Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 15 juni 2018 - söndag 17 juni 2018

Etapp 1, sprintEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, sprintEtapp 3, sprint (totalt)Etapp 4, sprintEtapp 4, sprint (totalt)

D21

3 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK22:026:24
2Pia OlssonSkåneslättens OL24:30+2:287:07
3Maja PetterssonKarlskrona SOK25:24+3:227:23
4Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK26:28+4:267:41
5Karin HåkanssonOK Gränsen27:16+5:147:55
6Caroline LindelöwHärlövs IF28:06+6:048:10
7Lisa FolinoKarlskrona SOK29:15+7:138:30
8Emelie OlssonÖrkelljunga FK29:58+7:568:42
9Elinor LindelöwHärlövs IF30:57+8:558:59
10Anna IsgrenMalmö OK31:16+9:149:05
11Hanna ModinLunds OK32:10+10:089:21
12Isabell HåkanssonIK Uven34:57+12:5510:09
13Stina OlanderssonOK Tyringe35:15+13:1310:14
14Sara SöderblomÄtrans IF35:16+13:1410:15
15Julia SmedenmarkRonneby OK42:29+20:2712:20
16Emma LindbergEslövs FK47:27+25:2513:47
17Emilia JohanssonOK Gisle53:53+31:5115:39
Olivia LönkvistOK Vivillej godkänd
Sofia PehrssonOK Alehofej godkänd
Therese EkströmHalmstad OKej start

H21

3 720 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William PommerStora Tuna OK19:515:20
2Jonathan GunnarssonMalmö OK19:58+0:075:22
3Joel KristianssonSkåneslättens OL21:08+1:175:40
4Martin WendtLunds OK22:55+3:046:09
5Klas JohanssonOK Kolmården23:01+3:106:11
6Mattias JohanssonBergnäsets AIK23:29+3:386:18
7Rasmus GrönlundLunds OK23:36+3:456:20
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad23:53+4:026:25
9Marcus UllmanOK Alehof25:06+5:156:44
10Anton UddCentrum OK25:07+5:166:45
11Viktor HenmyrOK Vilse 8725:15+5:246:47
12Simon PreutzOK Torfinn25:16+5:256:47
13Jarrah DayAustralopers26:00+6:096:59
14Simon LarssonSävedalens AIK26:03+6:127:00
15Måns LennermoNässjö OK26:10+6:197:02
16Johan FilipssonMarkaryds FK27:17+7:267:20
17Erik SchultzLunds OK28:09+8:187:34
18Anton PhilipssonOK Skogsfalken28:34+8:437:40
19Daniel HåkanssonOK Gränsen28:57+9:067:46
20Johan HagströmFalkenbergs OK30:15+10:248:07
21Simon LennermoNässjö OK32:27+12:368:43
22Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL33:29+13:389:00
23Fredrik PölönenOK Torfinn34:16+14:259:12
24Daniel LindbergEslövs FK35:13+15:229:28
25Eino J. OltedalClub d'orientation du CERN44:26+24:3511:56
26Martin OlssonÖrkelljunga FK46:15+26:2412:25
27Henrik ÅslundIK Uven50:00+30:0913:26
28Mikael EnbergÖrkelljunga FK56:42+36:5115:14
Jonas NybergOK Alehofej start

D18

2 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja PorleVäxjö OK18:516:45
2Hanna JohannessonRonneby OK18:59+0:086:48
3Lovisa LagerHalmstad OK19:37+0:467:01
4Tina LjungqvistLunds OK20:15+1:247:15
5Ebba JensenSkåneslättens OL20:22+1:317:17
6Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK22:58+4:078:13
7Vendela LönkvistOK Vivill23:12+4:218:18
8Matilda JohannessonFrölunda OL31:07+12:1611:09
9Hanna HenningssonBredaryds SOK31:16+12:2511:12
Amy FrankMalmö OKej godkänd

H18

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken17:275:17
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:17+0:505:32
3Daniel HellbergLunds OK19:28+2:015:53
4Simon GiselssonRonneby OK21:13+3:466:25
5Simon OlssonHjärnarps OL21:28+4:016:30
6Noah BechtelFK Friskus-Varberg22:15+4:486:44
7Philip EkbergTrollhättans SOK24:53+7:267:32
8Tobias CarlstedtHjärnarps OL28:40+11:138:41
9Marcus RagnarssonMarkbygdens OK28:41+11:148:41
10Julius PukeYstads OK33:22+15:5510:06
11Mattias ÖsterdahlVisborgs OK34:07+16:4010:20
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej start

D16

2 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonAndrarums IF17:287:02
2Ella SöderbergOK Skogsfalken17:41+0:137:07
3Agnes LindblomMalmö OK18:08+0:407:18
4Nellie RydlundHässleholms OK18:14+0:467:21
5Alva NystedtSkåneslättens OL18:52+1:247:36
6Lisa FalkGöteborg-Majorna OK19:05+1:377:41
7Hilma HolmströmHärlövs IF19:11+1:437:44
8Hanna LarssonYstads OK22:18+4:508:59
9Matilda NilssonHalmstad OK22:32+5:049:05
10Bella PalmqvistIFK Sävsjö35:06+17:3814:09
11Clara EhrnbornAndrarums IF35:16+17:4814:13
12Ellen JohanssonBurseryds IF38:01+20:3315:19
Moa WallenborgLunds OKej start
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

H16

2 590 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK13:315:13
2Albin PerssonHalmstad OK14:06+0:355:26
3Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK14:07+0:365:27
4Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK14:21+0:505:32
5Anton TörnqvistKarlskrona SOK14:29+0:585:35
6Adam LindblomMalmö OK14:41+1:105:40
7Hugo LarssonKarlskrona SOK15:16+1:455:53
8Simon CorneliussonOK Löftan15:30+1:595:59
9Loke HedbergLunds OK15:44+2:136:04
10Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad16:25+2:546:20
11Ivar HelmerssonHässleholms OK16:28+2:576:21
12Oscar OlinIK Hakarpspojkarna17:07+3:366:36
13Albin LindskogOK Ravinen18:05+4:346:58
14Erik JohanssonFK Boken20:01+6:307:43
15David AlménTrollhättans SOK20:39+7:087:58
16Klas LjungqvistLunds OK21:15+7:448:12
17Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL21:53+8:228:26
18Oskar NilssonJärfälla OK23:43+10:129:09
19Emrik LindFK Herkules24:08+10:379:19
20Gabriel SteffertOK Tyringe24:43+11:129:32
21Lucas TreldalLunds OK27:00+13:2910:25
22Linus BacklundTrollhättans SOK29:10+15:3911:15
23Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK31:13+17:4212:03
24Adam ÖsterdahlVisborgs OK39:41+26:1015:19
Filip HåkanssonOK Orionej godkänd

D14

2 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken13:005:51
2Emma ZettervallKarlskrona SOK14:43+1:436:37
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna16:35+3:357:28
4Emma KarlssonOK Landehof17:10+4:107:43
5Linnea RydlundHässleholms OK17:35+4:357:55
6Lisa ErikssonOK Landehof22:00+9:009:54
7Linnea OskarssonSjövalla FK22:28+9:2810:07
8Sandra WiduchKarlskrona SOK22:39+9:3910:12
9Ida AnderssonOK Löftan23:34+10:3410:36
10Viola HolmströmHärlövs IF25:42+12:4211:34
11Tindra JonssonSkarpnäcks OL26:27+13:2711:54
12Emma LarssonKarlskrona SOK27:32+14:3212:24
13Elsa LarssonBurseryds IF29:07+16:0713:06
14Signe LundqvistSjövalla FK29:31+16:3113:17
15Linna NybergIFK Göteborg Orientering33:42+20:4215:10
16Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK37:39+24:3916:57
17Ida BenattiSkåneslättens OL42:16+29:1619:02
18Villemo RönnblomOK Tyringe44:09+31:0919:53
Ella NilssonHalmstad OKej godkänd

H14

2 220 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elia KämpeÖrkelljunga FK14:376:35
2Hugo LindskogOK Ravinen15:39+1:027:02
3Hannes PerssonFK Herkules16:26+1:497:24
4Oliver HåkanssonOK Orion16:48+2:117:34
5Isak BengtssonOK Lindéna19:25+4:488:44
6Noah KrikströmHjärnarps OL21:04+6:279:29
7Albin PaulssonOK Löftan22:25+7:4810:05
8David OlanderLunds OK22:39+8:0210:12
9Casper TuressonHärlövs IF24:49+10:1211:10
10Axel NilssonÖrkelljunga FK25:03+10:2611:17
11Adam AnderssonKarlskrona SOK30:12+15:3513:36
12William SteffertOK Tyringe30:21+15:4413:40
Hugo CedervallÖrkelljunga FKej godkänd
Jakob TerménLunds OKej start

D12

1 920 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK15:167:57
2Emilia ElverlindOK Tranan16:22+1:068:31
3Saga ChristensenSkåneslättens OL16:24+1:088:32
4Ida AnderssonVänersborgs SK17:27+2:119:05
5Hannah JosefssonOK Skogsfalken17:42+2:269:13
6Sara LjungqvistLunds OK18:03+2:479:24
7Alice JohanssonFK Boken18:17+3:019:31
8Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:30+3:149:38
9Matilda SöderbergOK Skogsfalken19:07+3:519:57
10Elin AnderssonOK Löftan19:11+3:559:59
11Andrea EnbomVänersborgs SK20:21+5:0510:35
12Anna BenattiSkåneslättens OL21:38+6:2211:16
13Julia LönnHalmstad OK22:08+6:5211:31
14Wilma JönssonÖrkelljunga FK24:20+9:0412:40
15Alice KristenssonMarkaryds FK24:38+9:2212:49
16Elin JohanssonBurseryds IF26:11+10:5513:38
17Anna JohannessonFrölunda OL26:15+10:5913:40
18Kajsa LarssonBurseryds IF27:29+12:1314:18
19Emma PerssonHalmstad OK28:49+13:3315:00
20Selma VensrydEslövs FK29:14+13:5815:13
21Tove RosbergÖrkelljunga FK29:38+14:2215:26
22Maja NymanVänersborgs SK29:45+14:2915:29
23Linnéa BjärbyFrosta OK29:49+14:3315:31
24Jenny SeverinssonHylte OK32:39+17:2317:00
25Ella HagstrandBurseryds IF38:08+22:5219:51
My WallenborgLunds OKej start

H12

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK13:557:14
2Liam HogedalVänersborgs SK13:57+0:027:15
3Viggo WulffOK Gränsen14:22+0:277:28
4Teodor JonssonSkarpnäcks OL15:26+1:318:02
5Kasper FagerKarlskrona SOK15:30+1:358:04
6Emil MårtenssonÖrkelljunga FK22:34+8:3911:45
7Otto NybergÖrkelljunga FK28:56+15:0115:04
8Melvin LundOK Skogshjortarna52:01+38:0627:05
9Gabriel EkströmHalmstad OK1:00:09+46:1431:19
10Alvin LönkvistOK Vivill1:01:23+47:2831:58

D10

1 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma PerssonFK Herkules9:376:12
2Sara LönnHalmstad OK10:07+0:306:31
3Agnes PaulssonOK Löftan10:22+0:456:41
4Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK11:23+1:467:20
5Lova JonssonSkarpnäcks OL12:21+2:447:58
6Anna HallOK Skogsvargarna27:17+17:4017:36
7Elvira NilssonOK Kompassen29:25+19:4818:58
Emilia HåkanssonOK Orionej start

H10

1 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Atle KulstadSkåneslättens OL7:094:36
2Albin EmilssonOK Skogsfalken7:20+0:114:43
3Gabriel HogedalVänersborgs SK8:05+0:565:12
4Erik ZettervallKarlskrona SOK8:11+1:025:16
5Ture LindskogOK Ravinen8:20+1:115:22
6Johannes AnderssonVänersborgs SK9:02+1:535:49
7Felix SvenssonJönköpings OK9:13+2:045:56
8Milton GunnarssonÖrkelljunga FK9:25+2:166:04
9Oskar SöderbergOK Skogsfalken10:43+3:346:54
10Isak TörnqvistKarlskrona SOK11:42+4:337:32
11Wiggo JönssonÖrkelljunga FK12:42+5:338:11
Hugo CorneliussonOK Löftanej start
Olle SchybergOK Skogsfalkenej start

D35

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marlene BjärehedMalmö OK24:057:17
2Emelie SvalinVänersborgs SK24:31+0:267:25
3Charlotte WedlinSävedalens AIK26:39+2:348:04
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK29:10+5:058:50
5Liane GunnarssonÖrkelljunga FK31:00+6:559:23
6Evelina EkelundMalmö OK31:46+7:419:37
7Maria NilssonOK Kompassen32:27+8:229:50
8Maria LönnHalmstad OK32:30+8:259:50
9Frida RönnqvistOK Löftan36:52+12:4711:10
10Jenny RönnqvistOK Löftan38:51+14:4611:46
Johanna BerntssonMalmö OKej start

H35

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LöfvingTibro OK25:057:17
2David AndréGöteborg-Majorna OK26:09+1:047:36
3Fredrik EkströmHalmstad OK34:47+9:4210:06
4Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK43:21+18:1612:36

D40

2 790 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie GrönlundLunds OK23:458:30
2Marion BüchliOLG Suhr23:51+0:068:32
3Linda LarssonKarlskrona SOK23:54+0:098:33
4Lotta EkbergÖrkelljunga FK25:37+1:529:10
5Linda AllwoodKarlskrona SOK26:29+2:449:29
6Linda CorneliussonOK Löftan28:06+4:2110:04
7Frida PerssonFK Herkules28:12+4:2710:06
8Jenny LindblomMalmö OK28:32+4:4710:13
9Sara WulffOK Gränsen29:20+5:3510:30
10Anna WikströmHästveda OK29:44+5:5910:39
11Johanna RönnqvistOK Löftan32:23+8:3811:36
12Christine LundOK Skogshjortarna33:30+9:4512:00
13Maria LarssonBurseryds IF34:19+10:3412:17
14Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna34:43+10:5812:26
15Martina GabrielssonTrollhättans SOK34:54+11:0912:30
16Annika HagstrandBurseryds IF40:19+16:3414:27
17Kristina PerssonHalmstad OK40:39+16:5414:34
18Katarina EnbomVänersborgs SK40:51+17:0614:38
19Jeanette PerssonOK Löftan43:51+20:0615:43
20Tove EneljungIFK Göteborg Orientering49:44+25:5917:49
21Camilla SvenssonBurseryds IF53:49+30:0419:17
22Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:02:30+38:4522:24
Anna OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Louise PihlOK Pan-Kristianstadej start

H40

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BengtssonFalkenbergs OK19:105:48
2Fredrik PerssonHalmstad OK19:18+0:085:50
3Robert EnbomVänersborgs SK20:33+1:236:13
4Linus MalmstenMalmö OK23:53+4:437:14
5Laust SörensenGöteborg-Majorna OK24:14+5:047:20
6Fredrik MagnussonLaholms IF OK24:22+5:127:23
7Daniel PerssonRonneby OK25:27+6:177:42
8Daniel AxelssonMålilla OK26:27+7:178:00
9Henrik LindblomMalmö OK27:18+8:088:16
10Per PerssonFK Herkules30:34+11:249:15
11Daniel KämpeÖrkelljunga FK32:23+13:139:48
12Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF35:03+15:5310:37
13Fredrik NilssonÖrkelljunga FK35:21+16:1110:42
14Markus JohanssonLinköpings OK35:35+16:2510:46
15Ola KrikströmHjärnarps OL37:04+17:5411:13

D45

2 680 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion16:336:10 Ladda ner rutt i gpx-format
2Pia JohanssonOK Landehof17:37+1:046:34
3Jenny NymanVänersborgs SK18:02+1:296:43
4Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:36+2:036:56
5Catarina HardenFK Boken19:05+2:327:07
6Carina RydlundHässleholms OK19:39+3:067:19
7Lotta EnbergHalmstad OK20:32+3:597:39
8Marika ElverlindOK Tranan21:11+4:387:54
9Carina ThynellHärlövs IF22:45+6:128:29
10Gisela LindFK Herkules22:58+6:258:34
11Maria TuressonHärlövs IF24:49+8:169:15
12Malin JohanssonFK Friskus-Varberg27:14+10:4110:09
13Anna BjärbyFrosta OK27:19+10:4610:11
14Maria PeterssonHalmstad OK27:50+11:1710:23
15Josefina BerglundFK Boken28:34+12:0110:39
16Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared28:51+12:1810:45
17Kerstin JensenSkåneslättens OL29:40+13:0711:04
18Anna HagströmFalkenbergs OK29:44+13:1111:05
19Mona RosbergÖrkelljunga FK31:03+14:3011:35
20Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared31:51+15:1811:53
Marie AnebreidMullsjö SOKej start
Susanne WallenborgLunds OKej start

H45

2 930 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PihlOK Pan-Kristianstad14:435:01
2Pontus GustavssonLunds OK15:47+1:045:23
3Magnus LarssonKarlskrona SOK16:11+1:285:31
4Fabian LjungqvistLunds OK17:18+2:355:54
5Fredrik SvenssonJönköpings OK17:40+2:576:01
6Tommy AnderssonVänersborgs SK18:01+3:186:08
7Ola SöderbergOK Skogsfalken18:05+3:226:10
8Thomas KarlssonOK Landehof18:27+3:446:17
9Fredrik NystedtSkåneslättens OL18:35+3:526:20
10Magnus RydlundHässleholms OK19:41+4:586:43
11Göran KimellGotlands Bro OK19:55+5:126:47
12Anders HåkanssonOK Orion20:14+5:316:54
13Martin JohanssonHalmstad OK20:34+5:517:01
14Andreas EklundGöteborg-Majorna OK21:06+6:237:12
15Magnus ElverlindOK Tranan22:06+7:237:32
16Tomas VensrydEslövs FK22:17+7:347:36
17Nils HelmerssonHässleholms OK22:20+7:377:37
18Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL23:04+8:217:52
19Torbjörn LönkvistOK Vivill23:42+8:598:05
20Robert EneljungIFK Göteborg Orientering25:15+10:328:37
21Torgny HolmströmHärlövs IF25:24+10:418:40
22Tomas NilssonHässleholms OK25:54+11:118:50
23Peter HagströmFalkenbergs OK27:08+12:259:15
24Adrian HardenFK Boken27:11+12:289:16
25Hans JohanssonOK Reftele29:45+15:0210:09
26Pär JohannessonFrölunda OL30:02+15:1910:15
27Fredrik EnbergHalmstad OK31:19+16:3610:41
28Henrik AnderssonOK Löftan32:15+17:3211:00
Filip SjöforsOK Älmeej start
Dan JohanssonFK Bokenej start
Markus OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Magnus WallenborgLunds OKej start

D50

2 460 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonKarlskrona SOK18:047:20
2Kristina SpångbergLunds OK18:33+0:297:32
3Maria SibilevaKarlskrona SOK18:44+0:407:36
4Helena KristianssonHässleholms OK18:58+0:547:42
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna19:00+0:567:43
6Ingrid JohanssonLaholms IF OK19:36+1:327:58
7Lotta FalkGöteborg-Majorna OK19:46+1:428:02
8Marie OlssonÖrkelljunga FK19:48+1:448:02
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK20:10+2:068:11
10Anna ErikssonOK Landehof20:19+2:158:15
11Gunnel SvenssonOK Tranan21:32+3:288:45
12Annika JosefssonKarlskrona SOK22:48+4:449:16
13Eva PedersenOK Skogshjortarna24:15+6:119:51
14Caroline LiljebjörnNybro OK24:17+6:139:52
15Karin JägrydSkåneslättens OL24:24+6:209:55
16Annika EngelHässleholms OK24:40+6:3610:01
17Lena TuressonBurseryds IF24:41+6:3710:02
18Åsa Flink-SvenssonNässjö OK25:23+7:1910:19
19Catrin SternerIF Hagen26:23+8:1910:43
20Anette BernhedSävedalens AIK26:31+8:2710:46
21Susanne DombyOK Stigen28:20+10:1611:31
22Carolina LandinMalmö OK31:40+13:3612:52
23Annika ÖsterdahlVisborgs OK33:05+15:0113:26
24Kerstin OlssonEslövs FK37:48+19:4415:21

H50

2 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohannessonRonneby OK16:275:36
2Magnus SvenssonNässjö OK17:42+1:156:02
3Ola AndertoftMarkaryds FK19:01+2:346:29
4Magnus LarsenFK Boken19:34+3:076:40
5Jan TuressonBurseryds IF20:17+3:506:55
6Håkan GrubbMalmö OK20:32+4:057:00
7Magnus PorleVäxjö OK20:52+4:257:07
8Ulf LinderfalkSkåneslättens OL20:55+4:287:08
9Per NilssonJärfälla OK21:20+4:537:16
10Anders JägrydSkåneslättens OL21:37+5:107:22
11Kjell EinarssonOK Skogshjortarna21:52+5:257:27
12Per JohanssonOK Reftele22:18+5:517:36
13Björn CarlstedtHjärnarps OL23:25+6:587:59
14Mats G AnderssonOK Skogshjortarna23:50+7:238:08
15Peter PukeYstads OK23:56+7:298:10
16Gunnar HallOK Skogsvargarna24:18+7:518:17
17Morgan BjelkHästveda OK28:10+11:439:36
18Rickard NilssonHalmstad OK30:18+13:5110:20
19Jan KristenssonMarkaryds FK31:38+15:1110:47
20Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK38:07+21:4013:00
21Peter ÖsterdahlVisborgs OK40:29+24:0213:49
Magnus OlssonHjärnarps OLej godkänd
Anders PetterssonKarlskrona SOKej start

D55

2 460 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules17:447:12
2Christina OlssonSkåneslättens OL18:50+1:067:39
3Anne UddEslövs FK19:52+2:088:04
4Kerstin TjernlundOK Vilse 8720:32+2:488:20
5Lena OlssonSkåneslättens OL20:48+3:048:27
6Nina BejbomUddevalla OK20:53+3:098:29
7Monica HenrikssonEksjö SOK21:59+4:158:56
8Ann NyströmIF Hagen22:05+4:218:58
9Ingrid KensbyOK Tyr22:22+4:389:05
10Kristina JohanssonKalmar OK22:27+4:439:07
11Helena JohanssonOK Gisle23:33+5:499:34
12Eva SvanbergJärfälla OK23:37+5:539:36
13Lena RunessonOK Vivill23:40+5:569:37
14Christina SternerTockarps IK24:26+6:429:55
15Birgit HanssonHerrestads AIF24:29+6:459:57
16Marita FilipssonMarkaryds FK24:48+7:0410:04
17Christina SegerslättSkåneslättens OL25:28+7:4410:21
18Tina HagårdRävetofta OK28:05+10:2111:24
19Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared28:08+10:2411:26
20Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK29:21+11:3711:55
21Kati NémethStigmännen Karlshamns OK29:30+11:4611:59
22Leila LjunggrenMarkbygdens OK31:20+13:3612:44
23Agneta JohanssonRydboholms SK32:01+14:1713:00
24Monica LaageGudhems IF39:11+21:2715:55
25Kerstin FränkelFK Snapphanarna44:39+26:5518:09
26Lisa LarssonSjövalla FK45:31+27:4718:30
Maria JohnssonOK Nackheej godkänd
Lena ArnoldssonMullsjö SOKej start

H55

2 680 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pesho HedbergLunds OK15:575:57
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb16:01+0:045:58
3Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK16:12+0:156:02
4Andres LaasOK Skogshjortarna16:36+0:396:11
5Ralph JohanssonStångenäs AIS17:01+1:046:20
6Jens Jørgen HansenROK - Reserveofficerernes Orienteringsklub17:05+1:086:22
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:55+1:586:41
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna18:52+2:557:02
9Stefan OlofssonOK Gisle18:55+2:587:03
9Roger DjupsjöHalmstad OK18:55+2:587:03
11Jörgen BatzSkarpnäcks OL18:58+3:017:04
12Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:59+3:027:04
13Johan OskarssonLaxå OK19:26+3:297:15
14Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL19:33+3:367:17
15Dirk HartmannSV Mietraching20:13+4:167:32
16Leif SandahlOK Tyr20:15+4:187:33
17Björn FränkelFK Snapphanarna20:28+4:317:38
18Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL20:55+4:587:48 Ladda ner rutt i gpx-format
19Magnus JoelssonSOK 6820:57+5:007:49
20Bengt OlssonEslövs FK21:38+5:418:04
21Clas BörjessonIK Uven22:24+6:278:21
22Mats KensbyOK Tyr22:50+6:538:31
23Martin WidmerOLG Suhr24:00+8:038:57
24Sören BremerBoxholm-Mjölby OL24:23+8:269:05
25Peter DombyOK Stigen25:09+9:129:23
26Christer MannfolkUlricehamns OK25:43+9:469:35
27Lars OlssonFK Göingarna25:47+9:509:37
28Magnus PedersenOK Skogshjortarna26:27+10:309:52
29Jonas OlssonÖrkelljunga FK29:53+13:5611:09
30Anders AxelssonOK Skogsvargarna32:54+16:5712:16

D60

2 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK14:387:10
2Lena LarssonSala OK15:32+0:547:36
3Inger WesterbergIF Hagen16:00+1:227:50
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna16:19+1:417:59
5Anna LarssonÖrkelljunga FK17:38+3:008:38
6Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad17:52+3:148:45
7Ingrid JessenFrämmestads IK18:23+3:459:00
8Gunilla AxelssonSävedalens AIK20:02+5:249:49
9Britt ThörnOK Vilse 8720:12+5:349:54
10Marianne ThorssonIK Trenne Ullared21:16+6:3810:25
11Marita LarssonMarkbygdens OK22:10+7:3210:51
12Märit GustafssonEds SK22:13+7:3510:53
13Eva WildmarkFK Boken22:35+7:5711:04
14Monica WassFalkenbergs OK23:19+8:4111:25
15Gunilla HolmbergHerrestads AIF25:23+10:4512:26
16Monika LarssonSkarpnäcks OL25:31+10:5312:30
17Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK26:31+11:5312:59
18Sophia GabrielssonSöders-Tyresö30:58+16:2015:10
19Arja IngvarssonOK Vilse 8731:05+16:2715:14

H60

2 590 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne KlintbergEksjö SOK17:026:34
2Sten GustafssonEds SK17:16+0:146:40
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö17:54+0:526:54
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna18:37+1:357:11
5Urban LarssonOK Gipen18:44+1:427:13
6Roger ThörnOK Vilse 8719:03+2:017:21
7Johan KarlssonTrollhättans SOK19:09+2:077:23
8Tore TjernlundOK Vilse 8719:22+2:207:28
9Tommy JohnssonOK Nackhe19:35+2:337:33
10Adrian JüniOLG Hondrich19:37+2:357:34
11Mikael JohanssonOK Gisle19:40+2:387:35
12Gunnar SvanbergJärfälla OK20:00+2:587:43
13Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK20:08+3:067:46
14Håkan ForsmanRonneby OK20:21+3:197:51
15Sten SegerslättSkåneslättens OL21:01+3:598:06
16Dan SjöholmHalmstad OK21:31+4:298:18
17Tor UddEslövs FK21:46+4:448:24
18Ulf BjörkdahlHerrestads AIF22:10+5:088:33
18Håkan LindbergOK Vilse 8722:10+5:088:33
20Lasse JohanssonEds SK22:42+5:408:45 Ladda ner rutt i gpx-format
21Thomas AlmqvistKarlskrona SOK23:14+6:128:58
22Max PrangFredensborg OK24:28+7:269:26
23Per LindgrenIK Hakarpspojkarna24:31+7:299:27
24Lars RunessonOK Vivill25:14+8:129:44
25Johan WedlinSävedalens AIK25:41+8:399:54
26Leif SvangrenGotlands Bro OK26:54+9:5210:23
27Kenneth PetterssonJärfälla OK27:25+10:2310:35
28Peter JoelssonÅlems OK28:05+11:0310:50
29Lars ErikssonKalmar OK28:13+11:1110:53
30Stefan ArbinAnnebergs GIF28:34+11:3211:01
31Tommy WendtHellas Orientering29:28+12:2611:22
32Stefan JohanssonTrollhättans SOK31:30+14:2812:09
33Roland DahlmanMalmö OK33:17+16:1512:51
34Lars LarssonSjövalla FK38:06+21:0414:42
Sven SundströmBredareds IFej godkänd
Jerry RasmussonHerrestads AIFej godkänd
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Thomas HjertFalköpings AIK OKej godkänd
Karl MollénOK Denselnej start
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start

D65

2 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken15:557:48
2Margareta JohanssonHalmstad OK17:55+2:008:46
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen18:47+2:529:12
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:58+3:039:17
5Karin AxelssonIK Uven19:40+3:459:38
6Margareta SvenssonOK Vilse 8719:59+4:049:47
7Gun HenrikssonEksjö SOK20:46+4:5110:10
8Ingrid E StrömRonneby OK21:27+5:3210:30
9Åsa StåhlHjärnarps OL21:34+5:3910:34
10Gunilla HogedalVänersborgs SK21:38+5:4310:36
11Kristin JohanssonKarlskrona SOK21:59+6:0410:46
12Gunnel MånssonOK Vilse 8722:32+6:3711:02
13Aila HalttunenHaninge SOK23:05+7:1011:18
14Gunvor ArbinAnnebergs GIF23:44+7:4911:38
15Evamarie LundahlIF Hagen23:45+7:5011:38
16Kathrin JüniOLG Hondrich25:08+9:1312:19
17Sonja HammarOK Kompassen27:29+11:3413:28
18Gisela LöfvingTibro OK27:49+11:5413:38
19Berit KlamfeltTibro OK29:16+13:2114:20
20Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK29:39+13:4414:32
21Annette RagvaldVingåkers OK30:04+14:0914:44
22Karin LarssonOK Kompassen30:52+14:5715:07
23Yvonne GalborgenEds SK31:46+15:5115:34
24Maria BerglundOK Vilse 8738:54+22:5919:04
25Miriam NorénIK Uven50:28+34:3324:44
26Margareta HeldFK Åsen53:26+37:3126:11
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OLej godkänd
Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisuej start
Inger LindblomOK Orintoej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start
Ingela NelsénFalkenbergs OKej start

H65

2 480 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK18:437:32
2Lars HogedalVänersborgs SK18:54+0:117:37
3Göran LarssonSala OK19:11+0:287:44
4Gunnar BejbomUddevalla OK19:38+0:557:55
5Hans EkbergTrollhättans SOK20:25+1:428:13
6Björn JägerströmIK Uven20:49+2:068:23
7Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK21:18+2:358:35
8Kent ErikssonLerums SOK21:38+2:558:43
9Björn PetterssonUlricehamns OK21:45+3:028:46
10Per Erik FogelVästerås SOK22:20+3:379:00
11Ulf KjellinOK Hedströmmen22:32+3:499:05
12Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb23:22+4:399:25
13Lennart ErforsOK Torfinn23:51+5:089:37
14Robert JessenFrämmestads IK24:02+5:199:41 Ladda ner rutt i gpx-format
15Gert OlssonTockarps IK24:09+5:269:44
16Anders ErikssonIF Hagen24:21+5:389:49
17Kalle LindqvistVäxjö OK24:56+6:1310:03
18Kent GranqvistVästerviks OK25:00+6:1710:04
19Evert JohanssonOK Tisaren25:02+6:1910:05
20Kjell KaminskyIF Hagen25:06+6:2310:07
21Bengt AspvallRonneby OK25:35+6:5210:18
22Lars Göran KillanderHästveda OK25:47+7:0410:23
23Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe25:56+7:1310:27
24Lars EkbergTrollhättans SOK26:47+8:0410:47
25Hans RagvaldVingåkers OK27:08+8:2510:56
26Olle BohmanHjärnarps OL27:24+8:4111:02
27Kenneth FagerKarlskrona SOK28:31+9:4811:29
28Stanley MattssonIK Uven29:20+10:3711:49
29Lennart SmedenmarkRonneby OK29:30+10:4711:53
30Magnus BerghHeleneholms IF29:34+10:5111:55
31Leo JohanssonVandrarringen30:27+11:4412:16
32Mats IngvarssonOK Vilse 8735:07+16:2414:09
33Sten BlomströmIK Stern35:51+17:0814:27
34Arvid GalborgenEds SK37:00+18:1714:55
LarsOwe StrömRonneby OKej godkänd
Sven Olle SöderbergOK Skogsfalkenej start
Lars-Åke WallOK Tisarenej start
Conny JidetoftStångenäs AISej start

D70

1 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj-Britt ByströmRävetofta OK19:3910:14
2Inge JørgensenOK Roskilde20:12+0:3310:31
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK21:53+2:1411:23
4Lena JönssonLaholms IF OK23:55+4:1612:27
5Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL24:54+5:1512:58
6Gull SvenssonÖrkelljunga FK25:42+6:0313:23
7Berit ByströmOK Virdarna25:56+6:1713:30
8Göta SeverinssonHylte OK27:23+7:4414:15
9Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK27:31+7:5214:19
10Hjördis ErlandssonOK Lindéna29:52+10:1315:33
11Maja-Lisa HanssonOK Lindéna29:59+10:2015:36
12Lilian SamuelssonKungälvs OK30:44+11:0516:00
13Solbritt GustafssonOK Virdarna35:28+15:4918:28
14Torill SvendsenFrosta OK36:32+16:5319:01
15Kristina JohanssonVänersborgs SK39:01+19:2220:19
16Barbro BörjessonOK Skogshjortarna42:10+22:3121:57
17Kristina FranssonOK Virdarna44:14+24:3523:02
18Gunnel NilssonMalmö OK48:31+28:5225:16
Margareta SjöbergLunds OKej godkänd
Ylva JanssonIF Hagenej start
Rosa JohanssonIK Uvenej start

H70

2 390 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK16:587:05
2Åke PerssonHjärnarps OL17:07+0:097:09
3Olle AdolfssonLerums SOK17:33+0:357:20
4Lars PerssonOK Kompassen17:39+0:417:23
5Kent JohanssonÖrkelljunga FK18:20+1:227:40
6Vidar LöfvingTibro OK18:22+1:247:41
7Tommy OlssonKarlskrona SOK18:33+1:357:45
8Håkan NilssonMalmö OK19:23+2:258:06
9Per-Arne JohanssonVänersborgs SK19:36+2:388:12
10Willie OlssonRävetofta OK19:54+2:568:19
11Kjell ErlandssonOK Lindéna19:58+3:008:21
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared20:24+3:268:32
13Ronald Mc GrailHjärnarps OL20:27+3:298:33
14Bengt StåhlHjärnarps OL20:35+3:378:36
15Rune EliassonFalkenbergs OK20:46+3:488:41
16Tage SandbergBromma-Vällingby SOK20:47+3:498:41
17Anders ClaessonIFK Mora OK21:31+4:339:00
18Nils KarlssonVäxjö AIS21:39+4:419:03
19Kjell JeppsonIF Rigor22:45+5:479:31
20Bo KlamfeltTibro OK23:09+6:119:41
21Ingemar LindblomOK Orinto23:32+6:349:50
22Gunnar AnderssonIK Vista23:48+6:509:57
22Roger DanielssonLinköpings OK23:48+6:509:57
24Hans-Gösta BernhardMariestads FK23:50+6:529:58
25Roland NilssonFalköpings AIK OK23:51+6:539:58
26Lars-Olof RönnqvistOK Löftan24:56+7:5810:25
27Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden25:14+8:1610:33
28Gert OlssonSkåneslättens OL25:24+8:2610:37
29Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK26:39+9:4111:09
30Leif MalmHärlövs IF28:46+11:4812:02
31Jan FalkSundbybergs IK28:52+11:5412:04
32Leif LöfTrollhättans SOK29:36+12:3812:23
33Tommy HeldFK Åsen29:38+12:4012:23
34Sune GustavssonTibro OK29:45+12:4712:26
35Thorwald FranssonOK Virdarna31:09+14:1113:02
36Berndt BergströmIF Thor31:51+14:5313:19
37Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK36:00+19:0215:03
Ulf JönssonLaholms IF OKej godkänd
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej start
Allan WikströmStångenäs AISej start
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Christer NelsénFalkenbergs OKej start
Styrbjörn JanssonIF Hagenej start
Lars OlssonFK Bokenej start
Ingemar AnderssonOK Orionej start

D75

1 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK19:3910:14
2Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK24:11+4:3212:35
3Birgitta OlssonRonneby OK25:19+5:4013:11
4Gun LarssonOK Lindéna26:18+6:3913:41
5Elisabeth KimellGotlands Bro OK27:46+8:0714:27
6Eva EskilssonHässleholms OK29:54+10:1515:34
7Anne-Catrine PerssonMariestads FK31:10+11:3116:13
8Kerstin HagströmIstrums SK33:14+13:3517:18
9Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK50:43+31:0426:24
10Ing-Mari LarssonOK Löftan1:03:20+43:4132:59
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd

H75

1 920 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK16:428:41
2Inge PerssonFK Boken16:50+0:088:46
3Roland OffrellFrosta OK17:47+1:059:15
4Lars FinbomOK Landehof18:55+2:139:51
5Kjell LindauOK Kompassen19:43+3:0110:16
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad19:50+3:0810:19
7Åke GatelidOK Skogshjortarna20:54+4:1210:53
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna21:00+4:1810:56
9Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK21:46+5:0411:20
10Ole  SvendsenOK Roskilde22:12+5:3011:33
11Bo SvenssonÖrkelljunga FK23:38+6:5612:18
12Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL25:06+8:2413:04
13Paul SchannongMalmö OK27:09+10:2714:08
14Gunnar PerssonSvanesunds GIF27:24+10:4214:16
15Gunnar BrystHjobygdens OK29:38+12:5615:26
16Lennart NilssonMalmö OK32:14+15:3216:47
17Allan HammarOK Kompassen34:49+18:0718:08
18Christer WestbergIFK Göteborg Orientering38:49+22:0720:13
19Sune HagströmIstrums SK40:45+24:0321:13
20Ragnar OlssonRonneby OK1:04:58+48:1633:50
Bjørn HelstrupFredensborg OKej godkänd
Kjell MånssonKarlskrona SOKej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start

D80

1 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad30:2715:51
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK33:38+3:1117:31
Gun HanssonYstads OKej godkänd

H80

1 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad21:5211:23
2Bo UllmanOK Pan-Kristianstad22:48+0:5611:52
3Torild BornetunSkillingaryds FK23:18+1:2612:08
4Kjell PerssonMariestads FK23:51+1:5912:25
5Bernt LarssonOK Lindéna25:33+3:4113:18
6Klas TykessonSkåneslättens OL26:23+4:3113:44
7Lasse OlssonIK Trenne Ullared31:54+10:0216:36
8Jan-Eric NelkingFK Åsen35:10+13:1818:18
9Göran HektorLinköpings OK37:06+15:1419:19
10JB LarssonOK Löftan41:44+19:5221:44
11Gunnar BylundRydboholms SK43:22+21:3022:35

Öppen motion 1

1 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK10:106:31
2Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK10:17+0:076:35
3Noel JacobssonSävedalens AIK10:55+0:456:59
4Karla Fragosa BengtssonLaholms IF OK11:09+0:597:08
5Malte PalmérUlricehamns OK11:33+1:237:24
6Jakob AnderssonOK Löftan12:14+2:047:50
7Max BurströmFK Boken12:42+2:328:08
8Oscar RanbroHelsingborgs SOK12:50+2:408:13
9Signe RanbroHelsingborgs SOK12:59+2:498:19
10Agnes PerssonHelsingborgs SOK13:22+3:128:34
11Axel PerssonFK Herkules13:56+3:468:55
12Albin SöderbergOK Skogsfalken14:15+4:059:08
13Lukas AlnervikHelsingborgs SOK15:21+5:119:50
14Albin BengtssonHelsingborgs SOK16:21+6:1110:28
15Hugo BengtssonHelsingborgs SOK16:25+6:1510:31
16Margareta JohanssonLaholms IF OK16:37+6:2710:39
17Katarina Åkesson-18:06+7:5611:36
17Linnea Åkesson-18:06+7:5611:36
19Marlene GranÖrkelljunga FK18:52+8:4212:05
20Esther AllwoodKarlskrona SOK19:24+9:1412:26
21Ellen StadigOK Ravinen21:03+10:5313:29
22Eleonor PihlOK Pan-Kristianstad22:00+11:5014:06
23Emma WulffOK Gränsen26:09+15:5916:45
24Elsa Ögren-26:11+16:0116:47
25Amanda SvärmOK Gisle38:09+27:5924:27
Gustaf EhrnbornAndrarums IFej start

Öppen motion 3

2 110 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindströmRonneby OK18:588:59
2Anna HagstrandBurseryds IF23:46+4:4811:15
3Sara AnderssonVänersborgs SK24:37+5:3911:40
4Annika OskarssonSjövalla FK26:01+7:0312:19
5CARINA SVENSSONMarkaryds FK26:36+7:3812:36
6Annika PukeYstads OK26:42+7:4412:39
7Tora LarssonYstads OK26:44+7:4612:40
8Barbro NilssonAlvesta SOK27:38+8:4013:05
9Yanik GerbethMarkaryds FK29:05+10:0713:47
10Helena LundqvistSjövalla FK29:59+11:0114:12
11Eva KarlssonOK Nackhe30:26+11:2814:25
12Louise Redestam Åkesson-31:25+12:2714:53
13Ella Franzon-31:26+12:2814:53
14Ulrika FranzonHelsingborgs SOK31:31+12:3314:56
15Björn Redestam-31:33+12:3514:57
16Conny FranzonHelsingborgs SOK31:38+12:4014:59
17Ida HusbySkåneslättens OL32:27+13:2915:22
18Anette BjelkHästveda OK32:42+13:4415:29
19Sophia F. BengtssonLaholms IF OK32:56+13:5815:36
20Nora LindeSkåneslättens OL33:21+14:2315:48
21Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK34:07+15:0916:10
22Magnus Åkesson-34:19+15:2116:15
23Berit NilssonOK Älme35:03+16:0516:36
24Reijo MukkalaHalmstad OK35:26+16:2816:47
25August MagnussonLaholms IF OK37:24+18:2617:43
26Ulf PalmqvistIFK Sävsjö38:54+19:5618:26
27Ann-christin KristenssonMarkaryds FK38:59+20:0118:28
28Caroline JönssonÖrkelljunga FK39:32+20:3418:44
29Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK41:37+22:3919:43
30Lena JohanssonIFK Sävsjö41:44+22:4619:46
31Oskar Eriksson-43:30+24:3220:36
32Lena Eriksson-43:35+24:3720:39
Fredrik WulffOK Gränsenej godkänd
Alexander BjärbyFrosta OKej start
Mio HammöBredaryds SOKej start

Öppen motion 5

2 420 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK18:137:31 Ladda ner rutt i gpx-format
2Dennis JohanssonStångenäs AIS19:31+1:188:03
3Mats LarssonBurseryds IF20:36+2:238:30
4Johan LaageGudhems IF22:24+4:119:15
5Edvin VensrydEslövs FK22:30+4:179:17
6Peter AllwoodKarlskrona SOK24:13+6:0010:00
7Magnus OskarssonSjövalla FK25:46+7:3310:38
8Elin GustafssonTibro OK26:07+7:5410:47
9Jonas LundqvistSjövalla FK26:38+8:2511:00
10Arvid LundqvistSjövalla FK26:40+8:2711:01
11Kajsa LöfTrollhättans SOK28:53+10:4011:56
12Peter JohanssonBurseryds IF29:22+11:0912:08
13Klara HagstrandBurseryds IF31:28+13:1513:00
14Rolf HaglundÖrkelljunga FK31:39+13:2613:04
15Anna-Karin EkmanOK Roxen32:49+14:3613:33
16Elsa WesterlundOK Vilse 8733:53+15:4014:00
17Per LindskogGotlands Bro OK34:18+16:0514:10
18Sune JohanssonLaholms IF OK34:38+16:2514:18
19Pamela Svensson-34:39+16:2614:19
20Henrik JacobssonSävedalens AIK34:56+16:4314:26
21Kerstin SundbergVästerås SOK35:10+16:5714:31
22Anette HolmströmHärlövs IF36:36+18:2315:07
23Cecilia RidellHalmstad Garnisons IF36:40+18:2715:09
24Pia NilssonHalmstad OK38:29+20:1615:54
25Malin AnkardalRonneby OK38:42+20:2915:59
26Wilmer Bergvall-39:43+21:3016:24
27Didrik Bergvall-39:49+21:3616:27
28Frida LindebergOK Pan-Kristianstad41:20+23:0717:04
29Bo JägerströmElfsborg SOK42:03+23:5017:22
30Lars HagstrandBurseryds IF49:22+31:0920:23
31Jenny HarderIF Hagen50:03+31:5020:40
32Mia Häll-1:06:33+48:2027:30
Ingolf BengtssonHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 7

2 820 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria KlamfeltSävedalens AIK21:417:41
2Josefina BerntssonLinköpings OK22:49+1:088:05
3Anders NilssonHässleholms OK24:44+3:038:46
4Niklas WelanderÖrkelljunga FK25:09+3:288:55
5Joel OlssonSimrishamns OK25:16+3:358:57
6Arne SvärmOK Gisle25:20+3:398:59
7Elin NordahlSimrishamns OK25:26+3:459:01
8Simon BjurgardHalmstad Garnisons IF25:33+3:529:03
9Tomas KarlssonOK Njudung25:58+4:179:12
10Emmy TuressonBurseryds IF27:40+5:599:48
11Linnea ThörnqvistSimrishamns OK27:41+6:009:49
12Anette HedlundSigtuna OK28:40+6:5910:09
13Arvid WedlinSävedalens AIK29:12+7:3110:21
14Ann SvärmOK Gisle29:29+7:4810:27
15Erik GottmoLunds OK31:00+9:1910:59
16Kerstin SegerLaholms IF OK31:01+9:2010:59
17Susanne JohannessonRonneby OK31:17+9:3611:05
18Håkan NordahlSimrishamns OK31:22+9:4111:07
19Lena StrandMarkaryds FK33:20+11:3911:49
20Margareta HaraldssonSigtuna OK35:17+13:3612:30
21Stein ØstbyMalmö OK35:50+14:0912:42
22Hans KulstadSkåneslättens OL36:08+14:2712:48
23Flemming LarsenHSOK.dk37:05+15:2413:09
24Anders LundOK Skogshjortarna37:48+16:0713:24
25Anne-Li AugustssonOK Tyringe39:37+17:5614:02
26Lennart MånssonRingsjö OK1:03:54+42:1322:39
Emilia SvärmOK Gisleej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Marika HusbySkåneslättens OLej godkänd
Timo KononenOK Gisleej godkänd

Öppen motion 9

2 820 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK20:247:14
2Patrik CorneliussonOK Löftan24:27+4:038:40
3Ulf NilssonHjärnarps OL26:09+5:459:16
4Tobias JohanssonLaholms IF OK27:19+6:559:41
5Mantas ZalagaSkåneslättens OL27:23+6:599:42
6Magnus LindeSkåneslättens OL27:32+7:089:45
7Angelika LarssonÖrkelljunga FK28:19+7:5510:02
8Håkan NordkvistHelsingborg29:41+9:1710:31
9Jacob EnbergHalmstad OK29:43+9:1910:32
10Camilla HaglundÖrkelljunga FK30:09+9:4510:41
11André BjärbyFrosta OK30:13+9:4910:42
12Per-johan JohanssonRävetofta OK30:31+10:0710:49
13Björn KarlssonHalmstad OK32:01+11:3711:21 Ladda ner rutt i gpx-format
14Gustaf EricsonJärla Orientering32:19+11:5511:27
15Karolina ErikersSkåneslättens OL32:32+12:0811:32
16Magnus EricsonJärla Orientering33:56+13:3212:01
17Johan Wensäter-35:12+14:4812:28
18Peter TegelbergHelsingborgs SOK35:37+15:1312:37
19Roland ErikersSkåneslättens OL35:51+15:2712:42
20Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK36:26+16:0212:55
21Helena GummessonKarlskrona SOK39:50+19:2614:07
22Katarina BengtssonHalmstad OK43:43+23:1915:30
23Sten Åke KvistIS Kullen43:51+23:2715:32
24Lars HenrikssonOK Älme44:02+23:3815:36
25Arne GustafssonMalmö OK54:59+34:3519:29
26Leif KarlssonFrosta OK56:16+35:5219:57
27Nils-Erik BondessonFrosta OK1:09:34+49:1024:40
28Rolf GustafssonTormestorps IF1:16:13+55:4927:01
29Ingvar Oskarsson-1:16:38+56:1427:10
Lena KarlssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser