Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Tre skåningar och en dansk, efter 3 etapper

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 15 juni 2018 - söndag 17 juni 2018

Etapp 1, sprintEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, sprintEtapp 3, sprint (totalt)Etapp 4, sprintEtapp 4, sprint (totalt)

D21

3 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin SvenssonNässjö OK1:11:28
2Maja PetterssonKarlskrona SOK1:18:15+6:47
3Lisa FolinoKarlskrona SOK1:19:03+7:35
4Karin HåkanssonOK Gränsen1:19:12+7:44
5Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK1:23:50+12:22
6Caroline LindelöwHärlövs IF1:26:24+14:56
7Hanna ModinLunds OK1:27:00+15:32
8Emelie OlssonÖrkelljunga FK1:37:04+25:36
9Elinor LindelöwHärlövs IF1:42:24+30:56
10Isabell HåkanssonIK Uven1:44:33+33:05
11Anna IsgrenMalmö OK1:46:06+34:38
12Olivia LönkvistOK Vivill1:51:06+39:38
13Sofia PehrssonOK Alehof1:52:41+41:13
14Sara SöderblomÄtrans IF1:56:44+45:16
15Julia SmedenmarkRonneby OK2:04:29+53:01
16Emma LindbergEslövs FK2:19:50+1:08:22
17Therese EkströmHalmstad OK2:30:00+1:18:32
Emilia JohanssonOK Gisleej godkänd
Pia OlssonSkåneslättens OLej godkänd

H21

3 510 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jarrah DayAustralopers1:06:25
2Jonathan GunnarssonMalmö OK1:06:32+0:07
3Joel KristianssonSkåneslättens OL1:08:30+2:05
4William PommerStora Tuna OK1:10:03+3:38
5Simon LarssonSävedalens AIK1:10:25+4:00
6Klas JohanssonOK Kolmården1:12:02+5:37
7Måns LennermoNässjö OK1:12:29+6:04
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:14:47+8:22
9Rasmus GrönlundLunds OK1:16:07+9:42
10Simon LennermoNässjö OK1:16:08+9:43
11Anton UddCentrum OK1:17:54+11:29
12Daniel HåkanssonOK Gränsen1:20:03+13:38
13Martin WendtLunds OK1:21:28+15:03
14Jonas NybergOK Alehof1:22:51+16:26
15Viktor HenmyrOK Vilse 871:23:23+16:58
16Erik SchultzLunds OK1:25:38+19:13
17Anton PhilipssonOK Skogsfalken1:28:11+21:46
18Johan FilipssonMarkaryds FK1:29:18+22:53
19Johan HagströmFalkenbergs OK1:30:50+24:25
20Daniel LindbergEslövs FK1:37:54+31:29
21Henrik ÅslundIK Uven2:01:58+55:33
22Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:06:45+1:00:20
23Martin OlssonÖrkelljunga FK2:12:19+1:05:54
24Mikael EnbergÖrkelljunga FK2:17:49+1:11:24
Torgny LindströmRonneby OKej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Marcus UllmanOK Alehofej godkänd
Mattias JohanssonBergnäsets AIKej start
Fredrik PölönenOK Torfinnej start

D18

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lovisa LagerHalmstad OK1:01:31
2Hanna JohannessonRonneby OK1:01:53+0:22
3Maja PorleVäxjö OK1:06:55+5:24
4Hanna HenningssonBredaryds SOK1:17:20+15:49
5Vendela LönkvistOK Vivill1:19:17+17:46
6Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:26:55+25:24
7Matilda JohannessonFrölunda OL1:41:21+39:50
Amy FrankMalmö OKej godkänd
Tina LjungqvistLunds OKej godkänd

H18

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon HardenFK Boken55:09
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK57:53+2:44
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg59:36+4:27
4Simon GiselssonRonneby OK1:04:36+9:27
5Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:15:45+20:36
6Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:29:20+34:11
7Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:39:59+44:50
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKdiskvalificerad
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Daniel HellbergLunds OKej godkänd
Julius PukeYstads OKej godkänd

D16

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hilma HolmströmHärlövs IF1:00:43
2Ella SöderbergOK Skogsfalken1:01:08+0:25
3Alma GustafssonSOK Aneby1:02:26+1:43
4Nellie RydlundHässleholms OK1:02:37+1:54
5Moa WallenborgLunds OK1:03:38+2:55
6Elin NilssonAndrarums IF1:05:40+4:57
7Lisa FalkGöteborg-Majorna OK1:07:11+6:28
8Alva NystedtSkåneslättens OL1:11:07+10:24
9Matilda NilssonHalmstad OK1:15:33+14:50
10Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:29:25+28:42
Ellen JohanssonBurseryds IFej godkänd
Hanna LarssonYstads OKej godkänd
Agnes LindblomMalmö OKej godkänd
Clara EhrnbornAndrarums IFej start
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

H16

2 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK45:20
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK48:49+3:29
3Loke HedbergLunds OK49:40+4:20
4Hugo LarssonKarlskrona SOK49:47+4:27
5Albin PerssonHalmstad OK52:19+6:59
6Simon CorneliussonOK Löftan52:38+7:18
7Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK53:14+7:54
8Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad53:35+8:15
9David AlménTrollhättans SOK54:06+8:46
10Anton TörnqvistKarlskrona SOK55:38+10:18
11Ivar HelmerssonHässleholms OK56:45+11:25
12Filip HåkanssonOK Orion59:35+14:15
13Klas LjungqvistLunds OK59:59+14:39
14Emrik LindFK Herkules1:03:02+17:42
15Albin LindskogOK Ravinen1:12:02+26:42
16Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:12:18+26:58
17Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:25:04+39:44
18Oskar NilssonJärfälla OK1:27:46+42:26
19Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK1:32:18+46:58
Adam LindblomMalmö OKej godkänd
Oscar OlinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gabriel SteffertOK Tyringeej godkänd
Edvin VensrydEslövs FKej godkänd
Linus BacklundTrollhättans SOKej start
Lucas TreldalLunds OKej start

D14

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma EmilssonOK Skogsfalken47:29
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna52:08+4:39
3Emma ZettervallKarlskrona SOK53:43+6:14
4Viola HolmströmHärlövs IF58:35+11:06
5Emma KarlssonOK Landehof1:01:25+13:56
6Sandra WiduchKarlskrona SOK1:03:24+15:55
7Signe LundqvistSjövalla FK1:04:58+17:29
8Linnea RydlundHässleholms OK1:05:33+18:04
9Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:06:30+19:01
10Ida AnderssonOK Löftan1:07:18+19:49
11Elsa LarssonBurseryds IF1:10:32+23:03
12Linnea OskarssonSjövalla FK1:12:27+24:58
13Lisa ErikssonOK Landehof1:14:21+26:52
14Emma LarssonKarlskrona SOK1:18:26+30:57
15Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK1:20:17+32:48
16Ella NilssonHalmstad OK1:40:24+52:55
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Alice PerssonOK Tyringeej godkänd
Villemo RönnblomOK Tyringeej godkänd

H14

2 120 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hannes PerssonFK Herkules45:23
2Hugo CedervallÖrkelljunga FK45:48+0:25
3Noah KrikströmHjärnarps OL48:34+3:11
4Elia KämpeÖrkelljunga FK52:15+6:52
5Oliver HåkanssonOK Orion54:44+9:21
6Isak BengtssonOK Lindéna55:16+9:53
7Love PerssonMalmö OK57:09+11:46
8Axel NilssonÖrkelljunga FK1:32:15+46:52
9Adam AnderssonKarlskrona SOK1:36:26+51:03
Isak EdholmÖrkelljunga FKej godkänd
Victor HanssonOK Löftanej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Albin PaulssonOK Löftanej godkänd
William SteffertOK Tyringeej godkänd
Casper TuressonHärlövs IFej godkänd
Hannes DahlbergSkåneslättens OLej start
David OlanderLunds OKej start

D12

1 820 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara LjungqvistLunds OK39:50
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken41:48+1:58
3Emilia ElverlindOK Tranan43:37+3:47
4Linn EnbomVänersborgs SK46:42+6:52
5Hannah JosefssonOK Skogsfalken46:56+7:06
6Andrea EnbomVänersborgs SK48:33+8:43
7Maja NymanVänersborgs SK49:33+9:43
8Emma PerssonHalmstad OK53:13+13:23
9Lova JohanssonFK Friskus-Varberg56:56+17:06
10Elin AnderssonOK Löftan57:55+18:05
10Ida AnderssonVänersborgs SK57:55+18:05
12Anna BenattiSkåneslättens OL1:00:53+21:03
13Selma VensrydEslövs FK1:01:32+21:42
14Anna JohannessonFrölunda OL1:05:30+25:40
15Saga ChristensenSkåneslättens OL1:06:44+26:54
16Julia LönnHalmstad OK1:09:57+30:07
17Wilma JönssonÖrkelljunga FK1:10:16+30:26
18Linnéa BjärbyFrosta OK1:12:14+32:24
19Kajsa LarssonBurseryds IF1:13:47+33:57
20Jenny SeverinssonHylte OK1:17:31+37:41
21Elin JohanssonBurseryds IF1:30:45+50:55
22Tove RosbergÖrkelljunga FK1:30:52+51:02
23Alice KristenssonMarkaryds FK1:42:29+1:02:39
Ella HagstrandBurseryds IFej godkänd
My WallenborgLunds OKej start

H12

1 820 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viggo WulffOK Gränsen38:23
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK40:12+1:49
3Otto NybergÖrkelljunga FK40:55+2:32
4Kasper FagerKarlskrona SOK50:20+11:57
5Teodor JonssonSkarpnäcks OL51:34+13:11
6Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK1:02:45+24:22
7Gabriel EkströmHalmstad OK1:09:24+31:01
8Emil MårtenssonÖrkelljunga FK1:10:45+32:22
9Melvin LundOK Skogshjortarna1:13:43+35:20
Jonathan EdholmÖrkelljunga FKej godkänd
Filip HanssonOK Löftanej godkänd
Liam HogedalVänersborgs SKej godkänd
Alvin LönkvistOK Vivillej godkänd
Nils PerssonOK Tyringeej godkänd

D10

1 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara LönnHalmstad OK42:20
2Selma PerssonFK Herkules42:29+0:09
3Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK49:59+7:39
4Agnes PaulssonOK Löftan1:03:39+21:19
5Lova JonssonSkarpnäcks OL1:21:20+39:00
6Anna HallOK Skogsvargarna1:35:34+53:14
Emilia HåkanssonOK Orionej start

H10

1 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Atle KulstadSkåneslättens OL29:29
2Gabriel HogedalVänersborgs SK29:44+0:15
3Albin EmilssonOK Skogsfalken30:23+0:54
4Milton GunnarssonÖrkelljunga FK34:56+5:27
5Ture LindskogOK Ravinen35:52+6:23
6Felix SvenssonJönköpings OK36:19+6:50
7Hugo CorneliussonOK Löftan37:13+7:44
8Erik ZettervallKarlskrona SOK40:01+10:32
9Johannes AnderssonVänersborgs SK41:25+11:56
10Olle SchybergOK Skogsfalken50:50+21:21
11Isak TörnqvistKarlskrona SOK50:53+21:24
12Wiggo JönssonÖrkelljunga FK1:12:45+43:16
Elias LindströmRonneby OKej godkänd
Oskar SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd

D35

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emelie SvalinVänersborgs SK1:15:11
2Marlene BjärehedMalmö OK1:20:51+5:40
3Charlotte WedlinSävedalens AIK1:28:41+13:30
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:30:40+15:29
5Liane GunnarssonÖrkelljunga FK1:31:03+15:52
6Evelina EkelundMalmö OK1:33:18+18:07
7Maria LönnHalmstad OK1:43:41+28:30
8Jenny RönnqvistOK Löftan1:48:58+33:47
9Frida RönnqvistOK Löftan1:55:44+40:33
Johanna BerntssonMalmö OKej godkänd
Hanna Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd

H35

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mikael LöfvingTibro OK1:08:06
2David AndréGöteborg-Majorna OK1:21:18+13:12
3Fredrik EkströmHalmstad OK1:27:13+19:07
4Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:59:24+51:18
Fredrik Kryh ÖbergMalmö OKej godkänd
Oscar SchybergOK Skogsfalkenej godkänd

D40

2 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marion BüchliOLG Suhr1:12:11
2Linda LarssonKarlskrona SOK1:14:45+2:34
3Lotta EkbergÖrkelljunga FK1:18:29+6:18
4Katarina EnbomVänersborgs SK1:20:21+8:10
5Linda AllwoodKarlskrona SOK1:23:45+11:34
6Marie GrönlundLunds OK1:24:23+12:12
7Johanna RönnqvistOK Löftan1:28:11+16:00
8Linda CorneliussonOK Löftan1:29:22+17:11
9Frida PerssonFK Herkules1:29:45+17:34
10Sara WulffOK Gränsen1:30:37+18:26
11Anna WikströmHästveda OK1:32:39+20:28
12Jenny LindblomMalmö OK1:33:10+20:59
13Maria LarssonBurseryds IF1:33:38+21:27
14Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:35:18+23:07
15Christine LundOK Skogshjortarna1:41:40+29:29
16Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:45:12+33:01
17Kristina PerssonHalmstad OK1:57:52+45:41
18Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna2:02:28+50:17
19Kajsa BenattiSkåneslättens OL2:19:23+1:07:12
20Camilla SvenssonBurseryds IF2:23:09+1:10:58
21Annika HagstrandBurseryds IF2:25:23+1:13:12
Sarah LindströmRonneby OKej godkänd
Jeanette PerssonOK Löftanej godkänd
Louise PihlOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anna OlinIK Hakarpspojkarnaej start

H40

3 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:02:10
2Robert EnbomVänersborgs SK1:02:35+0:25
3Fredrik PerssonHalmstad OK1:03:11+1:01
4Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:12:35+10:25
5Ola KrikströmHjärnarps OL1:13:15+11:05
6Fredrik MagnussonLaholms IF OK1:13:53+11:43
7Linus MalmstenMalmö OK1:15:38+13:28
8Henrik LindblomMalmö OK1:17:28+15:18
9Per PerssonFK Herkules1:21:26+19:16
10Daniel PerssonRonneby OK1:21:34+19:24
11Daniel AxelssonMålilla OK1:22:49+20:39
12Markus JohanssonLinköpings OK1:30:08+27:58
13Daniel KämpeÖrkelljunga FK1:31:26+29:16
14Fredrik NilssonÖrkelljunga FK1:32:52+30:42
15Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:48:09+45:59
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteersej godkänd

D45

2 810 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pia JohanssonOK Landehof1:05:54
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:06:59+1:05
3Susanne WallenborgLunds OK1:09:53+3:59
4Carina RydlundHässleholms OK1:13:43+7:49
5Lotta EnbergHalmstad OK1:15:42+9:48
6Gisela LindFK Herkules1:19:49+13:55
7Marika ElverlindOK Tranan1:19:56+14:02
8Catarina HardenFK Boken1:20:44+14:50
9Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared1:26:43+20:49
10Carina ThynellHärlövs IF1:27:44+21:50
11Maria PeterssonHalmstad OK1:28:58+23:04
12Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:32:16+26:22
13Anna HagströmFalkenbergs OK1:39:39+33:45
14Marie AnebreidMullsjö SOK1:40:12+34:18
15Anna BjärbyFrosta OK1:45:53+39:59
16Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:46:46+40:52
17Mona RosbergÖrkelljunga FK1:52:04+46:10
Jenny HåkanssonOK Orionej godkänd
Lotta MagnussonMalmö OKej godkänd
Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd

H45

3 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus LarssonKarlskrona SOK59:41
2Fredrik SvenssonJönköpings OK1:00:46+1:05
3Tommy AnderssonVänersborgs SK1:02:32+2:51
4Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:02:44+3:03
5Anders HåkanssonOK Orion1:03:39+3:58
6Ola SöderbergOK Skogsfalken1:04:33+4:52
7Tomas VensrydEslövs FK1:05:45+6:04
8Fabian LjungqvistLunds OK1:06:41+7:00
9Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:07:55+8:14
11Thomas KarlssonOK Landehof1:12:42+13:01
12Magnus WallenborgLunds OK1:12:51+13:10
13Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:13:46+14:05
14Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:14:46+15:05
15Torgny HolmströmHärlövs IF1:15:15+15:34
16Henrik AnderssonOK Löftan1:16:07+16:26
17Magnus RydlundHässleholms OK1:17:39+17:58
18Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:19:33+19:52
19Martin JohanssonHalmstad OK1:20:01+20:20
20Nils HelmerssonHässleholms OK1:23:35+23:54
21Pär JohannessonFrölunda OL1:24:14+24:33
22Torbjörn LönkvistOK Vivill1:26:06+26:25
23Tomas NilssonHässleholms OK1:27:31+27:50
24Hans JohanssonOK Reftele1:36:51+37:10
25Adrian HardenFK Boken1:38:14+38:33
26Peter HagströmFalkenbergs OK1:39:27+39:46
27Magnus ElverlindOK Tranan1:52:05+52:24
Filip SjöforsOK Älmediskvalificerad
Magnus HanssonOK Löftanej godkänd
Göran KimellGotlands Bro OKutom tävlan
Fredrik EnbergHalmstad OKej start
Pontus GustavssonLunds OKej start
Markus OlinIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 290 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva PetterssonKarlskrona SOK1:01:41
2Anette BernhedSävedalens AIK1:03:53+2:12
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK1:04:44+3:03
4Marie OlssonÖrkelljunga FK1:06:54+5:13
5Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:07:16+5:35
6Anna ErikssonOK Landehof1:07:23+5:42
7Maria SibilevaKarlskrona SOK1:07:25+5:44
8Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:08:26+6:45
9Kristina SpångbergLunds OK1:09:47+8:06
10Annika EngelHässleholms OK1:10:01+8:20
11Annika JosefssonKarlskrona SOK1:11:35+9:54
12Helena KristianssonHässleholms OK1:13:16+11:35
13Susanne DombyOK Stigen1:15:43+14:02
14Caroline LiljebjörnNybro OK1:18:51+17:10
15Eva PedersenOK Skogshjortarna1:19:02+17:21
16Catrin SternerIF Hagen1:19:59+18:18
17Carolina LandinMalmö OK1:20:17+18:36
18Lena TuressonBurseryds IF1:22:55+21:14
19Gunnel SvenssonOK Tranan1:26:05+24:24
20Åsa Flink-SvenssonNässjö OK1:28:19+26:38
21Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:36:24+34:43
22Karin JägrydSkåneslättens OL1:37:01+35:20
23Kerstin OlssonEslövs FK1:37:55+36:14
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FKej start

H50

3 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas JohannessonRonneby OK59:49
2Magnus SvenssonNässjö OK1:04:09+4:20
3Per NilssonJärfälla OK1:07:36+7:47
4Anders JägrydSkåneslättens OL1:09:31+9:42
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:13:00+13:11
6Magnus PorleVäxjö OK1:13:44+13:55
7Jan TuressonBurseryds IF1:14:40+14:51
8Håkan GrubbMalmö OK1:14:41+14:52
9Ola AndertoftMarkaryds FK1:16:03+16:14
10Per JohanssonOK Reftele1:16:18+16:29
11Gunnar HallOK Skogsvargarna1:21:40+21:51
12Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:26:19+26:30
13Björn CarlstedtHjärnarps OL1:31:44+31:55
14Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK1:36:39+36:50
15Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:43:10+43:21
16Morgan BjelkHästveda OK1:44:45+44:56
17Jan KristenssonMarkaryds FK1:48:37+48:48
18Rickard NilssonHalmstad OK2:14:14+1:14:25
Peter PukeYstads OKej godkänd
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLej start
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start

D55

2 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila B HöglundFK Herkules57:25
2Ingrid KensbyOK Tyr1:13:13+15:48
3Monica HenrikssonEksjö SOK1:13:19+15:54
4Anne UddEslövs FK1:13:54+16:29
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK1:16:06+18:41
5Nina BejbomUddevalla OK1:16:06+18:41
7Lena RunessonOK Vivill1:16:27+19:02
8Christina SternerTockarps IK1:16:47+19:22
9Eva SvanbergJärfälla OK1:17:28+20:03
10Christina OlssonSkåneslättens OL1:17:38+20:13
11Lena OlssonSkåneslättens OL1:17:41+20:16
12Christina SegerslättSkåneslättens OL1:18:20+20:55
13Kristina JohanssonKalmar OK1:20:18+22:53
14Ann NyströmIF Hagen1:21:55+24:30
15Birgit HanssonHerrestads AIF1:21:59+24:34
16Helena JohanssonOK Gisle1:23:09+25:44
17Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared1:24:24+26:59
18Tina HagårdRävetofta OK1:25:22+27:57
19Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:27:11+29:46
20Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:30:55+33:30
21Agneta JohanssonRydboholms SK1:34:37+37:12
22Marita FilipssonMarkaryds FK1:35:18+37:53
23Monica LaageGudhems IF1:46:14+48:49
24Lisa LarssonSjövalla FK1:46:49+49:24
25Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:53:13+55:48
26Maria JohnssonOK Nackhe2:01:48+1:04:23
Kerstin TjernlundOK Vilse 87ej godkänd

H55

2 810 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb55:48
2Pesho HedbergLunds OK56:41+0:53
3Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK58:34+2:46
4Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:00:40+4:52
5Ralph JohanssonStångenäs AIS1:01:16+5:28
6Magnus JoelssonSOK 681:01:44+5:56
7Andres LaasOK Skogshjortarna1:02:09+6:21
9Johan OskarssonLaxå OK1:02:15+6:27
10Bengt OlssonEslövs FK1:03:48+8:00
11Stefan OlofssonOK Gisle1:05:27+9:39
12Roger DjupsjöHalmstad OK1:09:09+13:21
14Clas BörjessonIK Uven1:10:49+15:01
15Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna1:11:20+15:32
16Christer MannfolkUlricehamns OK1:11:50+16:02
17Leif SandahlOK Tyr1:13:34+17:46
18Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:14:33+18:45
19Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:16:06+20:18
20Mats KensbyOK Tyr1:17:12+21:24
21Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:17:24+21:36
22Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL1:18:04+22:16
23Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:20:19+24:31
24Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:22:24+26:36
25Martin WidmerOLG Suhr1:23:23+27:35
26Lars OlssonFK Göingarna1:26:38+30:50
27Peter DombyOK Stigen1:34:21+38:33
28Jonas OlssonÖrkelljunga FK1:55:27+59:39
29Ola GustafssonSOK Aneby2:26:19+1:30:31
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jens Jørgen HansenROK - Reserveofficerernes Orienteringsklubutom tävlan
Dirk HartmannSV Mietrachingutom tävlan

D60

2 120 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena LarssonSala OK1:00:30
2Inger WesterbergIF Hagen1:01:29+0:59
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK1:07:36+7:06
4Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:14:27+13:57
5Britt ThörnOK Vilse 871:14:40+14:10
6Ingrid JessenFrämmestads IK1:16:06+15:36
7Anna LarssonÖrkelljunga FK1:18:42+18:12
8Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:19:29+18:59
9Monica WassFalkenbergs OK1:21:49+21:19
10Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK1:22:44+22:14
11Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:23:12+22:42
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:26:37+26:07
13Marita LarssonMarkbygdens OK1:35:58+35:28
14Monika LarssonSkarpnäcks OL1:42:42+42:12
15Arja IngvarssonOK Vilse 871:46:06+45:36
Märit GustafssonEds SKej godkänd
Gunilla HolmbergHerrestads AIFej godkänd
Eva WildmarkFK Bokenej godkänd

H60

2 690 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sten GustafssonEds SK54:25
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna57:20+2:55
3Arne KlintbergEksjö SOK58:16+3:51
4Ulf PalmérUlricehamns OK58:25+4:00
5Håkan LindbergOK Vilse 8759:54+5:29
6Mikael JohanssonOK Gisle1:03:14+8:49
7Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:04:51+10:26
8Per LindgrenIK Hakarpspojkarna1:05:04+10:39
9Tommy JohnssonOK Nackhe1:06:06+11:41
9Urban LarssonOK Gipen1:06:06+11:41
11Stefan JohanssonTrollhättans SOK1:06:09+11:44
12Thomas HjertFalköpings AIK OK1:06:20+11:55
13Sven SundströmBredareds IF1:06:22+11:57
14Gunnar SvanbergJärfälla OK1:06:50+12:25
15Johan KarlssonTrollhättans SOK1:07:53+13:28
16Sten SegerslättSkåneslättens OL1:07:56+13:31
17Lars RunessonOK Vivill1:10:20+15:55
18Carl-Johan RoubertFK Finn1:11:41+17:16
19Håkan ForsmanRonneby OK1:12:38+18:13
20Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:13:41+19:16
21Tore TjernlundOK Vilse 871:14:18+19:53
22Dan SjöholmHalmstad OK1:15:51+21:26
23Max PrangFredensborg OK1:16:25+22:00
24Stefan ArbinAnnebergs GIF1:16:26+22:01
25Tor UddEslövs FK1:16:38+22:13
26Peter JoelssonÅlems OK1:17:12+22:47
27Leif SvangrenGotlands Bro OK1:17:14+22:49
28Thomas AlmqvistKarlskrona SOK1:20:46+26:21
29Lars ErikssonKalmar OK1:28:50+34:25
30Johan WedlinSävedalens AIK1:31:57+37:32
31Tommy WendtHellas Orientering1:33:34+39:09
32Lars LarssonSjövalla FK1:46:26+52:01
33Roland DahlmanMalmö OK1:57:51+1:03:26
Adrian JüniOLG Hondrichej godkänd
Kenneth PetterssonJärfälla OKej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej godkänd
Lasse JohanssonEds SKej start
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Karl MollénOK Denselnej start

D65

2 120 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Margareta SvenssonOK Vilse 871:03:49
2Lena SöderbergOK Skogsfalken1:06:00+2:11
3Margareta JohanssonHalmstad OK1:07:43+3:54
4Ingrid E StrömRonneby OK1:07:50+4:01
5Ingela NelsénFalkenbergs OK1:11:08+7:19
6Berit KlamfeltTibro OK1:11:59+8:10
7Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:13:13+9:24
8Anna-Karin JohanssonVandrarringen1:13:42+9:53
9Gunnel MånssonOK Vilse 871:16:13+12:24
10Åsa StåhlHjärnarps OL1:20:18+16:29
11Gunilla HogedalVänersborgs SK1:20:28+16:39
12Karin AxelssonIK Uven1:22:34+18:45
13Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:26:15+22:26
14Aila HalttunenHaninge SOK1:27:01+23:12
15Gun HenrikssonEksjö SOK1:28:37+24:48
16Anne LundmarkJärfälla OK1:30:23+26:34
17Annette RagvaldVingåkers OK1:31:44+27:55
18Evamarie LundahlIF Hagen1:35:30+31:41
19Karin LarssonOK Kompassen1:37:21+33:32
20Sonja HammarOK Kompassen1:47:01+43:12
21Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK1:48:53+45:04
22Miriam NorénIK Uven2:06:03+1:02:14
23Margareta HeldFK Åsen2:30:39+1:26:50
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej godkänd
Maria BerglundOK Vilse 87ej godkänd
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OLej godkänd
Yvonne GalborgenEds SKej godkänd
Inger GlansOK Torfinnej godkänd
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Kathrin JüniOLG Hondrichej godkänd
Inger LindblomOK Orintoej godkänd
Gisela LöfvingTibro OKej godkänd

H65

2 400 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK1:03:25
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK1:04:59+1:34
3Björn JägerströmIK Uven1:07:51+4:26
4Ulf KjellinOK Hedströmmen1:09:07+5:42
5Lennart ErforsOK Torfinn1:10:02+6:37
6Kenneth FagerKarlskrona SOK1:11:09+7:44
7Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe1:11:51+8:26
8Lars HogedalVänersborgs SK1:12:40+9:15
9Per Erik FogelVästerås SOK1:13:31+10:06
10Olle BohmanHjärnarps OL1:14:06+10:41
11Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK1:14:11+10:46
12Kjell KaminskyIF Hagen1:14:24+10:59
13Leo JohanssonVandrarringen1:16:40+13:15
14Hans EkbergTrollhättans SOK1:17:31+14:06
15Evert JohanssonOK Tisaren1:17:41+14:16
16Stanley MattssonIK Uven1:18:06+14:41
17Gunnar BejbomUddevalla OK1:18:39+15:14
18Robert JessenFrämmestads IK1:19:21+15:56
19Sten BlomströmIK Stern1:20:38+17:13
20Lennart SmedenmarkRonneby OK1:23:29+20:04
21Anders ErikssonIF Hagen1:23:42+20:17
22Björn PetterssonUlricehamns OK1:23:54+20:29
23Göran LarssonSala OK1:24:14+20:49
24Kalle LindqvistVäxjö OK1:24:33+21:08
25Gert OlssonTockarps IK1:25:46+22:21
26Lars EkbergTrollhättans SOK1:29:16+25:51
27Mats IngvarssonOK Vilse 871:30:15+26:50
28Lars Göran KillanderHästveda OK1:40:54+37:29
29Hans RagvaldVingåkers OK1:41:20+37:55
30Magnus BerghHeleneholms IF1:42:15+38:50
31Arvid GalborgenEds SK1:53:08+49:43
32LarsOwe StrömRonneby OK2:27:33+1:24:08
Bengt AspvallRonneby OKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Sven-Olof FranssonSOK Anebyej godkänd
Kent KardellLjungskile FKej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Sven Olle SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd
Conny JidetoftStångenäs AISej start
Lars-Åke WallOK Tisarenej start

D70

1 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK1:04:09
2Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:06:17+2:08
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:10:29+6:20
4Margareta SjöbergLunds OK1:13:35+9:26
5Gull SvenssonÖrkelljunga FK1:18:05+13:56
6Rosa JohanssonIK Uven1:21:25+17:16
7Lena JönssonLaholms IF OK1:24:19+20:10
8Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:25:11+21:02
9Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:27:22+23:13
10Kristina FranssonOK Virdarna1:35:04+30:55
11Göta SeverinssonHylte OK1:40:30+36:21
12Solbritt GustafssonOK Virdarna1:47:13+43:04
13Kristina JohanssonVänersborgs SK1:47:28+43:19
14Lilian SamuelssonKungälvs OK1:49:05+44:56
15Maja-Lisa HanssonOK Lindéna1:49:35+45:26
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OLej godkänd
Ylva JanssonIF Hagenej godkänd
Inge JørgensenOK Roskildeej godkänd
Torill SvendsenFrosta OKej godkänd

H70

2 220 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roger DanielssonLinköpings OK1:01:56
2Leif SandgrenFrosta OK1:05:15+3:19
3Kjell ErlandssonOK Lindéna1:08:45+6:49
4Nils KarlssonVäxjö AIS1:09:07+7:11
5Tommy OlssonKarlskrona SOK1:09:41+7:45
6Willie OlssonRävetofta OK1:09:55+7:59
7Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:10:11+8:15
8Bo KlamfeltTibro OK1:11:45+9:49
9Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:14:26+12:30
10Kjell JeppsonIF Rigor1:14:34+12:38
11Lars PerssonOK Kompassen1:14:52+12:56
12Rune EliassonFalkenbergs OK1:15:49+13:53
13Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK1:16:01+14:05
14Ingemar LindblomOK Orinto1:16:28+14:32
15Bengt StåhlHjärnarps OL1:20:30+18:34
16Per-Arne JohanssonVänersborgs SK1:22:02+20:06
17Ingemar AnderssonOK Orion1:25:19+23:23
18Gert OlssonSkåneslättens OL1:28:22+26:26
18Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:28:22+26:26
20Gunnar AnderssonIK Vista1:29:36+27:40
21Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:30:02+28:06
22Roland NilssonFalköpings AIK OK1:30:38+28:42
23Christer NelsénFalkenbergs OK1:37:06+35:10
24Jan FalkSundbybergs IK1:44:05+42:09
25Tommy HeldFK Åsen1:44:09+42:13
26Leif MalmHärlövs IF1:47:56+46:00
27Berndt BergströmIF Thor1:49:33+47:37
28Sune GustavssonTibro OK1:54:30+52:34
29Thorwald FranssonOK Virdarna1:55:57+54:01
Hans-Gösta BernhardMariestads FKej godkänd
Styrbjörn JanssonIF Hagenej godkänd
Ulf JönssonLaholms IF OKej godkänd
Leif LöfTrollhättans SOKej godkänd
Vidar LöfvingTibro OKej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej godkänd
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Tage SandbergBromma-Vällingby SOKej godkänd
Olle AdolfssonLerums SOKej start
Anders ClaessonIFK Mora OKej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Kent JohanssonÖrkelljunga FKej start
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej start
Lars OlssonFK Bokenej start
Allan WikströmStångenäs AISej start

D75

1 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta OlssonRonneby OK1:02:09
2Helen AndertoftMarkaryds FK1:08:18+6:09
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:13:08+10:59
4Gun LarssonOK Lindéna1:16:37+14:28
5Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:33:23+31:14
6Lotta GranholmLinköpings OK1:35:56+33:47
7Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:38:48+36:39
8Eva EskilssonHässleholms OK1:41:18+39:09
9Kerstin HagströmIstrums SK1:43:10+41:01
10Ing-Mari LarssonOK Löftan2:41:05+1:38:56
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej godkänd

H75

1 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK56:04
2Kjell MånssonKarlskrona SOK57:51+1:47
3Lars FinbomOK Landehof59:24+3:20
4Åke GatelidOK Skogshjortarna59:49+3:45
5Roland OffrellFrosta OK1:00:20+4:16
6Inge PerssonFK Boken1:03:37+7:33
7Kjell LindauOK Kompassen1:08:21+12:17
8Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:08:38+12:34
9Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad1:10:35+14:31
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:15:41+19:37
11Karl-Axel JohanssonIK Uven1:16:03+19:59
12Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:17:12+21:08
13Gunnar BrystHjobygdens OK1:24:29+28:25
14Bo SvenssonÖrkelljunga FK1:27:16+31:12
15Christer WestbergIFK Göteborg Orientering1:34:56+38:52
16Sune HagströmIstrums SK1:39:07+43:03
17Ragnar OlssonRonneby OK1:44:25+48:21
18Allan HammarOK Kompassen1:59:53+1:03:49
Ronny AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bjørn HelstrupFredensborg OKej godkänd
Ole  SvendsenOK Roskildeej godkänd

D80

1 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:38:23
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad1:43:28+5:05
3Gun HanssonYstads OK1:47:21+8:58

H80

1 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad1:07:49
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:14:06+6:17
3Torild BornetunSkillingaryds FK1:16:44+8:55
4Kjell PerssonMariestads FK1:20:20+12:31
5Klas TykessonSkåneslättens OL1:20:54+13:05
6Bernt LarssonOK Lindéna1:25:13+17:24
7Göran HektorLinköpings OK1:33:12+25:23
8Jan-Eric NelkingFK Åsen1:50:32+42:43
9Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:55:41+47:52
10Gunnar BylundRydboholms SK2:04:14+56:25
11JB LarssonOK Löftan2:18:44+1:10:55

Öppen motion 1

1 480 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK42:37
3Axel PerssonFK Herkules46:48+4:11
5Albin SöderbergOK Skogsfalken1:05:07+22:30
6Marlene GranÖrkelljunga FK1:22:57+40:20
7Ellen StadigOK Ravinen1:26:08+43:31
8Gustaf EhrnbornAndrarums IF2:07:44+1:25:07
Tuva ChristensenSkåneslättens OLej godkänd
Lukas AlnervikHelsingborgs SOKutom tävlan
Noah AlnervikHelsingborgs SOKutom tävlan
Linn AnderssonMarkaryds FKutom tävlan
Maja BerglundOK Stigenutom tävlan
Anette BohmanHjärnarps OLutom tävlan
Alvin CaesarHärlövs IFutom tävlan
Signe DavidsonHelsingborgs SOKutom tävlan
Troj GunnarssonBig Foot Orienteersutom tävlan
Ronja Hoff-utom tävlan
Noel JacobssonSävedalens AIKutom tävlan
Elias NilssonAndrarums IFutom tävlan
Agnes PerssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Jennifer PerssonMarkaryds FKutom tävlan
Eleonor PihlOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Dominykaso PrakapasBig Foot Orienteersutom tävlan
Valdemar PukeYstads OKutom tävlan
Olle SjöbergHelsingborgs SOKutom tävlan
Anna WallinHelsingborgs SOKutom tävlan
Ida WallinHelsingborgs SOKutom tävlan
Johan YderholtLaholms IF OKutom tävlan
Emma WulffOK Gränsenej start

Öppen motion 3

1 840 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara AnderssonVänersborgs SK1:14:20
2Annika OskarssonSjövalla FK1:15:48+1:28
3Helena LundqvistSjövalla FK1:17:51+3:31
7Fredrik WulffOK Gränsen1:22:04+7:44
8Caroline JönssonÖrkelljunga FK1:27:36+13:16
11Ann-christin KristenssonMarkaryds FK1:34:55+20:35
12Eva KarlssonOK Nackhe1:36:05+21:45
13Lena JohanssonIFK Sävsjö1:43:47+29:27
14Reijo MukkalaHalmstad OK2:05:05+50:45
Eva EdholmÖrkelljunga FKej godkänd
Ulf PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd
Pia AnderssonFalkenbergs OKutom tävlan
Carin BengtssonKlubblösutom tävlan
Didrik BengtssonKlubblösutom tävlan
Oliver BengtssonKlubblösutom tävlan
Linus BerglundOK Stigenutom tävlan
Anette BjelkHästveda OKutom tävlan
Max BurströmFK Bokenutom tävlan
Benjamin DavidsonHelsingborgs SOKutom tävlan
Viveka Ekvall-utom tävlan
Lena ErikssonAndrarums IFutom tävlan
Yanik GerbethMarkaryds FKutom tävlan
Arvid GunnarssonBig Foot Orienteersutom tävlan
Anna HagstrandBurseryds IFutom tävlan
Erika Huveröd-utom tävlan
Rosita KarlssonVäxjö AISutom tävlan
Alma KjellénHelsingborgs SOKutom tävlan
Tora LarssonYstads OKutom tävlan
Ivar LejonLaholms IF OKutom tävlan
August MagnussonLaholms IF OKutom tävlan
Barbro NilssonAlvesta SOKutom tävlan
Birgitta NilssonFK Snapphanarnautom tävlan
Eva-Karin PetterssonMullsjö SOKutom tävlan
Annika PukeYstads OKutom tävlan
Oskar RanbroHelsingborgs SOKutom tävlan
Signe RanbroHelsingborgs SOKutom tävlan
Edvin SanderSkåneslättens OLutom tävlan
Valter SanderSkåneslättens OLutom tävlan
Malin Sangberg MinörLunds OKutom tävlan
Linnea StéenHelsingborgs SOKutom tävlan
CARINA SVENSSONMarkaryds FKutom tävlan
Jack TejreOK Stigenutom tävlan
Alexander BjärbyFrosta OKej start
Mio HammöBredaryds SOKej start

Öppen motion 5

2 440 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
2Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK1:15:58+5:38
3Mats LarssonBurseryds IF1:18:31+8:11
7Peter JohanssonBurseryds IF1:29:02+18:42
8Elsa WesterlundOK Vilse 871:33:12+22:52
10Magnus OskarssonSjövalla FK1:39:11+28:51
11Klara HagstrandBurseryds IF1:48:39+38:19
12Lars HagstrandBurseryds IF1:49:25+39:05
Madelene HanssonOK Löftanej godkänd
Jonas LundqvistSjövalla FKej godkänd
Pia NilssonHalmstad OKej godkänd
Jenny DanielsonLunds OKutom tävlan
Daniel GerbethMarkaryds FKutom tävlan
Rolf HaglundÖrkelljunga FKutom tävlan
Anette HolmströmHärlövs IFutom tävlan
Mia Häll-utom tävlan
Susanne IngemanssonYstads OKutom tävlan
Henrik JacobssonSävedalens AIKutom tävlan
Dennis JohanssonStångenäs AISutom tävlan
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OLutom tävlan
Bo JägerströmElfsborg SOKutom tävlan
Alfred KjellénHelsingborgs SOKutom tävlan
Johan LaageGudhems IFutom tävlan
Håkan LejonLaholms IF OKutom tävlan
Frida LindebergOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Anna LindqvistOK Stigenutom tävlan
Arvid LundqvistSjövalla FKutom tävlan
Kajsa LöfTrollhättans SOKutom tävlan
Barbro NilssonAndrarums IFutom tävlan
Berit NilssonOK Älmeutom tävlan
Jan NilssonFK Snapphanarnautom tävlan
Magdalena NordinOK Silvautom tävlan
David PerssonHelsingborgs SOKutom tävlan
Margareta RingRonneby OKutom tävlan
Olle RingRonneby OKutom tävlan
Kerstin SundbergVästerås SOKutom tävlan
Per LindskogGotlands Bro OKej start

Öppen motion 7

2 910 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid WedlinSävedalens AIK1:16:32
2Anders NilssonHässleholms OK1:34:22+17:50
5Susanne JohannessonRonneby OK1:44:44+28:12
6Anders LundOK Skogshjortarna1:52:44+36:12
Anne-Li AugustssonOK Tyringeutom tävlan
Josefina BerntssonLinköpings OKutom tävlan
Christina BjörkÖrkelljunga FKutom tävlan
Frida BjörkÖrkelljunga FKutom tävlan
Håkan CaesarHärlövs IFutom tävlan
Maria Douglas StillingFIF Hillerødutom tävlan
Lars Gunnarsson-utom tävlan
Greger IngemanssonYstads OKutom tävlan
Karin KarlssonHalmstad OKutom tävlan
Hans KulstadSkåneslättens OLutom tävlan
Torsten LindénIS Kullenutom tävlan
Karl MinörLunds OKutom tävlan
Ulf MinörLunds OKutom tävlan
Lennart MånssonRingsjö OKutom tävlan
Elin NordahlSimrishamns OKutom tävlan
Ingvar OlofssonFK Snapphanarnautom tävlan
Joel OlssonSimrishamns OKutom tävlan
Kerstin SegerLaholms IF OKutom tävlan
Lena StrandMarkaryds FKutom tävlan
Johan StåhlHjärnarps OLutom tävlan
Linnea ThörnqvistSimrishamns OKutom tävlan
Morgan TidemanJönköpings OKutom tävlan
Emmy TuressonBurseryds IFutom tävlan
Niklas WelanderÖrkelljunga FKutom tävlan

Öppen motion 9

3 470 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1André BjärbyFrosta OK1:30:02
2Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:37:26+7:24
4Gustaf EricsonJärla Orientering1:47:53+17:51
5Magnus EricsonJärla Orientering1:49:37+19:35
Johan SanderSkåneslättens OLej godkänd
Patrik BrorssonTockarps IKutom tävlan
Patrik CorneliussonOK Löftanutom tävlan
Magnus EmilssonOK Skogsfalkenutom tävlan
Karolina ErikersSkåneslättens OLutom tävlan
Roland ErikersSkåneslättens OLutom tävlan
Lena Eriksson-utom tävlan
Sven GiselssonRonneby OKutom tävlan
Helena GummessonKarlskrona SOKutom tävlan
Camilla HaglundÖrkelljunga FKutom tävlan
Lars HenrikssonOK Älmeutom tävlan
Mats JonssonSkåneslättens OLutom tävlan
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLutom tävlan
Roger KlotzMalmö OKutom tävlan
Angelika LarssonÖrkelljunga FKutom tävlan
Kent NilssonAndrarums IFutom tävlan
Håkan NordkvistHelsingborgutom tävlan
Ross NugentOK Tyringeutom tävlan
Olle NyströmIS Kullenutom tävlan
John D SöderbergOK Skogsfalkenutom tävlan
Björn ZettervallKarlskrona SOKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser