Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Skåne
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: söndag 26 augusti 2018

DH10

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Helsingborgs SOK 154:55
1. Elis Olsson33:063+0:4233:062
2. Felicia Persson21:49154:551-1
2Örkelljunga FK 11:05:07
1. Alma Giese40:595+8:3540:594
1. Wiggo Jönsson1:11:588+39:341:11:58
2. Milton Gunnarsson24:082+2:191:05:072-2
3Hjärnarps OL 11:05:46
1. Amelia Victor Mendes34:564+2:3234:563
2. Sara Carlstedt30:503+9:011:05:4630
4Helsingborgs SOK 21:14:41
1. Teodor Edman32:24132:241
1. Elias Palmertz32:322+0:0832:32
2. Agnes Persson42:174+20:281:14:414+3
5Hästveda OK 11:50:46
1. Charlie Fherm54:556+22:3154:555
1. Emma Wikström54:556+22:3154:55
2. Elin Anzelius55:515+34:021:50:4650
FK Åsen 1ej godkänd
1. Sonia Kurashovaej godkändej godkänd
2. Olivia Svensson1:25:506+1:04:01ej godkänd

DH12

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Göingarna 152:42
1. Carl-Johan Olvegård30:113+2:4930:113
2. Hjalmar Axelsson22:31152:421-2
2Skåneslättens OL 156:18
1. Aprilia Cinthio27:22127:221
2. Anna Benatti28:562+6:2556:182+1
3Helsingborgs SOK 21:12:48
1. Benjamin Davidson37:498+10:2737:497
2. Kurt Sjöberg34:594+12:281:12:483-4
4Örkelljunga FK 21:12:55
1. Otto Nyberg28:412+1:1928:412
2. Jonathan Edholm44:1412+21:431:12:554+2
5FK Göingarna 21:13:05
1. Gustav Granqvist32:284+5:0632:284
1. Smilla Thomasson32:365+5:1432:36
2. Albin Granqvist40:3710+18:061:13:055+1
6Andrarums IF 11:13:19
1. Hugo Thoresson34:146+6:5234:145
2. Vide Häggström39:058+16:341:13:196+1
7Helsingborgs SOK 11:13:29
1. Linnea Stéen40:5715+13:3540:5712
1. Alma Kjellén40:5816+13:3640:58
2. Ebba Ranbro32:323+10:011:13:297-5
8Helsingborgs SOK 31:13:44
1. Elias Persson38:059+10:4338:058
1. Klara Friberg40:3014+13:0840:30
2. Saga Palmertz35:395+13:081:13:4480
9Skåneslättens OL 21:14:14
1. Linnea Lindulf38:0910+10:4738:099
2. Saga Christensen36:056+13:341:14:1490
10FK Boken 11:16:02
1. Klara Palm38:1511+10:5338:1510
2. Alice Johansson37:477+15:161:16:02100
11Lunds OK 11:27:07
1. Emil Andersson38:1612+10:5438:1611
1. My Wallenborg38:5313+11:3138:53
2. Alfred Olsson48:5113+26:201:27:07110
12OK Gynge 11:36:52
1. Elvira Jacobsson56:1718+28:5556:1714
2. Erik Wihlborg40:359+18:041:36:5212-2
13OK Tyringe 11:37:14
1. Nils Persson37:407+10:1837:406
2. Carl Johansson59:3415+37:031:37:1413+7
14Örkelljunga FK 11:46:37
1. Wilma Jönsson49:5817+22:3649:5813
2. Tove Rosberg56:3914+34:081:46:3714+1
Tormestorps IF 1ej godkänd
1. Axel Falkstrandej godkändej godkänd
2. Arvid Falkstrand43:2911+20:58ej godkänd

D13-16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lunds OK 12:14:54
1. Selma Larsson45:46145:461
2. Elin Hugosson43:3511:29:2110
3. Moa Wallenborg45:332+3:002:14:5410
2Helsingborgs SOK 12:48:13
1. Elsa Wiberg51:143+5:2851:143
2. Sofia Edman1:14:263+30:512:05:4030
3. Thea Bökman42:3312:48:132-1
3Skåneslättens OL 12:57:12
1. Alva Nystedt50:372+4:5150:372
2. Rebecka Lindulf1:12:062+28:312:02:4320
3. Embla Cinthio54:294+11:562:57:123+1
Lunds OK 2ej godkänd
1. Lovisa Wahlbom57:204+11:3457:204
2. Olivia Larssonej godkändej godkänd
3. Kajsa Heyden52:003+9:27ej godkänd

H13-16

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Göingarna 11:50:27
1. Wilmer Selin33:25133:251
2. Svante Selin34:5311:08:1810
3. Edvin Selin42:092+3:241:50:2710
2Örkelljunga FK 11:55:11
1. Hugo Cedervall33:25133:251
2. Elia Kämpe38:174+3:241:11:422+1
2. Johanna Ottosson1:05:2817+30:351:43:45
2. Axel Nilsson1:05:2918+30:361:43:46
3. Agust Kronkvist43:294+4:441:55:1120
3Lunds OK 11:58:37
1. Isak Andersson40:214+6:5640:214
2. Johan Vinblad35:512+0:581:16:123-1
3. Loke Hedberg42:253+3:401:58:3730
4FK Boken 12:15:25
1. Sofia Palm42:576+9:3242:576
2. Emmy Palm43:386+8:451:26:3560
2. Emelia Carlström1:18:0320+43:102:01:41
3. Erik Johansson48:508+10:052:15:254-2
5Malmö OK 12:22:02
1. Adam Lindblom36:333+3:0836:333
2. Love Persson46:559+12:021:23:285+2
3. Agnes Lindblom58:3410+19:492:22:0250
6Skåneslättens OL 12:22:45
1. Adam Johansson45:437+12:1845:437
2. Hannes Dahlberg58:1715+23:241:44:0012+5
3. Albin Weiden38:4512:22:456-6
7Andrarums IF 12:25:05
1. Brian Ahlm48:509+15:2548:509
2. Erik Thoresson41:055+6:121:29:557-2
2. Clara Ehrnborn1:05:4519+30:521:46:50
3. Elin Nilsson55:109+16:252:25:0570
8Lunds OK 22:27:07
1. Lucas Treldal54:0711+20:4254:0711
2. David Olander45:257+10:321:39:328-3
3. Felix Gustafsson47:356+8:502:27:0780
9OK Pan-Kristianstad 12:27:08
1. Lukas Carlsson54:0812+20:4354:0812
2. Gustav Andersson46:408+11:471:40:4810-2
3. Melker Andersson46:205+7:352:27:089-1
10Hässleholms OK 12:27:59
1. Linnea Rydlund53:1510+19:5053:1510
2. Elias Nilsson46:5810+12:051:40:139-1
3. Ivar Helmersson47:467+9:012:27:5910+1
11Hjärnarps OL 12:31:23
1. Noah Krikström40:235+6:5840:235
2. David Morén37:413+2:481:18:044-1
2. Arvid Albinsson1:03:0616+28:131:40:47
3. Erik Albinsson1:13:1913+34:342:31:2311+7
12Helsingborgs SOK 12:50:15
1. Victor Ericsson46:068+12:4146:068
2. David Persson57:5013+22:571:43:5611+3
2. Gustav Friberg57:5214+22:591:55:42
3. Alfred Kjellén1:06:1912+27:342:50:1512+1
13OK Tyringe 12:58:10
1. William Steffert57:5314+24:2857:5314
2. Alice Persson55:2611+20:331:53:19140
3. Gabriel Steffert1:04:5111+26:062:58:1013-1
14Härlövs IF 13:25:45
1. Casper Turesson56:0913+22:4456:0913
2. Gunnar Wessberg57:0312+22:101:53:12130
3. Linnea Leijon1:32:3314+53:483:25:4514+1

D20

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Härlövs IF 12:49:11
1. Irmalinn Nilsson50:53150:531
2. Alma Leijon1:08:5111:59:4410
3. Clara Dahl49:2712:49:1110
FK Göingarna 1ej godkänd
1. Hilda Axelssonej godkändej godkänd
2. Tuva Selinej godkändej godkänd
3. Alice Olvegård1:00:312+11:04ej godkänd

D21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 12:27:13
1. Emma Bergman47:01147:011
2. Jannie Hagård47:1311:34:1410
3. Elin Carlsson52:5912:27:1310
2Skåneslättens OL 12:59:30
1. Pia Olsson58:043+11:0358:043
2. Ebba Jensen56:222+9:091:54:262-1
3. Lovisa Weiden1:05:043+12:052:59:3020
3Örkelljunga FK 13:04:12
1. Jenny Björk1:03:105+16:091:03:105
2. Angelika Larsson56:433+9:301:59:533-2
3. Ann-Sofie Larsson1:04:192+11:203:04:1230
4Lunds OK 13:16:31
1. Emelie Eklöf1:01:434+14:421:01:434
2. Elin Nyberg1:08:594+21:462:10:4240
3. Hanna Modin1:05:494+12:503:16:3140
OK Pan-Kristianstad 2ej godkänd
1. Nelly Carlsson51:032+4:0251:032
2. Melinda Ymsén1:25:365+38:232:16:395+3
3. Vilma Svantessonej startej godkänd

H21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 22:54:16
1. Simon Wikström1:06:442+3:071:06:442
2. Niklas Olofsson51:2411:58:081-1
3. Ola Martner56:0812:54:1610
2OK Pan-Kristianstad 12:56:26
1. Rasmus Svantesson1:03:3711:03:371
2. Richard Sjöholm56:052+4:411:59:422+1
3. Gernot Ymsén-Kerschbaumer56:442+0:362:56:2620
3Skåneslättens OL 13:12:41
1. Erik Barr Zeilon1:09:043+5:271:09:043
2. Joel Kristiansson56:263+5:022:05:3030
3. Isak Prellner1:07:113+11:033:12:4130
4Lunds OK 13:56:14
1. Daniel Hellberg1:23:525+20:151:23:525
2. Erik Schultz1:07:484+16:242:31:404-1
3. Rasmus Grönlund1:24:344+28:263:56:1440
Hjärnarps OL 1ej godkänd
1. Simon Olsson1:19:314+15:541:19:314
2. Tobias Carlstedt1:30:525+39:282:50:235+1
3. Ola Krikströmej godkändej godkänd

D120

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 12:20:51
1. Sara Eng39:25139:251
2. Maria Modig58:035+12:351:37:2810
3. Susanne Andersson43:232+3:442:20:5110
2FK Göingarna 12:21:51
1. Louise Axelsson52:245+12:5952:245
2. Camilla Selin49:482+4:201:42:123-2
3. Lindha Hellner39:3912:21:512-1
3Lunds OK 12:37:03
1. Anna Hellner54:358+15:1054:358
2. Eva-Lotta Bengtslin50:533+5:251:45:284-4
3. Marie Grönlund51:353+11:562:37:033-1
4OK Gynge 12:44:32
1. Anette Nilsson53:166+13:5153:166
2. Carina Gustafsson45:2811:38:442-4
3. Anneli Wihlborg1:05:488+26:092:44:324+2
5Hästveda OK 12:52:51
1. Linda Jenvén53:467+14:2153:467
2. Linda Gunnarsson1:02:256+16:571:56:1170
3. Anna Wikström56:405+17:012:52:515-2
6Härlövs IF 12:54:58
1. Carina Thynell52:044+12:3952:044
2. Malin Leijon54:104+8:421:46:145+1
3. Maria Turesson1:08:449+29:052:54:586+1
7FK Boken 12:55:23
1. Frida Palm43:402+4:1543:402
2. Helena Svensson1:07:248+21:561:51:046+4
3. Josefina Berglund1:04:197+24:402:55:237+1
8Hjärnarps OL 13:08:31
1. Marie Albinsson51:153+11:5051:153
2. Emma Carlstedt1:17:589+32:302:09:138+5
3. Lotta Morén59:186+19:393:08:3180
9Lunds OK 23:14:46
1. Jenny Gustafsson1:17:289+38:031:17:289
2. Ingela Andersson1:02:337+17:052:20:0190
3. Susanne Wallenborg54:454+15:063:14:4690

H120

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 12:22:58
1. Henrik Modig48:15148:151
2. Henrik Eng49:0311:37:1810
3. Jörgen Olsson45:4012:22:5810
2FK Göingarna 12:34:43
1. Jesper Håkansson53:574+5:4253:574
2. Andreas Ferm52:373+3:341:46:3440
3. Håkan Gunnarsson48:093+2:292:34:432-2
3Hjärnarps OL 12:38:33
1. Fredrik Ståhl56:406+8:2556:406
2. Michael Lönn49:342+0:311:46:143-3
3. Conny Rask52:194+6:392:38:3330
4FK Boken 12:56:10
1. Håkan Palm50:413+2:2650:413
2. Magnus Larsen55:134+6:101:45:542-1
3. Dan Johansson1:10:168+24:362:56:104+2
5Hästveda OK 13:06:02
1. Torgny Lund54:015+5:4654:015
2. Stefan Rosén1:05:418+16:381:59:4250
3. Håkan Eriksson1:06:206+20:403:06:0250
6Malmö OK 13:10:51
1. Henrik Lindblom1:19:189+31:031:19:189
2. Magnus Jonasson1:05:187+16:152:24:3610+1
3. Jonathan Gunnarsson46:152+0:353:10:516-4
7Hässleholms OK 13:28:18
1. Magnus Rydlund1:20:4310+32:281:20:4310
2. Henrik Andersson1:03:046+14:012:23:478-2
3. David Ekstrand1:04:315+18:513:28:187-1
8Lunds OK 13:29:18
1. Pontus Gustavsson50:352+2:2050:352
2. Stefan Magnusson1:21:1510+32:122:11:507+5
3. Örjan Larsson1:17:289+31:483:29:188+1
9OK Kontinent 13:32:43
1. Urban Schmidt1:08:488+20:331:08:488
2. Markus Thysell1:15:139+26:102:24:019+1
3. Björn Möller1:08:427+23:023:32:4390
Kamrat och IF KIF 1ej godkänd
1. Martin Granqvist59:047+10:4959:047
2. Emma Dahlstedt1:01:025+11:592:00:066-1
3. Linus Kajsajunttiej godkändej godkänd

D150

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lunds OK 11:55:03
1. Sara Snogerup Linse34:37134:371
2. Lotta Linsefors35:1811:09:5510
3. Kristina Spångberg45:084+8:451:55:0310
2Örkelljunga FK 11:58:28
1. Camilla Haglund38:363+3:5938:363
2. Christina Björk43:292+8:111:22:052-1
3. Marie Olsson36:2311:58:2820
3Hässleholms OK 12:05:55
1. Carina Rydlund38:072+3:3038:072
2. Helena Kristiansson46:183+11:001:24:253+1
3. Annika Engel41:302+5:072:05:5530
4Skåneslättens OL 12:19:08
1. Marika Husby41:134+6:3641:134
2. Anna Prellner54:305+19:121:35:435+1
3. Christina Olsson43:253+7:022:19:084-1
5Skåneslättens OL 22:19:09
1. Lena Olsson43:515+9:1443:515
2. Christina Segerslätt46:224+11:041:30:134-1
3. Kerstin Jensen48:565+12:332:19:095+1

H150

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Göingarna 12:17:50
1. Magnus Granqvist48:004+7:0548:004
2. Magnus Larsson42:2311:30:231-3
3. Henrik Larsson47:273+4:242:17:5010
2OK Pan-Kristianstad 12:18:56
1. Henric Höglind43:412+2:4643:412
2. Thomas Najvik52:126+9:491:35:533+1
3. Tomas Westlund43:0312:18:562-1
3FK Göingarna 22:22:05
1. Håkan Axelsson50:105+9:1550:105
2. Niklas Edvardsson46:122+3:491:36:224-1
3. Anders Selin45:432+2:402:22:053-1
4Skåneslättens OL 12:23:15
1. Stefan Pålsson40:55140:551
2. Anders Jägryd51:495+9:261:32:442+1
3. Magnus Thuresson50:317+7:282:23:154+2
5Lunds OK 12:27:18
1. Fredrik Hugosson47:183+6:2347:183
2. Fabian Ljungqvist49:453+7:221:37:035+2
3. Pesho Hedberg50:156+7:122:27:1850
6Härlövs IF 12:29:24
1. Björn Nilsson50:297+9:3450:297
2. Magnus Tenghagen50:244+8:011:40:536-1
3. Niklas Nilsson48:314+5:282:29:2460
7Lunds OK 22:42:05
1. Raul Hindov51:108+10:1551:108
2. Anders Ericsson1:02:2010+19:571:53:309+1
3. Magnus Wallenborg48:355+5:322:42:057-2
8Örkelljunga FK 12:44:22
1. Niklas Welander53:009+12:0553:009
2. Torbjörn Ottosson1:00:278+18:041:53:278-1
3. Niklas Kronkvist50:558+7:522:44:2280
9Hjärnarps OL 12:56:23
1. Magnus Olsson50:146+9:1950:146
2. Lennart Morén58:227+15:591:48:367+1
3. Lars Eriksson1:07:4712+24:442:56:239+2
10Hässleholms OK 13:02:34
1. Nils Helmersson53:5310+12:5853:5310
2. Anders Nilsson1:06:4912+24:262:00:4212+2
3. Tomas Nilsson1:01:529+18:493:02:3410-2
11Skåneslättens OL 23:05:04
1. Ola Markholm54:5611+14:0154:5611
2. Ulf Linderfalk1:05:0511+22:422:00:0110-1
3. Bengt-Åke Berntsson1:05:0310+22:003:05:0411+1
12FK Boken 13:08:12
1. Peter Larsson59:0412+18:0959:0412
2. Sören Andersson1:01:319+19:082:00:3511-1
3. Jan-I Nygren1:07:3711+24:343:08:1212+1

H180

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Örkelljunga FK 11:51:58
1. Björn Mauritzon36:483+1:4236:483
2. Kent Johansson45:092+3:161:21:572-1
3. Björn Persson30:0111:51:581-1
2Skåneslättens OL 11:54:40
1. Ingmar Ekelöv35:06135:061
2. Sten Segerslätt41:5311:16:5910
3. Ingela Ekelöv37:414+7:401:54:402+1
3Hässleholms OK 12:05:31
1. Lars Hallabro36:132+1:0736:132
2. Hans Larsson52:044+10:111:28:173+1
3. Sven-Inge Svensson37:143+7:132:05:3130
4FK Åsen 12:12:23
1. Britt-Marie Bengtsson44:044+8:5844:044
2. Ingvar Persson54:465+12:531:38:505+1
3. Johnny Nimvik33:332+3:322:12:234-1
5FK Åsen 22:28:50
1. Mats Skäppegård44:065+9:0044:065
2. Stefan Johansson50:133+8:201:34:194-1
3. Nils-Eric Ericson54:315+24:302:28:505+1
OK Pan-Kristianstad 1ej godkänd
1. Bengt-Göran Månsson52:496+17:4352:496
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej godkänd

DH Äldre

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kompassen 11:52:25
1. Kjell Lindau49:395+7:3349:395
2. Agne Bengtsson34:5611:24:351-4
3. Ken Ragnarsson27:5011:52:2510
2Frosta OK 12:09:10
1. Janne Lindholm42:06142:061
2. Benkt Andersson52:076+17:111:34:132+1
3. Leif Sandgren34:572+7:072:09:1020
3Hjärnarps OL 22:27:11
1. Ronald Mc Grail55:338+13:2755:338
2. Lisbeth Damsgaard49:535+14:571:45:2680
3. Olle Bohman41:453+13:552:27:113-5
4OK Pan-Kristianstad 12:35:05
1. Tommy Hautop46:093+4:0346:093
2. Peter Dahlstedt57:079+22:111:43:166+3
3. Raimo Salminen51:496+23:592:35:054-2
5Skåneslättens OL 12:36:38
1. Gert Olsson55:157+13:0955:157
2. Anders Carlsson49:504+14:541:45:0570
3. Britt Forsell Pirozzi51:335+23:432:36:385-2
6Hjärnarps OL 12:38:29
1. Åke Persson46:114+4:0546:114
2. Åsa Ståhl55:288+20:321:41:3940
3. Bengt Ståhl56:507+29:002:38:296+2
7Malmö OK 12:43:45
1. Håkan Nilsson45:592+3:5345:592
2. Arne Gustafsson49:433+14:471:35:423+1
3. Kaare Hansson1:08:039+40:132:43:457+4
8IS Kullen 12:44:41
1. Lena Norrman54:586+12:5254:586
2. Olle Nyström47:042+12:081:42:025-1
3. Eva Tullberg1:02:398+34:492:44:418+3
9Rävetofta OK 12:59:25
1. Tina Hagård1:22:469+40:401:22:469
2. Maj-Britt Byström54:277+19:312:17:1390
3. Willie Olsson42:124+14:222:59:2590

Öppen Motion Kort

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tormestorps IF 11:59:22
1. Thomas Falkstrand38:263+5:4838:263
2. Edwin Falkstrand41:464+6:411:20:1230
3. Eva Persson39:1011:59:221-2
2FK Åsen 12:01:02
1. Sandra Sällberg32:38132:381
2. Ola Svensson47:356+12:301:20:134+3
3. David Sällberg40:492+1:392:01:022-2
3Andrarums IF 12:01:06
1. Oscar Ehrnborn36:212+3:4336:212
2. Michael Nilsson40:413+5:361:17:0220
3. Magnus Nilsson-Ehrnborn44:043+4:542:01:063+1
4FK Åsen 22:09:44
1. Alva Svensson41:536+9:1541:536
2. David Bengtsson35:0511:16:581-5
3. Erik Olsson52:466+13:362:09:444+3
5Skåneslättens OL 12:21:26
1. Jan Johansson42:217+9:4342:217
2. Magnus Cinthio46:245+11:191:28:455-2
3. Karin Jägryd52:415+13:312:21:2650
6OK Gynge 12:24:18
1. Matilda Nilsson42:348+9:5642:348
2. Christin Olsson52:5510+17:501:35:2980
3. Linnéa Sjölander48:494+9:392:24:186-2
7Hästveda OK 22:45:51
1. Ronny Fherm51:1810+18:4051:1810
2. Lars Göran Killander47:557+12:501:39:139-1
3. Ruben Edvardsson1:06:389+27:282:45:517-2
8Hästveda OK 12:48:39
1. Per Wikström38:394+6:0138:394
2. Roland Eriksson56:2711+21:221:35:067+3
3. Mats Rosén1:13:3312+34:232:48:398+1
9OK Gynge 22:49:06
1. Marie Johansson1:15:2213+42:441:15:2213
2. Peter Andersson39:452+4:401:55:07130
3. Anneli Wihlborg53:597+14:492:49:069-4
10OK Gynge 32:56:10
1. Jakob Ingelström53:3811+21:0053:3811
2. Elin Gustafsson1:00:1113+25:061:53:4912+1
3. Ulrika Danielsson1:02:218+23:112:56:1010-2
11Malmö OK 12:58:33
1. Jenny Lindblom55:2212+22:4455:2212
2. Lotta Magnusson51:439+16:381:47:0510-2
3. Jesper Persson1:11:2810+32:182:58:3311+1
12FK Åsen 33:02:36
1. Roland Strand50:289+17:5050:289
2. Tommy Held59:1212+24:071:49:4011+2
3. Elena Kurashova1:12:5611+33:463:02:3612+1
13OK Kompassen 13:13:01
1. Lars Persson38:445+6:0638:445
2. Mats Toftner51:068+16:011:29:506+1
3. Karin Larsson1:43:1113+1:04:013:13:0113+7

Öppen Motion Lång

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skåneslättens OL 12:43:41
1. Olof Barr1:06:574+15:551:06:574
2. Gunnar Tjompen Svensson54:1612:01:132-2
3. Stefan Pålsson42:2812:43:411-1
2Hjärnarps OL 12:54:03
1. Mats Svensson55:552+4:5355:552
2. Elin Svensson56:452+2:291:52:401-1
3. Ola Lithvall1:01:233+18:552:54:032+1
3OK Gynge 12:59:17
1. Henrik Andersson1:09:125+18:101:09:125
2. Sverker Eriksson1:00:483+6:322:10:003-2
3. Magnus Wihlborg49:172+6:492:59:1730
4FK Göingarna 13:34:36
1. Mikael Thomasson51:02151:021
2. Anders Nilsson2:07:465+1:13:302:58:485+4
3. Nelli Olvegård54:3643:34:364-1
Lunds OK 1ej godkänd
1. Anders Heyden1:01:213+10:191:01:213
2. Martin Heyden1:09:034+14:472:10:244+1
3. Malin Heydenej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser