SOK31:28+10:4213:32
4Helena LundqvistSjövalla FK31:32+10:4613:33
5Annika OskarssonSjövalla FK32:12+11:2613:50
6Caroline JönssonÖrkelljunga FK32:38+11:5214:02
7August MagnussonLaholms IF OK35:37+14:5115:19
8Yanik GerbethMarkaryds FK35:49+15:0315:24
9CARINA SVENSSONMarkaryds FK36:20+15:3415:37
10Eva KarlssonOK Nackhe38:30+17:4416:33
11Ann-christin KristenssonMarkaryds FK39:27+18:4116:58
12Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers40:26+19:4017:23
13Anette BjelkHästveda OK41:33+20:4717:52
14Margareta KillanderHästveda OK41:48+21:0217:58
15Cecilia WiduchKarlskrona SOK41:49+21:0317:59
16Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK47:58+27:1220:37
17Reijo MukkalaHalmstad OK51:21+30:3522:05
18Lena JohanssonIFK Sävsjö54:05+33:1923:15
19MariAnne MånssonRonneby OK1:02:20+41:3426:48
20Solweig Mattsson NilssonOK Tyringe1:04:38+43:5227:47
Ulf PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKej start
Mio HammöBredaryds SOKej start

Öppen motion 5

2 850 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy TuressonBurseryds IF25:459:02
2Dennis JohanssonStångenäs AIS25:56+0:119:05
3Ida SchybergOK Skogsfalken26:43+0:589:22
4Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK27:43+1:589:43
5Mats LarssonBurseryds IF29:18+3:3310:16
6Elinor DelinFK Åsen29:55+4:1010:29
7Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK30:13+4:2810:36
8Malin LjunggrenMarkbygdens OK31:02+5:1710:53
9Jenny HarderIF Hagen32:05+6:2011:15
10Ida SwärdEksjö SOK32:27+6:4211:23
11Peter JohanssonBurseryds IF33:05+7:2011:36
12Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK33:39+7:5411:48
12Henrik JacobssonSävedalens AIK33:39+7:5411:48
14Daniel GerbethMarkaryds FK33:44+7:5911:50
15Johan LaageGudhems IF33:55+8:1011:54
16Petra JohanssonTrollhättans SOK34:05+8:2011:57
17Jonas LundqvistSjövalla FK34:14+8:2912:00
18Martin OskarssonSjövalla FK37:05+11:2013:00
19Magnus OskarssonSjövalla FK37:18+11:3313:05
20Kajsa PerssonOK Tyringe38:04+12:1913:21
21Erik GottmoLunds OK38:30+12:4513:30
22Maria DelinFK Åsen38:58+13:1313:40
23Frida LindebergOK Pan-Kristianstad39:25+13:4013:49
24Elsa WesterlundOK Vilse 8739:44+13:5913:56
25Lars HagstrandBurseryds IF40:22+14:3714:09
26Olle RingRonneby OK43:28+17:4315:15
27Sune JohanssonLaholms IF OK44:48+19:0315:43
28Bo JägerströmElfsborg SOK45:05+19:2015:49
29Anette HolmströmHärlövs IF46:20+20:3516:15
30Klara HagstrandBurseryds IF47:31+21:4616:40
31Jan Eric PerssonOK Löftan49:53+24:0817:30
32Per LindskogGotlands Bro OK52:15+26:3018:20
33Pia AnderssonFalkenbergs OK52:43+26:5818:29
34Josefin ThorellHelsingborgs SOK53:11+27:2618:39
35Camilla JohanssonLaholms IF OK54:31+28:4619:07
36Margareta RingRonneby OK1:05:29+39:4422:58
37Mia Häll-1:06:16+40:3123:15
38Karin LindqvistVäxjö OK1:15:25+49:4026:27

Öppen motion 7

3 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AnderssonTrollhättans SOK32:148:28
2Maria KlamfeltSävedalens AIK33:04+0:508:42
3Arvid WedlinSävedalens AIK33:23+1:098:47
4Timo KononenOK Gisle34:30+2:169:04
5Anders NilssonHässleholms OK36:51+4:379:41
6Emilia SvärmOK Gisle39:30+7:1610:23
7Maria Douglas StillingFIF Hillerød39:40+7:2610:26
8Arne SvärmOK Gisle40:25+8:1110:38
9Ingrid SöderbergOK Skogsfalken40:41+8:2710:42
10Johan StåhlHjärnarps OL41:48+9:3411:00
11Kerstin SegerLaholms IF OK42:11+9:5711:06
12Hans KulstadSkåneslättens OL42:18+10:0411:07
13Ann SvärmOK Gisle43:21+11:0711:24
14Kaj NilssonOK Tyringe43:37+11:2311:28
15Susanne JohannessonRonneby OK45:57+13:4312:05
16Anders LundOK Skogshjortarna46:53+14:3912:20
17Bengt LundhHelsingborgs SOK51:39+19:2513:35
18Jörn SteffensenHSOK.dk57:29+25:1515:07
19Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:02:04+29:5016:20
20Peter BalstrupHSOK.dk1:11:54+39:4018:55
21Ingvar Oskarsson-1:20:09+47:5521:05
Perry LundqvistSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 9

4 125 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK27:106:35
2Hanne FoghFSK Orientering33:59+6:498:14
3André BjärbyFrosta OK34:18+7:088:18
4Helena GummessonKarlskrona SOK36:18+9:088:48
5Ludvig SandahlJärla Orientering37:36+10:269:06
5Patrik FalkGöteborg-Majorna OK37:36+10:269:06
7Björn ZettervallKarlskrona SOK37:48+10:389:09
8Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK37:59+10:499:12
9Morgan TidemanJönköpings OK40:39+13:299:51
10Magnus EricsonJärla Orientering40:42+13:329:52
11Kim FolanderFSK Orientering41:54+14:4410:09
12Gustaf EricsonJärla Orientering44:35+17:2510:48
13Annette BondeBallerup OK45:47+18:3711:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser